صفحه 20 از 22 نخست ... 10171819202122 آخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 219

موضوع: ✌راهبرد-Strategy✌

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,906 بار در 3,915 ارسال

پاسخ : ✌استراتژی✌

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام.
    فوووووووووووووق‌العاده.
    و البته بهتر از این آن سبدهایی که معرفی کرده‌اید و همین موارد بالا را به صورت عملی ثابت کردید.
    سلام خیر مقدم مجدد جهت حضور در سایت و به امید موفقیت و سود روز افزون
    به خونه خودت خوش اومدی داداش
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

2. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,140 بار در 2,952 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط abed نمایش پست ها
    استراتژی ما برای سال ۹۷-۹۸- باید متفاوت با قبل باشد-- الان بازار دارد به تورم عکس العمل نشان میدهد --میدانستیم و منتظر بودیم -- اما تشخیص اینکه کدام سهم ۱۰ برابر و یا چند براربر میشه وکی کار اصلی ما بوده--وفکر میکنم هنوز سهمهایی هستند که تازه اول کارند --مثل نیروگاهیها
    پس همفکری کنیم ببینیم الان باید وایران بخریم و یاو..خلاصه پیشنهادم اینه که سهم معرفی کنیم و دلیل پیشرفت را به بحث بگذاریم تا جا مانده های بازار را مثل قبل منتها دقیقتر معرفی کنیم-- موافقید؟
    بله اینجانب هم موافقم.
    متاسفانه نقطه ضعف ما ایرانی ها عدم توانایی انجام کار گروهی و بهره نبردن از خرد جمعی است. این موضوع در تمام موضوعات زندگی ما قابل مشاهده است .مثلا در ورزش ما هیچگاه قهرمان فوتبال نشدیم ولی در کشتی یا وزنه برداری که ورزش انفرادی است برنده بوده ایم.
    در بورس هم این روحیه نمود داره.
    ببینید ما اکثرا رانت نداریم و دوستان با نفوذ هم نداریم با گروه های گردن کلفت سفته باز که تصمیم می گیرند یه سهم را چندین برابر کنند هم معمولا نیستیم.
    بهترین کار اینه که با تکیه بر دانش و تجربه و خرد جمعی سهام را بررسی و سپس اقدام به سهامداری کنیم.
    متاسفانه اینجانب هر بار که پیشنهاد تشکیل یک اتاق فکر برای انجام چنین کاری را دادم با استقبال سرد دوستان مواجه شدم.
    بهر حال مجددا پیشنهاد تشکیل چنین گروهی را میدم.
    Honesty is the best policy

4. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط iligal نمایش پست ها
    سلام خیر مقدم مجدد جهت حضور در سایت و به امید موفقیت و سود روز افزون
    به خونه خودت خوش اومدی داداش
    سلام داداش. ما هر جا باشیم که... ولی دلمان با شماست.
    ان‌شاءالله همواره خودت و خانواده‌ات در سلامتی و آرامش و شادی (و البته همراه جیب پر پوووول!) باشید.
    یا علی.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : ✌راهبرد-Strategy✌

ببینید...
    یک مقدار کار سختی است.
    هر دو کار که جناب عابد و جناب arad گفتند را دارم می‌گویم.
    ببینید... ماهیت کاری که ما داریم می‌کنیم دو تا خصیصه‌ی بسیار مهم دارد: ۱- احتمال و ۲- پول.
    همین دو تا باعث می‌شود نتوانیم همکاری کافی را داشته باشیم.

در مورد احتمال: یکی از دلایل اینکه خیلی از تحلیلگران خوبمان در مسابقات شرکت نمی‌کردند همین بود. یکی از دلایلی که خیلی‌ها کلا پیشنهاد خرید نمی‌دهند همین است.
    در مورد پول: دلایل خیلی کمی وجود دارد که زمانی که یک نفر به یک منبع پولی (چه راهبرد چه یک نماد خوب برای خرید) رسیده‌است آن را با بقیه قسمت کند. مگر اینکه دیگر نیازی به آن نداشته باشد! (مثلا خودش تا خرخره در آن نماد خریدهایش را کرده باشد و بعد آن نماد را معرفی کند.)

بگذارید بعدا بیشتر در این باره بعدا عرض می‌کنم خدمتتان.
    ======================================

راهبرد کنونی من
    =========

در حال حاضر این را بگویم که راهبرد من در این بازار (در این گونه از بازار که حالت موج پنجی و عدم اطمینان به همراه رشدهای افسارگریخته و عالی دارد) راهبرد چریکی است.
    راهبرد جنگ و گریز.
    پارتیزانی.

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,906 بار در 3,915 ارسال

ببینید...
    یک مقدار کار سختی است.
    ببینید... ماهیت کاری که ما داریم می‌کنیم دو تا خصیصه‌ی بسیار مهم دارد: ۱- احتمال و ۲- پول.

در مورد احتمال: یکی از دلایل اینکه خیلی از تحلیلگران خوبمان در مسابقات شرکت نمی‌کردند همین بود. یکی از دلایلی که خیلی‌ها کلا پیشنهاد خرید نمی‌دهند همین است.
    در مورد پول: دلایل خیلی کمی وجود دارد که زمانی که یک نفر به یک منبع پولی (چه راهبرد چه یک نماد خوب برای خرید) رسیده‌است آن را با بقیه قسمت کند. مگر اینکه دیگر نیازی به آن نداشته باشد! (مثلا خودش تا خرخره در آن نماد خریدهایش را کرده باشد و بعد آن نماد را معرفی کند.)

راهبرد کنونی من
    =========

در حال حاضر این را بگویم که راهبرد من در این بازار (در این گونه از بازار که حالت موج پنجی و عدم اطمینان به همراه رشدهای افسارگریخته و عالی دارد) راهبرد چریکی است.
    راهبرد جنگ و گریز.
    پارتیزانی.

داری کم کم خطرناک میشیا
    نکشیمون!!!
    ما قلبمون ضعیف و جیبمون خالیه ها
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

10. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,849 بار در 343 ارسال

ببینید...
    یک مقدار کار سختی است.

راهبرد کنونی من
    =========

راهبرد جنگ و گریز.
    پارتیزانی.

کار ساده نیست اما شدنی است. اول اینکه ما هرکدوم بیش از چند سهم که بیشتر نمیتونیم فعال باشیم و بعد با توضیح پروسه تصمیمان که چرا سهمی را خریدهایم و چرا حالا میفروشیم بقیه میتوانند نظرشان رابدهند.

قسمت اول تقریبا اینجا در حال انجامه (معارفه سهم و تقریبا پروسه تصمیم) اما اینکه دو سه نفر دیگر که همدیگر را میشناسند و با سبک هم اشنا هستند حالا میگند که از نظر انها این تصمیم خوبه ویا نه به این دلایل موقعش نیست.

مثال الان وایران سد ۲۶۸ تومان را رد کرده --لیزینگها و همچنین خودروییها رشد میکنند و این جامانده بازاره وتا ۴۵۰ میره--الان موقع خریدشه چون محرک اصلی (پول ) امده توش--

یکی میکه خیر این سهم نمیتونه حیلی بالا بره به دلایل ووباید رفت روی نیروگاهی چون دولت در نطر دارد ...
    خلاصه میتونیم اینطوری از نطرات همدیگر برای تصمیم سازی درست استفاده کنیم

ممکنه نظری پیدا بشه بگه اصلا همه سهمها را باید فروخت برای اینکه سال ۹۲ هم همینطور بود و هیچ دلیل درست حسابی هم اخرش برای اینکه یکدفعه بازار رفت تو رکود معلوم نشد و همین که الان پ به ای تقریبا اشباعه باید نشست تماشا. من یادمه خیلیها این حرف را ۹۲میگفتند ولی چه کسانی عملا انجام دادند معلوم نیست--اگر همان موقغ تحلیلها را با دقت بیشتری بررسی میکردیم شاید بهتر بود

بهر حال منظور اینه که رصد کردن و تحلیل همه اخبار از دست یک ویا دو نفر حارجه -- وقتی نیروی جمعی داشته باشیم اسانتر میشه -- البته باید یکدیگر را قبول داشته باشیم و یک سری شرایط را هم باید رعایت کنیم-- اگر مسیله را ساده کنیم امکان پدیر است--

12. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید abed از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

استراتژی ما برای سال ۹۷-۹۸- باید متفاوت با قبل باشد-- الان بازار دارد به تورم عکس العمل نشان میدهد --میدانستیم و منتظر بودیم -- اما تشخیص اینکه کدام سهم ۱۰ برابر و یا چند براربر میشه وکی کار اصلی ما بوده--وفکر میکنم هنوز سهمهایی هستند که تازه اول کارند --مثل نیروگاهیها
    پس همفکری کنیم ببینیم الان باید وایران بخریم و یاو..خلاصه پیشنهادم اینه که سهم معرفی کنیم و دلیل پیشرفت را به بحث بگذاریم تا جا مانده های بازار را مثل قبل منتها دقیقتر معرفی کنیم-- موافقید؟
    درود

جا مانده های بازار را که معرفی نکردیم.
    معلوم نیست هر جا مانده‌ای هم توان 10 برابر شدن داشته باشد. این استدلال واقعا ریشه‌اش کجاست که هی دارد تکرار میشود؟
    مثلا به چه دلیل صنعت بیمه شبیه صنعت دارو عمل میکند و عقب ماندگیش جبران میشود؟!

مکانیزمهای معلوم و مشهور برای شناسایی سهام 10 برابر شده، بررسی دقیق دلایل رشد سهام 10 برابر شده گذشته است.
    اما بازار سهام مثل دیگر مکانیزمها نیست که تحول ده سال پیشش مثل امسال شود و یا حتی یک سال پیش هم مثل الان نمیشود بعضا.
    باید سرعت عمل داشت. وگر نه کاملا بیات میشود.

الان دوستان سهم معرفی میکنند. اما دو اشکال است. یکی تعصب و دیگری عدم تعقیب
    تعصب مانع از این میشود که از سهمی عبور کرده و به دیگری برسند. یا گوشی شنوا برای شنیدن انتقادات داشته باشند.
    عدم تعقیب هم باعث میشود نه از سهمی که خود معرفی کردیم کارنامه داشته باشیم و
    نه در احوال آنها که 10 برابر شده اند جستجو کنیم.

14. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,849 بار در 343 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    درود

جا مانده های بازار را که معرفی نکردیم.
    معلوم نیست هر جا مانده‌ای هم توان 10 برابر شدن داشته باشد. این استدلال واقعا ریشه‌اش کجاست که هی دارد تکرار میشود؟
    مثلا به چه دلیل صنعت بیمه شبیه صنعت دارو عمل میکند و عقب ماندگیش جبران میشود؟!

مکانیزمهای معلوم و مشهور برای شناسایی سهام 10 برابر شده، بررسی دقیق دلایل رشد سهام 10 برابر شده گذشته است.
    اما بازار سهام مثل دیگر مکانیزمها نیست که تحول ده سال پیشش مثل امسال شود و یا حتی یک سال پیش هم مثل الان نمیشود بعضا.
    باید سرعت عمل داشت. وگر نه کاملا بیات میشود.

الان دوستان سهم معرفی میکنند. اما دو اشکال است. یکی تعصب و دیگری عدم تعقیب
    تعصب مانع از این میشود که از سهمی عبور کرده و به دیگری برسند. یا گوشی شنوا برای شنیدن انتقادات داشته باشند.
    عدم تعقیب هم باعث میشود نه از سهمی که خود معرفی کردیم کارنامه داشته باشیم و
    نه در احوال آنها که 10 برابر شده اند جستجو کنیم.
    ممنون از جدولی که تو نبض بازار معرفی کردی-- خیلی عالیه ---اول اینکه قدیم و جدید به چه تاریخی است ومبنی گپ از کدوم قیمت گرفته شده؟

حالا شما لیست معرفی کردید -- من میگویم ۲ الی ۳ سهم را معرفی وبدون تعصب و یا عدم تعصب -- یعنی با خرد انتخاب کنیم و عنوان کنیم این دو فاکتور مهم باعث انتحاب بوده--

مثال:

من حفارس را انتخاب میکنم چون از منطر تکنیکی اماده پرایس اکشنه --رجوع به نمودار اقای چینی بند زن http://forums.boursy.com/showthread.php?t=3981&page=4
    و اینکه بازار داره راجع بهش صحبت میکنه و قیمتش نسبتا از بقیه هم گروهش کمتر رشد کرده--دقت کنید من معتقدم بعد از همه تحلیل روی یک سهم فقط یک یا دو فاکتور و یا ترکیب ان در تکان دادن قیمت موثرند-- چون خریدار هم به این شکل فکر میکند--
    حالا دوستان میتوانند بررسی کنید یا سهم بهتر معرفی کنید یا دلایل خوب بودن یا رد بودن ارایه دهید با قصد اینکه با خرد جمعی یک یا دوسهم را برای میان مدت (۶ ماهه) انتخاب کنیم-- الان ایراد به بقیه تحلیل گرها نیست فقط اگر از انها سوال شود بدلیل محدودیت منابع مالی ۲-۳ سهم معرفی کنید وقیمت خروج وزمان میان مدت بدهید بهتر است-- چون ما که نمیتوانیم همه سهمهای نزدیک به هم را بخریم -- orumbourse و بعضی دیگر دوستان اینکار را گاها انجام میدهند--

اکپی جدول شما:

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید abed از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

ممنون از جدولی که تو نبض بازار معرفی کردی-- خیلی عالیه ---اول اینکه قدیم و جدید به چه تاریخی است ومبنی گپ از کدوم قیمت گرفته شده؟

حالا شما لیست معرفی کردید -- من میگویم ۲ الی ۳ سهم را معرفی وبدون تعصب و یا عدم تعصب -- یعنی با خرد انتخاب کنیم و عنوان کنیم این دو فاکتور مهم باعث انتحاب بوده--
    درود

اول اینکه عرض کنم خدمت شما و دیگر دوستان که این جدول نمونه‌ای است برای بررسی و تحقیق، به طبع جامع و کامل نیست و حتی همین امروز که تعدادی سهم توسط دوستان معرفی شد، به جدول مراجعه کردم و دیدم رد پایی از آن‌ها نیست. این جدول را حدود 9 ماه پیش آماده کردم. و با اعلام خبر افزایش به‌روز می‌کردم تا این اواخر که بخش دیگری را به آن افزودم.

دوم.
    منظور از قدیم و جدید، میزان سرمایه قدیم و جدید است. واضح است که این جدول دارد درباره افزایش سرمایه گزارش می‌دهد.
    مثلاً فبیرا تعداد سهم قدیمش بوده 79 میلیون و بعد از افزایش سرمایه شده 1773 میلیون.

سوم.
    در رابطه با سؤال "مبنای گپ از کجا گرفته‌شده؟"
    خلاصه‌اش می‌شود از تقسیم قیمت بازگشایی به قیمت اسمی.
    اما مفصلش را اجازه دهید با یک مثال توضیح دهم.
    مثلاً #قشرین را ملاحظه کنید.
    روزی که سهم بسته‌شده برای اعمال افزایش سرمایه، قیمت سهم بود 90174 ریال.
    با احتساب افزایش سرمایه، قیمت اسمی می‌شود 4672 ریال.
    به عبارتی کسی که سهم را روز آخر خریداری کرده 90174 ریال درواقع هزینه آن سهم برایش 4672 ریال تمام‌شده است.
    حالا در روز بازگشایی قیمتی که سهم بازشده 10503 ریال است.
    ازیک‌طرف یک گپ قیمت از 90174 تا 10503 ایجادشده و از طرفی قیمت اسمی سهم از 4672 رسیده به 10503 و سودی 125 درصدی را برای خریدار رقم‌زده است.

چهارم.
    در رابطه با موضوع بعدی که مطرح فرمودید کاملاً با ایده شما موافقم.
    بنده #حفارس را به دلیل اینکه در فاز پنجم از فرایند افزایش سرمایه است انتخاب کرده‌ام. البته که این تنها دلیلم نبوده. تحولات بنیادی و خبرهایش که منتشرشده. حجم خوب معاملات سهم در فاز چهارم. و عرضه‌های حقوقی که علیرغم تفکر غالب به نظرم موهبتی است عالی برای حرکت تند صعودی سهم.
    ویرایش توسط Mehdi1400 : 2019/10/07 در ساعت 09:47

18. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

https://riskac.ir/Video/Index/524/%D...%D8%AF%DB%8C97

//////////////////////////

همه ما دنبال این هستیم که دنبال با چند مولفه ساده به بازار نگاه کنیم

اگر بخوام یک مولفه کلان به عنوان مهمترین عامل برای تحریک قیمتها اعلام کنم

بی ارزش شدن پول ملی یا بخش تورم هست

کسی میخواد تو میان مدت موفق باشه

حتما به بانکداری اشنا باشه

بنظرم دکتر ادیب فوق العاده هست برای اشنای با بانک و بانکداری

اصلا میتونم بگم بهترین معامله گران تاریخ با هر سبکی

بانکداری رو خوب میشناختن

/////////////////////

این ویدیو ارزش دیدن 100باره رو داره

اصلا یک معامله گر بورسی باید لاقل ماهی یکبار این ویدیو رو ببینه

//////////////////////

ارادت محمد حسین خان

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

20. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 20 از 22 نخست ... 10171819202122 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)