صفحه 61 از 360 نخست ... 11515859606162636471111161 ... آخرین
نمایش نتایج: از 601 به 610 از 3598

موضوع: شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال

پاسخ : شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

تسلیت عرض میکنم جناب شاف سازی دوست عزیز. واقعا خبر ناراحت کننده ای بود
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 44,860 بار در 2,843 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rasam نمایش پست ها
    سلام شفاف جون خیلی وقته از قندی نمی گی
    نظری در مورد پلاسک داری ممنون
    با سلام
    امسال من روی سهام دلاری و صادراتی از جمله پتروها بویژه متانولی .... شفن و پارسان .... سنگ آهنی ها ... کگل . وامید . واحیا

سرب و روی ..... فاسمین . فزرین . وبرق

فولادی ها ... فخوز
    متمرکز شدم و خدارو شکر سود خوبی کردیم

متاسفانه هیچ بررسی در خصوص قندی ها و خودروی ها ندارم .... حدود 4...5 ساله سهام بانکی خودرویی نخردیم و این نشون میده تو این مدتتحلیل ما صحیح بوده .... چند ماه پیش فقط یه مقدار قنیشا خریدم و مجددا تبدیل به سهام معدنی کردم
    هر چند الان به خاطر افزایش سرمایه های سنگین گروه خودرویی از مازاد تجدید ارزیابی و قیمت پایین آنها و برداشته شدن پیش بینی eps
    این گروه مورد توجه بازار قرار گرفته لیکن من به شخصه دوست دارم از این گروه دور باشم

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

با سلام

شفن در سه ماهه زمستان 4.000 میلیارد ریال فروش داشته است تا تحقق سود 650 تومان به ازای هر سهم دور از ذهن نباشد

شفن که ما در همین کانال معرفی و خرید داشتیم الان داره تو قیمت های بالای 3000 تومان مورد توجه بعضی ها قرار می گیره

شفن پتاسیل های دیگری دارد که هنوز آزاد نشده است از جمله اینکه این شرکت مالک 15.9 درصد پتروشیمی مرجان هستش که هنوز

سودی از این بابت برای شفن حاصل نشده .... پیش بینی میشه در صورت بهره برداری مرجان بالای 100 تومان برای شفن سودآوری داشته باشد

همچنین شفن تعداد 85.000.000 سهم شخارک رو داره که می تواند بالای 30 تومان سود شفن رو افزایش بده

اما من همچنان روی قیمت 378 تومان در حال خرید وبرق می باشم تا در این سهم فعلا 200.000 تایی شم

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 269 بار در 97 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    با سلام
    شفن در سه ماهه زمستان 4.000 میلیارد ریال فروش داشته است تا تحقق سود 650 تومان به ازای هر سهم دور از ذهن نباشد
    شفن که ما در همین کانال معرفی و خرید داشتیم الان داره تو قیمت های بالای 3000 تومان مورد توجه بعضی ها قرار می گیره
    شفن پتاسیل های دیگری دارد که هنوز آزاد نشده است از جمله اینکه این شرکت مالک 15.9 درصد پتروشیمی مرجان هستش که هنوز
    سودی از این بابت برای شفن حاصل نشده .... پیش بینی میشه در صورت بهره برداری مرجان بالای 100 تومان برای شفن سودآوری داشته باشد
    همچنین شفن تعداد 85.000.000 سهم شخارک رو داره که می تواند بالای 30 تومان سود شفن رو افزایش بده
    اما من همچنان روی قیمت 378 تومان در حال خرید وبرق می باشم تا در این سهم فعلا 200.000 تایی شم
    سلام. این موارد هم مد نظر قرار بگیره:
    1. شفن امسال حدود یکماهی تعمیرات اساسی واحد متانولش رو داره که قراره قبل از ماه رمضان تموم بشه.
    2. شفن تا به حال با ظرفیت متوسط 70 درصد ظرفی اسمی کار می کرده.
    3. در تعمیرات اساسی پیش رو، تغییراتی در سیستم انجام میشه که ان شاالله ظرفیت اسمی به حدود 90 درصد میرسه که بسیار عالیه (به دلیل رفع تحریمها تونستند قراردادهایی رو برای رفع برخی گلوگاه های تولید با شرکتهای اروپایی مثل زیمنس ببندند).
    4.متانول مرجان و کاوه هم امسال احتمال قریب به یقین امسال در سرویس میان که احتمالا به صورت مقطعی باعث کاهش قیمتهای جهانی متانول بشه.
    ویرایش توسط حاج عباس : 2018/04/04 در ساعت 07:00

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید حاج عباس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

با سلام
    امسال من روی سهام دلاری و صادراتی از جمله پتروها بویژه متانولی .... شفن و پارسان .... سنگ آهنی ها ... کگل . وامید . واحیا

سرب و روی ..... فاسمین . فزرین . وبرق

فولادی ها ... فخوز
    متمرکز شدم و خدارو شکر سود خوبی کردیم

متاسفانه هیچ بررسی در خصوص قندی ها و خودروی ها ندارم .... حدود 4...5 ساله سهام بانکی خودرویی نخردیم و این نشون میده تو این مدتتحلیل ما صحیح بوده .... چند ماه پیش فقط یه مقدار قنیشا خریدم و مجددا تبدیل به سهام معدنی کردم
    هر چند الان به خاطر افزایش سرمایه های سنگین گروه خودرویی از مازاد تجدید ارزیابی و قیمت پایین آنها و برداشته شدن پیش بینی eps
    این گروه مورد توجه بازار قرار گرفته لیکن من به شخصه دوست دارم از این گروه دور باشم
    با سلام

یکی دو هفته قبل که سهام خودرویی در اوج بودند اشاره کردیم ما سهام خودرو نمی خریم اما عده ای در سایت ها و کانال های مختلف

تبلیغ خرید می کردند و سهام مرتبط با بازارهای جهانی و صادرات محور رو محکوم به نابودی می دانستند تبلیغ خرینگ بالای 1000 تومان و

حتی 2000 تومانی چی شد نتیجه این شد که عده ای بیچاره شدند در عرض چند روز خرینگ از 150 تا 108 تومان سقوط آزاد

باید دقت کرد هر چند خودرویی ها با بهبود روند تولید و فروش ....محصولات متنوع جدید..... افزایش قیمت فروش و رفع

تحریم ها فعلا در این صنعت شرایط بهتری رو نسبت به قبل تجربه می کنند لیکن ریخت و پاش هزینه ها و افزایش نرخ ارز و دلار

کفه ترازو رو می تواند به ضرر شرکت سنگین تر بکنه

سهام های دلاری و صادراتی که در یکی دو سال اخیر ما معرفی کردیم

فخوز 380 تومان .... امروز 556 تومان صف خرید..... یعنی 50 درصد بالاتر

شفن در 1100 تومان معرفی ... در 3000 تومان توصیه به نگهداری .... امروز 3300 تومان صف خرید

وامید ... کگل ... کچاد ... واحیا .... وبرق ... فزرین .... فاسمین .... کیمیا .... پارسان و... هم همچنان به راه خود را

دارند ادامه می دهند بدون زیان به سهامداران خود

ما همچنان در واحیا به دنبال اخبار معدن سنگ آهن احیا هستیم گزارش تلفیقی 6 ماهه نشان داد که تاثیر

سنگ آهن به مرور داره روی سود شرکت نشون داده میشه

در تلفیقی این شرکت در 6 ماهه به اندازه کل سال قبل تقریبا سود ساخت

سال مالی شرکت های مورد تلفیق هم به دلیل عدم تطبیق با سال مورد شرکت اصلی باعث شده سود آوری شرکت های زیر مجموعه دیرتر تاثیرگذار باشه

مثلا 6 ماهه شرکت اصلی منتهی به 30 آذر 96 هستش ولی 6 ماهه شرکت های زیر مجموعه منتهی به 31 شهریور و .... می باشد

در وبرق منتظر گزارش 6 ماهه تلفیقی منتهی به 96/12/29 هستیم که در اردیبهشت ماه بر روی کدال می شینه

جایی که صانع روی زنجان با ظرفیت عملی حداقل 6.000 تن شمش روی می تواند گزارش خوبی در فصل پاییز و زمستان

ارایه بکنه وبرق مالک 49 درصد این شرکت هستش

10. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

با سلام

دولت قیمت دلار رو 4200 تومان و قیمت های بالاتر از این رو قاچاق اعلام کرد

اگه این نرخ ثابت بمونه برای تمام اقشار مردم خوبه افزایش نرخ دلار به 5000 ...6000 ....7000 تومان برای 90 درصد مردم کشور نابود کننده است

ولی عده ای تو این وسط باز مثل زمان احمدی نژاد عده ای یه شبه میلیاردر خواهند شد

12. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

با سلام

دلار 4200 خیلی خوبه اگر تثبیت بشه اگر صادراتی دلار 4200 تومان بفروشند و وارداتی ها بتوانند

به راحتی دلار 4200 تومان بخرند تا نیاز مردم رو بر طرف کنند

با دلار 4200 تومان صادراتی ها همچنان سود خواهند کرد و وارداتی ها مانند خودرویی ها بیش از این

زیان نخواهند کرد و می توانند چشم به سود هم باشند و این باعث می شه قیمت کالاها بیش از این بالا نره

و فشار زیاد روی مردم نباشه

من حاضرم سهامم منفی باشه تا اینکه قیمت کالاها همینطور بالا بره

ببینید قیمت کالاهای وارداتی با کیفیت مثل سانتافه.... بنز .... یا داروهای با کیفیت خارجی

یکی دو سال پیش چند بوده الان چنده؟

افزایش نرخ دلار با این شدت باعث میشه ما ها حتی آرزوی سوار شدن خودروی با کیفیت خارجی رو هم نکنیم

و این کالاها فقط فقط بصورت کالای لوکس در اختیار عده ای افراد خاص قرار بگیرد

ما ها مجبور خواهیم بود دارو بی کیفیت داخلی استفاده کنیم و آقایان دارو با برند خوب خارجی

با بالا رفتن قیمت کالاهای خارجی بواسطه افزایش نرخ دلار کالاهای داخلی هم گران و گران تر

خواهد شد و آن وقت خیلی ها توان خرید کالای داخلی رو هم نخواهند داشت

با افزایش نرخ دلار قدرت خرید حقوق بگیران کم و کمتر خواهد شد در حقیقت حقوق کارکنان

به جای افزایش کاهش خواهد یافت

و این یعنی فاجعه که تصور آن وحشتناک است

تصور اینکه دلار 7..8...9 هزار تومانی چه تاثیری بر قیمت کالای خارجی و به تبع اون چه تاثیری

بر روی اجناس داخلی خواهد گذاشت وحشتناک است

در این وسط فقط ممکنه فقط 10 درصد آحاد مردم 10 ها هزار میلیارد سود بکنند ولی 90 در صد مردم

در تامین کالاهای های اساسی مثل خونه ماشین ..جهیزیه طلا تلویزیون گوشی ماشین لباس شویی ظرف شویی و...

با مشکل جدی مواجه خواهند شد .

من از افزایش نرخ دلار نگران هستم

14. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

با سلام

دلار 4200 خیلی خوبه اگر تثبیت بشه اگر صادراتی دلار 4200 تومان بفروشند و وارداتی ها بتوانند

با دلار 4200 تومان صادراتی ها همچنان سود خواهند کرد و وارداتی ها مانند خودرویی ها بیش از این

زیان نخواهند کرد و می توانند چشم به سود هم باشند و این باعث می شه قیمت کالاها بیش از این بالا نره

ببینید قیمت کالاهای وارداتی با کیفیت مثل سانتافه.... بنز .... یا داروهای با کیفیت خارجی

افزایش نرخ دلار با این شدت باعث میشه ما ها حتی آرزوی سوار شدن خودروی با کیفیت خارجی رو هم نکنیم

ما ها مجبور خواهیم بود دارو بی کیفیت داخلی استفاده کنیم و آقایان دارو با برند خوب خارجی

با بالا رفتن قیمت کالاهای خارجی بواسطه افزایش نرخ دلار کالاهای داخلی هم گران و گران تر

با افزایش نرخ دلار قدرت خرید حقوق بگیران کم و کمتر خواهد شد در حقیقت حقوق کارکنان

تصور اینکه دلار 7..8...9 هزار تومانی چه تاثیری بر قیمت کالای خارجی و به تبع اون چه تاثیری

در این وسط فقط ممکنه فقط 10 درصد آحاد مردم 10 ها هزار میلیارد سود بکنند ولی 90 در صد مردم

در تامین کالاهای های اساسی مثل خونه ماشین ..جهیزیه طلا تلویزیون گوشی ماشین لباس شویی ظرف شویی و...

سلام سال نو شما مبارک باشه

احسنت

ما نبابد جشن بگیریم برای افزایش قیمت دلار تا مرز 6 هزار تومان

ما نباید برای رشد سهام دلاری جشن بگیریم چون سود کردن هیچ فایده ای نداره

بنده خوشحال هستیم که فعلا از یک تورم ویرانگر نجات پیدا کردم

همه با هم باید کمک کنیم تا دلار افزایش قیمت نداشته باشه نه اینکه برویم در صف دلار و خودمان را نابود کنیم

همه وسایل ضروری گران میشه سنگ رو سنگ بند نمیشه اصلا نمیشه چیزی خرید و نه فروخت

دلار 5 الی 6 تومان اصلا جای خوشحالی نداشت بلکه جای افسوس و گریه داشت
    با تشکر
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,077 بار در 4,278 ارسال

با سلام

درود بر شما.مطالب شما ..حاکی از شرافت...عزت نفس..و مردم دوستی..شماست..وجودتان پاینده باد...درد بلات بخوره تو سر ..حکومتیان....ما اهالی بازار مثل گربه شدیم...از هر جایی پرتمان..کنند..با پنجه میاییم زمین....البته بستگی به ارتفاع قطعا دردی را خواهیم...چشید...ولی .بالاخره...یه راهی برای ..نان در اوردن..پیدا میکنیم...مهم اکثریت مردمند..که استخوانهایشان زیر فشار در حال خرد شدنه.....
    فقط ماندم....این دولت چقدر کثیفه..بی پدرها ..خوب زودتر ...این کار را میکردید...حتما باید...بسیاری..اندوخته اندکشان..بر باد بره...تا شما بی وجودان دست بجنبانید

پست ها اینجانب صرفا نظر شخصیست..نه مبنا برای خرید قرار بدهید..نه فروش..بنده هم حق دارم..نظرم..را هر جند غلط باشه..بگم...درست بود..ارزانی وجود...غلط بود به بزرگی خودتان ببخشید..

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mey از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    سلام سال نو شما مبارک باشه

احسنت

ما نبابد جشن بگیریم برای افزایش قیمت دلار تا مرز 6 هزار تومان

ما نباید برای رشد سهام دلاری جشن بگیریم چون سود کردن هیچ فایده ای نداره

بنده خوشحال هستیم که فعلا از یک تورم ویرانگر نجات پیدا کردم

همه با هم باید کمک کنیم تا دلار افزایش قیمت نداشته باشه نه اینکه برویم در صف دلار و خودمان را نابود کنیم

همه وسایل ضروری گران میشه سنگ رو سنگ بند نمیشه اصلا نمیشه چیزی خرید و نه فروخت

دلار 5 الی 6 تومان اصلا جای خوشحالی نداشت بلکه جای افسوس و گریه داشت
    با تشکر
    با سلام

سال نو شما هم مبارک باشه

حالا من بر خلاف عده ای که معتقد هستند دلار 4200 تومانی به ضرر صادراتی ها وبه نفع وارداتی ها است معتقدم

این حرکت کاملا به نفع صادراتی ها پتروشیمی ها پالایشگاهی ها معدنی ها فلزات سرب و روی ها و.... هستش

و به ضرر وارداتی ها

مگر قیمت آزاد دلار چند ماه قبل چند بوده ؟

زیر 4000 تومان

الان چنده ؟ 4200 تومان

یعنی دولت با یک حرکت قیمت دلار رو در یکی دو ماه 30 .... 40 درصد بالا برد بعد با حرکت دلار رو

4200 اعلام کرد تا خیلی خوشحال بشوند

اگر دولت دو سه قبل دلار رو 4200 تومان اعلام می کرد همه می گفتند این حرکت به نفع صادراتی ها و به

ضرر وارداتی هستش و صدای همه در می اومد

اما الان همه خوشحالند..... دولت می توانست دلار رو زیر 4000 تومان برای وارد و صادرکنندگان تثبیت بکنه

تا کالاها بیش از این گران نشه و فشار روی مردم زیاد نباشه

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)