صفحه 3 از 360 نخست 1234561353103 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 3598

موضوع: شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

ستاره دار (2) ائلچی آواتار ها
    تشکر شده 7,381 بار در 1,845 ارسال

پاسخ : شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    با سلام و درود

امیدوارم در بازار ناخوشایند این روزها دوستان عزیزم در آرامش باشند و آرامش و تندرستی خودشونو به دست طوفان بورس ایران نسپرده باشند

من تنها استراتزی که مایه آرامش -راحتی است سرمایه گذاری در شرکت هایی که سود مجمع بالایی دارند طرح و توسعه دارند و پتانسیل افزایش سودآوری و....و خرید در پایین ترین حد قیمتی و بدون توجه به نوسانات روزانه - هفتگی و ماهانه

در مجمع کاما - کروی - فزرین - فاسمین و.... شرکت کردیم و متوسط 17 % سود نقدی دریافت خواهیم کرد

از چند وقت پیش به فکر شرکت در مجمع شرکت های میانسالی 31 شهریور و 30 آذر افتادم

روی چند سهم بررسی داشتم و معاملاتشون زیر نظر گرفتم یکی دوتا سهم ساختمانی به همراه پارسان و غدیر و...

پارسان 760 تومان ........ 160 تقسیم خواهد کرد........ یک هفته بعد از مجمع سود را پراخت خواهد کرد ...........قیمت سهم برامون می افته 600 تومان
    تازه سال مالی این سهم می خواهد بشه 31 شهریور .......... یعنی سه ماه زودتر از موعد

اما بپردازیم به پیش بینی تحلیلی سود پارسان برای سال 94 :
    سود پارسان در اولین پیش بینی کمتر از 160 تومان نخواهد بود و این به این معنی است قیمت سهم بعد از مجمع خیلی زود قیمت قبل از مجمع را خواهد دید .............یعنی 20 % سود مجمع مفت و بدون درد سر در عرض چند ماه

اما سود 94 پارسان در ادامه به 200 هم خواهد رسید و این یعنی رشد قیمتی سهم در ادامه راه ........

به روند سود آوری پارسان در چند سال گذشته توجه داشته باشید:

سال 90 ...........با سرمایه 600 میلیارد تومان............155 تومان سود
    سال 91...........با سرمایه 600 میلیارد تومان............190تومان سود
    سال 92...........با سرمایه 600 میلیارد تومان............333تومان سود( با سرمایه 1000 میلیارد ........200 تومان سود )
    سال 93...........با سرمایه 600 میلیارد تومان............420تومان سود ( با سرمایه 1500 میلیارد .......168 تومان سود)

یعنی کسیکه هنوز این سهم را از عرضه اولیه دارد 480تومان پول سهم را داده والان برای سال 93 داره 420 تومان سود می گیره به این می گند رشد سودآوری

و این رشد سودآوری برای پارسان همچنان ادامه داره اما با شتاب و شیب بسیار ملایم نسبت به قبل
    با سلام
    میشه یه نگاه هم به خارزم بندازید؟ مجمع شرکت هم نزدیک هست.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ائلچی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 44,860 بار در 2,843 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ائلچی نمایش پست ها
    با سلام
    میشه یه نگاه هم به خارزم بندازید؟ مجمع شرکت هم نزدیک هست.
    با سلام
    وخارزم افت خوبی کرده نزدیک مجمع هستش و می تواند تا 30 تومان سود تقسیم بکنه و........

شما می توانید به دید مجمع سهم رو بخرید و سود رو بگیرید و زمانیکه قیمت سهم بعد از مجمع به قیمت خریدتان رسید بفروشید

بررسی کلیه پرتفوی این سهم بسیار زمانبر می باشد همچنانکه خود شرکت هم پیش بینی سود هم نمی ده
    از لحاظ سرمایه یه خورده سنگین شده
    ولی به نظرم مالک یک نیروگاه هم می باشد
    لذا رشد آنچنانی نخواهد کرد البته تو این بازار مگر به دید مجمع و دریافت سود نقدی
    مگر اینکه اتفاق خاصی در بانک صادرات یا نیروگاه بیافته که می تواند موجب رشد سهم تا 200 تومان هم بشه

4. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی samie آواتار ها
    تشکر شده 458 بار در 97 ارسال

سلام
    لطفا ميكنيد دتوليد و دكيمي رو بررسي كنيد؟
    بد اقبالی نشان میدهد چه کسانی واقعأ دوست نیستند ((ارسطو))

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید samie از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط samie نمایش پست ها
    سلام
    لطفا ميكنيد دتوليد و دكيمي رو بررسي كنيد؟
    با سلام

من روی سهام دارویی به دلایل خاصی کار نمی کنم .................

اما روند بعضی از سهم هایش رو هر از گاهی چک می کنم........... دتولید رو زیز 1000 تومان می توانستید با خیال راحت خرید کنید بدون بررسی صورت های مالی ............. حال اگر امد زیر 1000 می توانید بخرید

متاسفانه در روزهایی که سهام مفت عرضه می شه و می توان در قیمت های مناسب خرید کرد شک و تردید می کنیم اما در روزهایی که هر کدوم 10 % رشد می کنند تازه فکر خرید به سرمون می زنه داستان دتولید هم همین قضیه است.

من در روز بازگشایی ثشرق در 181 تومان 40-50 هزارتا اضافه کردم در منفی 5-6 درصد

اما این روزها به کرات پارسان می خرم .............160 سود نقدی .........تعدیل سود سال بعد و اعلام سود بین 180 تا 190 د رااولین پیش بینی ............امسال پارسان با سود 160 تومانی شپدیس ..........و سود 300 تومانی پتروشیمی پارس == پارسان 168 ساخته

و اما برای پیش بینی سود سال 94 پارسان وضع فرق می کنه .............شپدیس در اولین گام سود 400 تومانی و پتروشیمی پارس در اولین گام سود 440 تومانی را روانه بازار نموده اند و این یعنی دو تعدیل خوب برای سود 94 پارسان نسبت به سال 93

و اما در ادامه راه باید منتظر گزارشات پالایشگاه های پارسان باشیم اگر وضع 93 شبریز و شراز مانند سال 92 باشد آنوقت باید منتظر سود بالای 220 تومانی برای پارسان باشیم

کبافق به قیمت 400 تومان رسیده

ثباغ در 220 ................ثشرق در زیر 185 تومان

وغدیر در 660 تومان

کروی زیر 240 تومان ........فزرین در 430 تومان

سکارون ........سهگمت .........ساروم .......سشمال و...........

و بسیاری از سهام های مفت دیگه ............آرزوی این قیمت ها 6-7 ماه پیش شاید غیر ممکن ودر حد یک رویا بود

و شاید روزی روزگاری این قیمت مجدد تبدیل به ...............

در این بازار هر چه قدر دست و پا بزنید بیشتر در باتلاق فرو خواهید رفت بیشتر ضرر خواهید کرد بیشتر اعصاب ها خراب خواهد شد پس خرید در بهترین قیمت ها و گذاشتن آنها در صندوق و در گوشه ای ...............تا زمانش فرا برسه

8. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

با سلام

22 روز از آخرین پستم می گذرد

انتخاب سهام برتر و مفت و زیر قیمت و دوری از بازار بهترین استراتژی بود که انتخاب کردم

در این 22 روز خرید در قیمت های رویایی در دستور کار قرار گرفت :

ثباغ در 202 تومان .............ثاخت در 125 تومان..................ثشرق هم در 180 خریده بودم
    هدف فروشنده ها را در این قیمت ها درک نمی کنم همانطوریکه هدف خریداران ثباغ بالای 500 ..........ثشرق بالای 350 تومان و... را درک نمی کردم

وقتی بازار می خواد بخره به 4% ....10% ...........و 50% درصد مثبت هم توجهی نمی کنند

اما وقتی نمی خواد بخره برای یک ریال هم آنقدر ناز و افاده می کنند

مثلا" ثاخت فروشنده روی 1251 ریال می شینه خریدار روی 1250 ریال انتظار خرید می کشه رقابت فقط و فقط یک ریال

در گروه پتروشیمی :
    قبل از مجمع مقداری تاپیکو خریدم ............70 تومان سود نقدی برای 500 تومان .............و یک افزایش سرمایه 50% از سود انباشته .............رهاورد مجمع تاپیکو بود

در این گروه همچنان در حال اضافه کردن پارسان هستم ............20% سود نقدی در یکی دو ماه آینده کوچکترین بازدهی پارسان خواهد بود
    و یک افزایش سرمایه 100 درصدی هم تعداد سهام سهامداران را دو برابر خواهد کرد
    تا سهامداران این سهم بدون کوچکترین دغدغه و دور از استرس از سهامداری لذت ببرند

در گروه سرب و روی :
    این گروه هم با افت و خیزهایی همراه هستند ولی چیزی که مهم است توجه نکردن به نوسانات قیمت ها می باشد
    در این گروه فاسمین دوباره به 400 تومان رسید
    کاما .........کروی .........و کبافق هم افت هایی داشتند ولی قابل جبران است انشالله به زودی

در این گروه فزرین مجدد قیمت زیر 400 را لمس کرد و من نتوانستم لطف فروشنده ها را رد کنم و 30,000 تا زیر قیمت 400 با فاسمین 380 تومانی طاق زدم

در گروه سیمانی :
    سکارون زیر 600........سهگمت زیر 500 ...........سشمال و... مفت اندر مفت بودند و در یک چشم به زدن فرصت ها از دست می ره

مطمئنا" خرید در قیمت های مفت ..........و دوری از بازار ............توجه به زندگی شخصی ...........ادامه تحصیل ............ورسیدن شغل اصلی .........................بهترین بازدهی را در مقابل کسانیکه کار هر روزشان رصد کردن بازار ............خرید فروش روزانه ..........جابجایی سهام ............از این شاخه به اون شاخه پریدن است.

این فروم های بورسی هم گاهی اوقات محلی است برای پر کردن اوقات فراغت ..........و مطالب بعضی از افراد جوگیر و احساسی

شبندر روزی وعده شاخص 40000 تایی ا می دهد
    یک روز به تنهایی با خرید چند صد میلیونی سهام گروه خودرویی را صف خرید می کنه
    روزی وعده ایرانخودرو 14000 تومانی می ده
    روزی خبر از فروش تمام سهام هایش را می ده
    و.... بلاخره مردم را سرگرم کرده

عضو فعال

با سلام

چند نکته مهم خدمت همه سروران عزیز عرض کنم

اول در خصوص این تایپیک با عنوان شفاف سازی صورت های مالی :

در این بازار فعلا" نیازی به بررسی صورت های مالی نیست بیش از 50% سهام موجود در بازار را چشم بسته و بدون بررسی صورت های مالی می توان خرید

قیمت های بعضی از سهم ها آنقدر مفت بوده و هست که بدون توجه و نیاز به بررسی صورت های مالی می توان با خیال راحت خرید کرد

اما در گروه ساختمان :
    ثغرب از قیمت های بالای 300 تومان رفت رسید به 230 تومان و حال مجدد رسید به بالای 300 تومان
    این یعنی یک فرمول , یک استراتژی و یک راهنمایی برای خرید
    یادتان هست در محدوده 230 تومان چه فیلمی بازی می کردند برای یکی و دو ریال بالا پایین چقدر ناز می کردند یک فیلمی بازی می کردند که آدم فکر می کرد قیمت در همین محدوده 230 باقی خواهد موند

این مطلب رو گفتم تا به این بررسیم که همانگونه ثغرب مجدد از 230 رفت بالای 300 تومان .........پس ثاخت هم می تونه مجدد به 200 بررسه...........ثباغ - ثتران و ثشرق هم می تونند مجدد به 300 بررسه .............. فقط و فقط کافیه بازی یک ریال دو ریال آقایون تموم بشه ............آنوقت یک ریال دو ریال هیچی 40-50 تومان بالاتر از این قیمت آنقدر راحت خرید خواهند کرد که فکرش هم نکنی
    همانگونه بازی ثاخت در اردر های 1250 خرید..............و 1251 ریال فروش تمام شده و حالا بالای 10% بیشتر از اون قیمت ها سهم صف خرید شده

تذکر :
    البته این مطالب را نگفتم که برید بخرید بعد بدهکار بشیم ............سهم صف خرید شد من خودم دیگه خرید نمی کنم

طبق همان استراتژی که گفتم برای فزرین هم اتفاق افتاد ...............فقط کافیه روند چند سهم را زیر نظر داشته باشید فعلا" دنبال این نباشید که کدام سهم بنیادی تر است کدام سهم صف خرید شده ...............سهام های رشد کرده مثل حسینا را ول کنید اگر بازهم رشد کنه اصلا" اهمیتی نداره
    دنبال این باشید کدام سهم ارزنده بیشتر افت کرده - کدام سهم در قیمت های دوبرابری برای خرید دست و پا می شکستند
    فزرین در عین ارزندگی رسید به 400 تومان ........هرکس خرید نوش جانش.........در عرض یکی دوهفته ناقابل بالای 10% سود داد البته من دنبال اینجور سودها نیستم که بفروشم و سود شناسایی کنم بلکه در قیمت های نازل دست فروشندگان عزیر را رد نمی کنم و به اندوخته قبلی اضاف می کنه تا بعد.......

حال بررسیم به چند سهم که فعلا" دارند فیلم بازی می کنند ولی حسم بهم می گه رشد خواهند کرد

پارسان زیر 750 تومان ............غدیر زیر 640 ..............کروی زیر 230 ............سکارون اگر دوباره برسه به زیر 600...........کبافق زیر 430 و اگر دوباره برسه به 400............واتی زیر 360 و پایین تر ................سهگمت زیر 500 ........ساروم زیر 600............شیران زیر 700.............پترو شیراز زیر 750 ............کاما زیر 930 و پایین تر ........فاسمین زیر 370 و پایین تر و..................

11. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 2,720 بار در 785 ارسال

سلام : با توجه به اعلام قیمتهای خوراک پتروشیمی ها طی 20 روز آینده ، احتیاط در خرید اینها لازم نیست ؟
    هرچند در بسیاری از صورتهای مالی این گروه ، احتیاط لازم در پیش بینی سود شده است ولی خب ... نمیدونم :: شاید یک مقدار قیمتشون اذیت کند
    در مورد پارسان ، سنگینترین وزنهای پورتفویش شراز و شبریز و زاگرس هست :: غدیر هم 70 درصد سودش رو از پارسان می گیره ::
    نظر شخصی را گفتم :: البته بنظرم تعدیلهای منفی مربوطه را پیشخور کرده اند

13. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید PETROLEUM از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط PETROLEUM نمایش پست ها
    سلام : با توجه به اعلام قیمتهای خوراک پتروشیمی ها طی 20 روز آینده ، احتیاط در خرید اینها لازم نیست ؟
    هرچند در بسیاری از صورتهای مالی این گروه ، احتیاط لازم در پیش بینی سود شده است ولی خب ... نمیدونم :: شاید یک مقدار قیمتشون اذیت کند
    در مورد پارسان ، سنگینترین وزنهای پورتفویش شراز و شبریز و زاگرس هست :: غدیر هم 70 درصد سودش رو از پارسان می گیره ::
    نظر شخصی را گفتم :: البته بنظرم تعدیلهای منفی مربوطه را پیشخور کرده اند

زنگنه:
    وزیر نفت با بیان این‌که 25 درصد سود را برای تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی می پذیریم، گفت: پس از توافق با تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی قیمت خوراک برای تا سال 1404-1405 طی 20 روز آینده تعیین می شود.

با سلام

متشکرم اتفاقا" به موضوع خوبی اشاره کردید

همانطوریکه گفتید قیمت ها افت کرده و تا حدودی تاثیر منفی خیلی از پیشامد ها پیشخور شده است.

حالا این 25 % سودی که دولت برای پتروشیمی ها پذیرفته ممکنه خیلی هم بد نباشه

حال این 25% سود پتروشیمی ها از چه ماخذی محاسبه بشه خیلی خیلی مهمه

25% سود ناخالص ...............یا 25 % سود خالص ( پس از کسر هزینه های ادارای و تشکیلاتی و..........)

25% ضربدر فروش = سود پتروها

حالا خود این فروش می تونه کلی متغییر درونش باش .........25% کدام فروش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فروشی که با ارز مبادلاتی بوجود آمده ............یا فروشی که با ارز آزاد بوجود آمده؟؟؟؟

فروشی که نوسانات و بالا و پایین شدن های نرخ های جهانی فروش محصولات در اون لحاظ شده یا نه ؟؟؟

مثلا" در مورد زاگرس اگر بخواهیم سود را بر مبنای 25 % کل فروش در نظر بگیریم به سود بالای 400 تومان در سال 93 می رسیم .

یا در مورد پالایشگا ه ها مثل شبریز و شراز و... سود زیر 10 % فروش است.

پس باید منتظر ماند تا ببنیم چه اتفاقی خواهد افتاد اما در مورد پارسان 30-40 روز دیگر شاهد تقسیم سود 150 تومانی خواهیم بود و قیمت سهم می شه 600 تومان و p/e سهم زیر 4

اگر در فرمول محاسبه نرخ خوراک فروش شرکت ها با دلار معاملاتی در نظر گرفته بشه تفاوت نرخ آزاد و معاملاتی کاملا" به نفع شرکت های پتروشیمی خواهد شد.

حالا با این اتفاق ها اگر پارسان را ارزان تر هم بفروشند و بتوانیم زیر 700 هم بخریم چه بهتر می شه نور علی نور

15. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 2,720 بار در 785 ارسال

اگر بخواهیم جانب احتیاط را بگیریم ، سود 25 درصد منظورش سود خالص بوده است :: سود خالص پتروشیمی های گازی در حال حاضر حداقل 50 درصد هست :: قبلا" که قیمت خوراک ارزانتر بود سودشان تا 80 درصد هم می شد :: در صحبتهایش هم گفته که سود پتروشیمی ها را 25 درصد معقولانه می داند
    با شناختی که از مجموعه وزارتی دارم بعید می دانم قیمت خوراک را ارزان حساب کنند :: نکته بعدی که مهم هست اینه که تصمیم گیری این مورد با توجه به نوع فروش آنها (بورس کالا) و ... عملا" فقط در حیطه اختیاران وزارت نفت نیست :: خب وزارت صنعت هم دخیل هست و حتی سازمان بورس :: امیدوارم وزارت نفت تصمیم جزیره ای نگیرد و دوباره التهاب در بازار ایجاد نکند با اظهارات نابخردانه ::

17. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید PETROLEUM از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 2,771 بار در 712 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    با سلام

چند نکته مهم خدمت همه سروران عزیز عرض کنم

اول در خصوص این تایپیک با عنوان شفاف سازی صورت های مالی :

در این بازار فعلا" نیازی به بررسی صورت های مالی نیست بیش از 50% سهام موجود در بازار را چشم بسته و بدون بررسی صورت های مالی می توان خرید

قیمت های بعضی از سهم ها آنقدر مفت بوده و هست که بدون توجه و نیاز به بررسی صورت های مالی می توان با خیال راحت خرید کرد

اما در گروه ساختمان :
    ثغرب از قیمت های بالای 300 تومان رفت رسید به 230 تومان و حال مجدد رسید به بالای 300 تومان
    این یعنی یک فرمول , یک استراتژی و یک راهنمایی برای خرید
    یادتان هست در محدوده 230 تومان چه فیلمی بازی می کردند برای یکی و دو ریال بالا پایین چقدر ناز می کردند یک فیلمی بازی می کردند که آدم فکر می کرد قیمت در همین محدوده 230 باقی خواهد موند

این مطلب رو گفتم تا به این بررسیم که همانگونه ثغرب مجدد از 230 رفت بالای 300 تومان .........پس ثاخت هم می تونه مجدد به 200 بررسه...........ثباغ - ثتران و ثشرق هم می تونند مجدد به 300 بررسه .............. فقط و فقط کافیه بازی یک ریال دو ریال آقایون تموم بشه ............آنوقت یک ریال دو ریال هیچی 40-50 تومان بالاتر از این قیمت آنقدر راحت خرید خواهند کرد که فکرش هم نکنی
    همانگونه بازی ثاخت در اردر های 1250 خرید..............و 1251 ریال فروش تمام شده و حالا بالای 10% بیشتر از اون قیمت ها سهم صف خرید شده

تذکر :
    البته این مطالب را نگفتم که برید بخرید بعد بدهکار بشیم ............سهم صف خرید شد من خودم دیگه خرید نمی کنم

طبق همان استراتژی که گفتم برای فزرین هم اتفاق افتاد ...............فقط کافیه روند چند سهم را زیر نظر داشته باشید فعلا" دنبال این نباشید که کدام سهم بنیادی تر است کدام سهم صف خرید شده ...............سهام های رشد کرده مثل حسینا را ول کنید اگر بازهم رشد کنه اصلا" اهمیتی نداره
    دنبال این باشید کدام سهم ارزنده بیشتر افت کرده - کدام سهم در قیمت های دوبرابری برای خرید دست و پا می شکستند
    فزرین در عین ارزندگی رسید به 400 تومان ........هرکس خرید نوش جانش.........در عرض یکی دوهفته ناقابل بالای 10% سود داد البته من دنبال اینجور سودها نیستم که بفروشم و سود شناسایی کنم بلکه در قیمت های نازل دست فروشندگان عزیر را رد نمی کنم و به اندوخته قبلی اضاف می کنه تا بعد.......

حال بررسیم به چند سهم که فعلا" دارند فیلم بازی می کنند ولی حسم بهم می گه رشد خواهند کرد

پارسان زیر 750 تومان ............غدیر زیر 640 ..............کروی زیر 230 ............سکارون اگر دوباره برسه به زیر 600...........کبافق زیر 430 و اگر دوباره برسه به 400............واتی زیر 360 و پایین تر ................سهگمت زیر 500 ........ساروم زیر 600............شیران زیر 700.............پترو شیراز زیر 750 ............کاما زیر 930 و پایین تر ........فاسمین زیر 370 و پایین تر و..................
    بازار خوراک نوسانگیری شده وگرنه ساختمانی ها تا پروژه نفروشن، چطور سود سازی کنند؟ بعد کی میخواد پول بده بالای این پروژه ها، حتی مفت که کسی قدرت خرید نداره (خرده پا)؟

پس موج ایجاد شده به زودی فروکش میکنه، درست مثل رمپنا که هر از گاهی زور میزنه تا 750 هم میره، باز بر میگرده سرجاش و دیگر تک سهم ها هم ایضاً مثل پلاسک، فایرا، فولاژ ....

در بازار دوره ای نوسان میگیرند بعضی ها روی برخی گروه ها، حالا هم دارویی و ساختمانی، 20 درصد تو بازه یک ماهه و حتی دو ماهه و هر بار روی برخی صنایع، یعنی سالی 5 تا نوسان 20 درصدی که مرکبش کنی، میشه شیرین 120 الی 150 درصد مطمئن و مقطعی که پول نقدت دست آخر تو هیچ مجمعی گیر هم نمیکنه که ندونی آخر و عاقبتش چی میشه، مثل پالایشی ها، مثل همین فایرا که 20 درصد پایین تر از مجمع اردیبهشتش باز شد و باز مثل وبیمه و خیلی های دیگه که نجومی رفتند بالا

خب موقعی که رفتند بالا خوب بود و میارزید؟ و الان که افت کرده اند هم باید لایقش باشند دیگه، اومدیم و توافق نشد، بازهم میگیم که سهم مفته؟؟؟؟؟

این موج سازها هستند که موج ایجاد میکنند و سوار موج خودساخته شده و به موقع خارج میشوند و علی میمونه و حوضش و آه و ناله و فغان جا ماندگان
    ویرایش توسط Nay : 2014/09/28 در ساعت 21:42

19. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Nay از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 360 نخست 1234561353103 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)