صفحه 22 از 22 نخست ... 1219202122
نمایش نتایج: از 211 به 219 از 219

موضوع: ✌راهبرد-Strategy✌

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : نوشته‌های غیر بورسی ما بورسی‌ها

آموزش بورس✍?, [۱۰.۰۸.۱۸ ۱۲:۵۴]
    چه کسانی در بورس بطور مداوم سود میکنند؟

1-استراتژی دارند .

2-در سهم هایی که رشد بسیار کردند سرمایه گذاری نمی کنند .

3-در خرید و فروش صبور هستند و به سیستم خود پایبند هستند .

4-به شایعه ها توجه ندارند و به تحلیل خود پایبند هستند .

5-با پول بدهی سرمایه گذاری نمی کنند .

6- بلافاصله بعد از فروش سهم ،سهمی را نمی خرند .

7- تو بازار صعودی برای فروش صبر میکنند و تو بازار نزولی برای خرید صبرمی کنند.

8- برای خرید کمین میکنند و به سود کم در بازار منفی اکتفا می کنند .

9- شرایط کلی بازار رو در نظر می گیرند.

10- هر وقتی و تو هر سهمی وارد نمی شوند .

11- به زمان خرید و نوع سهم خیلی توجه می کنند .

12- اوج فاجعه دربورس همین عجله در خرید هست .
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ : ✌راهبرد-Strategy✌

آموزش بورس✍
    ✅خطای هزینه هدر رفته:
    سرمایه گذاران اغلب قربانی خطای هزینه هدر رفته اند.
    بیشتر تصمیم های تجاری شان را براساس قیمت خرید میگیرند.
    میگویند پول بسیار زیادی بخاطر این سهم از دست داده ام. الان نمیتوانم بفروشم. این استدلال غیر منطقی است.
    قیمت خرید نباید هیچ نقشی در تصمیم شما داشته باشد.
    به شکل طعنه آمیز: هرچه سهام افت و ضرر بیشتری بدهد سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای نگه داری آن دارند.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/03/12 در ساعت 02:36
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در راهبرد باید این نوشته شده باشد که من آیا روند محور هستم یا فرینه محور. (فرینه: بیشینه و کمینه - نقطه‌ی عطف - دره و قله - نقطه‌ی بازگشتی)
    یا اگر ترکیب این دو دقیقا چگونه ترکیبی؟
    «محمد حسین» هستم.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

تصمیم نگیران چطور فکر میکنند!

یکی از انتظارهای بد، انتظاریست که از یک فرد تصمیم نگیر، داری! این فرد تصمیم نمیگیرد و خودش و بقیه را دق میدهد.

افراد تصمیم نگیر عادت دارند به تصمیم نگرفتن و طول دادن تصمیمات و همیشه در بررسی ماندن و .... . تصمیم نگیران نه تنها به بقیه آسیب میزنند بلکه از دست خود هم خسته میشوند! چرا که همواره خاطرات زیادی از فرصتهایی که از دست داده اند دارند.

کلا یک فرد تصمیم نگیر برای خودش دلایل مختلفی دارد:

این افراد گاهی بین دو یا چند گزینه میمانند، هر وقت متمایل به یکی شدند، وسوسه به گزینه دیگر میشوند، و یا حتا گزینه سومی به وسط میاید، این سیکل میتواند بی نهایت ادامه داشته باشد. با این افراد از هر دری وارد شوی که بگویی یک گزینه بهتر از آن یکی است، کلی دلیل دارند که آن یکی بهتر است. اگر هم شما نظرتان عوض شود، باز هم نظر آنها عوض میشود! برای این افراد، الاکلنگ بازی بین گزینه ها میتواند تا مدتها ادامه داشته باشد و گذر زمان برایشان مهم نیست.

برخی بین دو گزینه نمیمانند، بلکه یک گزینه در ذهنشان است که فکر میکنند درست است ولی چون جزئیاتش را نمیدانند، از تصمیم گیری میترسند چون عاقبت و تبعات کار را نمیدانند. اینها یا آدمهای کمال طلب (منفی) هستند و یا آدمهای ترسو و کم ریسکی هستند. در نهایت اینها، منفلانه و تدافعی زندگی میکنند و انتخابها برایشان پیش میاید و خودشان فعالانه انتخابی نمیکنند.

برخی هم کلن شکاک هستند. در محیط کار، توضیح دادن یک مساله و اثبات راه حل و نظرتان به یک مدیر شکاک خیلی سخت است. کلی مقدمه و فرض و فکت میچینید و توضیح میدهید، آخرش میگوید، نه شاید هم حرفایتان درست نباشد. من نمیدانم چه درست است، ولی شاید حرفهای شما هم درست نباشد. توضیحات دفعه بعد و دفعه بعد هم میتواند همینگونه قضاوت شود.

برخی تصمیم نگیران هم هستند که تصمیم نگرفتنشان بخاطر اینست که نمیخواهند مسوولیت بپذیرند. مثل برخی مدیران در شرکتها و سازمانهای متوسط و بزرگ. این مدیران نیاز دارند که همه گزارشات کارشناسی دقیق آماده باشد، مدیران و یا هیات مدیره موافق باشد و بعد تصمیمی را بگیرند.

توصیه داشتن برای کسی که سخت تصمیم میگیرد، اصلن کار ساده ای نیست، چون سر همین که این توصیه ها را عمل کند هم ممکن است شک کند و بخواهد بیشتر بررسی کند. ولی با این وجود، من تصمیم بگیر عمل کردم و چندتوصیه برای ارتقا مهارت تصمیم گیری نوشتم، هر چند که میدانم توصیه های بهتری هم هست و من لزومن توصیه های خوبی به ذهنم نرسیده است:

1. سعی کنید به همه جوانب فکر کنید ولی سعی نکنید برای تصمیمات ددلاین و موعدی تعیین نکنید. (کسی با این توصیه مهم مشکلی ندارد به نظرم(
    2. به ددلاین که رسیدید انتخاب کنید، اگر نتوانستید شیر یا خط گزینه بهتریست تا انتخاب نکردن. (افراد کمال طلب، بسیار با این توصیه مشکل دارند!(
    3. به جزئیات لازم نیست زودتر از موعد فکر کنید (افراد کمال طلب و شکاک با این توصیه مشکل دارند(
    4. هر چه بیشتر تصمیم بگیرید (افراد گریزان از مسوولیت، با این توصیه مشکل دارند(
    5. مطالعه کنید، مطالعه کنید، مطالعه کنید. (...)

#تصمیم_گیری
    @CEO724Channel

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها

یکی از انتظارهای بد، انتظاریست که از یک فرد تصمیم نگیر، داری! این فرد تصمیم نمیگیرد و خودش و بقیه را دق میدهد.

افراد تصمیم نگیر عادت دارند به تصمیم نگرفتن و طول دادن تصمیمات و همیشه در بررسی ماندن و .... . تصمیم نگیران نه تنها به بقیه آسیب میزنند بلکه از دست خود هم خسته میشوند! چرا که همواره خاطرات زیادی از فرصتهایی که از دست داده اند دارند.

این افراد گاهی بین دو یا چند گزینه میمانند، هر وقت متمایل به یکی شدند، وسوسه به گزینه دیگر میشوند، و یا حتا گزینه سومی به وسط میاید، این سیکل میتواند بی نهایت ادامه داشته باشد. با این افراد از هر دری وارد شوی که بگویی یک گزینه بهتر از آن یکی است، کلی دلیل دارند که آن یکی بهتر است. اگر هم شما نظرتان عوض شود، باز هم نظر آنها عوض میشود! برای این افراد، الاکلنگ بازی بین گزینه ها میتواند تا مدتها ادامه داشته باشد و گذر زمان برایشان مهم نیست.

برخی بین دو گزینه نمیمانند، بلکه یک گزینه در ذهنشان است که فکر میکنند درست است ولی چون جزئیاتش را نمیدانند، از تصمیم گیری میترسند چون عاقبت و تبعات کار را نمیدانند. اینها یا آدمهای کمال طلب (منفی) هستند و یا آدمهای ترسو و کم ریسکی هستند. در نهایت اینها، منفلانه و تدافعی زندگی میکنند و انتخابها برایشان پیش میاید و خودشان فعالانه انتخابی نمیکنند.

برخی هم کلن شکاک هستند. در محیط کار، توضیح دادن یک مساله و اثبات راه حل و نظرتان به یک مدیر شکاک خیلی سخت است. کلی مقدمه و فرض و فکت میچینید و توضیح میدهید، آخرش میگوید، نه شاید هم حرفایتان درست نباشد. من نمیدانم چه درست است، ولی شاید حرفهای شما هم درست نباشد. توضیحات دفعه بعد و دفعه بعد هم میتواند همینگونه قضاوت شود.

برخی تصمیم نگیران هم هستند که تصمیم نگرفتنشان بخاطر اینست که نمیخواهند مسوولیت بپذیرند. مثل برخی مدیران در شرکتها و سازمانهای متوسط و بزرگ. این مدیران نیاز دارند که همه گزارشات کارشناسی دقیق آماده باشد، مدیران و یا هیات مدیره موافق باشد و بعد تصمیمی را بگیرند.

توصیه داشتن برای کسی که سخت تصمیم میگیرد، اصلن کار ساده ای نیست، چون سر همین که این توصیه ها را عمل کند هم ممکن است شک کند و بخواهد بیشتر بررسی کند. ولی با این وجود، من تصمیم بگیر عمل کردم و چندتوصیه برای ارتقا مهارت تصمیم گیری نوشتم، هر چند که میدانم توصیه های بهتری هم هست و من لزومن توصیه های خوبی به ذهنم نرسیده است:

1. سعی کنید به همه جوانب فکر کنید ولی سعی نکنید برای تصمیمات ددلاین و موعدی تعیین نکنید. (کسی با این توصیه مهم مشکلی ندارد به نظرم(
    2. به ددلاین که رسیدید انتخاب کنید، اگر نتوانستید شیر یا خط گزینه بهتریست تا انتخاب نکردن. (افراد کمال طلب، بسیار با این توصیه مشکل دارند!(
    3. به جزئیات لازم نیست زودتر از موعد فکر کنید (افراد کمال طلب و شکاک با این توصیه مشکل دارند(

#تصمیم_گیری
    @CEO724Channel
    عالی بود عااااااااااالی
    مرسی از متن مفیدی که گذاشتید.

اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,845 بار در 342 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها

#تصمیم_گیری
    @CEO724Channel

سلام

یادم نیست کجا این مطلب را دیدهام- ولی بازگویییش مفید است-

؛ قبل از تصمیم گیری بین دو یا چند امکان شما هنوز در قدرت هستید ولی بعد از ان باید با تصمیمتان بسازید یا چبران وزیان تعویض تیصمیم را بدهید- افرادی که از قدرت واقعی کمتری برخوردارند (دقت کنید همه چیز نسبی است و همه کس همیشه در یک حالت نیست ولی منظور حالت غالب شخص است) دوست دارند در حالت بین گزینه ها تعلل کنند و زمان بیشتری به هر دلیلی که بهانه بیاورند برای تصمیم گیری بگذارند.

نتیجه اینکه شخصی که از قدرت واقعی بیشتری برخوردار است سریعتر از بقیه تصمیم گیری میکند و نیازی به اثبات قدرت واقغی خود نمیبیندو تعلل نمیکند و بالعکس شخصی که از قدرت واقعی و اعتماد به نفس کمتری برخوردار است نیاز دارد که همه جوانب را یا حتی دوست دارد تنیجه ها معلوم گردد(که امکان ندارد) بررسی کند تا خود را ثابت کند که اشتباه نمیکند. در صورتیکه وقایع اینده برای هر دو شخص نامعلوم است و این تعلل فقط بخاطر حفظ قدرت است.

البته باید اضافه کنم درست است که قبل از تصمیم در قدرت هستید ولی در عین حال باید درد و رنج حالت بی تصمیمی بین گزینه ها را تحمل کنید و افرادی که زودتر تصمیم گیری میکنند حاضر نیستند در این حالت زمان زیادی را بگذرانند وهم خود وهم دیگران را اذیت کنند
    ویرایش توسط abed : 2020/02/09 در ساعت 14:26

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید abed از ایشان تشکر کرده اند:

قوانین کهنه اما بسیار خوب
    اگر در این ۱۷ سالی که بازرگان بودم چیزی آموخته باشم این است که روش های ساده تر بهتر به کار می آیند. آنها که همیشه به شاخص های پیچیده اتفاقی، میانگی های متغیر نسبی خطی، تکنیک های هموارسازی، اعداد فیبنو ناچی و غیره وابسته اند، معمولاً در هزار توی این اصول و قواعد پیچیده گم می شوند و نمی توانند تصمیمی منطقی بگیرند. یک تکنیک می گوید ” بخر” دیگری می گوید “بفروش”. یکی می گوید ” موقعیت خود را تغییر نده” یکی دیگر می گوید ” معامله تازه ای انجام بده” اما به خاطر داشته باشید: راه های ساده تر بهتر کار می کنند.
    ۱-نخستین و مهمترین قانون این است که در بازاهای صعودی همیشه باید در وضعیت long (خرید) باشیم. این قانون ممکن است واضح به نظر آید، اما چند نفر از ما تا بحال در هر بازار صعودی روی رالی فروخته ایم؟ با این دیدگاه که بازار خیلی زیاد، خیلی سریع پیش رفته است. من قبلاً این کار را کرده ام اما بعید می دانم که در آینده باز هم تکرارش کنم. به همین دلیل نتوانسته ایم با تشخیص دور نمای صعود اولیه سودی به دست آوریم و در مقابل هنگامی که در وضعیت short (فروش) قرار داشتیم، حقیقتاً پول و فرصت را از دست داده ایم. در یک معامله صعودی یا باید در وضعیت long باشیم یا بی طرف. به خاطر داشته باشید: نداشتن position خود یک position است.
    ۲-آنچه را که نشانه قدرت است بخرید و آنچه را که نشانه ضعف است بفروشید. عامه مردم هنگام سقوط قیمت ها خرید میکنند در حالی که حرفه ای ها هنگامی خرید می کنند که قیمتها افزایش یافته اند. هر چند این ممکن است ظاهراً منطقی نباشد اما خرید قدرتمند است. قانون نجات این نیست که” ارزان بخر، گران بفروش”. بلکه این است که” گران بخر، گران تر بفروش”. علاوه بر این با مقایسه ی سهام مختلف در یک گروه، فقط قوی ترین را بخرید و ضعیف ترین را بفروشید.
    ۳-هنگام شرکت در یک معامله چنان وارد شوید که گویی پتانسیل آن را دارد که تبدیل به بزرگتن معامله ی سال شود. تا یک معامله را به خوبی و به طور کامل بررسی نکرده اید و یک مبارزه را برای افزودن به معامله طرح و تدبیر نکرده اید و نقشه های احتمالی را برای خروج از معامله در نظر نگرفته اید، وارد معامله نشوید.
    ۴-هنگام اصلاحات کوچک در برابر روند کلان به معاملات بیفزایید. در بازارهای صعودی هنگلم اصلاحات کوچکی که به سطوح Support (حمایت) باز میگردد، به معامله بیفزایید. در بازارهای نزولی هنگامی که اصلاحاتی در محدوده های Resistance (مقاومت) رخ میدهد، بر آن بیفزایید. از 38.2% تا 50% سطح اصلاحات تغییر قبلی یا از میانگین متحرک (مووینگ اوریج) مناسب به عنوان اولین امتیازی که به آن می افزایید استفاده کنید.
    ۵-صبور باشید. اگر معامله را از دست دادید، پیش از ورود به معامله صبر کنید تا یک اصلاح اتفاق بیفتد.
    ۶-صبور باشید. هنگامی که معامله ای در جریان است اجازه دهید که پیش رود و به آن فرصت کافی بدهید تا سودی را که انتظار دارید از آن بدست آورید.
    ۷-صبور باشید. یک ضرب المثل قدیمی می گوید: تا سود می کنید ورشکست نمی شوید. این ضرب المثل شاید بی ارزش ترین پندی است که تا بحال شنیده ام. ولی به اعتقاد من کسب سودهای جزئی مطئن ترین راه رسیدن به ضرر نهایی است چرا که سودهای جزئی هرگز به شما اجازه پیشرفت و کسب سودهای هنگفت را نمیدهند. سود واقعی در معامله فقط در یک یا دو یا سه معامله بزرگ سال به دست می آید پس باید این تواناییی را در خود پرورش دهیم و در مقابل کسب در معاملات صبور باشد و اجازه دهید تا توسعه یابد و به آنگونه معاملات بزرگ تبدیل شوند.
    ۸-صبور نباشید. همانطور که قبلا گفتم ضررهای سریع و کوچک بهترین ضررها هستند. از دست دادن پول مهم نیست بلکه اتلاف سرمایه های ذهنی هنگامی که آنقدر صبر می کنید تا معامله ای را از دست بدهید مهم است.
    ۹-هرگز تحت هیچ شرایطی به یک معامله زیان آور نیفزایید و هرگز در موقعیتی متوسط باقی نمانید. اگر در حال خرید هستید قیمت هر خرید باید از قیمت خرید قبلی بیشتر باشد و اگر در حال فروش هستید قیمت هر فروش باید از قبلی کمتر باشد. این قانونی است که باید بی چون و چرا از آن تبعیت کنید.
    ۱۰-بر روی آنچه که بیشتر در آن موفق بوده اید بیشتر کار کنید و بر آنچه که کمتر موفق بوده اید کمتر. هر روز موقعیت های مختلفی را که داشته اید بررسی کنید. به معاملاتی که بیشترین سود را داشته اند بیافزایید و از آنها که سود نداشته اند یا سود کمی داشته اند بکاهید. این موضوع پایه و اساس آن ضرب المثل قدیمی است که می گوید: ” بگذار سودت در جریان باشد”.
    ۱۱-تا زمانی که قواعد تکنیکالی و فاندامنتالی هر دو جایز ندانند معامله (trade) انجام ندهید. این قانون ممکن است چندان به مذاق کارشناسان و فن گرایان مطلق خوش نیاید اما اهمیتی نمی دهم من تا زمانی که مطمئن نشوم که آنالیزهای فاندامنتالی من و قوانین ساده ای که از آنها پیروی می کنند در یک جهت جریان دارند معامله ای انجام نمی دهم. در این صورت می توانم با قدرت و اطمینان فعالیت کنم و موقعیت خود را حفظ نمایم.
    ۱۲-اگر ضررهای شدیدی تجربه کردید مدتی استراحت کنید تمام معاملات را ببندید و چند روز هیچ معامله ای انجام ندهید. به دنبال ضررهای شدید و غیر منتظره ممکن است ذهنتان شما را فریب دهد. وسوسه انگیزه “جبران پول از دست رفته” بسیار شدید و قوی است که نباید تسلیم آن شد.
    ۱۳-وقتی خوب و موفق معامله می کنیدکمی وسعت کار را افزایش دهید. همه ما دورانی باور نکردنی را تجربه کرده ایم که در آن تمام معاملات پر سودند. وقتی در این شرایط قرار می گیرید معاملات خود را گسترش دهید. وقتی خورشید می درخشد باید به اصطلاح پاداش خود را بگیریم.
    ۱۴-هنگام افزودن به یک معامله فقط یک چهارم تا یک دوم موجودی خود را بیفزایید. برای مثال اگر ۴۰۰ سهم از یک سهام را در اختیار دادرید هنگام افزودن بیش از ۱۰۰ یا ۲۰۰ سهم نیفزایید. این کار باعث می شود که قیمت متوسط دارایی شما کمتر از نصف فاصله متغیر تغییر کند و در نتیجه شما می توانید بدون تغییر قیمت متوسط خود ۵۰ درصد اصلاحات را انجام دهید.
    ۱۵-مثل یک پارتیزان فکر کنید. ما می خواهیم در آن سمت از بازار مبارزه کنیم که برنده است نه این که برای کسب شهرت وقت و سرمایه خود را با خرید نزول ها و فروش اوج های برخی تغییرات بازار هدر دهیم. وظیفه ما این است که با مبارزه در کنار نیروهای برنده سود و درآمد بیشتری کسب کنیم. اگر هیچ یک از طرفین برنده نیست اصلاً مجبور نیستیم مبارزه کنیم.
    ۱۶-اوج بازار با خشونت و جفتک اندازی شکل می گیرد و نزول آن با آرامش این را هرگز فراموش نکنید.
    هیچ نبوغی در این قوانین نیست. اینها فقط آگاهی های عادی هستند نه بیشتر اما به گفته ولتر آگاهی های عادی غیر عادی هستند. معامله گری یک کار معمولی است که به عقل سلیم وابسته است. اگر معاملات خود را مخالف عقل سلیم انجام دهیم ضرر می کنیم. شاید همیشه اینطور نباشد اما سرانجام به شدت ضرر خواهیم کرد. به سادگی معامله کنید از روش های پیچیده و سیستم های تکنیکی مبهم پرهیز کنید و براساس روندهای اصلی معامله نمایید.
    گردآوری و ویرایش: فراچارت

پی‌نوشت: این بخش پارتیزانش را از ما یاد گرفته! به جمع هواداران تیم پارتیزان بلگراد خوش آمدی ریچارد...
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/08/13 در ساعت 21:56
    «محمد حسین» هستم.

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    ....
    تصمیم‌گیری:
    (از این نشانی: مهارت تصمیم گیری درست | چگونه قدرت تصمیم گیری را زیاد کنیم؟)
    به خاطر داشته باشید که شهود روش قابل قبولی برای تصمیم گیری است، اما عموما برای تصمیمات ساده یا سریع مناسب‌‌تر است. تصمیمات پیچیده‌‌تر باید با روشی رسمی‌‌تر و ساختار یافته‌‌تر اتخاذ شوند، که معمولا شامل هر دو روش شهودی و استدلالی می‌شود.

• فرایند تصمیم گیری شامل مراحل زیر است:
    • تشخیص دقیق صورت مسئله
    • جمع آوری اطلاعات
    • پیدا کردن گزینه‌های مناسب و موجود
    • ارزیابی گزینه‌‌های مختلف
    • انتخاب بهترین گزینه
    خیلی عالی بود.

من البته گمان می‌کنم حتی آن حالت استدلالی نیز باید به حالت شهودی ختم شود و متقابلا آن حالت شهودی نیز باید پشتوانه استدلالی داشته باشد.
    به این معنی که... در هر جایی که هستیم... هر تصمیمی که می‌خواهیم بگیریم... باید در نهایت همه‌ی داده ها را ببریم در آن اعماق ذهن و سپس از آنجا پاسخ را طلب/مسئلت کنیم. در نهایت تصمیم باید به صورت شهودی گرفته شود. و همین‌گونه هم هست. خواهی نخواهی.
    «محمد حسین» هستم.

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

راهبرد
    -------
    ۹۹ درصد ما گمان می‌کنیم نیازی به نوشتن آن نیست. گمان می‌کنیم همان چیزهایی را که می‌دانیم می‌نویسیم دیگر! چرا کار بیهوده انجام دهیم...
    آری... شاید واقعا همین‌گونه باشد...
    راهبرد خودش چیزی نیست. چیز خاصی نیست.
    ولی خیلی چیزها را به آدم نشان می‌دهد!
    نشان می‌دهد که آدم تا کنون اصلا هیچ برنامه‌ای نداشته! (هرچند پیش خودش فکر می‌کرده چقدر منظم و درست دارد پیش می‌رود!)
    نشان می‌دهد که راهکارهایش اصلا سودده نبوده‌اند!
    انسان را می‌اندازد در یک چرخه‌ی بازخورد گیری و بهبود (بهینه‌سازی) مدام.
    تا پیش از آن اصلا آدم رفتارش مشخص نیست. که حالا بخواهد آن رفتار را بهتر کند یا بدتر.

بیایید همین‌اکنون یک برگه بگذاریم پیش رویمان و در آن بنویسیم:
    ۱- من مدلم فلان است در بازار و فلان مدل خرید و فروش به من می‌خورد.
    ۲- من در فلان حالت اقدام به خرید می‌کنم.
    ۳- من در فلان حالت اقدام به فروش می‌کنم.

همین.
    یا علی.
    (امیدوارم این نوشته به دردتان بخورد (یعنی می‌دانم که حتما به دردتان می‌خورد. امیدوارم از آن استفاده کنید) و یه دعایی هم به حال من بکنید که خیلی محتاج به دعا هستم. یا علی.)
    «محمد حسین» هستم.

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 22 از 22 نخست ... 1219202122

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)