صفحه 167 از 360 نخست ... 67117157164165166167168169170177217267 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,661 به 1,670 از 3599

موضوع: شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,140 بار در 2,952 ارسال

پاسخ : شفاف سازی صورت های مالی راهی برای پیش بینی آینده

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    با سلام و درود

داریم به روزهای خوب خرید سهام با قیمت های بسیار مناسب نزدیک می شویم و شاید هم به پایان دوران طلایی خرید سهام

یه سرمایه گذاری بسیار عالی

کسانی که دو سه ماه پیش 100 الی 200 درصد بالاتر از قیمت های فعلی و تو هر قیمتی وارد می شدند و حسابی ضرر کردند و ضرر کردیم = الان دیگه موقع خریده

گزارشات ماهانه و گزارشات 6 ماهه خیلی از شرکت ها عالی بودند = الان پی به ای تحلیلی خیلی از سهم 5 و زیر 5 هستش

نوری فروش مهر = ۳۵,۸۷۱,۲۸۵ میلیارد = 23 % بالاتر از ماه قبل = 52% بالاتر از متوسط 6 ماه اول = انتظار سود 2500 تومانی و بالاتر

شفنفروش مهر = ۴,۸۰۳,۹۵۶ میلیارد = 34% بالاتر از ماه قبل = 75% بالاتر از متوسط 6 ماه اول

آریا ساسولفروش مهر = ۱۶,۰۳۵,۹۰۶میلیارد = 18% بالاتر از ماه قبل = 38% بالاتر از متوسط 6 ماه اول = انتظار سود 1600تومانی و بالاتر

شغدیرفروش مهر = ۲,۴۲۷,۱۸۱ میلیارد = 32% بالاتر از ماه قبل = 100% بالاتر از متوسط 6 ماه اول = انتظار سود 500 تومانی و بالاتر

جم پیلنفروش مهر = ۵,۳۹۶,۲۸۱ میلیارد = 13% کمتر از ماه قبل = 38% بالاتر از متوسط 6 ماه اول = انتظار سود 800تومانی و بالاتر

شپدیسفروش مهر = ۱۶,۸۴۶,۳۵۰میلیارد = 40% بالاتراز ماه قبل = 340% بالاتر از متوسط سال قبل = انتظار سود 1000تومانی و بالاتر

و سایر سهام ها = کویر - کاوه - شسپا - کگاز ح - کهمداح ( باز شد می شه قیمت های پایین بزخری کرد ) - زاگرس ( انتظار سود 2500 به بالا ) - حتاید - سمازن - ارفع - وصندوق

و...
    بعضی از این سهم شاید بازهم جا برای اصلاح داشته باشند
    با عرض سلام
    با کسب اجازه از اساتید به ویژه جناب شفاف سازی
    شسپا با علم اینکه سهم‌ خوبیه و در سالهای گذشته چندین بار سهامدارش بودم. به نظرم گزینه های بهتر از شسپا هست.به نظرم با دلار حدود ۳۰ تومن شسپا شاید ۳۰۰ تومن بسازه که خوبه ولی بهتر از این هم هست.
    مثلا اوره ای ها به نظرم عالی هستند مثلا با دلار ۳۰ تومن:
    شپدیس شاید حدود ۲۰۰۰ تومن
    شیراز شاید حدود ۱۲۵۰
    کرمانشا حدود ۷۵۰
    خراسان ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰
    همین الان حدود ۵۰ دلار اوره ارزانتر می فروشن اگر تحریم ها لغو بشه و دلار مثلا ۲۰ درصد کاهش پیدا کنه اوره هم ۵۰ دلار یعنی حدود ۲۰ درصد گرانتر فروخته میشه ، سود کاهش،چندانی نخواهد داشت.
    کرمانشا یه طرح توسعه ۲ برابری تا سال ۱۴۰۱ هم داره
    شبصیر:
    اولا که خوراکش بوتادبن استایرن و اکریلو نیتریل است.
    طبق محاسبات من با نفت حدود ۶۰ دلار نرخ فروش abs که محصول شرکت است حدودا ۲ برابر قیمت استایرن بوده
    در نفت ۴۰ دلار حدودا ۳ برابر قیمت استایرن
    در نفت ۵۰ دلار حدودا ۲.۵ برابر استایرن
    این یعنی اینکه اسپرد abs و استایرن با کاهش نفت ، افزایش می یابد
    طبق پیش بینی اکثر موسسات بین المللی قیمت نفت حداکثر ۵۰ دلار خواهد بود سال آینده
    حالا با اسپرد ۲.۷ و دلار حدود ۲۸ تومن تا ۳۰ تومن حدود ۱۳۰۰ تومن سود داره
    و اما:
    طرح MBS شرکت شبصیر
    در تیر ماه شرکت اعلام کرده به این تکنولوژی رسیده
    حالا MBS چه ویژگی داره:
    به جای اکریلونیتریل که وارداتی است و گرانترین ماده اولیه بین استایرن و بوتادین هم هست و حدود ۴۰ درصد بهای تمام شده abs مربوط به این ماده است ، دیگه اکریلونیاریل استفاده نمیشه و در عوض mma استفاده میشه.
    همچنین از بوتادین که ارزانترین ماده است ، در تولید abs حدود ۳۰ درصد ولی در mbs حدود ۶۰ درصد استفاده میشه
    نتیجه:
    بهای تمام شده mbs به راحتی حداقل ۲۰ درصد کمتر از abs است
    قیمت mbs حداقل ۳۰ درصد گرانتر
    حالا فرض کنید سال ۱۴۰۰ شرکت ۲۰ درصد محصولات را به mbs اختصاص بده چی میشه؟
    اگر ۲۰ درصد تولید mbs کنه به راحتی ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تومن سود سالهای بعد حتما با بازاریابی درصد بیشتری mbs تولید میشه
    یه افرایش سرمایه ۵۰ درصد
    یه تجدید حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ هم ارزیابی داره
    شبصیر هم به نظرم گزینه خوبیه.
    طولانی شد ولی خواستم‌عرض کنم:
    همه ما اکثرا ضرر کردیم کمتر کسی ضرر نکرده. مهم اینه که خاطره این زیان و ضرر همراه با رشد و ارتقا خودمان باشه
    رشد از نظر بنیادی، از نظر تکنیکال ، از نظر روانشناسی بازار ، از نظر رفتار شناسی و شناخت بازیگران نچندان حرفه ای و گاها حقه باز ( وخارزم که به قول جناب شفاف سازی در قیمت بالا حجم زیاری معامله شد و بعد سهم رها شد) و ....
    خلاصه اینکه هرکس توانست رشد کنه ، قطعا ضرر ماه های گذشته پل پیروزی ماه ها و سالهای آتی خواهد شد.
    سعی کردم گام‌ کوجکی در ارتقای دانش خودم بردارم.
    نتیجه ۲:
    پیشنهاد می کنم‌ اساتید این تاپیک که خدا را شکر یکی از پربارترین تاپیکها هم هست ، رویکرد مشورتی را بیشتر دنبال کنیم به این معنی که مثلا اعلام کنیم فلان سهم را قراره تحلیل کنیم و دوستان مشارکت کنند و تحقیقات و بررسی انجام بشه که یک کار کامل خروجی این ماجرا باشه.
    مثلا من به دلیل تسلط کامل به زبان انگلیسی توانایی انجام تحقیقات راجع به تخمین قیمت کامودیتی را دارم.
    همچنین به دلیل گذراندن دروس ریاضیات پیشرفته در دوران کارشناسی ارشد و دکترا، توانایی تخمین قیمتها را با استفاده از مدل سازی ریاضی دارم.
    جسارت من را ببخشید
    Honesty is the best policy

عضو فعال
    تشکر شده 44,860 بار در 2,843 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط arad700 نمایش پست ها
    با عرض سلام

نتیجه ۲:
    پیشنهاد می کنم‌ اساتید این تاپیک که خدا را شکر یکی از پربارترین تاپیکها هم هست ، رویکرد مشورتی را بیشتر دنبال کنیم به این معنی که مثلا اعلام کنیم فلان سهم را قراره تحلیل کنیم و دوستان مشارکت کنند و تحقیقات و بررسی انجام بشه که یک کار کامل خروجی این ماجرا باشه.
    مثلا من به دلیل تسلط کامل به زبان انگلیسی توانایی انجام تحقیقات راجع به تخمین قیمت کامودیتی را دارم.
    همچنین به دلیل گذراندن دروس ریاضیات پیشرفته در دوران کارشناسی ارشد و دکترا، توانایی تخمین قیمتها را با استفاده از مدل سازی ریاضی دارم.
    جسارت من را ببخشید
    درود

دوستان حتما مشارکت کنند تا از تجربیات - دانش - اطلاعات و.. همدیگه استفاده کنیم بسیار هم عالی

قبلا هم این پیشنهاد رو دادیم ولی استقبال کم بود

اینکه هر کدام از دوستان از سهم خودش صرفا از من سوال کنند با توجه به مشغله کاری و فراوانی اطلاعات و تحلیل ها پاسخگویی از طرف من

خیلی اوقات از توان من خارج است

هر کدام از دوستان سهمی رو که معرفی می کنند را در گام اول توسط شخص معرفی کننده با ذکر دلایل و یا تحلیل بازگو نمایند و سایر دوستان فارغ از قدیمی

و تازه وارد نظر فنی - تحلیلی - محاسباتی - اطلاعاتی - روانشناسی بازار - اطلاعات بازیگران سهم - ورود و خروج نقدینگی و... اعلام نمایند تا در پایان به یک نتیجه کلی برسیم

اما در خصوص مشتریان خارجی دتماد که برای من جالب بود : 44 کشور

ستاره‌دار (۹) دیباج آواتار ها
    تشکر شده 8,194 بار در 840 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط شفاف سازی نمایش پست ها
    درود

دوستان حتما مشارکت کنند تا از تجربیات - دانش - اطلاعات و.. همدیگه استفاده کنیم بسیار هم عالی

قبلا هم این پیشنهاد رو دادیم ولی استقبال کم بود

اینکه هر کدام از دوستان از سهم خودش صرفا از من سوال کنند با توجه به مشغله کاری و فراوانی اطلاعات و تحلیل ها پاسخگویی از طرف من

خیلی اوقات از توان من خارج است

هر کدام از دوستان سهمی رو که معرفی می کنند را در گام اول توسط شخص معرفی کننده با ذکر دلایل و یا تحلیل بازگو نمایند و سایر دوستان فارغ از قدیمی

و تازه وارد نظر فنی - تحلیلی - محاسباتی - اطلاعاتی - روانشناسی بازار - اطلاعات بازیگران سهم - ورود و خروج نقدینگی و... اعلام نمایند تا در پایان به یک نتیجه کلی برسیم

اما در خصوص مشتریان خارجی دتماد که برای من جالب بود : 44 کشور

درود فراوان . در حد و اندازه و تجربه روانشناسی و نقاط ورود با بنده

عضو فعال
    تشکر شده 24,077 بار در 4,278 ارسال

درود....
    فسپا بشدت جا برای برسی داره...
    امسال 700..تا 750.. تحقق سود داره...
    مواد اولیه 100 درصد داخلی....فروش هم..کاملا داخلی...در نتیجه.تاثیری از تحریم..ها نمیپذیرد...
    تقریبا بیشتر سهم های تاپ بنیادی بازار پی بر ایی تحلیلی 7 تا 9..دارند... مثلا اریا 15500 تومانی با حدود 1700 سود{p/e=9}..یا..شپدیس 8700 تومانی با حدود 1000..سود...{p/e=8/7}//,..و......
    فسپا با پی بر ایی تحلیلی..5.تا .5/3...داره..معامله..میشه..که در بازار بینظیره..
    بنظرم..فسپای 3850..فعلی با 700..750..سود....بسیار ارزنده تر از اریا 15500...شپدیس 8700..و...می باشد..فسپا 3 تا 4 واحد p/e...پایینتری نسبت..به اکثریت مطلق سهم های بنیادی بازارداره...
    سهم از حدود7800...به ناحق..و بر خلاف..فاند فوق العاده اش رسیده 3800.. در صورتیکه...اکثر یت...مطلق سهم...هایی که توانایی تحقق سود 700..تا 750..تومانی را دارند..الان در بازه..6 تا 7..هزار تومان.....ترید..میشوند

برسی با دوستان هیچ توصیه ایی به خرید ..ندارم..
    ویرایش توسط mey : 2020/10/29 در ساعت 03:42
    پست ها اینجانب صرفا نظر شخصیست..نه مبنا برای خرید قرار بدهید..نه فروش..بنده هم حق دارم..نظرم..را هر جند غلط باشه..بگم...درست بود..ارزانی وجود...غلط بود به بزرگی خودتان ببخشید..

عضو فعال

با سلام

باخت عجیب و حذف جوکویچ

جوکویچ مرد شماره 1 جهان. 0

سونه گو مرد 42 جهان. 2

6 - 2 ست اول

6 - 1 ست دوم

6. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید شفاف سازی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۹) دیباج آواتار ها
    تشکر شده 8,194 بار در 840 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mey نمایش پست ها
    درود....
    فسپا بشدت جا برای برسی داره...
    امسال 700..تا 750.. تحقق سود داره...
    مواد اولیه 100 درصد داخلی....فروش هم..کاملا داخلی...در نتیجه.تاثیری از تحریم..ها نمیپذیرد...
    تقریبا بیشتر سهم های تاپ بنیادی بازار پی بر ایی تحلیلی 7 تا 9..دارند... مثلا اریا 15500 تومانی با حدود 1700 سود{p/e=9}..یا..شپدیس 8700 تومانی با حدود 1000..سود...{p/e=8/7}//,..و......
    فسپا با پی بر ایی تحلیلی..5.تا .5/3...داره..معامله..میشه..که در بازار بینظیره..
    بنظرم..فسپای 3850..فعلی با 700..750..سود....بسیار ارزنده تر از اریا 15500...شپدیس 8700..و...می باشد..فسپا 3 تا 4 واحد p/e...پایینتری نسبت..به اکثریت مطلق سهم های بنیادی بازارداره...
    سهم از حدود7800...به ناحق..و بر خلاف..فاند فوق العاده اش رسیده 3800.. در صورتیکه...اکثر یت...مطلق سهم...هایی که توانایی تحقق سود 700..تا 750..تومانی را دارند..الان در بازه..6 تا 7..هزار تومان.....ترید..میشوند

برسی با دوستان هیچ توصیه ایی به خرید ..ندارم..
    درور فراوان : تکنیکال : این هفته مثبت خواهد شد - ورود محدوده ۳۰۰۰ هست ( تکمیل موج دو بزرگ) - هدف موج ۳ بزرگ تقریبا ۴۰۵ روزه - ۱۵۴۳۰ تومان -- ممنون از معرفی سهم عالی برای ورود است

عضو فعال

با سلام و درود

فولاد کویر - یک گزارش تاپ دیگر

فروش مهر 99 = ۷,۹۱۶,۷۲۱ میلیون ریال

16 % افزایش نسبت به ماه قبل

63% افزایش نسبت به متوسط 6 ماه قبل

106 % افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل

124% افزایش نسبت به متوسط فروش سال قبل

کویر می تواند فقط از همین فروش مهر ماه 20 تومان به ازای هر سهم سود بسازه
    ویرایش توسط شفاف سازی : 2020/10/31 در ساعت 20:48

عضو فعال

با سلام و درود

فروش فوق العاده زاگرس در مهرماه= ۱۶,۶۵۱,۳۸۱ میلیون ریال

127% افزایش فروش نسبت به ماه قبل و 117% نسبت به متوسط 6 ماه قبل

ای پی اس 350 تومانی فقط در مهر ماه

عضو عادی سقراط حکیم آواتار ها
    تشکر شده 669 بار در 79 ارسال

با درود و سلام؛ عرض خسته نباشید دارم خدمت دوستان مجرب و کارکشته ایی که با کم ترین حاشیه بهترین محتوا را در این فروم ایجاد می کنند.

امیدوارم با همیاری و همکاری صمیمانه دوستان گرامی بر غنای هرچه بیشتر تاپیک افزوده شود. متاسفانه یه دکه اجاره ایی دارم که یک سری خط و خطوط روی نمودارها

میکشم وخریدی و فروشی انجام میدم به علت کهولت سن شمارش هم به خوبی بلد نیستم!!! یه جایی چند موج شمردم دیدم عجب حمله ایی بهم شد

مرد حسابی موج چهارت رفته تو زمین موج یک کارت قرمز داره بکش بیرون موجت رو مرده شور شمارشت رو ببره.!!!!منم از اون زمان به بعد دچار فوبیای الیوتیک شدم.

یعنی هم هراس دارم هم تیک میگیرم. پس فقط می خونم نظرات رو و لذت می برم شاد و پر سود باشید.
    حماقت بشر را کرانی نیست.....

11. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید سقراط حکیم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

با سلام و درود

کگاز قیمت پایانی = 2510 تومان

کگازح = 1400 تومان

اختلاف قیمتی با احتساب 100 تومان قیمتی اسمی = 1010 تومان

فاز1 به بهره برداری رسیده = 150 تن در روز

فاز 2 که تا آخر سال به بهره برداری می رسه = 250 تن در روز

لذا تا آخر سال ظرفیت تولید شرکت 160 % افزایش خواهد یافت

سود فاز یک 150 تن در روز = شش ماه 50 تومان با سرمایه جدید

سود سال بعد با 390 تن در روز = ؟؟؟؟

فقط یک مشکلی داره = (هزینه مالی + زیان تسعیر ارز + هزینه استهلاک ) که بعد از بهره برداری فاز دو می تواند تا حدودی دردسر ساز باشه

در صورت مالی 6 ماه تسهیلات ارزی شامل 3 میلیون یورو 4000 تومانی و 7 میلیون یورو 31000 تومانی افشا شده

به نظر مجددا تسهیلات ارزی دیگری برای فاز 2 دریافت خواهد کرد

اما قیمت 7000 تومان چند ماه قبل کجا و 1400 تومان حق تقدم الان کجا

کسانی که کگازح بخرند باید تا 14 همین ماه 100 تومان اسمی رو به حساب شرکت واریز نمایند

ضمناً یه خوش آمدگویی به mey عزیز - دیباج گرامی و همچنین تشکر از arad700 عزیز و سایر عزیزان دارم

و همچنان منتظر مطالب گرانبهای شما و سایر دوستان هستیم
    ویرایش توسط شفاف سازی : 2020/10/31 در ساعت 22:28

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 16 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 16 مهمان ها)