صفحه 252 از 360 نخست ... 152202242249250251252253254255262302352 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,511 به 2,520 از 3599

موضوع: شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

عضو فعال
    تشکر شده 44,862 بار در 2,843 ارسال

پاسخ : شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدرضا 87 نمایش پست ها
    دقیق متوجه نشدم ولی نوری هم سودآوریش بالاتر هست با اینکه سرمایه بیشتری داره هم فروش شرکت . هم p/e پایینتری داره.

نسبت p/s هر دو شرکت هم که تقریبا برابر هست.

به نظر غیر منطقی هست که شرکتی هم سود هم فروشش کمتر از شرکت دیگه هست با اون شرکت هم قیمت شه البته اگه درست متوجه شده باشم فرمایشتون رو.

به هر روی ممنون بابت نظرتون.

درود

همانطوریکه در جدول مشخصه نسبت p/s در بوعلی حدود 1 و در نوری 1.4 می باشد

سود بوعلی رو هم من 1300-1400 تومان با فرض پایداری نرخ ارز و نرخ های جهانی بدست آوردم

به نظر من با بهره برداری از طرح بازسازی واحد 800 و تولید پارازایلین سود هر دو برابر خواهد شد

لذا به نظر من بوعلی در قیمت دقیقتر 7200 تومان و نوری در قیمت 8000 تومان می توانند از همه لحاظ متوازن بشوند

ضمن اینکه نوری تقریبا 3 برابر بوعلی محصول تقریبا مشابه تولید می کنه و از آنطرف نوری 2.5 برابر بوعلی تعداد سهام داره

مضاف بر اینکه من خودم نوری دارم و به دلیل ارادات به جناب نوری عزیز فروشنده نیستم

عضو فعال رگنار آواتار ها
    تشکر شده 3,647 بار در 382 ارسال

عرض ادب

به عنوان کسی که سالهاست خیلی از تحلیلگران خوب تکنیکال و بنیادی بازار رو (و معاملاتشون رو تا جایی که اعلام میکنن) دنبال کرده ام و الان هم گلچین اونها رو دنبال میکنم(از کانالهای مختلف مجازی مثل تلگرام، اینستاگرام، کارگزاری ها، فاروم ها، سایتهای تحلیلی و.. دو نفر رو هم بصورت خصوصی ارتباط دارم) باید بگم که جناب شفاف سازی شما تک هستید، دست مریزاد، ایشالا تنتون همیشه سالم، و ممنون از حضور و تحلیل های خوبتون

عضو عادی
    تشکر شده 660 بار در 118 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رگنار نمایش پست ها
    عرض ادب

به عنوان کسی که سالهاست خیلی از تحلیلگران خوب تکنیکال و بنیادی بازار رو (و معاملاتشون رو تا جایی که اعلام میکنن) دنبال کرده ام و الان هم گلچین اونها رو دنبال میکنم(از کانالهای مختلف مجازی مثل تلگرام، اینستاگرام، کارگزاری ها، فاروم ها، سایتهای تحلیلی و.. دو نفر رو هم بصورت خصوصی ارتباط دارم) باید بگم که جناب شفاف سازی شما تک هستید، دست مریزاد، ایشالا تنتون همیشه سالم، و ممنون از حضور و تحلیل های خوبتون
    و بی ادعا و صادق

4. 25 کاربر به خاطر ارسال مفید amirardalan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سهامدار خرد آواتار ها
    تشکر شده 5,969 بار در 1,935 ارسال

جناب شفاف سازی با تشکر از توضیحات مبسوط و روشنگریهای بی منتتون
    اگه زحمتی نیست یه نظری راجع به کیسون و قجام از بازار پایه هم بدید ممنون میشم

6. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید سهامدار خرد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,145 بار در 2,953 ارسال

جناب شفاف سازی عزیز با سلام
    راجع به شنفت نظر شما چیه ؟
    شرانل در سبد دارم ، با توجه به افزایش نرخ روغن موتور ، فکر کردم که شاید مقدار بیشتری از روغن موتوری ها در سبد داشته باشم من برای شرانل به سود ۱۰۵۰ تومن و برای شنفت به سود ۸۸۰ تومن در سال ۱۴۰۰ رسیدم.
    حضرتعالی هم به چنین سودهایی رسیدید ؟
    شاید محاسبات من دارای خطا باشه
    Honesty is the best policy

8. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط رگنار نمایش پست ها
    عرض ادب

نقل قول نوشته اصلی توسط amirardalan نمایش پست ها
    و بی ادعا و صادق
    با سلام و درود

قطعا من لیاقت همچین تعریفی رو ندارم .... ولی سعی می کنم خوب باشم

و این بزرگواری و انرژی مثبت شما عزیزان رو نشون می ده..... دمتون گرم گرم

نقل قول نوشته اصلی توسط سهامدار خرد نمایش پست ها
    جناب شفاف سازی با تشکر از توضیحات مبسوط و روشنگریهای بی منتتون
    اگه زحمتی نیست یه نظری راجع به کیسون و قجام از بازار پایه هم بدید ممنون میشم
    درود

دیگه کیسون رو دیدید چه به سر سهامداران آورد

من 70% بالای 2000 تومان فروخته بودم و 30% اونو چندین ماه گیر کردم تا اینکه یکی و دو هفته پیش فروختم

این جور سهم ها را باید تا یه جاهایی همراهی کرد وگرنه می شن مصیبت

کیسون رو 200-300 تا 500 تومان می خریدیم نه بالای 1000 تومان و 2000 تومان ..... بالای 2000 تومان خیلی ها فریب کانال

کیسون و حرف های دروغ یکی از اعضا فکر می کنم عضو هیات مدیره به نام همتی نامی رو خوردند و گرفتار شدند

در خصوص قجام ..... اون جور که من دیدم شرکت فروش نداره لذا باید خبر رانت در این جور شرکت ها داشته باشید من نظری ندارم

نقل قول نوشته اصلی توسط arad700 نمایش پست ها
    جناب شفاف سازی عزیز با سلام
    راجع به شنفت نظر شما چیه ؟
    شرانل در سبد دارم ، با توجه به افزایش نرخ روغن موتور ، فکر کردم که شاید مقدار بیشتری از روغن موتوری ها در سبد داشته باشم من برای شرانل به سود ۱۰۵۰ تومن و برای شنفت به سود ۸۸۰ تومن در سال ۱۴۰۰ رسیدم.
    حضرتعالی هم به چنین سودهایی رسیدید ؟
    شاید محاسبات من دارای خطا باشه
    درود من م شرانل دارم معاملاتش در چند ماه اخیر آنقدر قرص و محکم بود که هیچ موقع فکر فروش به سرمون نزد

جدیدا سود اینا رو من محاسبه نکردم ولی گزارش سه ماهه شرانل با پوشش 170 تومانی برامون جالب بود

با آمدن افزایش نرخ هم که برای این شرکت ها نور علی نور شد
    ویرایش توسط شفاف سازی : 2021/07/26 در ساعت 21:25

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها

با سلام و درود

پوشش 1455 ریالی سود هر سهم وصندوق تا این لحظه برای سال مالی 1400/12/29

فقط سود تقسیمی شخارک رو به طور تقریبی 500 تومان درج شده

سود تقسیمی شرکت های خارج بورسی هنوز مونده

سود شرکت هایی مانند جم - شرانل - صبا خلیج فارس - سیمان ساوه - پترو شمیران و... در مجامع سال آینده آن شر کت ها به سود وصندوق اضافه خواهد

خود وصندوق گفته برای سال 1400 .... 400 تومان ای پی اس خواهد داشت
    با سلام و درود

وصندوق چه میکنه بعد از تقسیم سود 200 تومانی

گزارش ماهانه بیاد ببینیم چقدر سود مجامع یرای سال 1400 شناسایی کرده

عضو فعال

با سلام و درود

عجب شرکتی یه این بوعلی

فروش ۱۸,۹۷۳,۱۱۰ میلیون ریالی در تیر ماه = عالی عالی

میزان تولید =۱۶۴,۴۱۳ تن = عالی عالی

میزان فروش = ۱۳۵,۰۷۴ تن ...... بازهم کل تولید رو نفروخته ولی مبلغ فروش 19 هزار میلیارد ریال

12. 25 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

دهنوی: انتفاع عادلانه تولیدکننده، سهامدار و مصرف‌کننده با عرضه سیمان در بورس کالا

?افزایش دامنه نوسان قطعی است

دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس:
    ?یکی از برنامه‌های سازمان بورس و اوراق بهادار که البته موضوع جدیدی نیز نیست، افزایش دامنه نوسان است. این موضوع کاملا قطعی و شیوه و روش اجرای آن در دست بررسی است.

?درکنار اتفاقات و تحولات مثبت یا منفی اقتصاد که بر انتظارات سهامداران از قیمت‌ سهم‌ها تاثیرگذار است؛ افزایش دامنه نوسان نیز در تشکیل پدیده صف‌نشینی موثر است. صف‌نشینی پدیده مطلوبی نیست و به معنای نبود نقدشوندگی در بازار سرمایه تلقی می‌شود.

?لازم است افرادی که در خصوص خروج سیمان از بورس کالا اظهارنظر می‌کنند، وضعیت سیمان پیش از ورود به بورس را مد نظر داشته باشند.

?سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان قیمت تعیین می‌کرد و متاسفانه این قیمت به دست‌ مصرف‌کننده هم نمی‌رسید؛ برای نمونه، در حالی‌که هر پاکت سیمان ۱۷ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شد، در بازار بالای ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رفت و به دست عوامل معدودی توزیع می‌شد و این قیمت‌های بازار، رانت قابل توجهی نصیب دلالان می‌کرد.

?زمانی که سیمان وارد بورس کالا شد در یک مرحله تا ۲۱ هزار تومان قبل از ورود به بورس کالا افزایش قیمت گرفت و بعد از آن هم در بورس کالا حدود ۲۵ هزار تومان معامله شد و این قیمتی است که به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

?اکنون به جای ۱۰ یا ۲۰ نفر خریدار سیمان از کارخانه‌های سیمانی، ۱۳۹۵ نفر در مدت زمان کوتاهی توانستند مقادیری بیش از ۲۰ تن سیمان از بورس کالا خریداری کنند. ۴ هزار نفر ثبت‌نام کرده و با گرفتن کد می‌توانند اقدام به خرید کنند.

?با توجه به کاهش تولید سیمان قیمت‌ها در بازار آزاد به شدت افزایش یافت. افراد منفعت‌طلب، موضوع افزایش قیمت را در پی عرضه سیمان در بورس کالا مطرح کردند. خوشبختانه مراجع سیاست‌ و قانون‌گذار متوجه این موضوع شدند و همگی بر ورود سیمان به بورس کالا تاکید کردند.

?لازم است سیمان همه کارخانه‌ها در بورس کالا عرضه شود زیرا کارخانه‌های سیمانی که محصول خود را در بورس کالا عرضه نمی‌کنند به این موضوع دامن می‌زنند./سنا

14. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,145 بار در 2,953 ارسال

با سلام
    با توجه به مواضع امروز رهبری و همچنین سخنان آقای غریب آبادی نماینده ایران در وین ، مذاکرات هسته ای شکست خورده و متاسفانه ما شاهد رخ های بالاتر دلار خواهیم بود بنابراین باید خودمان را برای شرایط جدید آماده کنیم
    Honesty is the best policy

16. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 16 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 16 مهمان ها)