صفحه 5 از 360 نخست ... 23456781555105 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 3598

موضوع: شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

عضو فعال
    تشکر شده 44,860 بار در 2,843 ارسال

پاسخ : شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

نقل قول نوشته اصلی توسط Nay نمایش پست ها
    سلام

ببینید دوست محترم

من پرسیدم چرا ثاخت 125 مفته، شما فرمودید چون زیادی اصلاح کرده و من هم مثال نقض آوردم که چنین استدلالی صحیح نیست. به همین سادگی

پس شما که شفاف سازی میکنید، باید شفاف بفرمایید، چرا سهمی پس از اصلاح فراوان مفته؟ مثل فایرا، مثل فولاژ، مثل واتی، مثل وساپا، مثل وگستر، مثل 30 درصد سهم های حال بازار، مثل پلاسک مثل رمپنا، مثل فسرب، باز هم مثال نقض میخواهید؟؟؟؟؟

زیاده عرضی نیست، جز انتظار شفاف سازی از شما

با سلام

دوست خوبم من چند نکته خدمتتان عرض کنم :

1- اول اینکه من وقت کافی برای پست زدن ندارم ...........با اجازتون صبح ساعت 6.5 می زنیم تا ساعت 6-7 ..........بعدش چند تا آزمون داریم ...........مشکلات زن و بچه هم به کنار ..............وقت ندارم یک کلام............هفته ای یکی دو پست هم از سرم زیاده

2- مطالب شما را خواندم ...........بشتر اونا رو من هم قبول دارم ................مطالب شما منطقی و درست است............اما در جایی هستیم که اغلب منطق نمی پذیرد
    زمانی که فکر می کنید بی ارزش است................با ارزش می شه
    زمانی که فکر می کنید با ارزش است...................بی ارزش می شه

برای مپنا زیر 200 ت صف فروش درست می کنند .............اما چند ماه بعد بالای 1000 تومان صف خرید
    وقت ندارم به هیمن یک دونه اکتفا می کنم

3- من تبلیغ سهم نمی کنم ...........نیازی به تبلیغ نیست ...........زمانی که می خرم اعلام می کنم زمانی که می فروشم هم اعلام می کنم

بیش از یک سال پیش ........واتی 250 به همه گفتیم خریدم خیلی ها با ما خریدند ............رفت تا 900 تومان .........من خود در 860-870 فروختم اعلام کردم

غبشهر از 900-1000-1500 اعلام خرید کردیم تحلیل های بسیاری کردیم بالغ بر 20 صفحه تحلیل .............زمانیکه در 4600-4700 فروختیم همان موقع اعلام کردیم تا اطلاع ثانوی دو بر این سهم نخواهم رفت

غمارگ 320 خرید شد...........در 900 و اخریش در در 1240 ت فروختیم همان روز اعلام کردیم که این سهم بعد از مدتی به زیر 300 خواهد رسید..............خیلی ها با جبهه گرفتند ................خیلی ها به خاطر غمارگ با من بد شدند........ولی تحلیل ها و اطلاعات بنده می گفت چه بلایی سر غمارگ خواهد افتاد

بحث فروش زمین شهر ری .........اجاره کارخانه ...........و... مواردی بود که به مفصل تحلیل شد ولی دوستان.....

نمونه های زیادی از سهام معرفی شده بنده در پست ها موجود است می توانید ببنید

وبانک 230 تومانی رو با تحلیل های فراوان معرفی کردیم 20-30 صفحه در تایپکش تحلیل زدم دو سه نفر خواننده داشت همان وبانک 230 تومانی امسال 200 سود تقسیم کرد .......بدون اعمال افزایش سرمایه هایش قیمتش الان بالغ بر 1000 ت می شود

یادش بخیر وصندوق 150 تومانی ...........بدون افزایش سرمایه الان 800 و سود تقسیم شده
    یادش بخیر وتوشه 150 ت .............بدون افزایش سرمایه الان 900 ت

خیلی سهام در قیمت های مفت معرفی کردم وبه 5-6 برابر رسیدند ............همه مستند موجود است

البته در این بین اشتباهاتی هم داشتم .............همین مپنا 160 تومانی چقدر می گفتیم بخرید..........ما در 1290 فروختیم

بزرگترین اشتباهم ورود به گروه خودرو بود که خیلی زود از این گروه خارج شدمو اعلام هم کردم

امسال هم خدا را شاکرم سهام های خریداری شده بازدهی مناسبی داشتند حداقلش این بود که سود مجمع برایمان مفت دراومد

کالسیمن رو از ماه بعد ..........کاما از اول آبان ..........فزرین را همینطور ...........و کروی را آخر سال سود خواهم گرفت ..کجای این کار ایراد داره تا چشم به هم بزنی میلیون ها تومان سود مجانی می ره به حسابت ...........سفته بازی هم نکردیم

پس کار سهم چاق کردن و تبلیغ سهم نیست ........نیت ما خیر است و نون رساندن به افرادی مثل خودم

من نمی گم واتی 500-600-800 تومانی رو بخرید مپنا 1000 تومانی بخرید ........ثاخت بالای 250 بخرید ..........ثتران و ثشرق 300-400 بخرید

من ثاخت 125 تومانی .........واتی زیر 360 .......کروی 230 ت.............ثشرق زیر 180 ت و.... را مفت می گم با توجه به اون چیزهایی که در مغز من می گذره ................حال دوستان می توانند بخرند می توانند نخرند می تونند نظر بدهند مفت گران است و...

ضمنا" در این تایپیک به روی همه بازه می توانند تبادل نظر ببکنند ولی من حضورم فعلا" کمرنگ هستش

با ارزوی موفقیت برای همه ئوستان

عضو فعال H.samimi آواتار ها
    تشکر شده 6,539 بار در 1,907 ارسال

جناب شفاف سازی سلام
    منطق ترید هاتون مور د قبول چرا که حداقل اگه سود توش نباشه ضرر هم نداره
    در مورد سهام شرکتهای رویی که من هم مدتیست روی اونها با 50 درصد سرمایه ام فعالم بیشتر توضیح بدید و تارگت و زمان مد نظرتون رو بفرمایید ممنون از پاسختون (فاسمین کروی کاما)

3. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید H.samimi از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 2,771 بار در 712 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    با سلام

دوست خوبم من چند نکته خدمتتان عرض کنم :

1- اول اینکه من وقت کافی برای پست زدن ندارم ...........با اجازتون صبح ساعت 6.5 می زنیم تا ساعت 6-7 ..........بعدش چند تا آزمون داریم ...........مشکلات زن و بچه هم به کنار ..............وقت ندارم یک کلام............هفته ای یکی دو پست هم از سرم زیاده

2- مطالب شما را خواندم ...........بشتر اونا رو من هم قبول دارم ................مطالب شما منطقی و درست است............اما در جایی هستیم که اغلب منطق نمی پذیرد
    زمانی که فکر می کنید بی ارزش است................با ارزش می شه
    زمانی که فکر می کنید با ارزش است...................بی ارزش می شه

برای مپنا زیر 200 ت صف فروش درست می کنند .............اما چند ماه بعد بالای 1000 تومان صف خرید
    وقت ندارم به هیمن یک دونه اکتفا می کنم

3- من تبلیغ سهم نمی کنم ...........نیازی به تبلیغ نیست ...........زمانی که می خرم اعلام می کنم زمانی که می فروشم هم اعلام می کنم

بیش از یک سال پیش ........واتی 250 به همه گفتیم خریدم خیلی ها با ما خریدند ............رفت تا 900 تومان .........من خود در 860-870 فروختم اعلام کردم

غبشهر از 900-1000-1500 اعلام خرید کردیم تحلیل های بسیاری کردیم بالغ بر 20 صفحه تحلیل .............زمانیکه در 4600-4700 فروختیم همان موقع اعلام کردیم تا اطلاع ثانوی دو بر این سهم نخواهم رفت

غمارگ 320 خرید شد...........در 900 و اخریش در در 1240 ت فروختیم همان روز اعلام کردیم که این سهم بعد از مدتی به زیر 300 خواهد رسید..............خیلی ها با جبهه گرفتند ................خیلی ها به خاطر غمارگ با من بد شدند........ولی تحلیل ها و اطلاعات بنده می گفت چه بلایی سر غمارگ خواهد افتاد

بحث فروش زمین شهر ری .........اجاره کارخانه ...........و... مواردی بود که به مفصل تحلیل شد ولی دوستان.....

نمونه های زیادی از سهام معرفی شده بنده در پست ها موجود است می توانید ببنید

وبانک 230 تومانی رو با تحلیل های فراوان معرفی کردیم 20-30 صفحه در تایپکش تحلیل زدم دو سه نفر خواننده داشت همان وبانک 230 تومانی امسال 200 سود تقسیم کرد .......بدون اعمال افزایش سرمایه هایش قیمتش الان بالغ بر 1000 ت می شود

یادش بخیر وصندوق 150 تومانی ...........بدون افزایش سرمایه الان 800 و سود تقسیم شده
    یادش بخیر وتوشه 150 ت .............بدون افزایش سرمایه الان 900 ت

خیلی سهام در قیمت های مفت معرفی کردم وبه 5-6 برابر رسیدند ............همه مستند موجود است

البته در این بین اشتباهاتی هم داشتم .............همین مپنا 160 تومانی چقدر می گفتیم بخرید..........ما در 1290 فروختیم

بزرگترین اشتباهم ورود به گروه خودرو بود که خیلی زود از این گروه خارج شدمو اعلام هم کردم

امسال هم خدا را شاکرم سهام های خریداری شده بازدهی مناسبی داشتند حداقلش این بود که سود مجمع برایمان مفت دراومد

کالسیمن رو از ماه بعد ..........کاما از اول آبان ..........فزرین را همینطور ...........و کروی را آخر سال سود خواهم گرفت ..کجای این کار ایراد داره تا چشم به هم بزنی میلیون ها تومان سود مجانی می ره به حسابت ...........سفته بازی هم نکردیم

پس کار سهم چاق کردن و تبلیغ سهم نیست ........نیت ما خیر است و نون رساندن به افرادی مثل خودم

من نمی گم واتی 500-600-800 تومانی رو بخرید مپنا 1000 تومانی بخرید ........ثاخت بالای 250 بخرید ..........ثتران و ثشرق 300-400 بخرید

من ثاخت 125 تومانی .........واتی زیر 360 .......کروی 230 ت.............ثشرق زیر 180 ت و.... را مفت می گم با توجه به اون چیزهایی که در مغز من می گذره ................حال دوستان می توانند بخرند می توانند نخرند می تونند نظر بدهند مفت گران است و...

ضمنا" در این تایپیک به روی همه بازه می توانند تبادل نظر ببکنند ولی من حضورم فعلا" کمرنگ هستش

با ارزوی موفقیت برای همه ئوستان
    سلام و ممنون بابت وقتی که گذاشتید تو این ضیق وقتی که دارید

اما این مطالب هیچ کمکی به من نکرد و هنوز نمیدانم، چه رابطه ای بین افت قیمت و ارزندگی هست؟

بر عکس، یاد گرفته ام که همه چیز توی قیمت خلاصه میشه، پس دلیلی داره که سمگا رفته به عرش و ثاخت آمده به فرش (بطور کلی منظورمه)

بر خلاف شما من معتقدم که همه چیز منطقی است و اگر ما منطقش را درک نمیکنیم، دلیل بر بی منطق بودن آن نیست!

اما من هم یه قصه تعریف میکنم و منظورم هم از این قصه خیر نیست، بلکه فقط بیان یک تجربه است

سال 91 هرکی تو بازار بود، دست رو هر سهمی گذاشت برد کرد، و برعکسش تو سال 92

تنها کسانی برد کردند که فهمیدند سال 91 استثنایی است و همینطور سال 92

دوستی بود که سرمایه اش به قول خودش سال 91 ، 5 برابر شد... اما بعدها فهمیدم تو 92 40 درصد ضرر کرد

اما نکته ای که تو این اعداد مغفوله، اینه که ما نمیدونیم کسی که سرمایه اش 5 برابر شده، ابتدا به ساکن چقدر سرمایه داشته و به همین منوال، اگر کسی سرمایه اش 40 درصد افت کرده، چقدر سرمایه درگیر داشته و از کجا حساب میکنه؟

شخصی را میشناسم که 20 میلیونش شد 100 میلیون، اما غره از این که این خودش بوده که سود کرده و بازار کمکی بهش نکرده، رفت 100 میلیون هم قرض کرد و با دویست میلیون سال 92، تا الان 40 درصد تو ضرره (از نقطه پرتفوی جدید و خریدش)

پس ایشان الان بیش از 80 میلیون تو ضرره که اگر 100 میلیون رو ازش کم کنیم، داراییش میشه همون 20 میلیون سال 91.. پس سر جای اولشه؟ خیر .. 2 تا 25 درصد سود بانکی و تورم رو هم باید کم کنیم که میشه نزدیک 60 درصد تو ضرر (بهره مرکب)

سئوال بعدی اینجاست

شما اینهمه سهم نام بردید که تو همگی بالای 200 درصد سود کرده اید، پس دیگر چرا درگیر کار معمول 6 صبح 6 شب هستید؟ چرا تو همین بورس ادامه نمی دهید؟ چون با یه حساب سر انگشتی و اگر مرکب هم حساب نکنیم، سرمایه شما میبیایست با این تفاصیل، 10 برابر هم شده باشه و حال شما که همه را با علم خریده اید، برخلاف مثالی که ذکر کرده ام، امسال هم توی سود باشید و 1000 درصد افزایش سرمایه یعنی عاقبت به خیری و بی نیازی به دیگر مشاغل (البته معلوم نیست 1000 درصد چقدر، 1 میلیون؟ مثل اون دوست کذایی 20 میلیون یا بیشتر 100 میلیون؟)، چرا نرویم سیستم معاملاتی خود را بهینه کنیم آنهم با سود های مجانی که توی حسابمون میاد؟؟؟ علاوه بر افزایش قیمت های کذایی؟؟؟؟

پس نتیجه میگیریم که سیستم معاملاتی شما بیشتر به قمار شبیه است تا نخواهیم بگویی سفته بازی و سهامداری! چون سهامداری توی بسیاری سهم ها از سال گذشته یعنی نصف شدن سرمایه، مثل همین ساختمونی ها که کلهم نصف شدند و بقیه را هم که بهتر میدانید؟

بنابراین، سئوال ساده خود را جواب که نگرفتم، یعنی رابطه افت قیمت با مفت بودن،هیچ، سئوال دیگری هم اضافه شد که منطقی نیست، چرا با داشتن چنین تجربه موفق لا اقل ده برابر شدن سرمایه، اصولا کسی بخواد بره برای یک کار متعارف طاقت فرسا تلاش کنه و 1000 درصدش را 2000 درصد نکنه؟

یه جای کار شما میلنگه که به جای پاسخگویی مستقیم، از صحرای کربلا سخن میگویید!

نوشته های شما ساختار منطقی و عاقل پسند نداره و بیشتر شبیه قصه و ایده آل است! و به علت نا مشخص بودن ریسک به ریوارد، معلوم نیست اصولاً چقدر کارایی داره!

شخصی با ده درصد سود مطمئن، بسیار بیشتر از کسانی که 100 درصد سود اعلام میکنند، سود میکنه، زیرا 10 درصد 100 میلیون بعنوان مثال، بیشتر از 100 درصد 5 میلیون میشه!!!!!!! خیلی ها که مدعی سود سازی هستند، از این سنخ هستند، ماکزیمم پولی که ریسک میکنند بیشتر از یک میلیون تومان نیست، اما برخی ضررهای 10 میلیونی مثل آب خوردن میدهند، ککشون هم نمیگزه و دست آخر هم برنده اند! (تو بازار آهن سراغ دارم که اسکونت پول ماهی 5 درصده که سالش بدون بهره مرکب میشه 60 درصد و میلیاردی هم پول نزول میدهند)

من قصدم آزار شما یا انگ زدن نبود، فقط با خواندن مطالب شما دچار تناقض در درستی مطالب شدم که با این سئوال و جوابها متوجه شدم که حدسم درست بوده و این مطالب شما کاربردی نیست! چون اصولاً ربطی به شفاف سازی مدعای شما نداره!!!! اگر هم قراره تو این مملکت چیزی منطق نداشته باشه که میشه قمار که با این هم مخالفم و به نظرم بازار بورس ما منطقی است وقیمت ها از اصولی پیروی میکنند که فقط ما سر در نمیاوریم. همین

وقت خوش و موفق باشید
    ویرایش توسط Nay : 2014/10/01 در ساعت 22:03

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Nay از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

وقت خوش و موفق باشید
    من نمی دانم اعصاب شما از کجا خرابه؟؟؟

این رابطه بسیار ساده است که قیمت و ارزندگی سهم باه نسبت معکوس دارد

مثلا" : پارسان در 10,000 تومان اصلا" ارزنده نیست ولی در 100 تومان کاملا" ارزنده است

هر چه در شرایط پایدار بنیادی سهم قیمت بالا رود از ارزندگی سهم کاسته و بلعکس در همان شرایط پایدار هر چه قیمت سهم پایین بیاید بر ارزندگی سهم اضافه می شود

حال شما درک نمی کنید به کنار

نکته بعدی تحلیل های اعلب سهام هایی را که خریدم را در لب تابم دارم لازم نمی دانم برای شما هم بگوییم

هیچ لازم نمی دانم سوالات زندگی خصوصی و شغلی خودم برای شما توضیح بدم من کار بیرون دارم برای اینکه برای خودم هدف دارم
    بورس هم قرار بر این نیست که هر سال 1000 درصد بده .........میزان سرمایه هر کسی هم به خودش ربط داره
    اگر کسی حتی یک میلیون تومان سرمایه در بورس داشته باشه برای خودش بسیار ارزشمنده

هدف شما از زدن این پست ها نمی دانم ...........من جواب پست های شما از این به بعد نخواهم داد چون توهین و .... در نوشتار شما مشهوده
    ویرایش توسط شفاف سازی : 2014/10/01 در ساعت 22:43

7. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

خیلی ها معنای سفته بازی را نمیدانند و فکر میکنند سفته بازی امری ناپسند، زشت و ویرانگر برای اقتصاده

در حالیکه سفته بازی یا اسپکیولیشن (Speculation) یعنی پیش بینی وضعیت آینده و خرید و فروش صرفاً به منظور سود بردن، و نه مفید بودن برای صنعت مذکور

از اونجایی که سفته باز با حضورش در بازار، باعث رونق در خرید و فروش میشه و با هر معامله، سودی توی جیب دست اندر کاران بازار میفرسته، آسیب دیدگان این دست از تریدرها، عمدتاً افراد ناشی و تازه کار هستند که فکر میکنند تو بازار حلوا خیر میکنند

در حالیکه این افراد عمدتاً با روانشناسی بازار و عوامل دیگر، مثل تبلیغات و جریان پول نقد، چه فردی و چه گروهی، بازار هدف را مورد هجوم قرار میدهند و با ایجاد موج و نوسان، به میزانی که پتانسیلش ایجاب میکند، به موقع سوار و پیاده میشوند، تا خود در موج ایجاد کرده، غرق نشوند

هستند برخی که مقوله اخلاق را درگیر ماجرا میکنند و با تبری جستن از رویه مذکور، فقط جریان ایجاد موج را شناسایی میکنند که قدری با فاز تاخیری وارد ماجرا شده و بالتبع، این دسته با اسپرد کمتری، سود میبرند

حالا این بین برخی هم الا بختکی وارد و بعضا راضی به سود کوتاه مدت و دلچسب، خارج هم میشوند، یه خدا بده برکتی هم میگویند، ولی چنانچه واقع بین نباشند، در طمع چنین سودی، شروع میکنند به فانتزی بافتن و حساب کتاب های خیالی در آوردن، که اگر چنین شود، چنان خواهد شد و الخ

پس مفاهیم نوسانگیر، سفته باز، سهامدار، سویینگ تریدینگ (موج شناس) فی النفسه نه خوبند و نه بد و در حقیقت در ترمینولوژی بازار بورس میگنجند

هر کسی با یک دیدگاهی وارد کار زار میشه و بسته به امکانات، سرمایه، توانایی ها و مهارت هاش، شیوه ای مناسبش است که میبایست شناسایی و انتخاب کنه و در نهایت به نفع خودش تمامی راه حل های بهینه را بکار بگیره

بازار بورس، بازار خیرخواهی و خیر رساندن نیست، بلکه بازار مکاره ای است که هر کسی میخواهد به بالاترین قیمت کالایش را فروخته و به پایین ترین قیمت آنرا بخرد

حتی در بازار مکاره نیز هر روزه شاهد همین بزخری و تو سرمال زدن ها و ماست من ترش نیست ها هستیم، فقط فرقش اینه که توی بازار بورس، بجای دست زدن به پارچه، باید صورت مالی بخونیم، بچای وزن کردن و بو کردن و چشیدن، باید شرایط سیاسی و اقتصادی کلان را سبک سنگین کنیم و دست آخر تصمیم بگیریم که، صنعت هدف پتانسیل سود آوری را دارد یا خیر، حال اگر شرایط فورس ماژوری پیش آمد، ریسک آنرا هم از قبل محاسبه کنیم، چنانچه تو بازار مکاره هم تمام تخم مرغ ها را توی یک سبد نمیذاریم

پس کسانی که وارد کارزار میشوند، یا مجهز آمده اند، یا به امید خدا... خدا امیدشون رو نا امید نکنه، اما دانش و علم همان نعمتی است که خدا بواسطه نعمت عقل بهشون داده که با همت و تلاش باعث میشه خارج از عرف، سرشون کلاه نره

به قول مولوی

دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد
    به زیر آن درختی رو، که او گلهای تر دارد

در این بازار مکاران، مرو هر سو چو بیکاران
    به دکان کسی بنشین، که در دکان شکر دارد

ترازو گر نداری پس، ترا زو رهزند هر کس
    یکی قلبی بیاراید، تو پنداری که زر دارد

پس ما یا ترازو داریم، یا باید به ترازوی فروشنده و مبلغ اطمینان کنیم، در غیر اینصورت، یا سرمون کلاه میره، یا یک معامله منصفانه خواهیم داشت

همگی خوش باشید، والسلام
    ویرایش توسط Nay : 2014/10/01 در ساعت 23:00

9. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Nay از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2) seraj آواتار ها
    تشکر شده 7,956 بار در 1,684 ارسال

اما این مطالب هیچ کمکی به من نکرد و هنوز نمیدانم، چه رابطه ای بین افت قیمت و ارزندگی هست؟

بر عکس، یاد گرفته ام که همه چیز توی قیمت خلاصه میشه، پس دلیلی داره که سمگا رفته به عرش و ثاخت آمده به فرش (بطور کلی منظورمه)

بر خلاف شما من معتقدم که همه چیز منطقی است و اگر ما منطقش را درک نمیکنیم، دلیل بر بی منطق بودن آن نیست!

اما من هم یه قصه تعریف میکنم و منظورم هم از این قصه خیر نیست، بلکه فقط بیان یک تجربه است

سال 91 هرکی تو بازار بود، دست رو هر سهمی گذاشت برد کرد، و برعکسش تو سال 92

تنها کسانی برد کردند که فهمیدند سال 91 استثنایی است و همینطور سال 92

دوستی بود که سرمایه اش به قول خودش سال 91 ، 5 برابر شد... اما بعدها فهمیدم تو 92 40 درصد ضرر کرد

اما نکته ای که تو این اعداد مغفوله، اینه که ما نمیدونیم کسی که سرمایه اش 5 برابر شده، ابتدا به ساکن چقدر سرمایه داشته و به همین منوال، اگر کسی سرمایه اش 40 درصد افت کرده، چقدر سرمایه درگیر داشته و از کجا حساب میکنه؟

شخصی را میشناسم که 20 میلیونش شد 100 میلیون، اما غره از این که این خودش بوده که سود کرده و بازار کمکی بهش نکرده، رفت 100 میلیون هم قرض کرد و با دویست میلیون سال 92، تا الان 40 درصد تو ضرره (از نقطه پرتفوی جدید و خریدش)

پس ایشان الان بیش از 80 میلیون تو ضرره که اگر 100 میلیون رو ازش کم کنیم، داراییش میشه همون 20 میلیون سال 91.. پس سر جای اولشه؟ خیر .. 2 تا 25 درصد سود بانکی و تورم رو هم باید کم کنیم که میشه نزدیک 60 درصد تو ضرر (بهره مرکب)

سئوال بعدی اینجاست

شما اینهمه سهم نام بردید که تو همگی بالای 200 درصد سود کرده اید، پس دیگر چرا درگیر کار معمول 6 صبح 6 شب هستید؟ چرا تو همین بورس ادامه نمی دهید؟ چون با یه حساب سر انگشتی و اگر مرکب هم حساب نکنیم، سرمایه شما میبیایست با این تفاصیل، 10 برابر هم شده باشه و حال شما که همه را با علم خریده اید، برخلاف مثالی که ذکر کرده ام، امسال هم توی سود باشید و 1000 درصد افزایش سرمایه یعنی عاقبت به خیری و بی نیازی به دیگر مشاغل (البته معلوم نیست 1000 درصد چقدر، 1 میلیون؟ مثل اون دوست کذایی 20 میلیون یا بیشتر 100 میلیون؟)، چرا نرویم سیستم معاملاتی خود را بهینه کنیم آنهم با سود های مجانی که توی حسابمون میاد؟؟؟ علاوه بر افزایش قیمت های کذایی؟؟؟؟

پس نتیجه میگیریم که سیستم معاملاتی شما بیشتر به قمار شبیه است تا نخواهیم بگویی سفته بازی و سهامداری! چون سهامداری توی بسیاری سهم ها از سال گذشته یعنی نصف شدن سرمایه، مثل همین ساختمونی ها که کلهم نصف شدند و بقیه را هم که بهتر میدانید؟

بنابراین، سئوال ساده خود را جواب که نگرفتم، یعنی رابطه افت قیمت با مفت بودن،هیچ، سئوال دیگری هم اضافه شد که منطقی نیست، چرا با داشتن چنین تجربه موفق لا اقل ده برابر شدن سرمایه، اصولا کسی بخواد بره برای یک کار متعارف طاقت فرسا تلاش کنه و 1000 درصدش را 2000 درصد نکنه؟

یه جای کار شما میلنگه که به جای پاسخگویی مستقیم، از صحرای کربلا سخن میگویید!

نوشته های شما ساختار منطقی و عاقل پسند نداره و بیشتر شبیه قصه و ایده آل است! و به علت نا مشخص بودن ریسک به ریوارد، معلوم نیست اصولاً چقدر کارایی داره!

شخصی با ده درصد سود مطمئن، بسیار بیشتر از کسانی که 100 درصد سود اعلام میکنند، سود میکنه، زیرا 10 درصد 100 میلیون بعنوان مثال، بیشتر از 100 درصد 5 میلیون میشه!!!!!!! خیلی ها که مدعی سود سازی هستند، از این سنخ هستند، ماکزیمم پولی که ریسک میکنند بیشتر از یک میلیون تومان نیست، اما برخی ضررهای 10 میلیونی مثل آب خوردن میدهند، ککشون هم نمیگزه و دست آخر هم برنده اند! (تو بازار آهن سراغ دارم که اسکونت پول ماهی 5 درصده که سالش بدون بهره مرکب میشه 60 درصد و میلیاردی هم پول نزول میدهند)

من قصدم آزار شما یا انگ زدن نبود، فقط با خواندن مطالب شما دچار تناقض در درستی مطالب شدم که با این سئوال و جوابها متوجه شدم که حدسم درست بوده و این مطالب شما کاربردی نیست! چون اصولاً ربطی به شفاف سازی مدعای شما نداره!!!! اگر هم قراره تو این مملکت چیزی منطق نداشته باشه که میشه قمار که با این هم مخالفم و به نظرم بازار بورس ما منطقی است وقیمت ها از اصولی پیروی میکنند که فقط ما سر در نمیاوریم. همین

وقت خوش و موفق باشید
    با سلام و با اجازه از اساتید مخصوصا جناب شفاف سازی
    دوست عزیز پس از مطالعه مطالبتون یادآوری چند مورد فکر میکنم خالی از لطف نباشد :
    1- در ایران بورس را نمیتوان بعنوان شغل اول انتخاب کرد حتی اگه ده برابر سود کنی . دلیلش در مطالب خودتون مستتر است ( سال 91 و سال 92 )
    2 - روش کار جناب شفاف سازی خلاصه و شفاف کردن گزارشات مالی است که در واقع کار ما تریدرها را راحت میکنه . ضمن اینکه تنها منبع و قابل اتکا ترین و ارزانترین ( بقول وارن بافت ) مرجع اطلاعات همین گزارشات میباشد . اگه منبع دیگری باشد بنظر شما اسمش رانت نیست ؟!
    3 - شما در بورس صحبت از سود مطمئن میکنید ! شما حتی نمیتوانید بگید بانک هم سود مطمئن میدهد !
    4 - بازار بر اساس منطق است و قمار نیست . منطق آن چیست و بر چه اساس استوار است ؟
    5 - کمی از روش معاملاتی اتان در صورت امکان ( اگه راز نیست و بدون چشمداشتی مثل جناب شفاف سازی ) توضیح دهید چون تا کنون سعادت مطالعه مطالبتان را نداشته ام .
    با تشکر و عذرخواهی از تمام پیشکسوتان .

11. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید seraj از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط H.samimi نمایش پست ها
    جناب شفاف سازی سلام
    منطق ترید هاتون مور د قبول چرا که حداقل اگه سود توش نباشه ضرر هم نداره
    در مورد سهام شرکتهای رویی که من هم مدتیست روی اونها با 50 درصد سرمایه ام فعالم بیشتر توضیح بدید و تارگت و زمان مد نظرتون رو بفرمایید ممنون از پاسختون (فاسمین کروی کاما)
    با سلام

من نمی دانم از چه زمانی سوار این گروه شدید ...........برای امسال ما که یک سود مجمع حداقل مانده

این گروه همچنان برای من یک گروه پر پتانسیل از لحاظ تعدیل سود محسوب می شه

در سه ماه گذشته نرخ جهانی روی به طور متوسط 200-300 دلار بالاتر از بودجه این شرکت ها بوده

بنابراین انتظار پوشش خوب سود در سه دوم سال بالاست .....................در ادامه راه برای ماه های اینده باید دید در بازارهای جهانی چه اتفاقی می افته ..................آیا رسیدن دوباره قیمت روی به 2150 دلار ...........و صعود مجدد به قیمت های بالای 2600 دلار از لحاظ تکنیکالی به وقوع خواهد پیوست یا نه

بنابراین همیشه باید مراقب عوامل مختلف تاثیر گذار بر شرکت ها بود تا خدای نکرده ضرر وزیانی به دوستان نرسه

13. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال H.samimi آواتار ها
    تشکر شده 6,539 بار در 1,907 ارسال

با سلام

من نمی دانم از چه زمانی سوار این گروه شدید ...........برای امسال ما که یک سود مجمع حداقل مانده

این گروه همچنان برای من یک گروه پر پتانسیل از لحاظ تعدیل سود محسوب می شه

در سه ماه گذشته نرخ جهانی روی به طور متوسط 200-300 دلار بالاتر از بودجه این شرکت ها بوده

بنابراین انتظار پوشش خوب سود در سه دوم سال بالاست .....................در ادامه راه برای ماه های اینده باید دید در بازارهای جهانی چه اتفاقی می افته ..................آیا رسیدن دوباره قیمت روی به 2150 دلار ...........و صعود مجدد به قیمت های بالای 2600 دلار از لحاظ تکنیکالی به وقوع خواهد پیوست یا نه

بنابراین همیشه باید مراقب عوامل مختلف تاثیر گذار بر شرکت ها بود تا خدای نکرده ضرر وزیانی به دوستان نرسه
    بعد از مجمع با میانگین قیمت 400 تومان
    با احتساب قیمت جهانی 2250 و فروش تولیدات شرکت در گزارشات 6 ماهه تعدیل مثبت شرکت چقدر خواهد بود
    در ضمن خبر اروز در مورد مالیات صفر درصد 9 قلم کالا که در این بین شمش و کنستانتره روی هم شامل میشود نیز بر روی سود آوری شرکت ها بطور حتم حایز اهمیت خواهد بود

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط seraj نمایش پست ها
    با سلام و با اجازه از اساتید مخصوصا جناب شفاف سازی
    دوست عزیز پس از مطالعه مطالبتون یادآوری چند مورد فکر میکنم خالی از لطف نباشد :
    1- در ایران بورس را نمیتوان بعنوان شغل اول انتخاب کرد حتی اگه ده برابر سود کنی . دلیلش در مطالب خودتون مستتر است ( سال 91 و سال 92 )
    2 - روش کار جناب شفاف سازی خلاصه و شفاف کردن گزارشات مالی است که در واقع کار ما تریدرها را راحت میکنه . ضمن اینکه تنها منبع و قابل اتکا ترین و ارزانترین ( بقول وارن بافت ) مرجع اطلاعات همین گزارشات میباشد . اگه منبع دیگری باشد بنظر شما اسمش رانت نیست ؟!
    3 - شما در بورس صحبت از سود مطمئن میکنید ! شما حتی نمیتوانید بگید بانک هم سود مطمئن میدهد !
    4 - بازار بر اساس منطق است و قمار نیست . منطق آن چیست و بر چه اساس استوار است ؟
    5 - کمی از روش معاملاتی اتان در صورت امکان ( اگه راز نیست و بدون چشمداشتی مثل جناب شفاف سازی ) توضیح دهید چون تا کنون سعادت مطالعه مطالبتان را نداشته ام .
    با تشکر و عذرخواهی از تمام پیشکسوتان .
    با سلام خدمت شما

جواب شما و خیلی ها رو تو شعر مولوی داده ام ، کاملش گویای بسیار از رازهاست که باید گفت زندگی تو همین شعر خلاصه میشه

1- میشود، اما کارهای سودآور تر از بورس هم داریم که به آن میگویند خلاقیت، هر چند با کلیت حرف شما و محدودیت های ایران موافقم، اما باهوش اونیه که پا روی دم مافیا نذاره!
    2- من با روش کاری ایشون اصولاً کاری ندارم و همونطور که نوشته ام، روش ایشون را صحیح هم میدانم، ایراد من به قیاس مع الفارقی بود که روشن نشد و قبولش ندارم و دوستانه گوشزد کردم که چنین قیاسی، قماره
    3- من در بورس صحبت از سود مطمئن نکردم، بلکه مثالی از یک بازار اجاره پول دادم که مثلا در بازار آهن، پول نزول میدهند (به اخلاقی بودنش کاری ندارم که از نظر من همین سود بانکی شبهه ناکه) با ماهی 5 درصد که اونهم مطمئن نیست، چون ممکنه پول را کلا بالا بکشند، اما کسی که پول نزول میده، حساب سوخت پول را هم میکنه، اصولا تو این دنیا هیچ چیزی مطمئن و 100 درصد نیست که لازم به ذکر هم نیست
    4- منطق بازار در میزان دانش و تلاش شماست که صنعتی که درک میکنیم را انتخاب و بعد از آن بی وقفه همه چیزش را زیر نظر بگیریم، درست مثل رانندگی با سرعت بالا که یک لحظه غفلت، یه عمر پشیمانی (اگر عمری باقی ماند) منطق شمع غیر آتش پاره نیست، پس هر کسی و هر چیزی منطقی داره، ما در دنیای احتمالات زندگی میکنم، ولی بدون منطق خیر!
    5- روش کاری من هر چند راز نیست، ولی قابل آموزش هم نیست، من چارتیست، نیم نگاهی به اخبار و کدال و جو کلی و جریان وجوه نقد رو بررسی میکنم و سیاست کلان کشور را نیز مد نظر قرار میدم. اما هدف معقول برای خودم تعیین میکنم و کرده ام که تو هر بازاری قابل حصول باشه، مثلا توی امسال بازدهی من تا کنون منفی 5 درصد بوده که راضیم، دلیلش هم اینکه با توجه به نوپا بودن، پیش بینی هام از خیلی مدعیان بهتر بوده و این بازدهی منفی هم برمیگرده به یه سری پارامترهای شخصی که لازم نمیدونم اینجا بازگو کنم

همانطور که نوشته ام، بستگی داره شما چقدر سرمایه وارد بازار کرده اید. میزان وقتی که برای بازار میذاریم، ارزش نیروی انسانی و مهارتی خودمان هم توش باید لحاظ بشه، مثلا کسی که توی بازار آمده و فرضا بیرون بهش ماهی 2 میلیون تومان حقوق میدهند، باید توی بورس ماهی هر چقدر توانست+ 2 میلیون تومان درآمد داشته باشه. یعنی 2 میلیون تومان پایین تر، صرف نظر از میزان سرمایه ای که وارد کرده، زیان محسوب میشه. نه اینکه ماهی 500 تومان سود کنه(کار و منبع درامد دیگری نداره) و بگه با مثلاً 5 میلیون سرمایه کارم خیلی عالیه، چون ابتدا به ساکن برای ورود (پس از فراگیری کامل اصول، میبایست تمام عیار وارد کار زار شد) درست مثل دیگر حرف و صنایع. حتی بقالی کسی میخواد بزنه، نمیتونه بگه من چون پول کافی ندارم، با 1 میلیون شروع میکنم و فرضا همه اجناس را نمی آورم، بلکه باید تو رقابت با دیگران در محدوده خود، کم و کسر نذاره

حالا ما با فرضا 20 میلیون میاییم تو بازاری که طرف مقابلمون روزانه داره با یک میلیارد تومان نوسان 2 درصد خالص میگیره و ما هاج و واج که یعنی که چی طرف به 2 درصد قانعه، در حالیکه 2 درصد یک میلیارد، معادل کل پولی است که فرد مورد نظر ما آورده تو بازار... به این میگن بیخبری از مکانیسم بازار و تا بفهمه چه خبره، ...... بگذریم .... یا کار بز هست خرمن کوفتن یا ....

تو دنیای واقعی هم لزوماً همگی دکتر و مهندس نمیشوند و خوشبخت، یه مزرعه دار و یک بقال شاید حتی از یک پزشک برای جامعه مفید تر باشه و یا درآمد بیشتری داشته باشه، پس نوع نگرش به بازار از دیدگاههای متفاوت، لزوماً به معنای برتری و پست تری نیست و در شرایط گوناگون، استراتژی های مختلف وجود داره که لزوماً هم همیشه کاربردی نیست، برای همین نمیشه نسخه واحد برای کسی پیچید، زیرا پیش شرطها برای هر کس، علی الخصوص خصوصیات فردی و آستانه تحمل و انتظارت، فرق میکنه

یه بار دیگه میگم، من قصدم آزرده خاطر کردن ایشان نبود، اینجا کسی سر سرمایه با کسی شوخی نداره و بابت هر حرفی که میزنه یا مدعی میشه، باید پاسخگو باشه، حال یکی دوست نداره پاسخ بده، خود داند! (بعنوان مکانی عمومی و رایگان، لزوماً ما نمیتوانیم داستان سرایی کنیم بی آنکه کسی اظهار نظر مخالف نکنه)

شب شما خوش

پی نوشت

نوسان روزانه فقط یک درصد کامل ، یعنی ماهی 20 درصد و حتی نگیم مرکب، میشه سالی حداقل 200 درصد مطمئن که حرفه ای های بازار قادرند هر ساله این مهم را محقق کنند، هرگونه درامد زیر 100 درصد سرمایه اولیه و خرج در رفته، نه تنها در بورس که در هر شغل دیگه ای وقت تلف کردنه (این رو با تحقیقات میدانی سایر مشاغل حرف - منهای تولید و کارمندی - بدست آورده ام)

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Nay از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

من نمی دانم اعصاب شما از کجا خرابه؟؟؟

این رابطه بسیار ساده است که قیمت و ارزندگی سهم باه نسبت معکوس دارد

مثلا" : پارسان در 10,000 تومان اصلا" ارزنده نیست ولی در 100 تومان کاملا" ارزنده است

هر چه در شرایط پایدار بنیادی سهم قیمت بالا رود از ارزندگی سهم کاسته و بلعکس در همان شرایط پایدار هر چه قیمت سهم پایین بیاید بر ارزندگی سهم اضافه می شود

حال شما درک نمی کنید به کنار

نکته بعدی تحلیل های اعلب سهام هایی را که خریدم را در لب تابم دارم لازم نمی دانم برای شما هم بگوییم

هیچ لازم نمی دانم سوالات زندگی خصوصی و شغلی خودم برای شما توضیح بدم من کار بیرون دارم برای اینکه برای خودم هدف دارم
    بورس هم قرار بر این نیست که هر سال 1000 درصد بده .........میزان سرمایه هر کسی هم به خودش ربط داره
    اگر کسی حتی یک میلیون تومان سرمایه در بورس داشته باشه برای خودش بسیار ارزشمنده

هدف شما از زدن این پست ها نمی دانم ...........من جواب پست های شما از این به بعد نخواهم داد چون توهین و .... در نوشتار شما مشهوده
    سلام دوست خوب

من خیال کردم که شما نظریه جدیدی دارید، آمادگی داشتم تا با تبادل تجربیاتم، از تجربه شما استفاده کنم، زیرا من برای رضای خدا موش نمیگیرم و حق الزحمه مادی و معنوی همه افراد را با کمال میل پرداخته و خواهم پرداخت

اما وقتی میفرمایید که پارسال سوریه فلان ، امثال داعش بیسار و پرونده اتمی هم خیالی نیست، حجت بر من تمام شد!

شما مختارید به پست ها پاسخ دهید یا ندهید، در هر صورت کسیکه بدنبال فراگیری است، از جواب نگرفتن هم ، جواب میگیرد! این خود یک منطق است!

موفق باشید

صفحه 5 از 360 نخست ... 23456781555105 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)