صفحه 54 از 85 نخست ... 4445152535455565764 ... آخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 844

موضوع: ريخته گري تراكتورسازي ايران ( ختراك )

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

پاسخ : ريخته گري تراكتورسازي ايران ( ختراك )

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    من خیلی بیشتر از شما ترسیدم.بخاطر همون الان همه سهامم رو میفروشم و از بورس فرار میکنم.
    اذیت نکنید دیگه اقای سجاد. خودتون هم اون روز گفتید خودرو رو با ختوفا عوض کردید. درسته نظرتون روی هر دو مثبت بود. اما خب منم خکار و خودرو داشتم خکارم خیلی بهتر رشد می کنه.

ستاره‌دار(57) Ali آواتار ها
    تشکر شده 12,001 بار در 1,903 ارسال

حجم عالی
    در روز قرمز بازار
    معاملات فوق العاده ای داشت
    در بالاترین قیمت
    این حجم بی ارتباط با صدور مجوز نیست
    ویرایش توسط Ali : 2019/09/02 در ساعت 11:43

3. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,046 بار در 4,293 ارسال

ختراک امروز در بازار منفی (3051 واحد شاخص منفی) بخش کوچکی از قابلیتهایش را به رخ کشید بدون شک در روزهای آتی حجم عرضه ها کاهش خواهد یافت و چه بسا حجم مبنا هم عرضه نگردد .!! با سهم همراه خواهیم بود تا پس افزایش سرمایه ! اصل سود در بازی حق تقدمها نهفته است . کمی صبر صبح نزدیک است .

5. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(57) Ali آواتار ها
    تشکر شده 12,001 بار در 1,903 ارسال

امروز یک فروشنده پر حجمی بود

عجب اشتباهی کرد

از یک سود فوق العاده جاموند

یک خروج اشتباه
    ویرایش توسط Ali : 2019/09/02 در ساعت 12:01

7. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال H.samimi آواتار ها
    تشکر شده 6,539 بار در 1,907 ارسال

برای درک بهتر شرایط شاید بشه ختراک رو با خریخت مقایسه کرد
    و بهتره گزارش عملکرد ۵ ماهه خریخت که محصولات مشابهی تولید میکنه رو با گزارش عملکرد ۵ ماهه ختراک مقایسه کنیم.

میانگین نرخ فروش هر دو شرکت با توجه به فروش صادراتی ختراک تقریبا برابره

میزان تولید ۵ ماهه خریخت حدود ۷۰۰ تن
    میزان تولید ۵ ماهه ختراک ۱۷ هزار تن

میزان تولید ختراک ۲۵ برابر تولید خریخت و ارزش بازار ختراک حدودا فقط دو برابر خریخت هست
    ارزش بازار خریخت ۱۸۸ میلیارد تومان
    ارزش بازار ختراک حدود ۴۰۷ میلیارد تومان

هر چند ارزش گذاری شرکتها صرفا بر اساس میزان تولید و فروش آنها نیست و آیتم های دیگری مثل ارزش جایگزینی، ارزش دارائیها و سود انباشته و تولید محصولات استراتژیک دخیل هست.
    که از این منظر نیز ختراک برتری چند برابری نسبت به خریخت دارد. تا آنجا که مدیر عامل ختراک در مجمع عمومی ارزش دارییهای ختراک به ازای هر سهم را ۱۴۰۰۰ تومان عنوان کرده

این در حالیست که در چند سال اخیر خریخت دو بار افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی انجام داده و ارزش دارایی هاش رو بروز کرده و افزایش سرمایه دوم از تجهیزات بوده که هزینه استهلاک زیادی از این بابت سالانه خریخت متحمل میشه.
    .
    ولی ختراک از سال ۸۹ تجدید ارزیابی نکرده و امسال بعد از افزایش سرمایه فعلی مرحله دوم افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی رو در دستور کار داره.

سود تحلیلی سال۹۸ ختراک حدود ۳۰۰ تومان
    سود خریحت؟
    به اینها طرح بهینه سازی به منظور کاهش هزینه عملیاتی ختراک هم اضافه کنید.
    از طرفی ختراک چوب دو سر طلاست در صورت کاهش یا افزایش قیمت ارز بخاطر فروش داخلی و صادراتی سود ختراک کاهش ملموسی پیدا نخواهد کرد

9. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید H.samimi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

من ختراک ندارم ...
    قبلا در حدود 700 می خواستم ورود کنم ...
    بجاش وثنو خریدم .... در تاپیک وثنو موضوع را گفته ام ...

اما اگر می داشتم با ان سهامداری می کردم و در افزایش سرمایه ان شرکت می کردم ...

http://forums.boursy.com/showthread....l=1#post768806
    ویرایش توسط Abad : 2019/09/02 در ساعت 12:15
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

11. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,506 بار در 9,923 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط H.samimi نمایش پست ها
    برای درک بهتر شرایط شاید بشه ختراک رو با خریخت مقایسه کرد
    و بهتره گزارش عملکرد ۵ ماهه خریخت که محصولات مشابهی تولید میکنه رو با گزارش عملکرد ۵ ماهه ختراک مقایسه کنیم.

میانگین نرخ فروش هر دو شرکت با توجه به فروش صادراتی ختراک تقریبا برابره

میزان تولید ۵ ماهه خریخت حدود ۷۰۰ تن
    میزان تولید ۵ ماهه ختراک ۱۷ هزار تن

میزان تولید ختراک ۲۵ برابر تولید خریخت و ارزش بازار ختراک حدودا فقط دو برابر خریخت هست
    ارزش بازار خریخت ۱۸۸ میلیارد تومان
    ارزش بازار ختراک حدود ۴۰۷ میلیارد تومان

هر چند ارزش گذاری شرکتها صرفا بر اساس میزان تولید و فروش آنها نیست و آیتم های دیگری مثل ارزش جایگزینی، ارزش دارائیها و سود انباشته و تولید محصولات استراتژیک دخیل هست.
    که از این منظر نیز ختراک برتری چند برابری نسبت به خریخت دارد. تا آنجا که مدیر عامل ختراک در مجمع عمومی ارزش دارییهای ختراک به ازای هر سهم را ۱۴۰۰۰ تومان عنوان کرده

این در حالیست که در چند سال اخیر خریخت دو بار افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی انجام داده و ارزش دارایی هاش رو بروز کرده و افزایش سرمایه دوم از تجهیزات بوده که هزینه استهلاک زیادی از این بابت سالانه خریخت متحمل میشه.
    .
    ولی ختراک از سال ۸۹ تجدید ارزیابی نکرده و امسال بعد از افزایش سرمایه فعلی مرحله دوم افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی رو در دستور کار داره.

سود تحلیلی سال۹۸ ختراک حدود ۳۰۰ تومان
    سود خریحت؟
    به اینها طرح بهینه سازی به منظور کاهش هزینه عملیاتی ختراک هم اضافه کنید.
    از طرفی ختراک چوب دو سر طلاست در صورت کاهش یا افزایش قیمت ارز بخاطر فروش داخلی و صادراتی سود ختراک کاهش ملموسی پیدا نخواهد کرد
    300 تومن امسال؟! من بعید میدونم.
    محض اطلاعتون یه چند تا عدد و ارقام بگم.
    امسال در 5 ماهه 162 میلیارد فروخته حال آنکه در 5 ماهه سال قبل 81 میلیارد تومن فروش داشته.شش ماهه پارسال 104 میلیارد فروش شده ولی بهای تمام شده اش 110 میلیارد تومن شده و 5 میلیارد هم زیان سود ناخالص شده اگر در شش ماهه سال قبل که 35 ریال سود ساخته عمدتا بدلیل سایر درامدهای عملیاتی بوده . 12 ماهه سال قبل هم که 80 تومن سود ساخته بوده 269 میلیارد فروش داشته که بهای تمام شده اش باز 269 میلیارد بوده باز سایر درامدهای عملیاتی به کمکش اومده که با 44 میلیارد تومن بوده که ازش 80 تومن سود ساخته.این شرکت مشکل بهای تمام شده داره که تمامی مبلغ فروش رو میخوره.سال 96 هم 190 میلیارد فروش داشته 183 میلیارد بهای تمام شده اش بوده که اومده 129 ریال سود ساخته.
    من نمیدونم با چه اعداد و ارقامی شما 300 تومن سود ساختید ولی من آخر سال خیلی کنجکاوم ببینیم این چقدر سود میسازه.بنظرم خودش رو بکشه بالای 180 -200 تومن نمیتونه بسازه.
    ختراک اگر بالا میره فقط و فقط بخاطر اینکه سرمایه اندکی داره و یه عده خوب بلدن ازش سواری بگیرن.
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

13. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال H.samimi آواتار ها
    تشکر شده 6,539 بار در 1,907 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط orumbourse نمایش پست ها
    300 تومن امسال؟! من بعید میدونم.
    محض اطلاعتون یه چند تا عدد و ارقام بگم.
    امسال در 5 ماهه 162 میلیارد فروخته حال آنکه در 5 ماهه سال قبل 81 میلیارد تومن فروش داشته.شش ماهه پارسال 104 میلیارد فروش شده ولی بهای تمام شده اش 110 میلیارد تومن شده و 5 میلیارد هم زیان سود ناخالص شده اگر در شش ماهه سال قبل که 35 ریال سود ساخته عمدتا بدلیل سایر درامدهای عملیاتی بوده . 12 ماهه سال قبل هم که 80 تومن سود ساخته بوده 269 میلیارد فروش داشته که بهای تمام شده اش باز 269 میلیارد بوده باز سایر درامدهای عملیاتی به کمکش اومده که با 44 میلیارد تومن بوده که ازش 80 تومن سود ساخته.این شرکت مشکل بهای تمام شده داره که تمامی مبلغ فروش رو میخوره.سال 96 هم 190 میلیارد فروش داشته 183 میلیارد بهای تمام شده اش بوده که اومده 129 ریال سود ساخته.
    من نمیدونم با چه اعداد و ارقامی شما 300 تومن سود ساختید ولی من آخر سال خیلی کنجکاوم ببینیم این چقدر سود میسازه.بنظرم خودش رو بکشه بالای 180 -200 تومن نمیتونه بسازه.
    ختراک اگر بالا میره فقط و فقط بخاطر اینکه سرمایه اندکی داره و یه عده خوب بلدن ازش سواری بگیرن.
    سلام آرومبورس عزیز و دوست داشتنی
    کاملا درسته.
    من خیلی ساده حساب کردم شاید هم کلا اشتباه باشه
    در صورتهای مالی شرکت چیزی که من حساب کردم هزینه تمام شده محصول فروش داخلی ۹ میلیون تومان بازای هرتن این تا وقتی بود که نرخ جهانی مواد اولیه ۳۰ درصد از نرخ الان گرانتر بود.
    با توجه به افزایش نرخی که ختراک گرفته بهای تمام شده محصول هم همین ۹ میلیون تومانه. پس سود عملیاتی فروش داخلی = صفر
    میمونه فروش صادراتی:
    شرکت پیش بینی فروش ۱۱ هزار تنی کرده
    فروش صادراتی شرکت چیزی که من قبلا حساب کردم حدود ۱۱۰۰ یورو به ازای هر تن هست.
    بهای تمام شده محصولات صادراتی (گزارش شرکت) ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
    اگه نرخ تسعیر ارز یورو (۵۰ درصد سنا ۵۰ درصد نیما ) حدود ۱۳ هزار تومان در نظر بگیریم نرخ ریالی فروش صادراتی میشه ۱۴ میلیون سیصد هزار تومان.
    مابه التفاوت هزینه تمام شده و نرخ فروش ۶ میلیون تومان به ازای هر تن
    ضربدر ۱۱ هزار تن مقدار فروش صادراتی بکنیم میشه ۶۶ میلیارد تومان تقسیم بر ۲۱۳ میلیون سهم ۳۰۹ تومان به ازای هر سهم
    البته این با توجه به نرخ قبلی مواد اولیه هست که ۳۰ درصد کاهشی بوده و من اونو منظور نکردم. وگرنه فروش داخلی هم بعد از کاهش مواد اولیه سودآور شده
    در مورد اینکه میگید کل سود شرکت از سایر بوده هم در واقع سود عملیاتیه که پس از تسعیر ارز شناسایی میشه.
    نکته آخر که هنوز برام سواله:
    من قبلا یه سوال برام پیش اومده بود و توی تاپیک هم مطرح کردم ولی کسی توجه نکرد.
    هزینه تمام شده محصول فروش صادراتی ۸/۳۰۰ میلیون
    هزینه تمام شده محصول فروش داخلی ۹ میلیون
    با توجه به اینکه فروش صادراتی قاعدتا هزینه حمل و نقل، گمرکی و انبارداری داره چطور میشه هزینه تمام شدش از فروش داخلی که احتمالا کارخونه مصرف کننده هم نزدیکش هست کمتر باشه
    ویرایش توسط H.samimi : 2019/09/02 در ساعت 13:36

15. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید H.samimi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,506 بار در 9,923 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط H.samimi نمایش پست ها
    سلام آرومبورس عزیز و دوست داشتنی
    کاملا درسته.
    من خیلی ساده حساب کردم شاید هم کلا اشتباه باشه
    در صورتهای مالی شرکت چیزی که من حساب کردم هزینه تمام شده محصول فروش داخلی ۹ میلیون تومان بازای هرتن این تا وقتی بود که نرخ جهانی مواد اولیه ۳۰ درصد از نرخ الان گرانتر بود.
    با توجه به افزایش نرخی که ختراک گرفته بهای تمام شده محصول هم همین ۹ میلیون تومانه. پس سود عملیاتی فروش داخلی = صفر
    میمونه فروش صادراتی:
    شرکت پیش بینی فروش ۱۱ هزار تنی کرده
    فروش صادراتی شرکت چیزی که من قبلا حساب کردم حدود ۱۱۰۰ یورو به ازای هر تن هست.
    بهای تمام شده محصولات صادراتی (گزارش شرکت) ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
    اگه نرخ تسعیر ارز یورو (۵۰ درصد سنا ۵۰ درصد نیما ) حدود ۱۳ هزار تومان در نظر بگیریم نرخ ریالی فروش صادراتی میشه ۱۴ میلیون سیصد هزار تومان.
    مابه التفاوت هزینه تمام شده و نرخ فروش ۶ میلیون تومان به ازای هر تن
    ضربدر ۱۱ هزار تن مقدار فروش صادراتی بکنیم میشه ۶۶ میلیارد تومان تقسیم بر ۲۱۳ میلیون سهم ۳۰۹ تومان به ازای هر سهم
    البته این با توجه به نرخ قبلی مواد اولیه هست که ۳۰ درصد کاهشی بوده و من اونو منظور نکردم. وگرنه فروش داخلی هم بعد از کاهش مواد اولیه سودآور شده
    در مورد اینکه میگید کل سود شرکت از سایر بوده هم در واقع سود عملیاتیه که پس از تسعیر ارز شناسایی میشه.
    نکته آخر که هنوز برام سواله:
    من قبلا یه سوال برام پیش اومده بود و توی تاپیک هم مطرح کردم ولی کسی توجه نکرد.
    هزینه تمام شده محصول فروش صادراتی ۸/۳۰۰ میلیون
    هزینه تمام شده محصول فروش داخلی ۹ میلیون
    با توجه به اینکه فروش صادراتی قاعدتا هزینه حمل و نقل، گمرکی و انبارواری داره چطور میشه هزینه تمام شدش از فروش داخلی که احتمالا کارخونه مصرف کننده هم نزدیکش هست کمتر باشه
    درود بر شما

تا اونجایی که متوجه شدم سود 300 تومنی شما بیشتر بر روی سود حاصل از صادرات بوده.
    من یه عکسی میزارم از سایت خود شرکت که میزان صادرات رو نشون میده که در این چند سال اخیر بالای 9 هزار تن بوده.دوازده ماهه پارسال با فروش صادراتی بالای 9 هزار تن سود 80 تومنی رو ساخته پارسال به این بعد هم دلار تقریبا همین قیمت ها بوده اگر 11 هزار تن صادرات گفته شده شما رو با 9 هزار تن سال قبل شرکت مقایسه کنیم میشه دو هزار تن اختلاف که با نرخ یوروی شما سود 56 تومنی بدست میاد یعنی اگر بنا به این باشه که فقط سود از فروش صادرات باشه 11 تن صادرات با فرض 9 هزار تن سال قبل و پوشش سود 80 تومنی اون وقت 11 هزار تن میشه سود 136 تومنی.56 تومن سود برای اون دو هزار تن در میاد.

ویرایش توسط orumbourse : 2019/09/02 در ساعت 13:53
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

یشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه

19. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 54 از 85 نخست ... 4445152535455565764 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)