صفحه 1 از 18 123411 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 175

موضوع: معامله برای معامله

Banned
    تشکر شده 9,198 بار در 2,112 ارسال

معامله برای معامله

به نام خداوند بخشنده مهربان

تصمیم دارم در صورت موافقت مدیریت محترم سایت در این تاپیک از زندگی معاملاتی خودم بنویسم

معاملات،اصول و روش هایی که دارم،نکات مهم،مسائل آموزشی

خلاصه هر آنچه که در این روزگار من باهاش درگیرم و احساس می کنم میتونه به شما خواننده عزیز هم کنه می نویسم

امید است هدف موفقیت در معامله باشد نه حساب کردن سود ها و زیان هایمان

معامله برای معامله

موفق و سربلند باشید
    ویرایش توسط امیر بهرامی : 2015/01/16 در ساعت 00:04

Banned

پاسخ : معامله برای معامله

میخوام در اولین پست از بدترین حالت یک معامله گر شروع کنم...وقتی که یک زیان سنگین داشته و شاید کل سرمایه اش رو از دست داده باشه

دیشب در تاریه 1393/10/24 در اوج غرور معاملاتی و احساسات 28 درصد سودی که بازار به من داده بود بازار دوباره گرفت

سودی که در 10 روز در نفت wti بدست آورده بودم به راحتی از بین رفت...

رفتم بیرون تو پارک و هیچکس نبود و داد میزدم ابله این حد ضررت کجاااااااااااستتتتتتتت؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد 4 سال فعالیت بورسی و پیگیری مسائل اقتصادی ساده ترین اصل معامله گری یعنی داشتن یک دوست قدیمی (حد ضرر) رو فراموش کردم

در انتها نفت رو در 49 دلار بستم و زیان رو پذیرفتم...سود از بین رفت...حالا دارم اصول معاملاتی رو ریز به ریز می نویسم

سه بخش داره

1-روان شناسی و کنترل روان 2- تکنیکال 3- شناخت بنیاد

در ادامه تمام نوشته ها رو می نویسم شاید برای شما هم مفید باشه

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,137 بار در 2,952 ارسال

​جناب بهرامی عزیز تاپیک بسیار خوب و مفیدی هستش.ایشالا که بتونیم از معلوماتتون استفاده ببریم
    Honesty is the best policy

4. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 268 بار در 91 ارسال

سلام
    تاپیک بسیار زیبایی خواهد بود
    ممنون از انتخاب این موضوع زیبا
    یادداشت شرایط و خاطرات بورسی هم به نویسنده کمک میکند و هم به خواننده

6. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید جم1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال (حیدری) آواتار ها
    تشکر شده 6,639 بار در 1,072 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر بهرامی نمایش پست ها

تصمیم دارم در صورت موافقت مدیریت محترم سایت در این تاپیک از زندگی معاملاتی خودم بنویسم

خلاصه هر آنچه که در این روزگار من باهاش درگیرم و احساس می کنم میتونه به شما خواننده عزیز هم کنه می نویسم

معامله برای معامله

موفق و سربلند باشید
    امیر جان ما همیشه از مطالب خوبتان استفاده می کنیم امیدوارم همیشه ایام موفق باشید.
    در روزگاری که “سلام” و “خداحافظ” فرقی‌ با هم ندارند نه ماندن کسی‌ حادثه ست نه رفتنِ کسی‌ فاجعه !

8. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید (حیدری) از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2) seraj آواتار ها
    تشکر شده 7,956 بار در 1,684 ارسال

با سلام و عرض ادب
    امیرجان ضمن عرض تبریک فکر میکنم بخش یک از دو بخش دیگر حداقل برای من جدید و مثمر ثمر تر باشد چون خود من بیشترین ضرر و آسیب را از همین مورد دیدم . با تشکر

10. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید seraj از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

اصول و قواعد معاملاتی ام برای انجام یک معامله موفق از نظر من حقیر به سه بخش تقسیم شده اند

1-روان شناسی و کنترل روان

2- تحلیل تکنیکال

3-تحلیل بنیادی

-------------------------------

ابتدا از روان شناسی شروع می کنم

بحثی که خیلی از بهترین ها و موفق ترین معامله گران دنیا بر روی اون تمرکز دارن و اون رو بسیار مهم میدونن

هدف از روان شناسی و کنترل روان آن دسته از مسائل روحانی و جسمانی است که بر روی تصمیم شما اثر گذار است...

این مسال تاثیر گذار بر تصمیم می تواند از شکست در امتحان ریاضی تا به غرور گرفتار شدن از سود های پی در پی باشد...می تواند از گوش کردن به یک آهنگ شاد یا یک آهنگ غمگین باشد

شخصیت و کنترل شخصیت در لحظات مهم مانند ورود به معامله اساس و پایه همه معاملات شماست

اگر شما در لحظه ورود احساسی عمل کنید و نه بر اساس دانسته های تحلیلی حتی اگر بر تمام ابزار های تحلیلی خود مسلط هم باشید احتمال شکست شما بالا می رود

عده ای به من می گویند معامله را سخت نگیر و ساده معامله کن...این حرف را قبول ندارم...

معامله به مانند ازدواج است...اگر شما قبل از ازدواج نتوانید به خود مسلط باشید و شخصیتی پایدار داشته باشید که متعهد باشد بر اصول خود قطعا بعد ازدواج به مشکلات بسیار زیادی میخورید و شاید طلاق بگیرید و مانند فارکس کال مارجین شوید

اگر لازم است چندین ماه دست از معاملات واقعی بکشیم و بر روی خود و شخصیتمان کار کنیم...

اگر شما ازدواج یا معامله نکنید کسی از شما ایراد نمی گیرد اما اگر وارد ازدواج یا معامله شوید و نتوانید همانی باشید که باید باشید شکست خواهید خورد و مورد بازخواست قرار خواهید گرفت...خواه از طرف خودتان و یا از طرف دیگران

برای اینکه از حوصله عزیزان خارج نباشه همین قدر کافی است...دوباره ادامه میدم

12. 20 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned

یکی از مشکلات بزرگی که خودمم بهش گرفتارم حساب کردن سود و بی توجهی به زیان است...

به طور کلی بحث درباره پول در بازار رو بد میدونم...

پول یکی از مهم ترین عامل هایی است که باعث میشه ما شکست بخوریم...باعث میشه بعضی وقتا با بازار و خودمون لج کنیم...باعث میشه چشامون حقیقت رو نبینه و به خودمون دروغ بگیم

روی 220 در تاپیک یک سهمی در سایت تالار بورس نوشتم این سهم به 140 خواهد رسید و با ذکر دلیل بهشون گفتم تا به حال سهم شما 10 بار سیگنال خروج داده است...آن سهم چند روز پیش به 120 هم رسید...

آنها تحلیل تکنیکال و بنیادی بلد بودند اما چون شخصیت محکم و پذیرنده حقیقت نداشتن نمی تونستند بپذیرن و به خودشون دروغ می گفتند

مثل عاشقی که میخواد پیش طرف مقابلش بمونه با اینکه 100 ایراد ازش دیده اما بخاطر یک امتیازش پیشش میمونه...به نظر شما این عاشقی که به خودش دروغ میگه موفق میشه؟

آنها نمی پذیرفتند چون آنها برای پول معامله کرده بودند نه برای اینکه بتوانند یک معامله گر موفق باشند

آنها به مانند من به خودشان دروغ گفتند و به خیال برگشت سهم به نقطه ورود ضرر خود را حساب نکردند در حالی که اگر کمی سود کنیم سریعا با ماشین حساب سودمان را حساب می کنیم و خوشحال می شویم

وقتی وارد یک معامله در فارکس می شوم پنجره سود و زیانم اگه در سود باشه باز نگهش می دارم اما وقتی منفی میشه می بندمش چون نمیخوام بپذیرم که در زیان بدی گیر کردم و هر لحظه داره بیشتر بیشتر میشه

من هم برای پول معامله می کنم...بخاظر همین اسم موضوع رو گذاشتم معامله برای معامله

ماشین حساب رو از خودمون دور کنیم... نه از زیان ناراحت باشیم و نه از سود خوشحال( این قضیه خیلی مهمه)

معامله برای معامله نه پول

داروسازی بخونیم برای داروسازی نه داروفروشی

عبادت کنیم برای عبادت نه برای ثوابش

14. 24 کاربر به خاطر ارسال مفید امیر بهرامی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی مریم1 آواتار ها
    تشکر شده 293 بار در 110 ارسال

یکی از مشکلات بزرگی که خودمم بهش گرفتارم حساب کردن سود و بی توجهی به زیان است...

به طور کلی بحث درباره پول در بازار رو بد میدونم...

پول یکی از مهم ترین عامل هایی است که باعث میشه ما شکست بخوریم...باعث میشه بعضی وقتا با بازار و خودمون لج کنیم...باعث میشه چشامون حقیقت رو نبینه و به خودمون دروغ بگیم

روی 220 در تاپیک یک سهمی در سایت تالار بورس نوشتم این سهم به 140 خواهد رسید و با ذکر دلیل بهشون گفتم تا به حال سهم شما 10 بار سیگنال خروج داده است...آن سهم چند روز پیش به 120 هم رسید...

آنها تحلیل تکنیکال و بنیادی بلد بودند اما چون شخصیت محکم و پذیرنده حقیقت نداشتن نمی تونستند بپذیرن و به خودشون دروغ می گفتند

مثل عاشقی که میخواد پیش طرف مقابلش بمونه با اینکه 100 ایراد ازش دیده اما بخاطر یک امتیازش پیشش میمونه...به نظر شما این عاشقی که به خودش دروغ میگه موفق میشه؟

آنها نمی پذیرفتند چون آنها برای پول معامله کرده بودند نه برای اینکه بتوانند یک معامله گر موفق باشند

آنها به مانند من به خودشان دروغ گفتند و به خیال برگشت سهم به نقطه ورود ضرر خود را حساب نکردند در حالی که اگر کمی سود کنیم سریعا با ماشین حساب سودمان را حساب می کنیم و خوشحال می شویم

وقتی وارد یک معامله در فارکس می شوم پنجره سود و زیانم اگه در سود باشه باز نگهش می دارم اما وقتی منفی میشه می بندمش چون نمیخوام بپذیرم که در زیان بدی گیر کردم و هر لحظه داره بیشتر بیشتر میشه

من هم برای پول معامله می کنم...بخاظر همین اسم موضوع رو گذاشتم معامله برای معامله

ماشین حساب رو از خودمون دور کنیم... نه از زیان ناراحت باشیم و نه از سود خوشحال( این قضیه خیلی مهمه)

معامله برای معامله نه پول

داروسازی بخونیم برای داروسازی نه داروفروشی

عبادت کنیم برای عبادت نه برای ثوابش

بسیااااار عالی جناب بهرامی

16. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید مریم1 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مجتبی مصلحMTM آواتار ها
    تشکر شده 5,984 بار در 1,466 ارسال

معامله برای معامله

موفق و سربلند باشید
    سلام
    امیرجان امیدوارم از بازارجهانی همه چیزهایی ک آموختی ب ماهم بازگوکنی منتظر اینطورتاپیکی بودم ازت
    بهتراست روی پای خودبمیری تاروی زانوهایت زندگی کنی

18. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید مجتبی مصلحMTM از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 18 123411 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)