صفحه 3 از 8 نخست 123456 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 79

موضوع: مشکل با مفید تریدر

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : مشکل با مفید تریدر

سلام
    یعنی واقعا بگویم خدا این مفید تریدر را چه کار کند...

البته مشکل از خودش نیست، از ارائه کننده ی داده ها است...
    من نمی دانم اینها چطوری داده را تهیه می کنند که این مشکلات و اشتباهات فاحش درش وجود دارد..

اعصاب ما را حسابی خورد کردند...

الان شما این چند نمودار را نگاه کنید:

ثشاهد - توسط مفید تریدر - داده ها از گروه کامپیوتری تدبیر پرداز (تدبیر تریدر)

ثشاهد - توسط متا تریدر 4 - داده ها از پارس رسا

ثشاهد - توسط خود سایت tsetmc.com

ثشاهد - سایت رهاورد

ثشاهد - سایت سهم یاب

الان از اینها کدام درست است؟ (البته اگر اشتباه نکنم برای رهاورد با سایت خود بورس یکی بود)
    آن اولی را که خودم مطمئنم اشتباه است!
    اصلا مفید تریدر اشتباهات وحشتناک دارد... یکی اش در سهم بساما بود که خودم دیدم چه اتفاقی افتاد. شرکت قرار بود افزایش سرمایه بدهد، اینها داده را طبق افزایش سرمایه تعدیل کردند، بعد شرکت افزایش سرمایه نداد، ولی داده های اینها همین طور حالت تعدیل شده نسبت به افزایش سرمایه را در خود نگه داشته!

==============

الان نگاه کردم فکر کنم برای رهاورد و پارس رسا هم مشکل داشته باشد... چون در هر دو نمودار یک سقوط تیز در نمودار تعدیل شده وجود دارد که در نمودار سایت TSETMC وجود ندارد. (مگر اینکه سایت بورس هم خودش مشکل داشته باشد )

================

دوستان کسی سرور درست حسابی نمی شناسد تو این متاتریدر وارد کنیم استفاده کنیم؟
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام مجدد...

واقعا حالم گرفته شده...

اصلا معلوم نیست چه به چه است؟

رفتم دیتا را از خود نرم افزار TseClient گرفته ام داده ام به آمی بروکر...

نوع داده را تعدیل شده انتخاب کردم (دو جا بود این گزینه، یک بار دیگر هم پس انتخاب کردم و گزینه ی "افزایش سرمایه+سود" را زدم)

حالا آمده ام درون نرم افزار آمی بروکر نگاه می کنم یک جاهایی را می بینم شکاف (Gap) وجود دارد...

بعد رفتم سایت tsetmc می بینم ... بلــــــــــــــــــه... آمار تعدیل نشده برایم دانلود کرده...

حالا تا اینجا که خوب است...

رفته ام در مورد همان شکافی که وجود داشت دقت کردم می بینم برای دیتای داخل آمی بروکر یک قیمت های دیگر زده... در سایت tsetmc یک سری قیمت های دیگر زده...
    در آمی بروکر شکاف را زده از 2363 ریال به 2062 ریال (تعدیل شده)
    در سایت tse همین را زده از 2450 ریال به 2140 ریال !!!!! (تعدیل نشده)

گویا سایت tse با خودش هم مشکل دارد!

ای خدا...
    اصلا معلوم نیست چه به چه است؟
    به احتمال قوی باقی سایت ها و سرور ها هم آمارشان را از همین سایت tsetmc می گیرند...
    یعنی آمار از سرچشمه مشکل دارد...

هههههههه
    اصلا این تحلیل های تکنیکالی که شما می کنید و خیلی خوشگل خط و نمودار می کشید و نشانگر را تحلیل می کنید و ... اینها را بر اساس چه رسم می کنید؟
    آیا؟؟ ههههه الان نمی دانم بخندم یا گریه کنم؟

==========
    (این را هم بگویم که فکر کردم نکند مشکل از آمی بروکر باشد، برای همین رفتم خودم فایل .CSV را که از نرم افزار TSEClient گرفته بودم نگاه کردم دیدم در 94/4/25 همان ارقام بود که در نرم افزار آمی بروکر بود... یعنی آمار اشتباه از خود سایت tse است، حالا باید ببینیم مشکل از نرم افزار است یا از سایت... و یا خدا نکند: از هر دو!)
    =================
    بیشتر در سایت و فایل نگاه کردم، این آمار درآمد:

تعدیل شده ی سایت:
    2046به 2062 بدون شکاف

تعدیل نشده ی فایل:
    2456 به 2143

نصفه تعدیل شده ی فایل (یعنی فقط افزایش سرمایه لحاظ شود) :
    2456 به 2143

چیزی که به نظر می آید این است که آمار تعدیل نشده گویا با هم در آن روز یک قیمت را نشان می دهند - یعنی هم سایت و هم فایل یکی است.
    ولی آمار تعدیل شده با هم جور در نمی آیند.

چیزی که به نظر می آید این است که فایل باید اشتباه باشد... چرا که شکاف در نمودار تعدیل شده بعید است وجود داشته باشد... (آن هم چندین جای نمودار!)
    ویرایش توسط mhjboursy : 2015/10/29 در ساعت 21:26
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

گ

«محمد حسین» هستم.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سایت رهاورد365 - قیمت های عملکردی - وبملت
    93/4/24
    2036.19 ریال

94/4/31
    2052.81 ریال

سایت رهاورد365 - قیمت ها بر حسب سود نقدی و افزایش سرمایه با احتساب آورده نقدی - وبملت
    93/4/24
    2040.99 ریال

94/4/31
    2060.25 ریال

طبق گفته ی سایت رهاورد وبملت در این تاریخ 330 ریال سود تقسیم کرده است.

جالب اینجا است که تاریخ این سایت با سایت tse جور نیست. سایت رهاورد در تاریخ 930425 سهم را بسته شده می داند. در صورتی که سایتtse برای این تاریخ حجم زده است!
    همین طور روز گشایش را سایت رهاورد 930431 زده در حالی که سایت tse روز 930501 زده!
    پس از نظر تاریخی یک روز شیفت دارد...
    ولی از نظر قیمتی به سایت tse نزدیک است.
    سایت tse نمودار تعدیل شده:
    93/4/25
    2041 ریال

94/5/1
    2059 ریال

=============
    سهم بساما را هم الان با سایت رهاورد 365 نگاه کردم با تنها یک ریال اختلاف قیمت درست نوشته بود. (در تاریخ 94/04/24 که یادم می آید در این تاریخ مفید تریدر اشتباه قیمت داده بود)
    =============
    ولی باز همین بساما را در رهاورد 365 در تاریخ 91/5/24 نگاه کردم قیمت پایانی را می گوید 1189.69 در صورتی که سایت tse می گوید 1114 ریال!
    اختلاف کم هم نیست. تقریبا 7 درصد با هم اختلاف دارند!
    و باز هم یک روز اختلاف از نظر زمانی بین این دو سایت هست.

الان نمی دانم سایت tse مشکل دارد یا سایت رهاورد؟
    نرم افزار tseclient هم این تاریخ بساما را 1087 ریال می داند (که کلا به نظر می رسد شوت باشد...)
    البته نکته ای که در مورد نرم افزار tseclient وجود دارد این است که به نظر می رسد قیمت های بالا و پایین و قیمت آغازش با سایت یکی باشد! و فقط قیمت بسته شدنش با سایت یکی نیست!
    ای بسا نرم افزار درست تر باشد.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2015/10/31 در ساعت 17:33
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی سیروس احمدی آواتار ها
    تشکر شده 1,071 بار در 251 ارسال

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنین تو مفید تریدر 5 چطوری و از کجا میتونم نماد فلزات جهانی و نفت رو بیارم و دیتاشون رو ببینم ؟ تشکر

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید سیروس احمدی از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط سیروس احمدی نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا راهنمایی کنین تو مفید تریدر 5 چطوری و از کجا میتونم نماد فلزات جهانی و نفت رو بیارم و دیتاشون رو ببینم ؟ تشکر
    سلام
    فقط قیمت طلا را دارد اگر اشتباه نکنم....
    بلی...
    اینجا را نگاه کنید:

http://i65.tinypic.com/avlxt3.png

پنجره ی سیمبلز -> بخش بازارهای جهانی -> بخش فلزات گرانبها -> نماد XAUUSD که همان طلا به دلار باشد...
    «محمد حسین» هستم.

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

برای سایر فلزات و کلا کالاها باید از طریق کارگزاری های خارجی اقدام کنید. (دقیق یادم نیست که با مفید تریدر کار می کردند یا باید متاتریدر را جداگانه استفاده می کردید...)
    اینها برخی شان با ورژن قدیمی (یعنی متاتریدر4) کار می کنند و برخی با متاتریدر5
    معمولا خودشان یک نسخه کوچک از متاتریدر را که رویش آدرس سرور خودشان اضافه شده را برای دانلود ارائه می دهند...
    کارگزاری هایی که به یاد دارم و خوب و جامع بودند:
    Ava
    Leverate
    CM
    Trade24
    (همین عبارات را هم در بخش سرورهای نرم افزار بگردید احتمالا می آیند و می توانید استفاده کنید.)

فقط یک مسئله ای که باعث شد من دیگر از اینها استفاده نکنم این است که:
    تمام اینها بعد از مدتی (مثلا یک ماه تا چهار ماه) حساب شما را مسدود می کنند و باید دوباره حساب جدید بسازید یا تمدید کنید. (البته رایگان است ولی به دردسرش نمی ارزد. همان سایت investing هنوز از همه شان بهتر است...)
    «محمد حسین» هستم.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی سیروس احمدی آواتار ها
    تشکر شده 1,071 بار در 251 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

برای سایر فلزات و کلا کالاها باید از طریق کارگزاری های خارجی اقدام کنید. (دقیق یادم نیست که با مفید تریدر کار می کردند یا باید متاتریدر را جداگانه استفاده می کردید...)
    اینها برخی شان با ورژن قدیمی (یعنی متاتریدر4) کار می کنند و برخی با متاتریدر5
    معمولا خودشان یک نسخه کوچک از متاتریدر را که رویش آدرس سرور خودشان اضافه شده را برای دانلود ارائه می دهند...
    کارگزاری هایی که به یاد دارم و خوب و جامع بودند:
    Ava
    Leverate
    CM
    Trade24
    (همین عبارات را هم در بخش سرورهای نرم افزار بگردید احتمالا می آیند و می توانید استفاده کنید.)

فقط یک مسئله ای که باعث شد من دیگر از اینها استفاده نکنم این است که:
    تمام اینها بعد از مدتی (مثلا یک ماه تا چهار ماه) حساب شما را مسدود می کنند و باید دوباره حساب جدید بسازید یا تمدید کنید. (البته رایگان است ولی به دردسرش نمی ارزد. همان سایت investing هنوز از همه شان بهتر است...)

استاد خیلی متشکرم از شما / میشه لطفا راهنمایی کنین در سایت investing از کجا و چطوری چارت نفت و فلزات رو بیارم ؟ /

و اندیکاتورها و اسیلاتورها رو مثل مفید تریدر روش بندازم و استفاده کنم ؟ / تشکر فراوان استاد /

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید سیروس احمدی از ایشان تشکر کرده اند:

استاد خیلی متشکرم از شما / میشه لطفا راهنمایی کنین در سایت investing از کجا و چطوری چارت نفت و فلزات رو بیارم ؟ /

و اندیکاتورها و اسیلاتورها رو مثل مفید تریدر روش بندازم و استفاده کنم ؟ / تشکر فراوان استاد /

سایت Investing
    =========

سلام.
    لطف دارید متشکرم.
    سایت اینوستینگ از ماژول شرکت trading_view استفاده می کند، مشابه بسیاری از سایت های داخلی خودمان که از همین ماژول استفاده می کنند.

این نمادهایی است که من چند وقت پیش برای خودم پیدا کردم و در بخش portfolio ام در آن سایت قرار دادم. (باید حساب کاربری ایجاد کنید که بتوانید سبد داشته باشید)

http://i67.tinypic.com/fpck7p.png

در شکل اسم ها و نمادها هست... من دیگر توضیح نمی دهم... فقط اینکه آنهایی که هایلایت شده اند کالای مهم هستند. (باقی یا مهم نیستند یا سهام شرکت ها و شاخص سهام هستند. که البته بررسی شرکت ها هم مهم است!!!)

اینها را آن بالا در نواری که برای جستجو قرار داده شده می توانید پیدا کنید. (هم نماد را اگر وارد کنید می آیند و هم اگر اشتباه نکنم نامشان را وارد کنید می آیند. مثلا بنویسید Aluminum)
    «محمد حسین» هستم.

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

این صفحه ی متناظر برای نماد است:

http://i64.tinypic.com/2ilevkg.png

دو تا نمودار دارد. streaming بهتر است... ولی نمی دانم چرا برای من چند ماهی است که دیگر کار نمی کند... (یا از سرعت اینترنتم باید باشد که کم است یا از فیلترینگ باید باشد... به هر حال) پس من مجبورم از آن یکی یعنی interactive استفاده کنم. (همان طور که گفتم streaming شبیه بسیاری از نمودارهایی است که شرکت های ایرانی ارائه می دهند... مثل کارگزاری آگاه و کارگزاری نهایت نگر و ره آورد 365 و اتحادیه طلا و ...)

«محمد حسین» هستم.

20. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 8 نخست 123456 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع