صفحه 2 از 82 نخست 123451252 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 820

موضوع: تاثیر جنگ احتمالی سوریه بر صنعت ایران

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال
    من می گویم فرض را بگذارید بر جنگ!
    درسته که ایران خودشو چسبونده به ماجرای سوریه و همین عامل باعث ترس سرمایه داران بورس میشود اما من میخوام به طور بنیادی این مساله بررسی بشه که خب حالا جنگ شد ، آیا مثلا به دلیل افزایش نفت این باعث نمیشه که صنعت پالایشگاه بعد از هیجاناتش و حاکم شدن محاسبات افقهای تازه ای در پیش رو داشته باشد ؟! یا اثرات منفی و مخرب در مثلا صنعت خودرو یا .... !
    با فرض جنگ آیا کل بورس بر فناست ؟ یا بازهم صنایعی هستند که حتی در چنین شرایطی به دلیل سوداوری مورد توجه سرمایه داران قرار میگیرند ؟
    ویرایش توسط کیوان : 2013/08/27 در ساعت 19:08
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,140 بار در 2,952 ارسال
    من که بعید می دونم جنگ اتفاق بیفته چون سوریه به هیچ وجه با عراق قابل مقایسه نیست در زمان حمله به عراق تقریبا یک اجماع بین المللی علیه صدام شکل گرفت . تقریبا تمامی شیوخ عرب و اتحادیه اروپا و روسیه و حتی ایران موافق سرنگونی صدام بودند . من تصور می کنم در حال حاضر شاهد تحقق چنین اجماعی نیستیم احتمالا برای چند صباحی شاهد التهاب در صحنه سوریه باشیم ولی جنگ بعید به نظر می رسه

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره دار(4) zorba آواتار ها
    تشکر شده 24,864 بار در 3,838 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرزان نمایش پست ها
    شايعه اي كه رنگ حقيقت به خود نمي گيرد
    به آمارهاي خريد و فروش امروز دقت كنيد
    حقوقي چقدر فروخت؟
    حقيقي چقدر !
    حمله آمريكا به عراق ،حمله آمديكا به افغانستان و...
    حمله آمريكا به سوريه!!!!
    دوستان گرامي : آمريكا در باتلاق جنگهاي قبلي گرفتارشده و براي نجاتش به هر خس و خاشاكي دست مي اندازد
    آمريكا توان حمله به سوريه را ندارد و اين فقط سياه كاري و سياهي لشكر است
    ناوهاي آمريكا به خليج فارس هم آمدند چه غلطي كردند
    دوست من سلام،
    این جمله که " آمریکا توان حمله به سوریه را ندارد" را که به شوخی ننوشته اید؟
    با واقعیات باید کنار آمد.مسلما آمریکا توان حمله به سوریه را دارد و برخلاف نظر شما این مردمان بیچاره ی عراق و افغانستان هستند که متاسفانه در باتلاق گیر افتاده اند و نه آمریکا. شاید وجهه ی آمریکا با نبود امنیت و آزادی در کشورهای مورد حمله واقع شده مخدوش شده باشد، اما در عالم واقع چه کسانی در باتلاق فرو رفته اند؟ مردمان جنگ زده و بیچاره ی عراق و افغانستان و یا ساکنان بورلی هیلز و منهتن و داکوتا؟!
    جنگ خوب نیست و من با هر حمله ای که منافع ملی کشورم را به خطر بیندازد به شدت مخالفم. با این وجود،کوچک و کم پنداشتن قدرت نرم و سخت و هوشمند ایالات متحده، تنها ما را از تحلیل های واقعبینانه و در راستای منافع ملی دور میکند.
    واقعیت این است که سوریه آینده ی روشنی پیش رو ندارد؛ کشوری ویران شده با حجم بالایی از مهاجر و پناهنده و فعالیت شدید نیروهای سلفی و جنایتکار که از طریق دوستان آمریکا در منطقه، یعنی قطر و عربستان سعودی حمایت مالی و معنوی میشوند.
    در صورت حمله ی احتمالی گمان نمیکنم چین و روسیه، خود و منافع میان مدت و بلند مدت خود را به خطر بیندازند و به مخالفتی معنادار با آمریکا و غرب بپردازند. در این راستا سخنان مقامات روس و چین قبل از حمله ی آمریکا به عراق که حاوی تهدید بودند میتواند میزان دخالت این دو کشور در معادلات آینده ی منطقه را روشنتر سازد.
    احتمال حمله ی نظامی محدود بسیار است و البته رئیس جمهور محترم و وزارت امور خارجه به خوبی و با زبان دیپلماسی با مسئله ی سوریه برخورد کرده و میکنند.
    از این جهت نگرانی معناداری ایران را تهدید نمیکند و بورس پس از هیجان به روال عادی بازخواهد گشت.
    زی تیر نگه کرد پر خویش بر او دید***گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید zorba از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیوان نمایش پست ها
    درسته که ایران خودشو چسبونده به ماجرای سوریه و همین عامل باعث ترس سرمایه داران بورس میشود اما من میخوام به طور بنیادی این مساله بررسی بشه که خب حالا جنگ شد ، آیا مثلا به دلیل افزایش نفت این باعث نمیشه که صنعت پالایشگاه بعد از هیجاناتش و حاکم شدن محاسبات افقهای تازه ای در پیش رو داشته باشد ؟! یا اثرات منفی و مخرب در مثلا صنعت خودرو یا .... !
    با فرض جنگ آیا کل بورس بر فناست ؟ یا بازهم صنایعی هستند که حتی در چنین شرایطی به دلیل سوداوری مورد توجه سرمایه داران قرار میگیرند ؟
    کیوان جان تاثیرات جنگ احتمالی رو در دو بازه زمانی باید دید
    در کوتاه مدت که جو هیجانی میشه و منفی
    ولی درصورتی که جنگ محدود باشه و ایران هم دخالتی نکنه به تعادل میرسه و با توجه به افت اولیه مثبت

اگر جنگی نشه که امیدوارم اینطور باشه عده ای در سایتها راه میافتن و میگن ترسوها فروختن و دیدید صبر نتیجه داد و....
    درحالی که واقعا الان کسی نمیدونه چی میشه و فروش بخاطر کم تجربگی و یا عدم اعتقاد به رشد نیست

اونی که سهمو فرضا امروز فروخت ترجیحا در مثبت چه چیزی رو در صورت جنگ نشدن از دست میده؟!

نهایتش اینه که سهم رو 10 درصد بالاتر میخره

بورس که تموم نشده و همیشه هست تا بوده فرصت خرید هست و خواهد بود حالا 10درصد کمتر سود کنیم ولی با جنگ اعصاب کمتر

البته روحیات هر فرد فرق میکنه و ممکنه کسی کاملا با این نظر مخالف باشه

همونطور هم که گفتم خریداران امروز به ویژه در منفی به احتمال زیاد در اینده نزدیک سود خوبی خواهند کرد...

ضمنا به کسی توصیه در خرید یا فروش ندارم
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

8. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی shamlo آواتار ها
    تشکر شده 502 بار در 125 ارسال
    اين جو رواني موجب كاهش شاخص مي شود به نظر من حتي اگر فردا هم بازار تعادل داشته باشد فرصت فروش است چون از صحبت هاي بين المللي برداشت ميشود كه حمله اگر چه خيلي محدود اما شدني است و اين موضوع بازار را به طرف منفي سؤق ميدهد از طرف ديگر وقتي از اول سال سود هاي چند درصدي بدست امد طبيعي است كه سرمايه گذار طمع نكند و كوتاه مدت از بازار خارج شود و اخبار را همه جانبه رصد و در بهترين وقت وارد بازار شود

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید shamlo از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(7)
    تشکر شده 2,048 بار در 469 ارسال
    با سفرهایی مشکوکی که این چند روزه به ایران شد
    به نظر میاد توافقاتی برای به زیر کشیدن اسد
    بدون خون و خونریزی صورت گرفته باشه

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید parham82 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,076 بار در 401 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط arad700 نمایش پست ها
    من که بعید می دونم جنگ اتفاق بیفته چون سوریه به هیچ وجه با عراق قابل مقایسه نیست در زمان حمله به عراق تقریبا یک اجماع بین المللی علیه صدام شکل گرفت . تقریبا تمامی شیوخ عرب و اتحادیه اروپا و روسیه و حتی ایران موافق سرنگونی صدام بودند . من تصور می کنم در حال حاضر شاهد تحقق چنین اجماعی نیستیم احتمالا برای چند صباحی شاهد التهاب در صحنه سوریه باشیم ولی جنگ بعید به نظر می رسه
    نه بابا عراق اینقدر اجماع جهانی نداشت بوش قلدر بود روسیه هم مثل همیشه خودشو کنار کشید این روسا بی غیرتند

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Arash007 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داش مهدی آواتار ها
    تشکر شده 3,371 بار در 599 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیوان نمایش پست ها

البته واکنش سوریه که بسیار مجهوله به خصوص در قبال اسرائیل. به قول ا.ن شاید نقطه نهایی برخورد باشه
    اگه افزایش قیمت نفت رو در دهه اخیر ناشی از جنگ عراق و افغانستان بدونیم، بقای اقتصادی کشورمو مرهون این دو جنگ بوده
    بازسازی های بعد از جنگ ه م تقاضا رو برای بسیاری از صنایع مثل کاشی و سیمان و .... فراهم میکنه
    اما در کوتاه مدت واضحه که به خروج جریان نقدینگی از بازار بورس و ملک حتی و شیفت اون به بازار طلا و ارز خواهیم بود.
    این هم که امروز بعضا مشاهده میشد سهام رو در منفی 6 یا 7 فردا با قدرت میفروشن نمیتونه ناشی از جو زدگی سهامدار خرد باشه

ویرایش توسط داش مهدی : 2013/08/27 در ساعت 20:12
    مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محمد 66 آواتار ها
    تشکر شده 10,024 بار در 2,640 ارسال
    تا شنبه نظاره گر باشید و احساسی و هیجانی عمل نکنید چون ممکنه خبری نباشد و بازار به روند صعودی برگردد . رفتار هیجانی و قرار گرفتن در صفهای فروش فقط باعث ضرر است ، چون حقوقی ها در عرض یک دقیقه صف فروش بالای 10 میلیونی را جمع می کنند و هفته آینده باید 10 درصد بالاتر سهمتون را بخرید.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد 66 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,076 بار در 401 ارسال
    چون شاخص خیلی رشد کرده بود بازار دنبال یه بهونه بود تا شاخص بیاد پایین این بهونه هم جور شد دیگه.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Arash007 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 82 نخست 123451252 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع