صفحه 15 از 73 نخست ... 5121314151617182565 ... آخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 723

موضوع: فرصت فروش

عضو فعال daryadel120 آواتار ها
    تشکر شده 2,505 بار در 537 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط "heydar" نمایش پست ها
    چرا؟!
    سلام

نمی توانم دلیلش را بگویم ... توصیه ای هم ندارم ... نظرم را گفتم
    برخی از متغیرهای کلان اقتصادی عبارتند از: نرخ ارز، نرخ تورم، نرخ واقعی سود بانکی، نرخ رشد نقدینگی، تولیدات صنعتی، مالیات، کسری بودجه، درآمد های نفتی و ...

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید daryadel120 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال 63morteza63 آواتار ها
    تشکر شده 393 بار در 133 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط daryadel120 نمایش پست ها
    با سلام به مدافعان همیشگی رشد شاخص!

دوستان بورس به مرحله ی خطرناکی رسیده است ... اینقدر بی محابا تشویق به سرمایه گذاری نکنید .... اکثر شرکت های بورس در یک ماه گذشته بیش از 30 درصد رشد داشته اند ... که عمدتا به دو دلیل بوده است : 1- گزارش های 6 ماهه 2- مذاکرات هسته ای ................ رشد بورس به نظر بنده بیش از اثر این دو مورد بوده است و بنابراین انتظار اصلاح اساسی از اوایل آبان دور از ذهن نیست !

ضمنا اگر بورس همین طور بخواهد به سمت بالا حرکت کند قوانین نیوتن زیر سوال می رود

ضمنا به قول موی عاقل" فواره چو بالا رود اصلاح نکند، فرو بریزد!"

در مجموع به نظر من در هر بازاری میتوان سود کرد ... ولی باید از نیمه دوم آبان تا حداقل 2 ماه بسیار محتاط بود در خرید سهم ... چون بعد از این ضرر نکردن در اولویت است تا سود کردن

سلام یه تاپیک درست کردم حدودا اواخر مرداد ماه بود ....
    تا این تاپیک خروج از بازار آمد خیلی ها جبهه گرفتن ..... این جا یا جاهای دیگه که اصلا خروج از بازار معنی نداره منطقی نیست
    هیچ وقت نباید تو این فکر ها باشیم ویا .................

کمتر از یک ماه بازار یه بهانه پیدا کرد به اسم بحران سوریه
    یه جور اصلاح که نه بمباران شد که بورس سوریه امریکا وکشورهای آماده جنگ اون جوری نشدند

شاخص در ایران فقط اسمش شاخصه
    شاخصه هیچ چیزی نیست ..........به غیر از چند تا سهم بزرگ وبرتر

خود رِییس سازمان بورس هم شاخص رو قبول نداره و همه میگن این یه عدده
    فقط باید از بالا رفتنش ترسید
    اون هم باز برای همون سهم های بزرگ
    چون سهم های کوچک که با جو روانی بازار کمتر بالا وپایین میرن دیرتر هم به اصلاح میخورن

در کل از جناب موی عاقل عزیز و تمام کسانی که با منطق وعاقلانه شرایط بازار را هر آنچه که هست ترسیم میکنند ممنونم
    دوستان لطفا در تاپیک خروج از بازار نظرات خود رادر مورد زمان ورود وخروج کلی یا تک سهم از بازار بفرمایند.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید 63morteza63 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال 63morteza63 آواتار ها
    تشکر شده 393 بار در 133 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط daryadel120 نمایش پست ها
    هفته آینده فرصت فروش در کل بورس و فرصت خرید در سکه و دلار است ...

فرصت خرید سکه ودلار هیچ وقت نیست

نه به خاطر سود دادن یا ندادن

بلکه به خاطر کاری که فقط سفته بازیه و به کل مملکت آسیب میزنه
    (البته ببخشید جواب شما نبود کلی گفتم........
    دوستان لطفا در تاپیک خروج از بازار نظرات خود رادر مورد زمان ورود وخروج کلی یا تک سهم از بازار بفرمایند.

6. 16 کاربر به خاطر ارسال مفید 63morteza63 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال daryadel120 آواتار ها
    تشکر شده 2,505 بار در 537 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط 63morteza63 نمایش پست ها
    فرصت خرید سکه ودلار هیچ وقت نیست

نه به خاطر سود دادن یا ندادن

بلکه به خاطر کاری که فقط سفته بازیه و به کل مملکت آسیب میزنه
    (البته ببخشید جواب شما نبود کلی گفتم........
    من هم گاهی به این مسئله، یعنی اخلاق در سرمایه گذاری فکر کرده ام ولی نتوانسته ام به نتیجه ای جز این برسم که اخلاق در سرمایه گذاری جایی ندارد ... به نظر من در سرمایه گذاری دو چیز مهم است : 1- زمان 2- بازده

بازده یعنی پولت را در جایی سرمایه گذاری کن که بیشترین بازده را دارد
    زمان هم یعنی در زمان مناسب تغییر موضع بده و در جایی سرمایه گذاری کن که در زمان کمتری تو را به هدف برساند
    و در کل یعنی کسب بیشترین بازده در کمترین زمان در بهترین موقع
    برخی از متغیرهای کلان اقتصادی عبارتند از: نرخ ارز، نرخ تورم، نرخ واقعی سود بانکی، نرخ رشد نقدینگی، تولیدات صنعتی، مالیات، کسری بودجه، درآمد های نفتی و ...

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید daryadel120 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ".احسان." آواتار ها
    تشکر شده 27,962 بار در 2,684 ارسال
    ارزش بازار پالايشگاه نفت لاوانا امروز ::::‌ معادل 4742 ميليارد تومان

با دلار 3000 تومان :1.58 ميليارد دلار
    با دلار 3500 تومان: 1.35 ميليارد دلار

ظرفيت توليدپالايشگاه لاوان 60000 بشكه در روز

تخمين به ازاي توليد هر بشكه معادل 11000$ تا بهترين پالايشگاه كه در عربستان ساخته مي شود، 25000$!!!

يعني ارزش جايگزيني شركت پالايشگاه لاوان : بين 660 ميليون دلار تا بهترين حالت ممكن 1.5 ميليارد دلار

يعني شركت در حال حاضر شركت حداقل بالاي 50% از ارزش ذاتي خود در حال خريد و فروش است.

در شرايط حاضر و متغيير هاي كنوني لاوان حبابي است براي خودش......

================================================== =
    خدمت دوستان سهامدار نمي گوييم، اين سهم فرصت فروش است. بلكه مي گم، اين سهم فرصت خريد نيست.
    ================================================== =
    موفق باشيد.
    آهاي آهاي يكي بياد يه شعر تازه تر بگه....
    کانال تلگرامی: STOCKMARKET100@

با سلام و احترام

ضمن احترام به همه دارندگان سهام پالايشگاهي، ولي به نظرم تنها گروهي كه بوي حباب مي دهد، همين گروه است. پاره اي از سهام اين گروه كه مرز حباب را رد كرده اند و بصورت بالون بزرگي كل بازار را متاثر از خودشان قرار داده اند. هنوز به نظرم نمي شود، گروه پتروشيمي را حتي نزديك به حباب دانست. پتروشيمي ها از خبر هاي ضد و نقيض بابت قيمت خوراك رنج مي برند، كه در پي بر اي آنها لحاظ شده است. بالشخصه طرفدار عمق گرفتن هر چه بيشتر و با حجم معاملات بالا هستم، اما نه زماني كه حقوقي سهامدار عمده عرضه نكند، و بازار را تشنه بگذارد، در انتها هم كساني كه با تسهيلات بانكي سرمايه ي به بازار آوردند، در انتهاي رالي سهام خود را به سهامدار خرد واگذار كرده ، سودهاي چند صد در صدي را كسب كنند و علي را با حوضش تنها بگذارند. در مقابل اين امر بايد ايستاد. به جد هم بايد ايستاد، هم بايد به سهامداران جز توصيه كرد كه اين سهام را نخرند و از مديريت كلان هم خواستار عرضه سهام بيشتر در بازار شد.

موفق باشيد.

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال
    به نظر کل سهام پالایشی که به تنهایی در روزهای اخیر شاخص رو بالا برده و مسئله حباب را به ذهن ها انداخته اند باید دیگه اصلاح کنند
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی علی خوش خلق آواتار ها
    تشکر شده 231 بار در 65 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط arak_bourse نمایش پست ها
    به نظر کل سهام پالایشی که به تنهایی در روزهای اخیر شاخص رو بالا برده و مسئله حباب را به ذهن ها انداخته اند باید دیگه اصلاح کنند
    به نظر این اصلاح یا صورت نمیگیرد و در صورت اصلاح نیز مدت دار نخواهد بود و لازم بذکر است که هنوز شراز بازگشایی نشده و پس از بازگشایی پالایشگاهی ها دیدنی تر میباشند

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علی خوش خلق از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 44,862 بار در 2,843 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط .احسان.";393743]با سلام و احترام

ضمن احترام به همه دارندگان سهام پالايشگاهي، [COLOR="#FF0000
    ولي به نظرم تنها گروهي كه بوي حباب مي دهد، همين گروه است.[/COLOR] پاره اي از سهام اين گروه كه مرز حباب را رد كرده اند و بصورت بالون بزرگي كل بازار را متاثر از خودشان قرار داده اند. هنوز به نظرم نمي شود، گروه پتروشيمي را حتي نزديك به حباب دانست. پتروشيمي ها از خبر هاي ضد و نقيض بابت قيمت خوراك رنج مي برند، كه در پي بر اي آنها لحاظ شده است. بالشخصه طرفدار عمق گرفتن هر چه بيشتر و با حجم معاملات بالا هستم، اما نه زماني كه حقوقي سهامدار عمده عرضه نكند، و بازار را تشنه بگذارد، در انتها هم كساني كه با تسهيلات بانكي سرمايه ي به بازار آوردند، در انتهاي رالي سهام خود را به سهامدار خرد واگذار كرده ، سودهاي چند صد در صدي را كسب كنند و علي را با حوضش تنها بگذارند. در مقابل اين امر بايد ايستاد. به جد هم بايد ايستاد، هم بايد به سهامداران جز توصيه كرد كه اين سهام را نخرند و از مديريت كلان هم خواستار عرضه سهام بيشتر در بازار شد.

موفق باشيد.
    92/2/9
    احسان نوشته است:
    پيش بيني ها جديد پالايشگاهي جو مثبت را براي بازار رقم خواهد زد.

ب. با نرخ تسعير ارز 24.500 ر، سود هر سهم ا ز 603 ر به مبل غ 1.371 ر افزايش م ي يابد.

شبندر با پي بر اي 8 و سود 137 توماني (شايد اتفاق بيافتد) حدود 1100 تومان است. پس بازي در اينجا تمام است، يا با پي بر اي 10 حدود 1400 تومان......

موفق باشيد.
    احسان عزیز در تاریخ 92/2/9 شبندر را در قیمت 890 تومان پایان بازی نامیدید

شفاف سازی 92/2/9
    با سلام
    احسان جان این همان اشتباهی که من مرتکب شدم
    من زمانی شبندر 130 بود می خواستم بخرم اما وقتی در یک چشم به هم زدن قیمتش رسید به 200- 300 تومان اشتباه کردم بدون بررسی گفتم شبندری که در 120 صف فروش شده بود الان 300 تومان دیگه اخر خطه
    خیلی ها به من گفتند بخر ولی من نخریدم
    در این مدت فقط شاهد صعود شبندر از 300 به 400 -500-600-700-800و 850 تومان بودم
    البته این بلایی بود که عرضه کنندگان اولیه سر ماها در اوردند
    سهمی که 1000 می ارزه رو با یک سود غیر واقعی در 120 تومان مالک شدند
    دزدی در روز روشن
    همه اینا می دونستند شبندر چه خواهد شد ولی من وشما خیر
    من خیلی دیر دوزاریم می افته که یه نگاه به صورت های مالی شرکت بیاندازم
    این شبندر به راحتی 250 سود خواهد ساخت البته در صورت حذف 23 % صندوق
    پس شبندر 2000 تومانی هم دور از دسترس نخواهد بود

موفق باشيد.

احسان عزیز من هم همان روز به اشتباه خودم در خصوص پالایشگاهی ها پی بردم و این رمز موفقیت من شد در همان روز وعده شبندر 2000 تومانی رو دادم درست 5 ماه پیش

احسان 92/2/9
    جناب شفاف سازي عزيز سلام و عرض ادب
    اينكه به اما و اگر حذف 23% بستگي داره، خود همين مورد ريسك سهم را بالا مي برد. در مورد شبندر تا الان نوشته اي كه دال بر اينكه آخر بازيش است، به شخصه نداشته ام. البته منظورم از آخر بازي هم اين نيست كه سهم سقوط مي كند. منظورم اينه گين اصلي سهم داده شده و تبديل شده به يك سهم معمولي بازار كه تحولات اقتصادي ميتونه روند سهم رو بالا و پايين كند. مثلا اگر روزي نرخ مرجع بشه 3500 خوب قطعا شبندر بالاي 2000 تومان هست.
    اين البته مي تونه پي بر اي پالايشگاهي رو بالا نگه داره. اما سهم بين 900 الي 1300 يك سهم معموليست، با شاخص هاي اقتصادي ديگر نيز بالا و پايين مي رود.
    هرچند با توجه به اينكه نرخ ارز بالاست، روند رو به رشد است تا رو به نزول.
    روند كل بازار رو به بالاست و قطعا روند پالايشگاهي نيز رو به بالاست. اما اينكه شبندر رو بخريم كه بشود حتي 10000 تومان در يك سال آينده، خير چنين چيزي محال است.

موفق باشيد.
    92/2/9 شفاف سازی :
    با عرض سلام مجدد
    منظور من هم سقوط نیست
    این سهم با همان دلار 2500 تومانی هم به 2000 خواهد رسید
    بازهم می گم خیلی دیر دوزاریمون افتاد
    یه تغییر ارز به 24500 تومان سود شبریز و شراز شد 400 تومان تازه این پیش بینی اولیه است
    شبندر هم خیلی محتاطانه سودشو پیش بینی کرده
    من منظورم اینه که با همین شرایط بازی شبندر تا حوالی 2000 تومان ادامه خواهد داشت و تو اون حوالی تبدیل به یک سهم عادی خواهد شد
    با تشکر

با سلام

احسان عزیز و سایر دوستان
    خداوند جای حق نشسته
    کسانیکه دم از پالایشگاهی های حبابی می زنند 5 ماه پیش یکسال پیش هم همین حرف ها می زدند ولی خداوند جای حق نشسته
    من از اقای احسان توقع بیش از این داشتم من در تاریخ 92/2/9 اعتراف کردم در مورد پالایشگاهی ها اشتباه می کردم و همین شد رمز موفقیت من
    تمام پالایشگاهی دارم به غیر از شپنا
    من از احسان عزیز توقع داشتم بیاید اعتراف بکنه و بگه من در مورد پالایشگاهی ها تحلیلم اشتباه بوده

از اون تاریخ به بعد ببنید پالایشگاهی ها چقدر رشد کردند و هر کسی خریده چقدر سود کرده انسان از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شه

در همان روز ها در خصوص پالایشگاهی ها احسان عزیز هرچه نوشته و پیش بینی کرده درست نبوده و دیگه لازم نیست دوباره بعد از 5 ماه همان تحلیل های اشتباه رو دوباره مطرح کنیم

من یک موقع شبندر 200 تومانی رو گران می دانستم هیچ موقع دستم نیومد بخرم چون تحلیلم اشتباه بود و به این اشتباهم در تاریخ 92/2/9 اعتراف کردم
    اعتراف به اشتباهات راه پیشرفت را برای هر انسانی باز خواهد کرد
    همیشه یاد بگیریم حق را بگوییم تا بخواهیم از آب گل آلود ماهی بگیرم

با تشکر از تمامی دوستان
    از آقای احسان عزیز هم عذر خواهی می کنم

16. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    92/2/9

احسان عزیز در تاریخ 92/2/9 شبندر را در قیمت 890 تومان پایان بازی نامیدید

احسان عزیز من هم همان روز به اشتباه خودم در خصوص پالایشگاهی ها پی بردم و این رمز موفقیت من شد در همان روز وعده شبندر 2000 تومانی رو دادم درست 5 ماه پیش

با سلام

احسان عزیز و سایر دوستان
    خداوند جای حق نشسته
    کسانیکه دم از پالایشگاهی های حبابی می زنند 5 ماه پیش یکسال پیش هم همین حرف ها می زدند ولی خداوند جای حق نشسته
    من از اقای احسان توقع بیش از این داشتم من در تاریخ 92/2/9 اعتراف کردم در مورد پالایشگاهی ها اشتباه می کردم و همین شد رمز موفقیت من
    تمام پالایشگاهی دارم به غیر از شپنا
    من از احسان عزیز توقع داشتم بیاید اعتراف بکنه و بگه من در مورد پالایشگاهی ها تحلیلم اشتباه بوده

از اون تاریخ به بعد ببنید پالایشگاهی ها چقدر رشد کردند و هر کسی خریده چقدر سود کرده انسان از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شه

در همان روز ها در خصوص پالایشگاهی ها احسان عزیز هرچه نوشته و پیش بینی کرده درست نبوده و دیگه لازم نیست دوباره بعد از 5 ماه همان تحلیل های اشتباه رو دوباره مطرح کنیم

من یک موقع شبندر 200 تومانی رو گران می دانستم هیچ موقع دستم نیومد بخرم چون تحلیلم اشتباه بود و به این اشتباهم در تاریخ 92/2/9 اعتراف کردم
    اعتراف به اشتباهات راه پیشرفت را برای هر انسانی باز خواهد کرد
    همیشه یاد بگیریم حق را بگوییم تا بخواهیم از آب گل آلود ماهی بگیرم

با تشکر از تمامی دوستان
    از آقای احسان عزیز هم عذر خواهی می کنم
    سلام بر جناب شفاف سازي عزيز، ارادت داريم.
    اولا عذر خواهي لازم نبود، در تحليل هاي زيبا و خوب شما جاي كوچكترين شكي وجود ندارد.

اما بد نديدم كه چند نكته را ذكر كنم،
    اولا كار بسيار پسنديده اي كرديد كه متن هاي گذشته را آورديد، هنوز هم نظرم همان نظر قبلي است. اينكه بازي 5 6 برابري اين گروه تمام شده است. و پالايشگاهي ها يك سهم معمولي هستند مثل بقيه سهام پتروشيمي و معدني و دلاري. من اولين بار كه گفتم، پالايشگاهي ها تبديل به سهم معمولي شده اند، ارديبهشت امسال بود. كه واقعا هم همين امر اتفاق افتاد.
    يعني شبندر 900 توماني آنروز؛ امروز دو برابر شده است. مثل تمامي بازار. البته مپنا 4 برابر شده، كاشي ها 3برابر شدن، ايران خودرو هم دو برابر شده، بانكي هام دو برابر شدن و سيماني ها و دارويي ها هم دو سه برابر شده اند. در متن هم نوشته ام، سهم در اين قيمت يك سهم معمولي است، و با پارامترهاي اقتصادي بالا و پايين مي شود، مثل همه سهام ديگر.

اما الان چيزي كه در حال وقوع است، ارزش جايگزيني شبندر به دلار 7000 توماني رسيده است، خوب اين خطرناك است. باز اشتباه نشود، كه سهم را بايد فروخت، يا سهم و صنعت بد است، يا سهم رشد نمي كند، خير. اما روند طبيعي نيست. شبندر سه چهار مثبت ديگر بخورد، با دلار 3500 توماني هم پي بر اي زير 6 نمي گيرد.

شركتي ارزش جايگزيني خودش را عبور كرده، پي بر اي متناسب بازار هم عبور كند، آنوقت هنوز با پول هاي عده اي كه از بانكها سنگين تسهيلات گرفته اند، در اين حبابها بدميم. حداقل ما سهامداران جز بايد هواي هم را داشته باشيم، و به اين دام نيفتم.

موفق باشيد.

18. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید ".احسان." از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 15 از 73 نخست ... 5121314151617182565 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)