نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: شرکت در افزایش سرمایه, آری یا خیر؟

عضو عادی
    تشکر شده 168 بار در 44 ارسال

شرکت در افزایش سرمایه, آری یا خیر؟

سلام
    من تقریبا تازه کارم.
    موضوعی که خیلی ذهن منو مشغول کرده موضوع افزایش سرمایه هست
    قبلا فکر میکردم چیز خیلی خوبی باشه.
    ولی بعد که بیشتر فعالیت کردم و نطرات کاربران رو در فوروم های مختلف خوندم گیج شدم.
    خیلی ها از دست افزایش سرمایه گله میکردند.
    حالا سوالام اینه .
    در کل افزایش سرمایه خوبه یا بده؟
    در کوتاه مدت یا بلند مدت؟
    چون مثلا بازی های حق تقدم شروع میشه.پس بهتر نیست قبل مجمع از سهم خارج بشیم و بعدش دوباره وقتی قیمت سهام افت کرد بیایم؟
    اینکه قیمت سهم بعد افزایش سرمایه کم میشه خوبه یا بده؟
    حالا اگه افزایش سرمایه نوع سها جایزه باشه خوبه یا بده؟
    تازگی های این خبر در باره بمپنا زیاد شنیده میشه و احتمالاش زیاده که افزایش سرمایه بده.ولی به خاطر این موضوعات نمی دونم توی سهم باقی بمونم یا ردش کنم بره

لطفا راهنمایی کنید.
    از ناطظر هم خواهش میکنم یه تالار مناسب برای این تاپیک پیدا کنه
    با تشکر

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید look87 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال

پاسخ : شرکت در افزایش سرمایه, آری یا خیر؟

نقل قول از یک نوشته:

اندر باب افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی.

این روزها شاهد اوج گیری افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی هستیم و فعلا مصوبات هیات مدیره دارد روی کدال می آید. اما همانطور که می دانید مراحل انجام افزایش سرمایه بترتیب زیر است.
    1.تهیه طرح توجیهی افزایش سرمایه به انضمام گزارش کارشناس رسمی مبنی بر ارزیابی سهام.
    2.تصویب توسط هیات مدیره.
    3.بررسی بازرس قانونی و موافقت با پیشنهاد هیات مدیره.
    4.بررسی کارشناسان سازمان بورس و تایید افزایش سرمایه.
    5.دعوت از سهامداران برای برگزاری مجمع فوق العاده صاحبان سهام و تصویب مجمع
    6. ثبت افزایش سرمایه

طبق قوانین جاری شرکتها برای برخورداری از مزایای قانونی فقط تا پایان سال مهلت دارند مجمع را برگزار کنند. حال با توجه با اینکه باید بین تاریخ دعوت و تاریخ مجمع حداقل 10 روز فاصله باشد ، نتیجه می گیریم شرکتها تمام مراحل بعد از تصویب هیات مدیره تا دعوت مجمع را تا حداکثر17 اسفند ماه طی کنند. حال باید دید کدامیک از شرکتها می توانند این فرایند را طبق برنامه صورت دهند. اینها را عرض کردم که بدانید با یک مصوبه هیات مدیره خشک و خالی افزایش سرمایه عملی نخواهد شد.
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

نکته مهم دیگه که در ادامه بحث افزایش سرمایه مهمه قیمت تیوریک بعد از افزایش سرمایه است و عمدتا اگر قیمت تیوریک لعد از انجام افزایش سرمایه زیر قیمت اسمی بیاید جذابیت بیشتری در بر خواهد داشت با این فرض که با رشد سهم تا قیمت اسمی میتوان سود خوبی کرد. مثل ذوب

اما در غیر اینصورت فقط بدلیل رقیق شدن قیمت سهم اقبال کوتاهمدت روی سهم ایجاد خواهد شد. مثل خاذین و کفرا
    ولی اینکه چرا اینگونه از افزایش سرمایه های از محل تجدید ارزیابی استقبال میشود بر میگردد به نمونه های مشابه قبلی مثل تکمبا و فنوال و غیره. وگرنه این افزایش سرمایه ها بغیر از اصلاح ساختار هیچ تاثیری بر عملیات شرکتها ندارد .
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده است:

و نکته آخر اینکه افزایش سرمایه اگر از محل تجدید ارزیابی زمین باشد بدلیل اینکه زمین مستهلک نمی شود، در سالهای بعد تاثیر منفی بر سود نمی گذارد اما چنانچه از محل سایر داراییهای ثابت باشد بدلیل رشد زیاد قیمت تمام شده داراییهای ثابت به تبع آن هزینه استهلاک نیز به یکباره افزایش یافته و برای این شرکتها که عمدتا زیانده هستند موجب افزایش زیان می گرددضمن اینکه اداره دارایی هم این هزینه ها را قبول نداشته و برگشت میزند و میشود.
    " غوز بالا غوز "

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)