صفحه 15 از 139 نخست ... 5121314151617182565115 ... آخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 1387

موضوع: صنعتی بهپاک (بهپاک)

عضو فعال مبتدی2 آواتار ها
    تشکر شده 1,062 بار در 559 ارسال

پاسخ : بهپاک (غبهپاک)

نقل قول نوشته اصلی توسط seraj نمایش پست ها
    چند سالته ؟
    کدوم مهد کودک میری ؟
    سوالهات خیلی بانمکه . خوشم میاد که همه رو اوس کردی .
    استاد بزرگ سراج
    همانطور که شما سراجید من مانند سرباز کوچولویی شما!بیش نیستم که با توکل بر خدا در پی اهداف درستم

استاد سراج
    پیگیر خبر تعرفه گذاری برای روغن وارداتی باشید
    با احترام

کد خبر: ۸۲۵۱۵
    ۱۰ تير ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۶

هيئت دولت با تصويب ليست 190 قلم كالاي كشاورزي مشمول ماده 16 قانون ارتقاي بهره‌وري با تغيير تعرفه واردات برخي محصولات موافقت كرد كه كاهش تعرفه واردات تخم‌مرغ از 30 به 4 درصد و افزايش تعرفه واردات پرتغال، سيب و نارنگي از 45 درصد به 90 درصد از آن جمله است.

به گزارش فارس، در اين ليست كه شامل 190 قلم كالاي كشاورزي است به منظور حمايت از توليد برخي محصولات در داخل و همچنين تأمين نياز داخلي تغييراتي در تعرفه واردات بعضي از محصولات صورت گرفته است.

براين اساس تعرفه واردات پرتغال، سيب و نارنگي از 45 به 90 درصد افزايش يافته و تعرفه واردات پياز نيز از 30 به 150 درصد رسيده است.

همچنين تعرفه واردات پنبه با طول تار بلند از 4 به 10 درصد و پنبه حلاجي شده نيز از 4 به 20 درصد افزايش يافته است.

براساس مصوبه كميسيون ماده يك، تعرفه واردات سيگار برگ از 4 به 10 درصد، ذرت دامي و جو از 4 به 40، برنج از تعرفه‌هاي فصلي 4 و 45 به 90 و گندم دامي از 4 به 50 درصد تغيير كرده است.

همچنين تعرفه واردات روغن پالم، دانه سويا، دانه آفتابگردان و دانه پنبه از 4 به 10 درصد افزايش يافته ولي تعرفه واردات سبوس گندم 4 درصد و كلزا نيز 10 درصد باقي مانده است.

تعرفه واردات روغن سويا، روغن خام آفتابگردان، روغن كلزا، كنجاله سويا نيز از 4 به 10 درصد افزايش يافته است.

در اين ميان تعرفه واردات مرغ همان 4 درصد باقي مانده و در مقابل تعرفه واردات تخم مرغ از 30 به 4 و جوجه يك روزه از 15 به 4 درصد كاهش يافته است.

تعرفه واردات شير ، خامه و آب پنير نيز از 15 به 30 درصد و تعرفه واردات عسل از 90 به 120 درصد افزايش يافته است.

* اعمال تعرفه‌هاي جديد از اول تيرماه
    ليست تعرفه 190 قلم كالاي كشاورزي در راستاي قانون افزايش بهره‌وري در بخش كشاورزي و منابع طبيعي توسط وزارت كشاورزي تهيه و با تصويب كميسيون ماده يك جهت اجرا توسط وزير بازرگاني به گمركات كشور ابلاغ شده است.

در اين فهرست ذكر شده كه ثبت سفارش واردات براي كالاها و محصولات مورد نظر فقط با رعايت حقوق ورودي، زمانبندي و ملاحظات اعلام شده براساس جداول پيوست و رعايت ساير قوانين و مقررات مربوطه امكان‌پذير است.

همچنين در مورد ساير محصولات بخش كشاورزي و فراورده‌هاي غذايي، قوانين موجود در كتاب واردات و صادرات سال 90 مانند قبل اعمال مي‌شود.

در ابلاغيه وزير بازرگاني به گمرك اعلام شده كه ثبت سفارش واردات تمام اقلام از قبيل توت فرنگي، پياز، سيب‌زميني، سير، برگه آلو، بادام، انواع ميوه‌ها شامل سيب، گلابي، پرتقال، انگور، آناناس، ميوه‌هاي گرمسيري و نيمه گرمسيري (به جز موز)، شير، انواع شير خشك صنعتي و فرآورده‌هاي لبني (به جز كره) و همچنين كمپوت، كنسرو، رب گوجه فرنگي و كنسانتره‌‌هاي ميوه تا اطلاع ثانوي انجام نشود.

در صورت نياز از ورود هر نوع كالا و محصول كشاورزي كه توليد آنها كفاف نياز داخل را مي‌دهد در فصل توليد اكيداً خودداري شود.

ليست 190 قلم جهت اجرا از روز اول تيرماه به گمركات كشور ابلاغ شده است.

١٢٣٤۵
    مخالفت‎های‎ جمهوری‎خواهان با نامه "کاتن" نامه‎ای که هم‎حزبی‎ها امضا نکردند

آیا هنوز هم نیاز است ساعت را جلو بکشیم؟ دزدیدن یک ساعت از خواب

زندگی زن افغان بدون دست تصاویر

ارسال نظر
    نام:
    ایمیل:
    * نظر:
    این تعرفه ها فکر کنم اعمال نشد

85/11/18 - 13:19

شماره: 8511180256

دبير انجمن صنفي صنايع روغن نباتي ايران در گفت‌وگو با فارس :
    كارخانه‌هاي روغن‌كشي كشور در معرض تعطيلي قرار گرفته‌اند
    خبرگزاري فارس: دبير انجمن صنفي صنايع روغن نباتي ايران گفت: دولت با كاهش تعرفه واردات كنجاله موجب افزايش واردات كنجابه به كشور و نبود مشتري براي محصولات كارخانه‌هاي روغن‌كشي داخلي شده و اين كارخانه‌ها را در معرض تعطيلي قرار داده است.

ابوالحسن خليلي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با اشاره به ايجاد ظرفيت توليد حدود سه ميليون تن دانه روغني در سال طي 5 سال گذشته، اظهار داشت: در برنامه سوم توسعه دولت مكلف شده بود كه به جاي واردات روغن خام و كنجاله دانه روغني وارد كند تا علاوه بر ايجاد اشتغال صرفه‌جويي ارزي هم صورت گيرد. وي افزود: پس از اين تصميم بخش خصوصي به سرعت به دنبال ظرفيت‌‌سازي در صنعت روغن‌كشي رفت و در مدت نسبتا كمي امكانات توليد دو ميليون تن كنجاله و 600 هزار تن روغن خام را در كشور ايجاد كرد. دبير انجمن صنفي صنايع روغن نباتي ايران با بيان اينكه ميزان نياز كشور به روغن خام در سال نزديك به يك ميليون و 400 هزار تن و به كنجاله كه صرف تهيه خوراك دام و طيور مي‌شود، حدود يك ميليون و 700 هزار تن است، خاطرنشان كرد: در صورت تامين مواد اوليه كارخانجات موجود، به سهولت امكان توليد كنجاله مورد نياز كشور در داخل وجود دارد. وي ميزان توليد دانه روغني در كشور را 500 هزار تن و هدف‌گذاري براي واردات اين ماده اوليه را در حدود 5/1 ميليون تن در سال عنوان كرد و افزود: با اين وضعيت به منظور حمايت از صنايع داخلي ضروري به نظر مي‌رسد كه با مكانيزم تعرفه‌اي واردات دانه روغني تشويق و واردات روغن خام و كنجاله محدود شود. به گفته خليلي اين نظام تعرفه‌اي از سال 84 اجرا شد كه براي روغن خام 15 درصد، كنجاله 25 درصد و دانه روغني 15 درصد تعرفه در نظر گرفته شده بود و بنا بر اين به ازاي خريد هر يك كيلو دانه داخلي واردكنندگان سهميه واردات سه كيلو دانه روغني با معافيت 11 درصد داشتند. از طرفي واردات كنجاله نيز به عنوان محصولي رقيب با تعرفه 25 درصد به حداقل رسيد. وي خاطرنشان كرد: قبل از وضع اين نظام تعرفه‌اي 900 هزار تن كنجاله وارد كشور مي‌شد كه پس از آن در سال 84 اين ميزان به 300 هزار تن رسيد و بازار به تعادلي نسبي دست پيدا كرد. خليلي افزود: در سال 85 به رغم اينكه تعرفه كنجاله 25 درصد بود تا آذرماه حدود 400 هزار تن كنجاله وارد كشور شد و اين به دليل پايين آمدن قيمت جهاني كنجاله بود. بنابراين ميانگين قيمت كنجاله از 310 هزار تومان در فروردين ماه سال جاري به 285 تومان در آبان‌ماه رسيد. وي با بيان اينكه انجمن صنفي صنايع روغن نباتي براي حمايت از صنايع داخلي تقاضاي افزايش تعرفه واردات كنجاله را به دولت داده بود، تصريح كرد: علي‌رغم اين تقاضا در كمال ناباوري دولت در تاريخ 26 آذرماه به جاي افزايش تعرفه واردات، آن را به 4 درصد كه پايين‌ترين حد تعرفه براي كالاهاي وارداتي است تقليل داد. خليلي ادامه داد: با اين اقدام چون‌كه از طرفي علي‌رغم افزايش قيمت جهاني غلات از جمله دانه روغني از شهريورماه، تعرفه واردات آن به هيچ وجه عوض نشد و از طرفي تعرفه واردات كنجاله به شدت پايين آمده بود، توليدكنندگان داخلي كنجاله در عمل محصولات خود را با ماده اوليه گرانتري توليد مي‌كردند و با قيمت پايينتري به فروش مي‌رساندند. دبير انجمن صنفي صنايع روغن نباتي ايران با بيان اينكه كاهش تعرفه واردات كنجاله براي كاهش قيت مرغ بود، تصريح كرد: بر اساس برآورد كارشناسان ما با وضع تعرفه 21 درصدي بر كنجاله قيمت مرغ تنها 3/2 درصد افزايش پيدا خواهد كرد ولي مسوولان وزارت جهاد كشاورزي همواره براي كاهش قيمت مرغ به جاي اينكه به تغيير قيمت ذرت كه عامل اصلي نوسانات قيمت خوراك مرغ است بپردازند كنجاله را عامل اصلي دانسته و جالب اينكه در بسياري از مواقع موفق به كنترل قيمت مرغ نبوده‌اند. وي افزود: در اين ميان دولت به جهت حمايت از صنعت روغن نباتي روغن خام را در بازار با قيمت كيلويي 680 تومان به فروش رساند. كه اين كار نيز موجب ضرر و زيان شديد كارخانجات روغن‌كشي شد. زيرا آنها روغن خود را با قيمتي در حدود كيلويي 700 تومان مي‌فروختند. به گفته خليلي در حال حاضر موجودي دانه بعضي كارخانه‌ها تمام شده و تا 10 اسفندماه تمام موجودي دانه روغني كارخانه‌هاي كشور به اتمام مي‌رسد. از طرفي به واسطه عدم نياز واردات كنجاله به مجوز در اسفندماه شاهد ورود سيل كشتي‌هايي كه از همان تاريخ 26 آذر شروع به ثبت سفارش براي واردات كنجاله كرده بودند، خواهيم بود. بنابراين در اسفندماه پرسنل اين كارخانه‌ها كاري براي انجام دادن نخواهند داشت ولي فعلا به صورت رسمي بيكار نمي‌شوند. وي در پايان خاطرنشان كرد: با اين سياست دولت كارخانجات توليد روغن و كنجاله بايد فقط با 25 درصد ظرفيت خود آن هم تنها در دو يا سه ماه از سال كار كرده و بقيه سال را تعطيل كنند. چون 75 درصد مازاد نياز از طريق واردات تامين مي‌شده كه در حال حاضر به جاي آن كنجاله وارد كشور مي‌شود. انتهاي پيام/

پست های بالا برای من مبتدی بازخوانی پرونده ای دردناک در صنایع روغن کشی ست
    حالا باید آفرین گفت بر تیم مدیریتی بهپاک که با وجود این همه مشکلات توانسته بر مشکلات فایق بیاید

وزیر کشاورزی خبر داد ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
    - کد : 3923

روغن‌ نباتی شکننده‌ترین شرایط را در بین صنایع غذایی دارد
    روغن نباتی وضعیت خاصی دارد، چرا که بدترین و شکننده‌ترین شرایط را در خصوص تامین نیاز داخلی در حوزه صنایع غذایی دارد.
    تجهیز 200 هزار هکتار اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: امسال برای تجهیز 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری برنامه ریزی شده است.
    وی گفت: افزایش بهره‌وری از منابع آب و خاک به طور جدی در دستور کار دولت و وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.
    به گفته وزیر جهاد کشاورزی توسعه مکانیزاسیون، اجرای عملیات خاک ورزی، بذرهای مقاوم به خشکی و زودرس و توسعه کشت متراکم تا 20 درصد در افزایش بهره وری بخش کشاورزی تاثیر دارد.
    حجتی افزود: افزایش محصولات در واحد سطح در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است.
    وزیر جهاد کشاورزی گفت: به منظور کاهش وابستگی به واردات روغن، کنجاله و دانه‌های روغنی مطالعات لازم برای کشت کلزا در تناوب گندم صورت گرفته و با اجرای برنامه‌ای 10 ساله وابستگی کشور به واردات روغن به 30 درصد کاهش می‌یابد.

ساماندهی بازار روغن نباتی با هماهنگی معاون اول رییس جمهور

وی درباره بازار روغن نباتی معتقد است: علیرغم واگذاری وظایف این صنعت به بخش خصوصی و وابستگی حدود 90 درصدی به واردات، منافع واردکنندگان با تولید داخلی در تضاد قرار گرفته و مشکلاتی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است که با مذاکرات انجام شده با معاون اول رییس جمهور، قرار است از سال آینده با ساماندهی بازار روغن نباتی تعادل بین تولید و واردات برقرار شود.
    حجتی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر چگونگی سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در زمینه واگذاری بخش خصوصی و تنظیم بازار محصولات کشاورزی به ویژه روغن نباتی اظهار کرد: در تنظیم بازار محصولات کشاورزی، ارزیابی‌های لازم برای مشخص کردن میزان نیاز داخلی و نهایتا برقراری تعادل آن از طریق تولید و واردات انجام شده و اطلاعات کاملی در اختیار داریم اما در برخی از محصولات با توجه به کسری های موجود، به واردات نیاز داریم که البته در برخی مقاطع اضافه بر نیاز وارد شده است.

تنظیم بازار خرده فروشی و اصناف وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت است

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی تنظیم بازار را در سطح کلان بر عهده دارد؛ به گونه ای تامین نیاز داخلی کشور را از طریق تولید داخلی یا واردات انجام دهد اما نظارت و تنظیم بازار در سطح خرده فروشی و اصناف وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
    وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در کشور حدود سه میلیون تن برنج مصرف می شود که البته طرفداران واردات همواره این میزان را بالاتر و طرفداران تولید آن را کمتر اعلام می کنند که با شرایط موجود، میزان تولید داخلی برنج دو میلیون و 200 هزار تن و میزان نیاز به واردات 800 هزار تن است و ما همیشه سعی می کنیم کمتر یا بیشتر از این میزان به کشور وارد نشود و بخشی از واردات را نیز در اختیار دولت قرار می دهیم تا جلوی نامهربانی‌ها و احتکارهای احتمالی علیه مردم را بگیریم.

روغن‌ نباتی شکننده‌ترین شرایط را در بین صنایع غذایی دارد

حجتی همچنین در خصوص واگذاری وظایف بخش خصوصی اظهار کرد: بخشی از وظایف به بخش خصوصی واگذار شده و بقیه آن ها نیز در دستور کار است؛ به گونه‌ای که منحصر به روغن نباتی نبوده و در ارتباط با دامپروری و طیور نیز این اقدامات در حال انجام است اما درباره روغن نباتی وضعیت خاصی وجود دارد، چرا که بدترین و شکننده‌ترین شرایط را در خصوص تامین نیاز داخلی در حوزه صنایع غذایی دارد.
    وی گفت: در کشور حدود 90 درصد به واردات روغن خام نیاز داریم و سال گذشته 3.8 میلیارد دلار روغن خام، دانه های روغنی و کنجاله به کشور وارد شد که البته ارزیابی های صورت گرفته مبنی بر این است که بتوانیم کشت کلزا را در تناوب با گندم توسعه دهیم که در صورت اجرایی شدن، می تواند میزان وابستگی را به 30 درصد کاهش دهد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد:‌ علیرغم حمایت هایی که از تولیدکنندگان و تولید داخلی دانه های روغنی صورت گرفته برخی اوقات منافع واردکنندگان روغن در تضاد با تولید قرار می گیرد و در سالی که گذشت مشکلاتی از این بابت ایجاد شد اما برنامه هایی در دستور داریم تا بتوانیم واردات روغن خام را با تولید داخلی مکمل هم و در تعادل با یکدیگر قرار دهیم که در این راستا با معاون اول رییس جمهور مذاکراتی صورت گرفته تا منافع مردم حفظ شود.

منبع: ایسنا

استادم فرستاده
    روند کاهش هزینه های مالی در مورد شرکت بهپاک روندی قطعی است
    سال آینده جناب آقای دکتر شریفی بر اساس شرایط حال همانند امسال دنبال انضباط قوی مالی است که خود این مسئله باعث افزایش سود آوری در شرکت بهپاک خواهد شد
    امروز خرید یک دصد سهام شرکت بهپاک حداکثر 700 تا 800 میلیون تومان در می آید در حالیکه سال آینده برای خرید همین یک درصد حداقل باید بیش از3 میلیارد تومان پرداخت کرد
    امروز بهپاک هیچ رشدی نکرده است ولی هیچ کس توجه نمی کند به سهم
    فردا ها که گروهی قوی بر سهام شرکت فعال می شوند و خبرهای خوب یکی پس از دیگری می آید
    حسادتها و دشمنی ها شروع می شود

پس امروز که هنوز این سهم رشدی نکرده است و برای همه ناآشنا است به سبد میان مدتی خود بیافزایید
    شرکتی با سرمایه کوچک ولی با فروش بالا و دارایی های هنگفت و ثروتمند
    ویرایش توسط مبتدی2 : 2015/03/11 در ساعت 19:28

نقل قول نوشته اصلی توسط مبتدی2 نمایش پست ها
    استاد سلطان بورس عزیز این متن را استادم برای شما فرستاده
    حالا فرض کنید
    قیمت فروش محصولات بهپاک که بدون افزایش قیمت در نظر گرفته شده است بر اساس تورم 15 درصد رشد کند سرجمع سرانگشتی 45 میلیارد تومان می رود روی سودش حالا کم می گیریم 10 درصد و حدود 30 میلیارد تومان یعنی سهمی 150 تومان
    از طرفی فرض کنیم
    تعرفه واردات روغن خام افزایش یابد و روغن کشی ارزشمند گردد
    حالا میزان فروش شرکت بهپاک چقدر به نظرتان و با چه حاشیه سودی افزایش می یابد و چقدر رو سود شرکت برود ؟
    حالا فرض کنید
    زمین دوم بهپاک فروش برود
    حالا با اطمینان سود 127 تومانی بعلاوه توافق با شهرداری بهشهر برای 5 هکتار زمین تبدیل به تجاری و مسکونی
    بعلاوه خبر منطقه آزاد تجاری شدن بهپاک و
    خبر مهم ورود به فرابورس بازار دوم
    بعلاوه سود 65 تومانی امسال که حداقل 50 تومان تقسیم می شود
    آیا قیمت این سهم با توجه به دارایی 70 میلیارد تومانی بانک اقتصاد نوینش و.....
    350 تومان است
    یک درصد سهم این کارخانه سود ساز با ارزش جایگزینی بالا و ارزش ذاتی که در این دولت بالفعل خواهد شد آیا 700 میلیون تومان است ؟
    م.الف

Banned
    تشکر شده 1,920 بار در 587 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مبتدی2 نمایش پست ها
    استاد بزرگ سراج
    همانطور که شما سراجید من مانند سرباز کوچولویی شما!بیش نیستم که با توکل بر خدا در پی اهداف درستم

ذوالفقار من تو رو بزرگ کردم ، خودتی پیرمرد ؟؟؟

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید قمار باز حرفه ای از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط قمار باز حرفه ای نمایش پست ها
    ذوالفقار من تو رو بزرگ کردم ، خودتی پیرمرد ؟؟؟
    استاد عزیز من 28 سالمه
    زن ندارم آرزوی خونواده دارم
    بعد پیر بشم بمیرم
    من ارادت به همه اساتید منجمله ستاد ذوالفقار بزرگ دارم
    و کسب فیض می کنم از نظر همه اساتید منجمله شما بزرگوار

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مبتدی2 از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع