صفحه 5 از 6 نخست ... 23456 آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 59

موضوع: ((راه موفقیت))

عضو عادی RAMIN PEDRAM آواتار ها
    تشکر شده 985 بار در 198 ارسال

پاسخ : ((راه موفقیت))

برای اکثریت اهالی محترم ایرانی جماعت راه و ماه مهم نیست .خیلیها دنبال میانبر هستند. راه دلالی و دورزدن هر چی قانون هست. دوشیدن شیر از بز نر هست!!!!

یک شبه به آمال و آرزو رسیدن بدون صبر و تحمل سختی راه آموختن و آموختن.....

موفقیت یعنی حاضر و آماده به همه چیز رسیدن. یعنی از دست رنج دیگران به عنوان نردبان برای رشد خود سود جستن.

موفقیت یعنی تقلب در همه چیز از انتخابات گرفته تا امتحانات مدارس و کنکور و دانشگاه تا تولید خودرو تا دارو تا هرنوع کالا و خدمات

موفقیت یعنی زرنگ بودن از کلاه برداری گرفته تا اختلاس تا رانت تا کلک و فریب و دروغ و زیر پا

گذاشتن هرچی قانو ن موفقیت یعنی هر فرد ایرانی خودش یه قانون ناطق هست اگر به قدرت وثروت

وصل باشه در غیر این صورت له و لورده میشه و...و...... حالا شما بگید در این جامعه کلان اگر کسی

در یک جمعی کوچک (مثل فروم ها) بخاد از راه موفقیت صحبت کنه بیشتر به جوک شبیه نیست؟؟!!!

plan your trades and trade your plan

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

با سلام؛ چند روز پیش الگوهای خوبی در چندین سهم دیدم و یک سبد نقلی بدون سر سوزنی اطلاعات فاندی ترتیب دادم. خوشگلی الگوها آدم رو به هوس میاندازه

1- خپارس: 77تومان 2- خریخت: 420تومان فاذر: 240تومان

غدیر رو هنوز دارم . ثاباد رو با سودی مختصر خارج شدم.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

شکر خدا یکی از بزرگترین آرزوهای من در ترید به ثمر نشست و تونستم یک پوزیشن BUY بر روی GBP/USDرو مدیریت کنم و از دوشنبه تا حالا 370واحد در سود باشم.

((به خودم تبریک میگم))

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

با سلام؛ سالهای سال هست که وارد بازار سهام و بدنبال یک آشنایی ساده اولیه وارد فارکس شدم. ابتدای کارم در بورس از افراد داخل تالار می پرسیدم چی بخرم؟؟!!!

هر کسی چیزی می گفت و دلایل خودش رو داشت
    . تمامی دلایل فاندی بود: افزایش سرمایه؛ طرح توسعه و افزایش فروش؛ p/eپایین ؛ افزایش دلار؛ کاهش دلار؛

آزاد شدن قیمتها و حذف یارانه هاو........
    اما هیچ کدام به نفع من کاری نکردند. نتونستم با این اخبار در زمان مناسب سهم رو به رشد رو شناسایی و خرید کنم.

رفتم سراغ کتب مختلفی که در این زمینه در بازار بود چندتایی رو خواندم چنگی به دل نزد برام جذابیتی نداشت.چون به راحتی میدیدم سهمهایی در بورس در حال رشد

هستند که هیچ توجیه فاندی ندارند.البته نه همشون و همیشه .گاهی هم میدیدم میشنیدم که این قیمتها کف کف بعد کف ها بود که هی پشت سرهم سراغ میشدند

و من نظاره گر بازار با ضررهای فراوان. تصمیم گرفتم خودم با یاد گیری علم و هنر تکنیکال که برام از فاند و فاند بازی جذابیت بیشتری داشت قدمی اساسی بردارم.

در اول کار مجذوب واگرایی ها شدم عجب چیزی بود.وتوصا اولین خریدم با این نگاه بود اما ماهها گذشت و قیمت بجای بازگشت همچنان به سقوطش ادامه داد؟؟!!!.

خطوط روند؛ الگوهای هارمونیک؛ امواج الیوت؛ بولینگر باند؛ ابرهای ایچیموکو و.....و.....و..... اما و اما هیچ کدام گره از کار فروبسته من باز نکرد؟؟؟!!! تدوین استراتژی با

هر ابزاری برام کارگشا نگشت.رو آوردم به مطالعه کتب و جزوات روانشناسی بازار و ترید. ولی باز در عمل یکجای کار لنگ میزد. ... اما نگاه با حسرت به حرکت قیمتها

در فارکس در طی هفته ها و ماهها و سالها من رو به یک نکته مهم رهنمون کرد .یک ماهیت موجی حرکات بازار و دیگری روند غالب آنها در ظاهر خیلی ساده هستند.

ولی در عمل خیر چون شروع موج کجاست؟ خاتمه آن چطور؟؟ تئوری الیوت هم بارها و بارها ثابت شده نمی تونه از پس شمارگذاری در مواردی فراوان بربیاد.

با تعدادی موج طرف هستیم که بالا و پایین میرند بدون آن که در قالب تئوری الیوت بگنجند؟؟؟!!! چهارمین موج در اولین موج نفوذ میکنه؟؟؟ سومین موج کوتاهترین موج میشه؟؟؟!!

و ......و..... و..... پس چه کار بایدکرد؟؟؟.....

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

....خب لازم دیدم(به نوعی مجبور شدم) بعضی از زوایای نگاه تکنیکالی و فاندامنتالی به بازار رو بیشتر بسط بدم. در طول تاریخ مکتوب و غیر مکتوب بشر همیشه نبرد و اختلاف نور و ظلمت؛

خیر و شر ؛ اهریمن و اهورامزدا؛خدا و شیطان ؛خوبی و بدی؛ شرق و غرب ؛ راست و چپ، پرسپولیس و استقلال؛ دموکرات و جمهوری خواه ؛ اصول گرا و اصلاح طلب و سرانجام فاندامنتال کارو

تکنیکال کار بوده و خواهد بود......البته باید اعتراف کنم نبردی بیهوده و از روی خامی و جهالت است. پس منظور نظر من اثبات درستی یک نگاه و کوبیدن و تخریب نظر و نگاه دیگر نیست.

همیشه ادعا کاری است ساده و آسان ولی دلیل و مدرک ارایه کردن سخت و مشکل. همه می دانیم که در سراسر دنیا افراد بزرگ و کوچکی هستند که به روش فاندامنتال دارند ترید می کنند

و موفق هم هستند.چه بسیار دیگرانی که بر اساس چارت (چارتیستها) دارند معامله می کنند و موفق هستند. نکته مهم سازگاری یک روش با فرد معامله گر است.من نوعی حالم از هرچه فاند و

فاند بازی بهم می خوره. یکی هم می تونه پیدا بشه و بگه حالم از هرچه تکنیکال و چارت بهم می خوره. هستند افرادی که به هردوی این ها نگاه می کنند و تکنو فاندامنتالی عمل می کنند.

مشکلی نیست و تعصبی هم در کار نیست.مشکل درست از جایی پیدا میشه که افراد فاندنگر بخاند همه چیز رو در فاند خلاصه کنند و تکنیکال رو فاقد اعتبار قلمداد کنندو برعکس...

من به شخصه تونستم (چند تصویر پیوست می کنم) بدون یک ثانیه نگاه به کدال و صورتهای مالی و تحلیل آنها سودهای به نسبت مناسبی کسب کنم.

یکی هم می تونه ادعا کنه بدون سر سوزن نگاه به چارت فقط با بررسی صورتهای مالی و دیگر ابزار فاندی داره سود می کنه.

منتها تنها مسئله زمان خواب سرمایه اولیه و کسب سود در هریک از روشهاست. که می تونه با توجه به روحیات هر فردی مزیت یا عیب تصور بشه. یکی از افرادی که فقط با تکنیکال داره کار می کنه

و تاپیکی هم داره فرشید عزیز هست که خرید و فروش های قشنگی داره می کنه. ای کاش افراد مدعی یک تاپیک تحت عنوان تحلیل های فاندامنتال ایجاد کنند و بدون مراجعه به چارت

(اگر ممکن باشه) فقط براساس ارزش ذاتی و ارزش بازار سهام و هر ابزار فاندی دیگر قیمتهای خرید و فروش و دلایل آن در مورد هرسهم مورد معامله رو بیان کنند.

با گذشت زمان معلوم میشه این کار چقدر ممکن هست و سود نهایی در هر مورد چند درصد خواهد بود.

باز تکرار می کنم به شخصه هیچ برتری و رجحانی رو برای هیچ کدام از روشها قایل نیستم.بلکه راحت بودن خودم با تکنیکال منهای فاند رو دارم میگم.

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

... این مبحث به شکل فوق العاده مطرح میشه. با توجه به هشدارهای تکنیکالی پولم رو دیروز در فاذر و امروز در خپارس نقد کردم و به خریخت در 555 افزودم .

در بازاری که 500واحد منفی است 30درصد سود خالص نمی تونه مبلغ کمی باشه.در ادامه بد نیست چند جمله ایی رو عینا" از کتاب Trading in The zone

مارک داگلاس نقل قول کنم.

[.... اگر از تحلیل بنیادی در معاملات خود استفاده کنیم؛ نمی توانیم هر زمان که اراده کنیم وارد بازار شویم... تحلیل تکنیکال بهتر از تحلیل بنیادی عمل می کند.

زیرا تمرکز معامله گر بر این هست که بازار با توجه به رفتار گذشته خود چگونه عمل می کند.نه اینکه بر اساس معادلات ریاضی چگونه باید عمل کند.

تحلیل بنیادی وضعیتی را ایجاد می کند که من آن را ((شکاف واقعیت)) می نامم.در واقع بین آن ((چیزی که باید باشد)) و ((چیزی که واقعا" هست))

یک شکاف ایجاد می کند.شکاف واقعیت باعث می شود از انجام بسیاری از معاملات عاجز باشیم.

به جز اندکی معاملات درازمدت که آنها نیز به ندرت قابل بهره برداری هستند.
    ]

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 9,198 بار در 2,112 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط RAMIN PEDRAM نمایش پست ها
    ... این مبحث به شکل فوق العاده مطرح میشه. با توجه به هشدارهای تکنیکالی پولم رو دیروز در فاذر و امروز در خپارس نقد کردم و به خریخت در 555 افزودم .

در بازاری که 500واحد منفی است 30درصد سود خالص نمی تونه مبلغ کمی باشه.در ادامه بد نیست چند جمله ایی رو عینا" از کتاب Trading in The zone

مارک داگلاس نقل قول کنم.

[.... اگر از تحلیل بنیادی در معاملات خود استفاده کنیم؛ نمی توانیم هر زمان که اراده کنیم وارد بازار شویم... تحلیل تکنیکال بهتر از تحلیل بنیادی عمل می کند.

زیرا تمرکز معامله گر بر این هست که بازار با توجه به رفتار گذشته خود چگونه عمل می کند.نه اینکه بر اساس معادلات ریاضی چگونه باید عمل کند.

تحلیل بنیادی وضعیتی را ایجاد می کند که من آن را ((شکاف واقعیت)) می نامم.در واقع بین آن ((چیزی که باید باشد)) و ((چیزی که واقعا" هست))

یک شکاف ایجاد می کند.شکاف واقعیت باعث می شود از انجام بسیاری از معاملات عاجز باشیم.

به جز اندکی معاملات درازمدت که آنها نیز به ندرت قابل بهره برداری هستند.
    ]

نمیدونم چرا انسان ها تعادل ندارند

یک روز غرق بنیاد می شوند یک روز بیزار از آن

یک روز غرق تکنیکال می شوند و روز دیگر بیزار از آن

به شما پیشنهاد میدهم معتدل تر باشید و از هر دوی این روش ها بهره ببرید

همین ایرادات رو به تکنیکال هم میشه گرفت...

از هر ابزاری که بتواند من را در تشخیص و تحلیل درست کمک کند بهره می برم حال می خواهد داگلاس آن را تایید کند یا نکند

دشمنی با بنیادی که به شما میتونه کمک کنه بیهوده است

ایراد کارت همین جاست که از اولش حرفهام رو به درستی نفهمیدی
    من هرگز با فاند دشمنی ندارم و نخواهم داشت و هرگز وهرگز وهرگز برای فاند تره هم خورد نکردم چون با من سازگار نیست و بلد نیستم و هیچ کجا از من درمورد تحلیل بنیادی یک جمله هم پیدا نمی کنی

فقط و فقط دارم میگم بدون نیاز به اون دارم سود می کنم و نیازی هم بهش ندارم. تو رو به خدا تو این ماه رمضان دست از سرم بردار و برو باسیستم متغیرت هرقدر میتونی سود کسب کن. کی بخیل! تو را بخیر و من را به سلامت

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده است:

Banned
    تشکر شده 9,198 بار در 2,112 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط RAMIN PEDRAM نمایش پست ها
    ایراد کارت همین جاست که از اولش حرفهام رو به درستی نفهمیدی
    من هرگز با فاند دشمنی ندارم و نخواهم داشت و هرگز وهرگز وهرگز برای فاند تره هم خورد نکردم چون با من سازگار نیست و بلد نیستم و هیچ کجا از من درمورد تحلیل بنیادی یک جمله هم پیدا نمی کنی

فقط و فقط دارم میگم بدون نیاز به اون دارم سود می کنم و نیازی هم بهش ندارم. تو رو به خدا تو این ماه رمضان دست از سرم بردار و برو باسیستم متغیرت هرقدر میتونی سود کسب کن. کی بخیل! تو را بخیر و من را به سلامت
    روزگاری در همین سایت پستی نبود از من که شما نقدش نکنید
    تحمل حرف حق رو نداری بگو ندارم
    این بچه بازیا چیه

سنتون بالا هست اما متاسفانه....

استاد دکتر

good by

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 5 از 6 نخست ... 23456 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)