صفحه 1 از 6 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 59

موضوع: ((راه موفقیت))

عضو عادی RAMIN PEDRAM آواتار ها
    تشکر شده 985 بار در 198 ارسال

((راه موفقیت))

بادرود و سلام، قصد دارم مطالبی رو در رابطه با راه موفقیت در بازار در این جا عنوان کنم. به شخص معتقدم هستم که هیچ راز و رمزی به معنای معما برای موفقیت در بازار وجود نداره.

بلکه راه و روشی باید جست تا درصد موفقیت رو نسبت به شکست بالاتر ببره. همواره معتقد هستم که در نهایت اساس یک موفقیت مستمر در بازار نگاه مناسب با رفتار بازار به اون هست.

یعنی نگاهی که مبتنی بر عدم یافتن دلیل قطعی برای نوسانات بازار و دیدی مبتنی بر احتمال وقوع هر پدیده در بازار قرار داره.

همه اذعان دارند که اولین قدم اساسی تنظیم یک استراتژی مناسب با روحیات شخص تریدر و مدیریت سرمایه حرف اول رو میزنه.

اما یک نکته مهم در این میان فراموش میشه و ان هم این هست که افراد در یافتن استراتژی و تنظیم اون چطور به بازار نگاه می کنند و چه انتظاری از رفتار بازار دارند؟

آیا بازار همیشه باید طبق پیش بینی ما حرکت کنه؟ چند درصد مواقع امکان پیش بینی درست هست؟ آیا با تغییر و تعویض ابزار های تحلیل و این شاخ و اون شاخ پریدن

چیزی به نفع ما تغییر خواهد کرد؟ و بعد از اون پیش بینی های ما به همون شکلی که انتظار داریم رخ میده؟این سئوالات و نظایر اون رو زمانی به درستی می تونیم پاسخ بدیم.که بدانیم چطور داریم به بازار و رفتار اون نگاه می کنیم.

آیا در ضمیر ناخودآگاه مون به دنبال تضمینی نیستیم که در ظاهر اون رو نفع می کنیم؟؟ .....ادامه دارد.
    ویرایش توسط RAMIN PEDRAM : 2014/11/06 در ساعت 20:30

پاسخ : ((راه موفقیت))

.... با روند نجنگید.... جمله ایی که بعد از 5سال فعالیت مستمر در بازار تازه توی این چند ماه بهش رسیدم و به کنه مطلبش پی بردم!!!؟؟؟ نخندید ! یکی از کلیدی ترین قطعات پازل موفقیت در بازار هست......

3. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

ضمن تشکر از جناب پدرام و قدردانی از این عزیز امیدوارم تجارب خودشون رو منتقل کنن

تا چراغی باشه برای موفقیت

برای تشکر و سر ردن به تاپیکشون

با یک هدیه کوچک که مرسوم است در دیدار اول از یک خونه و تاپیک

این مقاله رو تقدیم میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش پست ها
    توماس اس بولکوفسکی، متخصص
    روانشناسی بازارهای سهام در یکی از مطالب
    جذاب خود با عنوان «تعیین اهداف
    سرمایه گذاری

با توجه به اینکه متاسفانه از بولکفسکی کتابی ترجمه شده در فارسی وجود ندارد وتنها همین یک مقاله از او انهم در یک نشریه داخلی یک بانک خصوصی
    جای تاسف دارد من بازهم لینک دانلود این نشریه رو قرار میدم و توجه دوستان و علاقمندان به مباحث روانشناسی فرد معامله گر رو به ان جلب میکنم

لطفا به صفحات اخر مجله رجوع کنید

http://www.enbank.ir/utils/getFile.aspx?Idn=4281

باشد که مقبول افتد

با نهایت ارادت و احترام

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

5. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

قصد داشتم تاپیک جدیدی تحت عنوان (( گفتمان فارکسی)) ایجاد کنم.دیدم حیفه تاپیکها نیمه راه ابتر رها بشند.لذا تصمیم گرفتم در ادامه همین تاپیک مطالبی رو بویژه از کهنه کاران بازار فارکس

درایران خدمت شما عرض کنم.
    چند ساعت یش با یکی از همین افراد که 8سال تمام در این بازار بی وقفه کار می کردند.گفت و گویی داشتم.توصیه ایشون این بود که شغل اولتون نباشه

و در کنار کاری دیگر بهش بپردازید. البته خودشون دیگه ترید نمی کردند.چون میزان وقتی که براش میگذاشتند با میزان درامد ماهانه تناسبی نداشته است.
    همه ما باید تلاش کنیم

در هر کاری واقع بین باشیم.
    و احساسات و عواطف و خیالات رو با واقعیتهای زندگی درهم نیامیزیم.واقعیت بازار فارکس هم این هست که قربانیان فراوانی گرفته ، می گیرد و خواهد گرفت.

هر اقدام بدون برنامه و طراحی و نظم درونی و بیرونی در این رابطه ضربه مهلکی به ما خواهد زد.با دوتا، سه تا پوزیشن به سود نشسته ی ای بسا شانسی نمی توانیم

بنیان یک روش ترید رو پی ریزی کنیم و بهش غره بشیم.
    ....
    plan your trades and trade your plan

7. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال rahnama آواتار ها
    تشکر شده 4,586 بار در 772 ارسال

دوست عزیز ضمن نهایت تشکر از شما , قرار بود مطالبی در رابطه با (راه موفقیت ) مرقوم فرمائید.
    بیصبرانه منتظر هستیم.
    موفقتر باشی.
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.
    www.instagram.com/hoshangghorbanian

9. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

.......درود، دوست خوبم راه موفقیت مانند یک جزوه نیست که هریک از ماه با خواندن اون موفق گردیم. این راه را باید تجربه کنیم و بدست بیاریم.اولین قدم و مهترین اون تغییر نگاه اشتباه و غلط

به بازار هست. اگر نوع نگاه ما به بازار اشتباه باشه که در 90درصد موارد همیطور هست. هر چیز بیشتری که بیاموزیم سدی و مانعی میشه در جلو راه موفقیت مان. پس تا اون نوع نگاه درست

به بازار رو کسب نکنیم .آموختن بیشتر دردی رو دوا نمی کنه.این تغییر هم با تلاش مستمر و جدی ما میسر میشه ما باید از عمق وجودمون خواستار اون تغییر باشیم.
    ....

11. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 9,198 بار در 2,112 ارسال

موضوع خوبیه...بالا آوردمش تا استفاده کنیم

13. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

با کمال خرسندی مایل عرض نمایم با دوری از فضای خودفریبی، خود نمایی و دورغ پراکنی فرومها پس از 6سال تمام کلنجار رفتن با

خود و بازار در 2 ماه اخیر همگی تریدهام در بازار رو با نظم و انظباطی پولادی به انجام برسانم و در حال حاضر از خوشحالی از این همه
    نظم و انظباطی که در معاملاتم بخرج دادم در پوست خود نمی گنجم. در این 2ماه تمامی پوزیشن هام در فارکس با SLو TP بسته

شد.و حتی یک مورد رو دستی و از روی احساسات و هیجان نبستم. همه این قانونمندی که باعث موفقیتم نیز شده مدیون دوری

مطلق از هرگونه فضای مجازی بورسی و فارکسی می دانم. هرکس مرد عمل هست و قصد فریب خود و دیگران رو نداره بسم الله

روز و روزگار بر همه خوش باد. خدا حافظ

15. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 9,198 بار در 2,112 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط RAMIN PEDRAM نمایش پست ها
    با کمال خرسندی مایل عرض نمایم با دوری از فضای خودفریبی، خود نمایی و دورغ پراکنی فرومها پس از 6سال تمام کلنجار رفتن با

خود و بازار در 2 ماه اخیر همگی تریدهام در بازار رو با نظم و انظباطی پولادی به انجام برسانم و در حال حاضر از خوشحالی از این همه
    نظم و انظباطی که در معاملاتم بخرج دادم در پوست خود نمی گنجم. در این 2ماه تمامی پوزیشن هام در فارکس با SLو TP بسته

شد.و حتی یک مورد رو دستی و از روی احساسات و هیجان نبستم. همه این قانونمندی که باعث موفقیتم نیز شده مدیون دوری

مطلق از هرگونه فضای مجازی بورسی و فارکسی می دانم. هرکس مرد عمل هست و قصد فریب خود و دیگران رو نداره بسم الله

روز و روزگار بر همه خوش باد. خدا حافظ
    زنده باد

امید است از کارگزاری ها هم دوری کنیم که فضای واقعی آنجا مسموم تر است

التماس دعا
    ویرایش توسط امیر بهرامی : 2015/04/08 در ساعت 23:59

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

به لحاظ اخلاقی خودم رو ملزم دیدم تا به یک نکته بسیار ظریف در مورد معاملات در بازار فارکس اشاره کنم. همیشه و همواره چاره ایی جز این نداریم که به شدت روی رفتارمون کنترل بی رحمانه ایی داشته باشیم.چون سر سوزنی غلتیدن به فضای احساسی و عاطفی کار دستمون میده. نمونه بارزش تو این هفته برام پیش اومد. رو حساب پلن تریدم پوزیشنی باز کردم ولی بازار دلیل کافی برای پیشروی در جهت ترید من ندید و پوزیشن با 70واحد ضرر بسته شد. نکته جالبش این هست که به طرز عجیبی افتادم دنبال جبران این ضرر یعنی دام عاطفی که اگر توجه کافی نداشته باشیم غرق میشیم. پوزیشن بعدی به ظاهر براساس لبه ایجاد شده و پلن بود ولی در لایه های زیرین ذهنم جبران ضرر انگیزه ی ترید بود .که من سعی در ندیدنش داشتم.80پیپ دیگر ضرر .24ساعت دست از ترید کشیدم به دقت خودم رو آنالیز کردم.دوباره پس از پاکسازی و خونه تکونی احساسی به چارت نگاهی دوباره انداختم.سفارشی از نوع stop قرار دادم در نبود من فعال شد و تا به این لحظه 130پیپ وارد سود شده. خیلی بیشتر از بازار مراقب احساسات خودتون باشید تا موفق شوید.

19. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 6 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)