صفحه 18 از 139 نخست ... 8151617181920212868118 ... آخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 1387

موضوع: صنعتی بهپاک (بهپاک)

عضو فعال مبتدی2 آواتار ها
    تشکر شده 1,062 بار در 559 ارسال

پاسخ : بهپاک (غبهپاک)

نقل قول نوشته اصلی توسط earth نمایش پست ها

سلام و صبح آخرین آدینه و آخرین روز 93 بخیر!
    تقریبا مطالب مفیدی بیان شده است و باید تشکر داشت.چقدر ممنون می شوم که بنده حقیر را در پاسخ ها یاری نمایید.حقیقتا همه چیز را همه کس دانند.بنده به تنهایی مسلط به همه شرکتها نیستم.
    اما دو نکته مهم :
    اولا اینکه پی به ای رایان با 250 نزدیک 10 نمی شود.دوست عزیز پاسخ دهنده کاملا به صورتهای مالی رایان اشراف نداشته اند.سود سال 94 رایان حدود 40 تومان است و سایت تی اس ای پس از عید ای پی اس و پی به ای ها را اصلاح می کند.بنابراین شما در تیر ماه به مجمع می روید و حداقل 25 تومان می گیرید.بنابراین با قیمت 250 تومان پی به ای رایان می شود 5.5
    حالا بماند پی به ای تحلیلی رایان که حدود 3 الی 3.5 است.
    ثانیا بازار پایه توافقی اصلا و اساسا در ذاتش ریسک دارد.محاسبات هم هرجور که باشد.وقوام را محاسبه می کردند 120 تومان سود دارد.پلوله را 70 تومان و ...
    نگاه کنید وقوام پلوله آینده تپکو همه ابهامات اساسی در صورتهای مالی دارند و این یعنی ریسک بالا.
    البته در این مورد هم باید بگوییم حالا بماند که بسیاری از شرکتهای بورسی هم همینطورند مثل پالایشیها!!!
    استاد عزیز ببخشید پست زیر را استادم فرستادند
    در مورد ارزشمندی ولساپا در صورت رفع تحریم ها هیچ شکی نیست
    اما به شما گفتم مقایسه بین دو شرکت از 2 صنعت متفاوت صحیح نیست و بهتر است سبد تشکیل شود چون پول قدرتمند حقیقی ها پشت سهم ولساپاست پس هر رشدی برایش متصورم
    اما از مقام مقایسه پی به ای به نسبت پیش بینی 94 بعد از کسر سود دریافتی 93 قطعا بهپاک با پی به ای 2.2 بسیار ارزشمند است
    اما در مورد عدم پوشش سود باید بگم برعکسش بیشترمحتمل است که با کاهش هزینه های مالی شرکت بتواند بیش از این مبلغ بدست آورد
    از طرفی امکان فروش زمین 4 هکتاری گرگان هم بسیار زیاد است که در آن صورت سود غیر عملیاتی بسیار خوبی شرکت شناسایی می کند
    در مورد بازار توافقی باید گفت قطعا تا آخر خرداد ماه وارد بازار فرابورس می شود آنهم در حداقل ترین برآوردها با قیمت 700 تومان و حتی کارمندان شرکت به هر تعداد که بتوانند بدنبال خرید سهم می باشند
    در مورد ارزشمندی همین بس که این شرکت به عنوان یک شرکت تولیدی با فروش بیش از 350 میلیارد تومان بالفعل و بیش از 700 میلیارد تومان بالقوه و برند بسیار معتبر ارزش ذاتیش بیش 1500 تومان به ازا هر سهم است
    حالا اگر دارایی های غیر جاری شرکت مانند املاک بسیار وسیع و ارزشمند و سهام بانک اقتصاد نوین و...پس از کسر بدیهی های شرکت به این مبلغ اضافه کنیم در حداقل ترین برآوردها به ارزش ذاتی هر سهم بیش از 2100 تومان رسیده ام
    نکته مهم این است که همانگونه که قبلا برایت شرح دادم دارایی غیر جاری عملا برای سهامدار عمده است نه سهامدار حقیقی خرد مگر شرکت ورشکسته شود یا مدیری توانمد بدنبال از بین بردن هزینه های مالیش با فروش دارایی های راکد باشد که در آن صورت در میان مدت سود این دارایی غیر جاری فروش رفته یا به شکل مستقیم یا غیر مستقیم در قالب کاهش هزینه های مالی شرکت به حقیقی هم می رسد
    که در مورد شرکت بهپاک با حضور مدیر توانمندی به نام دکتر شریفی در حال تحقق است
    از طرفی در صورت برداشته شدن تحریمها و آماده شدن زیر ساختهای بهشهر و پیگیری استانداری مازنداران و تیم دولت احتمال منطقه آزاد تجاری شدن بهشهر طی یک سال آینده وجود دارد
    همچنین احتمال تعرفه گذاری بین 10 تا 24 درصد بر واردات روغن خام بر پتانسیل های شرکت می افزاید چون روغن کشی شرکت را که در حال حاضر فقط با مدیریت خوب دکتر شریفی از حداقل سود یا در حالت سر به سر با هزینه ها قرار دارد را سود آور خواهد کرد
    همچنین در گزارش 94 شرکت هیچگونه افزایش نرخی شرکت برمحصولات متصور نبوده که احتمالا در مورد پروتئین بسته بندی 10 تا 15 درصد افزایش نرخ خواهد داشت
    از طرفی در میان مدت مصرف سویا به عنوان یک ماده غذایی پروتئینی پاک در سبد خانوارهای ایرانی به شدت در حال فرهنگ سازی شدن است تا آنجایی که حتی افراد ثروتمند نیز ازاین ماده غذایی استفاده وسیع می کنند (حتی در خانم های مسن تا حدی کمبود هرمونی به نام استروژن را برطرف می کند )+بعلاوه استفاده وسیع آن در صنعت سوسیس و کالباس و همبرگر سازی و کلا فست فود
    همه و همه باعث روشن بودن آینده این شرکت معظم و سهامداران آن خواهد شد
    درحالیکه الان در بورس تبدیل به شیر بدون یال و کوپال و دندان شده است
    در مورد لامپ پارس شهاب پرسیدی باید بگم قطعا شرکت بسیار خوبی است
    اما سال 92 من و دوستانم در 300 تومان هر چقدر می گفتیم قیمت سهم این نیست هیچ کس توجه نمی کرد حالا بهپاک هم شرایط مشابهی دارد
    شاید یکسال دیگر تمام تحلیل ها به نفع شرکت بهپاک وارد شده در فرابورس باشد
    در کل مبتدی جان تصمیم گیری را کرده ای و خریده ای پس یا نگران نباش یا بفروش برو رو سهم دیگه
    نقل قول نوشته اصلی توسط earth نمایش پست ها

سلام مبتدی جان!
    کاملا فرمایشهای استادت منطقی و تحلیلی و با پذیرش ریسک قابل استناد است.
    در پست قبل هم این را گفتم.
    خداراشکر دوستمان مدیران بهپاک را هم ظاهرا از نزدیک می شناسند و این خیلی خوب است.
    بنده فقط تذکر ریسک بازار پایه را یادآوری کردم.همین.
    مثل لیگ برتر و لیگ یک و لیگ دو می ماند.شما می توانید در لیگ دو هم قهرمان باشید و به لیگ یک صعود کنید.خیلی هم عالیست.ولی به مراتب رقابت ، نبرد و تلاش در لیگ دو به دلایل متعددی نظیر کیفیت زمین ، داوریها ، بازیکنان و ... سخت تر از لیگ برتر است.اما قهرمانی هم دارد درست مثل لیگ برتر!
    در مورد بشهاب هم خود بنده هرچه در قیمتهای 300 فریاد می زدم دوستانم به من گفتند آشغال خر! در 300 تومان بشهاب را خریدم و در 400 فروختم.یادش بخیر بخشی را هم نگه داشته و در حدود 700 فروختم.بشهاب واقعا عالیست.
    اما در مورد مادرش یعنی وتوشه حرف دیگران را گوش نکردم و برای یکی از سبدهایم در 210 تومان با سرمایه 30 میلیارد سنگین خریدم و سپس با دو سود مجمع و افزایش سرمایه مجانی 110% با قیمت حدود 360 فروختم.الان هم سهم با سرمایه 100 میلیاردی ( باز هم مجانی) قیمتش 245 تومان و واقعا مفت مفت مفت است.جالبست همان دوستی که به بنده می گفت آشغال خر! چند وقت پیش بحث بود و می گفت در ارزندگی وتوشه و بشهاب که شکی نیست.اینها بنیاد دارند لامصبا!!! من این سهمهای سفته بازی را می گویم!!!!
    خدایا توبه!
    با احترام بسیار به استاد ارس عزیز

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مبتدی2 از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط مبتدی2 نمایش پست ها
    استاد هومی نظرتون در مورد گزارش پیش بینی بودجه بهپاک چیست ؟
    http://www.behpak.com/index.aspx?fke...d=1&pageid=164
    برای 93 هم میگند 65 تومان ساخته
    نقل قول نوشته اصلی توسط h00mi نمایش پست ها
    رفیق...
    سهم تازه داره جون می گیره...
    ولی نیاز به سهامداری داره...
    پیشنهادم سهامداریه اگر سهم را دارید...
    نظرم مثبت است...
    فقط این واژه ی "استاد" رو خواهشا برای بنده به کار نبرید...
    فضا دوستانه است..
    فضای شاگرد و استادی نیست...
    ارادتمند...
    با احترام به استاد هومی عزیز

استادم فرستاده
    زیر مجموعه های وبشهر مثل پاکسان و غبشهر و غمارگ و...
    2 سال قبل به شدت تکون خوردند و تا 500-600 درصد سود دادند
    امسال هم نوبت بهپاک از این مجموعه است
    فرصت ها زود گذرند

یک از دوستان که استاد بنده است فرستاده
    بهپاک در حالیکه حاشیه سود ناخالصش در 9 ماهه کمتر از 4 درصد به علت موجودی اول دوره گران قیمت بوده است که
    در 12 ماهه این حاشیه سود ناخالص با مدیریت صحیح دکتر شریفی به نزدیک 10 درصد رسیده است
    حالا در سال 94 این حاشیه سود با توجه به قیمت خرید پاین تر دانه های روغنی و فروش به قیمت سال 93 (که با احتمال زیاد چون فروشش داخلی است با حداقل 10 تا 15 رشد خواهد بود که در این محاسبه صفر در نظر گرفته شده است) قطعا افزایش خواهد یافت
    حالا جالبه بدانید در حالیکه قیمت دانه سویا در گزارش بهپاک هر کیلو 1765 تومان درنظر گرفته شده است
    که در حال حاضر قیمت خریدش در هر کیلو 1380 تومان است آنهم برای خرید 155000 هزار تن
    حالا تعدیلش را در بیاورید(صفحه 8 و 11 گزارش )
    لطفا ببینید صحت مطلب رو ؟نزدیک 250 تومان تعدیل از همین یک محل آیا ممکن است
    http://www.behpak.com/index.aspx?fke...2&newsview=256

155هزار تن خرید دانه سویا رو ضربدر حداقل 350تومان بکنیم (نرخ خرید رو 1760 زده در حالیکه کمتر 1380تومان در هر کیلو)به مبلغی حدود 52میلیارد تومان می رسیم یا بیش اژ250تومان تعدیل
    درسته به نظر اساتید یا غلطه

نقل قول نوشته اصلی توسط مبتدی2 نمایش پست ها
    قیمت هر تن دانه سویا تولیدی آمریکا 398 دلار در هر تن ضربدر 3000 تومان (در حالکه فکر کنم از دلار مرجع استفاده می کنند )= کمتر از 1200 تومان در هر کیلو +4 در صد تعرفه =1250 تومان در هر کیلو
    تازه گفتیم 1380 تومان بگیریم
    در حالیکه شرکت 1765 تومان هر کیلو را گرفته یعنی در هر کیلو 500 تومان بیشتر
    http://www.oilepa.com/latest-prices

جالب اینجاست که بهپاک قیمت دانه کیلوی 1250 تومانی را 1765 تومان دیده و خرید 155 هزار تن
    از طرفی قیمت کنجاله را 1800 تومان دیده که حدود 1755 تومان در هر کیلو از شرکت در داخل خریدارند ولی حاضر به فروش نیست تا گران شود و بعد بفروشد
    قیمت پروتئین سویا هم در بازار خرده فروشی امسال حداقل به اندازه حداقل تورم یعنی 15 درصد رشد قیمتی خواهد داشت که آنرا هم صفر در نظر گرفته اند
    http://www.bbk-iran.com/price-68-10523.html

دقت کنید شرکت دانه سویا را از خارج وارد می کند ولی کنجاله و پروتئین را با قیمت داخل می فروشد
    و چون با کیفیت ترین کنجاله سویا و پروتئین از آن شرکت است همیشه بالاترین قیمت از آن کنجاله سویا و پرتئین بهپاک است

ضمنا شرکت فروش 21000 تن دانه سویا را در صفحه 8 معادل قیمت هر کیلو 1480 تومان گرفته است که یک میلیارد تومانسود خالص متصور شده
    بعد همین دانه را چه جوری خودش هر کیلو 1765 تومان خریده است (صفحه 11) بعد با فروش 1480 تومان در هر کیلو تازه سودم کرده است ؟

لطفا اساتید وارد راهنمایی کنند ؟؟

جالب اینجاست 18 هزار تن کنجاله کلزا را هم خرید طی دوره هر کیلو 1820 تومان گرفته در حالیکه از دانه سویا اکنون ارزانتر شده است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط شکار حرفه ای نمایش پست ها
    برای سئوال اون دوستمون که در مورد بهپاک پرسیده بود باید بگم ورود به اینگونه سهم ها رو در کل پیشنهاد نمیکنم ولی اگه تمامی اصول نوسانگیری و شرایط اون رو میدونید, میتونید سود خوبی در این سهم ببرید.در غیر این صورت خیر

نقل قول نوشته اصلی توسط مهردادخان نمایش پست ها
    با تشكر از دوستان عزیز جناب نیک نهاد عزیز و سالک گرامی خوشبختانه شما کار منو اسان کردین و جواب این بنده خدا جناب سامان دادین جدا برام سواله جناب سامان سود ونوین رو غیر عملیاتی میدونه و پی بی ای یک میده در صورتی این سود همساله به حساب بهپاک تضمین شده میاد

در ضمن جناب سالک عزیز همین سود 93 رو 30درصد تعدیل مثبت داده و به 65 تومن رسانده

تا یک ماه اینده این سهم با قیمت 500 تومن روانه مجمع خواهد شد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع