صفحه 197 از 360 نخست ... 97147187194195196197198199200207247297 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,961 به 1,970 از 3598

موضوع: شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

عضو فعال
    تشکر شده 2,460 بار در 540 ارسال

پاسخ : شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

از سوی زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس اجرا شد؛
    تعویض و جایگزینی لوله‌های GRP آب دریا پتروشیمی زاگرس

عملیات جایگزینی خطوط لوله کربن استیل (C.S) با لوله‌های GRP آب دریای پتروشیمی زاگرس با هدف پایداری تولید، از سوی شرکت مبین انرژی خلیج فارس و همکاری شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با موفقیت اجرا شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی"نفت ما "، عملیات جایگزینی خطوط لوله‌ کربن استیل (C.S) با لوله‌های GRP آب دریای شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس با هدف رفع موانع ناپایداری تولید با تصمیم شرکت مبین انرژی خلیج فارس و همکاری شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی به‌عنوان مدیریت پروژه و شرکت انهار به‌عنوان پیمانکار EPC به طول ۳۲۰۰متر و قطر متفاوت ۱۶۰۰میلی متر تا ۲۸۵۰ میلی متر از آذرماه سال 98 آغاز شد.

این پروژه به دلیل شکستگی‌های متعدد و توقف تولید طی سالیان گذشته که منجر به خسارت‌های مالی فراوانی به مجتمع‌های پتروشیمی شده است، اجرا می‌شود. اجرای این پروژه با اتخاذ تدابیر مدیریتی و کارشناسی و فرآیندهای مهندسی، ایمنی، اجرایی و زمانبندی و براساس عملیات بسیار پیچیده، بدون کمترین قطعی تولید برای شرکت‌های مبین انرژی خلیج فارس و سرویس‌گیرنده‌ها انجام می‌شود.

خطوط آب دریای شرکت پتروشیمی پارس در ابتدای آذرماه و شرکت پتروشیمی زاگرس در نیمه اول دی ماه امسال با موفقیت انجام شد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال همه خطوط باقیمانده مربوط به شرکت‌های پتروشیمی نوری، پردیس و واحد جداسازی هوای شرکت مبین انرژی خلیج فارس در سرویس قرار گیرند.

گفتنی است، تعویض خطوط آب دریای شرکت‌های پتروشیمی آریاساسول و واحدهای EB و SM پتروشیمی پارس و جم در فازهای بعدی در دست بررسی است که در صورت تصمیم‌گیری و تصویب شرکت مبین انرژی خلیج فارس در سال آینده پیگیری خواهد شد.

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید amirparsamosavi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 44,860 بار در 2,843 ارسال

با سلام و درود

تحقق سود 2180 تومانی هر سهم برای پتروشیمی زاگرس

و 6.880 تومانی برای شفن در گزارش 9 ماهه

البته 5.000 تومان از سود شفن فروش سرمایه گداری هستش

حال ببینیم فردا هم اینگونه بی محابا می فروشند...... ادم .... زیاده احتمال منفی 5% هم هستش

قیمت زاگرس 17400 تومان هستش ..... 3000 تومان سود نقدی می گیری تمام شده میشه 13.000 تومان

قیمت 13000 تومان برای زاگرس با دلار 12000 تومان هم توجیه داره

ما که از رو نمی ریم امروز هم در صف فروش ومعادن فجر شفن شپدیس و کچاد اضافه کردم علی برکت الله

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,140 بار در 2,952 ارسال

با سلام
    همه ما می دونیم که این کاهش نرخ ارز و البته منفی های بازار شیطنت برخی هاست
    شخصا اعتقاد چندانی به شیطنت و قیمت سازی در بورس نداشتم ولی این روزها من هم به جمع معتقدین به این قضایا ملحق شدم.
    امروز در صرافی های حوالی میدان فردوسی و دلال های کف خیابان همه تقریبا خریدار دلار بودند و تعداد کمی فروشنده بودند
    چند مورد دلال کف خیابان دیدم که حتی دلار را گرانتر از نرخ صرافی خرید می کردند
    واقعا واسه برخی فعالان بورس متاسفم . دلال کف خیابان این موضوع رشد مجدد دلار را درک می کنه ولی ....
    Honesty is the best policy

5. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(3) دودو آواتار ها
    تشکر شده 5,139 بار در 1,167 ارسال

این روزها آخرین فرصت برای اصلاح سبد و خرید سهام ارزنده بنیادی در قیمتهای حراج شده است!

#بازار

✅ کف شاخص بورس و پایان دوران منفی
    ✍ پشوتن مشهوری نژاد

به اعتقاد من نزول فعلی بورس، آخرین موج از فاز اصلاحی اخیر خواهد بود ، و سپس‌ پرونده ریزش تاریخی بازار سرمایه در سال ۹۹ به پایان خواهد رسید.
    تارگت این نزول را در محدوده ۱.۰۵۰.۰۰۰ الی ۱.۱۰۰.۰۰۰ واحد حدس میزنم و معتقدم شاخص بورس ارقام کمتر از این را مشاهده نخواهد کرد

صحبتی که با سهامداران و بویژه تازه‌واردان بورس دارم این است که در این روزهای ملتهب، از دست زدن به حرکات هیجانی پرهیز نمایید و بویژه اگر در زیان سنگینی قرار دارید، از رفتن به صفوف فروش و حراج سرمایه در قیمتهای نازل اکیدا خودداری نمایید.

نگران هستم که مبادا خاطره نزول مردادماه آنچنان شما را مار گزیده کرده باشد که امروز با مشاهده ریسمان سیاه و سفید بازار ، دست به فروش یکپارچه و بی منطق سهام خود بزنید.

اما یادتان باشد که شرایط امروز با آن دوران کاملا متفاوت است. مردادماه با چشم‌انداز سیاسی مبهم و خطرناکی مواجه بودیم که هر از گاه صدای طبل جنگ در زیر سایه تهدیدهای ترامپ شنیده میشد. امروز خوشبختانه نه تنها خطر جنگ بطور کامل برطرف شده بلکه حتی شاهد آغاز دوباره خوشبینی ها نسبت به احتمال رفع تحریم ها باشیم‌

در مرداد ماه با دلار افسار گسیخته ای مواجه بودیم که سقف ۳۰ هزارتومانی برای آن، مقاومت آسانی به نظر میرسید. امروز خوشبختانه تب دلار کاملا آرام گرفته و کمتر شاهد خرید دلار توسط عوام (یا اصطلاحا دلارهای متکایی) هستیم. و مسلما اثرات مثبت این ثبات و آرامش، بزودی در فضای اقتصادی مملکت نیز حاکم خواهد شد.

نهایتا و از همه مهمتر، در مردادماه بازار بورس از چنان حباب مثبتی برخوردار بود که با تحریک یک سوزن کوچک میتوانستیم شاهد انفجار بادکنک بورس ۲ میلیون واحدی باشیم.
    در آن ایام کارشناسان خبره مرتبا اعتراضات خود را به رشد بی‌رویه قیمتها ابراز میکردند، اما جریان مداوم پول، بی اعتنا به وضعیت بنیادی سهام، روز به روز به درون بادکنک منبسط شده بازار دمیده میشد.
    اما امروز در شرایطی به سر میبریم که بورس بزرگترین ریزش تاریخی خود را پشت سرگذاشته و بسیاری از سهام بدون هیچ دلیل واقعی و معنادار، و بدون آنکه شرایط فاندامنتال شرکتها کوچکترین تغییری کرده باشد، دچار نزول ۵۰ الی ۷۰ درصدی شده اند.

اگر در مردادماه گذشته مدعی حباب مثبت باشیم، پس امروز هم قطعا با حباب منفی مواجهیم که منجر به ارزندگی‌ بسیاری از سهام و نزول قیمت ها به کمتر از ارزش ذاتی شده است.

البته کاملا درک میکنم که ریزش سنگین و طولانی‌مدت بورس آنچنان اعصاب و روان‌ تان را فرسوده کرده که دیگر تحمل تکرار مواجه با روزهای منفی بورس را ندارید. میتوانم درک کنم که حجم نفرت از بورس باعث شده قصد خروج دائمی از بازار را با هر میزان ضرر و زیان موجود، داشته باشید.

اما دانشجوی عزیزم، به یاد داری که این دقیقا از ویژگیهای موج c بود؟! یادت هست که در کلاس الیوت میگفتیم فروشنده‌ها در موج c نه بقصد تثبیت سود، بلکه بقصد خروج دائم و خداحافظی همیشگی از بازار اقدام به فروش میکنند. و میگفتیم به همین دلیل است که موج c از شیب بسیار تندی برخوردار بوده و به سطوح حمایت واکنش نشان نمیدهد... آن شوخی را که با صدای بوووق میکردم به یاد داری؟!!!?

احساس نمیکنی شرایط امروز چقدر شبیه به آن نکات است؟!

دوست من احتیاط کن. یک ضرر بفرض ۵۰ درصدی فقط با کسب سود ۱۰۰ صدی در آینده قابل جبران خواهد بود. فروش ناموجه امروز میتواند ضرر سهامدار را تثبیت نموده و او را برای همیشه از گردونه بازار بیرون بیاندازد.

امروز صبر و نگهداری سهام، برخلاف مردادماه، نه تنها بیهوده نیست بلکه از منطق درست و حرفه ای برخوردار است. فروش نابجا و تثبیت زیان های بزرگ مسلما چیزی نیست که یک تازه وارد بتواند آنرا به سادگی هضم نماید. آنهم درست در شرایطی که حرفه ای ها با آرامش درحال شکار سهام ارزنده از کف بازار هستند.

صبر کنید و اجازه دهید آخرین موج نزولی بازار به پایان برسد، سپس میتوانید در یک بازار صعودی و در یک‌ فضای مثبت و آرام، اقدام به اصلاح و بهینه سازی سبد خود نمایید.

پشوتن مشهوری نژاد
    ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۹

@PashootanMashhuriNejad
    ✓✓✓امضا را ویرایش کردم و شش ماه به تاریخ موعود اضافه کردم!
    ✓✓✓ مثلاً مذاکره کردیم اما جنگ میشود! البته جنگی محدود با هدف از بین بردن تاسیسات هسته ای ج.ا با مشارکت اسراییل آمریکا و احتمالا شرکای غربی و چراغ سبز روسیه و چین! این اتفاق بنظرم تا قبل از دی ماه ۱۴۰۱ انجام خواهد شد✓✓✓

7. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید دودو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,619 بار در 2,776 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط دودو نمایش پست ها
    این روزها آخرین فرصت برای اصلاح سبد و خرید سهام ارزنده بنیادی در قیمتهای حراج شده است!

#بازار

✅ کف شاخص بورس و پایان دوران منفی
    ✍ پشوتن مشهوری نژاد

به اعتقاد من نزول فعلی بورس، آخرین موج از فاز اصلاحی اخیر خواهد بود ، و سپس‌ پرونده ریزش تاریخی بازار سرمایه در سال ۹۹ به پایان خواهد رسید.
    تارگت این نزول را در محدوده ۱.۰۵۰.۰۰۰ الی ۱.۱۰۰.۰۰۰ واحد حدس میزنم و معتقدم شاخص بورس ارقام کمتر از این را مشاهده نخواهد کرد

صحبتی که با سهامداران و بویژه تازه‌واردان بورس دارم این است که در این روزهای ملتهب، از دست زدن به حرکات هیجانی پرهیز نمایید و بویژه اگر در زیان سنگینی قرار دارید، از رفتن به صفوف فروش و حراج سرمایه در قیمتهای نازل اکیدا خودداری نمایید.

نگران هستم که مبادا خاطره نزول مردادماه آنچنان شما را مار گزیده کرده باشد که امروز با مشاهده ریسمان سیاه و سفید بازار ، دست به فروش یکپارچه و بی منطق سهام خود بزنید.

اما یادتان باشد که شرایط امروز با آن دوران کاملا متفاوت است. مردادماه با چشم‌انداز سیاسی مبهم و خطرناکی مواجه بودیم که هر از گاه صدای طبل جنگ در زیر سایه تهدیدهای ترامپ شنیده میشد. امروز خوشبختانه نه تنها خطر جنگ بطور کامل برطرف شده بلکه حتی شاهد آغاز دوباره خوشبینی ها نسبت به احتمال رفع تحریم ها باشیم‌

در مرداد ماه با دلار افسار گسیخته ای مواجه بودیم که سقف ۳۰ هزارتومانی برای آن، مقاومت آسانی به نظر میرسید. امروز خوشبختانه تب دلار کاملا آرام گرفته و کمتر شاهد خرید دلار توسط عوام (یا اصطلاحا دلارهای متکایی) هستیم. و مسلما اثرات مثبت این ثبات و آرامش، بزودی در فضای اقتصادی مملکت نیز حاکم خواهد شد.

نهایتا و از همه مهمتر، در مردادماه بازار بورس از چنان حباب مثبتی برخوردار بود که با تحریک یک سوزن کوچک میتوانستیم شاهد انفجار بادکنک بورس ۲ میلیون واحدی باشیم.
    در آن ایام کارشناسان خبره مرتبا اعتراضات خود را به رشد بی‌رویه قیمتها ابراز میکردند، اما جریان مداوم پول، بی اعتنا به وضعیت بنیادی سهام، روز به روز به درون بادکنک منبسط شده بازار دمیده میشد.
    اما امروز در شرایطی به سر میبریم که بورس بزرگترین ریزش تاریخی خود را پشت سرگذاشته و بسیاری از سهام بدون هیچ دلیل واقعی و معنادار، و بدون آنکه شرایط فاندامنتال شرکتها کوچکترین تغییری کرده باشد، دچار نزول ۵۰ الی ۷۰ درصدی شده اند.

اگر در مردادماه گذشته مدعی حباب مثبت باشیم، پس امروز هم قطعا با حباب منفی مواجهیم که منجر به ارزندگی‌ بسیاری از سهام و نزول قیمت ها به کمتر از ارزش ذاتی شده است.

البته کاملا درک میکنم که ریزش سنگین و طولانی‌مدت بورس آنچنان اعصاب و روان‌ تان را فرسوده کرده که دیگر تحمل تکرار مواجه با روزهای منفی بورس را ندارید. میتوانم درک کنم که حجم نفرت از بورس باعث شده قصد خروج دائمی از بازار را با هر میزان ضرر و زیان موجود، داشته باشید.

اما دانشجوی عزیزم، به یاد داری که این دقیقا از ویژگیهای موج c بود؟! یادت هست که در کلاس الیوت میگفتیم فروشنده‌ها در موج c نه بقصد تثبیت سود، بلکه بقصد خروج دائم و خداحافظی همیشگی از بازار اقدام به فروش میکنند. و میگفتیم به همین دلیل است که موج c از شیب بسیار تندی برخوردار بوده و به سطوح حمایت واکنش نشان نمیدهد... آن شوخی را که با صدای بوووق میکردم به یاد داری؟!!!?

احساس نمیکنی شرایط امروز چقدر شبیه به آن نکات است؟!

دوست من احتیاط کن. یک ضرر بفرض ۵۰ درصدی فقط با کسب سود ۱۰۰ صدی در آینده قابل جبران خواهد بود. فروش ناموجه امروز میتواند ضرر سهامدار را تثبیت نموده و او را برای همیشه از گردونه بازار بیرون بیاندازد.

امروز صبر و نگهداری سهام، برخلاف مردادماه، نه تنها بیهوده نیست بلکه از منطق درست و حرفه ای برخوردار است. فروش نابجا و تثبیت زیان های بزرگ مسلما چیزی نیست که یک تازه وارد بتواند آنرا به سادگی هضم نماید. آنهم درست در شرایطی که حرفه ای ها با آرامش درحال شکار سهام ارزنده از کف بازار هستند.

صبر کنید و اجازه دهید آخرین موج نزولی بازار به پایان برسد، سپس میتوانید در یک بازار صعودی و در یک‌ فضای مثبت و آرام، اقدام به اصلاح و بهینه سازی سبد خود نمایید.

پشوتن مشهوری نژاد
    ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۹

@PashootanMashhuriNejad
    با کدوم نقدینگی ؟؟!!!

9. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید امیدازاد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

انشالله که به سهم خودم روی فروشنده ها کم کرده باشیم

حتی تمام خریدهای امروز هم در منفی 5% انجام شد

11. 23 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 721 بار در 147 ارسال

سلام با اطلاعات نه ماهه سود سال نوری را چه حدودی براورد می کنید؟
    با تشکر
    ویرایش توسط alvand : 2021/01/19 در ساعت 12:26

13. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید alvand از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط alvand نمایش پست ها
    سلام با اطلاعات نه ماهه سود سال نوری را چه حدودی براورد می کنید؟
    با تشکر
    درود

همانگونه که قبلا پیش بینی کرده بودم نوری دست به هزینه سازی زد و سود رو کمتر نشون داد

این شرکت در 6 ماهه 7 هزار میلیارد هزینه اداری داشته عمدتا هزینه کمیسون فروش

در گزارش 9 ماهه به یکباره شد 26 هزار میلیارد ریال ؟؟؟؟؟؟

یعنی هزینه کمیسون در کل 6 ماهه 7 هزار میلیارد و این هزینه در سه ماهه پاییز 19 هزار میلیارد ؟؟؟؟؟؟

به نظر من شرکت داره با هزینه ها پازل بازی می کنه

علی ایحال برای برآورد سود 12 ماهه باید مبلغ فروش سه ماهه آخر ببنیم به چه اندازه است

همانطور که قبلا بحث شد افزایش قیمت خوراک مایع هم می تواند بطور محسوس روی سود آوری شرکت تاثیر منفی بزاره

با تمام این تفاسیر نوری در پایان سال می تواند به سود 850 تا 900 تومانی دست پیدا کند

15. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها

انشالله که به سهم خودم روی فروشنده ها کم کرده باشیم

حتی تمام خریدهای امروز هم در منفی 5% انجام شد
    با سلام و درود

دوستان باور کنید این بازار بهتر از بازار کاملا صعودی است

در نظر بگیرید بازار روی شاخص 2.100.000 واحدی دست به اصلاح نمی زد و الان شاخص شده 4.000.000 واحد

همین الان با شاخص 1.100.000 واحدی p/e اغلب شرکت ها سر به فلک گذاشته

حالا اگر شاخص 4 میلیون بود چه اتفاق می افتاد ..... حتی نمی توانستیم سراغ سهم های بنیادی فولادی پتروشیمی معدنی و...

برویم

مثلا امروز به جای اینکه کچاد 1670 تومان بخرم باید 6000 تومان پول می دادیم

لذا مشکل از خود ماها ست کنترل بر روان خودمان نداریم همش می خواهیم با افزایش قیمت سهام پولدار بشویم

من به شخصه راه خودم رو از بازار ، از حمایت های دولت ، مجلس , سازمان بورس و... جدا کردم

دنبال سهامی می روم که ارزش داشته باشد اگر ارزش داشته باشد یقین دارم به ارزش خود خواهد رسید

دنبال سهامی می روم که سود خوب داشته باشد الان هدف من سود سالانه مجمع شرکت ها ست

تا آمدیم این چیزها رو بنویسیم عد ه ای پیدا شدند و گفتند که اینا که کاری نداره و برای همه مشخصه

یعنی اینکه شما حرف نزن ...... بله شما درست می گویید

سود فجر رو حداقل 1000 تومان بدست آوردیم خوب گزارش آمد 800 تومان 9 ماهه ساخته دیروز 5200 تومان می فروختند

خوب دنبال چی می گردید.

در کانالی که زدیم به دوستان گفتیم

سهامی که معرفی کی کنیم پله اول خرید در منفی 5%

در صف خریدها و در مثبت ها نخرید

پله دوم 10% پایین تر از پله اول

و پله سوم 10% پایین تر از پله دوم خرید کنید

هر سهمی اونجا گفتیم همین جا هم گفتم

الان اونایی که می خواهند سرمایه گذاری بکنند شرایط بسیار مناسب تر از زمان شاخص 3 و یا 4 میلیون واحدی است

از چی می ترسیم شاخص 1.100.000 واحد باید بخشی از سرمایه رو نقد نگه داریم نترسید بازار و سهام خوب تمام نمی شه

هر 10% منفی در شاخص شروع به خرید می کنیم

هفته قبل اشاره کردیم به محض عرضه صف خرید کلر رو خواهم فروخت نمی دونم دوستان استفاده کردند یا نه ؟؟؟

کانال پولی هم همچین سیگنالی رو نمی ده

اگر دنبال سرمایه گذاری هستیم الان بهترین بازاره .....هر 10% پایین تر بفروشند نورعلی نور

باید یه نگاهی هم به وضعیت نمودار باید انداخت ..... نباید روی سقف بخریم و بعدش هر 10% پایین تر خرید بعدی

این طرف رو نابود می کنه بعد بگید شما گفتید اینجوری خرید بزنید

سهامی که مشخصا در اواخر اصلاح خودش به سر می بره 50-60 درصد ریخته و ای پی اس خوبی داره پی به ای پایین داره

می توانید بخرید و هر 10% پایین تر پله بعدی خرید

میانگین کم کردن کار بسیار غلطی هستش ...... روی سقف بخری و هر 10 % پایین تر میانگین کم کنی

سهم 60 % می ریزه و نابود می شی

لذا سهم 60- 70% ریخته شده رو می خریم و خریدهای بعدی 10% پایین تر

اما سهم هایی مانند شفن زاگرس فجر شغدیر کچاد و یا فاسمین به خاطر بنیادی شون قرار نیست که

50% ریزش کنند بعد شروع به خرید کنیم ..... اینا رو تو کف کانال می خریم

برای فردا یه سهم یکی دوتا سهم بنیادی کف کانالی داریم
    ویرایش توسط شفاف سازی : 2021/01/19 در ساعت 19:33

عضو فعال
    تشکر شده 1,647 بار در 317 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    درود

همانگونه که قبلا پیش بینی کرده بودم نوری دست به هزینه سازی زد و سود رو کمتر نشون داد

این شرکت در 6 ماهه 7 هزار میلیارد هزینه اداری داشته عمدتا هزینه کمیسون فروش

در گزارش 9 ماهه به یکباره شد 26 هزار میلیارد ریال ؟؟؟؟؟؟

یعنی هزینه کمیسون در کل 6 ماهه 7 هزار میلیارد و این هزینه در سه ماهه پاییز 19 هزار میلیارد ؟؟؟؟؟؟

به نظر من شرکت داره با هزینه ها پازل بازی می کنه

علی ایحال برای برآورد سود 12 ماهه باید مبلغ فروش سه ماهه آخر ببنیم به چه اندازه است

همانطور که قبلا بحث شد افزایش قیمت خوراک مایع هم می تواند بطور محسوس روی سود آوری شرکت تاثیر منفی بزاره

با تمام این تفاسیر نوری در پایان سال می تواند به سود 850 تا 900 تومانی دست پیدا کند
    در گزارش تفسیری که نوری داده این هزینه ها رو هزینه لجستیکی نام برده که من هم تعجب کردم.نمیدونم فبلا با فرغون میبردن الان با جت شخصی!!!

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید MNB1984 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)