صفحه 4 از 1792 نخست 123456714541045041004 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 17912

موضوع: حرکت در بازار سرمایه با meysam_sh_2020

عضو فعال بابک پناهی آواتار ها
    تشکر شده 27,010 بار در 3,216 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    95 تومن سود عملیاتی داره با پی 7 حدود 700 میارزه.
    190 تومن سود غیرعملیاتی داره
    ============
    در حال حاضر 890 تومن میارزه.

============================
    امسال سود عملیاتی تا 120 پیش بینی میشه که با پی بر ای 7 نزدیک مجمع قیمت سهم 840 + 190 غیر عملباتی =1030 تومن

هدف سهم 1000 -1100 تومن میتونه باشه تا نزدیک مجمع

==============

یادتون باشه سهم هایی که سود غیر عملیاتی دارن سود سال بعدشون رو باید در نظر گرفت که بعد از مجمع و تقسیم سود با سود سال بعد قیمت میخورن.....
    میثم جان عملیاتیش 116 تومنه مث اینکه

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,676 بار در 19,016 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک پناهی نمایش پست ها
    میثم جان عملیاتیش 116 تومنه مث اینکه
    درسته .منظورم سود خالص بعد از کسر مالیات 92 تومنی بود که رندش کردم 95 که این 92 تومن بعد از کسر مالیات تا 120 هم قابل افزایشه که سود عملیاتی سهم میشه 140 تومن که بعد کسر مالیات همون حدود120 میمونه که رند سازی کردم
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 192 بار در 46 ارسال
    با سلام

اولین سهمی که معرفی میکنیم برای خرید و به نظرم در ابتدای روند صعودی قرار گرفته و میتونه بازدهی حداقل 40 درصدی و 100 درصدی بده پتایره .

پتایر در اولین پیش بینی قیمت هر کیلو لاستیک رو 108 هزار تومن در نظر گرفته که در 3 ماهه هر کیلو رو حدودا 116 هزار تومن فروخته .

تولید شرکت رو 18000 تن در نظر میگیریم که با این اختلاف 8 هزار تومنی فروش شرکت حدود 14 میلیارد تومن بالا تر میره ......و اگه بهای تمام شده رو ثابت در نظر بگیریم (البته کائوچوی طبیعی رو شرکت بالاتر در نظر گرفته ) حدود 100 تومن به سود پتایر اضافه میشه . یعنی سود پتایر میشه 173 تومن !!

=============

ولی خوب اینجا اخر محاسبات ما نیست .........پتایر امسال 3 هزار تن لاستیک رادیال سیمی به ظرفیت تولیدش اضافه کرده و قراره تا نیمه دوم سال بعد ظرفیت 4000 تنی این نوع لاستیک رو به 20 هزار تن برسونه که برای این کار افزایش سرمایه 100 درصدی در سال 92 در نظر گرفته ..........................از طرفی من قیمت جفت لاستیک ایران تایر رو نگاه میکردم یکی دو ماه پیش 230 هزار تومن بوده که در حال حاضر 270 هزار تومن مفروشن ....

که اگه این افزایش رو هم حساب کنیم سود شرکت تا 200 تومن بالا خواهد امد .....یعنی هر لاستکی که 115 هزار تومن بوده الان شده 135 هزار تومن !!!

======

لذا انتظار دارم پتایر امسال حداقل 150 تومن سود بسازه و با توجه به افزایش سرمایه پیش رو پی بر ای 7 رو بگیره و قیمتش به 1050 تومن ناقابل برسه و ما یه 100 درصدی سود کنیم (-:

نکته ی دیگه اینه که فرض ما تولید 18000 تن بوده ولی امسال تا 20000 تن رو پیش بینی میکنم تولیدکنه ......

سال دیگه هم که با توجه به طرح توسعه فقط 13000 تن به ظرفیت لاستیک رادیال سیمی اضافه میشه .........البته از ظرفیت سایر محصولات با حاشیه سود پایین تر هم مقدای کاسته میشه .......ولی خوب تغییرات کوچک قیمتی در نرخ فروش محصولات سود های زیادی رو ته حساب شرکت ها میزاره ..........

4 سهم پکویر پتایر پاسا پکرمان هر سه تعدیل های خوبی دارن که به مرور زمان تک تک اونا رو معرفی میکنم که فرصت خرید هم باشه همیشه ...........

تکنیکال سهم رو هم میزاریم بر عهده محسن .............

با سلام و عرض ادب.
    اولین پستم توی بورسی هست و خوشحالم که تو تاپیک دوست قدیمی آقا میثم میزنم و همینطور آقا محسن که خیلی علم تکنیکال منطقی و به دور از هیجانی دارند. راستش من سهمی رو که مد نظر دارم تکنیکالش رو اول با آقا محسن چک میکنم و اگر بررسی

نداشتن از دیگر دوستان تکنیکالی کمک میگیرم و تبریک بابت تاپیک خوبتون و سلام به وحید 20 عزیز که خیلی قبولش دارم و دوس داشتم تو اولین پستم سلامی عرض کنم به ایشون.

میثم جان جسارتا قیمتهای هر کیلو لاستیک رو شما باید به ریال میزدی که به تومن زدی. یعنی به تومن میشه قیمت هر کیلو 10800 تومن و فروشش 11600 تومن و اختلاف 800 تومن.

در مورد پتایر من هم با شما موافقم که امسال سود خوبی میسازه. لاستیکیها هنوز گزارشای عالیشون رو نمایان نکردن. پکویر تو سه ماهه دوم هر کیلو لاستیک رو 13300 فروخته که واقعا قیمت بالا و مناسبیه.

پاسا که سه ماهه اول هر کیلو رو زیر ده تومن فروخته که واقعا تعجب آوره که با این حال هم تعدیل داده حالا اگر 11600 به بالا بفروشه چی میشه.

شما حساب کن پتایر هم قیمت لاستیک رو مثل پکویر بالاتر از 11600 بفروشه یا اگر هم نفروشه بالاتر باز هم به سود شما میرسه. افزایش سرمایه هم که یکی از موارد دیگرشه برای رشد.

تو سه ماهه اول به خاطر خرید مواد اولیه 2.5 تومن زیان شناسایی کرده که با زیان قبلی میشه 48.5 اما جای نگرانی نداره و براحتی میتونه زیان انباشته رو به سود انباشته تبدیل کنه.

من هم پکویر 250 تومنی رو داشتم که با خریدهای بعدی با میانگین 400 تک سهم شدم و 1350تا 1400 همه رو فروختم و خداروشکر سود خوبی کردم. اما الان بنظرم بلحاظ رشدی پتایر رو مناسبتر میبینم.
    پاسا تو این گروه با این نرخ فروش بسیار پایین و این میزان تولید بنظر من بالای 500 و حتی 600 سود میسازه. قیمت مواد اولیه رو خیلی بالا گرفته و خرید سه ماهه با قیمت پایینی بوده و برعکس قیمت فروش لاستیک رو زیر ده تومن گرفته که بسیار خنده داره و اگر با نرخ پتایر بفروشه سود عجیبی میده.

لاستیکیها سال بعد با طرحهای توسعه ای که دارند به لحاظ افزایش تولید سودهای خوبی میسازند و امیدوارم سود خوبی نصیب شما و سهامدارانش بکنه.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید farzin از ایشان تشکر کرده اند:

ممنون فرزین جان کیلو و تن و ریال و تومان رو هم ما قاطی کردیم ......

ما روز سه شنبه در بازار نبودیم .......چنان استرسی به ما وارد شد که چپمون کرد (-: یعنی اگه 3 شنبه تو بازار بودم همه رو نقد میکردم ....چون اصلا حوصله گیر کردن تو صف فروشو ندارم ........

و 4 شنبه نرفتم پادگان خراب شده که نقد کنم......و مجبور شدم شبندر نازنینمو بفروشم .... اما در ادامه برای جایگزینی سهام مفتی رو میشه خرید مثل شپدیس و پکویر ........

لابسا سهم دیگه ایه که امسال به نظرم میتونه 80 تومن رو بسازه و 500 تومن بشه ولی خوب بنیادیش به دو سهم بالا نمیرسه ....زاگرس رو هم خیلی دوس دارم .>>>>ولی کیه که تا مجمع صبر کنه و 50 الی 100 درصد شیرین از اینا بگیره...........

===============
    همچنان خیلی از دوستان ما در استرس هستن و این طبیعیه......من خودم سه شنبه اعصابم داغون بود و نگران این که میتونم نقد کنم یا نه که بازار 4 شنبه بدک هم نبود و لا اقل اون چیزی نبود که من فکر میکردم .......امیدوارم اخبار جنگ سوریه زودتر تموم بشه .......به هر حال ما در شرایط بحرانی هستیم و در کوتاه مدت نباید انتظار زیادی از بازار داشته باشیم .........
    من به شپدیس 1400 تومنی هم فکر میکنم .....
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/08/29 در ساعت 22:58

8. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ali30 آواتار ها
    تشکر شده 6,544 بار در 1,669 ارسال
    درود دوستان در نمودار هفتگی پتایر در حال ساختن یک کنج خوشکل است کف قیمت تقریبا450 تومان وزمان ورود به سهم میباشد.دوستان لطف کردن از بنیادی سهم گفتن منم خواستم نظرمو بدم.بارگیری ها..jpg
    ریسک صنعت لاستیک
    1- افزایش قیمت مواد اولیه و به تبع اون افزایش نرخ نگرفتن محصولات در داخل
    2- کمبود سرمایه در گردش شرکت ها که میتونه تولیدشون رو پایین بیاره .

امسال سهمی مثل پکویر نشون داد با افزایش نرخ دلار و افزایش نرخ فروش داخلی به تبع افزایش نرخ دلار قیمت سهام شرکت 500 درصد رشد داشت ......و سایر شرکت های این گروه ......پتایر زیان ده به سود عملیاتی رسید ......یعنی با افزایش 100 درصد قیمت دلار سهام این گروه میوتنن 400-500 درصد رشد کنن .......

صنعت صنعت خفنیه چون سرمایه شرکت ها پایین و فروششون نسبت به سرمایه خوبه در ادامه اهداف قیمتی سایر سهام این گروه رو میگم و پروندشون رو میبندم .....ممکنه فقط یکیشون غلط از اب در بیاد و اون پتایر باشه که به خال نزنه اونم چون خودم خریدم ولی بقیه سود هایی که نوشتم به بالا میسازن .....

پکویر امسال بالای 350 >>>هدف 2000-2400

پکرمان بالای 180>>>> هدف قیمتی 1200-1400

پاسا بالای 380 >>>>هدف 2500

پتایر هم بالای 140 میتونن سود بسازن........هدف 900-1000

=============
    ارزش بازار امروز

پکرمان>>>> ارزش بازار 620 میلیارد تومن

پکویر >>>> ارزش بازار 260 میلیارد

پاسا>>> ارزش بازار 143 میلیارد

پتایر ارزش بازار>>>>>73 میلیارد تومن

================

پتایر باید به صورت تقریبی و ذهنی نصف پکویر و یک چهارم پکرمان ارزش بازارش باشه یعنی 100 درصد دیگه باید رشد کنه (-:

البته باید دید این اتفاق کی رخ خواهد داد ..... @@19

================

فعلا من گیر دادم به گروه لاستیک ........البته شاید زود وارد شدم (-: ولی راهشون رو میرن .......

==============

پرونده گروه لاستیک رو میبندم دیگه ....

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ali30 از ایشان تشکر کرده اند:

بعضی سهم ها هستن که برای خرید واقعا جذاب هستن ......این زاگرس بد بخت اگه بخواد پی بر 7 بگیره که قیمتش باید 5000 تومن باشه (-:
    حالا فک کنید یه مجمع هم برید تموم شده سهم براتون در بیاد مثلا 1500........خوب این سهم خریدن نداره ؟؟؟ یا شپدیس با طرح توسعه ای که سال 94 به بهره برداری میرسه .......البته چون ما صبرمون کمه دیرتر وارد میشیم ........ وکمی بالاتر........
    بعضی سهم ها فک کنم اینقدر جذاب بشن که سرشون دعوا بشه و به محض مثبت شدن بازار فوری صف خرید بدون عرضه تشکیل بدن .....به هر حال منتظر اتفاقات اینده میمونیم ........
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/08/30 در ساعت 19:37

12. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محمد 66 آواتار ها
    تشکر شده 10,024 بار در 2,640 ارسال
    میثم جان با صحبت شما موافقم ، بازار برای کوتاه مدت روند صعودی خودش را از دست داده ، اما باید قبول کنیم که پایینی زیادی هم نداره و کف بسیاری از سهمها همین محدوده قیمتی می باشد ، با فروش سهام بنیادی در این محدوده قیمتی کاملا مخالفم ، البته احتمالا تا دو سه ماه آینده بازار کاملا نوسانی را خواهیم داشت یعنی انتظار نمی رود نزول شارپ و همچنین صعود شارپ داشته باشیم .
    حتی اگر اخبار خوب هم منتشر شود بازار می تواند به روند صعودی خودش برگردد.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد 66 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(4) zorba آواتار ها
    تشکر شده 24,864 بار در 3,838 ارسال
    ممنون فرزین جان کیلو و تن و ریال و تومان رو هم ما قاطی کردیم ......

ما روز سه شنبه در بازار نبودیم .......چنان استرسی به ما وارد شد که چپمون کرد (-: یعنی اگه 3 شنبه تو بازار بودم همه رو نقد میکردم ....چون اصلا حوصله گیر کردن تو صف فروشو ندارم ........

و 4 شنبه نرفتم پادگان خراب شده که نقد کنم......و مجبور شدم شبندر نازنینمو بفروشم .... اما در ادامه برای جایگزینی سهام مفتی رو میشه خرید مثل شپدیس و پکویر ........

لابسا سهم دیگه ایه که امسال به نظرم میتونه 80 تومن رو بسازه و 500 تومن بشه ولی خوب بنیادیش به دو سهم بالا نمیرسه ....زاگرس رو هم خیلی دوس دارم .>>>>ولی کیه که تا مجمع صبر کنه و 50 الی 100 درصد شیرین از اینا بگیره...........

===============
    همچنان خیلی از دوستان ما در استرس هستن و این طبیعیه......من خودم سه شنبه اعصابم داغون بود و نگران این که میتونم نقد کنم یا نه که بازار 4 شنبه بدک هم نبود و لا اقل اون چیزی نبود که من فکر میکردم .......امیدوارم اخبار جنگ سوریه زودتر تموم بشه .......به هر حال ما در شرایط بحرانی هستیم و در کوتاه مدت نباید انتظار زیادی از بازار داشته باشیم .........
    من به شپدیس 1400 تومنی هم فکر میکنم .....
    سلام دوست من،
    آیا با تعدیل قیمت دلار با بهبود شرایط بین المللی لاستیکی ها از سود بیشتر وا نمیمونن؟
    و پکویر یا پتایر؟
    وبصادر یا وپارس؟ یا شاید هم وپاسار؟
    وبانک یا وسپه؟
    ممنون میشم نظرتون رو راجع به این سهمها ارائه بدین
    زی تیر نگه کرد پر خویش بر او دید***گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید zorba از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط zorba نمایش پست ها
    سلام دوست من، آیا با تعدیل قیمت دلار با بهبود شرایط بین المللی لاستیکی ها از سود بیشتر وا نمیمونن؟ و پکویر یا پتایر؟ وبصادر یا وپارس؟ یا شاید هم وپاسار؟ وبانک یا وسپه؟ ممنون میشم نظرتون رو راجع به این سهمها ارائه بدین
    نرخ دلار براشون ارز مبادلاتیه و فعلا پیش بینی میشه همگی تعدیل مثبت داشته باشن ....

پکویر این روزها جذاب تره و خودم در کمینم برای یه خرید و شاید شبندر های فروخته شدمو به پکویر تبدیل کنم .....ولی زمان ورودم مشخص نیست.ولی دنبالشم ...

وپارس رو در بانکی ها میپسندم..... وسپه فک میکنم بهتر باشه ......

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

یک سهم بنیادی قوی معرفی کنیم از گروه پالایشگاهی ....... که در حال حاضر داره مفت معامله میشه و این رو هم زیر نظر میگیریم .....

شپاس

بعدا از این سهم بیشتر میگم.........نمیخوام فرصت خریدش بپره ......

واقعا تا این جور سهم ها هستن ملت چرا میرن سهم های درپیت میخرن ..........اخه چرا ؟

پارسال بعد از عرضه سهم گفتم سود سال اینده این سهم زیر 550 تومن نیست ............که شرکت تازه کمی تعدیل داده و 490 اعلام کرده ......

=====

قیمت امروز 2300 >>> قیمت این سهم باید 3000 تومن باشه ........ و به سمت 3000 و بالاتر میل میکنه .....
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2013/08/30 در ساعت 22:43

20. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)