صفحه 4 از 31 نخست 123456714 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 305

موضوع: کارخانجات مخابراتی ایران (لکما)

عضو عادی C h a t i n آواتار ها
    تشکر شده 198 بار در 70 ارسال

پاسخ : کارخانجات مخابراتی ایران (لکما)

نقل قول نوشته اصلی توسط C h a t i n نمایش پست ها
    سود ۳۶ تومنی رو خودم تخمین زدم . بله شاید هم بیشتر باشه چون محتاتانه حساب کردم . با قرار دادهای جدیدش درآمدش رو ۱۵۰۰،۰۰۰ میلیون ریال محاسبه کردم که با ضرب بر 0/015 یعنی ۱/۵ درصد سود بعد از کسر مالیات رو حساب کردم و اونم تقسیم بر تعداد سهام کردم . ۱/۵ درصد حداقل درصد سالهای قبل بوده .
    دوستان البته اینو بگم که حاشیه سود شرکت بین 20 تا 25 درصد بوده .

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید C h a t i n از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال sina0937100 آواتار ها
    تشکر شده 695 بار در 321 ارسال

دوستان البته اینو بگم که حاشیه سود شرکت بین 20 تا 25 درصد بوده .
    خانم چتین لطفا با حاشیه سود 20 درصد حساب کنید چقدر میشود؟

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید sina0937100 از ایشان تشکر کرده است:

شرکت کارخانجات مخابراتی ایران موفق به طراحی و تولید مینی راک outdoor گردید . تمامی مراحل طراحی و تولید این راک توسط پرسنل ، کارشناسان و مهندسین مجرب در دو صنعت مکانیک و الکترونیک با تلاش و همت شبانه روزی انجام پذیرفت . برخی از ویژگیها و مشخصات فنی محصول جدید :

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید sina0937100 از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط sina0937100 نمایش پست ها
    خانم چتین لطفا با حاشیه سود 20 درصد حساب کنید چقدر میشود؟
    صفحه قبل عرض کردم . ظاهرا شما ندیدید .

سود ۳۶ تومنی رو خودم تخمین زدم . بله شاید هم بیشتر باشه چون محتاتانه حساب کردم . با قرار دادهای جدیدش درآمدش رو ۱۵۰۰،۰۰۰ میلیون ریال محاسبه کردم که با ضرب بر 0/015 یعنی ۱/۵ درصد سود بعد از کسر مالیات رو حساب کردم و اونم تقسیم بر تعداد سهام کردم . ۱/۵ درصد حداقل درصد سالهای قبل بوده .

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید C h a t i n از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط sina0937100 نمایش پست ها
    شرکت کارخانجات مخابراتی ایران موفق به طراحی و تولید مینی راک outdoor گردید . تمامی مراحل طراحی و تولید این راک توسط پرسنل ، کارشناسان و مهندسین مجرب در دو صنعت مکانیک و الکترونیک با تلاش و همت شبانه روزی انجام پذیرفت . برخی از ویژگیها و مشخصات فنی محصول جدید :

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید sina0937100 از ایشان تشکر کرده است:

جناب سینا در چه صورتی لکما خواهد توانست به بازار اصلی برگردد ؟ یعنی اینکه چه شرایطی بایستی کسب کند . آیا صرفا سود آوری و تبدیل زیان انباشته به سود انباشته کافیست ؟

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید C h a t i n از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,398 بار در 902 ارسال

سهمی به من معرفی کنین با ایندی روشن مثل لکما که یک /دوم سرمایش معامله بشه حتی با زیان انباشته ای که داره بازم داره نصف ارزش واقعیش معامله میشه و اونایی که 45 تومن میفروشنن روزی از کردی خویش پشیمون خواهند شد

عضو فعال

اونایی که تو این قیمت میفروشن یا از بورس چیزی حالیشون نیست یا عمدی تو کاره که مردم از این سهم فراری بدن قیمت امروز لکما به اندازه زمین فوتبال 10000متریش هم نیست

واقعا باید تاسف خورد بحال این بورس از فردا پله دوم خریدم شروع میکنم

جناب سینا در چه صورتی لکما خواهد توانست به بازار اصلی برگردد ؟ یعنی اینکه چه شرایطی بایستی کسب کند . آیا صرفا سود آوری و تبدیل زیان انباشته به سود انباشته کافیست ؟
    سرکار خانم چتین

شرايط پذيرش در فرابورس

سهام شركتهاي سهامي در دو بازار اول و دوم فرابورس قابل پذيرش هستند. تفاوت بازار اول و دوم فرابورس

در حداقل هاي لازم به منظور پذيرش مي باشد و اين دو بازار از نظر مزاياي پذيرش و تعلق معافيتها يكسان مي

باشند.

الف) شرايط پذيرش در بازار اول:

1. حداقل 10 درصد از سهام ثبت شده آن شناور بوده و تعداد سهامداران آن حداقل 200 نفر باشد.(در

صورتي كه شركتي سهام شناور آزاد نداشته باشد، از سهامدار يا سهامداران عمده تعهد عرضه به ميزان

10 درصد در روز نخست شروع معاملات در فرابورس اخذ مي شود)

2.حداقل يك سال از زمان بهر ه برداري عمليات يا ارائة خدمات آن گذشته باشد.

3. آخرين سرماية ثبت شدة آن حداقل ده ميليارد ريال باشد،

4.زيان انباشته نداشته باشد،

5.گزارش حسابرس براي آخرين دوره/ سال مالي منتهي به پذيرش درخصوص صورت هاي مالي آن،

عدم اظهار نظر يا اظهار نظر مردود نباشد،

6.مطابق اظهار نظر حسابرس، از سيستم اطلاعات حسابداري( از جمله حسابداري مالي و حسابداري

بهاي تمام شده) مطلوب و متناسب با فعاليت خود و شرايط پذيرش در فرابورس جهت افشاء مناسب

اطلاعات برخوردار باشد،( اين تاييديه در فرآيند پذيرش از حسابرش شركت استعلام مي شود)

7. در دوره/ سال مالي منتهي به پذيرش سودآور بوده و همچنين چشم انداز روشني از تداوم سودآوري و

فعاليت شركت و صنعت مربوطه وجود داشته باشد،

8. بر اساس آخرين صورت هاي مالي سالانة حسابرسي شده، نسبت حقوق صاحبان سهام به كل

داراي يهاي آن حداقل 15 درصد باشد،

9. دعاوي داراي اثر با اهميت بر صور تهاي مالي، له يا عليه شركت وجود نداشته باشد،

10.آخرين صورت هاي مالي آن بايد مطابق مقررات قانوني، استانداردهاي حسابداري و گزارشگري مالي

و آيين نامه ها و دستورالعمل هاي اجرايي ابلاغ شده توسط سازمان تهيه شده باشد. همچنين در زمان

ارائة درخواست پذيرش و آخرين دوره/ سال مالي قبل از ارائة درخواست، حسابرس شركت بايد از

ميان حسابرسان معتمد سازمان انتخاب شده باشد.

11. اعضاي هيئت مديره و مديرعامل آن داراي سابقه محكوميت قطعي كيفري يا تخلفاتي مؤثر طبق قوانين

و مقررات حاكم بر بازار اوراق بهادار يا سوء شهرت حرف هاي نباشند.

ب) شرايط پذيرش در بازار دوم:

شرايط پذيرش در بازار دوم فرابورس، منعطف تر از بازار اول ديده شده است:

1.حداقل 5 درصد از سهام ثب تشده آن شناور بوده و تعداد سهامداران آن حداقل 100 نفر باشد،

2.آخرين سرماية ثبت شدة آن حداقل يك ميليارد ريال باشد،

3. مشمول مادة 141 لايحة قانوني اصلاح قسمتي از قانون تجارت نباشد،

لذا در بازار دوم، شركتهاي زيانده، شركتهاي تازه تاسيس و شركتهاي كوچك نيز امكان پذيرش دارند. البته

شرايط عمومي بازار اول شامل ثبت نزد سازمان بورس، مردود يا عدم اظهار نظر نبودن گزارش حسابرس، نبود

دعاوي حقوقي موثر، تهيه صورتهاي مالي بر اساس استانداردها و انجام حسابرسي توسط حسابرس معتمد،

استقرار سيستم حسابداري مطلوب و نبود سابقه محكوميت موثر نيز براي شركتهاي متقاضي پذيرش در بازار

دوم وجود دارد.

يكي از ويژگي هاي مهم بازار دوم، امكان پذيرش سهام شركتهايي مي باشد كه تمام بهاي اسمي آنان پرداخت

نشده باشد؛ در اين حالت مي بايست كليه سهامداران به يك ميزان از مبلغ پذيره نويسي را پرداخت نموده باشند

و از سهامدار عمده تعهد پرداخت كل مبلغ سرمايه اخذ مي شود.شايان ذكر است بر اساس دستورالعمل پذيرش

و عرضه اوراق بهادار در فرابورس ايران، شركتهاي پذيرفته شده در بازار دوم مي بايست مادام كه در اين بازار

حضور دارند، قرارداد بازارگرداني سهام در فرابورس را با يكي از اشخاص حقوقي واجد شرايط منعقد نمايند._
    ویرایش توسط sina0937100 : 2015/08/23 در ساعت 16:08

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید sina0937100 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

#لکما سلام با جناب میلانی جلسه خیلی خوبی داشتیم خوشبختانه ایشون و هیت مدیره قرار شده در امکان ثبت افزایش سرمایه حمایت کنن از سهم مهمترین خبری که تو جلسه تونستیم بگیرم ورود دوباره زیمنس به مجموعه و فروش سهام 41درصدی ایران خودرو فارس هست به شرکت سرمایه گذاری سمند

در مورد حمایت سهم ایشون گفتن الان نمیتونیم حمایت کنیم چون شناوری سهم پایینه و بورس گیر میده ولی وقتی افزایش سرمایه ثبت بشه یک گروه حقوقی از شرکت سرمایه گذاری استان فارس وارد سهم میشن
    در مورد ثبت افزایش سرمایه که باعث فشار فروش میشه ایشون نظر مخالف داشت و گفتن با توجه به خریداری که برا خرید بلوکی سهم با ما صحبت کردن خریدار سهم بیشتر از فروشنده خواهد بود ایشون گفتن 70 تومن قیمت نرمال فعلی برا سهم هست و تو این قیمتها فروش اشتباه محض است

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید تنها از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 31 نخست 123456714 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)