صفحه 31 از 37 نخست ... 2128293031323334 ... آخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 370

موضوع: چگونه به اهداف خود برسیم

عضو فعال rahnama آواتار ها
    تشکر شده 4,586 بار در 772 ارسال

پاسخ : چگونه به اهداف خود برسیم

نوشتن هدف و رسیدن به آن راز است. راز رسیدن به اهداف.چگونه اهدفمان را بنویسیم که نتیجه بگیریم؟
    هدفها باید مادی و معنوی باشد.
    معنوی مثال خواندن سر وقت نماز- ترک سیگار - شروع برنامه ورزشی - رفتن به سر کلاسهای مورد علاقه.
    هدفهای مادی - خرید خانه - خرید خودرو-خرید ویلا - خرید مغازه -
    وقتی در رابطه با خانه صحبت می شود باید محل - متراژو جزئیات کامل خانه مشخص شده و در ذهن تجسم شود.در مورد خودرو باید نوع خودرو - مدل و رنگ و... نوشته شود و بهمین صورت بقیه اهداف.
    این اهداف با ایمان و باور به اینکه به آن می رسیم باید نوشته شود.
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.
    www.instagram.com/hoshangghorbanian

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

دوستی دارم که در سن 55 سال.با نرم افزار paintطرح ویلائی کشیده بود.طبقه زیر زمین استخر و سونا و هم کف سالن پذیرائی و آشپزخانه و طبقه بالا 3 اطاق خواب. این طرح را روی صفحه مونیتور خود انداخته بود و زمان 5ساله ای برای رسیدن به آن را نوشته بود.البته 7ساله به آن رسید.می گفت خیلی وقتها بحدی تجسمم زیاد بود که حس میکردم الان کنار استخر نشسته و یا در آشپزخانه هستم.اطاقها را سر می زنم. 7 سال بعد رفتیم و طرح پیاده شده اش ر ا نشان داد. فقط طبقه زیر زمین یعنی استخر و سونا ندارد.من تنها کاری که کردم پیشانیش را بوسیدم.
    راز این موفقیت :
    نوشتن درست هدف
    ایمان و باور زیاد
    اعتماد بنفس بالا
    تجسم خلاق عالی
    فعالیت عاشقانه
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

راز این موفقیت :
    نوشتن درست هدف
    ایمان و باور زیاد
    اعتماد بنفس بالا
    تجسم خلاق عالی
    فعالیت عاشقانه
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 2,771 بار در 712 ارسال

پاسخ : چگونه به اهداف خود برسیم... توانا بود هر که دانا بود

با سلام بر همگی و جناب رهنمای عزیز

این پست رو در لابلای تمامی پست های تاپیک برترین دیدم، ارزش چندبار خواندن داره!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    حضور در فضاي مجازي قدرت تحمل را بالا مي‌برد

دیدار با دکتر محمود سریع‌القلم باموضوع «مبانی عملی عقلانیت» عصر چهارشنبه هفتم اسفند ۹۲ با حضور تعدادزیادی ازعلاقه‌مندان درکافه‌کتاب فروشگاه مرکزی شهرکتاب برگزار شدسریع‌القلم دراین نشست به مدت یک ساعت موضوع توسعه،عقلانیت و رشدفردی راگشود. در ابتدای برنامه،مهدی فیروزان مدیرعامل موسسه شهرکتاب درصحبت‌هایی کوتاه گفت:امیدوارم این توفیق را داشته باشیم تا طبق قول و قراری که با دکترسریع‌القلم گذاشته‌ایم سالی دوباردرفروشگاه مرکزی شهرکتاب بحثی را با هم پی بگیریم.
    دغدغه هر ایرانی
    سخنرانی استاددانشگاه شهیدبهشتی بامقدمه‌ای آغازشدکه درآن به شایستگی ایرانیان برای توسعه،امکانات توسعه و مبانی فردی و جمعی برای زندگی و برنامه‌ریزی عقلانی پرداخته شده بود. او مبحث خود را با طرح مشکل عقلانیت در ایران شروع کرد و گفت:من بواسطه رشته تحصیلی‌ام فرصت داشته‌ام تاکشورهای زیادی را از نزدیک ببینم و آن‌ها را با هم مقایسه کنم.اینکه ایران جایگاه شایسته خودش را درجهان ندارد،دغدغه هر ایرانی است. اگردرکشور ما امکانات رشدوپیشرفت نبود،شایدلازم نبود که این دغدغه را داشته باشیم.
    ۳۰۰ سال پیش نیمی از مردم انگلستان رمان می‌خوانده‌اند
    سریع القلم بامهم شمردن رشدفردی درتعیین سرنوشت جوامع گفت: ۵۳ درصد جمعیت ایران را زنان تشکیل می‌دهندواین نیرو و انرژی عظیم باید برای رشد و ورود به صحنه اجتماعی برای خودش وقت بگذارد.من سال‌هاست این نکته را مطرح کرده‌ام که یکی از منابع رشد زنان در ایران،استقلال مالی است وبه میزانی که آن‌ها استقلال پیدا کنند می‌توانندبه اندازه تخصص‌شان رشدکنند.جمع رشد فردی آدم‌هاست که به جامعه مدنی منتهی می‌شود.شمادرنظر بگیریدکه ۳۰۰ سال پیش نیمی ازمردم انگلستان رمان می‌خوانده‌اند این استاددانشگاه به وجودبرخی ناهنجاری‌ها و بداخلاقی‌های اجتماعی در ایران اشاره کردوافزود:چرادرجامعه ما افراد خیلی زودعصبانی می‌شوند؟یکی ازدوستان روان‌شناسم به من گفت که دلیل این مسئله،عدم تسلط برخویش است.درواقع ما دقت نمی‌کنیم که چه می‌گوییم،چرا می‌گوییم ودرچه شرایطی می‌گوییم.ما کسانی هستیم که برای خودمان وقت نمی‌گذاریم.یکی از لایه‌های قابل توجه در نوشته‌های دکتر عبدالحسین زرین‌کوب این است که بخشی از تاریخ ایران را حسد و کینه رقم زده است. روزی یک اقتصاددان به من گفت که مادرکتاب اول دبستان نباید بنویسیم«بابا نان داد»باید بگوییم که من زحمت کشیدم ونان به دست آوردم.یعنی باید تلاش کنم روی پای خود بایستم وبه خودم متکی باشم. همین اتکای به خویش است که آلمان را آلمان و ژاپن را ژاپن کرده است.
    آینده خاورمیانه‌ای‌ها در دست بیل‌گیتس‌هاست
    وی با طرح دو سوال«فکر انسان چطور رشدمی‌کند؟»و«چرا در جامعه ما افراطی‌گری هست؟»گفت:دلیل افراطی‌گری این است که این اشخاص فقط درمدار خودشان زندگی می‌کنند.واردمدارهای تازه شدن نیازمند مطالعه و اعتراف به این است که «من نمی‌دانم».من یکبار به یکی از دوستانم چهار رمان از چارلز دیکنز را معرفی کردم وگفتم این‌ها را بخوان تا مدار متفاوتی در ذهنت شکل بگیردوذهنت باجهانی غیر از خودت هم آشنا شود. او آن‌ها راخواندومن باز کتاب‌های دیگری به او معرفی کردم.ازسوی دیگر،رشد فکری نیاز به هم‌مباحثه دارد؛کسی که با او بحث و گفت‌وگو کنیم. رسانه‌های مجازی در این عرصه بسیار تاثیرگذارند و حضور در این فضا‌ها قدرت تحمل را بالا می‌برد. ما با اینترنت و فیس‌بوک و... به هم وصل شده‌ایم. من در اجلاس داووس گفتم که آینده خاورمیانه‌ای‌ها در دست بیل گیتس‌هاست.
    دو نیم‌روز را در هفته برای خودتان بگذارید
    او به مخاطبان توصیه کرد:دست‌کم دو نیم‌روز رادرهفته برای خودتان بگذاریدتاموسیقی گوش کنید،مطالعه کنید،به جنگل وکوه برویدیابه هرطریق،وقتی را به خودتان اختصاص دهیدتابه سمت استقلال فکری حرکت کنید وی با اشاره به 30 ویژگی انسان عقلانی-که چندی پیش در قالب یادداشتی درسایت تابناک منتشر کرده بود -گفت: اولین ویژگی انسان عقلانی این است که به خودش بگوید من نمی‌دانم.بگوید نمی‌دانم و نیاز به کسب اطلاع و دانایی بیشتر دارم.شما دیدید که در هفته‌های گذشته یک سیاستمدار ایرانی بابت کاری از مردم عذرخواهی کرد.ظاهرا این اولین باردرتاریخ ایران بودکه یک سیاستمدار ازمردم عذرخواهی می‌کرد. این کار خیلی خوبی است که اشتباه خود را بپذیریم.مابایدروی فرهنگ وذهنیت خودمان کار کنیم تا به سمت عقلانیت پیش برویم.این استاددانشگاه درادامه برشمردن ویژگی‌های انسان عقلانی افزود:درمقابل کسی که نمی‌داند،زیاد خرده نگیریدوسعی کنیدروی او تاثیر بگذارید.ما اگرطبع انسان رادرنظرگیریم،توقعات‌مان نسبت به دیگری کاهش می‌یابدوکمترهمدیگر را محکوم می‌کنیم.بحثی در رشته ما هست که می‌گوید اگرمی‌خواهید ملتی را خوب بشناسید،اولین روش این است که بدانید روش حل اختلاف‌هایشان چگونه است.ما ایرانی‌ها ظرف پنج ثانیه عصبانی می‌شویم. آیااین تربیت و آموزش را به خودمان داده‌ایم که برای مدت طولانی صبور باشیم، واکنش منطقی از خودمان بروز دهیم وآن پنج ثانیه را به پنج سال افزایش دهیم؟ انباشتگی پرونده‌های قضایی دردادگاه‌های ما به خاطر این است که درخانواده و جامعه نیاموخته‌ایم چگونه مشکلاتمان را حل کنیم.
    سه ساعت مطالعه در روز
    سریع‌القلم با بیان اینکه اگر می‌خواهیم فکرمان رااصلاح کنیم بایدبه سراغ مطالعه برویم گفت:سه ساعت مطالعه در روز غوغایی در شخصیت فرد به وجود می‌آورد.خواندن تاریخ ایران،تاریخ جهان،ادبیات،علوم اجتماعی و...دراین راه بسیاراثرگذار است.به نظرم،موضوع کتاب نخواندن ما ایرانیان،توجیه اقتصادی ندارد. یک خانواده چهار نفره معمولا ۶۰ هزار تومان برای پیتزا می‌پردازندوبا این رقم می‌توان دست‌کم سه کتاب خوب خرید.وی درباره ناهنجاری‌های اجتماعی نیزگفت:بسیاری ازناهنجاری‌های جامعه ما به‌خاطر فقدان آموزش است.من آموزش وتربیت خانوادگی را مهم‌ترین عامل -وبه‌خصوص مهم‌تر از تاثیر ساختار سیاسی و رسانه‌ها -می‌دانم.ما باید یاد بگیریمکه به عنوان انسان برای همدیگر ارزش قائل شویم. باید نهضتی برای احترام گذاشتن به یکدیگر ایجاد کنیم تا شاهد رفتارهای ناهنجار وغیرقانونی نباشیم.اگررئیس‌جمهور آلمان یا نخست‌وزیر ژاپن استعفا می‌کنندبه این خاطر است که حیثیت کشور و شان مردم خود راحفظکنند.دست یافتن به ‌شأن و حقوق فردی، مشروط براین است که تک‌تک ما برای خودمان وقت بگذاریم،به ضعف‌هایمان پی ببریم و خود را تقویت کنیم.
    افراطی‌گری در جامعه از عدم آموزش ریشه می‌گیرد
    دکتر سریع‌القلم اضافه کرد:ما به جای گفتاردرمانی باید فرهنگ فردی‌مان رارشددهیم.عذرخواهی از فرزند کوچکمان به دلیل یک تاخیرچنددقیقه‌ای از صد سخنرانی موثر‌تر است وبرتربیت او تاثیر می‌گذارد.سقف تربیت فرهنگ مدنی، ۱۲ سال است؛یعنی تا آن سن باید به ما یاد بدهندکه به حقوق دیگران احترام بگذاریم و در مقابل مردم چه رفتاری داشته باشیم.در مدارس ابتدایی کره جنوبی،در دوسوم زمان کلاس‌ها معلم با بچه‌ها دور یک میز می‌نشیندو آن‌ها روش بحث وگفت‌وگو و گوش کردن را می‌آموزند. وقتی این قبیل آموزش‌ها نباشد، می‌توانیم بگوییم افراطی‌گری درجامعه از عدم آموزش ریشه می‌گیردکه نمی‌دانیم با تفاوت‌ها و اندیشه‌های دیگر چطوربرخوردکنیم. این سومین نشست دکتر محمود سریع‌القلم در فروشگاه مرکزی شهرکتاب بود.

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Nay از ایشان تشکر کرده اند:

متاسفانه کسی از کارش راضی نیست و همه دوست دارند آن کار را ترک کنند ولی نمی دانند چه کاری انجام دهند.
    عزیزان برای رسیدن به موفقیت باید کار کرد. هر کاری که میخواهید شروع کنید سعی کنید بر اساس توانائیهایتان باشد. برای موفقیت بیشتر باید ترفند کارهایتان را پیدا کنید . خود کار برای ترقی و موفقیت کافی نیست بلک پیدا کردن ترفندهای آن مهم است. باید عاشق کارت بشوی. تا عاشق نباشی نمی توانی لذت ببری.
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

برای موفقیت بیشتر باید ترفند کارهایتان را پیدا کنید .

هرکاری ترفند بخصوص بخودش را دارد.
    فلافل فروشی زیاد است ولی ما بجائی میرویم که از خود ابتکار جالبی را پیدا کرده است.
    ترفند وی : سلف سرویس مخصوص به مخلفات آن :
    انواع سس - خیارشور- گوجه - ترشی و..........

خوب مشخص است فردی که اولین بار چنین ابتکاری بخرج داده می تواند موفق شود و یا شعبه هایش را با فروش امتیاز برندش اضافه کند.
    سعی میکنم ترفندهای دیگری را هم نام ببرم.
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

راننده یک تاکسی فرودگاهی می تواند با داشتن یک کلمن که چند نوشابه و یک فلاکس دوقلو که در یکی چائی و در یکی قهوه باشدو چند لیوان یک بار مصرف و یک روزنامه ایرانی و یک روزنامه خارجی , با پذیرائی از مسافرانش قبل از حرکت , انعام خوبی بگیرد.
    رانندگی مسیر یک درآمد و
    انعام مسافر درآمدی دیگر

این هم یک نوع ترفند کار است.

این مثالها صرفا بخاطر اینست که در کارمان ترفند ی برای موفقیت بیشتر پیدا کنیم.
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

من شروع کننده خوبی هستم و ادامه دهنده بسیار توانا
    من دست به هر کاری بزنم تا نهایت رسیدن به موفقیت ادامه خواهم داد.
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 2,771 بار در 712 ارسال

پاسخ : چگونه به اهداف خود برسیم (فارغ شو از ما و منی)

چونک شاهی دست یابد بر شهی بکشـــــــــدش یا باز دارد در چهی
    ور بیــــابد خستـــــــه ای افتــــــــاده را مرهمش سازد شه و بدهد عطــــــــــا
    گـــر نه زهــــــــرست آن تکبر پس چرا کشت شــه را بی‌گناه و بی‌خطــــــــا؟
    ویـــن دگر را بی ز خدمت چون نواخت زین دو جنبش زهر را شایـــد شناخت
    راه‌زن هـــرگز گــــدایی را نــــــزد گرگ، گرگ مــــرده را هــــــــرگز گزد؟
    خضـــــر کشتـــی را برای آن شکست تا توانــــد کشتــــی از فجـــــار رست
    چون شکسته می‌رهد اشکسته شو امن در فقــــرست اندر فقـــــــــر رو
    آن کهــــــی کو داشت از کان نقد چند گشــــت پاره پاره از زخـــــــم کلــــــــند
    تیــــــــغ بهــر اوست کو را گردنیست سایه که افکندست بر وی زخم نیست
    مهتـــری نفت است و آتش ای غوی ای برادر چــــــون بـــــــــــر آذر می‌روی؟
    هــــــر چه او همــــوار باشد با زمین تیرها را کـــــی هــــــــدف گردد ببـــین؟
    ســـــــــــر بر آرد از زمیـــــــــن آنگاه او چون هدفـــها زخـــــــــم یابد بی رفو!
    نردبان خلق این مـــــــا و منیست عاقبت زین نردبــــــــان افتادنیست
    هر که بالاتر رود ابلـــــــــــه‌ترست کاستخوان او بتـــر خواهد شکست

و در جایی دیگر در قصه طوطی و بازرگان، مولوی همچنان سروده:

من کسی در ناکسی دریافتم
    پس کسی در ناکسی دربافتم

...
    چرا؟

زیرا:

هر که داد او حُسن خود را در مـزاد
    صد قضای بد سوی او رو نــــــــهاد

دشمنان او را ز غیــــرت می درند
    دوستان هـم روزگــارش می برند

خشمـــها، رشــــکها و اشـــکها
    بر سرش ریــــــــزد چو آب از مشکها

دانــــــــه باشی مرغـــــکانت برچنند
    غنــــچه باشی کودکـــــانت برکنند

دانه پنهان کن به کــلی دام شو
    غنچه پنهان کن گیـــــاه بام شو
    ویرایش توسط Nay : 2014/12/23 در ساعت 10:40

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Nay از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

پاسخ : چگونه به اهداف خود برسیم (فارغ شو از ما و منی)

نقل قول نوشته اصلی توسط Nay نمایش پست ها
    چونک شاهی دست یابد بر شهی بکشـــــــــدش یا باز دارد در چهی
    ور بیــــابد خستـــــــه ای افتــــــــاده را مرهمش سازد شه و بدهد عطــــــــــا
    گـــر نه زهــــــــرست آن تکبر پس چرا کشت شــه را بی‌گناه و بی‌خطــــــــا؟
    ویـــن دگر را بی ز خدمت چون نواخت زین دو جنبش زهر را شایـــد شناخت
    راه‌زن هـــرگز گــــدایی را نــــــزد گرگ، گرگ مــــرده را هــــــــرگز گزد؟
    خضـــــر کشتـــی را برای آن شکست تا توانــــد کشتــــی از فجـــــار رست
    چون شکسته می‌رهد اشکسته شو امن در فقــــرست اندر فقـــــــــر رو
    آن کهــــــی کو داشت از کان نقد چند گشــــت پاره پاره از زخـــــــم کلــــــــند
    تیــــــــغ بهــر اوست کو را گردنیست سایه که افکندست بر وی زخم نیست
    مهتـــری نفت است و آتش ای غوی ای برادر چــــــون بـــــــــــر آذر می‌روی؟
    هــــــر چه او همــــوار باشد با زمین تیرها را کـــــی هــــــــدف گردد ببـــین؟
    ســـــــــــر بر آرد از زمیـــــــــن آنگاه او چون هدفـــها زخـــــــــم یابد بی رفو!
    نردبان خلق این مـــــــا و منیست عاقبت زین نردبــــــــان افتادنیست
    هر که بالاتر رود ابلـــــــــــه‌ترست کاستخوان او بتـــر خواهد شکست

و در جایی دیگر در قصه طوطی و بازرگان، مولوی همچنان سروده:

من کسی در ناکسی دریافتم
    پس کسی در ناکسی دربافتم

...
    چرا؟

زیرا:

هر که داد او حُسن خود را در مـزاد
    صد قضای بد سوی او رو نــــــــهاد

دشمنان او را ز غیــــرت می درند
    دوستان هـم روزگــارش می برند

خشمـــها، رشــــکها و اشـــکها
    بر سرش ریــــــــزد چو آب از مشکها

دانــــــــه باشی مرغـــــکانت برچنند
    غنــــچه باشی کودکـــــانت برکنند

دانه پنهان کن به کــلی دام شو
    غنچه پنهان کن گیـــــاه بام شو
    عالی بود جناب نی
    در حد یک رساله‌ی دکترا

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 31 از 37 نخست ... 2128293031323334 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)