صفحه 18 از 22 نخست ... 815161718192021 ... آخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 219

موضوع: ✌راهبرد-Strategy✌

عضو فعال
    تشکر شده 104,284 بار در 31,906 ارسال

پاسخ : ✌استراتژی✌

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش پست ها
    جالب بود جناب چامسکی، ممنون !

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

در آمی بروکر مجموعه ای از نشانگرها و کدهای زیبا وجود دارد.

مثلا برای رسم
    کانال ها و خطوط روند:

یا برای رسم
    الگوهای هارمونیک:

یا برای رسم
    فیبوناچی:

یا برای شناسایی
    شمع ها:

یا برای رسم مقاومت ها و حمایت ها بر اساس
    قله ها و دره های پیشین:

==========================

کدهای مربوطه:
    کدها دو بخش است،

بخش اول یک نرم افزار است به نام patternExplorer که باید نصب شود و کرک شود:
    http://s5.picofile.com/d/15487e25-24...lorer_3_75.rar
    این پیوندی بود که جناب سیف الله پور در سایت همسایه برای این نرم افزار ارائه کرده اند. برای توضیحات خوب و مبسوط ایشان این متن را گوگل کنید: " استراتژی های معاملاتی بر اساس آمی بروکر و PatternExplorer"
    الان یک نگاه کردم به نظر می رسد مشکل داشته باشد... پیوند مربوط به بارگذاری خودم:
    http://cdn.persiangig.com/download/q...NIC%20).rar/dl

بخش دوم کدهایی است که از اینترنت جمع آوری کرده ام و دسته بندی کرده ام که باید در پوشه ی custom داخل پوشه ی formulas داخل پوشه ی amibroker کپی شود:
    http://cdn.persiangig.com/download/9.../Custom.rar/dl

سربلند و پیروز باشید

یا علی
    ویرایش توسط mhjboursy : 2016/12/13 در ساعت 16:01
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

این ها را در جستار کارگاه نوشته بودم، فکر کنم خواندنش مفید باشد:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    خصائص موج 5
    ========

خیلی خطرناک هستند... بالا می روند و همه هم راضی هستند و حتی شاید 100 درصد دیگر از همین جا سود دادند! ولی خیلی خیلی خیلی خطرناک هستند و تقریبا کسی نمی تواند پیشبینی کند چه زمانی و در چه سطحی (در چه قیمتی) افزایش پایان خواهد یافت...
    و وقتی افزایش پایان یابد
    سقوط تلخی در پی خواهد داشت... (از جنس سقوط سال 92 که بعد از صعود سال 92 شکل گرفت...)

موج 5 موجی است که اصطلاحا بقال سر کوچه و زن های خانه دار دارند دارایی هایشان را می فروشند و می آیند نماد مذکور را بخرند تا سود کوتاه مدت و عالی! ببرند. (خبر ندارند که بوی کباب نیست!!!)
    و در همین لحظه بزرگان بازار در حال فروش ته مانده ی سهامشان هستند... و بازیگران قیمت ها را هم اگر بالا می برند و یا اگر رنج نمی کشند به سمت پایین به خاطر این است که ته مانده را هم رد کنند برود...
    افزایش قیمت ها به هیچ وجه به خاطر بنیاد، یا پایین بودن قیمت نیست... و صرفا به خاطر احساسات بازار (طمع مردم) است.
    مانند یک هدیه ای است که داخلش یک بمبی است و هر کسی یک حالی با آن می کند و بعد می دهد به نفر بغلی... بغلی هم می دهد به بغلی... بغلی هم به بغلی... تا بالاخره نوبت آن به اصطلاح «احمق_نهایی» برسد... و اوست که خانه زندگی اش را از دست می دهد... (چون معمولا یک سود کمی هم از قبل برده، و چون مزه ی سود را چشیده رفته یک وام بزرگی هم گرفته... از خانواده اش هم گرفته... و همه را در موج 5 ، در قله ، روی سهام
    حبابی سرمایه گذاری کرده!)

در موج 5 ما به هیچ وجه توصیه به فروش نمی کنیم!
    ولی به هیچ وجه هم توصیه به خرید نمی کنیم!

سهامدار باید با
    احتیاط سهامداری کند... یعنی هر روز نمادش را دنبال کند و منتظر اتمام موج باشد...
    حبابی است که خواهد ترکید... و در بهترین لحظه باید با نماد خداحافظی کرد...

اگر بعدها فرصت بود یک مقدار در مورد تشخیص این موج و نحوه ی حرکت سفته بازان و بازیگران و بنیادکاران و ... و نیز حجم و قدرت حرکت در این موج و امواج دیگر توضیح خواهم داد...

یا علی
    در موج 5 آدم به شدت متوجه می شود که پشت سهم دیگر بازیگر نیست...
    دلیل بنیادی هم دیگر نیست...
    قدرت هم حتی وجود ندارد... یعنی از حال و هوای داد و ستد ها و نمودار (شیب نمودار مثلا) آدم متوجه می شود که قیمت دارد می رود بالا... ولی با قدرت نمی رود بالا...
    هیچ چیزی نیست... همه چیز کشکی است... حبابی! است...

یک سری چیز ها جور در نمی آید... ولی دارد عمل می کند...
    مکدی جور نیست ولی قیمت دارد بالا می رود...
    نسبت خریدار و فروشنده جور نیست... ولی قیمت دارد بالا می رود...
    در حقیقت در زمان حال چیزی نیست... ولی در گذشته چیزی بوده... در گذشته موج 3 بوده که بنیادی بوده... ولی الان مردم دارند روی حساب آن زمان خرید و فروش می کنند...
    حتی اگر به حال و هوای انجمن ها نگاه کنید می بینید بوق_چی ها خبر خاصی را اعلام نمی کنند... همه چیز همان اخبار 500 سال پیش است (یعنی زمان اوایل موج 3) نه تحرک حقوقی ، نه خبر بنیادی... هیـــــــچ...
    به عنوان مثال در همین کساوه خودمان نگاه کنید:

دو تا موج 5 وجود دارد...

آن موج 5 بزرگ یک موج 3 بزرگ هم قبلش دارد... اگر دقت کنید می بینید اندازه ی این موج 5 تقریبا اندازه ی همان موج 3 (یا شاید هم بیشتر) است... در چنین حالتی به این موج می گویند موج 5 کشیده شده...

یک موج 5 کوچک هم داخل همین موج 5 بزرگ کشیده ام... یعنی کل موج 5 بزرگ می شود خودش 5 موج کوچک، که موج 5 کوچکش را من نشان داده ام...
    اگر موج 3 را داخل این موج 5 بزرگ ببینیم، و آن را با اندازه ی موج 5 کوچک مقایسه کنیم می بینیم همچین هم موج 5 کوچک قوی نبوده... یعنی یک کوچکول فقط از انتهای موج 3 بالاتر رفته... این حالت را ما می گوییم موج 5 طبیعی
    یک حالت هم هست که اصلا موج 5 به قیمت قله ای که موج 3 ساخته نمی رسد.... این حالت هم می شود «موج 5 کوتاه شده»

==========================

همچنین:

دو روز که بازار مثبت شود تمام اساتید یواش یواش پیدایشان می شود...
    اساتید یک روزه...
    و البته با تجارب 45 ساله...

بدتر از آنها رانت داران!

و چنان رونقی به انجمن های بورسی بیاید که نگو و نپرس...

حواسمان خیلی باید جمع باشد...
    باید مطالب را خواند... ولی نباید به هیچ وجه آنها را ملاک قرار داد و این کار سختی است...
    آدم ناخودآگاه موضع می گیرد... و احساساتش تحریک می شود...
    نه باید اجازه بدهیم احساساتمان به سمتی که بوق_چی ها تحریک می کنند برود... نه برعکس آن!

کلا باید هنگام خواندن مطالب احساساتمان را کور کنیم. و فقط همه چیز را با چشم محاسبات نگاه کنیم. و این کار خیلی سختی است.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

The 11 Trading Rules And Principles Of A Market Wizard – Marty Schwartz

یازده قانون مارتی شواترتز در کتاب پیت بول (کتاب بیوگرافی وی)
    ۱)هر مولفه ای که به حرکت در می آید تمایل دارد تا در حرکت بماند .بدین معنا که اگر یک روند شروع شود تا زمانی که خلاف آن ثابت شود در روند خواهد ماند.
    ۲) به عامل زمان توجه کنید ...هر روند رو به بالایی باید با توجه به مدت زمان نزول قبلی رصد شود و برعکس.به بیان دیگر هرچه دوره رکود و نزول بیشتر باشد دوره صعود طولانی تر و هر چه دوره صعود طولانی تر باشد دوره رکود بالاتر است.
    ۳) میانگین های متحرک هسته اصلی تمامی تصمیم گیری ها هستند.چه در بلند مدت و چه کوتاه مدت.خرید بالای میانگین ها و فروش پایین میانگین ها ...
    ۴) هیچ وقت حد ضرر خود را در نقاط خیلی پایین یا خیلی بالا که قابل تشخیص هستند قرار ندهید.
    ۵) همیشه به قدرت خریدار و فروشنده یا پوت کال توجه داشته باشید( در بازار آیران نسبت خریدار به فروشنده)
    ۶) واکنش قیمتها به اخبار را مورد توجه قرار دهید.اگر قیمت یک سهم به خبری خاص واکنش نشان نداد بدانید آن خبر یا پیش خور شده است یا خبری پشت آن خیر نهفته است.
    ۷) سبک خود را پیدا کنید و دائما بین سبک های مختلف پرسه نزنید.از چند ابزار خاص تحلیلی استفاده کنید که برای شما کار میکنند و غیر از آنها ابزار دیگری را به کار نبرید.
    ۸) برای هر ترید یا سرمایه گذاری خود پلان و نقشه داشته باشید.نقشه ورود و خروج و همینطور بدون برنامه ورود و خروج نکنید.
    ۹) قبل از ورود به هر پوزیشن از خود بپرسید آیا واقعا از این کار مطمئن هستم؟
    ۱۰) بیشترین و بزرگترین باختها معمولا پس از بزرگترین بردها و سودها رخ میدهند. چون در این شرایط معمولا افراد فکر میکنند شکست ناپذیرند.
    ۱۱) هدف از معامله شما این نیست که ثابت کنید حق با شماست بلکه هدف این است در انتها جیبتان پر از پول شود.
    برگرفته از کتاب پیت بول: خاطرات یک قهرمان معامله گری در وال استریت.
    ترجمه از آلفا من (دستش درد نکند )
    «محمد حسین» هستم.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از کلمات گهربار خودم!

یادآوری
    ====

رقیب ما بازار نیست!
    رقیب ما خودمان هستیم!

قرار نیست تمام سود های بازار را شناسایی کنیم!
    قرار است در
    برخی سودهای مطمئن با بازار همراه باشیم.

مهمتر از سود کردن زیان نکردن است.
    زیان طبق قوانین ریاضی سنگین تر از سود است. (50 درصد زیان با 100 درصد سود باید جبران شود!)

کاری که قرار است انجام دهیم در نهایت این است که (1) نمودار دارایی مان رو به پایین نباشد و (2) رو به بالا باشد. آن هم به صورت میانگین و در طی سال.

سهام خوب در بازار بد و بالعکس
    ==================

امروز خیلی از نمادها تحت تاثیر خودرویی ها حال گرفتند... حسینا و فاذر در سبد من دو تایشان بودند.

نکته ی آموزشی اینکه در بالا پایین دست جمعی بازار گاهی می بینید که یک نماد میل به رشد دارد ولی به خاطر شرایط بازار تو سرش می خورد! بنیاد مناسب دارد، از نگر قیمتی افت مناسب دارد، از نگر نشانگرها اشباع فروش شده و مدتی در آن مانده و مانند بچه ای که ذوق ذوق می کند و بالا پایین می پرد دوست دارد از آن اشباع سریع خارج شود و از همه مهمتر اینکه حتی بازیگر خوبی هم از پشت داد و ستدها معلوم است دارند... ولی شرایط بازار به او این اجازه را نمی دهد... و احیانا شرایطی مانند حمله ی داعش به مجلس پیش می آید که کل بازار را می ترساند و این تر هم وسط خشک ها می سوزد!
    این زمان هایی که کل بازار خراب می شود بهترین زمان برای خرید در این جور نمادهایی است که مستعد رشدی عالی هستند... که چند بار هم گفته ایم... به قول وارن بافت اینها کالاهای لوکسی هستند که به واسطه ی اشتباه بازار به آنها تخفیف خورده است!

برعکسش هم هست... گاهی می بینی تمام بازار مثبت شده و با زور دو سه تا از نمادهای درون سبدت با جو عالی بازار مثبت شده اند! زمانی که کل نمادها سبز شده اند و آنهایی که جا مانده اند و فکر می کنند روند از دستشان در رفته! و از قافله ی سبز پوشان جا مانده اند به آن دو سه تا نماد مضخرف سبد شما هم حمله می کنند و بعد از اینکه کل بازار سبز شد آن نمادهای درون سبد شما را هم سبز می کنند! از قضا تا +5 هم می برندش!!! اینجا بهترین زمان برای پیاده شدن از آن نمادهایی است که می دانی مضخرف هستند. پس
    بازار یک دست سبز بهترین زمان برای خداحافظی با سهام مضخرف شما است.

البته البته البته! این را بدانیم که فروش و خرید زمان دارد. هیچ وقت وسط یک روند نباید اقدام به خرید و فروش کرد! برای فروش این سهام مضخرف باید بگذاری آخرین لحظاتی که فکر می کنی دیگر بالا نمی رود آنها را بفروشی... وگرنه
    تا زمانی که می دانی فردا دوباره می توانی چند درصد بالاتر بفروشی، اگر امروز بفروشی، اشتباه کرده ای. همین طور خرید! ده ها بار (که نه... ولی دو سه بار ) در این جستار گفته ایم که خرید سهام بنیادی عالی ذلیل شده در هر زمانی جایز نیست! وقتی امکانش هست سهام ذلیل شده و عالی باز هم از این عالی تر شوند، برای چه امروز باید آنها را بخری؟؟؟
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از آقای کامیار فراهانی (در ارتباط با آستانه زیان است):
    من از اشتباهاتم مي ترسم. از هيچ چيز اندازه ي آنها وحشت ندارم.
    اشتباه همچون معجون تلخي است كه مي تواند همه چيز را نابود كند.
    دور از خرد است كه فكر كنم از اشتباه در معاملاتم دور ام. اتفاقا صداي نفس هاي "آقاي اشتباه" را پشت سرم به خوبي مي شنوم.
    ممكن است در پذيرش اشتباهم مقاومت كنم چون پذيرش اشتباه ممكن است به تصوير ذهني خودم ازخودم آسيب بزند. ممكن است مرا در مقابل خودم شرمنده كند و به معناي پذيرش شكست باشد. چه كسي دوست دارد بپذيرد كه شكست خورده است؟
    به سادگي ممكن است بيشتر از ديگران اشتباه كنم چون خود را بي نياز از آموزش بيشتر حس كنم. خود را بي نياز از تحليل و تلاش بيشتر و مطالعه مطالب مختلف بدانم.
    ممكن است براي نپذيرفتن اشتباهم هزينه هاي گزافي بدهم. لحاجت كنم و صرفا براي اينكه ثابت كنم اشتباه نكرده ام، صدها ميليون تومان را دور بريزم.
    مي داني، هر قدر حرفه اي باشي، هرقدر فكر كني كه در كاري كه انجام مي دهي خوبي، باز هم آقاي اشتباه در صندلي روبرو نشسته است. اشتباه قسمتي از بازي است. اتفاقا قسمت سرنوشت ساز بازي هم هست.
    همه اشتباه مي كنند. در هر سطح و اندازه اي باشي باز هم اشتباه مي كني. نمي گويم زيبايي - چون زيبا نيست- ولي ويژگي بازي اشتباه كردن است. تفاوت ها، درست از ثانيه بعد از اشتباه مشخص مي شود. در واقع پيشرفت از اينجا شروع مي شود.
    اول از همه اينكه اصلا باورت مي شود اشتباه كرده اي يا تقصير را به نقطه اي بيرون از خودت منتقل مي كني. شگفت زده مي شوم از معامله گراني كه چندين سال است معامله مي كنند و هنوز حتي توانايي اينكه اشتباه خود را بپذيرند را ندارند. هنوز ديگران موهومي را مقصر مي دانند و سرزنش مي كنند و مي گويند اگر فلان نشده بود، مشكل پيش نمي آمد.

دوم اينكه " بپذيري" اشتباه كرده اي. اشتباه ممكن است خانمان سوز نباشد ولي، لجاجت در مقابل اشتباه ممكن است همه هستي ات را نابود كند.
    "آقاي ترس" كارمند وفادار "آقاي اشتباه" است. ترس مي تواند تو رو كور كند. ترس از قضاوت شدن توسط ديگران. يا ترس از اينكه ديگران متوجه شوند تو ضعيفي يا آنقدر كه آنها فكر مي كنند "پرفكت" نيستي.
    ترس باعث مي شود حقايق را جور ديگري ببيني. در وزن دادن به رخداد ها جانبدارانه عمل كني. به جاي جبران، وقتت را صرف توجيه كني. ممكن است آنقدر بترسي كه به اشتباه ادامه دهي.
    شايد باور نكني ولي ممكن است دچار اين توهم شده باشي كه چون تو به خيال خودت تجربه داري، پس اشتباه نمي كني و كار را به آنجا برساني كه بگويي هرچيزي غير از آنچه من مي انديشم اشتباه است.
    "آقاي غرور" همكار ديگر "آقاي اشتباه" است. صد ها بار خوانده اي كه غرور نمي گذارد اشتباه را ببيني. براي همين حوصله ات را با حرف تكراري سر نمي برم.
    ولي اگر فرد مغروري هستي ممكن است خبر نداشته باشي كه ممكن است ذهن ات درمقابل اشتباهي كه ثابت شده است برات اشتباه است، "بي تفاوتي" را انتخاب كند.
    ناگهان جوري رفتار مي كني كه گويي "مهم" نيست. مي داني فلان مزخرف در سبدت وجود دارد ولي نگاهش نمي كني. فكر مي كني اگر تو بهش فكر نكني. اگر تو "ايگنورش" كني اهميت اش كم مي شود. فكر مي كني اگر مثلا اذعان كني اشتباه كرده اي مشكل حل مي شود و مي تواني به حالت ايده آل ات برگردي. نه عزيز من بايد درست اش كني. بايد اشتباه را پاك كني. اينكه قيافه تسليم بگيري مشكل را حل نمي كند. بايد مسئوليتش را به عهده بگيري و درستش كني. هزار بار هم اذعان كني، تا زماني كه "آقاي اشتباه" تو سبدت وجود دارد، اتفاقي نيافتاده است. نمي تواني بي تفاوت باشي بايد درستش كني.

تفاوت افراد موفق و ديگران در اشتباه كردن نيست. در برخورد با اشتباه است. مردان بزرگ به اشتباهات شان فكر مي كنند. ساعت ها وقت صرف شان مي كنند. نه تنها انكارشان نمي كنند كه در ريز ترين حوادث نيز به دنبال شان مي گردند. آنها مي دانند بزرگترين درس ها در نه در كتاب هاي بلكه در خورجين "آقاي اشتباه" است.
    "آقاي اشتباه" مي تواند بزرگترين دشمن يا بزرگترين دوست تو باشد ولي، متاسفانه، خنثي نمي تواند باشد. اگر بهترين دوستت نيست پس شك نكن بدترين دشمن ات است.
    دم کامیار فراهانی گرم. آدم باحالی است. نوشته هایش هم نشان می دهد از سر صداقت صحبت می کند. انگار تازگی ها تولدش هم بوده. من هم تولدش را تبریک می گویم.
    «محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ورود در ابتدا یا میانه ی روند؟
    ===============

ورود در میانه ی راه هنگامی که روند مطمئن شده باید باشد. شما قبول دارید یا نه؟

حرف به نظر منطقی و درست می رسد...

ولی من مخالفم.

دلایل من:

برای تشخیص قطعی یک روند باید مدتی از آن گذشته باشد!!!!!!!

برای تشخیص یک روندی که کلش 1.5 ماه طول می کشد باید مقداری از آن گذشته باشد. (حالا بستگی به فرد و قدرت بررسی اش دارد... شاید من با 20 درصد گذشت بتوانم به صورت قطعی روند را تشخیص دهم شاید یک نفر با 15 درصد شاید هم یک نفر با 30 درصد! )

برای تشخیص یک روند یک ساله نمی توان با یک ماه مثبت خوردن گفت روند یک سال آینده مثبت است. (من که سختم است این کار)

حالا یک نمودار را به عنوان مثلا در زیر را نگاه کنید:
    https://vgy.me/fGhb6v.png

ما در این جستار می خواهیم نهایت تلاشمان را کنیم که در نقطه ی 1 سوار شویم و در نقطه ی 2 پیاده شویم.
    ولی اگر بخواهیم بعد از گذشت مدتی که روند شکل گرفت سوار شویم کجا باید سوار شویم؟

اگر نقطه ی 3 سوار شویم و آن طرف هم بعد از این که کاملا معلوم شد روند منفی است در نقطه ی 4 پیاده شدیم که عملا سودی برایمان نمی ماند!

این یک نکته.

اما نکته ی دوم این است که آستانه زیان را کجا قرار دهیم؟
    من اگر تمام تلاشم را می کنم که کف خری کنم (یعنی در نقطه ی 1 وارد می شوم) آستانه زیانم را هم دقیقا می گذارم همان جا و وقتی از عدم شکل گیری روند مطمئن شدم همان جا سریع پیاده می شوم.
    ولی یک نفر که در نقطه ی شماره ی 3 خرید می کند آستانه زیانش را کجا قرار می دهد؟؟؟
    این فرد هم باید مانند من آستانه زیانش را روی نقطه ی شماره ی 1 قرار دهد! ولی من اگر آستانه زیانم خورد و خارج شدم تقریبا بی زیان یا با زیان اندک خارج می شوم ولی کسی که نقطه ی 3 وارد شده باید مثلا حدود 15 درصد زیان بدهد.

به عنوان تمام کننده ی بحث هم (تحت عنوان نکته ی سوم) باید عرض کنم شناسایی نقطه ی 3 زیاد ساده تر از نقطه ی 1 نیست!
    دست کم برای من یکی شناسایی اینها یک مقدار سخت است.
    نکته ای که باید به نکات بالا اضافه کنم این است که خرید در میانه ی راه فقط برای امواج جنبشی امکان پذیر است! اگر شما در میانه ی راه سوار یک موج شوی و بعد معلوم شود که آن موج موج سوم نبوده! بلکه یک موج C است در این صورت دقیقا همان جا که خریده ای می شود بدترین مکان برای خرید! و بلافاصله بعد از ورود مطمئن شما کاهش قیمتی آغاز می شود!
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بررسی نمادهای سنگین و کم نوسان با نشانگر های تند (و بالعکس)
    ==============================

این هم نتیجه ی کارکرد من:
    یک نکته ای (که از دل بررسی ها بیرون آمد) :
    این شاخص کل یا شاخص قیمت یا امثالهم چون خیلی خیلی خیلی نماد پر حجمی هستند و عوامل ریز ِ دخیل در آن به صورت عالی ای کمرنگ شده اند... خیلی آرام و عالی هستند برای پیشبینی...
    شما اگر به نشانگر ها نگاه کنید می بینید که حالت نوسانی در آنها تقریبا نیست!!!

این فوق العاده نکته ی مهمی است...

اگر خاطرتان باشد در طی این جستار بارها من اشاره کرده ام که چالش ما این است که اگر در نشانگرهایمان تاخیر را کاهش دهیم نوسان زیاد می شود و اگر نوسان را کاهش دهیم (نشانگر) تاخیر دار می شود. چندین راهکار هم ارائه کردیم...

ولی این نماد را اگر خوب نگاه کنید نیازی به راهکار ندارد! خود به خود نوسان در این نماد (به خاطر اینکه نماد بزرگی است) کاهش یافته! این خیلی عالی است!

پس ما می توانیم در این نماد از نشانگر های تند (و از تنظیمات تند روی نشانگر هایمان) استفاده کنیم.

به شخصه در آن سه نشانگری که تنظیم کرده ام نشانگر دی تی را طوری تنظیم کرده ام که سریع تر از بقیه واکنش نشان دهد... ببینید چقدر عملکرد این نشانگر عالی است:

https://vgy.me/S2oW9N.png

فوووووووووق العاده است!
    یعنی کافی است به حرف دی تی گوش می دادیم و هر جا می گفت بخر می خریدیم و هر جا می گفت بفروش می فروختیم...
    در شکل بالا جاهایی که دی تی پیشنهاد سهامداری داده را با مستطیل هایی نشان داده ام.
    پیشنهادخرید را بالا رفتن از 10 درصد و پیشنهاد فروش را پایین آمدن از 90 درصد گرفته ام.
    فووووووووق العاده است!
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

حجم کل داد و ستد ها
    =============

دوستان حجم کل داد و ستد ها خیلی مهم است. یعنی حجم شاخص کل.

خانم مینوی هم هر روز یا هر چند روز یک بار زحمت می کشند و آمارش را اعلام می کنند.

کلا یک پیشنهاد خیلی عالی برای اینکه ما در بورس باشیم یا نقد باشیم این است که به حجم داد و ستد های کل نگاه کنیم.

اگر بالاتر از میانگینش بود یعنی وضع خوب است و اقدام به خرید کنیم. اگر پایین تر از میانگین بود یعنی وضع بد است و اقدام به نقد کردن کنیم.

(کسانی هم که مانند من خیلی سخت می توانند نقد بمانند هم که هیچ... به خدا یک مقدار نقدینگی ای که الان در حسابم دارم را هر روز وسوسه می شوم یک چیزی با آن بخرم... و همان طور که می بینید در این بازار خراب دو بار آرمان خریدم در 1200 ریال... و باز هم می خواهم بخرم...)

میانگین چند روزه؟
    دیگر با خود فرد است دیگر... میانگین 50 روزه، 100 روزه، دویست روزه، دو ساله، چهار ساله... بستگی به نوع راهبرد داد و ستدی فرد... اگر من راهبرد داد و ستدی ام خیلی کوتاه مدت است خوب در اینجا می شود میانگین 30 روزه! اگر میانگینم خیلی بلند مدت است، اینجا می شود میانگین کل سال ها!!! (برای خودم به شخصه گمان کنم دویست روزه خوب باشد.)
    در مورد نکته ی آموزشی بالا هم لازم نیست برنامه نویس باشید یا نشانگر خاصی را بارگیری کنید و استفاده کنید...

همین جوری چشمی هم می شود نگاه کرد و فهمید!

مثلا این زیر را ببینید:

https://vgy.me/iQwqYV.png

نگاه کنید من چشمی دو تا خط کشیدم الان. (خط های صورتی پررنگ)

یکی اش میانگین کل سال ها است.

یکی اش هم میانگین کوتاه مدت سه ماهه است. (البته این دومی بیشتر از اینکه میانگین باشد به خط روند شبیه است! که دوستان به خوبی خودشان ان شاء الله می بخشند... یک کم بیاید پایین تر می شود میانگین.)
    «محمد حسین» هستم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نوشته های بالا چند نوشته ی آموزشی در جستار کارگاه از صفحات آخرش بود... که گشتم و اینجا به صورت خلاصه و یک دست قرار دادم. ببخشید اگر فرصت نمی شود همه را قرار دهم. یا علی
    «محمد حسین» هستم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 18 از 22 نخست ... 815161718192021 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)