نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: طرفدار کدام تیم هستید؟

رأی دهندگان
3. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استقلال تهران

1 33.33%
  • پرسپولیس تهران

2 66.67%
  • تراکتور سازی تبریز

0 0%
  • فولاد خوزستان

0 0%
  • سپاهان اصفهان

0 0%
  • سایر تیمها

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 6 از 7 نخست ... 34567 آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 64

موضوع: لیگ 14 برتر ایران

عضو فعال (حیدری) آواتار ها
    تشکر شده 6,639 بار در 1,072 ارسال

پاسخ : لیگ 14 برتر ایران

8 دقیقه و شایعه ای که سلامت لیگ را زیر سوال برد/ بازی کثیف هفته پایانی/ پرونده

ورزش > لیگ برتر - شایعه مساوی شدن بازی سپاهان - سایپا، تاثیرگذارترین شایعه این فصل لیگ برتر بود چراکه قهرمان لیگ را عوض کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سپاهان اصفهان قهرمان لیگ برتر چهاردهم شد. اما این قهرمانی اصفهانی‌ها با 4 قهرمانی قبلی این تیم متفاوت بود. قهرمانی‌های قبلی سپاهان در شرایطی به دست آمده بود كه اتفاقات داخل زمین، قهرمان را مشخص كرد. اما این بار فریادهای یك شخص ناشناس كه هیچ كسی نمی‌داند كه بوده، سرنوشت 30 هفته لیگ برتر ایران را عوض كرد و سپاهان را به قهرمانی لیگ برتر رساند.
    این شخص ناشناس در فاصله 8 دقیقه مانده به پایان بازی تراكتورسازی - نفت تهران در ورزشگاه شایعه كرده كه بازی سپاهان - سایپا مساوی شده و تراكتورسازی حتی با تساوی مقابل نفت تهران هم قهرمان لیگ برتر می‌شود. این شایعه باعث شد تراكتورسازی سعی در حفظ نتیجه كند و سرعت بازی را بگیرد. در غیر این صورت تراكتوری‌ها چیزی برای از دست دادن نداشتند و حمله می‌كردند. نتیجه حمله آن‌ها هم یا گل برای تراكتورسازی بود، یا گل برای نفت تهران در ضد حملات.
    البته تراكتورسازی كه به دلیل اخراج آندرانیك تیموریان با یك یار كمتر بازی می‌كرد، شانس كمتری نسبت به نفت داشت اما زمانی كه تنها چند دقیقه تا پایان لیگ مانده و مساوی به درد هیچ كدام از دو تیم نمی‌خورد، طبیعی است كه تراكتوری‌ها در صورت اطلاع از نتیجه واقعی سپاهان - سایپا، حملات بیشتری انجام می‌دادند.
    داور بازی كه سوت پایان مسابقه را زد، شادی بازیكنان تراكتورسازی عجیب بود. آن‌ها در شبی كه باید قهرمان می‌شدند، به خاطر نایب قهرمانی شادی می‌كردند كه این عجیب بود. اما چند دقیقه بعد مشخص شد كه چرا تراكتوری‌ها دور افتخار می‌زدند. به تبریزی‌ها گفته بودند قهرمان شده اید!
    این همان شایعه‌ای بود كه سرنوشت لیگ برتر چهاردهم را تغییر داد. تغییر چهره تونی اولیویرا سرمربی تراكتورسازی پس از اطلاع از واقعیت ، كاملا مشهود بود. او فردی خوشحال تبدیل به چهره‌ای شوك زده تبدیل شد كه برای حفظ كنترل، دستانش را گرفته بودند. منصور قنبرزاده مدیرعامل نفت تهران هم یكی از افرادی بود كه از این اتفاقات شوكه شده بود. او در مصاحبه با ایسنا گفت: «اتفاق عجیبی در ورزشگاه رخ داد. ما از طریق تلویزیون از داخل رختکن بازی‌های دیگر را پیگیری می‌کردیم اما از دقیقه 87 شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و حتی شبکه موبایل قطع شد و هیچ راه ارتباطی نداشتیم. در همان لحظات بود که اعلام کردند دیدار سپاهان و سایپا در اصفهان دو بر دو مساوی شده است! همان طور که حتما دیده‌اید در 6-5 دقیقه آخر بازی بازیکنان تراکتورسازی بازی را نگه می‌داشتند و سعی می‌کردند وقت را تلف کنند. حتی پس از بازی منصوریان به تونی تبریک گفت و مربی تراکتورسازی هم خوشحال به نظر می‌رسید. پس از آن هم بازیکنان و تماشاگران تبریزی برای شادی به زمین ریختند. واقعا باید بررسی شود که چرا این خبر کذب به نیمکت تراکتورسازی، بازیکنان این تیم و سپس تماشاگران انتقال پیدا کرد. معلوم نیست چه کسی به نیمکت تراکتورسازی این خبر را اعلام کرده است و چرا تمام کانال‌های ارتباطی از دقیقه 87 قطع شد و سه چهار دقیقه پس از تمام شدن بازی دوباره وصل شد.» {ایـــنـــجـــا}
    گرچه منصوریان سرمربی نفت گفت كه اتفاقات آن 8 دقیقه تلخ تا ابد تاریخ فوتبال ایران را آزار می دهد اما مدیرکل تربیت بدنی آذربایجان شرقی هم گفت: از بلندگوها نتیجه اشتباهی نگفتیم و شایعه از نیمکت تراکتورسازی شروع شد. تونی اولیویرا سرمربی تراكتورسازی مانند مال باخته ای که می گوید جامش را دزدیدند، اعلام كرده كه به تراكتورسازی ما کلک زدند!
    شاید اگر تیموریان خودش را كنترل می‌كرد و حرفی نمی‌زد كه باعث اخراجش شود، حالا تراكتورسازی قهرمان لیگ برتر شده بود.مردم تبریز هم طعم شیرین قهرمانی در لیگ برتر را چشیده بودند، افتخاری كه به گفته مهدی كیانی بازیكنان تراكتورسازی، حق مردم تبریز بوده. حالا اما هیچ كسی نمی‌داند كه شایعه در ورزشگاه چگونه دهان به دهان چرخیده و كل ورزشگاه را فراگرفته. بهروان، مسئول برگزاری مسابقات لیگ كه در تبریز حضور داشته شنیده كه این شایعه به تراكتوری‌ها رسیده اما نمی‌داند چه كسی آن را در ورزشگاه پخش كرده{ایـــنـــجـــا}. مهدی تاج هم اتفاقات ورزشگاه تبریز را محكوم می‌كند اما این‌ها دردی از تراكتوری‌ها دوا نمی‌كند. آن‌ها هنوز نمی‌دانند بازی كثیف هفته پایانی لیگ را چه كسی به راه انداخته و همچنان به دنبال مقصر می‌گردند
    در روزگاری که “سلام” و “خداحافظ” فرقی‌ با هم ندارند نه ماندن کسی‌ حادثه ست نه رفتنِ کسی‌ فاجعه !

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید (حیدری) از ایشان تشکر کرده اند:

فیسبوک
    تویتر
    Google+
    Cloob
    بازتاب گسترده اتفاقات ورزشگاه یادگار امام تبریز در رسانه ها

تبریز - ایرنا - وقایع و اتفاقات بی سابقه و تلخ بازی تیم های تراکتورسازی و نفت تهران در رسانه های مختلف و پایگاه خبری آذربایجان شرقی بازتاب گسترده ای داشت و هر کدام از آن ها از منظر خود به این موضوع پرداخته اند.

تارنمای نصرنیوز با عنوان سپاهان برنده دیدار تراکتور و نفت تهران، نوشته است: تراکتور که با برتری 3 ـ 1 خود را قهرمان می دید، به دنبال اخراج آندرانیک تیموریان افت کرد و سرانجام این افت با اشتباهات عجیب حامد لک سنگربان خود حکم به تساوی 3 ـ 3 و از دست رفتن عنوان قهرمانی برای تبریزی ها داد.

تراکتورسازی که آماده کسب اولین عنوان قهرمانی بود و برای این قهرمانی همه معیارها از جمله بیشترین برد، بهترین خط حمله، آقای گل مسابقات، بهترین تفاضل گل و ... را داشت، تنها باور قهرمانی را نداشت، درست است که تراکتورسازان اعتقاد دارند فغانی در صحنه اخراج آندو سختگیری زیاد از حد انجام داده است، با این حال آنها حتی 10 نفره می توانستند از اندوخته گرانبهای خود محافظت کنند.

در حالی که همه چیز برای بزرگترین جشن ورزشی در تاریخ تبریز مهیا شده بود، جشن از میعادگاه 100هزار نفری تبریز به ورزشگاه 10 هزار نفری فولادشهر اصفهان رفت. تیموریان با اخراج امروز خود همه چیزی را که برای قرمزپوشان به ارمغان آورده بود، از آنها گرفت.

تارنمای هم نوا نیز مصاحبه ای از کاظم شهریاری مدیر روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی منتشر کرده و از قول وی نوشته است: من از آقای فغانی تنها یک سوال دارم چرا من را اخراج کرد؟ همه که مرا می شناسند من نه اهل توهین نه اهل فحش هستم از لحاظ اخلاقی نه تنها هواداران ترالکتور بلکه همه تیم ها هم با اخلاق من آشنا هستند من فقط جلو رفتم و به آقای فغانی گفتم آقای داور مگر آندو چکار کرد که اخراجش کردی به من گفت شما هم اخراجی . در رختکن هم ازآندو پرسیدم به من گفت حاج آقا کی شما از من حرکت زشت دیده اید من فقط مانع شروع بازی شدم و داور من را اخراج کرد.

وی ادامه می دهد: قبل از شروع بازی به دوستی که قرار بود در خانه بماند و لحظه به لحظه خبر بازی سپاهان و سایپا را به من برساند هماهنگ شده بودیم تا دقایقی مانده به پایان بازی هم به خوبی باهم در ارتباط بودیم اما در آن دقایق آخر به کلی ارتباط ها قطع شد. نه من توانستم با او صحبت کنم و نه او توانست با من ارتباط برقرار کند پل های ارتباطی کلا قطع شده بود.

او افزود: در حالی که در سکوهای ورزشگاه پسر کوچکم را گم کرده بودم و به دنبال او می گشتم عسگری را دیدم یاد روز جلسه استقلال و تراکتور افتادم در آن جلسه به او گفتم که هواداران تراکتور خیلی تیمشان را دوست دارند در انتخاب داوران بازی ما نهایت دقت را بکنید تیم در شرایط حساسی قرار دارد. روی سکوها به کنار او رسیدم و گفتم آقای عسگری دیدید به شما گفته بودم این رسمش نبود. بازی با احساسات این هواداران درست نبود.

تارنمای ' تبریز بیدار ' نیز در مصاحبه ای با نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی از قول وی نوشته است: اتفاقات دیروز تمسخر مردم آذربایجان بود، پیگیر طرح سوال از وزیر ورزش خواهم بود.

محمد حسن نژاد گفت: آنچه دیروز من را در ورزشگاه یادگار امام تبریز آزار داد نه باخت تراکتورسازی که مسخره مردم آذربایجان و هواداران این تیم بود.

وی افزود: من همراه فرزندانم به امید قهرمانی به ورزشگاه آمده بودیم و با توجه به اتفاقات رخ داده در ورزشگاه قطعا در این زمینه از وزیر ورزش و جوانان سوال خواهم کرد.

حسن نژاد با انتقاد از شایعه مساوی کردن سپاهان در بازی با سایپا، اظهارداشت: تلفن ها و ارتباطات مخابراتی در ورزشگاه قطع شده و با اینگونه واکنش ها در ورزشگاه هواداران را فریب دادند. دروغ مطرح شده در آنجا باعث شد که تراکتورسازی به جای حمله در آخرین دقایق برای پیروزی، به لاک دفاعی فرو رود.
    در روزگاری که “سلام” و “خداحافظ” فرقی‌ با هم ندارند نه ماندن کسی‌ حادثه ست نه رفتنِ کسی‌ فاجعه !

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید (حیدری) از ایشان تشکر کرده اند:

بازتاب حادثه تبریز در رسانه های معتبر دنیا
    کد مطلب : 78058

گروه ورزشی: بسیاری از سایت های معتبر و روزنامه های شناخته شده دنیا از اتفاقات بازی «کثیف» در ورزشگاه تبریز نوشتند.

روزنامه انگلیسی گاردین در جدیدترین شماره خود به اتفاقات دقایق پایانی بازی تراکتورسازی و نفت اشاره کرد و با تعجب نوشت:«درحالی که تیم دیگری در لیگ ایران قهرمان شده بود ، هواداران تیم تبریزی جشن قهرمانی گرفتند.»

همچین خبرگزاری فرانسه و سایت یاهو گزارشی از تبریز را بازنشر کردند که به تمام جزئیات بازی تبریز پرداخته بود. حرف های قنبرزاده درباره 8 دقیقه پایانی بازی و حرف های علیرضا منصوریان را بازنشر داده بود. از قول تونی 68 ساله در این باره نوشته بود که چطور با فریب جام را از تبریز دزدیدند و البته چهره غم زده او را منتشر کرده بود. به نظر می رسد اتفاقات تبریز بهانه ای جدید باشد برای اینکه فیفا از فدراسیون ایران توضیح بخواهد و از این بپرسد که آیا دخالتی بیرونی در تعیین نتیجه لیگ ایران نقش داشته است؟

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید (حیدری) از ایشان تشکر کرده اند:

وزیر ورزش: حقی از تبریزی ها ضایع شده باشد، استیفا خواهد شد

طرفداری- محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در خصوص حواشی بازی تراکتورسازی تبریز و نفت تهران به پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: "مسئله در حال پیگیری است؛ دو گروه کارشناسی در استان برای پیگیری حضور دارند که یکی از آن ها از جانب بنده برای بررسی موضوع ماموریت پیدا کرده است."
    وی افزود: "گزارش هایی به صورت شفاهی و مکتوب ارائه شده و من در خصوص آن ها با وزرای اطلاعات و کشور، استاندار آذربایجان شرقی و مدیرکل ورزش و جوانان استان برای بررسی همه جانبه مسئله صحبت کردم. تیم ما درحال انجام کار است و بدیهی است که به دنبال احقاق حق هستیم؛ اگر حقی از تیمی ضایع شده باشد حتما این حق استیفا خواهد شد."
    گودرزی ادامه داد: "امروز نیز با مسئولین فدراسیون، مسئول کمیته داوران و مسئول سازمان لیگ برترصحبت کردم و به آن ها ماموریت دادم تا از داوران بازنشسته و خبره و صاحب نظر بهره بگیرند و فیلم بازی را بازبینی، قضاوت و رای صادر کنند. طبیعتاً اگر 5-6 متخصص د راین زمینه اظهار نظر کنند بدیهی است که آن اظهار نظر برای ما ملاک عمل خواهد بود."
    به گزارش خبرگزاری فارس، وزیر ورزش و جوانان درباره مسائل غیر داوری و حواشی دیگر نیز افزود:" امیدواریم مردم تبریز، تماشاچیان و کسانی که دست اندرکار هستند با سعه صدر بیشتر به موضوع نگاه کنند تا نظرهای کارشناسی استخراج شود و به سمع مردم برسد. من گزارش کاملی امروز به دولت ارائه خواهم کرد."
    گودرزی در تکمیل صحبت های خود گفت:" یک بعد این اتفاق ممکن است ضعف داوری باشد که در حال بررسی است؛ من نمی توانم در این قضیه اظهار نظر کنم و متخصصین باید نظر دهند. اما ابعاد دیگری هم وجود دارد که اولیای استان در صدد هستند تا ان‌شاءلله به نحو مقتضی و درواقع عادلانه این موضوع مرتفع شود."
    وی در خصوص این نکته که 8 دقیقه آخر بلندگوهای ورزشگاه بازی در اصفهان را مساوی اعلام کردند و این باعث تصور پیروزی و خوشحالی تیم تراکتورسازی شد،‌ افزود:" ما در حال بررسی همه جوانب اتفاقات تبریز هستیم. استاندار، مدیرکل استان و نماینده ویژه من(مدیرکل حراست وزارتخانه) در شورای تامین استان حضور داشتند در آن جا همین بحث ها مطرح شد. مسئولین تیم تراکتور سازی حضور پیدا کردند، همه نظرها را گفتند و مطالب از جهات گوناگون مورد بررسی قرار گرفت؛ اما روشن شدن مسئله زمان بر است و نیاز است نظرات کارشناسی به خصوص در حوزه داوری استخراج شود."
    او در پاسخ به این سوال که آیا مردم تبریز مطمئن باشند که وزیر ورزش و جوانان پیگیر این موضوع است، گفت: "بله به طور کامل پیگیر هستم. اما همه مسئولیت ها در اختیار فدراسیون فوتبال است؛ ما هم به لحاظ قانونی به عنوان ناظر بر تمام این دستگاه ها ملزم هستیم که سره را از ناسره تشخیص دهیم و این کار را ممیزی کنیم. به نظر می آید چند روز آینده این مهم محقق و نتیجه اعلام می شود."
    گودرزی در خاتمه افزود: "در خصوص این اتفاق گروه های مختلف صحبت های مختلفی می کنند اما به نظر می آید کسانی که دقیقاً در جریان موضوع هستند و کسانی که مسئولیت دارند اظهارنظرشان دقیق تر و درست تر است. باید عنایت کنند و قدری آرام تر باشند تا به نحو شایسته موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید (حیدری) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

قاضی پور ادامه داد: فدراسیون باید با داور برخورد کند. چرا او تیموریان را اخراج کرد؟ اخراج این بازیکن بر روحیه بازیکنان تاثیر منفی گذاشت. مردم می گویند به تیم نفت احترام می گذاریم ولی داور در حق تیم تراکتورسازی خیانت کرده است. روحانیون بزرگ آذربایجان از ما سوال می کنند چرا داور عمدا تیموریان را اخراج کرد؟ یا چرا ناظر بازی نخواست که داور این کار را انجام ندهد؟ نمی دانم فغانی چه مشکلی با ما داشته و چه نیشی از آذربایجان خورده است. داوران دیگری هم می توانستند به تبریز بیایند. فغانی با برنامه ریزی آمد.بهروان هم شریک جرم او بود. من اینطور دیدم که فغانی با قصد و غرض این بازی را سوت زد.او داور بی طرف نبود.
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

عضو فعال گیلان آواتار ها

جریانات پیش آمده و بیخبری و شارژ اخبار کذب و دروغ به تماشاگران ورزشگاه یادگار امام تبریز در انتهای بازی تراکتور و نفت , من را یاد جام جهانی 2010 می اندازد , که کره شمالی در حالی که از مرحله گروهی بالا نیامده بود , در اخبار و رسانه هایشان به مردم گفته بودند کره شمالی به فینال رسیده است و با پرتغال برای قهرمانی جهان بازی میکند , ...فکر میکنم در نهایت هم کره شمالی با شایستگی پرتغال را با نتیجه 8 بر 3 شکست دادو قهرمان جام جهانی شد !
    ویرایش توسط گیلان : 2015/05/19 در ساعت 12:48
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

عضو فعال Senator1989 آواتار ها
    تشکر شده 6,782 بار در 2,084 ارسال

در عصر ارتباطات و میان غوغای هزاران رسانه در سطح دنیا، سوژه شدن کار سختی نیست. ایرانی‌ها هم از این قاعده مستثنا نیستند. حرکات عجیبی در ورزش کشورمان اتفاق افتاده که سوژه رسانه‌های معتبر دنیا شده است.

روزنامه قانون با این مقدمه نوشت: «گاردین» دو روز پیش اتفاقات استادیوم «یادگار امام» را بازتاب داد. به همین بهانه مروری کرده‌ایم بر همه شاهکارهایی که باعث شده‌اند جهانی شویم.

رحمتی وارد می‌شود

مهدی رحمتی در بازی استقلال مقابل الریان مرتکب یک اشتباه وحشتناک شد تا استقلال مقابل حریف خود مغلوب شود. اشتباه رحمتی به سرعت سوژه رسانه‌های دنیا شد. سایت یاهو در بخش ورزشی خود فیلم صحنه گل خوردن مهدی رحمتی، دروازه‌بان و کاپیتان تیم فوتبال استقلال ایران در دیدار مقابل الریان قطر در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را منتشر و آن را اشتباهی شرم‌آور و مضحک توصیف کرده است.

سایت شبکه تلویزیونی ESPN آمریکا هم این اشتباه رحمتی را در بخش ویدئوهای کمدی خود قرار داد. سایت روزنامه بیلد آلمان فیلم صحنه گل خوردن استقلال را در میان ویدئوهای منتخب خود قرار داد و در توضیح این فیلم به طنز نوشت: پیپلیکا (گلر سابق تیم انرژی کوتبوس که به دریافت گل‌های خنده‌دار مشهور بود) را فراموش کنید؛ رحمتی وارد می شود!

شاهکار شیث و نصرتی

شاید هیچگاه محمد نصرتی و شیث رضایی فکر نمی‌کردند شوخی‌های پس از گل آنها با یکدیگر در بازی پرسپولیس مقابل داماش گیلان به یک جنجال بزرگ در فوتبال ایران تبدیل شود و سرنوشتی تلخ را برای آنان رقم بزند. پخش زنده این تصاویر از تلویزیون ایران به اهمیت این موضوع افزود.

برخی کارشناسان ورزشی و مسئولان فوتبال ایران از جریحه‌دار شدن وجدان عمومی خبر دادند و حتی مسئول کمیته انضباطی گفت که این موضوع می‌تواند عواقب قضایی برای این دو بازیکن سرشناس قرمزپوشان پایتخت داشته باشد.

نحوه شادی کردن شیث رضایی و محمد نصرتی در مجلات و پایگاه‌های خبری بین‌المللی نیز بازتاب داشت. پایگاه خبری «آس» با اعلام خبر تعلیق این دو بازیکن فیلم صحنه شادی این بازیکنان را در اختیار کاربرانش قرار داد. وب‌سایت «مارکا» نیز با انتشار تصویر این اتفاق خبر محرومیت نصرتی و شیث از حضور در ورزشگاه را بازتاب داد.

ESPN نوشت: دو بازیکن ایران از سوی لیگ برتر به دلیل خوشحالی غیراخلاقی، بطور موقت محروم شده‌اند. آن‌ها در این گزارش، به طور دقیق حرکات نصرتی و شیث رضایی را تشریح کردند. سایت گدر نیز نوشت: اقدامات خلاف در فوتبال بار دیگر خبرساز شد. اما این بار مسئولان به سرعت به آن واکنش نشان دادند.

شیکاگو تریبیون با دفاع از حرکات شیث رضایی و نصرتی نوشت: ضربه‌ای کوچک به پشت یکدیگر، موضوع خنده‌دار برای مسئولان ورزش ایران نیست. یاهو اسپورت نوشت: دو فوتبالیست ایرانی پس از اقدام غیراخلاقی خود در بازی با داماش گیلان، از ورود به اماکن ورزشی محروم شدند. با مشاهده تصاویر گل اول بازی، می‌توان فهمید که شیث رضایی خواستار اقدام زشت نصرتی نبوده است. به نظر می‌آید که این فرد خواستار «نیشگون» گرفتن بوده که به اشتباه کاری دیگر را کرده است.

سوپر اسپرت هم نوشت: دو بازیکن تیم ملی ایران به دلیل رفتارهای غیراخلاقی محروم شده‌اند.

همچنین، نیویورک پست در واکنش به این اقدام نوشت: فدراسیون فوتبال ایران دو بازیکن را به دلیل حرکات ناشایست محروم کرده است. هرالد سان استرالیا نیز این ماجرا را این‌گونه بازتاب داد: فدراسیون فوتبال ایران دو بازیکن را به دلیل خوشحالی غیراخلاقی محروم کرده است.

ستاره‌ای از دل لیگ یک

لیگ دسته اول فوتبال ایران همیشه پر از سوژه است. این بار اتفاقی بی‌نظیر در دیدار دو تیم شهرداری یاسوج و نساجی قائم شهر رخ داد که یک‌شبه، نام مجید نجاتی را بر سر زبان‌ها انداخت. نجاتی همان پدیده‌ای است که وقتی می‌بیند دروازه تیمش در آستانه فروپاشی است، بی‌خیالِ گرم کردن در کنار زمین می‌شود و با یک حرکت انتحاری توپ را از روی خط دروازه به زمین برمی‌گرداند؛ کاری که حتی برای هم‌تیمی‌هایش هم قابل باور نبود. جالب اینجا بود که مجید نجاتی بعد از پایان بازی با اعتماد به نفس خاصی مقابل دوربین‌های تلویزیونی ایستاد و گفت: «این تنها کاری بود که می‌توانستم برای تیمم انجام دهم».

نجاتی به ستاره شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد و یک صفحه ویژه در فیسبوک هم با عنوان «ما خواهان حضور نجاتی در تیم ملی در جام جهانی 2014 هستیم» تشکیل شد.

این حرکت در رسانه‌های ورزشی جهان مانند یاهو، رسانه‌های ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی بازتاب داشت. روزنامه ایتالیایی گازتا دلو اسپورت با تیتر «حرکت خارق‌العاده در ایران» این موضوع را بازتاب داد. سایت معتبر تی‌آنلاین آلمان در بخش ویدئوهای برگزیده خود اقدام به پخش صحنه عجیب بازی شهرداری یاسوج و نساجی قائمشهر کرد.

کری می‌خوانی؟

ماجرای هجوم ایرانی‌ها به صفحه اجتماعی منتسب به ایوان زایتسف، بازیکن روسی - ایتالیایی لاجوردی‌پوشان، قبل از بازی ایتالیا و ایران در لیگ جهانی 2014 کلید خورد. زایتسف در اظهارنظری کوتاه قبل از بازی گفته بود «بعد از باخت تیم ملی فوتبال ایتالیا مقابل اسپانیا، به امید پیروزی مقابل والیبال ایران؛ شهر مودنا». این پست به مذاق ایرانی‌ها خوش نیامد و باعث شد تا بعد از شکست ایتالیا مقابل ایران، تعداد زیادی از مردم ایران برای آن به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ایتالیایی نظر بگذارند.

این کامنت‌ها، واکنش امتیازآورترین بازیکن دیدار ایران و ایتالیا را هم در پی داشت. ایوان زایتسف صبح روز بعد در پست جداگانه‌ای به زبان ایتالیایی اعلام کرد: «350 کامنت توهین‌آمیز برای بازی با ایران». هنوز دقایقی از انتشار این نظر روی صفحه اجتماعی این بازیکن نگذشته بود که ایرانی‌ها چند صد کامنت دیگر هم برای این اظهارنظر ثبت کردند.

مدتی بعد ایتالیا موفق شد تیم ملی والیبال ایران را سه بر صفر مغلوب کند. ایوان زایتسف هم در صفحه شخصی خود نوشت: «تیم بزرگ پیروز شد؛ خداحافظ تریسته زیبا» و «چه اتفاقی افتاد برای دوستان ایرانی؟ 3 بر صفر؟» این اظهارنظر باعث شد تا برخی از کاربران ایرانی به صفحه شخصی او هجوم بیاورند. خانواده زایتسف هم از این توهین‌ها بی‌نصیب نمانده بودند و حجم بالای کامنت‌ها به جایی رسید که این بازیکن گفت: «متأسفم که بزرگ‌ترین تفریح ایرانیان توهین به دیگران است».

چه لباسی بود که پوشیدی؟

فردوسی‌پور پس از مواجهه با اصرارهای مکرر مهدی مهدوی‌کیا در برنامه 90 مبنی بر پخش مراسم قرعه‌کشی جام جهانی فوتبال گفت: بگذارید بگویم، لباس خانمی که در مراسم روی صحنه حضور دارند، خیلی منشوری است. دقایقی بعد از شروع مراسم و کنایه عادل فردوسی‌پور، کاربران ایرانی، به صفحه فیس‌بوک منتسب به فرناندا لیما حمله کردند. مجله فرانسوی لوپوئن در گزارشی مفصل نوشت: «لباس دکولته سبب شد تلویزیون ایران نتواند قرعه‌کشی جام جهانی را پخش کند».

لیما چند روز بعد در گفت‌وگو با فرانس 24 عنوان کرد: هر فردی محصول فرهنگی است که در آن زندگی می‌کند. در مورد مردم ایران باید بگویم، نظر من به خاطر کامنت‌های توهین‌آمیز نسبت به آنها تغییر نکرده است. همچنان به فرهنگ و همه انسان‌ها احترام می‌گذارم.

هاشم را می‌شناسی؟

پس از همگروهی تیم ملی کشورمان با آرژانتین در جام جهانی 2014 برزیل، کاربران ایرانی به صفحه مسی هجوم بردند و پس از توهین‌های فراوان، هاشم بیک‌زاده را به رخ او کشیدند. مسی هم در پاسخ نوشت: «من برای این مردم متأسفم زیرا این‌گونه واژه‌ها بسیار غیردوستانه هستند».

روزنامه‌های منطقه کاتالونیای اسپانیا که به دقت اخبار مسی را پیگیری می‌کنند به صورت مفصل این موضوع را بازتاب دادند تا تمامی اسپانیایی‌ها و هواداران بارسلونا در جریان «کژرفتاری» ایرانی‌ها قرار بگیرند. روزنامه «ال‌موندو» چاپ اسپانیا در گزارشی به بررسی حمله هواداران ایرانی به صفحه اجتماعی لیونل مسی پرداخت.

در بخشی از این گزارش آمده بود: «مسی در زبان فارسی نام یک فلز است که ارزش زیادی ندارد و به همین خاطر هواداران ایرانی با استفاده از تشابه نام مسی با یک فلز، به توهین به این بازیکن پرداختند.» دیگر روزنامه معتبر منطقه «کاتالونیا‌اسپورت» هم در گزارشی مشابه، برخی از توهین‌های کاربران ایرانی به ستاره محبوب فوتبال جهان را ترجمه کرد.

بعضی از رسانه‌های معتبر کشورهای دیگر مثل «اشپیگل» آلمان هم به این اتفاق واکنش نشان داد. اشپیگل در بخشی از گزارش مفصل خود در این‌باره نوشت: «در برخی از نوشته‌ها به نبرد احتمالی مسی و هاشم بیک‌زاده (مدافع استقلال) اشاره و نوشته شده است: بیک‌زاده طوری باید مسی را له کند که در پایان، چهر‌ه‌ای در فوتبال دستی به‌نظر بیاید».

چرا پنالتی نگرفتی؟

باخت دقیقه 91 ایران و پنالتی مسلمی که به سود ایران گرفته نشد، بهانه خوبی بود تا باز هم این کاربران که تعدادشان کم هم نبود، به یک صفحه شخصی حمله کنند. اشکان دژآگه در نیمه دوم روی یک ضد حمله به خوبی از زابالتا رد شد اما مازیچ در حالی که فاصله زیادی با این صحنه نداشت، خطایی روی دژآگه نگرفت و حتی کرنر را هم به سود ایران اعلام نکرد تا شائبه‌های زیادی درباره علت این تصمیمش به وجود بیاید. کی‌روش هم بعد از بازی این داور را از انتقاد خود بی‌نصیب نگذاشت و ادعا کرد که مازیچ به اندازه مسی در سرنوشت این بازی نقش بازی کرد. ایرانی‌ها هم به صفحه او حمله کردند و حتی صفحه جدیدی هم در فیس‌بوک با نام «فیفا باید مازیچ داور بازی ایران و آرژانتین را محروم کند» ایجاد شد. اقدامی که در رسانه‌های جهان بازتاب فراوانی داشت.

چرا پولادی را اخراج کردی؟

وقتی بنجامین ویلیامز، دومین کارت زرد را به مهرداد پولادی نشان داد و ایران را از‌ همان نیمه اول دیدار ایران و عراق 10 نفره کرد، تنها برد تیم ملی فوتبال کشورمان می‌توانست او را از مهلکه‌ای نجات دهد که در فضای آنلاین انتظارش را می‌کشید اما تیم 10 نفره ایران پس از پذیرش سه گل و به ثمر رساندن سه گل، نتوانست در ضربات پنالتی موفق باشد و برنده از مستطیل سبز خارج نشد. ایرانی‌ها به سرعت به صفحه شخصی این داور استرالیایی حمله کردند ولی این بار یک اشتباه آن‌ها را سوژه کرد.

ظاهراً تنها «بنجامین ویلیامز داور» نبود که مورد حمله قرار گرفت، بلکه هر بنجامین ویلیامزی که در شبکه‌های اجتماعی به ویژه در فیسبوک‌ حضور داشت، حمله گسترده کاربران ایرانی را تجربه کرد و در این میان، گزینه‌ای که ظاهراً شبیه‌ترین مورد به داور بازی بود، با بیشترین حملات مواجه شد؛ مردی همنام داور بازی ایران و عراق که ساکن و اهل آمریکا بود توسط گروهی از هموطنان اشتباه گرفته شد و فحش خورد.

بنجامین ویلیامزِ آمریکایی پس از اتفاقات رخ داده برای او، در پستی در صفحه‌اش در فیسبوک از اینکه در چند ساعت 992 نفر از ایران - که رو به افزایش است - برایش درخواست دوستی فرستاده‌اند، ابراز تعجب کرد و گفت: «نمی‌دانم مشکلی به‌وجود آمده یا اینکه محبوبیت من در ایران در حال افزایش است!». دقایقی بعد بنجامین آمریکایی، توسط برخی دوستانش در کامنت‌های همین پست، متوجه ماجرا و علت این حجم درخواست دوستی شد و در یک پست نوشت: «خب، گمان می‌کنم، تنها گزینه‌ای که دارم، تغییر نامم باشد». این اتفاق در رسانه‌های دنیا بازتاب زیادی داشت و بسیاری از شبکه‌های دنیا از ویلیامز دعوت کردند تا شرح ماجرا را برای مخاطبانشان تعریف کند.

سکانس آخر: تراکتورسازی

اتفاقات بازی تراکتورسازی تبریز و نفت تهران در هفته پایانی لیگ برتر ایران که به تساوی سه بر سه انجامید و در نهایت سپاهان قهرمان شد، به قدری عجیب بود که بازتاب جهانی داشت. سپاهان در حالی در هفته پایانی به قهرمانی لیگ برتر رسیده بود که چند کیلومتر آن طرف‌تر در تبریز نیز هواداران و بازیکنان تراکتورسازی به گمان توقف خانگی سپاهان جشن قهرمانی برپاکرده بودند.

روزنامه گاردین یک روز پس از ماجرای تبریز یکی از سوژه‌های خود را به این دیدار اختصاص داد و نوشت: وقتی سوت پایان بازی تراکتورسازی و نفت به صدا درآمد هواداران خوشحال تبریزی به زمین ریختند تا اولین قهرمانی خود را در لیگ برتر جشن بگیرند. هواداران خوشحال تراکتورسازی که سر از پای نمی‌شناختند به زمین ریختند و سرمربی خود را در آغوش گرفتند ولی دقایقی بعد مشخص شد سپاهان در اصفهان پیروز شده و تراکتورسازی در رده دوم جدول قرار گرفته است.

خبرگزاری فرانسوی AFP گزارش داد: وقتی سوت پایان بازی تراکتورسازی تبریز و نفت تهران به صدا در آمد هزاران هوادار شادمان برای شادی به زمین ریختند چون فکر می‌کردند تیمشان به اولین عنوان قهرمانی‌ خود در رقابت‌های لیگ برتر رسیده اما زمانی که لبخند بر لبان هواداران این تیم بود و آنتونی اولیویرا، سرمربی پرتغالی تراکتورسازی توسط هواداران این تیم به آغوش کشیده شد ناگهان همه‌چیز به تلخی گرایید چون خبر رسید که آنها اشتباه متوجه شده‌اند و تیمشان قهرمان نشده است. یاهو اسپورت، مترو و چند پایگاه اینترنتی فوتبال جهان نیز این اتفاق عجیب را پوشش دادند.

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Senator1989 از ایشان تشکر کرده است:

کد خبر: ۵۰۱۴۷۶
    تاریخ انتشار:
    ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۹
    -
    19 May 2015
    فرهاد مجیدی همان‌طور که وعده داده بود بعد از دربی لب به انتقاد گشود.

به گزارش ایسنا فرهاد مجیدی با انتشار پستی در اینستاگرامش به شدت از کادر فنی و هیأت مدیره استقلال انتقاد کرد و آنها را «بی‌کفایت‌ترین» در تاریخ استقلال خواند.

او همچنین نوید روزهای خوش آینده داد و گفت بزودی برای تیم نمادی جدید و می‌سازد که جهانی باشد. او نوید داده بزودی برمی‌گردد و با رفتن این افراد از استقلال در کنار تیم خواهد بود.

مجیدی در گفت‌وگویی با خبر ورزشی نیز نتایج استقلال قلعه‌نویی را شرم‌آور خوانده است.

او که دو سالی سکوت کرده بود و سعی می‌کرد هرچه امیر قلعه‌نویی علیه او می‌گوید، سکوت کند یکباره با ناکامی و جدایی قلعه‌نویی از استقلال علیه او شورید.

محبوب‌ترین بازیکن این روزهای استقلال، از موقعیت ایجاد شده برای قلعه‌نویی استفاده بهینه کرد و تیر خلاص را به این مربی سابقاً محبوب زد. به کسی که در این چند وقت بارها او را متهم کرده بود به تنها گذاشتن استقلال. چیزی که مجیدی اصلا دوست ندارد مدام رویش مانور شود.

در بخش‌هایی از این گفت‌وگو، مجیدی نتایج استقلال را مایه شرمساری دانسته و گفته است: «زمانی که این آقا آمد، تیم داشت برای قهرمانی در آسیا می‌جنگید. گفتند او آمده که تیم قهرمان آسیا شود اما در دو سال گذشته نتایجمان فاجعه‌آمیز بوده و حالا دیگر سهمیه آسیا هم نمی‌توانیم بگیریم.»

مجیدی که هیچ وقت رابطه خوبی با مقداد نجف‌نژاد و فامیل نزدیکش علی امیری نداشته از موقعیت برای انتقاد از آنها هم استفاده کرده و گفته: «چرا باید در سال منهتی به انتخابات، یک نماینده مجلس بیاید و رئیس هیأت مدیره استقلال شود؟»

بازگشت به ابتدای صفحه

نظر شما
    نام:
    ایمیل:
    * نظر:

در این رابطه بیشتر بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/501476/...88%DB%8C%DB%8C © www.tabnak.ir

عضو فعال گیلان آواتار ها

گودرزی: تکرار بازی تراکتور-نفت دور از ذهن نیست

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که احتمال تکرار بازی تیم تراکتورسازی تبریز و نفت تهران دور از ذهن نیست، گفت: اما این بازی تبعاتی برای فوتبال کشور، تیم تراکتورسازی و سهمیه ایران در آسیا دارد.

http://www.varzesh3.com/news/1241505...8C%D8%B3%D8%AA

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 6 از 7 نخست ... 34567 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع