صفحه 32 از 37 نخست ... 2229303132333435 ... آخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 370

موضوع: چگونه به اهداف خود برسیم

Banned
    تشکر شده 2,771 بار در 712 ارسال

پاسخ : چگونه به اهداف خود برسیم

راه های زیادی برای رسیدن به اهداف وجود داره!

نکته اینجاست چه هدفی انتخاب کنیم؟

مثلاً داشتن خانه بزرگ هدف خوبیه؟ یا درآمد ماهانه 10 میلیون تومان هدف محسوب میشه؟ یا داشتن ماشین شاسی بلند؟

مازلو هرمی داره که به هرم سلسله مراتب نیاز های انسانی معروفه

برپایه این هرم، هرگاه انسان نیازهای اولیه اش برطرف بشه، به سطوح بالاتر سوق پیدا میکنه و با نیازهای جدیدتر. و اگر این نیاز ها بر طرف نشه، باز بر میگرده به سمت کف هرم

براستی هدف ما از زندگی چیست؟

مولوی که گفته نردبان این خلق همین ما و منی است!

من قراره با ماشین شاسی بلندم چیکار بکنم که با ماشین شاسی کوتاهم نمی توانم؟
    من قراره با خونه 1000 متریم یا پنت هاوسم چکار بکنم که با خانه 100 متریم نمی توانم؟
    من با ماهی 10 میلیون درآمد، قراره چه کار بکنم که با ماهی 2 میلیون شدنی نیست؟

ایران با درآمد 800 میلیارد دلاری نفت چه غلطی کرد و چه مقدار رفاه به مملکت اضافه شد؟
    ویرایش توسط Nay : 2014/12/27 در ساعت 13:05

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Nay از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 2,771 بار در 712 ارسال

Bottom line is, I didn't return to Apple to make a fortune. I've been very lucky in my life and already have one. When I was 25, my net worth was $100 million or so. I decided then that I wasn't going to let it ruin my life. There's no way you could ever spend it all, and I don't view wealth as something that validates my intelligence
    Steve Jobs

نکته اصلی اینجاست که من به شرکت اپل بر نگشتم تا ثروتمند شوم. من خیلی خوش شانس بوده ام که در اون موقع،در زندگیم ثروتمند بودم. وقتی 25 سالم بود، خالص ارزش دارایی هام، حول و حوش 100 میلیون دلار بود. آن زمان بود که تصمیم گرفتم که به این ثروت اجازه ندم، زندگی ام را نابود کنه! هیچ جوره نمیتوانی چنین ثروتی را تماماً خرج کنی و من ثروت را بعنوان چیزی که به هوش و ذکاوتم اعتبار و آبرو ببخشه، در نظر نمی گیرم!

استیو جابز

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید Nay از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال rahnama آواتار ها
    تشکر شده 4,586 بار در 772 ارسال

دعوتنامه برای پیوستن به گروه مبتدیان:

http://forums.boursy.com/group.php?groupid=14
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.
    www.instagram.com/hoshangghorbanian

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال rahnama آواتار ها
    تشکر شده 4,586 بار در 772 ارسال

ذوستی در انجمن کارافرینی نوشت :

روزی که من گریه کردم
    تا به حال شده با سن و سال 21 و به قول بزرگترا وقتی خرس گنده شده اید " گریه " کنید؟
    بله برای من شد

توصیه میکنم داستان مرا را بخوانید زیرا واقعی است و نویسنده هم در قید حیات است و در صورت لزوم پاسخ می دهد به سوالات شما

سلام
    من امید هستم از یکی از شهرهای استان های شمال غربی

از دوران راهنمایی همواره مطالعات جانبی زیادی داشتم و همیشه شوق و جاه طلبی برای رسیدن به موفقیت داشتم. به دلیل کتاب های زیادی که میخواندم خیلی زود از نظر فکری از همکلاسی هایم جدا شدم جوری که مسائلی که برای آن ها ارزشمند بود برای من نبود و اولویتم روی مسائل دیگری مثل مطالعه بود با این حال همواره یک مساله من رو آزار میداد و اون این بود که در بعد عمل حرفی واسه گفتن نداشتم!
    با وجود درونگرا بودنم مدام برای انتخابات شورای دانش آموزی کاندید میشدم و تقریبا موفق هم بودم اما همیشه این موفقیت برایم یک موفقیت بالانس نشده و بدون تعادل بود چون باز هم خلا میان خودم و دیگران را حس میکردم و متوجه میشدم که تاثیر گذاری لازمه را روی افراد ندارم و همیشه برام سوال بود که چرا نمی توانم روابط اجتماعی و قدرت حرف زدنم در جلوی جمع را تبدیل به مطلوبیت و یا محبوبیت کنم؟
    سعی کردم کسب و کارهای کوچیکی برای خوم راه بیندازم اما مدام به شکست می رسید و هر شکست روحیه ام را داغون و داغون تر می کرد طوری که اصل اعتماد به نفسم هم زیر سوال رفت و کلا تو کما رفت و بدتر از اون خودباوریم رو هم از دست دادم. در همون مدت دوستانی رو که داشتم رو هم از دست دادم و متوجه نبودم که چه دارد می شود .....
    تا این که
    برای کنکور در یکی از دانشگاه های دولتی شمال کشور پذیرفته شدم و برای اولین بار مجبور شدم زندگی کاملا مستقل رو تجربه کنم اون جا متوجه شدم من دچار مشکل "کنترل خشم" هستم و نمی تونم در موقعیت های حساس کنترل خودمو داشته باشم و پیش مشاور رفتم و هر چی بود و بود رو گفتم . خوب یادم هست که بعد از اون مشاوره وقتی اومدم بیرون تصمیم گرفتم تغییر کنم و عصبانی نباشم و سکوت رو بیشتر یاد بگیرم.
    یک دفترچه اهداف درست کردم و کتاب "قدرت تمرکز" رو خریدم و مشغول خوندن شدم ، همه مطالب جالب رو مینوشتم و لیست اهداف درست می کردم و بر روی چیزهایی که میخواستم متمرکز شدم .
    همان سال برای انتخابات شورای دانشجویی بین ده هزار دانشجو شرکت کردم و بالاترین رای رو هم آوردم و کلی فعالیت های دیگه انجام دادم که باعث شد خودم رو بهتر و بهتر بشناسم .
    ناممکن ها به نوبت در مقابلم زانو میزدند و هر روز دید بازتری نسبت به مسائل پیدا میکردم تا این که تصمیم گرفتم یکبار دیگه امتحان کنم پول در آوردن را! ان هم از چه طریقی؟ از طریق متقاعد کردن دیگران برای سپردن تبلیغات کسب و کارشان در ف/ی/س/ب/و/ک به خودم!

تقریبا یک ماه طول کشید تا مقدمات کار فراهم بشود و نتیجه چه بود؟
    پول خوبی که به عنوان پیش پرداخت دریافت کردم!
    جالب بود که در عرصه روابط اجتماعی هم به خوبی توانسته بودم دیگران را متقاعد کنم و فرصت های کاری و ..... زیادی پیشنهاد میشد اما بهترین چیزی که شنیدم از یکی از کارفرمایان بود که به یکی از کارکنان که در مورد من پرسیده بود گفته بود حیفه اون جا کارکنم چون تواناییم زیاده.

جالبه که دست به هر کاری میزنم اگه طلا نشه مطمینا نقره میشه و محاله یه سودی ازش درنیاد.
    روزی که دستاوردهایم رو بررسی میکردم و برخی نوشته ها و آرزوهایم رو می دیدم تعجب کردم چون خواسته ها و آرزوهای من در سالیان قبل بودند که عملی شده بودند.
    همون موقع بود که اشکم بعد از مدت ها درومد
    آری
    اون روز من گریستم چون به عظمت "خودباوری" . "اعتماد به نفس" ایمان آوردم.
    دوستان من 21 سال بیشتر ندارم و این مطلب رو نوشتم ولی فقط میخام یه چیز رو باور کنید و اونم وجود "خودتونه".
    باور کنید موفقیت چیز دوری نیست موفقیت شاید دور و برتون باشه فقط کافیه باورش کنید.
    یک تابلو ارزو درست کنید و کتاب "قدرت تمرکز" از کنفیلد رو بخونید و دو سال بعد یه مروری کنید اگر شگفت زده شدید شما هم می تونید یک تاپیک مشابه همین رو بزنید.
    چند مورد از فعالیت هام رو براتون مینویسم که "صرفا" در تصویر سازی ذهنی کمکتون کنه.
    1) دریافت پیش قسط تبلیغات ف/ی/س/ب/و/کی برای یک کسب و کار محلی برای سه ماه به مبلغ 350000 تومان
    2)طراحی و فروش کارت تخفیفی مخصوص دانشجویان (جهت خرید از مراکزی مثل سینما و ....... با تخفی 10 الی 50 درصدی به قیمت 5 هزارتومان)که در عرض دوهفته 4 میلیون تومان سود داشت و ادامه هم خواهد داشت.
    هدف گزاری بعدی من هم :
    پیش به سوی اولین قرارداد ده میلیون
    موفقیت خودم رو به شما نیز گزارش خواهم کرد.

شاد باشید و "متکی به نفس"
    امید
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.
    www.instagram.com/hoshangghorbanian

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 305 بار در 78 ارسال

فيل‌بانان تنها با درك يك نكته و به شيوه‌اي بسيار ساده، فيل‌هاي عظيم‌الجثه را كنترل مي‌كنند. وقتي فيل هنوز بچه‌فيل است، يك پايش را با طناب محكمي به تنه درخت تنومندي مي‌بندند. بچه‌فيل، هرچه تقلا مي‌كند، نمي‌تواند خودش را آزاد كند. اندك اندك بچه‌فيل به اين تصور عادت مي‌كند كه تنه درخت از او نيرومند‌تر است.
    هنگامي كه بچه‌فيل بزرگ مي‌شود و قدرت شگرفي مي‌يابد، تنها كافي است ريسماني نازك به دور پاي فيل گره زده شود و به يك نهال كوچك بسته شود. جالب اينكه فيل عظيم‌الجثه هيچ تلاشي براي آزاد كردن خودش نمي‌كند.
    همچون فيل‌ها، پاهاي ما نيز اغلب اسير باورهاي شكننده‌اند، اما از آنجا كه در گذشته به قدرت تنه درخت عادت كرده‌ايم، شهامت مبارزه را نداريم.
    بي‌آن كه بدانيم كه تنها يك عمل متهورانه ساده براي دست يافتن ما به موفقيت كافي است ...

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sartip از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

اول علاقه یا پــــــــول ؟ -مارك البيون در كتاب خود تحت عنوان «ساختن زندگي و امرار معاش» ، درباره يك مطالعه آشكاركننده از سوداگراني مي نويسد كه دو مسير كاملا متفاوت را پس از فراغت از تحصيل دانشگاهي طي كرده اند. وي چنين مي گويد:يك بررسي از فارغ التحصيلان دانشكده بازرگاني، سابقه 1500 نفر را از سال 1960 تا سال 1980 مورد مطالعه قرار داده است. در آغاز، فارغ التحصيلان به دو گروه تقسيم شدند. گروه الف: كساني بودند كه گفته بودند مي خواستند اول پول درآورند تا بعداً هر كار خواستند بكنند. يعني اول مشكلات مالي خود را حل و فصل كنند، بعداً به امور ديگر زندگي بپردازند. گروه ب : شامل كساني بود كه ابتدا به دنبال علاقه واقعي خود بودند و اطمينان داشتند كه پول عاقبت خود به دنبال آن مي آيد. چه درصدي در هر گروه وجود داشت؟ از 1500 فارغ التحصيل در مطالعه مورد نظر، كساني كه در گروه الف « اول پول» بودند 83 درصدكل يا 1245 نفر را تشكيل مي دادند. گروه ب « اول علاقه واقعي» يعني خطرپذيرها جمعاً 17 درصد يا 255 نفر بودند. پس از بيست سال 101 نفر ميليونر در كل اين دو گروه به وجود امده بود كه يك نفر از گروه «الف» و 100 نفر از گروه «ب» بودند …

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید sartip از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

«هرگز به هیچ‌کس اجازه نده به تو بقبولونه که شایسته‌ی اون‌چه می‌خواهی نیستی.» تو شایسته‌ی آن‌چه می‌خواهی هستی و وقتی تمام تلاشت را می‌کنی تا برای آن بجنگی، هیچ‌کس نمی‌تواند آن را از تو بگیرد.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sartip از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

«هرگز اجازه نده کسی به تو بگه نمی‌تونی کاری رو انجام بدی، حتی من. باشه؟ تو رویایی داری که باید ازش محافظت کنی. وقتی مردم خودشون نمی‌تونن کاری رو انجام بدن، به تو هم می‌گن نمی‌تونی. اگه چیزی رو می‌خوای، برو بدستش بیار.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید sartip از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

«اگه می‌خوای تلاش کنی، راه رو تا آخر برو. در غیراین‌صورت حتی شروع هم نکن. شاید دوست‌دخترت، همسرت، قوم‌وخویشت و یا شغلت رو از دست بدی و حتی شاید عقلت رو. ممکنِ سه‌چهار روز چیزی نخوری. ممکنِ روی نیمکت پارک یخ بزنی. شاید بیفتی زندان. شاید مسخره‌ت کنن. شاید تنها بشی. البته تنهایی خوبِ، اما باقی‌شون برای امتحان صبرت هستن. امتحانِ این‌که واقعاً چقدر می‌خوای این کار رو انجام بدی. البته تو انجامش میدی، هرچند‌که ممکنِ از بدشانسی رد بشی؛ ولی این از هر چیزی که تصورش رو بکنی، بهتره.» برای دست‌یافتن به رویاها و هدف‌هایتان، مطمئناً لحظه‌های سختی پیش‌رو خواهید داشت. اما صبر کنید!

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید sartip از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

سلام

آدم‌های موفـق با دیـگران 30 فـرق دارند

آدم های موفق خودشان را با افرادی كه با آنها هم فكر هستند، متحد می‌كنند. آنها اهمیت و ارزش قسمتی از یك گروه بودن را می‌دانند و می توان گفت آدم های موفق 30 فرق کلی با دیگران دارند که دانستن آنها بد نیست :

1. فرصت‌هایی را می‌بینند و پیدا می‌كنند كه دیگران آنها را نمی‌بینند.

2. از مشكلات درس می‌گیرند، در حالی كه دیگران فقط مشكلات را می‌بینند.

3. روی راه‌حل‌ها تمركز می‌كنند.

4. هوشیارانه و روشمندانه موفقیت‌شان را می‌سازند، در زمانی كه دیگران آرزو می‌كنند موفقیت به سراغ‌شان‌ آید.

5. مثل بقیه ترس‌هایی دارند ولی اجازه نمی‌دهند ترس آنها را كنترل و محدود كند.

6. سوالات درست را به شیوه صحیح از خود می‌پرسند. سوال‌هایی كه آنها را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می‌دهد.

7. به ندرت از چیزی شكایت می‌كنند و انرژی‌شان را به خاطر آن از دست نمی‌دهند. همه چیزی كه شكایت كردن باعث آن است فقط قرار دادن فرد در مسیر منفی‌بافی و بی‌ثمر بودن است.

8. سرزنش نمی‌كنند (واقعا فایده‌اش چیست؟) آنها مسوولیت كارهایشان و نتایج كارهایشان را تماما به عهده می‌گیرند.

9. وقتی ناچارند از ظرفیتی بیش از حد ظرفیت‌شان استفاده كنند همیشه راهی را برای بالا بردن ظرفیت‌شان پیدا می‌كنند و بیشتر از ظرفیت‌شان از خود توقع دارند. آنها از آنچه دارند به نحو كارآمدتری استفاده می‌كنند.

10. همیشه مشغول، فعال و سازنده هستند. هنگامی كه اغلب افراد در حال استراحت هستند آنها برنامه‌ریزی کرده و فكر می‌كنند تا وقتی كه كارشان را انجام می‌دهند استرس كمتری داشته باشند.

11. خودشان را با افرادی كه با آنها هم فكر هستند، متحد می‌كنند. آنها اهمیت و ارزش قسمتی از یك گروه بودن را می‌دانند.

12. بلندپرواز هستند و دوست دارند حیرت‌انگیز باشند. آنها هوشیارانه انتخاب می‌كنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی‌گذارند زندگی‌شان اتوماتیك‌وار سپری شود.

13. به‌وضوح و دقیقا می‌دانند كه چه چیزی در زندگی می‌خواهند و چه نمی‌خواهند. آنها بهترین واقعیت را دقیقا برای خودشان مجسم و طراحی می‌كنند به جای اینكه صرفا تماشاگر زندگی باشند.

14. بیشتر از آنكه تقلید كنند، نوآوری می‌كنند.

15. در انجام كارهایشان امروز و فردا نمی‌كنند و زندگی‌شان را در انتظار رسیدن بهترین زمان برای انجام كاری از دست نمی‌دهند.

16. آنها دانش‌آموزان مدرسه زندگی هستند و همواره برای یادگیری روی خودشان كار می‌كنند. آنها از راه‌های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی، دیدن و شنیدن، پرسیدن، خواندن و تجربه كردن یاد می‌گیرند.

17. همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند و توانایی پیدا كردن راه درست را دارند.

18. دقیقا می‌دانند كه چه كاری باید انجام دهند و زندگی‌شان را با از شاخه‌ای به شاخه‌ای دیگر پریدن از دست نمی‌دهند.

19. ریسك‌های حساب‌شده‌ای انجام می‌دهند؛ ریسك‌های مالی، احساسی و شغلی.

20. با مشكلات و چالش‌هایی كه برایشان پیش می‌آید سریع و تاثیرگذار روبه‌رو می‌شوند و هیچ وقت در مقابل مشكلات سرشان را زیر برف نمی‌كنند. با چالش‌ها روبه‌رو می‌شوند و از آنها برای پیشرفت خودشان بهره می‌برند.

21. منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی‌مانند تا آینده‌شان را رقم بزند. آنها بر این باورند كه با تعهد و تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خودشان می‌سازند.

22. وقتی بیشتر مردم كاری نمی‌كنند؛ آنها مشغول فعالیت هستند. آنها قبل از اینكه مجبور به كاری بشوند، عمل می‌كنند.

23. بیشتر از افراد معمولی روی احساسات‌شان كنترل دارند. آنها همان احساساتی را دارند كه ما داریم ولی هیچ‌گاه برده احساسات‌شان نمی‌شوند.

24. ارتباط‌گرهای خوبی هستند و روی رابطه‌ها كار می‌كنند.

25. برای زندگی‌شان برنامه دارند و سعی می‌كنند برنامه‌شان را عملی كنند. زندگی آنها از كارهای برنامه‌ریزی نشده و نتایج اتفاقی عاری است.

26. در زمانی كه بیشتر مردم به هر قیمتی می‌خواهند از رنج كشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب كنند، افراد موفق قدر و ارزش كار كردن و بودن در شرایط سخت را می‌فهمند.

27. ارزش‌های زندگی‌شان معلوم است و زندگی‌شان را روی همان ارزش‌ها بنا می‌كنند.

28. تعادل دارند. وقتی از لحاظ مالی موفق هستند، می‌دانند كه پول و موفقیت مترادف هم نیستند. آنها می‌دانند افرادی كه فقط از نظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. این در حالی است كه خیلی‌ها خیال می‌كنند پول همان موفقیت است. ولی آنها دریافته‌اند كه پول هم مثل بقیه چیزها یك وسیله است برای دستیابی به موفقیت.

29. اهمیت كنترل داشتن روی خود را درك كرده‌اند. آنها قوی هستند و از اینكه راهی را می‌روند كه كمتر كسی می‌تواند برود، شاد می‌شوند.

30. از خودشان مطمئن هستند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 32 از 37 نخست ... 2229303132333435 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)