صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19

موضوع: انجمن جوگیران تک سهم

عضو عادی kor000 آواتار ها
    تشکر شده 458 بار در 181 ارسال

پاسخ : انجمن جوگیران تک سهم

سلام دوستان
    منم از تک سهم شدن خوشم میاد.
    برای کسانی مثل من که سرمایه کمی دارند خیلی خوبه .البته باید میان مدت وبلند مدت وشناختن صنعت پیشرو.
    من خودم پارسال تک گروه پالایش شدم وخیلی خوب بود چون صنعت پیشرو بود .دوستان باید اول صنعت
    پیشرو را بیابند بعد با خیال راحت سرمایه گذاری کنند.حالا معرفی صنعت پیشرو با دوستان اهل فن

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید kor000 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 68,785 بار در 12,928 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    من احتمالا طی روزهای آینده تک سهم اخابر میشم
    یه چند دلیل:

1-بدترین کار در بورس تک سهم شدنه پس اگه قراره تک سهم بشیم بهتره روی سهام مطمئنی باشه
    2-موقع تک سهمی نباید خیلی انتظار رشد شارپ داشت چون ممکنه ضررش هم شارپ باشه پس بازم اخابر رو خریدم چون هم ضررش شارپ نیست هم سودش
    3-به خاطر بحث تلویزیون تعاملی
    4-به خاطر برنامه دولت در گسترش ضریب نفوذ اینترنت در کشور(الان حدود 20% بیشتر نیست)
    5-به خاطر عدم رشد سهامش طی سالهای گذشته ذر حالی که اکثر شرکتها رشدهای چند صد درصدی رو تجربه کردن
    6-به خاطر راه اندازی نسل 3G
    7-به خاطر قیمت گذاری 120 میلیارد دلاری کارشناسان روی سهم در حالی که ارزش بازار مخابرات الان حدود 6 میلیارد دلار بیشتر نیست
    8-به خاطر هدف رسیدن به گردش مالی 40 هزار میلیارد تومانی در حالی که الان حدود 12 هزار میلیارد تومان است(طبق صحبتهای مدیر عامل مخابرات) و ارزش بازار خود شرکت حدود 17هزار میلیارد تومان
    9-به خاطر اینکه هیچ شرکتی همچین گردش مالی سنگینی به نسبت خود شرکت نداره ولی اخابر داره الان حدود 70 قیمت بازار گردش مالی داره در حالی که این نسبت در شرکتهای دیگه به 25% هم نمیرسه
    10-احتمال توافق نزدیک بین مخابرات و دولت برسر تعرفه ها

اما چند نکته منفی هم داره که باید مد نظر داشت:

1- احتمال تغییر نکردن تعرفه ها
    2- بحث بازگشت ودایع (البته این مورد هیچ وقت اتفاق نمیافته چون کسی حاضر نمیشه سیم کارتهای قدیمی خودش رو پس بده)
    3-کاهش تعرفه اینترنت در کشور( البته این مورد هم با افزایش سرعت و گسترش ضریب نفوذ اینترنت وکاهش دریافتی دولت بابت اینترنت از بین میره)
    یه مطلب دیگه هم باید به علل خریدم اضافه کنم و اونم بحث اشتغال زایی است که توی یکی از سایتها خوندم
    واقعا دولت نمیتونه به مخابرات فشار بیاره چون مخابرات مجبور میشه نیروهای کاری رو تعدیل کنه و این تنها چیزی است که دولت باهاش نمیتونه شوخی کنه
    تعرفه زیاد نشه مخابرات نیروی کار رو تعدیل میکنه
    دولت نمی تونه این بحران رو قبول کنه تعداد پرسنل مستقیم و غیر مستقیم مخابرات خیلی زیاده

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Fundamental آواتار ها
    تشکر شده 2,655 بار در 647 ارسال

تك سهم غپاك

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Fundamental از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی
    تشکر شده 44 بار در 15 ارسال

سلام منم تایکماه پیش تکسهم شرانل بودم وبا70 درصد سودفروختم حالاهم 70درصد بانک دی خریدم و30درصد بوعلی که اونم زیرمجموعه بانک دی هست ولی دوست دارم تکسهم دی شوم چون خبرهای خوبی ازش میاد.موفق باشید.

ستاره دار(1) trojan آواتار ها
    تشکر شده 5,334 بار در 847 ارسال

سلام دوستان تک سهم
    درسته تک سهمی ریسک رو به شدت بالا میبره و بعضی وقتها هم فشار فکری و عصبی رو سهامدار داره ولی تجربه من بهم میگه اگه درست انتخاب کنی با یه ریسک متوسط میتونی بازدهی رویایی بدست بیاری . من احتمالا از اواخر هفته آینده رو میدکو تک سهم میشم .

عضو فعال daryadel120 آواتار ها
    تشکر شده 2,505 بار در 537 ارسال

تک سهم نیستم ولی تک سهمی رو دوست دارم!

سبدم 90 درصدش دالبر+وپخش است...

اصولا تئوری پرتفوی از اساس زیر سوال است در بازاری رانتی و همراه با درز شدید اطلاعات (بلا نسبت بازاره ما! )
    برخی از متغیرهای کلان اقتصادی عبارتند از: نرخ ارز، نرخ تورم، نرخ واقعی سود بانکی، نرخ رشد نقدینگی، تولیدات صنعتی، مالیات، کسری بودجه، درآمد های نفتی و ...

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید daryadel120 از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 330 بار در 119 ارسال

تقریبا روی وبیمه چون دقیقا بازی ونفت روش داره اجرا میشه.وبیمه 2 ماهه 500.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید almerindo portfolio از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 3,478 بار در 989 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    درود

اتفاقا بنظر من تک سهم بودن فقط در این چنین بازار موج سومی میتونه توجیه داشته باشه و گرنه تو بازار منفی یا بی جهت که ریسک چنین کاری بسیار بالاست.
    ولی در شرایط بازار فعلی که امید به آینده سرمایه گذاری نسبت به گذشته بالاست و هیجان خرید در سهم های بنیادی و غیربنیادی موج میزنه میشه با انتخاب یه سهم دارای بنیادی قوی و بررسی شرایط تکنیکی و رفتارشناسی سهامدارعمده سهم و با قبول ریسک مدت زمان توقف با رعایت حدضرر تک سهم هم بود.
    درود بر شما آقا سجاد
    صحبت شما کاملا متین. ولی خوب فکر کنم تو بازارایی مثل این که همه چی شارپ داره میره بالا کسایی مثل من که روی مدیریت مالی و مدیریت ریسک مطالعه ناچیزی داشتند یه کم دست به عصاترن. به نظرم لینک زیر برای مطالعه مفید هست. آخه الان تو امریکا هم بازار سهام خیلی رشد کرده و حتی برنده نوبل اقتصاد هم دربارش هشدار داده. اگرچه در مورد بازار ایران چند ماهی هنوز کار داریم.

http://www.reuters.com/article/2013/...9B009620131201
    http://www.zerohedge.com/news/2013-1...ge-bull-market

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید علی نظامی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 68,785 بار در 12,928 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    یه مطلب دیگه هم باید به علل خریدم اضافه کنم و اونم بحث اشتغال زایی است که توی یکی از سایتها خوندم
    واقعا دولت نمیتونه به مخابرات فشار بیاره چون مخابرات مجبور میشه نیروهای کاری رو تعدیل کنه و این تنها چیزی است که دولت باهاش نمیتونه شوخی کنه
    تعرفه زیاد نشه مخابرات نیروی کار رو تعدیل میکنه
    دولت نمی تونه این بحران رو قبول کنه تعداد پرسنل مستقیم و غیر مستقیم مخابرات خیلی زیاده
    امروز تک سهم اخابر شدم به دلایلی که عرض کردم

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)