نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: راهنمايي براي انتخاب بهترين و پربازده ترين صندوق سرمايه گذاري

عضو جدید Cyberlife آواتار ها
    تشکر شده 33 بار در 13 ارسال

Lightbulb راهنمايي براي انتخاب بهترين و پربازده ترين صندوق سرمايه گذاري

سلام

بعد از کلي گشتن در اينترنت و نشستن پاي برنامه هاي بورسي تلويزيون، بالاخره به اين نتيجه

رسيدم که بهترين گزينه سرمايه گذاري در بورس براي من که چيزي زيادي از بورس نميدونم و علاوه

بر اون سرمايه هم از خودم نيست و متعلق به پدرم هست صندوقهاي سرمايه گذاري هست، به

همين خاطر شروع کردم به جستجو در اينترنت و سوال از شرکتهاي مشاوره سرمايه گذاري براي

انتخاب بهترين صندوق سرمايه گذاري که داراي مشخصه هايي نظير : بازدهي بالا، رشد پيوسته

نوسان کم، ضامن نقدشوندگي، عمر صندوق، ريسک کم و ... باشند و چند گزينه مناسب براي

سرمايه گذاري بدست آمد که عبارتند از :

1- سينا
    2- عقيق
    3- بورسيران
    4- آگاه
    5- فارابي
    6- پويا
    7- بانک توسعه تعاون
    8- کارگزاري بانک صادرات
    9- کارگزاري بانک ملي
    10- رفاه
    11- بانک مسکن
    12- ممتاز
    13- پيشتاز

لطفاً اساتيد و کساني که تجربه سرمايه گذاري در صندوق ها را دارند، 3 تا از بهترين صندوق هايي

که اسم آنها در ليست آمده يا صندوق هاي ديگري که مدنظرتان هست به ترتيب اولويت معرفي

کنيد.

چند سوال هم دارم که ممنون ميشم به اونها پاسخ بديد :

1- آيا هر روز بايد بازدهي صندوق ها را رصد کنيم ؟

2- آيا سود ناشي از افزايش قيمت واحدهاي صندوق به حساب سرمايه گذار واريز ميشود يا

اينکه سود و اصل سرمايه فقط در زمان ابطال واحدها به حساب سرمايه گذار واريز ميشود ؟

3- در صورت منفي شدن بازدهي يک ماهه صندوقي که در آن سرمايه گذاري کردم بايد منتظر

بمانم يا اينکه سرمايه خودم را از صندوق خارج کنم ؟ با توجه به اينکه باطل کردن واحدهاي

صندوق در مدت 3 ماه اول سرمايه گذاري شامل کارمزد 1 تا 5 درصد در هر واحد ميشود

بهترين گزينه در اينگونه مواقع چيست ؟

4- براي مشورت گرفتن درباره اينکه کدام صندوق براي سرمايه گذاري بهتر است، کدام

شرکت راهنماي سرمايه گذاري را توصيه ميکنيد ؟

5- براي انتخاب يک صندوق مناسب چه پارامترهايي را بايد در نظر گرفت ؟

6- بعد از انتخاب صندوق و خريد واحدهاي آن تا چه مدتي بايد سرمايه در صندوق بماند

و بهترين زمان براي باطل کردن واحدها چه زماني است و کدام قسمت از صندوق هر روز

بايد رصد شود ؟

اگه نکته مفيد ديگه اي در رابطه با صندوق ها ميدونيد ممنون ميشم اون رو به اشتراک

بگذاريد.

با تشکر

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Cyberlife از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید Cyberlife آواتار ها
    تشکر شده 33 بار در 13 ارسال
    اساتید انجمن ممنون میشم اگه جواب تاپیکهای بالا رو بدید و من رو راهنمایی کنید.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Cyberlife از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(4) zorba آواتار ها
    تشکر شده 24,864 بار در 3,838 ارسال
    بنده که اطلاعی ندارم اما از دوستان با سابقه و اهل بخیه تقاضا دارم توجه بیشتری به تاپیک های اینگونه داشته باشند....
    زی تیر نگه کرد پر خویش بر او دید***گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید zorba از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 70 بار در 19 ارسال
    دوست عزيز من صندوق عقيق و آگاه و پيشرو وممتاز را دارم ولي فقط از صندوق هاي اگاه و عقيق كه توسط آقاي مصطفي بياتي اداره مي شود بازدهي خوبي داشته اند

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ماهان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 374 بار در 111 ارسال
    1.بعضی ها معتقدند این صندوقها در نیمه اول سال بازدهی به مراتب بیشتری نسبت به نیمه دوم دارند و اینکه فلان فصل این صندوقها بازدهی بهتری داره تا چه میزان علمی است؟
    اصلا می شود گفت این صندوقها در فصل خاص و دوره خاص بازدهی بهتری نسبت به سایر دوره ها دارند؟
    2.آیا اصل سرمایه در این صندوقها تضمین می شود؟ممکن است اصل سرمایه شما نیز از بین برود؟در چه صورت؟

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید frankval از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 70 بار در 19 ارسال
    نقل قول از کاربر شاملو از تالاربورس: حرف خوبی زده

درود و عرض ادب :

با نام و ياد پاك و قدسي پروردگارم روزي ديگر را با اميد به الطاف بيكران ذات اقدسش شروع ميكنم....خدايا بينهايت ترا شكر و سپاس بي پايان.....چه اقيانوس مواج و بيكران رحمتي هستي خداي من.....از من درگذر و ببخشاي...بارالها توفيق حسن عاقبت و پاك زيستن و دستگيري ايتام و نيازمندان و بيماران و اميخته شدن با تمام نيكي هايي كه موجب خوشنودي ذات اقدست است و دوري از تمام زشتيها و پليدي هايي كه موجب نفرت توست را بر ما ارزاني فرما........آمين....صبح 5شنبه دوستان بخير و شادي باد....

در اين آخر هفته دوستان منصفانه و بدور از تعصب مثبت يا منفي با خود بيانديشيد و در راهبرد بيزينسي خود بازبيني فرماييد...با خود صادق باشيد از مهر پارسال تا الان چند درصد سود كرده ايد؟....اگر زير 200 درصد سود داشته ايد بايد در منش و سبك و سياق و راهبرد بيزينس خود تجديد نظر اساسي داشته باشيد....در زير لينك درصد بازدهي صندوقهاي بورسي را برايتان قرار ميدهم.....

http://www.fipiran.com/MFComparing.aspx?lan=fa

همانطور كه ميبينيد در يك سال گذشته صندوق هاي بورسي سينا 206 درصد و بورسيران 205 درصد و آگاه 201 درصد عقيق 199.9 درصد و فارابي 198 درصد بازدهي داشته اند...خصوصا بورسيران با ان سرمايه بالا كسب چنين گيني برايش يك افتخار بزرگ است.....به جرات ميتوانم بگويم بيش از 80 درصد شما در يك سال گذشته كمتر از 100 درصد و يا حتي كمتر از 70 درصد بر روي سبد سود داشته ايد....بماند كه سال مالي گذشته در بورس تا مدتها تكرار نخواهد شد و آن سبو بشكست و آن پيمانه ريخت......و در سال آتي كه راندمان بورس بمراتب پايينتر از يك سال گذشته خواهد بود نهايتا بنظر من بيش از 90 درصد دوستان آماتور سودي زير 40 درصد در سال خواهند داشت و برخي از انها در پايان سال مالي حتي زيان نيز خواهند كرد....

دليل اين اختلاف نجومي در راندمان شما و اين صندوقهاي بورسي چيست؟....در سال مالي آتي منتهي به مهر ماه 93 انتظار تكرار چنين راندماني را براي اين صندوقها ندارم وليكن اگر ميانگين چند ساله راندمان اين صندوقها خصوصا انها كه قدمت بيشتري دارند را بررسي كنيد به نتايج بسيار شايسته و درخوري دست خواهيد يافت.....اين نوشتار بهيچ عنوان توصيه به سرمايه گزاري در صندوقهاي بورسي نظير آگاه يا عقيق يا بورسيران و سينا و امثالهم نيست...اصلا و ابدا...خير....نهايتا من براي سال مالي 1 مهر 92 تا 1 مهر 93 راندمان و رشدي بين 70 تا 100 درصد را براي صندوقهاي قوي بورسي ميبينم كه باز هم بسيار عالي است نسبت به ميانگين راندمان بازار و دوستان آماتور بازار.....اين نوشتار تنها تلنگري است براي شما كه كمي بخود آييد....عرض كردم بهيچ عنوان گين پارسال اين صندوقها تكرار نخواهد شد ولي وقتي ميانگين چند ساله صندوقي نظير بورسيران بيش از 80 درصد است محاسبه كنيد كه 100 ميليون تومن سرمايه با آهنگ رشد مركب ساليانه 80 درصد پس از 5 سال چقدر خواهد شد؟.....بله درست گفتيد يك ميليارد و هشتصد و نود و پنج ميليون تومان!!!!!!!!!.....

با خود صادق باشيد.....

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ماهان از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)