صفحه 58 از 63 نخست ... 84855565758596061 ... آخرین
نمایش نتایج: از 571 به 580 از 625

موضوع: اخبار پالایشگاهی

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال

پاسخ : اخبار پالایشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSANI نمایش پست ها
    درود کیوان جان
    آخه صد تومن که برای شپنا پولی نیست داداش
    اگه این 100 میلیارد تومن را
    تقسیم بر 190 میلیارد تعداد سهام شپنا کنیم
    میشه به ازای هر سهم فقط 5 ریال !
    که تحت عنوان مسئولیت اجتماعی ، صدقه داده
    (مگر نه اینکه هیئت مدیره از طرف سهامداران وکیل هستند؟! )
    و با توجه به آلودگی هوا و مصرف آب و... پول زیادی نیست
    هرچند بر مردم منّت گذاشت ولی صرف تامین آب خودش میشه!

اگه اشتباه نکنم یک لوله مستقیم
    از آب گوهرنگ به شپنا کشیده شده
    و منطقی بود که حداقل مقداری از این پول
    به کشاورزان چهارمحال بختیاری داده شود.
    احسانی جان ، اصلا مساله پول نیست ، شما بگو کلا یک ریال ، مساله نفس عمله ، خیلی ها تحت لوای عرف بودن یا اخلاقی بودن و استفاده از کلمات معرفتی صورت مساله رو کم رنگ میکنند اما مساله اینه که ما داریم از مجمع و شفافیت اسناد و قوانین مکتوب صحبت میکنیم و عرف و اخلاق و معرفت اینجا تنها نقشی که داره میتونه برای لاپوشانی استفاده بشه، هر چیزی تعریفی داره و مسیری رو باید طی کنه ، چنین نوع اعمالی هیچ جایگاه و تعریفی ندارند و بلکه این نوع رفتارها میتونه مقدمه اعمالی باشه برای آینده تحت هر عنوان کار خدا پسندانه!!
    اگرچه در مملکتی که به تمام صاحبان صنایع و قدرت و ثروت یک ماله هم دادند که در هر جایی که تونستن و میلشون کشید ازش استفاده کنند دیدن و شنیدن چنین چیزهایی میتونه کاملا طبیعی جلوه کنه و تازه براشون کف هم بزنیم ، اینو پذیرفتم که ماله کشی شغل اصلی و شریف تمام مسئولین ذیربط نظام مقدس ماست البته.
    ویرایش توسط کیوان : 2022/07/24 در ساعت 00:04
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 884 بار در 352 ارسال

با سلام و احترام
    با این وضعیت بازار گزارشات عالی پالایشیها سوخت خواهد شد

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید لیورپول از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

با سلام و احترام
    همینطور که گزارشات خوب برخی از سیمانیها سوخت
    گزارشات پالایشیها هم میسوزه

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید لیورپول از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) EHSANI آواتار ها
    تشکر شده 7,686 بار در 1,640 ارسال

من البته ماله کش نیستم
    ولی عرایض بنده هم منافی فرمایش شما نیست. چون من خودم هم سهامدار شپنا هستم و اگه از منِ سهامدار نوعی بپرسند میگم حتی حقوق کارگران خودش هم به حداقل ممکن پرداخت بشه تا ما سهامداران بتونیم در مجمع سود بیشتری دریافت کنیم.
    اصلاً بحث انسانیت معرفت و اخلاق و... نیست ، عرض کردم هیئت مدیره ، از طرف سهامدار وکالت دارند و سهامدار با خرید سهم ، حتی اگه مطمئن باشه مدیران شرکت دزد هستند، باز هم با خرید سهم، ریسک دزدی مدیران را‌ قبول میکنه و سرمایه اش را در اختیار اونها قرار میده!

ماهیگیر با اطلاع کامل از وجود کوسه و دزد دریایی، به امید صید ماهی و کسب روزی، دل به دریا میزنه و ریسک کشته شدن یا غارت شدن رو تقبل میکنه.
    به همین صورت، سهامدار فرضاً با اطلاع کامل از فساد همه مسئولین سازمان و همه مدیران شرکتها ! به امید کسب سود، ریسک میکنه و سهام میخره .
    یعنی قبول کرده در ازای سودی که به دست میاره، چشمش رو بر دزدیهای مسئولین و مدیران ببنده.
    در غیر این صورت ، عقل حکم میکنه من که می‌دونستم مدیران شرکت دزد هستند و راههای قانونی زیادی برای هاپولی کردن پول من دارند (فساد سیستماتیک) و تحت عناوین کمکهای بشردوستانه و... اموال شرکت که مال سهامداران هست را به حساب دوستان خودشون منتقل میکنند، اصلاً وارد این شرکت نشوم.

این مقوله "مسئولیت اجتماعی" جا داره که در فرومهای بورسی مورد نقد و بررسی قرار بگیره ، بالاخره ما در یک مملکت اسلامی زندگی میکنیم و این یعنی قانون ، شفاف و روشن نیست و تفسیر به رای بسیاره .

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید EHSANI از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) کیوان آواتار ها
    تشکر شده 23,351 بار در 4,529 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSANI نمایش پست ها
    من البته ماله کش نیستم
    ولی عرایض بنده هم منافی فرمایش شما نیست. چون من خودم هم سهامدار شپنا هستم و اگه از منِ سهامدار نوعی بپرسند میگم حتی حقوق کارگران خودش هم به حداقل ممکن پرداخت بشه تا ما سهامداران بتونیم در مجمع سود بیشتری دریافت کنیم.
    اصلاً بحث انسانیت معرفت و اخلاق و... نیست ، عرض کردم هیئت مدیره ، از طرف سهامدار وکالت دارند و سهامدار با خرید سهم ، حتی اگه مطمئن باشه مدیران شرکت دزد هستند، باز هم با خرید سهم، ریسک دزدی مدیران را‌ قبول میکنه و سرمایه اش را در اختیار اونها قرار میده!

ماهیگیر با اطلاع کامل از وجود کوسه و دزد دریایی، به امید صید ماهی و کسب روزی، دل به دریا میزنه و ریسک کشته شدن یا غارت شدن رو تقبل میکنه.
    به همین صورت، سهامدار فرضاً با اطلاع کامل از فساد همه مسئولین سازمان و همه مدیران شرکتها ! به امید کسب سود، ریسک میکنه و سهام میخره .
    یعنی قبول کرده در ازای سودی که به دست میاره، چشمش رو بر دزدیهای مسئولین و مدیران ببنده.
    در غیر این صورت ، عقل حکم میکنه من که می‌دونستم مدیران شرکت دزد هستند و راههای قانونی زیادی برای هاپولی کردن پول من دارند (فساد سیستماتیک) و تحت عناوین کمکهای بشردوستانه و... اموال شرکت که مال سهامداران هست را به حساب دوستان خودشون منتقل میکنند، اصلاً وارد این شرکت نشوم.

این مقوله "مسئولیت اجتماعی" جا داره که در فرومهای بورسی مورد نقد و بررسی قرار بگیره ، بالاخره ما در یک مملکت اسلامی زندگی میکنیم و این یعنی قانون ، شفاف و روشن نیست و تفسیر به رای بسیاره .
    آقااااااااا!! من به شما جسارت نکردم! خدای نکرده مگه جزو مسئولین هستی ؟!

خب اینایی که گفتی میشه قوانین خاص بورس ایران که بله درسته، همه ما هم میدونیم اینجا تاریکخانه اشباح هست!
    من ولی داشتم ار یک جامعه نرمال جهانی صحبت میکردم که تشکیلات و سازمان بورس ما کلا باهاش غریبه است.
    ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند ، این گرگ سالهاست که با گله آشناست

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید کیوان از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) EHSANI آواتار ها
    تشکر شده 7,686 بار در 1,640 ارسال

گفته میشه در شرکتهای مشتری‌محور مثل بانک ، مسئولیت اجتماعی باعث افزایش محبوبیت و تبلیغی برای شرکت است.

مسئولیت اجتماعی چیست؟

من خودم سهامدار بلندمدتی شرکتهای بنیادی بزرگ هستم.
    بارها می‌بینم شرکت مبلغی را تحت عنوان مسئولیت اجتماعی پرداخت میکنه به عنوان مثال در طرحهای عمرانی شهرداری یا کمکهای خیریه به نیازمندان و... کمک میکنه. کسی هم از سهامدار سوال نمیکنه راضی هستی یا نه ؟ و اگه ناراضی هم باشی، فرقی نداره، شرکت کار خودشو میکنه و سهامدار فقط میتونه از سهم خارج بشه.

این وسط هیچ حساب‌کتابی هم در کار نیست و راه دزدی گرگی بازِ بازه !
    مورد بوده 20 تا تبلت خریده برای دانش‌آموزان نیازمند، بعد این 100 تا تبلت فاکتور کرده به حساب شرکت و امکان پیگیری هم نیست یا اینکه رسید تحویل جعلی درست میکنند...

عقلاً ، شرکت باید مالیات بده و دولت از اون مبلغ چیزی صرف کنه و این در سطح ملی هست نه منطقه ای .
    گفته میشه احداث کارخونه بزرگ در شهر کوچیک ، ایجاد ترافیک و آلودگی و افزایش هزینه‌ها مخصوصاً اجاره مسکن میکنه ... در نتیجه ساکنین اون شهر از اینکه شما براشون ایجاد مزاحمت کردید ناراضی هستند ، لذا شرکت هر از گاهی مبلغی پول مفت از جیب سهامدار خرج میکنه که این مزاحمت و نارضایتی جبران بشه. وقتی تریلی و کامیونهای زیادی روزانه سنگ معادن را به بنادر حمل میکنند و امنیت و آسایش مردم منطقه را مختل میکنند، انتظار میره شرکت علاوه بر مالیاتی که باید صرف راه‌سازی بشه، یک مبلغی هم مستقیماً برای توسعه جاده بده و اونجا اتوبان درست کنه.

(بدیهی است این وسط یک لفت و لیسی برای بعضیها ، هم در شرکت و هم در شهرداری منطقه و... مهیا میشه.)
    مورد بوده شرکت سالانه مبلغی تحت عنوان کمکهای بشردوستانه و مسئولیت اجتماعی ، به حوزه علمیه شهر محل احداث کارخانه ، کمک مالی میکنه!!!

تجربه من میگه ، مدیران علاوه بر ناخنک زدن به این بودجه، گاهی به خاطر کسب حمایت و لابی برای حفظ موقعیت شغلی خودشون از جیب سهامدار هزینه میکنند!

جالبه ! مدیر با لابی میاد خودشو بر سهامدار تحمیل میکنه، مدیریتش هم تحول خاصی ایجاد نمیکنه ، تازه برای حفظ و بقای خودش ، از جیب سهامدار هزینه میکنه!

همچنین شرکتهای بزرگی که سوددهی بالایی داره مثل همین پالایشی و فلزات اساسی و بعضی معادن ، از اونجا که با سود زیاد باعث رضایت سهامدار میشوند ، معمولاً کسی به این دزدیها و ناخنک زدنها و فسادها و... اعتراض نمیکنه.
    طرف میبینه هر یک سهمش در سال چند هزار تومن درامد داشته ، بعد حساب میکنه شرکت به ازای هر سهم فقط چند تومن هزینه مسئولیت اجتماعی شده، لذا با اینکه حق و ناحق مشخص نیست ولی باز هم اعتراضی نمیکنه.
    به عنوان مثال اون 100 میلیارد شپنا هم که گفته شد ، حساب کردم هرسهم میشه 5 ریال ، تازه این پول هم در جهت منافع تامین آب خود شرکت هزینه میشه . اصفهانیها فکر میکنند صنایع بزرگ آب‌بَر باعث خشکی مزارع و قطعی آب شهر میشه ولی اون موقع که باعث هزاران شغل مستقیم و غیرمستقیم شده بود ، هیچ اعتراضی نداشتند! فولاد مبارکه هم سالی خدا تومن مخصوصاً در طرح‌های خارج استان، به عنوان مسئولیت اجتماعی هزینه میکنه تا مردم فلان شهر از خداشون باشه که فولاد بیاد اونجا طرح بزنه بلکه باعث توسعه شهرشون بشه و هیچ اعتراضی نداشته باشند.

.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید EHSANI از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 434 بار در 134 ارسال

#شتران افزایش سرمایه میدهد
    گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 170,000,000,000,000 ریال به مبلغ 275,000,000,000,000 ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالي و جلوگيري از خروج نقدينگي که در تاریخ 1401/05/15 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شد

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید nava.trader از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) زندگی بدون بورس هرگز! آواتار ها
    تشکر شده 7,144 بار در 2,000 ارسال

بررسی روند فروش پالایش نفت بندرعباس در رینگ #پتروشیمی #بورس_کالا

بررسی های معاملات این شرکت نشان میدهد که در سال 1401 و تا پایان 19 مرداد 1401، مجموعا 578,100 تن محصول به ارزش 7,279 میلیارد تومان به فروش رسیده است. میانگین حجم ماهانه معاملات این شرکت در بورس کالا 115,620 تن بوده و میانگین نرخ فروش این شرکت 12.6 میلیون تومان بوده است.

در 19 روز ابتدایی مرداد 1401 نیز مجموعا 129,000 تن به ارزش 1285 میلیارد تومان با میانگین نرخ 10 میلیون تومان فروش داشته که ارزش معاملات این ماه نسبت به ماه گذشته 16 درصد رشد داشته است
    پارسیس
    همانطور که از آیدی بنده پیداست تحلیلها و نوشته های اینجانب میتونه کاملا جوگیرانه باشد بنابراین با نظر و مسئولیت خودتان معامله کنید.

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید زندگی بدون بورس هرگز! از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

با سلام و احترام
    پس از شایعه خرید سهام شاراک توسط شتران
    همه از افزایش سوذ وبانک و رشد شاراک گفتند
    اما کسی از تاثیر خرید شاراک برروی شتران مطلبی نگفت
    آیا بعد از خرید شاراک میتوان گفت شتران یک شبریز دیگر خواهد شد
    چون مستحضرید شبریز پتروشیمی تبریز رو هم داره

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید لیورپول از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال منیب آواتار ها
    تشکر شده 8,671 بار در 2,239 ارسال

خبر خوب برای پالایشی ها
    فرمول محاسبه کرک اسپرد پالایشگاهها در سال ۱۴۰۱ چه تغییری کرد؟

✅به گزارش همفکران، طی روزهای اخیر شنیده ها از آن حکایت داشت که فرمول محاسبه کرک اسپرد پالایشگاهها برای سال 1401، بدون تغییر با اهمیتی نسبت به سال 1400 ابلاغ شده که البته تغییرات اندکی دارد.

✅بر همین اساس سه شرکت پالایشگاه کشور در گفت وگوبا همفکران صحت این موضوع را تایید کرده و اذعان داشتند که این دستور العمل با شرایط ذیل به پالایشگاهها ابلاغ شده است.

✅براساس این دستورالعمل، برخلاف گذشته که تنها کیفیت محصول در نظر گرفته می شد، در فرمول جدید، کیفیت خوراک نیز مد نظر قرار میگیرد، به عبارتی اگر خوراک کم کیفیت باشد، نرخ آن با تخفیف بیشتری به پالایشگاه اعطا می گردد که تحول مثبتی است.
    همچنین تخفیفات و نحوه محاسبه خوراک و فرآورده همچون سال 1400 باقی مانده لذا فرمول های قبلی پابرجا است.
    بارخدایاآبروی مرابتوانگری نگاهداروشخصیت مرابه تنگدستی ازبین مبرکه ازروزی خواران توروزی خواهم وازآفریده های بدکردارتومهربانی جویم-علی(ع)

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید منیب از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 58 از 63 نخست ... 84855565758596061 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)