صفحه 27 از 133 نخست ... 17242526272829303777127 ... آخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 1322

موضوع: صنعت قند و شکر

عضو فعال بابي چارلتون آواتار ها
    تشکر شده 5,665 بار در 986 ارسال
    واقعا لذت ميبرم وقتي بحث و چلنج علمي رو مي بينم ، هم سوال قشنگي مطرح شده است ، هم باربد جان جواب قشنگي داده است

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابي چارلتون از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ناشناس نمایش پست ها
    شاید چیزی شبیه "الهام" در ذهن یک حرفه ای می آید که "الان وقتشه" چیزی که شاید در کلام نمی شود بیان کرد. شدیداً در این زمینه کمبود حس می کنم. به هر حال دیر یا زود نوبت حرکت مجدد دارویی ها فرا میرسد یا فرضاً سیمانی ها، اما باز هم گمان کنم "زود دیر شود".
    راستی به عقیده شما قندی ها صف خود را حفظ خواهند کرد یا این فقط یک هیجان بوده است؟
    بله حق با شماست
    اما همیشه نباید به الهامات توجه کنیم
    روزانه هزاران الهام به ما میرسه و خیلی هاش رو نادیده میگیریم و از خیلی هاش هم متضرر میشیم
    مثلا اشباع خرید یا فروش که در تحلیلهای تکنیکال به چشم میخوره هم خودش یه نوع الهام تلقی میشه....جاییکه فرد اینقدر از منفی خوردن خسته میشه که سهمو توی کف میفروشه یا خرید در سقف قیمتی
    پس باید همیشه با منطق، خرید و فروش کنیم
    گروه های پیش روی بازار هم همیشه با همین تحلیلها مشخص میشن
    از نظر من فردا روی سهمای قندی عرضه خواهیم داشت ولی حرکت صعودی این گروه ادامه داره
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    من از طرح این پرسش فقط به دنبال یک چیز بوده و هستم:
    تشخیص بزنگاه ورود به یک سهم با استفاده از علائمی که حرفه ای ها می بینند و من نمی بینم.
    این کار قاعده خاصی نداره و صرفا به تجربه افراد برمیگرده
    مثلا خود من از اردر های ساعت 8ونیم تا 9 خیلی چیزا رو دریافت میکنم
    و یا در هنگام جمع شدن صف فروش میشه از نحوه چیدمان اردرای خرید ، تشکیل صف خرید رو حدس زد
    اما بازم میگم این کار خیلی خطرناکیه و طبق اصل سرمایه گذاری،برای رسیدن به بازدهی بالاتر میبایست متحمل ریسک بیشتر بشیم
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی ناشناس آواتار ها
    تشکر شده 2,356 بار در 793 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط باربد نمایش پست ها
    زمان ورود برای سود زود بازده
    همزمان با هیجان بازار است

زمان ورود برای سود مطمین
    زمانی است که هنوز اخبار را بازار نمیداند
    قطعاً رشد سهم همزمان با هیجان بازار است اما به قول انگلیسی ها "one solution ahead" ،من باید یک قدم از بازار جلوتر باشم و تشخیص اینکه بازار کی هیجان زده! می شود به گمان من، کار ساده ای نیست . امروز تا ساعت 9:15 غیر از قثابت، قندیها صف های فروش بعضاً سنگینی داشتند و در یک "آن" صف ها جمع شد و تبدیل به صف خرید شد. و امان از این "آن" که همیشه از من جلوتر است.
    هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکر کردن نیست. منتسب به آلبرت اینشتین

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال راد آواتار ها
    تشکر شده 485 بار در 139 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط آزیکو نمایش پست ها
    با سلام

خاطره خوش بازدهی بالا تو روند نزولی قبلی بازار ....................................اصلاح خوب .......................... افزایش قیمت جهانی شکر.........................زمزمه برگشت تعرفه واردات شکر ..................... در کل اخبار منفی خاصی تو این گروه دیده نمی شه.............
    و اینکه سفته باز ها هم از رشد سهام سایر شرکتهای کوچک به حد کافی منتفع شدن و باز هم گروه قند و شکر می تونه تو بازار منفی به داد سرمایه اونها بیاد که اخبار خوش برای این گروه در طی سال زیاد خواهد بود....

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید راد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 323 بار در 78 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط باربد نمایش پست ها
    شاخص قندی به چند دلیل برای شرکتهای گروه رشد اورد
    اول اینکه این شرکتها چون اتش زیر خاکستر بودند
    که کسی انها را ندیده بود
    در این مورد باید عرض کنم
    وقتی شرمتی معادل قیمت سهم خودش بیشتر برای اینده سود میسازد
    به نظرتان چرا بازار ان را مفت به دیگری میفروشد
    قند لرستان را 9 ماه پیش میشد 200 بخری

جالبه این سهم الان 330 تومن فقط سود ساخته
    بازار ما صف را دوست داره
    رشد را دوست داره
    اما تا یک سهم رشد میکنه
    به جای علت از کلماتی چون
    حباب
    سفته بازی
    وووووو
    استفاده میکنه
    همین گروه وقتی حباب بود برای ترکاندن این حباب از شایعه احتمال کاهش تعرفه واردات شکر دم زدند
    و گفتند از اوایل مهر ماه
    خوب الان اوایل مهر ماه هم رد شده و تعرفه نه تنها کم نشده
    بلکه 24 درصد شده
    خوب این یعنی چی؟
    یعنی با شایعه فقط می توان برای مدت کوتاهی یک گروه را بالا برد یا اصلاح کرد

الان فصل برداشت چغندر قرا رسیده
    همه شرکتهای قندی در حال انبار مواد اولیه هستند
    خوب با سودی که کسب کردند و در مجمع هم تقسیم هنوز نشده
    می توانند بهترین ذخایر را بگیرند
    خوب این یعنی چه؟

من به اینکه این گروه تا کجا بالا می رود کاری ندارم
    اما همیشه نمی توان همه گروهها را با یک نگاه دید
    قند لرستان از 200 تومان تا 1200تومان 90000سهم معامله شد وهمش تو گره بود تازه جریان اون90000تا هم برا خودش جریانی داره که من مطلع بودم.بعضی وقتها رو بعضی حرفهایی که میزنید فکر کنید وفکر نکنید بازار نمیفهمه.اگر شما تونستید یه نفر سهامدار معمولی بیارید که قلرست 200تومانی یا 400تومانی خریده من بهتون جایزه میدم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ستاره بورس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 847 بار در 134 ارسال
    دلایل عمده برگشت سهمهای گروه قند و شکر به روند صعودی رو می توان در دو خبر زیر دید :
    شاید تازه اول راه باشه : ( نگهداری سهام توصیه می گردد )

احتمال افزايش قيمت جهاني شكر

تهران- پس از آنكه بارش باران و آب و هواي سرد به محصول چغندر قند خسارت زد، ذخاير شكر امريكا به پايين ترين سطح آن در 37 سال اخير كاهش يافت و زمينه افزايش قيمت و مجبور شدن دولت يه كاهش محدوديتهاي واردات را فراهم كرد.
    بر اساس برآورد وزارت كشاورزي امريكا، كشاورزان ايالت 'مينسوتا' كه بزرگترين مركز كشت چغندر قند امريكا محسوب مي شود، امسال 19درصد كمتر از سال گذشته برداشت خواهند كرد و توليد اين محصول در چهار ايالت از 10 ايالت امريكا كه بيشترين سطح توليد اين محصول را دارند كاهش خواهد يافت.
    'فرانك جنكينز' رييس شركت 'جنكينز شوگر گروپ' ، بزرگترين دلال شكر خام در امريكا، گفت: قيمت داخلي شكر در امريكا احتمالا' تا پايان امسال 10 الي 41 سنت در هر پوند افزايش مي يابد.
    شكر، تنها كالاي كشاورزي توليد امريكا است كه براي واردات آن سهميه وضع شده است و وزارت كشاورزي امريكا به دليل افزايش 21 درصدي بهاي آن در معاملات سلف، اين محدوديت را در سه ماه منتهي به اوت (10 مرداد) به 45 درصد افزايش داده بود.
    قيمت خرده فروشي شكراز آغاز ژانويه 2011 (دي ماه) 9 درصد ، دو برابر نرخ تورم مواد غذايي، افزايش پيدا كرد.
    'استرلينگ اسميت' تحليلگر شركت ' كانتري هجينگ گفت: اگر قناد يا سازنده نوشابه باشيد، سردرد خواهيد گرفت.
    وي افزود: به طور كلي برداشت كمتر چغندر قند ، هزينه قنادها را افزايش مي دهد.
    بهاي شكربراي تحويل در ماه ژانويه (11 دي تا 11 بهمن) ديروز (جمعه) 3/0 درصد بالا رفت و به 25/37 سنت رسيد.
    اقتصام** 1063**1319
    انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30600923

خبر دوم

تعرفه واردات شكر از مهرماه افزايش مي يابد

تهران - وزير جهاد كشاورزي گفت: تا زماني كه قيمت شكر در بازار براي توليدكننده و مصرف كننده متعادل نشود، سياست هاي حمايتي خود را از توليد كننده و مصرف كننده ادامه مي دهيم.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني دولت، 'صادق خليليان' درخصوص كاهش تعرفه واردات شكر از سوي دولت اظهار داشت: ميزان واردات شكر در پنج ماه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل به شدت كاهش پيدا كرده است.
    وي افزود: اين امر نشان مي دهد سياست هاي اتخاذ شده دولت براي تنظيم بازار شكر شامل كنترل واردات و در عين حال حمايت از توليد داخلي، پاسخگو بوده است.
    وي اضافه كرد: توليد شكر از مهرماه آغاز و تعرفه آن نيز از مهرماه افزايش مي يابد و تنظيم تعرفه ها به گونه اي است كه ضمن حمايت از توليد داخلي، نياز كشور هم بايد تامين شود.
    وزير جهاد كشاورزي تصريح كرد: بنابراين تا زماني كه قيمت شكر در بازار براي توليدكننده و مصرف كننده متعادل نشود، سياست هاي حمايتي خود را از توليد كننده و مصرف كننده ادامه مي دهيم.

تاريخ خبر: 17/07/1390
    منبع: ايرنا
    كد خبر: 407

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید شهراد از ایشان تشکر کرده اند:

Banned باربد آواتار ها
    تشکر شده 19,170 بار در 3,060 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره بورس نمایش پست ها
    قند لرستان از 200 تومان تا 1200تومان 90000سهم معامله شد وهمش تو گره بود تازه جریان اون90000تا هم برا خودش جریانی داره که من مطلع بودم.بعضی وقتها رو بعضی حرفهایی که میزنید فکر کنید وفکر نکنید بازار نمیفهمه.اگر شما تونستید یه نفر سهامدار معمولی بیارید که قلرست 200تومانی یا 400تومانی خریده من بهتون جایزه میدم.
    اصلا مهم نیست کسی خریده یا نخریده
    مهم طرح مثال بود
    ان هم نه برای غلط املایی
    شما قلرستان را نه
    قند مرودشت را نکاه کن
    این که دیگه حجم داشته خدا را شکر
    یا قند اصفهان 790 تومنی با 540000 حجم
    با سود مجمع 3 برابر را هم دید
    یا قثابت 130 تومنی

بحث سر کلیت بود دوست من که شما نگرفتی
    کمیت زیاد مهم نیست

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی ناشناس آواتار ها
    تشکر شده 2,356 بار در 793 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره بورس نمایش پست ها
    با درود
    تا جایی که اطلاع دارم آقای باربد طبق نوشته های پیشین خودشان قلرست 200 تومانی دارند و هنوز هم این سهم را نگاه داشته اند. خوب جایزه چه می دهید؟
    هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکر کردن نیست. منتسب به آلبرت اینشتین

عضو عادی
    تشکر شده 323 بار در 78 ارسال
    با درود
    تا جایی که اطلاع دارم آقای باربد طبق نوشته های پیشین خودشان قلرست 200 تومانی دارند و هنوز هم این سهم را نگاه داشته اند. خوب جایزه چه می دهید؟
    بهتره اول بری ببینی قلرست رو 200تومان چند تا معامله شده .اون یک کم معامله هم وقتی بچه های بالا خوب سر خط می نشستند عرضه میکردند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع