صفحه 5 از 20 نخست ... 234567815 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 192

موضوع: رادياتور ايران‌ (ختور)

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,986 بار در 19,075 ارسال

پاسخ : رادياتور ايران‌ (ختور)

گزارش خیلی دستکاری شده ....ولی خوب تجربه ما خیلی بالا تر از این حرفاست.......

میریم سراغ محصول دوم که در گزارش انواع رادیاتور آلومینیومیه :

پارسال در گزارش دو نوع از این محصول با میانگین مختلف داشتم : یک نوع در حد 600 هزار عدد و قیمت 36/800 تومن ...و نوع دیگه در حد 550 هزار عدد و قیمت 75 هزار تومن...

که سال قبل در گزارش این دو تا رو با هم تلفیق کرده و کلا سال قبل 1/147/027 عدد تولید شده ...

حالا امسال اومده اینا رو جدا کرده !! که کار تحلیلگر رو سخت کنه .....و تحلیل سهم سخت بشه و وسط راه و بررسی تحلیلگر سر درنیاره و بیخیال بشه

خوب حالا گیریم که اینا از هم جدا شدن !!ولی چرا باز برای ادامه سال میانگین قیمت در نظر گرفته شده!!

خوب در قسمت رادیاتور آلومینیومی شرکت میتونه 550 هزار عدد از این رادایاتور که در سه ماه اول با قیمت 78512 تومن فروخته شده تولید کنه :

که ما میگیم همون پیش بینی خودشش یعنی 522848 هزار عدد رو تولید کنه : اما شرکت اومده میانگین قیمت فروش این محصول رو در ادامه سال پایین گرفته :که اکه بخوایم مثل قیمت 3 ماهه در نظر بگیریم >> به مبلغ فروش 41 میلیارد تومن میرسیم!!

که شرکت 30 میلیارد تومن در نظر گرفته!!

یعنی 11 میلیارد تومن پایین تر !! که برای هر سهم میشه 66 تومن بعد کسر مالیات حدودا!!

که این مورد باید با محصولات خریداری شده تلفیق کنم و به نتیجه گیری برسیم ...که چقدر میتونه از تلفیق ( رادیاتور الومینیومی + محصولات خریداری شده ) سود اضافه کنه!! که در پست بعدی به بررسی محصولات خریداری شده میپردازیم!!

تحلیل سهم واقعا سخته .....اما به سختی تحلیل شبندر نیست ..... ولی >حداقل سودش رو بهتون میگم چقدره

ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2014/09/18 در ساعت 12:45
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

محصولات خریداری شده:
    مقدار فروش محصولات بالا نسبت به مدت مشابه قبل 143 درصد رشد و مبلغ فروش 139 درصد رشد داشته!!

در صورتی که در پیش بینی فروش هیچ رشدی(حتی کاهش تعدادی ) در نظر گرفته نشده و مبلغ فروش تنها 28 درصد رشد داشته!! که اینم از عجایب این گزارش ..

که از نظرمن در این قسمت میتونه 20 میلیارد بیشتر فروش داشته باشه حداقل ( قابل افزایش به 35 میلیارد)

===========

در هر حال از نظر من حداقل سود این شرکت 120- 130 تومن و اگه خیلی خوب عمل کنه تا 180 تومن هم میتونه سود بسازه !!!

===========

من حداقل رو همیشه در نظر میگیرم >> یعنی 120 تومن رو باید بسازه که با پی بر ای 5 >> 600
    و با پی بر ای 6 >> 720 تومن اهداف سهم میتونه باشه.....

ختور ابسال 2 ست..حتی وضعیت شرکت از لابسا نیز بهتره .....لابسا یه مقدار حاشیه سود ناخالصش بیشتره

=============

ختور همان سهمیست که اولین پیش بینی 92 ش>> 18 ریال بود ...
    و عملکرد 92 : 582 ریال شد

و تعدیل 3233 درصدی داد!! @@3

============
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2014/09/19 در ساعت 10:28

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 59 بار در 39 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها

محصولات خریداری شده:
    مقدار فروش محصولات بالا نسبت به مدت مشابه قبل 143 درصد رشد و مبلغ فروش 139 درصد رشد داشته!!

در صورتی که در پیش بینی فروش هیچ رشدی(حتی کاهش تعدادی ) در نظر گرفته نشده و مبلغ فروش تنها 28 درصد رشد داشته!! که اینم از عجایب این گزارش ..

که از نظرمن در این قسمت میتونه 20 میلیارد بیشتر فروش داشته باشه حداقل ( قابل افزایش به 35 میلیارد)

===========

در هر حال از نظر من حداقل سود این شرکت 120- 130 تومن و اگه خیلی خوب عمل کنه تا 180 تومن هم میتونه سود بسازه !!!

===========

من حداقل رو همیشه در نظر میگیرم >> یعنی 120 تومن رو باید بسازه که با پی بر ای 5 >> 600
    و با پی بر ای 6 >> 720 تومن اهداف سهم میتونه باشه.....

ختور ابسال 2 ست..حتی وضعیت شرکت از لابسا نیز بهتره .....لابسا یه مقدار حاشیه سود ناخالصش بیشتره

=============

ختور همان سهمیست که اولین پیش بینی 92 ش>> 18 ریال بود ...
    و عملکرد 92 : 582 ریال شد

و تعدیل 3233 درصدی داد!! @@3

============
    سلام یه سر به یاهو مسنجر میزنی

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بهزاد پیکانشهری از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد پیکانشهری نمایش پست ها
    سلام یه سر به یاهو مسنجر میزنی
    هستم الان : meysam_sh_2021@yahoo.com

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده است:

ستاره دار(14) safaklar آواتار ها
    تشکر شده 3,571 بار در 610 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط safaklar نمایش پست ها
    در موردافزایش نرخ خدمت دوستان عرض کنم که علاوه بر این 5 درصد بسیاری از قطعه سازها نرخ فروش محصولاتشون رو برای سال آتی بسیار با احتیاط در نظر گرفته اند . برای مثال در مقایسه جز به جز مبلغ فروش هر محصول ختور در پیش بینی 93 با 3 ماهه سوم 92 بطور میانگین بیش از 10 درصد کاهش وجود داره . در حالی که نه تنها کاهشی در نرخ فروش محصولات نخواهند داشت بلکه صحبتهای افزایش نرخ هم که مطرح شده.............
    باتشکر از میثم عزیز
    در مورد ختور با شماموافقم و ختور رو یکی از سهام پربازده امسال بورس میدونم . پست بالا رو زمانی که سود ختور 22 تومن بود زدم که خدا رو شکر تا بحال بازدهی خوبی داشته و همچنان اعتقاد به پتانسیلهای آتی ختور دارم.
    در مورد ختور شما مطالب کاملی ارائه دادید و نیازی به توضیح بیشتر نیست ولی چند سهم دیگه مدنظرم بود که گفتم برای بررسی بیشتر خدمت دوستان معرفی کنم . بنده امسال عمده فعالیتم روی قطعه سازها خواهد بود و تا الان هم همینطور بوده . به نظرم با نزدیکی گزارشات 6 ماهه چندسهم خوب قطعه ساز که حاشیه سود مساعدی دارند رو انتخاب کنیم و بندازیم یه گوشه سبد . فارغ از بحث افزایش نرخ که امیدوار بودیم به صورت رسمی تایید بشه ولی متاسفانه یا خوشبختانه فعلا منتفیه ولی مطمئنا تا آخر سال ساپکو همینطور دست روی دست نخواهد گذاشت , بحث افزایش فروش وجود داره ( علی الخصوص شرکتهای زیر مجموعه ایرانخودرو با توجه به تولید خوب ایران خودرو برای امسال این شرکتها برای تکمیل فرایند تولید ایرانخودرو فروش خوبی داشته اند) که بیشتر روی شرکتهایی تاثیر گذار خواهد بود که هزینه های ثابت و هزینه های مالی قابل توجهی در مقایسه با سود یا زیان خالص دارند . به غیر از افزایش نرخ و افزایش فروش , محتاطانه در نظر گرفتن هزینه های سربار (برای مثال در نظر گرفتن تلورانس سالهای قبل برای افزایش هزینه انرژی) و بهای تمام شده کالا ( برای مثال در نظر گرفتن تلورانس سالهای قبل برای افزایش مبلغ خرید مواد اولیه) از مزیتهای دیگر شرکتهای قطعه سازه . مزیته چون افزایش نرخ مواد اولیه و انرژی امسال در حد درصد افزایش سالهای قبل نیست.
    بنده خوساز رو برای افرادی که برای بلند مدت دنبال یه سهم خوب هستند معرفی میکنم . البته با توجه به پایین بودن حاشیه سود نباید پی بر ایی رو بر مبنای سود تحلیلی امسال لحاظ کنیم.
    همچنین اگه کسی اعتقاد داره که روند تولید سایپا نیز همانند ایران خودرو روبه رشد خواهد بود خکمک و خاذین هم گزینه های خوبی برای بررسیه . البته خاذین سهیه که ریسک زیادی داره ولی در عین حال میتونه بیشترین بازدهی گروه رو داشته باشه.
    بنده 70 درصد سبدم رو به ختور _ خوساز _ خکمک و خاذین اختصاص دادم و تصمیم دارم تا بازدهی مدنظر باهاشون بمونم . توصیه من به دوستان و میثم اینه که این سهما رو بررسی کنند . هر چند که میدونم میثم عزیز وقت بررسی همه ی سهمها رو نداره.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید safaklar از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا123 آواتار ها
    تشکر شده 7,161 بار در 1,547 ارسال

اقا میثم زحمت کشید و سود تحلیلی را برای سهم اعلام کرد....اما جند تا مطلب دیگه هم هست که این شرکت را از نظر کارایی و سود اوری متمایز میکنه:
    1)انحصار....تقریبا هیج شرکتی در تولید رادیاتور برند و مارکت این شرکت را در ایران نداره....85 درصد رایاتورهای ایرانخودرو و 100 درصد سایپا را شرکت رادیاتور ایران تولید میکنه...باشرکتهای دیگه همجون تراکتور سازی و کمباین سازی و ایران خودرو دیزل هم طرف قرارداد هست...

2)صادرات...جالبه که در صنعتی که ارز بر هست این شرکت ارز اور هستش....و این یک ویژگی منحصر بفرد برای این شرکت محسوب میشه...امسال قراره صادراتش را 100 درصد افزایش بده و به 6 میلیون دلار برسونه....

3)بروز بودن و تکنولوژی بروز تولید را در اختیار داشتن....اواخر سال گذشته خط تولید لوله بری جدیدی در شرکت احداث شده و با کمک اون توانسته هم میزان ارزبری شرکت را کاهش بده و هم رشد تولید و حاشیه سود بالاتر داشته باشه.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 432 بار در 119 ارسال

با تشکر از توضیحات بنیادی و موشکافانه میثم عزیز وعلیرضای گل.
    از منظر تکنیکال سهم چارت زیبایی داره.آخر سپتامبر و1 اکتر محدوده کف زمانی است.لذاکف سهم حدود445 وسقف ان500تومن هست که منطقه متراکمیرا تشکیل داده.تارگت موج5 ما حداقل660تا700 تومن هست.باتوجه به گزارش 6ماهه اخر این هفته رشد خود را اغاز کرده وباشکستن 500 تومن فقط باید دنبال دادن حجم مبنا باشیم که اون به عهده من.660 هزار سهم تا خالا خرید شده و 2برابر این مقدار در این هفته انشاله خریداری میشود.لازم به ذکر است که کدهای خاصی هم دراین مدت دارندخریدهای خود را تکمیل میکنند.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید irany2 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 168 بار در 46 ارسال

سلام بر تمامی اساتید

چندتا خط خطی از سهم ختور در سه تایم روزانه هفتگی و ماهانه میزارم تصمیم با خودتون

ختور در تایم روزانه:

ختور در تایم هفتگی:

ختور در تایم ماهانه:

در هر سه تایم روزانه هفتگی و ماهانه شاهد واگرایی منفی برای این سهم هستیم .

یک توصیه دوستانه به meysam_sh_2020 عزیز:
    دوست گرامی سعی کنید در کنار تحلیل بنیادی از تحلیل تکنیکال هم استفاده کنید
    سهامی که انتخاب میکنی از لحاظ بنیادی خوبن خودت هم بنیادی کار خوبی هستی ولی روند خرید و فروشت تو این مدت نشون داده که از تکنیکال چیزی نمیدونی
    میدونی حسینا چرا وقتی خریدی افت کرد؟؟
    به خاطر یک مورد ساده: واگرایی منفی که اگه میدونستی این سهم رو تو اون نقطه نمیخریدی
    حسینا:

(میدونم الان میخوای بگی حسینا حق تقدم داره و از این حرفا ولی همه چیز در نمودار نهفته هست و فقط و فقط چشم بصیرت میخواد که باید تو تکنیکال استاد بشی و هنوز خودم چشم بصیرت رو پیدا نکردم ولی چشمم نور کافی برای دیدن روندسهم رو از لحاظ تکنیکال داره)

بنیادی کار خوبی هستی ولی تکنیکال نه
    اگه تکنیکال رو هم خوب یاد بگیری خیلی خوب میشه من هم میام شاگردیتو میکنم (چون دارم میرم خدمت بعد خدمت میام پیشت برا یادگیری)

(میثم جان به خاطر مطلب بالا ازت عذرخواهی میکنم ولی حرفی بود که باید بهت میگفتم )

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mehrdad70 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

دوست عزیز در تایم روزانه واگرایی منفی نداریم...شما که به قول خودت خط خط میکنی اینا بدون که با4شکل و خط خطی نباید بپری وسط اونم بامتاتریدر
    واگرایی بامکدی باید تایید بشه..تو چند پست دیگم هر3 تایم نمایش داده میشه

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید irany2 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

همانطور که مشاهده میشه هنوز موج تکمیل نشده که بشه گفت واگرایی داریم....در تکنیکال ابتدا باید درک درستی از موج شماری داشته باشیم...دقیقا حرکت مکدی نمایش موج 5 بودن سهم را میده

up.boursy.com/uploads/2013-10/هفتگی1.png[/img][/url]

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید irany2 از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 5 از 20 نخست ... 234567815 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)