صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20

موضوع: اکابر بورس

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : اکابر بورس

جناب قنبری در تالار بورس(921006)در مورد اخابر:
    در پست قبلی خدمت دوستان عرض کردم بازار دیماه بازار متفاوتی نسبت به اذرماه شاهد خواهیم بود
    چشمه هایی از اون رو در معاملات روز چهارشنبه شاهد بودیم
    در پست قبل به گران شدن نرخ خوراک پتروها اشاره شد و در خبرهایی که بعد اومد مثل اینکه نرخ 13 سنت رو قرار برای از مهر 91 بعنوان هزینه! در صورتهای مالی شرکتها گنجانده بشه!! دلیل فشار فروش روز چهارشنبه هم برای این گروه به همین دلیل بوده.
    در دیماه همچنانکه عرض کردم گزارش 9 ماهه شرکتها بتدریج بر روی کدال قرار خواهد گرفت و توصیه کردم از شرکتهایی که گزارش 9 ماهه مناسبی ندارند دوری کنید.....این شرکتها اگر نوسان مثبت هم در طی هفته جاری بزنند و قبل از گزارش 9 ماهه فرصت خروج خوبی خواهد بود.......
    شرکتهایی که گزارش 9 ماهه ضعیفی دارند اگر پایین هم نروند بالایی نخواهند داشت چون به محض رشد قیمتی چند درصدی فرصت خروج برخی کدها رو فراهم میکنه......
    برخی سهم ها و گروهها در بورکس اشاره کردم در پیک قرار دارند و جایی برای رشد بیشتر ندارند و یا باید اصلاح کنند برخی سرمایه گذاریها حتی بالای ناو و برخی شرکتها خارج از عرف و تحولات فاندی رشد کردند......
    قبلا به عنوان یک سهم کم ریسک و خارج از تحولات فوق توصیه به خرید اخابر داشتم و میزان درصد اخابر رو در سبد تا الان 20 درصد رسوندم و منتظر حرکت سهم هستم و پیشنهاد میکنم بعنوان یک سهم کم ربسک تا حدود 20 درصد سبدتون رو تبدیل به اخابر کنید.....
    همچنانکه در مپنا 160 تومنی به ارزش بازار شرکت نقد داشتم به ارزش بازار کنونی اخابر هم نقد دارم و این شرکت الان داره به قیمت 2 سال قبل معامله میشه
    پتانسیلهای سود اوری که اخابر داره بمانند مپنا خواهد بود و همینطوری که صادرات برق مپنا میتونه این شرکت رو متحول کنه تغییر نرخ پالس که در چند سال اخیر بدون تغییر باقی مونده میتونه سود اوری اخابر رو شارپ افزایش بده جدای از سرویسهای مختلفی که میتونه در اینده ارائه بده و جدای از بحث ارزش بازار پایین کنونی شرکت مخابرات.......این صرفا یکی از پتانسیلهای نهفته در اخابر هست و شاید تنها شرکتی که از رانتهای دولتی استفاده نکرده در درامد زایی در بین شرکتهای بورسی شرکت مخابرات هست و همین شرکت رو کم ریسک کرده در بین شرکتهای بازار شما نگاه کنید به تعرفه های 90 درصدی خودرو یا در نرخ خوراک پتروها یا در بحث انرژِی و فولادیها و معدنیها و غیره اونوقت عدم وجود رانت درامدی و ریسک لغو رانت رو در شرکتی مانند اخابر میتونید ببینید.......همون نرخ پالس مکالمه تلفن ثابت شرکت هم در چندین سال اخیر همراه با تورم افزایش پیدا نکرده و خود این یک پتانسیل نهفته در درون شرکته.......
    --------------------------------
    یه نكته ای خدمتتون عرض کنم شاید براتون تعجب داشته باشه علی الخصوص دوستان تازه وارد و یا کسانی که پیگیر معاملات اخابر نبودند:
    برخلاف تصور اكثر فعالان بازار شناور اخابر چندان بالا نیست کل سهم موجود عرضه شده در بازار اخابر حدود 2 میلیارد سهم هست و نیمی از اون در اوایل عرضه اولیه و طی یکسال توسط کد های حقوقی زیر مجموعه مبین و یا مهر اقتصاد از بازار جمع اوری شد قبل از معامله بلوکی اخابر....
    تو این یکماه اخیر تو قیمت 350 تا 400 تومن حدود 700 ملیون اخابر حجم معاملات داشته و یه جابجایی خیلی خوبی تو سهم شناور بازارش چه حقیقی چه حقوقی اتفاق افتاده.
    یعنی از حدود یک میلیارد سهم موجود در بازار حدود 700 ملیون ما حجم داشتیم تو یکماه اخیر و اكثر حجم ها هم بالای 380 تا 400 بوده و میبینید تو قیمتهای حوالی 370 تا 360 حجم پایینی رو شاهد هستیم و این نشون دهنده جابجایی خوب سهم و قیمت تمام شده بالای سهامداره
    شناور اخابر شاید باورتون نشه اما تو مایه های مپنا هست علتش اینه اخابر 5 درصد اومد تو بازار اما عرضه ای دیگه رخ نداد اما مپنا سرمایه پایین تری داره و توسط کاركنان سهم بیشتری طی یکی دو سال اخیر تزریق شد تو بازار و الان این دو سهم با سرمایه متفاوت اما شناورشون مثل همه
    حالا دقت کنید به همین مپنایی که شناورش مثل اخابره تو قیمت 1200 عرضه کننده نداره
    اخابرم استارت بزنه و رالی رو شروع کنه خیلی ها رو متعجب میکنه کافیه بازار بیاد رو سهم.
    اوردرهای خرید زیادی منتظر 350 نشستند و برخی از کدها روز چهارشنبه شروع به خرید کردند....
    وقتی چرخی به کل بازار بزنی گزینه ای بهتر از اخابر پیدا نمیشه که هم رشد نکرده باشه نسبت به بازار و هم پتانسیل رشد رو داشته باشه
    این حرف مدیر عامل شرکت رو من خیلی جدی میگیرم:

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: ارزش بازار مخابرات و ارتباطات در کشور هم اکنون عملا حدود 12 هزار میلیارد تومان است که این رقم باید 40 هزار میلیارد تومان باشد یعنی 28 هزار میلیارد تومان از این نوع خدمات به مردم داده نشده است.

------------------

بهمین دلیل در بلند مدت اخابر رو بخاطر پتانسیلهای بلقوه ای که داره بمانند مپنا میدونم و این اتفاق خواهد افتاد و این راه رو خواهد رفت.....

هفته خوبی داشته باشید.....

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

جناب پرریسک در آدان تحلیل:
    ۰۴ دی ۹۲:
    رو کم کنی در کگاز ...حقوقی فروشنده حالش سر جاش اومد ..

حقوقی شپارس هم دو روز قبل فکر کرد با چندد میل فروش بازار عقب میشینه ..در حالی که بازار شپارس 3000 تومین رو روهوا از حقوقی زیر 1500 میخرد ..در گکاز همینطور ..
    کگاز فرصت خرید اساسی ..فکر کنم حقوقی که دومیل داره داره خارج میشه .

بعد ش سهم قفل خواهد شد
    وبصادر بتونه بالیا 120 بمونه روند صعود اغاز می کنه ..

خگستر فرصت خرید ..
    از سبد وتوشه غمارگ وغبشهر هم قفل شدن ..وتوشه زیر 700 فروشی نیتس..
    ملت برید تو صف خرید ستران دیروز حجم مبنا نمی دادن امروز فروختن ..اصلا تحلیل یعین کشک..

خگستر داره فرصت رخیده میده جالبه ..سهم 600 تومنی رو 450..
    وپست به سمت صف خردی ..

ارش بازار وپست با بانک حکمت که دو روزه باز شده یکی شده ..واقعا مسخره هست ..وپست این ارزش بازار ..حداقل قیمت وپست 2000..حد ضرر 1150..
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

از جناب بهنام:
    921006:

در مورد ولغدر به سه نکته مهم اشاره کردم که انگار مشاهده نکردین

تکراش میکنم

1 - چشم انداز مثبت گروه لیزینگ در سال آینده

2 - رسیدن شرکت از زیان انباشته به سود انباشته و تغییر اساسی بنیادی در جهت مثبت

3 - رشد 564 درصدی سود عملیاتی در گزارش 9 ماهه

تا جشن نوروز میشه حدود 3 ماه
    و خب شما میدونین که پیشنهادهای بنده حداقل میان مدتیه ( 6 - 3 ماهه )

با قبول ریسک میتونه 70% فاذر و 30% ولغدر بخره
    «محمد حسین» هستم.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

از علیرضا اسماعیلی
    در 92/10/06:
    قربان
    تا حالا نزديک 61 ميليارد سود حاصل از فروش زير مجموعه و پرتفوي گرداني نصيب شرکت شده
    در آخرين پيش بيني 54 ميليارد سود حاصل از فروش زير مجموعه ها در نظر گرفته بوده
    ولي
    7 ميليارد سود از شرکت پارس آريان در نظر گرفته بود که سهمش رو فروخت و الان ير به ير است
    در حقيقت از سود زير مجموعه ها 7 ميليارد کم و به سود حاصل از فروش اضافه شده است
    بنابراين تعديل آنچناني در سهم نمي بينم
    اما
    بذاريد سايپا رشد کنه که حتمي هست
    بذاريد دهکده پاسارگادش رو آگهي کنه
    بذاريد ورنا به 250 تومان برسه ...بالارخ بلوک ايران خودرو رو خواهد فروخت...

بذاريد نيوان ابتکار رو بياره به بازار
    بذاريد زير مجموعه هاي خارج زا بورسش کولاک کنند
    اين سهم طلاي 18 عياره که شايد يکي و دوساله قيمتهاي بالاي 500 تومان برسه.....

يا حق
    «محمد حسین» هستم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

جناب علیرضا بورس:
    921006:
    به نام يگانه معبود بي همتاي پاک سرشتان و نيک انديشان

زندگي دفتري از خاطره هاست ....

يک نفر در دل شب . يک نفر در دل خاک . يک نفر همدم خوشبختي هاست . يک نفر همسفر سختي هاست .........
    ما همه همسفريم .............

سلام به همه آنهايي که در رود زندگي رهگذرند و از کنار کلبه مجازي بنده عبور مي کنند
    باشد که دل نوشته ها و دست نوشته هاي من باعث سودمندي شما عزيزان شود

1- تاپيکو ( که به نظرم نمادهاي اين گروه بخصوص تاپيکو با هيجان فروش روبرو شدند ) اميدوارم اين موج هر چه سريعتر تموم بشه
    ورود زير مجموعه هاي تاپيکو به بازار سرمايه مثل پتروشمي غدير
    بهره برداري از ستاره خليج فارس
    افزايش سرمايه
    و تمايل برخي بانکها به داشتن پرتفويي با نام اين سهم ...... آينده ي روشني براي آن رقم زده
    توصيه مي کنم از شرايط فعلي استفاده کنيد . يکبار خدمت دوستان عرض کردم اگر حمايت اين سهم تو اين محدوده با مشکل روبرو بشه .. نهايت ريزشي تا پيک 490 خواهيم داشت . ضمن آنکه هدف سهم 700 مي باشد
    2 _ قشير ( به هدف بالاي 600 سهم معتقدم ) اگه گروه ها همچنان در فاز سردر گمي بسر ببرند . معمولا سهام قندي برعکس بازار حرکت مي کنند
    بازار کم کم داره اين گروه رو درک مي کنه . اين گروه نسبت به رشد ماههاي اخير بورس عقب هستند
    قشير مثل قچار داري موجودي انبار است و اگه اين حرکتي که در چند روز گذشته از اين نمادهاي شيرين شاهد بوديم ادامه داشته باشه قشير به اهدافش مي رسد
    تو اين گروه ( قشير . قشکر . قشيرين . قثابت . قزوين ) جزو رصدها و تريدهاي بنده مي باشد
    3- فاذر ( تو اين گروه روي تمحرکه تريد دارم و گاهي هم فاذر ) فکر مي کنم تو اين پيک فعلي حمايت بشه و بره به سمت 400
    اين گروه پرريسک معمولا در بين تحليلگران بازار جايي نداره .. شايد بخاطر گذشته ي انها بوده . منتها در يک تايم خاص بازار و سهامداران رو غافلگير کردند
    روزهايي که اکثر نمادهاي اين گروه محدوده 200 و 100 دست و پا مي زدند و هر روز شاهد اختلافات خبري دورن و برون شرکتي اين سهام بوديم
    درباره فاذر شايعات زياد هست اينکه شرکت ضايعات3سال اخير نفروخته و اگر بفروشه فلانقدر تعديل داره يا بحث قرارداد500ميليون يورويي
    4- کاما ( تو گروه فلزات بخصوص سرب و روي دوست داشتم برم سراغ فولاد و کروي نمادهاي سبدم ) که نميشه ... به دليل افزايش قيمت جهاني اين سهمو انتخاب کردم
    در دست نوشته هاي قبلي از دو راهي اين گروه صحبت کردم دوراهي ( هدفمندي و قيمتهاي جهاني ) که اين مسير در روزهاي گدشته مشخص شد
    به احتمال زياد با نزديک شدن به اهداف و يا بخاطر خروج نوسانگيران با عرضه شديد در اين سهام روبرو بشويم
    کروي : اهدف بالايي داره از نوسانات سهم نهراسيد .. جمله ايي که وقتي در پيک 320 بود گفتم
    فولاد : با رسيدن به هدف 520 تريد مي شه ... که من بشخصه پيکهاي بيشتري براي سهم متصورم بخصوص با خبر ورود فولاد هرمزگان ... ضمن آنکه در اين گروه شايعاتي در خصوص افزايش تعرفه واردات فولاد هم شنيده مي شود
    فملي : ميانگين هرتن مس رو 6800 و قيمت دلار رو 2500 لحاظ کرده اگه اشتباه نکنم
    قيمت جهاني مس هم با رشد مواجه شده ... يادتون هست در مورد پيک و مقاومت 420 چقدر صحبت کرديم ... اينبار 520
    ضمن آنکه يه شايعه هم پشت سهم خوابيده ... پذيرش محصولات شرکت ملي مس در بورس کالاي لندن
    در پايان
    توصيه به رصد اين نمادها در اين هفته دارم
    وساپا . وبيمه . ثشاهد . حتوکا . وبصادر . شبهرن . شپديس . شاوان . وبانک . پتاير ( کمترين و اعصاب خوردترين سهم سبدم )
    .

اول سلامت دوم پرسود باشيد
    «محمد حسین» هستم.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

جناب تالار کرج:
    921006:
    پتروشیمی زاگرس:

ر
    شد قیمت جهانی هر 10 درصد از قیمت 365 به بعد میتواند برای حوالی 100 تومان سود اوری بیاورد(البته با فرض بالا بود قیمت متانول در طول سال)

زاگرس چهارشنبه یه معامله بلوکی داشت

http://www.tsetmc.com/loader.aspx?Pa...79519540895068

یکی از شیرین ترین مجمع هایی سالانه سال 92 را میشه از زاگرس نام برد که با گین 25 درصد بازگشایی شد

و به نظر بنده پتروشیمی زاگرس یکی از بهترین ها خواهد بود وپتانسل بالایی نسبت به سایر پتروشیمی ها دارد

در پیش بینی درامد زاگرس قیمت فروش متانول 365 است و حالا متانول در نیمه دوم سال بالایی500- 600 بود

و یه اختلاف 50 درصدی شیرین با پیش بینی درامد زاگرس دارد

فروش ریالی زاگرس در نیمه اول سال حوالی 5 برابر سرمایه بوده و فقط با احتساب فرض همین مقدار فروش ریالی برای نیمه دوم

میتواند حوالی 300 تومان سود برای زاگرس به ارمغان بیاورد

رشد قیمت جهانی هر 10 درصد از قیمت 365 به بعد میتواند برای حوالی 100 تومان سود اوری بیاورد(البته با فرض بالا بود قیمت متانول در طول سال)

اگر سبد پتروشیمی ندارید پله ای وارد زاگرس شوید و ترسی از افزایش قیمت خوراک ان نداشته باشد

قیمت خوراک میتواند حوالی 20-30 درصد از سود زاگرس کم کند ولی در عوض پتانسیل هایی سرشاری دارد زاگرس

تسویه وام هایی ارزی همان خود نهفته سهم است که انجام داده و از طرفی رشد بالایی 50 درصدی متانول و از طرفی

از همه مهمتر با ظرفیت کامل کار کند، انشا... سود زاگرس را سال بعد بالایی 1500 خواهید دید و باز از همه مهمتر

زاگرس تولید کننده بزرگترین متانول جهان است
    «محمد حسین» هستم.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

مجید خالقی(921006):
    دوستان عذر بنده را بپذیرند اگر بسیاری از پی ام ها بی پاسخ می ماند، بنده اصولا تا شناخت کامل روی سهمی نداشته باشم اظهار نظر نمی کنم، وگرنه نوشتن و کپی پیست راجب سهام مختلف ، یا نظر دادن بی پایه و بی اساس از آب خوردن هم راحت تر است.

دوستانی که راجب سبدهایشان از بنده می پرسند، بدانند در سبد بنده دو سهم وجود دارد که یکی بسته است و دیگری ثتران می باشد، و به عبارتی به خاطر این که اولی مدت ها از مدار خارج شده می شود گفت که بنده تک سهم ثتران هستم.

اگر تک سهم ثتران هستم یعنی این سهم را نسبت به همه سهام دیگر در حال حاضر ترجیح داده ام پس نظر بنده این است که ثتران در حال حاضر بهترین سهم بازار سرمایه می باشد، ریسک های آن را نیز پذیرفته ام، دیروز وساخت تعدیل مثبت خود را اعلام کرد و ای پی اس خود را از 16 تومن به 27 تومن رساند، این تعدیل بسیار بسیار با اهمیت است هم برای وساخت و هم برای گروه ساختمانی و از فردا خون دوباره ای به گروه ساختمانی تزریق خواهد شد.

دوستانی که راجب صنعت مناسب برای سرمایه گذاری صحبت می کنند، بدانند که نظر بنده که از مدت ها قبل نیز بیان شده صنعت ساختمان است.

حال چرا؟

اولا بقیه صنایع رشدها بسیار زیادی داشته اند و صنعت ساختمان 8 سال در دولت قبلی درجا زده و بلکه منفی بوده است.

اگر دنبال گروه پالایشی و پتروشیمی نیستم به علت رشد بسیار زیاد آن ها در سه سال اخیر، خطرات تحریم برای صادرات آن ها و از همه مهمتر کاهش و ثبات نرخ دلار می باشد در حالی که بهای تمام شده آنها به علت تورم داخلی رو به افزایش است. پی برای این صنعت زمان دولت خاتمی بین 6 تا 7 بوده است

اگر دنبال خودرویی نیستم بدین علت است که این صنعت چه در دولت خاتمی و چه در دولت احمدی نژاد همیشه سودسازی ضعیفی داشته و همیشه نسبت به رقبای خارجی بسیار منفعل بوده و همیشه در خطر فروپاشی و ورشکستگی است، صنعت خودروسازی در زمان دولت خاتمی کمترین پی بر ای بازار را داشته پی برای معادل 4 تا 5 ، در زمان دولت احمدی نژاد در سالی که بسیاری از خودروها به مدد تسهیلات دولتی کم بهره از رده خارج شده و محصولات ایران خودرو و سایپا به صورت فله به فروش رسید باز هم در سودسازی مشکل داشتند، دورنمای این صنعت در زمانی که تحریم نبود هم سیاه و مفتضح بود الان که دیگر جای خود دارد، این صنعت روی لبه تیغ است مطمئن باشید هیچ خودروساز خارجی با این ها همکاری نخواهد کرد اگر هم همکاری بکند چیزی نصفه و نیمه مانند گذشته است که هیچ کمکی به این صنعت نخواهد کرد.

اگر به دنبال صنایع آی تی نیستم به علت وابسته بودن زیاد آن ها به وجود یا عدم تحریم است، و این صنعت ریسک زیادی دارد اگر تحریم ها بکم نشود، از طرفی پی بر ای این صنعت بسیار بالاست و در صورت تحریم سود این صنعت بسیار پایین می آید.

بانک ها: یکی از صنایع بسیار مناسب برای سرمایه گذاری است ، به خاطر ثبات چند ماهه در نرخ ارز و ثبات بسیاری از بازار ها ، پول زیادی به بانک ها سرازیر شده، در دولت اصلاحات و زمان خاتمی نیز یکی از صنایع مناسب، صنعت بانکداری بود، و پی بر ای این صنعت نزدیک به 10 بود، الان نیز پی بر ای این صنعت نزدیک به 8 شده است، و 20 درصد دیگر با ای پی اس های فعلی جا دارد، از طرفی اکثر بانکی ها ای پی اس سال آینده شان بیشتر هم خواهد شد.

ساختمانی ها:
    این صنعت ، سوگلی دولت اصلاحات ، اعتدال و کارگزاران می باشد، در زمان دولت خاتمی بالاترین پی بر ای بورس را بین صنایع مختلف دارا بود، و پی بر ای متوسط این صنعت بین 15 تا 20 بود، توام با افزایش سرمایه های بسیار زیاد، تعدیلات ای پی اس سنگین، و از همه مهمتر باز گذاشتن دست این شرکت ها و تسهیلات همه جوره توسط دولت به این شرکت ها!!!

به خاطر همین چرا وقت خود را با دیگر صنایع تلف کنیم البته من منکر تک سهام های بسیار ایده آل در دیگر صنایع نیستم، ولی از لحاظ جامع که صحبت می کنم صنعت ساختمان در این دولت با فاصله بسیار زیاد صنعت بازار می باشد و بازار این را به زودی خوا هد فهمید و نقدینگی بسیار زیادی وارد این صنعت خواهد شد زیرا مردان اقتصادی دولت خودشان ساختمانی باز هستند و بعضا برخی از این شرکت ها برای خودشان است!!!

در این صنعت نیز بهترین سهام از نظر بنده در حال حاضر ثتران و وساخت می باشد و اگر حجم معاملات یک ماهه اخیر را بررسی کنید می بینید در گروه ساختمان نیز باید ثتران و وساخت را انتخاب کرد بگذریم که دیگر ساختمانی ها نیز همگی بالا خواهند رفت
    «محمد حسین» هستم.

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

میگم ، چند نکته رو آدم از حرف های متضاد و متشابه این اکابر بدست میاره.

و خیلی روش خوبی برای افرادی مثل من که وقت و قدرت تحلیل کامل ندارن هست.

مثلا همین گروه خودرویی رو ببینید ، دلایلی که برای صعودش گفته میشه دارایی ها + عقب ماندگی خفن از بازار + احتمال همکاری خارجی ها + احتمال حمایت دولت ( مخصوصا بخاطر اشتغال زایی فوق العاده این صنعت ) هست
    دلایلی که بد می دوننش از بین رفتن همین احتمال هاست .

حالا بریم سراغ ساختمان و سیمان ، گفته میشه که ساختمانی ها گل صنعت های دوران خاتمی بودن ، ولی آیا الان هم خواهند بود ؟یا اینکه تو این 8 ساله سوئیچ کردن رو یه صنعت دیگه ؟
    آیا بر و بچز هاشمی و خاتمی هنوز میل به بهره وری تو این صنعت دارن ؟ یا اینکه می گردن دنبال یک صنعت عقب مانده و سعی خواهند کرد از بزرگترین امواج سواری بگیرن ؟
    البته احتمالش قوی هست که هنوز هم رو این صنعت فعال باشن و بشه رو سیمانی ها و ساختمانی ها سرمایه گذاری کنیم و این احتمال قوی از دو خبر بوجود میاد:
    1- اینکه خیلی تاکید داشتن که مسکن مهر رو به یه جایی برسونن
    2- بحث مسکن اجتماعی رو پیش کشوندن که معلومه قصدی دارن

حالا دلایل تضعیف این احتمال چیه؟
    1- اینکه ممکنه با توجه به تعداد زیاد خونه هایی که ساختن در زمان مسکن مهر ، بعد از چند وقت حالت اشباع در زمینه ی مسکن بوجود بیاد که مطمئن باشید قبل از اینکه بوی همچین مسئله ای در بیاد کل سهامشون رو فروختن و رفتن و در طرفة العینی قیمت سهم خواهد افتاد ، با این دید ، هر چه از این سهم توسط مسئولین بیشتر تعریف بشه و پالس های مثبت بیشتری فرستاده بشه ، احتمال بی ارزش بودن سهم بیشتره.

از این چند دلیل به این نتیجه می رسیم که :
    1- فعلا مطمئنا چندین رشد سریع در سهام ساختمان خوابیده
    2- در صورت خرید نباید به این سهام دل بست و اونا رو رها کرد ، بلکه باید گوش به زنگ بود و جریان های خروج نقدینگی رو مخصوصا در حقیقی ها با تعداد بالا رصد کرد ( و همینطور حقوقی ها رو )

حالا از بررسی سخنان اکابر و تضاد و تشابه اونا در مورد بانک چی میشه فهمید؟
    اینکه همگی فعلا متفق القول هستن که صنعت بانکداری از جمله ی بهترین صنعت هاست ( لا اقل تا خرداد 93 ) ، چه تحریم ها ورداشته بشه ، چه نشه.

یا علی
    «محمد حسین» هستم.

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

نمی دونم اینجا خواننده داره یا نه ، اگه نداشته باشه ، مرض که ندارم نقل قول کنم ، میرم تو فایل های شخصی خودم فقط اینها رو گرداوری می کنم
    «محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال rahnama آواتار ها
    تشکر شده 4,586 بار در 772 ارسال

ضمن نهایت تشکر از شما دوست عزیز باید بعرض برسانم که مطالب تایپیک شما بینهایت جذاب و مفید و قابل استفاده است. ایمان دارم که عزیزان با دیدن این مطالب و مطالعه آن , سپاسگزار زحمات شما خواهند بود.
    موفقتر باشی.
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.
    www.instagram.com/hoshangghorbanian

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)