صفحه 3 از 10 نخست 123456 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 93

موضوع: بازار حبابی

عضو فعال ali30 آواتار ها
    تشکر شده 6,544 بار در 1,669 ارسال

پاسخ : بازار حبابی

شاخص / به کجا چنین شتابان

نوشته شده توسط قاسی. Posted in تحلیل تکنیکال
    نگاهی به نمودارهای شاخص داشته باشید تا توضیحات لازم را خدمتتون عرض کنم .این یک تحلیل آموزشی ، کاربردی از شاخص کل است که با کمی توضیح خدمت شما تقدیم می کنمبدیهی است بعلت مهندسی خاص شاخص و نحوه ی محاسبات آن ،اختلافاتی در اعداد و ارقام که به عنوان هدف قیمتی بیان شده خواهیم داشت علاوه برآن این تحلیل نظر شخصی بنده است و می تواند کاملا اشتباه باشد.------------------------اول نمودار کلی شاخص را ببینیمهمانطور که ملاحظه می فرمایید حرکات شاخص کل داخل یک کانال صعودی محصور شده است .برای این کانال و همچنین کانالی که در شکل (نمودار) بعدی می بینید توضیح مختصری خدمتتون عرض می کنم نمودار بالا کانال صعودی را در بازه زمانی بلند مدت و از ابتدای رشد شاخص در سالهای اول نشان می دهد این یک کانال صعودی کاملا درست و ایده آل نیست در رسم کانال های روند باید این موضوع را مورد توجه قرار دهیم که همیشه اینطور نیست که خط پایینی و بالایی کانال هرکدام چندین نقاط برخورد باقیمت داشته باشند! بلکه ترمز را می توان بر باند بالایی یا پایینی گذاشت. دراین مورد باند بالایی کانال کاملا نقاط برخوردی منظم با قیمت دارد در حالیکه خط پایینی نقاط برخورد کمتری دارد.منظور این است که یک کانال روند به می تواند فقط از نقاط بالایی قیمت برخورد داشته باشد درست مثل خط روندی که از بالا رسم شود. درهر حال مهم این است که این حرکت قیمت را کاملا منظم و صعودی می بینیمحال در نمودار زیر دقت کنید این بار قسمت آخر و رشد یکسال اخیر شاخص را در یک کانال صعودی منظم محصور کرده ایم. همانطورکه گفته شد این بار خط پایینی کانال را بیشتر مورد توجه قرار دادیم و مشاهده می فرمایید که بیش از4نقطه برخورد دراین چند ماه با خط روند داشتیم.همانطور که درجریان هستید از ماهها پیش محدوده 88000 تا 89000 را به عنوان هدف قیمتی شاخص مطرح کردیم. . چندین بار این محدوده را به عنوان مقاومت شاخص معرفی کردیم و همانطور که مشاهده فرمودید شاخص درست درهمین محدوده به مقاومت برخورد کرد.بارسم این خط کانال می بینید که این محدوده به راحتی قابل شناسایی بودالبته بهتر از این خط کانال درصدهای فیبوناچی معکوس بود که در شکل های بعدی به آن پرداختیم . درهر حال این محدوده بعد از محدوده 74000 واحدی شاخص یک محدوده مهم مقاومتی است که احتمالا با کمی تاخیر شاخص از این ناحیه عبور کرده و خود را برای فتح اهداف 93000 و کمی بیشتر آماده می کند که به نظر می رسد درآن ناحیه با پایان موج 3بزرگ همراه شده و با یک ریزش قابل توجه موج 4بزرگ را بسازد.شکل زیر را ببینید نمودار فوق نمودار حسابی شاخص است که با شمارش ساده ی امواج که درآن صورت گرفته اگر اشتباه نکنم هدف 93000 واحدی شاخص درانتهای موج 3 بزرگ قرار داردهمانطور که در نمودار می بینید موج 5کوچک و موج 3میانی درمحدوده ی 887000 به پایان رسید و دراین محدوده این تقف و استراحت شاخص موج 4 میانی ( زرد ) را می سازد که در محدوده 85000 به پایان می رسدکه با پایان ان حرکت برای ساخت موج 5 میانی و موج 3 بزرگ آغاز می شود که با محسابات مقدماتی این مقدار در 93000 واحد می باشد.دراین محدوده اصلاح برای ساختن موج 4بزرگ آغاز می شود که با افت چشمگیر شاخص همراه خواهد بود.نمودار زیر را نیز ببینیداین نمودار نیز به نوعی حرکت شاخص را تحت امواج الیوت نشان می دهد که فرق این نمودار با نمودار قبلی لگاریتمی بودن این نمودار است !همانطور که ملاحظه فرمودید هر دونمودار اهداف مشابهی را در محدوده 92000الی 93000 نشان می دهند.از نگاه فیبوناچی نیز نمودار زیر را ببینید همانطور که مشاهده می فرمایید درصدهای بازگشتی فیبوناچی به طرز عجیبی نقاط برگشتی را نشان می دهند علاوه برآن تطبیق این نقاط با دیگر ریترسمنتها بسیار جالب است. وقتی از ابتدای نمودار تا سقف 27000 یک فیبو رسم می کنیم درست با درصدهای بازگشتی فیبوناچی رسم شده در ریزموج ها مطالبقت دارد و این بسیار حایز اهمیت است.واما آخرین نمودار نگاهی به اندیکاتورها در بازه ی هفتگی داشتهدراین نمودار نکته بارز و قابل توجه ثبت سقف های بالاتر در .....می باشد. این اندیکاتور اغلب در محدوده خریدهای هیجانی با ثبت یک نقطه بالایی جدیدی برگشت به پایین می کند اما در این مورد ... با رها در بالای 70 با توان مضاعف به پیش رفته و هر بار بهتر از دفعه قبل حرکت کرده است. در نمودار می بینید که هنوز هم ... صعودی است.مومنتوم نیز تحت یک روند معنادار صعودی در حرکت است اگر قیمت افت کند باز با برخورد به خط میانی حمایت خواهد شد که این خیلی مهم است. یعنی طی روزهای اینده حمایت خوبی از شاخص خواهیم داشت.درمکدی نیز سقف های بالاتری به ثبت رسیده و به تازگی نیز افت قابل توجه درمکدی نداریمنتیجه گیری:بادرکنارهم قرار دادن نمودارها و بررسی اجمالی آن به این نتیجه می رسیم که این روزها شاخهص با مقاومت 88700تا 89000 درگیر است. فقط با عبور از این ناحیه است که نشانه های رشد شاخص را خواهیم دیدگذر شاخص ازاین محدوده هدف بالای 90000 را در محدوده های قیمتی 93000 بهمراه دارد که با رسیدن قیمت به این محدوده یک ریزش قابل توجه در شاخص را شاهد خواهیم بود.درواقع می توان گفت شاخص کل با حرکات نه چندان تند و با نوسانات کوتاه تا بهار سال اینده به محدوده های 93000 می رسد اما دراین محدوده اصلاح شاخص شروع می شود و درواقع عده ی زیادی از قطار شاخص پیاده خواهند شد. بارسیدن به فصل مجامع اندک رشدی در شاخص خواهیم داشت و سپس دوباره افت شاخص ادامه می یابد. این افت در خود رقم شاخص زیاد قابل توجه نخواهد بود اما بسیاری از نمادهای بازار حداقل دو واحد از ... را کم خواهد کرد. رشد مجدد و حرکت روبه رشد کند و آرام جدیدی در تابستان اغاز و در اوایل دی ماه به اتمام می رسد و باز از آنجا یک افت برای ساختم امواج اصلاحی را خواهیم داشتبطور کلی می توان گفت که شاخص کل در سال اینده با افت و خیزهای زیادی همراه خواهد بود اما افت اصلی در بهار است و بعد از آن رشد ملایمی را در بازار شاهد خواهیم بود که تقریبا رشد متوسطی را برای سه ماهه دوم سال رقم خواهد زدطی روزهای اینده با نوساناتی در شاخص مواجه خواهیم بود و سپس از هفته ی دوم رشد مجدد و قابل قبولی در شاخص خواهیم داشت..این موج شماری ها و این پیش بینی ها بدون نرم افزار و بصورت دستی انجام شده و ممکن است خیلی دقیق نباشد. کاستی ها و اشتباهات را برما ببخشید به امید روزهای سبز و بازاری پر از خیر و برکت برای همه ی شما کاربران و دوستان عزیز

اضافه کردن نظر

تمام ناتمام من با تو تمام ميشود.....

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ali30 از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال آذرآبادگان آواتار ها
    تشکر شده 5,651 بار در 1,096 ارسال

کاری ندارم که معاملات کدام سهمها آلوده به سفته بازی و مسائلی از این قبیل است در ضمن من خودم با خرید سهم زیانده مشکل دارم ولی اگر از زاویه دیگری نگاه کنیم می بینیم که مثلا :
    خمحرکه : در 3 ماهه 184 ریال زیان ساخته و در 6 ماهه 364 ریال زیان ساخته و الان در 9 ماهه 61 ریال زیان و این یعنی اینکه در سه ماهه سوم توانسته 303 ریال سود محقق کنه !!!
    خموتور : در 3 ماهه 15 ریال سود و در 6 ماهه 32 ریال سود ساخته و الان در 9 ماهه 92 ریال سود ساخته و این یعنی اینکه در سه ماهه سوم توانسته 60 ریال یعنی 2 برابر 6 ماهه اول سود محقق کنه !!!
    خشرق : در 3 ماهه 51 ریال زیان شناسایی کرده در 6 ماهه 105 ریال سود ساخته یعنی در 3 ماهه دوم 156 ریال سود ساخته و در 9 ماهه هم 145 ریال سود ساخته !!!
    خاذین : در 3 ماهه 152 ریال زیان ساخته و در 6 ماهه این زیان به 61 ریال رسیده یعنی عملا در 3 ماهه دوم 91 ریال سود محقق کرده !!! گزارش 9 ماهه هم که هنوز نیامده....
    لذا میشه انتظار داشت که همین اتفاقاتی که برای قطعه سازها داره رخ میده در میانمدت برای خودروسازها هم رخ بده
    در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک بزرگ شد،در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است!!!(( دکتر شریعتی ))

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید آذرآبادگان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 402 بار در 102 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط m6670m نمایش پست ها
    با سلام

گروه خودرو همگی حباب مطلق هستن و باز عده ای جهت فریب کاری و سفته بازی از زمین و دارایی و آینده نا معلوم گروه خودرو و توافق با غرب حرف میزنن!!!
    به حق طی 2-3 گذشته چه تحولی در این رخ داده که به این رسیدن؟ آیا جز سفته بازی و جو سازی دلیل دیگه ای داشته؟؟ شاید عده ای با خوندن این حرفا بگن که احتمالا از گروه خودرو جا موندم که حالا این حرفا میزنم. اما باید بگم زمانیگه کل گروه قیمتشون نصف قیمتای امروز بود تکنیکالی چنین اهدافی و حتی بالاتر رو براشون متصور بودم اما هیچوقت به خودم اجازه ندادم که از گروه در سبدم داشته باشم جز خگستر که تا اندازه ای توجیح خرید داشت. واقعا سایپه آذین (خاذین) و دیگر سهام این گروه چه دلیلی برای توجیح قیمت سهامشون دارن؟؟؟؟!!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط امير سينا نمایش پست ها
    سلام ، همين تفاوت ديدگاه هاست كه بازار رو ميسازه و يكعده توي سهم ميشن خريدار و يكعده فروشنده....
    در مورد خاذين اگه دقت كرده باشين ، اين شركت 15 برابر سرمايش پيش بيني كرده فروش داشته باشه كه مقدار كمي نيست و با يك تلنگر ميتونه سودهاي جهشي بسازه...
    و تعديل منفي خورويي ها واسه همه مثل روز روشن بود ولي چيزي كه مهمه اينده شركتاست...

پ ن: طبق شنيده هام خاذين هم 40 درصد تعديل منفي داره كه هنوز نيومده روي كدال
    با سلام

باشه دوست عزیز، منتظر آینده خواهیم ماند....
    بین شکست و پیروزی یک قدم بیشتر فاصله نیست و مردم از ترس شکست، شکست می خورند!

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید m6670m از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,678 بار در 19,017 ارسال

خاذین وقتی 147 بود >> پیش بینی من این بود که 30 تومن بسازه که دو دل بودم در خرید که قسمت ما نبود 200 درصد

========================

پشت خاذین میگن سعید درخشانیه!! وگرنه عمرا اینجوری رشد میکرد و قطعا زیرشو گرفتن!!

البته پتاسیل داره داره این سهم ولی برای سال اینده !!

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "heydar" آواتار ها
    تشکر شده 29,896 بار در 7,159 ارسال

باز این تایپیک بالا اومد
    نمیذارید کاسبیمون رو بکنیم
    حبابی وجود ندارد

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,117 بار در 359 ارسال

با سلام
    راستش دوستان خیلی دوست دارم یاد بگیرم سهم حبابی یعنی چی؟
    آیا به سهمی میگن که علاوه بر تعدیل مثبت16% و افزایش سرمایه با 10% منفی باز بشه اونم با صف فروش؟(والبر) و خیلی از سهامهای دیگه که بزودی خواهید دید(با درنظر گرفتن این امر که تمام صاحبان این سهام ها برای گزارش 9 ماهه تعدیل بالای 50% انتظار داشتند
    و یا مثلا خکاوه ای که با با تعدیل منفی که از قبل هم صاحبان سهامش میدانستند و با علم با این امر سرمایه گزاری کردند و با تعدیل منفی 100% با صف سنگین خرید باز شد!!!!!!
    کمی دقت کنید ایران خودرو توان تولید 1200000 دستگاه خودروی سواری را دارد
    فقط کافیه یه مقایسه سال 89 با 92 رو انجام بدین
    در سال 89 با تولید 760000 تا و سرمایه 6300 میلی تونسته مبلغ 98693971 درآمد حاصل از فروش داشته باشه که به ازای هر سهم 620 شده
    در 6 ماهه امسال با تولید 126000 تونسته 31000000 میل دارمد داشته باشه
    خلاصه بگم ایرانخودرو بدون در نظر گرفتن سود حاصل از سرمایه گزاری با تولید تقریبا 350000 دستگاه خودرو نقطه سر به سرشه که من فکر میکنم با توجه به سه ماهه پایان سال میتونه به این عدد برسه(پوشش 40% اهداف در سه ماهه پایانی سال قانونی که همیشه تو ایرانخودرو بوده)
    پس امسال بدون در نظر گرفتن سود حاصل از سزمایه گذاری ها زیانی نخواهیم داشت
    واما سال آینده
    با فرض برداشته شدن تحریمهاو اینکه از زمان سفارش گذاری تا تامین قطعه 4 ماه زمان میبرد فرض را بر تولید با حداکثر ظرفیت از خرداد میذارم و در حالت عادی ایرانخودرو میتونه 70000 دستگاه در ماه بسازه پس 700000 برای سال آینده رو شاخشه
    خب حالا خودتون سود سال بعد رو حساب کنید!!!!!
    خوش رزق باشید

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید samanmba از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال "heydar" آواتار ها
    تشکر شده 29,896 بار در 7,159 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط samanmba نمایش پست ها

کمی دقت کنید ایران خودرو توان تولید 1200000 دستگاه خودروی سواری را دارد
    به فرض 1.2 میل خودرو تولید کرد
    این تعداد را چگونه خواهد فروخت؟
    بازار کشش این عدد رو نداره

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(4) zorba آواتار ها
    تشکر شده 24,864 بار در 3,838 ارسال

برای چهار ریال سرمایه ای که تو بورس دارم نمیخوام اخلاق رو زیر پا بگذارم و بی خود چیزی بگم که باعث تهییج و یا تحریک کسی به سرمایه گذاری و یا موندن در بازار بورس باشه ولی:
    اینکه بعضی اینقدر حباب حباب میکنن در مورد همه ی سهمها صادق نیست....
    چی تو این مملکت ظرف یکی دو سال گذشته چند برابر نشده؟
    -افزایش قیمت مسکن چند برابر شده و حباب نیست؟... چند روز پیش خبری خوندم که میگفت مردم منتظر نرخهای پایینتر نباشند و مسکن 10 تا 20 درصد افت داشته و الان برای خرید مناسبه..... یعنی 3 و یا 4 برابر شدن قیمت مسکن فقط با بیست درصد افت رفع حباب شد؟!
    -یه ماشین آشغال کره ای که 40 تا 50 میلیون بوده شده 150 میلیون....این حباب نیست؟
    - یه بسته پفک رو هم باید چند برابر یکی دو سال پیش خرید! این حباب نیست؟
    -یه گوشی موبایل با بهترین کانفیگ بوده 600 تا 700 (سامسونگ گلکسی اس 2)، الان یه گوشی با بهترین گانفیگ زیر 1600 نیست.... اونوقت این حباب نیست؟
    -یک کیلو پنیر چند برابر شده اونوقت این حباب نیست؟
    .............
    خلاصه همه ی گرونیا، معقول و یا با نرخ تورم بالا رفتند و به شاخص بورس که رسید شد حباب؟!...... یه سهم 100 یا 200 و یا 300 درصد رشد کرده اونوقت حبابی شد؟
    اینی که میگم راجع به همه ی سهما نیست ولی یه عده هم تر و خشک رو با هم میسوزونند...... مثلا تو همین بازار زاگرس، پکویر، یاسا، پکرمان، خبهمن، وصنا، وبملت، وپاسار، بعضی دارویی ها، ولساپا، وساپا، فارس، شپدیس، شپنا، ووووووو کلی دیگه سهم هست که به نظر من هنوز جای رشد دارند و سودسازی سال آینده شون هم معقوله......
    حباب حباب حباب رو فقط میشه واسه چندتا سهم گفت که سفته ای بالا رفتن..... نه کلیت بازار.....
    پ.ن: این نظر شخصیه منه و دوستان میتونن کاملا ردش کنن
    با احترام
    زی تیر نگه کرد پر خویش بر او دید***گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید zorba از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,117 بار در 359 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط "heydar" نمایش پست ها
    به فرض 1.2 میل خودرو تولید کرد
    این تعداد را چگونه خواهد فروخت؟
    بازار کشش این عدد رو نداره
    با سلام
    دوست خوبم با چه تحلیلی میفرمایید بازار کشش این عدد رونداره
    محض اطلاع میگم تارگت 5 ساله ایرانخودرو در سال 88 (یعنی 93) تولید و فروش 1150000 دستگاه بود که خوردیم به تحریمها
    من به واسته جایگاه شغلیم و حفظ حدودی که با لفظ محرمانه به من میرسد نمیتونم همه چیو توضیح بدم ولی در کل سرانه هر خودرو به ازای هر نفر در ایران حتی 1/3 ترکیه است بماند که نسبت به خیلی از کشورها 1 به 7 است(یعنی ایران به ازای هر 3 نفر یک خودرو هست ولی در ترکیه به ازای هر نفر یک خودرو)
    پس بازار فروش هست (در ضمن ایرانخودور الان برای جوینت شدن یکی از مهمترین معیارهاش صادرات محصول و قطعه به بازارهای هدف جوینتش هم هست)
    البته من فکر میکنم شما در کل بحثتون روی نحوه فروش هست که اونم حله(محرمانه)
    خوش رزق باشید

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید samanmba از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,478 بار در 989 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط zorba نمایش پست ها
    برای چهار ریال سرمایه ای که تو بورس دارم نمیخوام اخلاق رو زیر پا بگذارم و بی خود چیزی بگم که باعث تهییج و یا تحریک کسی به سرمایه گذاری و یا موندن در بازار بورس باشه ولی:
    اینکه بعضی اینقدر حباب حباب میکنن در مورد همه ی سهمها صادق نیست....
    چی تو این مملکت ظرف یکی دو سال گذشته چند برابر نشده؟
    -افزایش قیمت مسکن چند برابر شده و حباب نیست؟... چند روز پیش خبری خوندم که میگفت مردم منتظر نرخهای پایینتر نباشند و مسکن 10 تا 20 درصد افت داشته و الان برای خرید مناسبه..... یعنی 3 و یا 4 برابر شدن قیمت مسکن فقط با بیست درصد افت رفع حباب شد؟!
    -یه ماشین آشغال کره ای که 40 تا 50 میلیون بوده شده 150 میلیون....این حباب نیست؟
    - یه بسته پفک رو هم باید چند برابر یکی دو سال پیش خرید! این حباب نیست؟
    -یه گوشی موبایل با بهترین کانفیگ بوده 600 تا 700 (سامسونگ گلکسی اس 2)، الان یه گوشی با بهترین گانفیگ زیر 1600 نیست.... اونوقت این حباب نیست؟
    -یک کیلو پنیر چند برابر شده اونوقت این حباب نیست؟
    .............
    خلاصه همه ی گرونیا، معقول و یا با نرخ تورم بالا رفتند و به شاخص بورس که رسید شد حباب؟!...... یه سهم 100 یا 200 و یا 300 درصد رشد کرده اونوقت حبابی شد؟
    اینی که میگم راجع به همه ی سهما نیست ولی یه عده هم تر و خشک رو با هم میسوزونند...... مثلا تو همین بازار زاگرس، پکویر، یاسا، پکرمان، خبهمن، وصنا، وبملت، وپاسار، بعضی دارویی ها، ولساپا، وساپا، فارس، شپدیس، شپنا، ووووووو کلی دیگه سهم هست که به نظر من هنوز جای رشد دارند و سودسازی سال آینده شون هم معقوله......
    حباب حباب حباب رو فقط میشه واسه چندتا سهم گفت که سفته ای بالا رفتن..... نه کلیت بازار.....
    پ.ن: این نظر شخصیه منه و دوستان میتونن کاملا ردش کنن
    با احترام
    سلام زوربا جان. آقا سرمایه گذاری پردیس رو نگفتی که من تو همین روزای منفی رسوندم به 20% سبد و حیف که بیشترش نکردم!! به قول یاسر شریعت امیدوارم اونایی که اومدن بورس بخرن این چندروزه پالایش بشن و بازار یه روال منطقی به خودش بگیره و ازین به بعد یاد بگیره نه هر سهمیو بخره نه هر سهمیو برفوشه. بهترین چیز برای یه بازار اینه که نه همه با هم قرمز باشن نه همه با هم سبز.

سایپا هم علی الحساب یه نمه تعدیل مثبت داد و به نظرم از این به بعد خودروهای ارزون تر از 25میل کشش تقاضاشون خیلی بیشتر میشه. البته ما 35% سبدو هم وساپایی کردیم واسه این روزای بازار.

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید علی نظامی از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 3 از 10 نخست 123456 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)