صفحه 14 از 22 نخست ... 411121314151617 ... آخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 219

موضوع: ✌راهبرد-Strategy✌

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : ✌استراتژی✌

رفتار قیمت سهم نسبت به مجمع
    =====================

در بسیاری از سهم ها چند روز مانده به مجمع قیمت ها رشد می کنند ولی روز آخر یک باره قیمت سقوط می کند.
    رشد بخاطر دو دو تا چهار تا کردن معامله گران است که حساب می کنند اگر مجمع سود خوبی بدهد با توجه به پیش بینی درآمد قبلی که انجام شده، نماد قرار است در چه قیمتی و در چه پی بر ای ای باز شود؟
    افت به خاطر این است که خیلی از معامله گران کوتاه مدت کار هستند و دوست ندارند پولشان چند روز بسته باشد و بدتر اینکه سودی که قرار است از روی قیمت سهم کم شود تا چندین ماه بلوکه می ماند و با احتساب تورم از آن مبلغ کاسته هم می شود...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

با بررسی مسابقات هفتگی و ماهانه مشاهده می کنیم نفراتی که در ابتدای دوره در صدر بازدهی قرار دارند در انتهای دوره نیز معمولا در صدر می ایستند.
    نتیجه می گیریم سهم هایی که اول هفته توسط بازیگران سهم حمایت می شوند معمولا تا آخر هفته نیز حمایت می شوند و بازدهی بهتری نسبت به سایر سهم ها می دهند. این موضوع در مورد دوره های ماهانه هم صادق است.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    با بررسی مسابقات هفتگی و ماهانه مشاهده می کنیم نفراتی که در ابتدای دوره در صدر بازدهی قرار دارند در انتهای دوره نیز معمولا در صدر می ایستند.
    نتیجه می گیریم سهم هایی که اول هفته توسط بازیگران سهم حمایت می شوند معمولا تا آخر هفته نیز حمایت می شوند و بازدهی بهتری نسبت به سایر سهم ها می دهند. این موضوع در مورد دوره های ماهانه هم صادق است.
    سلام
    این مورد بالا در مورد ما که صدق نکرد چون تو مسابقه هفتگی 4 روز در صدر بودم و روز آخر چهارم شدم و در مسابقه ماهانه هم چند بار سوم بودم و روز آخر ششم شدم.

دلایل خرید مسابقه ماهانه
    ================

با بررسی مسابقات ماهانه مشاهده می شود که دلایلی که از طرف کسانی که رتبه های خوبی کسب کرده اند عموما این موارد بوده است:

بنیادی
    افزایش سرمایه (به خصوص از سود انباشته)
    پی بر ای مناسب سهم
    کاهش قیمت مواد اولیه و افزایش قیمت فروش
    شایعات - مثلا افزایش سرمایه - احتمال تعدیل مثبت در گزارش جدید - شایعه مشارکت یک شرکت بزرگ نفتی برای طرح توسعه شرکت
    گزارش مناسب و پوشش مناسب دوره ای (مثلا 6 ماهه یا 3 ماهه برای یک سهم غذایی یا قندی)
    تاثیر زیر مجموعه ها (مثلا تاثیر پلوله روی وپترو)

تکنیکال
    اصلاح زیاد (و ریسک کم)
    موج شماری (مثلا شروع 3 از 5 - اتمام c از 2 از 5 - احتمال اتمام c در فیبوی 100 اکسپنشن)
    حمایت سهامداران عمده از سهم
    برخورد به کف کانال و خط روند (مثلا به کف کانال صعودی - به خط روند هفتگی - به مووینگ 200 روزه - عبور از مقاومت)
    قرار داشتن در محدوده حمایتی و نیز واکنش مثبت به نقاط حمایتی و برگشت قیمت از نقطه حمایتی و تشخیص اتمام اصلاح و برگشت از اصلاح
    واگرایی در مکدی و آر اس آی
    داشتن روند صعودی - خروج از روند نزولی
    مشاهده ی الگو ها - مثلا احتمال تشکیل الگوی گارتلی صعودی - یا تکمیل سر و شانه سقف
    نبود فروشنده در قیمتهای فعلی و حجم معاملات بسیار کم
    حجم مناسب و بالا (به خصوص در نقطه حمایت)
    قرار گیری در ناحیه اشباع فروش
    کف سازی مناسب در سطح قیمتی - کف دو قلو
    پولبک به مقاومت شکسته شده
    شناور کم
    فاصله قیمت با سهام اصلی برای حق تقدم
    از لحاظ تکنیکی در نقطه کم ریسکی بودن
    «محمد حسین» هستم.

6. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

شش کلاه تفکر،
    نقل قول نوشته اصلی توسط .احسان.";639140]

ابزاری برای مدیریت تفکر و اندیشه که توسط پژوهشگری به نام دوبونو ارایه شده است، قابلیت آن را دارد تا بتواند در تمامی امور زندگی همچون مسائل اقتصادی مثل بازار سهام و تصمیم گیری ها و انتخاب تصمیم مناسب موثر واقع شود. [B]برای موفق بودن کافی است که همه این کلاه ها را بر سر گذاشته و سپس بر اساس کلاه آبی تصمیم گیری نماییم[/B]!

تکنیک شش کلاه تفکر

یکی از انواع تکنیک های خلاقیت تکنیک شش کلاه تفکر است.

ابداع کننده این تکنیک ادوارد دوبونو .پدر تفکر خلاق است .

در این تکنیک به طور کلی با استفاده از شش سبک فکری ،موضوع یا مسئله مورد نظر بررسی می شود.
    برای هر یک از شش سبک فکری نیز یک کلاه با رنگی مخصوص در نظر گرفته شده است در واقع رنگ کلاه ها نمایان گر طرز فکر و نگرش افراد می باشد.

دوبونو سعی می کند به کسانی که دور هم جمع می شوند ،بیاموزد که تک بعدی فکر نکنند و به تفکر خود وسعت دهند و آنگاه خلاقانه بیندیشند و بایک هماهنگی مدبرانه نتایج را طبقه بندی کرده و در تصمیم گیری از آن استفاده کنید.

افراد با گذاشتن هر یک از کلاه ها بر سرشان سبک فکری شان را بر اساس رنگ کلاهشان تغییر می دهند.

سبک فکری هر کدام از کلاه های رنگی به شرح ذیل است:

[COLOR=#a9a9a9][B]کلاه سفید[/B][/COLOR]
    سفید رنگی خنثی و منفعل است. کلاه سفید با موضوعات و شکل های انفعالی سر و کار دارد.
    کسی که کلاه سفید را بر سر گذاشته ،[B] واقعیت ها را بدون هیچ گونه قضاوتی مورد کنکاش قرار می دهد.
    [/B]
    [COLOR=#ff0000][B]کلاه قرمز[/B][/COLOR]
    رنگ قرمز نشانه خشم ،شور و هیجان است. در کلاه قرمز بینش هیجانی و چنبه های احساسی و غیر استدلالی مد نظر می باشد.
    در واقع این رنگ کلاه ابزار مناسبی برای بیرون ریختن [B]احساسات [/B]است.
    [B]
    کلاه سیاه[/B]
    رنگ سیاه نشانه[B] منفی نگری[/B] وافسردگی است . بنابراین فردی که با این رنگ کلاه در جلسه حضور پیدا می کند ،جنبه های منفی و بد بینانه موضوع را ابراز می کند.
    [COLOR=#ffff00][/COLOR][COLOR=#daa520][B]کلاه زرد[/B][/COLOR][COLOR=#ffff00][/COLOR]
    رنگ زرد نشانه آفتاب و مثبت است. فرد صاحب کلاه زرد جنبه های مثبت و [B]خوشبیانه [/B]موضوع مورد بررسی قرار می دهد.

[B][COLOR=#008080]کلاه سبز[/COLOR][/B]
    رنگ سبز نشانه رویش و باروری است. به همین جهت از کلاه سبز برای ابراز [B]ایده [/B]ها و راه حل های جدید و خلاقانه استفاده می شود.
    [COLOR=#0000ff][B]
    کلاه آبی[/B][/COLOR]
    رنگ آبی سرد است. این کلاه کنترل کننده و سازمان دهنده اندیشه ها است.
    کسی که این کلاه را بر سر گذاشته ،نظرات بقیه کلاه ها را مورد ارزیابی قرار داده و [B]سازماندهی [/B]می کند.

[URL="http://8pic.ir/
    [/URL]
    «محمد حسین» هستم.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

«محمد حسین» هستم.

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام
    مشکل خیلی از ما برعکس عمل کردن این استراتژی مهم است که "در صعود ها باید همراه بازار باشیم و در نزول ها خود را از بازار جدا کنیم".
    باید طوری رفتار کنیم که در صعود ها بیشترین سود را ببریم و در نزول ها کمترین ضرر را. ولی در عمل خلاف این اتفاق می افتد.
    چرا؟

1- تعصب.
    فکر می کنیم پیش بینی قبلی مان درست بوده و حاضر نیستیم حرف مخالف را بپذیریم.

2- ترس از شکست.
    شاید بهتر باشد بگوییم ترس از "قبول" شکست. ترس از شکست می تواند شکست های انسان را بیشتر و سخت تر کند. با پایان دادن به معامله ضرر تثبیت می شود و شکست انسان مشخص می شود و ترس از قبول این حالت باعث می شود انسان تن به حالت بدتر بدهد، حالتی با ضرری محتمل تر و بیشتر. باید بدانیم با قبول شکست در حقیقت از شکستی بزرگتر که قرار است برایمان اتفاق بیافتد جلوگیری شده.

3- نداشتن برنامه از پیش تعیین شده.
    اگر از پیش تمام حالات ممکن قیمت سهم را بررسی و برای هر حالت ممکنی عکس العملی در نظر خواهیم داشت. مسلما حد ضرر های پیش بینی شده ای خواهیم داشت که با رسیدن به آنها قاطعانا از بازار خارج خواهیم شد. ولی بدون داشتن برنامه از یپش تعیین شده بازار های نزولی مانند مردابی انسان را به زیر خواهند کشید.

باید قبول کرد شکست بخشی از پیروزی است.
    باید شکست های کوچک را به منظور جلوگیری از شکست های بزرگ قبول کرد.
    باید روشی (برنامه، استراتژی) داشت تا در رفتار گوناگون (random) بازار، میانگین سود ها از ضرر ها بیشتر شود.
    «محمد حسین» هستم.

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

«محمد حسین» هستم.

چند توصیه از جسی لیور مور مشهور ترین بورس باز تاریخ
    .................................................. .................................................. ..................
    پول از راه صبر درمی‌آید نه از راه خرید و فروش.
    - پول درآوردن زمان می‌برد.
    - هیچوقت به این فکر نکردم که پول زیادی دربیاورم؛ بلکه این حاصل صبر من بود.
    - هیچکس هرگز نمی‌تواند تمام نوسانات بازار را بشناسد.
    - درست بخرید، موقعیت خود را محکم بچسبید.
    - افرادی که هم بتوانند درست بخرند و موقعیت خود را محکم بچسبند، نادرند.
    - به من زمان‌بندی ندهید بلکه زمان بدهید.
    اگرچه لیورمور یک دلال بود اما ارزش صبر کردن را خوب می‌دانست و خوب می دانست که چه‌وقت اصلا معامله نکند. او هنر استفاده از زمان را داشت.
    تجربه زیانهای متعدد بمن آموخت
    حذر از رفتار هیجانی، هرچند انجامش بسیار سخت.
    خرید در منفی
    فروش در مثبت
    اخبار منفی فرصت ورود
    اخبار مثبت،فرصت خروج و سیو
    فرصت خرید همواره هست
    فرصت خروج همیشه فراهم نخواهد بود
    «محمد حسین» هستم.

15. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,818 بار در 907 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    چند توصیه از جسی لیور مور مشهور ترین بورس باز تاریخ
    .................................................. .................................................. ..................
    پول از راه صبر درمی‌آید نه از راه خرید و فروش.
    - پول درآوردن زمان می‌برد.
    - هیچوقت به این فکر نکردم که پول زیادی دربیاورم؛ بلکه این حاصل صبر من بود.
    - هیچکس هرگز نمی‌تواند تمام نوسانات بازار را بشناسد.
    - درست بخرید، موقعیت خود را محکم بچسبید.
    - افرادی که هم بتوانند درست بخرند و موقعیت خود را محکم بچسبند، نادرند.
    - به من زمان‌بندی ندهید بلکه زمان بدهید.
    اگرچه لیورمور یک دلال بود اما ارزش صبر کردن را خوب می‌دانست و خوب می دانست که چه‌وقت اصلا معامله نکند. او هنر استفاده از زمان را داشت.
    تجربه زیانهای متعدد بمن آموخت
    حذر از رفتار هیجانی، هرچند انجامش بسیار سخت.
    خرید در منفی
    فروش در مثبت
    اخبار منفی فرصت ورود
    اخبار مثبت،فرصت خروج و سیو
    فرصت خرید همواره هست
    فرصت خروج همیشه فراهم نخواهد بود
    محمد حسین جان
    واقعا از پست هایی که میذاری کمال تشکر رو دارم خیلی عالی و قابل استفاده است
    واز اینکه وارد مباحث تنش زای کاربران نمیشی و همیشه بی حاشیه هستی از شما ممنونم

17. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید TAJ2014 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط TAJ2014 نمایش پست ها
    محمد حسین جان
    واقعا از پست هایی که میذاری کمال تشکر رو دارم خیلی عالی و قابل استفاده است
    واز اینکه وارد مباحث تنش زای کاربران نمیشی و همیشه بی حاشیه هستی از شما ممنونم

سلام
    خیلی متشکرم جناب تاج عزیز
    لطف شما مایه دلگرمی بنده است.

ای آقا، این مباحث تنش زا که گفتید درد دل من را تازه کردید... متاسفانه جستار هایی به آن خوبی داشتیم که الان پر شده از بحث های سیاسی به درد نخور. یعنی واقعا به درد نخور. بحث های سیاسی ای که یک تحلیل اقتصادی از تویش بیرون نمی آید... و تهش فقط یک مشاجره بی هدف می ماند و بس.

در جستار امروز چه کردید دوستان از جو بازار می نویسند، در جستار جو بازار دوستان از سیاست می نویسند و در جستار مربوط به سیاست هم بعد از چند روز دوستان می آیند دعوا می کنند می روند پی کارشان. یک نفر هم نیست بپرسد این بحث ها به چه درد چه کسی می خورد؟ آیا با این بحث ها کسی نظر سیاسی اش عوض می شود؟ آیا با این بحث ها از نظر اقتصادی راه حل های مناسبی برای خودمان پیدا می کنیم؟ یا اینکه این بحث ها تنها یک تخلیه احساسی است؟ احساساتی که از اول شروع این جستار داریم می گوییم دشمن درجه یک داد و ستد در بازار های مالی است. (همه هم می دانند ولی هیچ کس بهش عمل نمی کند)

من مطمئنم از اکثر دوستان در بورس اگر بپرسیم "برنامه ی شما برای ریزش و صعود آتی قیمت ها در بورس چیست؟" اکثر دوستان سکوت می کنند (و شاید یکی اش خود من) و این عمق تاثیر احساسات در رفتار معاملاتی ما را نشان می دهد.

=======================

دو نقل قول از آیدی A.R.SH که اکثر نوشته هایش را دوست دارم:

خیلی ساده بگم بازار حدود دو ماهیست که اقبال از گروه خودرویی و بانکی برداشته
    دلیل هم مشخصه .
    الان هم روی گروه ها و صنایع مادر داره نوسان مثبت نشون میده.
    روندها هم نوسانیست
    ولی جنس نوسان تو یکسری گروهها با دیگر گروهها فرق میکنه
    مثلا رشدی که سهام خودرویی و بانکی دارن معمولا شارپتر هستش ولی تو گروههای مثل فلزات اساسی و کانی های فلزی نرمتر .
    علت هم بخاطر بزرگ بودن گروه و سهام گروه هستش .
    یکسری سهام بدید بلند مدت در قیمت های خوبی قرار دارند ولی دید بلند مدت نه کوتاه مدت .
    مثلا سیمانی ها بدید بلند مدت قیمت های خوبی دارند و اینکه کی استارت صعودی بزنن به شرایط بستگی داره شاید همین فردا با یک خبر حرکت کنند یا شاید هم یک الی دو ماه دیگه .
    چیزی که مشخصه سهامی که نزول شدید دارند و در یک بازه برای مدتی مشخص رفتار رنج دارن . تاثیر کمتری از اخبار منفی میگیرند و در مقابل با کوچکترین اخبار مثبت بنیادی یا سیاسی وارد روند صعودی میگردند .
    کافیه به معاملات ماههای گذشته و یک دو هفته گذشته یکسری سهام گروه کانه های فلزی یا فلزات اساسی بیندازید میبنید که اتفاقی که امروز برایشان افتاد چیز طبیعی بوده و هست .
    اتفاقی که تو شهریور برای قندی ها افتاد رفتاری از این دست بود.
    و بر روی سهامی چون سیمان هم همین رفتار رو خواهیم داشت. بنوعی دیروز و زود داره ولی سوخت و سوز نداره .

اما دلیل این رفتار چیست ؟
    علت اینه که سهامداران خسته و کوتاه و میان مدتی خروج میکنند و جاشونو به سهامداران بلند مدت میدن .
    یکسری سهامدارهای عمده هم هستند که فروشنده و دید مدیریت و بلند مدت دارند .
    در چنین حالاتی سهم وقتی وارد روند نزولی میشه در یک نقطه ای دیگه از فرونشده های کوتاه مدتی و نوسانگیر خالی میشه.
    البته نوسانگیرها همون بالا مالاها خالی میشن بعد کم کم سهامداران خسته خروج میکنن تا جایی که سهم دیگه فروشنده بالقوه نداره و برای مدتی در یک رنج نوسان میکنه تا به جایی که سهم به کف میان مدت و بلند مدت میرسه
    اینجاست که خریداران بلند مدت وارد میشن و صبر میکنن و در یک روز منو شما از خواب بیدار میشیم و میبینیم که گروهایی که روزها و ماهها روند نزولی و بی اقبالی داشتن مورد توجه بازار هستند و ما تازه بندنبال سهم برای خرید میگردیم و این بازی همچنان ادامه دارد .

با توجه به صحبت های ریاست جمهوری در خصوص بسته خروج از رکود امروز بازار با جو خرید کار خودشو شروع کرد ولی در ادامه با عرضه و کنترل حقوقی ها تا بدینجا بازار به تعادل رسید و این نشان میدهد که بازار قرار نیست بمانند قبل رشد شارپ داشته باشه و اگر هم قرار بر رشدی باشه آهسته و پیوسته خواهد بود . شاید این برای کلیت بازار مناسب باشه . هر چند هر رشدی هم در گروه تزریق نقدینگی می باشد .

امروز گروه سیمانی بدلیل اقبال زیاد در صدر جو خرید بازار قرار دارند گروهی که تو یک سال اخیر افت زیادی رو متحمل شده و در این برهه قصد داره تا مقداری از این افت رو جبران کنه .

یادمون نره گزارشات 6 ماهه هم در کار است لذا هر خریدی میکنید قبل از هر چیز اطلاعات نماد رو بررسی کنید. اینکه سهم طبق ادوار گذشته چه زمانی گزارش 6 ماهه یا دوره ای داده و آیا نزدیک است . وضعیت بنیادی سهم و نزدیکی به مجامع رو مورد بررسی قرار دهید . صرفاً بدلیل جو خوب بازار هر سهمی رو نخرید . به حمایت ها و مقاومت های سهم توجه کنید . هیچگاه توصیه به خرید در صف خرید نداشته و نداریم . سعی کنید نحوه ترید و کنترل هیجان در زمان ترید رو تمرین کنید . کلید موفقیت همه شما در این امر است . امری که مبتدی و حرفه ای نمیشناسد . گاهاً حرفه ای هایی هستند که تحلیگران خبره ای هستند ولی تریدرهای موفقی نیستند . پس تریدر موفق بهتر از تحلیلگر موفق است .
    «محمد حسین» هستم.

19. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 14 از 22 نخست ... 411121314151617 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)