صفحه 33 از 37 نخست ... 2330313233343536 ... آخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 370

موضوع: چگونه به اهداف خود برسیم

عضو فعال rahnama آواتار ها
    تشکر شده 4,586 بار در 772 ارسال

پاسخ : چگونه به اهداف خود برسیم

نمی توانم و نمی شود را از فزهنگ لغات خود پاک کنیم
    می توانم موفق شوم
    می شود من موفق شوم
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.
    www.instagram.com/hoshangghorbanian

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rahnama نمایش پست ها
    راز این موفقیت :
    نوشتن درست هدف
    ایمان و باور زیاد
    اعتماد بنفس بالا
    تجسم خلاق عالی
    فعالیت عاشقانه
    سلام دوستان

از جناب
    رهنما چه خبر؟
    به اهدافشان رسیدند ان شاء الله؟

=================

یک سری فایل صوتی رایگان هست مربوط به کلاس های عمومی (سخنرانی/کنفرانس) دکتر
    شاهین فرهنگ. پیشنهاد می کنم از اینترنت بارگیری کنید و گوش نمایید.

=================

چند حدیث برای موفقیت:

«من اوما الی متفاوت خذلته الحیل; (2)
    کسی که به کارهای مختلف بپردازد، نقشه ها [و پیش بینی هایش] به جایی نمی رسد
    «من اشتغل بغیر المهم ضیع الاهم; (3)
    کسی که به امور غیر مهم بپردازد، مسائل مهم تر را ضایع می سازد .»
    «ان رایک لا یتسع لکل شی ء ففرغه للمهم; (4)
    فکر تو وسعتی که همه امور را فرا بگیرد ندارد، پس آن را برای امور مهم فارغ بگذار
    «ما ظفر من ظفر الاثم به والغالب بالشر مغلوب; (5)
    کسی که گناه به وسیله او پیروز شود، پیروز نیست و کسی که با بدی غلبه کند، شکست خورده است .»

«قدر الرجل علی قدر همته; (7)
    قیمت و ارزش آدمی به قدر همت اوست .» (همت بلند دار که مردان روزگار // از همت بلند به جایی رسیده اند // همت بلند دار که نزد خدا و خلق // باشد به قدر همت تو اعتبار تو)
    «فشدوا عقد المازر واطووا فضول الخواصر ولا تجتمع عزیمة وولیمة; (9)
    پس کمربندها را محکم ببندید و دامن همت بر کمر زنید که به دست آوردن ارزشهای والا با خوشگذرانی میسر نیست .»

«والعقل حفظ التجارب; (18)
    از نشانه های عقل [و خردمندی] حفظ تجربه هاست
    «ومن التوفیق حفظ التجربة; (19)
    حفظ تجربه بخشی از موفقیت است

امام صادق علیه‏السلام :ما ضَعُفَ بَدَنٌ عَمّا قَویَتْ عَلَیْهِ النِّـیَّةُ؛
    اگر اراده قوى باشد، هیچ بدنى براى انجام دادن کار،ناتوان نیست.

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

«من اوما الی متفاوت خذلته الحیل; (2)
    کسی که به کارهای مختلف بپردازد، نقشه ها [و پیش بینی هایش] به جایی نمی رسد
    «من اشتغل بغیر المهم ضیع الاهم; (3)
    کسی که به امور غیر مهم بپردازد، مسائل مهم تر را ضایع می سازد .»

من در جایی در جستار کارگاه اشاره کردم...
    تقریبا جنس تمام بدبختی ها از خوشبختی است!
    (بد و نقص و نبود نسبی است نه مطلق)

حتما یک نگاه بیاندازید:
    http://forums.boursy.com/showthread....l=1#post708710
    http://forums.boursy.com/showthread....l=1#post708711

بسیاری از وقت هایی که از من تلف شد به خاطر زمان هایی بود که به خاطر یادگیری گذاشتم!!!
    ولی یادگیری چیزی که اهم نبود! حتی مهم هم بود! ولی اهم (یعنی مهم تر) نبود!
    (مثلا من کارم الکترونیک بود ولی رفتم نرم افزار solidworks یاد گرفتم که مربوط به رشته ی مکانیک است... چون یک جا بهش نیاز می شد... یا مثلا من کارم ربطی به برنامه نویسی وب نبود ولی برای شرکتی که کار می کردم رفتم سایت طراحی کردم و html نویسی یاد گرفتم... و الان ناراحتم از زمانی که برای یادگیری اینها گذاشتم در حالی که می توانستم سرمایه ی زمانی ام را -عمرم را- پای تخصصی که داشتم می گذاشتم!)

شما این کار را نکنید.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عبور از موانع ذهنی
    دکتر وین دایر

در راه کسب ثروت و هر چیز دیگر هیچ محدودیتی وجود ندارد. سهم هر کس از ثروت جهانی همان است که خود را سزاوارش می داند. میزان شایستگی و حرمت نفس او هم ریشه در تربیت و باورهایش دارد.

پیشرفت و کامیابی صرفا به این نیست که شخص به امکانات و فرصت های متفاوتی دسترسی داشته باشد، بلکه آنچه اهمیت دارد مناعت طبع و حس خویشتن دوستی است؛ زیرا تنها افرادی از فرصتها سود می جویند که خود را شایسته احراز آنها بدانند.

برای اینکه شنا کردن را بیاموزید، کافی نیست از شخصی بخواهید قواعد آن را برایتان شرح دهد، بلکه باید از استعدادهای خود نیز اطمینان داشته باشید و شنا را کاری سهل و عملی تلقی کنید. سپس لباس شنا بپوشید و وارد آب شوید، دست و پا بزنید و احتمالا کمی آب بخورید.

اینک که شنا کردن را آموخته اید نسبت به زمانی که شنا کردن را نمی دانستید تفاوتی احساس می کنید. این تفاوت جسمانی نیست، بلکه حال باور کرده اید که می توانید شنا کنید و نیروی ذاتی خود را شناخته اید.

چندی پیش خانمی نزد من آمد و گفت که نمی تواند دوچرخه سواری کند، زیرا در دوران کودکی والدینش اجازه ندادند که سوار دوچرخه شود؛ به او گفتم : بسیار خوب، راه بیفت برویم.

گفت : کجا برویم؟ گفتم : دوچرخه ای در گاراژ دارم و می خواهم با آن به تو دوچرخه سواری بیاموزم. گفت : به همین سادگی؟ گفتم : علت اینکه دوچرخه سواری نمی دانی آن است که دیگران تو را مجاب کرده اند که نالایق و دست و پا چلفتی هستی و در نتیجه با دست کم گرفتن خودت، قدرت نهفته در وجودت را انکار می کنی، برای آنکه دوچرخه سواری بیاموزی فقط کافی است بر ترسی که از قبل در مغزت برنامه ریزی شده غلبه کنی، موانع ذهنی را کنار بزنی و این فکر را از ذهنت بیرون کنی که دوچرخه سواری کار مشکلی است و تو عُرضه ی انجام دادن آن را نداری. آنگاه دست به عمل بزنی و آماده باشی که سوار دوچرخه شوی و حتی چند بار به زمین بخوری، در غیر اینصورت فقط می توانی تا آخر عمر والدینت را مقصر بدانی و سرزنش کنی.

برگرفته از کتاب عظمت خود را دریابید اثر دکتر وین دایر
    «محمد حسین» هستم.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یک مجری سرشناسی (نامش یادم نیست.) مهمان برنامه ی خندوانه بود. می گفت با چندین کارآفرین برتر ایرانی صحبت کرده است و یک نکته در همه ی آنها مشترک بوده!!!

اینکه همه یک افق برای خودشان ترسیم کرده بودند و همه اهل تلاش و پشت کار بوده اند.
    «محمد حسین» هستم.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

موانع ذهنی برای اجرای ایده ها

برخی موانع ذهنی برای پیشرفت ما وجود دارد که با وجود آن ها برای اجرای ایده هایمان با مشکل مواجه خواهیم شد و نمی توانیم هدف خود را محقق سازیم ،بهتر است ان ها را بشناسیم و کنار بگذاریم
    بسیاری از ما ایدۀ بزرگی داریم یا راه حل نویی برای یک چالش روزمره داریم که در پس ذهنمان هست اما هیچ وقت به دنبال اجرایش نمی‌رویم. داشتن یک ایدۀ خوب، عالی است. بهتر از آن، اجرا کردنش است. لازمۀ آن ایمان به خود و کار زیاد است.

هافینگتون پست، دلیل اینکه بسیاری از ما دست به اجرای ایده‌هایمان نمی‌زنیم، موانعی که در راهمان است، نیستند. اغلب دلیل این موضوع به موانع احساسی‌ای باز می‌گردد که خودمان برای خودمان می‌سازیم. در زیر پنج مانع ذهنی‌ای که برای موفقیت در اجرای ایده‌هایمان می‌بایست بر آنها فائق شویم، آمده است:

وقتش را ندارم:
    اگر الان نه، پس کی؟ اگر وقتش را دارید که در طول هفته کلی زمان صرف رسیدن به قیافه‌تان بکنید و کلی وقت را برای بالا و پایین کردن فیسبوک بگذارید، چطور نمی‌توانید همانقدر زمان را صرف ایدۀ تازه‌تان بکنید؟ ورزش دادن ذهن به همان اندازۀ ورزش دادن جسم اهمیت دارد. تابلوی لطفاً مزاحم نشوید را روی در اتاقتان بزنید و در هفته وقتی را به پیشرفت پروژۀ شخصیتان اختصاص دهید.

پولش را ندارم:
    برعکس! هزینۀ انجام ندادنش را نمی‌توانید تقبل کنید. هزینه‌ای که برای دست به کار شدن صرف می‌کنید، در مقایسه به هزینه‌ای که برای پشیمانی از اینکه تلاشی نکرده‌اید، پس خواهید داد، هیچ است. اگر دستتان تنگ است، کار را با قدم‌های کوچک شروع کنید. سعی کنید از جاهای دیگر و ولخرجی کم کنید، تا بتوانید برای شکوفا کردن ایدۀ خود پول صرف کنید. من به شخصه غذا درست کردن در منزل را جایگزین بیرون غذا خوردن کردم و خرید چیزهایی که فقط کمدها و قفسه‌هایم را اشغال می‌کرد را متوقف کرد.

مهارتش را ندارم: احتمالاً مهارتش را دارید و خودتان خبر ندارید. اولاً، ببینید که چه استعدادهایی دارید و فکر کنید که از چه راههایی می‌توانید از این استعدادها بهره بگیرید. من مجری دو برنامۀ رادیویی هستم به عمرم در کلاسی با عنوان “چگونه مجری رادیو شویم” شرکت نکرده‌ام. می‌خواهید مهارتهای تازه‌ای یاد بگیرید؟ داوطلبانه زمان و استعداد خود را در اختیار سازمان یا نهادی که با اهدافتان در یک راستاست بگذارید تا از نزدیک تجربه کسب کنید.

آموزش لازم را ندیده‌ام و مدرکش را ندارم: مثال نقضش بیل گیتس است. شما از آنچه فکر می‌کنید باهوش ترید. طراحی ذهن ما به گونه‌ای است که ایده تولید کند.

اگر فکر می‌کنید که باید صندوقچۀ مغزتان را غنی کنید، اینترنت مملو است از دوره‌های آموزشی و اپلیکیشن‌هایی که می‌توانید به رایگان دانلود کنید. آن وقتی را که با کم کردن کارهای اضافه به دست می‌آورید را صرف یادگیری کنید.

انگار همه دارند همان کاری را که من می‌خواهم بکنم، می‌کنند: بعضی وقتها این فکر به ذهنم می‌رسد که آیا ایده‌ای که دارم حقیقتاً ناب است؟ واقعیت این است که اگر گروه علاقمندان و مخاطبانتان را بشناسید و نیازهایشان را درک کنید، و چگونه آنها را اقناع کنید، برای هر چیزی بازار وجود دارد. فقط لازم است که به ایدۀتان چیز جدیدی بیافزایید.

نگارنده: ملانی یانگ، روانشناس و نویسندۀ کتاب “کنار آمدن سرطان سینه”

«محمد حسین» هستم.

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خوش بینی به خدا
    ===========

رُوِیَ عَن اَبی الحسَنِ الرِّضا عَلَیهِ السَّلامُ قالَ: اَحسِنِ الظَّنَّ بِاللهِ فَاِنَّ مَن حَسُنَ ظَنُّهُ بِاللهِ کانَ اللهُ عِندَ ظَنِّهِ
    حضرت امام رضاعلیه‌السلام فرمود:
    گمان خود را به خداوند متعال نیکو و خوب قرار بده. هرکس که به خداوند گمان خوب و نیکو داشته باشد، خداوند هم بر طبق‌‌ همان گمان خوب و حُسن ظن با او عمل و رفتار می‌­‌کند.

(توضیح اینکه شالوده و خلاصه ی فیلم راز را بگیرید می بینید همین است. بعدا اگر شد خلاصه ای از سخنرانی آیت الله آقا تهرانی را در ارتباط با «دعا» و «استجابت» قرار می دهم که در آن می گوید در هنگام دعا باید ابتدا این مانع ذهنی را برطرف کنی بعد شروع کنی به خواستن. یعنی بدانی و اطمینان داشته باشی که خداوندت جواد و کریم است و نه بخل دارد که به تو ندهد و نه با دادن به تو چیزی از او کم می شود و باید باور کنی که اگر به صلاحت است حتما می دهد.)

====================================

«امام رضا(عليه‌السلام)»: اِعلَمْ أَنّ الجُبنَ وَ البُخلَ وَ الحِرصَ غريزةٌ يَجمَعُها سُؤُالظَّنِّ.
    اين را بدان که (اين سه صفت) ترس و بخل و طمع، غريزه‌هايي هستند که منشأ همة آن‌ها سؤظن و بدبيني است. (مواعظ صدوق، ص ۱۰۹)

(توضیح اینکه در همین مسائل دنیوی هم، اصلا در همین بورس هم، ترس و طمع پدر آدم را در می آورد! ترس از اینکه همین چندرغاز سود از کفت بپرد باعث می شود سریع بفروشی و طمع اینکه یک سود زیاد بکنی باعث می شود خطر زیاد بکنی! که طبق حدیث آمده است که اینها به وسیله ی سوء الظن جمع می شوند. و البته گمان کنم منظور سوء ظن به خداوند باشد. به کلیت مسائل.)

«محمد حسین» هستم.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نکات برنامه ریزی
    =========

۱۰ روش موثر و مفید برای داشتن مدیریت بر روی زمان, آموزش روش های مدیریت روی زمان و برنامه ریزی های روزانه
    آیا همیشه دیر به قرار ملاقات‌های خود می‌رسید؟ تا به حال شده ساعت‌ها زمان در دفتر خود صرف کنید اما هیچ کاری را به سرانجام نرسانید؟ ۲۴ ساعت روز را زمان کمی برای انجام کار‌های روزمره خود می‌دانید؟ اگر جواب هر کدام از این سوال‌ها برای شما مثبت است، پس باید یاد بگیرید چگونه زمان را بهتر مدیریت کنید. در ادامه مطلب ۱۰ نکته و راهنمایی درباره این موضوع به شما خواهیم رساند.

۱. بررسی شیوه صرف زمان
    برای اینکه یاد بگیرید چگونه وقت خود را بهتر مدیریت کنید، باید اول از همه متوجه نقطه شروع کار خود باشید. در چند روز آینده شیوه صرف زمان خود را زیر نظر بگیرید. با خودتان رک و رو راست باشید، چه مقدار زمان برای چک کردن شبکه‌های اجتماعی می‌گذارید؟ چه زمان‌هایی بیشتر از همه اوقات در روز بهره‌وری بالایی دارید؟

۲. نصب تقویم دیواری
    همه ما در دفتر‌های خود و درون کامپیوتر‌ها تقویم داریم. اما یک تقویم دیواری قابل پنهان شدن از دید شما نیست و با وجود آن‌ها در محل کار همیشه تاریخ قابل مشاهده است. این تقویم دیواری را جایی نصب کنید که قابل دیدن باشد (پشت سر خود نگذارید) و تاریخ‌های مهمی که در ماه باید به یاد داشته باشید را واضح علامت بزنید. اینگونه شما می‌توانید تاریخ و گذشت روز، هفته و ماه را کنترل کنید و هیچ رویداد مهم در آینده فراموش نمی‌شود.

۳. برنامه‌ریزی برای کل روز
    قبل از اینکه هر شب به خانه بروید، برنامه کار‌هایی که باید فردا انجام دهید را مشخص کنید. تو دو لیست (To_do_list) نسازید و به جای آن دو وظیفه مهم و با اولویت خود را مشخص کنید تا فردا با تمرکز بیشتر آن‌ها را تکمیل یا به سمت تکمیل شدن ببرید. چرا فقط دو وظیفه اولویت‌دار؟ زیرا دو وظیفه حتی با یک وقفه یک روزه بالاخره انجام شدنی هستند و زمانی که آن دو را به سرانجام برسانید، به پیدا شدن حس بهره‌ور بودن درون شما کمک می‌کنند.

۴. چک نکردن دائم ایمیل‌ها
    آیا هر زمان که روی صندلی خود در دفتر می‌نشینید، شروع به چک کردن ایمیل‌های تازه می‌کنید؟ اینکار شما را به درون کار‌های پیچیده دیگری سوق می‌دهد و در نهایت با خراب کردن برنامه شما، تمام نقشه‌هایی که دیشب کشیده بودید را به تاخیر می‌اندازد. ساعت‌های اولیه روز خود را روی وظایفی قرار دهید که بیشترین اولویت و اهمیت را دارند. از این طریق پیشرفتی در کار خود خواهید دید و بعدا نیز با احتمال بیشتری برمی‌گردید و کار خود را تکمیل می‌کنید.

۵. زمانی برای ارتباط با دیگران
    تمرکز در زمانی که دائم گوشی شما زنگ می‌خورد، ایمیل دریافت می‌کنید یا دیگران با یکدیگر صحبت می‌کنند، بسیار سخت است. ۳۰ دقیقه از زمان کار هر روز خود را برای برقراری ارتباط با دیگران بگذارید. پس از آن در کمال تعجب می‌توانید کارهایی بیشتری را تکمیل کنید.

۶. بستن در‌ها
    اگر یک دفتر مخصوص خود دارید، در زمان نیاز از بستن در و گذاشتن یک علامت «مزاحم نشوید» بر روی آن نترسید. اگر نیاز هست با تلفن درخواست‌های ملاقاتی که در زمان‌های حساس می‌شود را رد کنید یا مودبانه از همکار‌های خود بخواهید بعدا پیش شما بازگردند یا بعدا به آن‌ها سر بزنید. زمانی که در حال کار حساس و مهم خود هستید، در‌ها را بر روی اینترنت هم ببندید و نگذارید حواس شما را پرت کند.

۷. زمانی برای کار نکردن
    وقفه در بین کار آزار دهنده است اما گاهی اوقات ضروری می‌نماید. شاید چیزی به توجه آنی شما نیاز داشته باشد یا ممکن است یک جلسه ناگهانی آغاز شود. لازم نیست با برنامه ریزی دقیقه به دقیقه روز خود را نابود کنید، به جای آن، انتظار انجام کار واقعی به مدت ۴ تا ۵ ساعت در روز را از خود داشته باشید و باقی وقت را به رفع پیش‌آمد‌ها مشغول شوید.

۸. ادغام وظایف مشابه
    زمانی که به ناحیه محل کار خود وارد می‌شوید، سعی کنید وظایف مشابه را با هم انجام دهید. با اینکار حجم کاری که باید در طول روز انجام دهید ناگهان کاهش پیدا می‌کند و تمرکز بر روی وظایف اصلی در محل کار بیشتر می‌شود.

۹. مراقبت از سلامتی
    تا به حال شده شب‌ها تا دیر وقت کار کنید و فردای آن روز خسته و بی‌حوصله روز کاری خود را شروع کنید؟ خواب مناسب و کافی، غذا خوردن با برنامه و ورزش قطعا بهره‌وری شما را افزایش خواهد داد. مراقب سلامتی خود باشید.

۱۰. توجه به ریتم زندگی
    به قدم اول بازمی‌گردیم، چه زمانی شما بیشترین و بالاترین مقدار بهره‌وری خود را حس می‌کنید؟ ممکن است پس از صرف یک وعده غذا یا شاید ۴۵ دقیقه پس از خوردن چایی یا قهوه صبحگاهی. با توجه به تجربه روزانه خود سعی کنید اوقات حداکثر بهره‌وری خود را پیدا و از آن برای پیشرفت و انجام کار‌هایی مهم و حساس استفاده کنید. برای زمان‌های حداکثر بهره‌وری خود برنامه ریزی کنید و با انرژی زیاد کار‌های خود را انجام دهید. بهتر است کار‌های روتین و روزمره را بگذارید برای زمان‌هایی که بهره‌وری شما کاهش پیدا کرده است.

منبع:zoomit.ir
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    ====

(نمی دانم عکس بالا قابل مشاهده هست یا نه؟ ان شاء الله که دو تا عکس بالا که نقل قول از استیو جابز باشد افتاده)

خیلی وقت ها هست که مهمتر از اینکه آدم کدام راه خوب را دنبال کند این است که کدام راه های خوب را دنبال نکند و رها کند.
    سرمایه انسان زمان اوست. زمانی که جوان است و قدرت دارد. مسلما با این سرمایه تمام کالاهای جهان را نمی دهند. پس باید انتخاب کرد.

«محمد حسین» هستم.

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خلاصه کتاب تمرکز
    ===========

(این کتاب را من نخواندم. خلاصه‌اش را از تارنمای بی‌پلاس شنیدم. و این باز خلاصه شده‌ی آن است.)
    اطلاعات با تمرکز رابطه عکس دارد. داده‌های بیشتر، حواس‌پرتی بیشتر: تلگرام توییتر و...
    توانایی تمرکز را ما داریم. چیز عجیب و پیچیده‌ای نیست. فقط باید بخواهیم.
    ================================================== ==========
    ذهن دو بخش و حالت دارد.
    بخش کلی‌گرای ذهن باید بخش جزیی‌گرا و خودکار و ناخودآگاه را برنامه‌ریزی کند.

برخی مسائل با دقت کردن و قفل کردن روی موضوع راه می‌افتد. مانند ریاضی.

برخی مسائل با رها گذاشتن ذهن و اجازه دادن به ذهن برای اینکه در فضا برای خودش بچرخد راه می‌افتد. مانند کارهای خلاقانه. پس همیشه زور زدن کار راه‌بیانداز نیست! گاهی باید به ذهنمان استراحت بدهیم و بگذاریم آزاد باشد. ورزش کنیم. تفریح کنیم. خیال را آسوده بگذاریم.
    ((محمد حسین: البته این پاراگراف برای اکثر ما صدق نمی‌کند. اکثر ایرانی‌ها تن‌پرور هستند خودشان و این بخش از کتاب باعث می‌شود برداشت سوء داشته باشند و حالا برای کارهای اشتباه (تنبلی) خودشان توجیه هم داشته باشند!))

علاوه بر توجه (و تمرکز) به اراده هم برای موفقیت نیاز است. یک راه افزایش اراده این است که در «کاری که دوست داریم» فعالیت کنیم. به علایق شخصی خودمان بپردازیم. لذت کارمان را ببریم.
    توجه سه جور است: درونی و بیرونی و توجه به دیگران.

ما کوتاه بین هستیم. چیزهایی که پیش چشم نیست توجه ما را به خود جلب می‌کند. به خطرات نزدیک (مانند اختلافهای موجود با شریک کاری‌مان) خیلی فکر می‌کنیم ولی به مخاطرات دور (مثل تغییرات آب و هوایی) فکر نمی‌کنیم. این مشکل‌ساز است. برای مقابله با این موضوع باید یک تمرکز بیرونی داشته باشیم. بایت محیط را بتوانیم ببینیم.
    یک گونه رهبری و مدیریت هست که فقط به هدف فکر می‌کند. این زیاد موفق نیست. یک رهبر هم هست که به آدمهایی که در اطرافش هستند هم توجه می‌کند. برای اینکه چشم‌انداز بهتری دارد. آدم‌ها را هم می‌بیند. تمرکز جزیی فقط به هدف ندارد.
    حواسمان باید باشد که حواسمان کی پرت دارد می‌شود. متوجه باشیم.

باید ذهن را مانند بدن که با وزنه زدن تمرین می‌کند پرورش داد.
    یک تمرین برای تمرکز: بازه‌های نیم ساعته بدون موبایل و اینترنت و ... و فقط تمرکز. مثل مراقبه و خلوت عرفان ها. مدیتیشن و مراقبه.
    افکار شاد و مثبت داشتن. باعث می‌شود کارها بهتر انجام شود.
    «محمد حسین» هستم.

20. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 33 از 37 نخست ... 2330313233343536 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)