صفحه 33 از 49 نخست ... 233031323334353643 ... آخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 481

موضوع: دفترچه یادداشت m.r_moradi

عضو فعال m.r_moradi آواتار ها
    تشکر شده 16,670 بار در 2,579 ارسال

پاسخ : دفترچه یادداشت m.r_moradi

سلام دوست عزیز

خیلی لطف کردید بنده رو قابل دونستید نظرتون رو با بنده به اشتراک گذاشتید.

برای اینکه تکرار مکررات نکنم اول بد نیست نگاهی داشته باشیم به پست قبلیم:

نقل قول نوشته اصلی توسط m.r_moradi نمایش پست ها

سلام و عرض ادب

خوشحال میشم برای یادگیری بیشتر خودم با دوستان بحث منطقی داشته باشیم،بسم الله...

من حقیقتش رو ناو تاپیکو اصلا کار نکردم و هیچ نظری نمیتونم بدم...

اما ازدید من اگه یه شرکتی سود قابل تکرار داره و این سود قابلیت رشد هم داره حتی روی 100% ناو هم معامله بشه هیچ ایرادی نداره...

مثلا همین تاپیکو رو فرض کنیم،سهم تا 3 ماه اینده حداقل 100 تومن دی پی اس داره که دو هفته ای میده!

کسی امروز بخره 500...100 دی پی اس بگیره،تموم شده میشه 400...سود سال بعد رو هم که مجدد 100 پیش بینی کرده که به نظر من قابلیت تعدیل هم داره،به هر حال پی بر ای میشه 4 و با توجه به اینکه سود بدون ریسک(بانک الان 22% هست) و میشه گفت تاپیکو دی پی اس 25 % میده بعلاوه اینکه احتمال رشد قیمتی سهم و همین طور افزایش سود اوری رو هم داره...

تاپیکو بدون ستاره خلیج فارس امسال 120 تومن ساخته،برای سال بعد 100 پیش بینی کرده،به نظرتون با ستاره خلیج فارس چقدر میاد رو سودش؟
    تاثیر احتمالی فارس روی سودش به چه صورته؟

البته من دارم سهم رو با عایدی میسنجم و احتمالا شما منظورتون اینه که داراییش پایینه...اما به نظر من یه سهم با دارایی پایین و عایدی بالا خیلی بهتره از یه سهم با دارایی بالا و عایدی پایین...
    ..
    همونطور که قبل هم عرض کردم من با دید سوداوری این سهم رو ارزنده میدونم،در این مورد ذکر یکی دوتا نکته خالی از لطف نیست:

اول اینکه معمولا درصد بالایی از سود این شرکت ناشی از تقسیمی زیر مجموعه هاس که به نظر من سودشون بیشتر نشه طی سالهای آتی کمتر نمیشه!

سال 91:
    سود حاصل از سرمایه گذاری ها : 7090027 درصد به کل = تقریبا 99%
    سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها:72268 درصد به کل= تقریبا 1%

سال 92:
    سود حاصل از سرمایه گذاری ها : 15510326 درصد به کل = 95%
    سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها:744901

سال 93:
    سود حاصل از سرمایه گذاری ها : 21313920 درصد به کل = 63%
    سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها:12263327

که من نظرم این هست که از سود 120 تومنی 93 حتی اگه بازار افتضاح هم باشه لااقل 63% اش قابل تکراره چون سود تقسیمی زیر مجموعه هاس به علاوه اینکه با راه افتادن ستاره خلیج میتونه بیشتر هم بشه از سالهای اتی... پس حداقل این سهم 75 تومن سود قابل تکرار داره بدون در نظر گرفتن شرایط بازار

پیش بینی سال 94:
    سود حاصل از سرمایه گذاری ها : 18073705 در صد به کل = 56%
    سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها:1406023

در مورد 94 اولا که به نظر من تقسیمی ها بیشتر از پیش بینی خواهد بود و دوما در مورد فروش زیر مجموعه ها تو پیش بینی شرکت این سود ناشی از خروج از صنایع سلولوزی ذکر شده که با توجه به خارج بورسی بودن شرکت های سلولزی زیر مجموعه فروش رفتنشون ربطی به شرایط بازار نداره و میشه بهش امیدوار بود...(البته دوتا از شرکت ها هم بورسی هستن ولی معامله بلوکیه و شرایط خودش رو داره...)

در مجموع در مورد 94 نظرم اینه که شرکت میتونه سود اعلامی 100 تومنی رو بسازه...

برای سال 95 به بعد هم انشالله با راه افتاد ستاره خلیج فارس (که اگه اشتباه نکنم باید در حد و اندازه های بندر عباس یا شاید کمی بزرگتر باشه) این سود سازی حداقل 100 تومنی قابل تکرار میشه...

با توجه به اینکه حدودا سهم دو ماه و نیم دیگه مجمع تقسیم سود داره و 110 تومن احتمالا تقسیم میکنه و دو هفته بعد هم پرداخت خریدش رو 500 تومن عملا بهای تمام شده 390 تومنی رو به همراه داره... صرفا کسی که الان رو 500 بخره نهایتا سه ماه خواب پول رو داره تحمل میکنه...

با توجه به اینکه به نظر من برای سالهای اتی کف سود سهم همین 100 تومن خواهد بود معنیش اینه که داریم سهم با پی بر ای 4 میخریم،بازار نابود هم که بشه میشه اطمینان داشت که تاپیکو تا سالیان سال حداقل معادل سود بانکی سود نقدی بهمون میده و این به نظر من توجیه بسیار خوبی برای خریده...

و اما در مورد ناو،قبلا هم عرض کردم،بررسی رو ناو سهم نداشتم اما الان یه نگاه سرسری که بهش داشتم نکات زیر توجهم رو جلب کرد:
    در مورد ناو بورسی حدود همین عددی که ذکر کردید به دست اوردم.
    اما در مورد ناو غیر بورسی به نظرم کم لطفی میکنید،با وجود ستاره خلیج تو قسمت غیر بورسی یا مثلا پترو برزویه یا پترو مروارید ارزش گذاری بر مبنای بهای تمام شده انحراف شدیدی پیدا میکنه...

یعنی برزویه که به ازای هر سهمش 264 تومن سود میسازه هر سهمش فقط 189 تومن(بهای تمام شده برای تاپیکو) میارزه؟!
    لا اقل 4.5 برابر بهای تمام شده میارزه...

یا مروارید با سهمی 162 تومن سود هر سهمش 299 تومن میارزه؟!
    لا اقل دو برابر بهای تمام شده میارزه

ستاره خلیج که دیگه اخرشه!شرکت درحد و اندازه های شبندر با بهای تمام شده سهمی 20489(ارزش اسمی هر سهم 20000 ریال)!!!
    حداقل 6 برابر بهای تمام شده اش ارزش داره به نظر من...

همین سه قلم رو اگه اعمال کنیم 100 تومن حدودا میاد رو ناو سهم و حدودا ناو میشه 490 تومن...

ضمن اینکه شما این ناو رو بر مبنای قیمت تابلو محاسبه کردید در حالی که قطعا ارزش بلوکی این دارایی ها (بلوک های 30-40 و 50 % تو بسیاری از زیر مجموعه ها) بیشتر از قیمت تابلو هست...

یعنی این ناو 490 تومنی کف ارزش دارایی های شرکته...

همونطور که تو پست قبلیم هم عرض کردم ازدید من اگه یه شرکتی سود قابل تکرار داره و این سود قابلیت رشد هم داره حتی روی 100% ناو هم معامله بشه هیچ ایرادی نداره...

یا علی
    تمام سال من بی تو...

2. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید m.r_moradi از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و عرض ادب

اقا در مورد لیزینگی ها این اعداد رو تو ذهن داشته باشید:

ولساپا: 220-225

وایران : 200

ولغدر : 180-190

ولصنم: 220-230

زیر این اعداد نباید برن و خریدشون تو این محدوده در صورت حمایت میتونه گزینه خوبی باشه...

امروز یه پله کوچولو زمگسا وارد شدم،2000 تا بیشتر بهم نرسید،ببینیم فردا چه میکنه...
    البته احتمال در جا زدنش کم نیست،گزارشش هم که پوشش خوبی نداشت(البته بررسی نکردم و صرفا عدد پوشش رو دیدم)،منتهی به نظرم در صورت افت خریدش از اینجاها تا نهایت 2300-2400 که کف سهم هست به صورت پله ای میتونه گزینه خوبی باشه،علی الخصوص که هم سهم کوچیکه و هم شناورش پایینه...
    جهت یاد اوری...

رایان ظاهرا داره حمایتش عمل میکنه...
    تمام سال من بی تو...

4. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید m.r_moradi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 30 بار در 11 ارسال

جناب مرادی میشه بپرسم .مبلغی که بابت فروش صافولا در گزارش 3 ماهه اومده :

6(: شايان ذکر است با توجه اينکه فروش و انتقال قطعي سهام شرکت صافول بهشهر در اوايل تير ماه 93 صورت پذيرفته است، لذا سود پيش بيني شده از اين بابت به مبلغ 2,881,000 ميليون ر در عملکرد 6ماهه منتهي به 31 (
    خواهد شد.

در پیشبینی اول در نظر گرفته شده و 129 تومن این را هم شامل میشود .یا اینکه درامد حاصل از این فروش مازاد بر پیشبینی محاسبه میشود .

ممنون میشم پاسخ بدید

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید patri0t از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 171 بار در 79 ارسال

سلام جناب مرادی. اگه ممکنه یه نگاهی به گزارش سه ماهه کفرا و نه ماهه ثاخت بندازین. مرسی
    ویرایش توسط mahdavi1 : 2014/07/28 در ساعت 20:13

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mahdavi1 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال فدایی آواتار ها
    تشکر شده 3,448 بار در 686 ارسال

درود به جناب مرادی عزیز؛
    دیتای تعدیل شده بورس که مفیدتریدر میده با دیتای تعدیل شده ای که نرم افزار tseclient میده با هم اختلاف دارند و گاهی اختلافشان فاحش است.
    مثلا در مورد آکنتور:
    مفیدتریدر دیتای تعدیل نشده هنوز نداده اما اگر سود مجمع (55 تومن) را لحاظ کنیم (یعنی خودمان ذهنی اونو تعدیل کنیم) باز هم در تاریخ 11 دسامبر 2013، نزدیک 50 تومن با دیتای خروجی tseclient اختلاف دارد. ظاهرا دیتای مفیدتریدر با برگه «سابقه» سایت tsetmc مطابقت داره در حالیکه خروجی tseclient (که مال خود سایت tsetmc هستش) با قیمتهای درج شده در سایت tsetmc مطابقت نداره!
    خواستم ببینم شما مشکل را به چه صورت حل کردید؟
    با تشکر

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید فدایی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 292 بار در 67 ارسال

سلام آقای مرادی نظرتون در مورد وگردش و شرکت در افزایش سرمایه اون چیه؟ باتشکر

سلام مجدد خدمت همه ی دوستان،میدونم بی معرفتی کردم و بی خبر رفتم مدتی...اما بزارید به حساب این شبکه های اجتماعی بی در و پیکر که وقتی ادم واردش میشه دیگه خروجش با خودش نیست...

به لطف چندتا دوست خوب که یه تاپیک واسه به اشتراک گذاشتن تحلیل های تکنیکالی زدن به اسم جادوگران بازار سرمایه منم دوباره پام به دنیای فروم باز شد...

انشالله به روال سابق گاهی اینجا گپ میزنیم با هم،هرچند خیلی از رفقای قدیم نیستن تو سایت...

روال سابق هم این بود دیگه:

به نام حضرت دوست

با اجازه ی مدیریت و خانواده دوست داشتنی بورسی میخوام از این به بعد نوشته هام رو یه جا جمع و جور کنم...

فقط چند نکته رو ذکر میکنم و زیاد حاشیه نمیرم:

اول اینکه این تاپیک صرفا حکم دفترچه یادداشت رو برای من داره،حالا اگه این دفترچه یادداشت به درد دوستی خورد بسیار خوشحال خواهم شد، خلاصه اینکه صرفا با دید نوشته هایی از یه آماتور تو بنیادی و تکنیکال بهش نگاه کنید...

دوم اینکه قرار نیست فقط سهم بررسی کنیم،خوشحال میشم اگه گاهی اوقات گپ و گفت در مورد هر موضوعی چاشنی تاپیک بشه...

سوم اینکه هیچکس کامل نیست،پس از هر انتقاد دوستانه و محترمانه و به دور از جنجالی استقبال میکنم...

دیگه عرضی نیست،بریم سر وقت اراجیف بافتن
    تمام سال من بی تو...

13. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید m.r_moradi از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2) seraj آواتار ها
    تشکر شده 7,982 بار در 1,687 ارسال

سلام مجدد خدمت همه ی دوستان،میدونم بی معرفتی کردم و بی خبر رفتم مدتی...اما بزارید به حساب این شبکه های اجتماعی بی در و پیکر که وقتی ادم واردش میشه دیگه خروجش با خودش نیست...

به لطف چندتا دوست خوب که یه تاپیک واسه به اشتراک گذاشتن تحلیل های تکنیکالی زدن به اسم جادوگران بازار سرمایه منم دوباره پام به دنیای فروم باز شد...

انشالله به روال سابق گاهی اینجا گپ میزنیم با هم،هرچند خیلی از رفقای قدیم نیستن تو سایت...

روال سابق هم این بود دیگه:
    با سلام خدمت استاد خودم جناب مرادی عزیز
    خوشحالم دوباره قلم میزنید و شاگردانی مثل من میتوانیم بهره ببریم . بودن اساتیدی مثل شما تو این روزهای نه چندان خوب بازار سرمایه مایه دلگرمی ماست . با آرزوی بهترین ها برای شما .
    لطفا در تصمیم گیری های خود صرفا به مطالب اینجا اکتفا نکنید

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید seraj از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط seraj نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد خودم جناب مرادی عزیز
    خوشحالم دوباره قلم میزنید و شاگردانی مثل من میتوانیم بهره ببریم . بودن اساتیدی مثل شما تو این روزهای نه چندان خوب بازار سرمایه مایه دلگرمی ماست . با آرزوی بهترین ها برای شما .
    سلام جناب سراج،استاد کدومه قربان،دوستیم با هم دیگه

انشالله اوضاع بازار هم یواش یواش بهتر میشه تا بلکه کمی زخم هامون التیام پیدا کنه...
    تمام سال من بی تو...

17. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید m.r_moradi از ایشان تشکر کرده اند:

راستی من فعلا رو چهارتا سهم خیلی خوشبینم،شنبه یه بولتن تکنیکالی تو اون یکی تاپیک گذاشتم نمیدونم دوستان دیدنش یا نه،سیستم و بمپنا و غبشهر داخلش هست با توضیحات...و غچین هم که سهم دوست داشتنی منه...
    واما جدای از تکنیکال این رو میشه در موردشون گفت:

بمپنا خبر افزایش سرمایه اش هم اومد و انشالله میتونه با این خبر مقاومت رو رد کنه...

غبشهر صحبت از سود 170 تومنی تو گزارش حسابرسی شده میکنن براش،هرچند بدون این شایعه هم ارزشمنده از نظر بنیادی...

رو بنیاد سیستم اصلا شناختی ندارم و پیشنهاد صرفا تکنیکالیه...

غچین هم که فردا میبنده برای مجمع افزایش سرمایه 350% ای برای مرحله اول...
    تمام سال من بی تو...

19. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید m.r_moradi از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 33 از 49 نخست ... 233031323334353643 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)