صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

موضوع: نوسان گيري يا خوابيدن روي سهم! مسئله اين است.

عضو فعال محمود شریعت آواتار ها
    تشکر شده 5,029 بار در 1,203 ارسال

نوسان گيري يا خوابيدن روي سهم! مسئله اين است.

عده اي (كه البته خودم جزو اين دسته هستم) تر جيح ميدهند كوتاه مدت كار كنند و به قول معروف نوسان گيري كنند كه البته اگر رفتار حرفه اي داشته باشند توانايي كسب سود حدود 40 درصد در ماه را دارند. ولي در مقابل سهامداران ديگري هستند كه ترجيح ميدهند بلند مدت كار كنند يا به قول معروف روي سهم بخوابند. كه در اينصورت معمولا اين افراد بازده اي حدود 100 تا 150 درصد در سال دارند.

حال از دوستان تقاضا دارم كه در صورت تمايل استراتژي خود در معامله (كوتاه مدت يا بلند مدت؟) با ذكر دليل بيان كنند.

نكته بعدي اينه كه زيان ده بودن سهم(فاند ضعيف) و يا بنيادي قوي چه تاثيري در تصميم براي خريدشان دارد!؟

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال
    من ترجيح مي دهم 70 سبدم براي سهم هاي ميان مدتي تا بلند مدتي با بنيادي قوي باشه و گاهي از بعضي همين سهم ها نوسان بگيرم يا به تريج خارج بشوم.
    30% را هم كوتاه مدتي كار كنم و البته روي سهم هايي كه وضعيت بنيادي نسبتا خوبي داشته باشند.كلا سهم هاي ضررده را پرريسك مي دونم چون اگر بازار منفي بشه قبل از همه ريزش مي كنند
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

به شخصه علاقه اي به نگه داري سهم به اميد رشد بر اساس فاند قوي و احتمال تعديل مثبت ندارم! ترجيح ميدهم با بهره مندي از علم تكنيكال سهامي بخرم كه بين 3 تا حداكثر 10 روز كاري بازدهي حداقل 10 درصدي برام داشته باشه. علت انتخاب اين روش از طرف بنده اينه كه وقتي براساس بنيادي خريدي ميشه معلوم نيست كه رشد سهم آغاز بشه و چقدر طول بكشه تا به هدف برسه. حتي در سهم هاي بنيادي نيز به نوسان هاي كوتاه مدت آن بسنده كرده و زماني كه به مقاومت مهمي رسيد ترجيح ميدهم آنرا فروخته و سهام تازه نفس تري بخرم.
    به عنوان مثال خبهمن مدت زياديست كه خبرهاي خوبي ازش شنيده ميشه اما اخيرا شروع به رشد كرده. براي همين ترجيح ميدهم بجاي همچين سهمي با سيگنال هاي كوتاه مدت تكنيكال وارد سهم شوم و به محض برخورد با مقاومت و احتمال تصحيح و يا استراحت آن را با سهم ديگري كه در آستانه رشد است معاوضه كنم!!!

البته اين نظر بنده است و نظر هركس براي خودش محترم

هدف از ايجاد اين تايپيك فقط براي بحث حول اين موضوع بود و اينكه بتوانيم به نتيجه گيري مناسبي برسيم...

لطفا دوستان كم لطفي نكنند و نظرشان را مرحمت فرمايند

موفق و پرسود باشيد.

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

ظاهرا غير از اراك-بورس، كسي مارو آدم حساب نميكنه كه نظرشو بگه ...
    :Question:

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    سلام دوست عزیزم
    اختیار داری ،این چه فرمایشیه .....
    من شخصا ترجیح میدم 20 درصد مبلغ کل سرمایه خودمو نقد باشم و از باقیمانده ،با 80% ، معاملات میان مدت انجام میدم و 20% هم برای معاملات کوتاه مدت
    درنظر میگیرم .
    سهمی که برای خرید انتخاب میکنم سهمیه که قطعا فاندا قوی داره واگر در مورد خاصی از بابت تکنیکال درصد بالای اطمینان به صعود سهمی داشته باشم که فاندا ضعیف داره ،
    سعی میکنم بیشتر از 5% کل سرمایمو در گیرش نکنم ........
    موفق باشی دوست من

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 87 بار در 22 ارسال
    بعيد مي دانم نوسانگيرها بتوانند 40 درصد در ماه بدست بياورند. بر خلاف تصور معمول، اونها كه نوسانگيري نمي كنند بلكه موج سواري مي كنند سود بيشتري كسب مي كنند.

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید matrix2010 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسلم آواتار ها
    تشکر شده 9,129 بار در 1,074 ارسال
    من هم با موج سواری بیشتر موافقم شاید برای اینکه نوسانگیری مهارت خیلی بالایی لازم داره و از دست من بر نمیاد. باید مدتها یک نماد رو زیر نظر داشت تا با روال حرکتش آشنا شد مثلا بدونیم فلان سهم در این شرایط اگر قیمت اوپن رو تو 30 دقیقه اول نزد کلا اون روز منفیه و ... که خیلی سخته اما موج سواری یعنی تا وقتی اندیکاتورها به اتمام روند سیگنالی ندادند با سهم بمونیم

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال esi_mohammadi آواتار ها
    تشکر شده 6,975 بار در 1,056 ارسال
    سلام
    من هم فقط و فقط نوسان گیری می کنم
    تا حالا یاد ندارم با سهمی بیش از یک هفته مونده باشم
    تو بورس ایران من اصلا به بنیادی سهم کاری ندارم چون میدونم همه چی در تکنیکال لحاظ شده پس اگر اخبار و یا شایعه مثبت یا منفی از عملکرد شرکت بر روی سایتی درج شود و یا روانه بازار گردد اوون خبر یک خبر سوخته است و تاثیرش را قبلا بر روی قیمت گذاشته است
    به طور مثال بیمه دی یا فارسیت درود یا هپکو و ..
    (رابرت کیوساکی ) : مهم نیست چه مقدار سود کسب می کنی، مهم این است که چه مقدارش را حفظ می کنی.
    (ژورف کندی ) : اصرار بر بالاترین قیمت ، کار احمق هاست . فقط یک احمق به انتظار اوج قیمت جنسش می نشیند.
    (قانون پارکینسون) : هر کاری تا آنجا طول می کشد که زمانی را که برایش در نظر گرفتید پر کند.

امواج زندگی را بپذیر ، حتی اگر گاهی تورا به عمق دریا ببرند. آن ماهی آسوده که همیشه بر سطح آبها میبینی مرده است.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید esi_mohammadi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسلم آواتار ها
    تشکر شده 9,129 بار در 1,074 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط esi_mohammadi نمایش پست ها
    سلام
    من هم فقط و فقط نوسان گیری می کنم
    تا حالا یاد ندارم با سهمی بیش از یک هفته مونده باشم
    تو بورس ایران من اصلا به بنیادی سهم کاری ندارم چون میدونم همه چی در تکنیکال لحاظ شده پس اگر اخبار و یا شایعه مثبت یا منفی از عملکرد شرکت بر روی سایتی درج شود و یا روانه بازار گردد اوون خبر یک خبر سوخته است و تاثیرش را قبلا بر روی قیمت گذاشته است
    به طور مثال بیمه دی یا فارسیت درود یا هپکو و ..

esi جان منم به بنیادی کاری ندارم یعنی خیلی وقتا از کم حوصلگیه که حتی یه نگاه به گزارشات شرکت هم نمینداختم. اما دو بار بدجور ضدحال خوردم که هیچ جوره با تکنیکال قابل پیشبینی نبود. یه بار رو ثنوسا و این آخری هم خاور...

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 111 بار در 59 ارسال
    اصلش اینه که جواب بده سود تو هر کدوم در بیاد روش درسته ولی روحیات و توتنایی و حوصله و ساعت و شرایط شغل اول دوستان هم مهمه همه در ساعت خدمت کامپیوتر ندارند

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید 4321 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)