صفحه 3 از 18 نخست 12345613 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 175

موضوع: معامله برای معامله

Banned
    تشکر شده 9,198 بار در 2,112 ارسال

پاسخ : معامله برای معامله

امروز بر من چه گذشت

یکی از بدترین روزهای معاملاتی من امروز بود...

در حالی که اردرهای بسیار منظم و حساب شده و دقیق و مورد تایید در بیشتر تایم ها و با استفاده از بهترین ابزارها انتخاب شده بود بخاطر راکد بودن بازار و طمع ورود به یک معامله ، وارد نفت شدم

در دقایق اولیه 10 دلار زیان کردم و معامله رو بستم

در همون لحظات یکی از همون اردرهای حساب شده در شاخص نزدک nd100 راه افتاد و درست عمل کرد و تا 60 دلار سود حرکت کرد اما اینجانب قبلش در 13 دلار سود بستم

من اصلا بخاطر این 10 دلار سود یا 13 تا سود ناراحت و خوشحال نیستم...میدونید چی بهم فشار میاره؟

بعد این همه مدت و این همه حرف باز اشتباه؟

اون اردر مسخره چی بود اون وسط باز کردم و اگر نبسته بودم تا 40 50 دلار زیان هم می رفت

دیدید که برای برنامه ریزی درس ها بچه ها روی کاغذ چی می نویسند؟

شنبه ساعت 8 تا 10 ریاضی 11 تا 12:30 فیزیک و...

هیچ وقتم انجامش نمیدن...

معامله گری مثل همون برنامه است که باید نظم داشته باشیم و بهش عمل کنیم

یک هفته کامل معامله نمی کنم...بهتر کمی فکر کنم و به این وضع پایان بدم

یا کال مارجین و خروج کامل از بازار های سرمایه یا موفقیت

موفق باشید

2. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

کم کم می خوام وارد بحث تکنیکال بشم و به همراهش بحث کنترل روان هم در این بحث ادامه پیدا کنه

نقطه ورود

پس از آنکه توانستید بر احساس خود مسلط شوید

نقطه ورود شما به معامله به عنوان اصلی ترین رکن معاملات شماست

توصیه می کنم برای ورود بیش از خروج فکر و صبر کنید

نقطه ورود صحیح است که به شما می تواند حد سود و حد ضرری معقول ارائه کند

نقطه ورود صحیح است که می تواند شما و سرمایه شما را به موفقیت برساند

آنقدر نقطه ورود مهم است که تا وارد معاملات نشوید و به آن فکر نکنید به اهمیتش پی نخواهید برد

این موضوع رو نمیتونم براتون شرح بدم...بسیار مهمه...باید بهش برسید (البته ما شاگردی می کنیما)

واقعا این حد ضرر چیست؟جایش کجاست؟

حد ضرر آن دوست صمیمی سرمایه شماست که اگر جای درستش را پیدا نکند می تواند دشمن سرمایه شما هم باشد

در حد ضرری که تعیین می کنید معتدل باشید...

نه آنقدر نزدیک که با تحرک شدید قیمتی عمل کند و پس از مدتی در برگشت دلتان رو بسوزاند و نه آنقدر دور که بلای جان سرمایه شما باشد

شنیده اید که می گویند همین ما می فروشیم قیمت بر می گردد...این نشان از ضعف در تعیین نقطه خروج مناسب یا حد ضرر است

حد ضرر باید در جایی بشیند که قیمت و روند بر خلاف اردر ورودی شما تثبیت شده باشد

بزارید مثال بزنم...مثلا شما نقطه ورودی بسیار عالی در وساپا بر روی 100 داشته اید اگر شما حد ضرر رو در 90 بزارید مرتکب خطا شده اید

چون به شدت نزدیکه و شما در جایی هستید که به شدت حمایتی است و قیمت ها میل به صعود دارند تا نزول...در این موقعیت حد ضرر من ثابت شدن قیمت زیر 80 است

البته این مهم به لطف نقطه ورود عالی شما بود و اگر نقطه ورود شما در وساپا 140 بود دیگر حد ضرر 80 بسیار دور بود و حد ضرر شما باید شکست 120 می شد و میدونیم که 120 رو هم وساپا شکست و ضرر می کردید

در واقع میخوام اینجا تاکید به اهمیت بسیار زیاد نقطه ورود داشته باشم و پس از اون اینکه این اردر بسیار عالی رو با یک حد ضرر ناشی از ترس خراب نکنید و آنقدر هم نترس نباشید که سرمایه نابود شود

موفق و سربلند باشید انشالله...

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال rahnama آواتار ها
    تشکر شده 4,586 بار در 772 ارسال

با تشکر از جناب بهرامی عزیز لطفا یکبار دیگر اشاره ایشان را به حد ضرر مطالعه فرمائید.البته این نکته اشاره به ما مبتدیان است که در انجمن مربوط بخود جهت مطالعه کلا درج گردیده است :

http://forums.boursy.com/group.php?groupid=14

بزارید مثال بزنم...مثلا شما نقطه ورودی بسیار عالی در وساپا بر روی 100 داشته اید اگر شما حد ضرر رو در 90 بزارید مرتکب خطا شده اید

چون به شدت نزدیکه و شما در جایی هستید که به شدت حمایتی است و قیمت ها میل به صعود دارند تا نزول...در این موقعیت حد ضرر من ثابت شدن قیمت زیر 80 است.

البته این مهم به لطف نقطه ورود عالی شما بود و اگر نقطه ورود شما در وساپا 140 بود دیگر حد ضرر 80 بسیار دور بود و حد ضرر شما باید شکست 120 می شد و میدونیم که 120 رو هم وساپا شکست و ضرر می کردید
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.
    www.instagram.com/hoshangghorbanian

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی RAMIN PEDRAM آواتار ها
    تشکر شده 985 بار در 198 ارسال

((امیرخان بهرامی))

... با درود و سلام محضر سینه چاکان دل کباب بازارهای مالی .از آنجایی که استاد امیرخان بهرامی قدم رنجه فرمودند و از سر صدق نیت قصد دارند داشته هاشون رو بگذارند

وسط تا 400000000000000 نفر دیگه هم سود کنند.و از آنجایی که پسر بسیار با حجب و حیایی هستند.بنده این زحمت رو متقبل میشم تا همه افراد از خرد و کلان و پیر و

جوان از سرتاسر عالم کون و مکان تشریف بیاورند در این تاپیک تا 1000درصد در یکسال سود کنند این البته از شکسته نفسی استاد امیر خان بهرامی هست.خیلی بالاتر از این ها

قرار ه به شما سود برسه.لازم به ذکر هست که طیف معلومات ایشون بسیار گسترده است.به طوری که از وایر تایر پتایر تا نام سابق همسر سابق مدیر سابق شرکت بریتیش

پترولیوم را از یک طرف و از طرفی علم رجال، حدیث ، تفسیر از هر نوعش که تصور کنید رو میدونند. به طوری که گاهی طی الارض هم تو برنامه هاشون بعد سودهای کلان 10

برابری براتون به نمایش درمیارند. خدا خیرش بده ایشون رو برای سلامتی ایشون اجماعا" صلوات ،اللهم......
    plan your trades and trade your plan

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

پاسخ : ((امیرخان بهرامی))

نقل قول نوشته اصلی توسط RAMIN PEDRAM نمایش پست ها
    ... با درود و سلام محضر سینه چاکان دل کباب بازارهای مالی .از آنجایی که استاد امیرخان بهرامی قدم رنجه فرمودند و از سر صدق نیت قصد دارند داشته هاشون رو بگذارند

وسط تا 400000000000000 نفر دیگه هم سود کنند.و از آنجایی که پسر بسیار با حجب و حیایی هستند.بنده این زحمت رو متقبل میشم تا همه افراد از خرد و کلان و پیر و

جوان از سرتاسر عالم کون و مکان تشریف بیاورند در این تاپیک تا 1000درصد در یکسال سود کنند این البته از شکسته نفسی استاد امیر خان بهرامی هست.خیلی بالاتر از این ها

قرار ه به شما سود برسه.لازم به ذکر هست که طیف معلومات ایشون بسیار گسترده است.به طوری که از وایر تایر پتایر تا نام سابق همسر سابق مدیر سابق شرکت بریتیش

پترولیوم را از یک طرف و از طرفی علم رجال، حدیث ، تفسیر از هر نوعش که تصور کنید رو میدونند. به طوری که گاهی طی الارض هم تو برنامه هاشون بعد سودهای کلان 10

برابری براتون به نمایش درمیارند. خدا خیرش بده ایشون رو برای سلامتی ایشون اجماعا" صلوات ،اللهم......
    به به دوست عزیز و منتقد همیشه گرامی استاد رامین پدرام

آقا واقعا راست گفتند که از کسی که با من موافق بود چیزی نیاموختم

همیشه از انتقاد های شما چیزی آموختم حتی اگر آن انتقاد در مورد من صحت نداشته باشه...

آقا خوشحال میشیم باز هم در سطح عموم مارو نقد کنید تا هم اینجانب و هم دیگر اعضای سایت لذتشو ببرند

ولی خداییش در صنعت لاستیک ها نوع تایر ها رو هم یاد گرفته بودم....

یک انتقاد اینکه هی استاد استاد میگید از دو حالت خارج نیست: 1-مسخره کردن 2-کشتن من

لطف بفرمایید استاد نگید...در ضمن ما هم ادعای استادی نکردیم...

آقا در خدمتیم
    ویرایش توسط امیر بهرامی : 2015/01/24 در ساعت 17:39

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

حقوق سه روز یک کارگر

چند وقت پیش مغرور شده بودم...آخه تو 2 3 ساعت تونسته بودم 60 دلار در بیارم...به دوستم گفنم حقوق 3 روز ی کارگرو فرت در آوردم

حقیقت شرمم میاد از گفتنش

بعدش در غرور و مستی وارد یک معامله شدیمو 250 دلار سودمون فرت نابود شد

دیروز خونمون بنایی بود...کارگر دست تنها بود و بهش کمک کردم حدود 4 تا نیسان نخاله ساختمانی رو خالی کردیم...

از پله ها گونی گونی کول می کردیم با هم می ریختیم پشت نیسان

خیلی سخت بود کل بدنم درد میاد...از صبح تا ساعت 4 فقط برای 40 هزار تومن حقوق؟!!!!

یاد حرفم افتادم و سریعا از خدا عذرخواهی کردم...دستان کارگر رو موقع رفتن به گرمی فشردم و براش دعا کردم

زحمت کشان دنیا هر جا که هستند نفسشان گرم و خداوند به خودشون و زندگیشون خیر و برکت بده انشالله

خدا من رو ببخشه

هیچ وقت مغرور نشیم و کسی رو مسخره نکنیم

12. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

تحلیل تکنیکال + کنترل شخصیت

از بس این قضیه روان و کنترل شخصیت مهمه که حرفه ای ترین تکنیکالیست هم باشید باز باید بهش عمل کنید وگرنه موفق نخواهید بود

تحلیل تکنیکال که در کتاب جان مورفی هم نوشته شده به علم یا هنری تشبیه شده که فرد یا همون تکنیکالیست از روی نمودارهای قیمتی یک کالا سهام یا ارز رو تحلیل می کنه

یکی از نکات زیبایی که درباره تکنیکال میگه اینه:

هنر تکنیکال مثل نوار قلبی است که اگر یک آدم عادی اونو ببینه فکر می کنه بدرد نخور اما یک پزشک وقتی اون رو ببینه کلی چیز می فهمه

تکنیکال که بیشتر به قیمت ها تاکید داره میگه همه چیز در قیمت خلاصه می شود مثل: هیجانات،بنیاد،اشتباهات،اخ بارها و ...

تکنیکال میگه نیازی نیست شما از همه این اخبارها و مسائل مختلف اطلاعاتی داشته باشی چون همه چیز در قیمت لحاظ شده

شما اصولا نمیتونی همه چیز رو بفهمی...بهتر عکس العمل مردم و معامله گران رو در قالب قیمت ها مشاهده کنید و براشون برنامه ریزی کنید

این مهم به شما کمک می کنه حتی اگر قیمت ها بر خلاف آن چیزی که فکر می کنید عمل کردن باز هم منطقی باشید

دیده ام کسانی را که سهامشان با p/e هیجانی 200 تعدیل مثبت داد و منتظر افزایش قیمت بودن اما قیمت کاهش هم پیدا کرد

یا دیده ام کسانی را که می گفتند چرا سمگا داره میره بالا

شما تا بخواید بیاید دلیل رو بفهمید زمان از دست رفته پس بهتر قیمت و حقیقت رو همون طور که هست بپذیرید و بر اساس اون عمل کنید

البته قبول دارم دونستن علت ها میتونه کمک های بسیار خوبی کنه ولی شما توانایی فهمیدن همه چیز را ندارید

وقتی به نمودارها و ابزارهای تکنیکالی خودم نگاه می کنم تنها چیزایی که بهم دروغ نمیگن رو قیمت و حجم میدونم

اونها حقیقت اند و اتفاق افتادند و شاید و باید نیستند

می بینید هنوز که هنوز اصول اولیه کنترل شخصیت که یکی اش پذیرش حقیقت هست در تکنیکال هم به دنبال شماست...

احساسات،غرور و هر چیزی که باعث میشه قیمت رو همون طور که هست نبینید بریزید دور

در تحلیل یک کاربر در سایت تالار بورس خط روند وساپا رو اینطور کشیده بود

خط زرد برای اون کاربر

خط قرمز خط درسته...اون کاربر حدود 20 تا کندل رو ندیده بود فقط بخاطر اینکه متعصب بود و دوست داشت حقیقت قیمت ها رو طور دیگر ببینید

حتی پولبک قیمت به خط روند رو ندیده بود

اگر روی خودمون مسلط نیستیم حتی اگر بهترین تکنیکالیست باشیم باز ممکنه مثل اون کاربر خط روند یک چیز بسیار ساده در تکنیکال رو طوری دیگر بکشیم

ادامه در پست های بعد...

موفق باشید

ویرایش توسط امیر بهرامی : 2015/01/26 در ساعت 18:41

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

غالبر سهمی که بسیار سیگنال خروج داد...چه می کنه تعصب ببینید

وقتی تعداد دفعات سیگنال خروج این سهم رو میشمارم به عدد کم کم 20 می رسم...

20 بار سیگنال خروج

آیا اونها تکنیکال بلد نبودند؟

بلد بودند...اونها فقط کنترل شخصیت و پذیرش حق رو نداشتند...همین

نمیخواد امواج الیوت بکشیم با هزاران خطوط درهم برهم ...همین چهارتا اصول اولیه تکنیکال رو هم رعایت نمی کنیم

برادر و خواهر عزیز همه کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی رو به راحتی می خرند و می خوانند اما فرق میان موفق و بازند سر همین کنترل شخصیته...

پس قبل ورود به بحث تکنیکال باز به بحث قبل یا همون مقوله کنترل روان تاکید می کنیم

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال rahnama آواتار ها
    تشکر شده 4,586 بار در 772 ارسال

خواستم مطلبی در رابطه با انتقاد بنویسم که پشیمان شدم . کهولت سن اجازه نمی دهد زیاد در کار جوانها دخالت کنم .
    جناب بهرامی عزیز من و تمام اعضای گروه مبتدیان نیاز یه راهنمائی شما و دیگر اساتید دیگر انجمن داریم.سپاسگزارم .
    من بشخصه دست همه شما عزیزانی که راهنما هستید را می بوسم.
    موفقتر باشی.
    اینستاگرام من :
    منتظر شما عزیزان هستم.
    www.instagram.com/hoshangghorbanian

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید rahnama از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علی علیزاده آواتار ها
    تشکر شده 3,704 بار در 1,011 ارسال

اقای بهرامی عزیز با سلام و خسته نباشی خدمت شما....چارتتون که دیدم خیلی شلوغ هس به نظرم....میخوام خیلی ساده و بی الایش تجربه چندین سالمو تو فارکس در اختیارت بزارم انشاالله که مفید باشه....به نظر من در کل از هیچ اندیکاتوری استفاده نکن حتی مک دی و ار اس ای و موینگ اورج چون بزرگترین دروغگوها هستند...فقط خط روند بکشید و کانال کشی کنید...بازار 90 درصد داره الگوی سرشانه کف و سرشانه سقف میزنه و الگوی زیک زاکی...بهترین حمایت و مقاومت های و لو روز قبل می باشد....یا علی..موفق باشی...فارکس انقد ساده هس که موقعی میفهمید خندتان میگیرد...
    یا غنی....

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید علی علیزاده از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 18 نخست 12345613 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)