صفحه 529 از 1801 نخست ... 2942947951952652752852953053153253957962910291529 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,281 به 5,290 از 18004

موضوع: حرکت در بازار سرمایه با meysam_sh_2020

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,988 بار در 19,075 ارسال

پاسخ : حرکت در بازار سرمایه با meysam_sh_2020

دلار نیما اومد بالای۱۴۰۰۰

نیما باید هر هفته چک بشه...تا بفهمیم چه خبره در مملکت

بورس هم رشدش تمام خواهد شد..

همتی و روحانی میمونن و خزانه خالی...

و رشد دلار...

صبر کنید بورس رشدش تموم بشه...

2. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی شاه ماهی بورس آواتار ها
    تشکر شده 3,097 بار در 259 ارسال

خدایش کاری ندارم از شاخص 500 هزار هی میگید ریزش

پول هوشمند دارن میخرن / پولی که میاد نه در سال 84 نه در سال 92 بوده

من نمیدونم از کجا میاد فقط میخرن / امروز پیش خود یک نفر تو کارگزاری فقط 8 میلیارد سهام خرید / فقط اومد گفت اینو بخر و اونو بخر والسلام تو صف / برکت هم خرید خخخ

تفاوت اون ریزش ها هم بسیار بوده : نفت 140 دلاری شده بود 30 دلار / الان نفت 30 دلاره / دلار هر روز میره بالاتر اون موقع دلار ثابت بود و شرایط مثل الان نبود پراید بشه 85 میلیون / فقط گوشی 60درصد گران شده سهام من 60درصد رشد نکرده فقط شاخص رفته بالا / تحریم ها نبود الان اصلا نفت نمیتونیم بفروشیم اون موقع حداقل 1 و حداکثر 2 م بشکه نفت فروش داشتیم / حمایت دولت نبود الان هست

از بازار لذت ببرید / سهام مفت زیاده مثل برکت کم ریسک

شاخص 900 هزار کل تحلیلگران بورس میگفتند عمرن رد کنه /دیروز و امروز خودشون داشتند میخریدن / در جریانم که میگم افراد معروف بورسی ما / عساتید

الان شاخص 1 میلیون رد میکنه به راحتی فردا نشد پس فردا

شاخص 900 تا رد کرد کل بازار قفل شد تحلیلگرای منفی باف از 300 هزار هم امروز تو صف خرید وغدیر بودن خخخخ / حقوقی تو صبا با ناو بالای 100 درصد صف خرید میزنه و روز تعادل 60 میلیون میخره همونهایی که میگفتن گران عرضه میشه و 5 درصد میده / اقا و خانم محترم فرق کرده شرایط چرا اپدیت نمیکنید

تا این پول هم هست ریزش نداریم یه دست به دست 1 و در بدترین حالت دو روزه خواهیم داشت اونم اینجا نه تو شاخص 1.100 م

زیاد هم دست به دست نکنید / یک سهام بخرید و فقط نگاه کنید / سهم با ناو معقول و شرایط بنیادی #برکت #ونیکی # وامید #شپنا #غپاک و چند سهم دیگه اینها خریداران میلیاردی دارند بررسی کنید

تازه یک بازی خوب و رشد عالی هم بعد از بازگشایی خودرو وخساپا با صف 2 میلیاردی خواهیم داشت

دولت و بازار فروش صندوق ها یعنی اخر اردیبهشت قشنگ بورس رو صعودی میکنند 23 هزار میلیارد تومان از بودجه در عرض چند روز داره جور میشه اونم تو اردیبهشت / امسال کسری نداریم با این بورس / 3 تا صندوق بفروشند 100 هزار میلیارد جور شده / راحت 200 هزار میلیارد از بورس جمع خواهد کرد دولت و شاید دوبرابر

امروز فقط 2900 میلیارد تومان ورود پول داشتیم میدونید یعنی چقدر .... دیروز در حدود 2500 میلیارد

یادش بخیر 1000 میلیارد ارزش معاملات داشتیم میگفتیم بازار سیگنال خرید و رشد میده

امروز صبح ارزش صفهای خرید بالغ بر 11 هزار میلیارد تومان بوده حالا یک دست به دست کردن و عبور از شاخص 1 میلیونی رو داریم که صدرصد اتفاق خواهد افتاد

کارگزاری نوبت یک هفته ای و یک ماهه برا ثبت نام میدهند / هر روز 100 هزار کد جدید و هفته اینده با گفته وزیر اقتصاد 1 میلیون کد بورسی خواهد امد / هر کدام از اینها بین 1 تا 10 میلیون هم پول بیاورند عدد بزرگی میشود

اقا میثم مدل صحبت ها رو باید شما هر لحظه تغییر میکنه بستگی به نقد بودن و غیر نقد بودن شما داره ارادتمند اعتبار بالایی دارید و بیشتر در بیان صحبت ها دقت کنید

به نظرم تا اواخر مجامع بازار خوبی خواهیم داشت و قرار نیست هر روز بازار قفل باشه / امروز که متعادل شد نشان خوبی بود /سهام خوب باید بره بالا

اصلاح اصلی در شهریور و با نزدیک شدن به انتخابات امریکا خواهد بود
    ویرایش توسط شاه ماهی بورس : 2020/05/03 در ساعت 17:52

4. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید شاه ماهی بورس از ایشان تشکر کرده اند:

?یک تیر و سه نشان یا یک تیر و سه خطا

✍? امیر کرمانی

#تحلیل_روز

? ۱- سیطره دولت و وزارت‌خانه‌های رفاه، اقتصاد، صمت، نفت و .. بر مدیریت شرکت‌های خصوصی سازی شده ‌توفیق در انتخابات را تبدیل به کلید دستیابی به مدیریت این شرکت‌ها و اختصاص منابع آن‌ها به گروه‌های ذی‌نفع کرده‌است.

عدم وجود سازوکارهای حفاظت از حقوق سهامداران خرد باعث شده‌ که سازکارهای شفافیت بورس توفیقی در پیش‌گیری از این سو استفاده‌ها نداشته باشد.

این مساله هم باعث کاهش سلامت رقابت‌های انتخاباتی شده و هم موجب کاهش کارایی دولت. زیرا سایر گروهان ذی‌نفع نیز همراهی با تصمیمات دولت را مشروط به گرفتن سهم خودشان از منابع و مدیریت این شرکت‌ها کرده‌اند.

? ۲- از طرف دیگر دولت کسری بودجه‌ شدید دارد و بیشترین تلاش را برای تامین کسری بودجه‌ شدید خود از طریق ترکیبی از فروش اموال، انتشار اوراق و استقراض مستقیم و غیر مستقیم از بانک مرکزی انجام می‌دهد.

? ۳- کاهش منابع ارزی کشور و کسری بودجه‌ دولت هم ریسک افزایش قیمت ارز و نرخ تورم در سال ۹۹ را افزایش داده است. در نیتجه‌ سرمایه‌گذاران اقتصادی هم تمایل به بالابردن سهم سهام شرکت‌ها (به عنوان یک دارایی نسبتا مصون از تورم) در سبد دارایی‌های خودشان دارند. محدودیت‌های خرید و فروش ارز و کاهش نرخ سپرده‌ها هم سهام شرکت‌ها را جذاب‌تر کرده.

? پس در ظاهر ‌فروش دارایی‌های دولت می‌تواند هم سیطره‌ دولت بر اقتصاد را کاهش دهد، هم بخشی از مشکل تامین کسری بودجه‌ را حل کند و هم پاسخگوی تقاضای بازار برای افزایش سهام شرکت‌ها در سبد دارایی‌های خودشان باشد. به عبارتی یک تیر و سه نشان!؟

اما به نظر می‌آید آن‌چه در حال اتفاق افتادن است بیشتر شبیه یک تیر و سه خطاست:

❌ خطای اول: چه در واگذاری شستا و چه در واگذاری آنچه “ETF” نامیده‌اند (این موجود اصلا ETF نیست) نه تنها کوچکترین سهام مدیریتی را واگذار نمی‌کنند بلکه مسیر را برای هرگونه اصلاح و خصوصی‌سازی واقعی در آینده بسیار پیچیده‌تر می‌سازد. در این واگذاری‌ها دولت تنها با افزایش شکاف بین جریان درآمدی بنگاه‌ها و مدیریت بنگاه‌های اقتصادی، انگیزه‌های فساد و انتقال منابع شرکت‌های زیر مجموعه به ذینفعان دولت را افزایش می‌دهد.

❌ خطای دوم: دولت به تامین مالی از طریق بازار سرمایه به عنوان یک فرصت زودگذر نگاه می‌کند. در نتیجه با عجله‌ای سرسام آور به عرضه‌ی دارایی‌های خودش و تامین سرمایه از طریق بورس روی آورده. هنوز غبار قضیه‌ عرضه‌ شبانه‌ شستا ننشسته است که خبر عرضه‌ “ETF” دولت در نیمه‌ اردیبهشت رسیده است. از عجله‌ دولت می‌توان حدس زد که خود دولت بیشترین نایقینی را در مورد ادامه‌ روند‌های موجود در بازار سرمایه دارد. محدودیت دوماهه در خرید و فروش این اوراق نیز این شک را بر می‌انگیزد که احتمالا دولت تمام توجهش به عدم ریزش بازار در طی دو ماه آینده است.

❌ خطای سوم: با پیش فروش با تخفیف “ETF” اش موجب ورود یکباره‌ تعداد بسیار زیادی از مردمی می‌شود که از صعود شدید بازار در ماه‌های گذشته هیچ بهره‌ای نبرده‌اند و در نتیجه بیشترین ضرر را از هر‌گونه کاهش قیمت‌ها خواهند برد. همچنین ورود یکباره‌ تعداد زیاد افراد با دانش مالی کم به بازار سرمایه می‌تواند منجر به افزایش شدید نوسانات در بازار سرمایه و افزایش زمینه برای ارائه‌ اطلاعات غلط توسط سواستفاده‌کنندگان‌ شود.

✅ در مقابل دولت می‌تواند به عرضه‌ مستقیم سهام شرکت‌های بورسی خود بپردازد. این کار نه نیازی به عرضه‌ اولیه دارد و نه نیازی به تخفیف قائل شدن برای خریداران. همچنین دولت می‌تواند با ارائه‌ برنامه زمانی مشخص برای عرضه‌ مستمر و تدریجی این سهام‌ها در طول ماه‌های آینده به جای افزایش نوسانات بازار و نگاه کوتاه بینانه به بازار سرمایه، نقش ثبات دهنده‌ در این بازار را ایفا بکند.

✅ همچنین بهتر است که دولت از عرضه‌ سهامش در شرکت‌های متوسط و کوچک‌ بورسی شروع کند. محاسبات اولیه نشان می‌دهد که ارزش سهم دولت از شرکت‌های با ارزش بازاری زیر ۱۵ هزار میلیارد تومان (یک میلیارد دلار)‌ حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان است. این امر به افزایش بهره‌وری در این شرکت‌ها نیز کمک می‌کند.

✅ در صورت وجود یک برنامه‌ توسعه‌ای مشخص دولت می‌تواند از طریق واگذاری برخی از املاک مازاد خود نه تنها به منابع مالی بیشتری دست یابد بلکه موجب به حرکت درآمدن زنجیره‌ تولید در بخش‌های مرتبط شود.

❇️ در نهایت باید تاکید شود که منطق اقتصادی و علی‌الخصوص نرخ بهره حقیقی منفی فعلی حکم می‌کند که دولت برای تامین کسری‌اش اولویت را بر استفاده از ظرفیت بازار اوراق بگذارد و واگذاری اموال تنها در مواردی صورت بگیرد که منجر به افزایش بهره‌وری آن دارایی و چابکی دولت می‌شود./دنیای تجارت

@TelEconomy

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

فک میکنید.این همه عجله برای بالا بردن قیمت سهام در چیست؟

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

? رشد حبابی بورس بزرگترین خطر اقتصاد ایران است/ دوباره لولوی نقدینگی را زنده کردند/ حباب سهام برخی شرکت‌های ورشکسته‌ تا ۴ برابر است

⬅️ استاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: شرایط موجود اقتصاد ملی، نشان می‌دهد که اگر این روند متوقف نگردد به هم ریختگی‌های ایجاد شده از کانال بورس از نظر مشکل آفرینی برای اقتصاد ملی بسیار بیشتر از گذشته بوده و بیشتر نیز خواهد شد. / ایلنا

@ILNA_eco

https://www.ilna.news/fa/tiny/news-904499

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

بنده قبلا هم گفتم خیلی سهما حبابه...

الان هم میگم خیلی سهما حبابه...

قبلا بنده گفتم خیلی سهما حبابه...

ولی گفتم زمان ترکیدن حباب مشخص نیست!

هر زمان هیجانات بخوابه ...و عطش خرید مردم تموم بشه..

حباب هم خواهد ترکید..

قبلا گفتم ممکنه تا دو سال دیگه هم بازار خوب باشه...

ولی بالاخره خواهد ترکید...

---

هیچ سهمی هیچ وقت در هیچ برهه ای ب پاچه ی ما نرفته...نمیره...و نخواهد رفت...

----
    ولی اصلاح برای رشد بازار بهتره

من گفتم شاخص ۹۵۰ و زیر ۱ میلیون اصلاح باید بزنه..

نزد هم مهم نیست..
    و در نهایت گفتم شاخص ۱ میلیون رو رد کنه میریم ۱/۲۰۰

---

بالاتر از ۱/۲۰۰ هم تا دو سه ماه اینده متصور نیستم

در هر حال از شاخص ۱ میلیون تا ۱/۲۰۰

کار به راحتی قبل نیست و سرعت رشد بالا نخواهد بود

وزیر اقتصاد هم سیگنال رو داده :

گفته خریدار ها عجله نکنید..

بنده دیروز گفتم اونایی جدید میخوان بیان عجله نکنن

و خواهیم دید خیلی سهما فردا شاید اررون تر از امروز هم باشن...بنده یک روز زودتر از وزیر اقتصاد گفتم اونایی تازه میخوان بیان عجله نکنن(-:

چرا که میخوایم....نفس گیری کنیم

فی المثل ستران...

یا دبالک..خخخ رو میشه فردا ارزونتر از امروز خرید..(-:
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2020/05/03 در ساعت 22:24

12. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

ما وسط یک جراحی بزرگ اقتصادی هستیم!
    ابَرتورم کشور در سال ۹۹ و رشد ادامه دار بورس

محسن عباسی
    دکترای مدیریت مالی
    مدرس دانشگاه علامه طباطبایی

امروز جلسه ای با چند تن از دوستان و بزرگان بازار سرمایه داشتم و همچون همیشه در حال یادگیری از بزرگان هستم . پیرامون شرایط بازار صحبتها و بحثهای خوبی شکل گرفت.نتیجه ی گفتگو و نتیجه جلسه را خدمت شما عرض می کنم:

✅ از منظر اقتصادی فعلا باد موافق بورس در حال وزیدن است. دولت تا پایان دوره خود قصد مدیریت بازار بورس و تامین مالی را دارد. عرضه های جدید ادامه دارد و دولت احتمالا مشوقهایی را برای ورود شرکتها به بورس قائل خواهد شد.

همین ابتدا عرض کنم که امشب در برنامه خبری شبکه دو، وزیر همچون جلسه هم اندیشی که درخدمتشان بودم قویا از بازار حمایت کردند و دیدیم که رویکرد دولت هم همچنان بورس است. واقعا سالهای سال بود که وزیر اقتصادی نداشتیم که بورس را درست و حسابی بشناسد چه برسد به اینکه به تلویزیون بیاید و صندوقها و ابزارهای بورس را تشریح کند. این یک سرمایه اجتماعی بالا برای بورس است چون بورس را در کانون توجهات قرار داده است. وزیر با شرکتهای بزرگ خصوصی جلسه گذاشته تا شرکتها را تشویق کند وارد بورس شوند. واقعا وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی و سایر اعضای دولت همگی پای کار آمده اند تا بورس را بزرگ کنند آن وقت در خود بازار بورس همه لرزان و بدبین منتظر حباب هستند! عزیزانی که برای قوانین محدود کننده بورس نامه می زدید و از سازمان تشکر می کردید که ممنون بازار را کوچکتر میکنید، ممنون که ما را محدود کردید، لااقل برای این همه تلاشی که برای بورس ما صورت گرفته ، حرف نزنید. حرف از حباب نزنید. کدام حباب؟ پشت وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی بایستید.به جای ترس، حمایت کنید. ما همیشه تصمیمات بد را نقد کرده ایم.تصمیمات درست را باید حمایت کنیم. رزق همه ما بورسیها و الان دیگر همه مردم به بورس گره خورده است. اینجا خانه ماست. همه ما بخشی از سودی را که بدست آورده ایم را مدیون اقدامات اخیر دولت هستیم. اگر این اقدامات نبود با این وضعیت کرونا و قیمت جهانی نفت و رکود داخلی چه بر سر بورس آمده بود؟ بیایید منصف باشیم.

✅ عدد شاخص و مقاومت را فعلا فراموش کنید و تمرکز خود را بر ورود افراد جدید، ورود پول جدید و اقدامات دولت بگذارید. من فکر می کنم در آستانه اقدامات و جراحیهای گسترده در اقتصاد کشور هستیم و پروژه حذف ۳ یا ۴ صفر از پول ملی کلید خورده است. غیر از سهام حبابی کوچک نگران کلیت بورس نباشید، چندین عامل دیگر غیر از ورود نقدینگی، بورس را به جلو پرتاب خواهد کرد. ما از نیمه های سال ۹۹ شاهد شروع یک موج ابرتورمی در کشور خواهیم بود که بورس و دلار را درخواهد نوردید و دلار بار دیگر محرک رشد بورس خواهد بود و تمام قیمتهای فعلی و آینده سهام بورسی را توجیه پذیر خواهد کرد. در نهایت شاهد حذف ۳ یا ۴ صفر از پول ملی خواهیم بود.

? معتقدم فشار فروش سایر داراییها به نفع بورس ادامه خواهد داشت و بعد از خروج پول از سپرده های بانکی و اوراق با درآمد ثابت و فشار بر بازار طلا و ارز، نوبت فشار بر بازار ملک خصوصا آپارتمانهای بزرگ و آپارتمانهایی است که به قصد سرمایه گذاری خریداری شده اند است.

? تمام شرکتهایی که در نوبت واگذاری در صندوقهای ETF هستند با رشد قابل توجهی روبرو می شوند. منتظر بازی بزرگ در گروه پالایشی و بانکی و حتی خودرویی باشید. البته تمام بورس از رشد لیدرهایش متاثر خواهد شد.

? از منظر تکنیکالی شاخص مقاومت روانی و البته ضعیف ۱ میلیون واحد و مقاوت معتبری در محدوده ۱.۵ تا ۱.۶ میلیون واحدی دارد که به نظرم این مقاومت هم شکسته خواهد شد و تا سال آینده به محدوده ۲.۷ میلیون واحدی نیز خواهیم رسید.

? مثلث تورم، رکود سایر بازارها وحمایت دولت، در بستر حذف ۳ یا ۴ صفر از پول ملی پیشران بورس در سال ۹۹ خواهند بود. در این راه همچنان افت و خیز و اصلاحاتی خواهیم داشت. موفق باشید

محسن عباسی

---

دیگه خیلی مثبت بنگریم اینه...

14. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    ما وسط یک جراحی بزرگ اقتصادی هستیم!
    ابَرتورم کشور در سال ۹۹ و رشد ادامه دار بورس

محسن عباسی
    دکترای مدیریت مالی
    مدرس دانشگاه علامه طباطبایی

امروز جلسه ای با چند تن از دوستان و بزرگان بازار سرمایه داشتم و همچون همیشه در حال یادگیری از بزرگان هستم . پیرامون شرایط بازار صحبتها و بحثهای خوبی شکل گرفت.نتیجه ی گفتگو و نتیجه جلسه را خدمت شما عرض می کنم:

✅ از منظر اقتصادی فعلا باد موافق بورس در حال وزیدن است. دولت تا پایان دوره خود قصد مدیریت بازار بورس و تامین مالی را دارد. عرضه های جدید ادامه دارد و دولت احتمالا مشوقهایی را برای ورود شرکتها به بورس قائل خواهد شد.

همین ابتدا عرض کنم که امشب در برنامه خبری شبکه دو، وزیر همچون جلسه هم اندیشی که درخدمتشان بودم قویا از بازار حمایت کردند و دیدیم که رویکرد دولت هم همچنان بورس است. واقعا سالهای سال بود که وزیر اقتصادی نداشتیم که بورس را درست و حسابی بشناسد چه برسد به اینکه به تلویزیون بیاید و صندوقها و ابزارهای بورس را تشریح کند. این یک سرمایه اجتماعی بالا برای بورس است چون بورس را در کانون توجهات قرار داده است. وزیر با شرکتهای بزرگ خصوصی جلسه گذاشته تا شرکتها را تشویق کند وارد بورس شوند. واقعا وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی و سایر اعضای دولت همگی پای کار آمده اند تا بورس را بزرگ کنند آن وقت در خود بازار بورس همه لرزان و بدبین منتظر حباب هستند! عزیزانی که برای قوانین محدود کننده بورس نامه می زدید و از سازمان تشکر می کردید که ممنون بازار را کوچکتر میکنید، ممنون که ما را محدود کردید، لااقل برای این همه تلاشی که برای بورس ما صورت گرفته ، حرف نزنید. حرف از حباب نزنید. کدام حباب؟ پشت وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی بایستید.به جای ترس، حمایت کنید. ما همیشه تصمیمات بد را نقد کرده ایم.تصمیمات درست را باید حمایت کنیم. رزق همه ما بورسیها و الان دیگر همه مردم به بورس گره خورده است. اینجا خانه ماست. همه ما بخشی از سودی را که بدست آورده ایم را مدیون اقدامات اخیر دولت هستیم. اگر این اقدامات نبود با این وضعیت کرونا و قیمت جهانی نفت و رکود داخلی چه بر سر بورس آمده بود؟ بیایید منصف باشیم.

✅ عدد شاخص و مقاومت را فعلا فراموش کنید و تمرکز خود را بر ورود افراد جدید، ورود پول جدید و اقدامات دولت بگذارید. من فکر می کنم در آستانه اقدامات و جراحیهای گسترده در اقتصاد کشور هستیم و پروژه حذف ۳ یا ۴ صفر از پول ملی کلید خورده است. غیر از سهام حبابی کوچک نگران کلیت بورس نباشید، چندین عامل دیگر غیر از ورود نقدینگی، بورس را به جلو پرتاب خواهد کرد. ما از نیمه های سال ۹۹ شاهد شروع یک موج ابرتورمی در کشور خواهیم بود که بورس و دلار را درخواهد نوردید و دلار بار دیگر محرک رشد بورس خواهد بود و تمام قیمتهای فعلی و آینده سهام بورسی را توجیه پذیر خواهد کرد. در نهایت شاهد حذف ۳ یا ۴ صفر از پول ملی خواهیم بود.

? معتقدم فشار فروش سایر داراییها به نفع بورس ادامه خواهد داشت و بعد از خروج پول از سپرده های بانکی و اوراق با درآمد ثابت و فشار بر بازار طلا و ارز، نوبت فشار بر بازار ملک خصوصا آپارتمانهای بزرگ و آپارتمانهایی است که به قصد سرمایه گذاری خریداری شده اند است.

? تمام شرکتهایی که در نوبت واگذاری در صندوقهای ETF هستند با رشد قابل توجهی روبرو می شوند. منتظر بازی بزرگ در گروه پالایشی و بانکی و حتی خودرویی باشید. البته تمام بورس از رشد لیدرهایش متاثر خواهد شد.

? از منظر تکنیکالی شاخص مقاومت روانی و البته ضعیف ۱ میلیون واحد و مقاوت معتبری در محدوده ۱.۵ تا ۱.۶ میلیون واحدی دارد که به نظرم این مقاومت هم شکسته خواهد شد و تا سال آینده به محدوده ۲.۷ میلیون واحدی نیز خواهیم رسید.

? مثلث تورم، رکود سایر بازارها وحمایت دولت، در بستر حذف ۳ یا ۴ صفر از پول ملی پیشران بورس در سال ۹۹ خواهند بود. در این راه همچنان افت و خیز و اصلاحاتی خواهیم داشت. موفق باشید

محسن عباسی

---

دیگه خیلی مثبت بنگریم اینه...
    این مطلب بسیار عالی هست + اینکه در آینده ممکنه نرخ سود بانکی به 6-7 درصد کاهش پیدا کنه، باعث میشه تمام نقدینگی بیاد سمت بازار

با سود 15 درصد هم تعداد زیادی هستن که علاقه به سپرده گذاری در بانک دارند.
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

16. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

مملکت ب فنا رفته..

معلوم نیست چه تورمی در راهه نیمه ی دوم سال که اینجوری نوشته :

ما از نیمه های سال ۹۹ شاهد شروع یک موج ابرتورمی در کشور خواهیم بود که بورس و دلار را درخواهد نوردید و دلار بار دیگر محرک رشد بورس خواهد بود و تمام قیمتهای فعلی و آینده سهام بورسی را توجیه پذیر خواهد کرد

--
    نکته دیگه اینکه همین ادمم هم گفته رشد.دلار قیمت فعلی رو توجیه پذیر میکنه...

یعنی اگه دلار رشد.نکنه قیمت فعلی توجیه پذیر نیست..

---
    من خودم گفتم دلار اخر سال ۲۰..

انشالا ک بالاتر نباشه

---

همه اذعان دارن کسری بودجه بالا..خزانه خالی...هزینه مملکت داری بالا

اتفاقات غیر طبیعی هم بماند!
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2020/05/04 در ساعت 01:09

18. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

خوب کی گفت اصلاح نمیزنه (-:

البته اصلاح بیشتر از ۱۵ درصد نداریم

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 21 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 20 مهمان ها)

1. mohsen ho