صفحه 144 از 360 نخست ... 4494134141142143144145146147154194244 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,431 به 1,440 از 3598

موضوع: شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

عضو فعال
    تشکر شده 44,860 بار در 2,843 ارسال

پاسخ : شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

نقل قول نوشته اصلی توسط سرمایه گذار نمایش پست ها
    وصندوق که عالی هست ولی وخارزم با 25 تومان سود و طرح های تخیلی و شناوری بالا به نظر شما بازار بیش از حد و لیاقتش به آن بها نمی ده.به نظر من که رشته ام هم زمین شناسی هست این خبر اکتشاف زلا را جدی نگیرد.ایران نه تکنولوژی آن را دارد نه کشوری فعلا میاد مشارکت.بزرگترین معدن طلا در دیواندره کردستان که قرار بود با مشارکت شرکتی از انگلیس( برنده مناقصه) قبل از برجا شروع به استخراج کنند همانطور معطل هست این که بماند.
    با سلام و درود

حالا معدن طلا رو بیخیال بشیم

ان ای وی وخارزم بدون معدن طلا در حدود 3000 تومان هستش

هر چند در قیمت گذاری نیروگاه منتظر قایم نظریه های مختلفی وجود داره

توصیه به خرید یا فروش ندارم بخش عمده خرید من در حدود 1550 تومان بوده

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    با سلام و درود

حالا معدن طلا رو بیخیال بشیم

ان ای وی وخارزم بدون معدن طلا در حدود 3000 تومان هستش

هر چند در قیمت گذاری نیروگاه منتظر قایم نظریه های مختلفی وجود داره

توصیه به خرید یا فروش ندارم بخش عمده خرید من در حدود 1550 تومان بوده
    جناب شفاف سازی متاسفانه در بعضی سایتها اعداد غیر واقعی برای معدن طلای شادان داده شده که بنده در تاپیکم سعی کردم مقدار واقعی تولید و ارزش این معدن را شفاف کنم
    ولی این رویه ارزش گذاری نجومی برای معدن طلای کم عیار این شرکت در بلند مدت موجب تخریب این سهم خواهد شد
    خدا خواست و ما توانستیم
    تمام مطالب نوشته شده توسط بنده نظرات شخصی است که میتواند اشتباه باشد پس به استناد مطالب من به هیچ عنوان سهمی را نخرید. فقط با بررسی خودتان معامله کنید

3. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها

وخارزم و معادن طلا
    ... ☘☘☘
    وخارزم سهامدار 95درصدی شرکتی است به نام توسعه معادن صدر جهان که این شرکت در زمینه اکتشاف و بهره برداری معادن مس و طلا فعالیت دارد
    در بین معادن این شرکت مهمترین آن که به بهره برداری رسیده است معدن شادان در خوسف خراسان جنوبی است
    با ظرفیت قطعی 27میلیون و 860 هزار تن کانسگ طلا با عیار 0/55 در هر تن.
    این ذخیره قطعی فقط حاصل یک آنومالی زمین شناسی در این منطقه است و برآورد می‌شود ذخیره این معدن پس از بررسی آنومالی های بعدی به 80 میلیون تن بالغ گردد
    طلای استخراج شده این معدن برای شروع در سال 1.46 تن خواهد بود. که به خاطر نوع معدن به سرعت می‌تواند به دوبرابر افزایش یابد
    کل ذخیره طلای موجود در این معدن برای آنومالی اول معادل 15.8 تن و برای کل ذخیره 44 تن میباشد
    ... ☘☘☘
    بررسی های اولیه این معدن را جز معادن کم عیار تشخیص داده و لذا این معدن جز معادن روباز با هزینه کم برای بهره برداری تلقی می‌گردد
    عیار طلا در این منطقه در بعضی نواحی به 0/8 در هر تن نیز بالغ می‌گردد و احتمال وجود آنومالی با عیار بالاتر نیز وجود دارد
    ولی در برآورد طلای موجود کمترین عیار محاسبه شده است.
    ... ☘☘☘
    طلای بدست آمده از این معادن ، 24 عیار است و با قیمت‌های فعلی هر گرم حدودا 1.5 میلیون تومان ارزش خواهد داشت
    در نتیجه این معدن سالانه حدود 2200 میلیارد تومان فروش خواهد داشت. و سهم وخارزم از این فروش بدون کسر هزینه ها 166 تومان به ازای هر سهم خواهد بود.
    ارزش طلای موجود در این معدن با قیمت‌های فعلی معادل 66 هزار میلیارد تومان خواهد بود.
    ... ☘☘☘
    این تحلیل پس از بررسی دیگر معادن شرکت تکمیل خواهد شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    دوستان عزیزی که در مورد سود وخارزم از محل معدن طلا پرسیده بودن باید اعلام کنم این عدد 166 تومان که اعلام کردیم سهم فروش طلا برای وخارزم است نه سود وخارزم از فروش طلا.
    یعنی چون شرکت مالک 90تا95 درصدی شرکت توسعه معادن صدر جهان است
    پس کل فروش نهایی معدن حساب شده. و 95 درصد به عنوان سهم فروش وخارزم درج شده است
    ... ☘☘
    و قطعا سود وخارزم از محل این معدن کمتر خواهد به مطالب زیر توجه کنید تا خودتون بتونید سود لازم را به خاطر نوسان قیمت طلا محاسبه کنید
    1.هنوز تولید معدن در مراحل اولیه است و قرار است اولین شمش 1 کیلویی تا آخر شهریور استخراج گردد و چون هنوز شرایط کاملا آماده نیست تولید اصلی 1.4 تن برای سالهای بعدی است
    2.طلای تولید شده با عیار 24 است و قیمت امروز 1.38 میلیون تومان برای هر گرم است که چند روز پیش حدود 1.5 میلیون تومان بوده و محاسبه شده است
    3.هزینه های استخراج از معدن بین 25تا35 درصد از کل فروش خواهد بود
    4.حدودا 20درصد مالیات باید از فروش کسر گردد
    5.سهم دولت (بهره مالکانه) باید محاسبه و کسر گردد
    6.تمام موارد فوق در شرکت زیرمجموعه توسعه معادن صدر جهان انجام خواهد شد و می‌بایست مالیات شرکت اصلی نیز کسر گردد
    ... ☘☘☘
    در نهایت به نظر میرسد چیزی که در آخر بعنوان سود در صورتهای مالی وخارزم درج خواهد شد بیشتر از 40درصد از عدد اعلام شده نباشد
    به این ترتیب سود هر سهم وخارزم از محل معدن شادان سالانه عددی در حدود 66 تومان به ازای هر سهم خواهد بود
    ولی توجه کنید که به خاطر نوپا بودن معدن هزینه های نادیده و محاسبه نشده بسیار زیاد است و این سود، امسال به هیچ عنوان محقق نخواهد شد وسال بعدی نیز ممکن است بیشتر از 50درصد از 66 تومان را محقق نکند.
    و در آخر به نظر می‌رسد پروانه معدن به نام شرکت دیگری است که هزینه های آن و حق آن شرکت نیز باید از معدن کسر گردد
    درود

با تشکر از جناب تمام عزیز بابت توضیحات جامع و کاملی که ارایه نمودند

خوب در محاسبات فوق سهم بهره مالکانه هنوز برای ما دارای ابهام هستش

ضمن اینکه مالیات صرفا یکبار در شرکت صدر جهان محاسبه می شود و به شرکت اصلی از بابت مالیاتی تعلق نمی گیره

ان چیزی که در این مرحله برای ما اهمیت داره اول محاسبه سود این شرکت که جناب تمام انجام دادند

و سپس محاسبه ارزش و nav معدن طلای صدر جهان برای وخارزم هستش

طلای استخراج شده این معدن برای شروع در سال 1.46 تن خواهد بود. که به خاطر نوع معدن به سرعت می‌تواند به دوبرابر افزایش یابد
    کل ذخیره طلای موجود در این معدن برای آنومالی اول معادل 15.8 تن و برای کل ذخیره 44 تن میباشد اگر آن چیزی که جناب تمام گفتند رو ملاک قرار بدهیم سود وخارزم از محل معدن صدر جهان در سال اول 66 تومان

و برای سال های بعد با توجه افزایش تولید به دو برابر یعنی 132 تومان می رسه یعنی سود خالص معدن طلای صدر جهان

می تواند در سال های بعد به 16.500 میلیارد تومان می رسه

اگر با توجه به پی به ای های نجومی حال حاضر بازار ما اگر صرفا یک پی به ای 20 به این شرکت بدهیم ارزش معدن طلا به 330.000 میلیارد تومان می رسه

یعنی ارزش این معدن به ازای هر سهم وخارزم میشه 2.640 تومان

این محاسبات صرفا یک پیش بینی و تخمین از معدن طلای صدر جهان است و ممکنه به هیج عنوان با واقعیت هیچگونه تطابقی نداشته باشه

و شاید ممکنه این شرکت به مشکل بخوره و یا سود آنچنانی در میان نباشه لذا این محاسبات در تصمیم های خودتون جهت خرید و یا فروش لحاظ نکنید

من یک زمانی که واحیا 1000 تومان بود این محاسبات رو برای معدن سنگ آهن احیا انجام می دادم و به nav های نجومی برای واحیا می رسدم

نه خودم باورم می شد و نه جرات می کردم در تاپیک بنوسم و می گفتم 100 درصد این محاسبات اشتباهه اگر واحیا 10 - 15 هزارتومان ارزش داره

چرا دارن به 1000 تومان می فروشند فوق فوقش 2-3 هزار تومان میارزه

ولی الان که قیمت واحیا رو می بینیم که بدون احتساب افزایش سرمایه رسیده به 40.000 تومان به خودم می گم ای کاش فقط 5 درصد به محاسبات

اون زمان خودم اعتماد می کردم و حداقل 10-20 درصد واحیاها نگه می داشتم و نمی فروختم
    ویرایش توسط شفاف سازی : 2020/08/11 در ساعت 22:16

عضو عادی
    تشکر شده 824 بار در 221 ارسال

درود به این تحلیل کامل جنابعالی درمورد وخارزم.بنده یکبار300%ازش گرفتم ومجددا60%سبدمو بنیت300%دیگه وخارزم اختصاص دادم.خودمن اهداف بالای20000تومنو پیش بینی کردم ولی جرات اظهارنظرشو نداشتم.حال که جنابعالی مطالب فوق راباتحلیل دقیق بیان فرمودین پس میشه باعداد بالاتریقین داشت ضمن اینکه مدیریت جدید شرکت از افراد باسواد والبته جوان این مملکتندکه باعث افتخارماهستند.البته عرضه اولیه انرژی سپهرش هم هست.و...

6. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید چاردیواری از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال bourse آواتار ها
    تشکر شده 8,270 بار در 1,295 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    درود

با تشکر از جناب تمام عزیز بابت توضیحات جامع و کاملی که ارایه نمودند

خوب در محاسبات فوق سهم بهره مالکانه هنوز برای ما دارای ابهام هستش

ضمن اینکه مالیات صرفا یکبار در شرکت صدر جهان محاسبه می شود و به شرکت اصلی از بابت مالیاتی تعلق نمی گیره

ان چیزی که در این مرحله برای ما اهمیت داره اول محاسبه سود این شرکت که جناب تمام انجام دادند

و سپس محاسبه ارزش و nav معدن طلای صدر جهان برای وخارزم هستش

کل ذخیره طلای موجود در این معدن برای آنومالی اول معادل 15.8 تن و برای کل ذخیره 44 تن میباشد اگر آن چیزی که جناب تمام گفتند رو ملاک قرار بدهیم سود وخارزم از محل معدن صدر جهان در سال اول 66 تومان

و برای سال های بعد با توجه افزایش تولید به دو برابر یعنی 132 تومان می رسه یعنی سود خالص معدن طلای صدر جهان

می تواند در سال های بعد به 16.500 میلیارد تومان می رسه

اگر با توجه به پی به ای های نجومی حال حاضر بازار ما اگر صرفا یک پی به ای 20 به این شرکت بدهیم ارزش معدن طلا به 330.000 میلیارد تومان می رسه

یعنی ارزش این معدن به ازای هر سهم وخارزم میشه 2.640 تومان

این محاسبات صرفا یک پیش بینی و تخمین از معدن طلای صدر جهان است و ممکنه به هیج عنوان با واقعیت هیچگونه تطابقی نداشته باشه

و شاید ممکنه این شرکت به مشکل بخوره و یا سود آنچنانی در میان نباشه لذا این محاسبات در تصمیم های خودتون جهت خرید و یا فروش لحاظ نکنید

من یک زمانی که واحیا 1000 تومان بود این محاسبات رو برای معدن سنگ آهن احیا انجام می دادم و به nav های نجومی برای واحیا می رسدم

نه خودم باورم می شد و نه جرات می کردم در تاپیک بنوسم و می گفتم 100 درصد این محاسبات اشتباهه اگر واحیا 10 - 15 هزارتومان ارزش داره

چرا دارن به 1000 تومان می فروشند فوق فوقش 2-3 هزار تومان میارزه

ولی الان که قیمت واحیا رو می بینیم که بدون احتساب افزایش سرمایه رسیده به 40.000 تومان به خودم می گم ای کاش فقط 5 درصد به محاسبات

اون زمان خودم اعتماد می کردم و حداقل 10-20 درصد واحیاها نگه می داشتم و نمی فروختم

8. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,140 بار در 2,952 ارسال

دوستان سلام
    به نظرم روز شنبه اوضاع متفاوت خواهد بود
    سهام از نظر تکنیکالی افت خوبی داشتن
    جابجایی خوبی در سهام اتفاق افتاده
    به نظرم شرایط بهتر خواهد شد
    اگر ماجرای ای تی اف پالایشی ها نبود بازار زودتر از این بر می گشت
    بهر حال یه فرصتی بود که امروز من تیپیکو فروختم شکلر در منفی ۱۱ خربدم.
    تیپیکو سود نکردم ولی دیگه منفی ۱۱ شکلر وسوسه انگیز بود.
    امید به خدا
    واقعا من چون با افراد زیادی راجع به بورس مذاکره کردم، اکثر تازه واردها در حال تصمیم گیری برای خروج از بازار هستند در صورتی که اوضاع متعادل نشه این اتفاق خواهد افتاد
    به نظرم دولت این خروج را دوست نداره و احتمالا سعی بر آرام کردن اوضاع می کنه
    Honesty is the best policy

10. 18 کاربر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 347 بار در 46 ارسال

سلام
    جناب شفاف سازی چندتا سوال داشتم
    1-اگر درآمد تولید کارمزدی شرکت ها به درآمد تولیدی تبدیل بشه تو سود سازی شرکت تاثیر ویژه ای میذاره؟
    2-اگر تاثیر مشخصی میذاره چرا شرکت ها خودشون تولید نمیکنن؟
    پیشاپیش ممنون

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Emad.Sh از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

با سلام و درود

یکی نیست به .... ها بگه مگه سهام تو هم مثل پالایشگاهی ها بالا رفت که حالا باید مثل اونا پایین بیاد

نوری - کگاز - کهمدا - کلر - سیمانی ها و... چه ربطی به پالایشگاهی ها دارند

اونا یه کله 700-800 درصد رشد کردند حالا باید اصلاح کنند به شما چه

یه خورده از این کنور یاد بگیرید راهشو از بقیه بازار جدا کرده

بعضی سهم ها مثل مرد می مونند اما ...

عضو فعال

با سلام و درود

بازار و شاخص چه بخواهیم و چه نخواهیم وارد روند اصلاحی شده به جای اینکه به در و دیوار بزنیم باید در این اوضاع تصمیم درستی بگیریم

من شخصا از هفته گذشته بخشی از سهام خود رو فروختم اما نه غالبا به صف فروش

مثلا کنور رو امروز کامل خارج شدم

50% وصندوق در روزهای قبل

کل وامید هفته قبل

50% حفاری سه روز پیش

کل ثفارس سه روز پیش

ثعمرا دیروز

بزاگرس سه روز قبل و...

اما در بخش دیگر گیر افتادم و فعلا انرا ول کردیم به امان خدا کیسون زاگرس غپونه کلر نوری سمازن و...

اما از این به بعد : دوستان بازار وارد اصلاح شده یعنی در یک روند رو به پایین قرار گرفته به نظر من

سوای اینکه شاخص تا چه عددی پایین میاد 1.500.000 یا پایین تر چون روند یه روند رو به پایینی هست به محض

برگشت در مثبت ها دیگه ورود نکیند اون روند صعودی بود که اگه 10-20 درصد بالاتر هم می خریدی باز سود میکردی

نمونه اش دیروز صبح بود اول صبح +%5 نیم ساعت بعد -5 % در عرض نیم ساعت 10 درصد ضرر برای کسی که اول صبح خرید

ولی اگر می دانست روند نزولیه دیگه منفی 5% هم نمی خرید چه برسد به 5% مثبت

از همین الان هم نمی شه گفت اصلاح شاخص از کدام نوع هستش زیگزاگ ها - فلت ها - مثلث ها - دیامتریک ها و یا سیامتریک ها

و یا اصلا اصلاح از نوع ترکیبی باشه

اگر روند رو به پایین کنونی شاخص رو یک موج A اصلاحی بدانیم شاخص در برگشت وارد موج صعودی B اصلاحی خواهد شد. و یا شاید هم

خود موج A خود ساختار 3 و یا 5 تایی داشته باشه

این موج B صعودی ( اصلاح موج A ) تا حدودی مشخص خواهد کرد اصلاح زیگزاگ هست یا فلت و یا ...

ولی پیش بینی من اینه که اصلاح پیچیده ای داشته باشیم شایدم اینجوری نباشه سواد من به این جور چیزا قد نمی ده

حمایت بی منطق دولت از برخی از سهام شرکت باعث شد موج صعودی بسیار قوی صورت بگیره فلذا موج اصلاحی هم به همان اندازه می تونه قوی باشه

هر گونه حمایت و دخالت مجدد دولت در این روند اصلاحی نیز می تونه برای آیندگان خطرناک باشه و آیندگان تاوان این حمایت ها رو بپردازند

عضو فعال
    تشکر شده 1,647 بار در 317 ارسال

با سلام و درود
    شاخص از 1680 حمایت داره که احتمالا اواخر روز دوشنبه و سه شنبه خواهد بود

16. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید MNB1984 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)