صفحه 1 از 22 123411 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 219

موضوع: ✌راهبرد-Strategy✌

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

✌راهبرد-Strategy✌

سلام

این جستار برای بیان و بررسی استراتژی های معاملاتی مان است.

(می خواستم به جای واژه ی استراتژی از واژه ی تدبیر استفاده کنم، دیدم این قدر از واژه سوء استفاده شده که معنی معکوس می دهد و استفاده نکردنش بهتر است...)

====================

پیوند خلاصه ای از مطالب جستار:
    خلاصه نکات بورسی

ویرایش توسط mhjboursy : 2019/09/30 در ساعت 09:49 دلیل: تغییر عنوان از استراتژی به ✌راهبرد-Strategy✌
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ : ✌استراتژی✌

استراتژی شماره یک:

آن گاه که همه طمع کرده اند تو بترس و آن گاه که همه می ترسند تو طمع کن.

به نظر می رسد نیاز به توضیح نداشته باشد.

متاسفانه اکثر ما برعکس عمل می کنیم.

این استراتژی با زبان بی زبانی به ما می گوید: "لطفا گوسفند نباشید" "رفتار رمه وار نداشته باشید"

قبل از اینکه صف ایجاد شود باید گوش به زنگ بود نه بعد از آن!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,140 بار در 2,952 ارسال

با تشکر ، واقعا تاپیک خوبی هستش من هم مایلم یه استراتژی خیلی مهم که متاسفانه هنوز خیلی از ما سهامداران در بکارگیری اون نقاط ضعف اساسی داریم بیان کنم و اما استراتژی :

سعی کنیم بتونیم دست حضرات شامل جناب فطانت ، طیب نیا و ... را بخوانیم . تصور اینکه اخبار هسته ای میتونه بازار را مثبت کنه در بسیاری مواقع نادرسته ، کمتر زمانی بوده که این حجم اخبار مثبت در بازار وجود داشته باشه ولی متاسفانه بازار همچنان منفی هستش.

بنابراین بپذیریم تحولات بازار بورس تابعی از اخبار هسته ای نخواهد بود. فریب جوسازی های مثبت و یا منفی را نخوریم.
    Honesty is the best policy

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط arad700 نمایش پست ها
    با تشکر ، واقعا تاپیک خوبی هستش من هم مایلم یه استراتژی خیلی مهم که متاسفانه هنوز خیلی از ما سهامداران در بکارگیری اون نقاط ضعف اساسی داریم بیان کنم و اما استراتژی :

سعی کنیم بتونیم دست حضرات شامل جناب فطانت ، طیب نیا و ... را بخوانیم . تصور اینکه اخبار هسته ای میتونه بازار را مثبت کنه در بسیاری مواقع نادرسته ، کمتر زمانی بوده که این حجم اخبار مثبت در بازار وجود داشته باشه ولی متاسفانه بازار همچنان منفی هستش.

بنابراین بپذیریم تحولات بازار بورس تابعی از اخبار هسته ای نخواهد بود. فریب جوسازی های مثبت و یا منفی را نخوریم.
    سلام

این را که گفتید من یاد صدا سیما افتادم.

صدا سیما دقیقـــــــــــا هر بار که خبری از بورس پخش می کند از فردای همان روز برعکس روند ذکر شده را در بورس می بینیم ;d

روند مشابه را می توان در صحبت های برخی از مدیران شرکت ها نیز مشاهده کرد، مثلا این ماه می گویند افزایش سرمایه منتفی است و ماه بعد افزایش سرمایه می آید روی کدال یا این ماه یک تعدیل منفی می دهند به کدال و دو ماه دیگر یک تعدیل مثبت...

همین طور روند مشابهی در فروم های بورسی وجود دارد، معمولا هنگامی که فروم های بورسی شلوغ می شود و دوستان رانت دار و تکنیکالیست و بنیادی کار و روند شناسان و ... در یک فروم زیاد از محاسن سهم می گویند همان زمان بازیگران اصلی سهم در حال خروج هستند...

بعضی وقتها با خودم فکر می کنم آدم سالم هم آیا روی این کره خاکی پیدا می شود؟ (هر کسی را نگاه می کنی دزدی و دروغ را بالقوه دارد و تنها منتظر فرصتی است برای بالفعل کردن آن)
    «محمد حسین» هستم.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خیلی از دوستان دو استراتژی دارند که (شاید درست هم هست ولی) من هیچ وقت نمی توانم به این ها پای بند باشم:

یکی اینکه دوستان نقدینگی نگه می دارند.
    یکی هم اینکه پله ای خرید می کنند و می فروشند.

من اصلا نمی توانم به هیچ وجه این ها را قبول کنم یا اگر قبول کنم نمی توانم به اینها پای بند باشم

خوب اگر یک سهمی را آدم شناسایی می کند باید با اطمینان انتخاب کند دیگر... وقتی هم با اطمینان بررسی های آدم یک سهمی را شناسایی کرد و قیمت مناسب خرید آن سهم را پیدا کرد دیگر خرید پله ای معنی ندارد... بخر برود بابا... حوصله داری...
    اگر هم به نظرت بازار دیگر توان افزایش قیمت را ندارد، بفروش تمام... یک باره نقد شو و پولت را (برای مدتی) بکش بیرون. دیگر فروش پله ای یا حفظ نقدینگی برای کم کردن میانگین و ... یعنی چه؟

به نظر من مسئله حفظ مدام چند درصد نقدینگی و خرید و فروش پله ای برای کسی است که از قبل یک جایی برای اشتباهاتش در نظر گرفته!!!

از طرف دیگر مشکل نقدینگی این است که هیچ درصد سودی به آن تعلق نمی گیرد. یعنی بخاطر اینکه چند روز طول می کشد تا کارگزاری پول آدم را بدهد و همین طور بخاطر اینکه آدم می خواهد مدام دست به ماشه باشد برای خرید، عملا حتی در این حساب های کوتاه مدت هفت هشت درصد در سال هم آدم نمی تواند آن نقدینگی را نگه دارد. (البته در حساب کارگزاری می ماند و سودش را کارگزاری می برد )

نقدینگی و پله ای عمل کردن تنها عاملی است برای گرفتن سرعت حرکات تند سود و ضرر (sharp). چیزی که اکثرا به خاطر آن اینجاییم!
    «محمد حسین» هستم.

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام

یک نکته ای که متناسب با این روز ها است:

چاقویی که در حال افتادن است را در هوا نگیرید، اجازه بدهید به طور کامل سقوطش را انجام دهد، روی زمین که آرام گرفت آن گاه برش دارید.

این را متاسفانه بنده خودم زیاد انجام نمی دهم (چون فکر می کنم الان فلان سهم را نخرم از دستم رفته! ) ولی حرف درستی است.

اگر پول سهم هایی که به موقع فروخته بودم را تا الان نگهداری می کردم یک 10 درصد کمتر ضرر می کردم.
    «محمد حسین» هستم.

12. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

طمع
    =============
    سلام

یکی از استراتژی های مفید که همه باید رعایت کنند طمع نکردن است:

نمونه: با افزایش اخبار مثبت پیرامون یک سهم (و تبلیغ هایی که احیانا در تالار های اینترنتی از سهم می شود) طمع انسان فعال می شود و چشم انسان را برای مطالعه بیشتر می بندد و باعث می شود انسان تصمیم سریع و احساسی بگیرد (آدم با خودش می گوید زودتر باید وارد بشوم وگرنه موقعیت از دست می رود) و ...

نمونه: انسان بخاطر حول شدن و جوگیر شدن مدام از این شاخه به آن شاخه می پرد و در هیچ شاخه ای هم سود نمی برد و آخر سر مقدار زیادی پول کارگزار را هم باید بدهد... (باز هم بخاطر طمع زیاد)

نمونه: قرار گرفتن در صف های خرید و نوسان دادن به بازیگران سهم ها (و البته الان شده دولت)

کلا باید به یاد داشته باشیم که تمام سود همه شرکت ها برای ما نیست. ما باید یک سهم را طبق استراتژی های انتخاب خود، انتخاب کنیم و به آن پایبند باشیم و در موقع مناسب هم خارج شویم.
    «محمد حسین» هستم.

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2) seraj آواتار ها
    تشکر شده 7,956 بار در 1,684 ارسال

دوست عزیز
    از مطالب جنابعالی بسیار بهره مند میشم .
    بنظر حقیر استراتژی برای هرکس مهمه ولی مهمتر ازآن پایبندی به اون استراتژیه . من خودم دارم مورد دوم را تمرین میکنم . با سپاس از شما .

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید seraj از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط seraj نمایش پست ها
    دوست عزیز
    از مطالب جنابعالی بسیار بهره مند میشم .
    بنظر حقیر استراتژی برای هرکس مهمه ولی مهمتر ازآن پایبندی به اون استراتژیه . من خودم دارم مورد دوم را تمرین میکنم . با سپاس از شما .
    سلام سراج عزیز،

خیلی متشکرم از لطفتان

هدف من البته بیشتر این بود که دوستان بنویسند و من استفاده کنم.

استراتژی شماره ی دو منظورتان کدام است؟

این که می فرمایید آدم باید به استراتژی ای که دارد پای بند باشد خیلی خیلی درست است و متاسفانه من زیاد این طور نیستم
    «محمد حسین» هستم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

حریفت خودتی
    =============

سلام

یک مسئله ای:
    ممکن است یک نفر یک سهمی را در یک سقوط قیمتی به قیمت مناسبی به درستی شناسایی و خریده باشد.

الان هم همین سهم را به خوبی ارزیابی کند و قله قیمتی برای این سهم پیدا کند و بعد هم بفروشد.

و در انتها ضرر هم بکند!

چطور؟

فایل پیوست 3517
    این طور که در بالا در 1 ، در یک کف منطقه ای سهم خریداری شود و در 2، در یک قله منطقه ای سهم فروخته شود. (قله 2 هم اگر اشتباه نکنم یک سال و نیم با دره ی 1 فاصله زمانی دارد و همین طور با قیمت های بالاتر از خودش لا اقل یکی دو ماه فاصله دارد، طوری که شخص سهامدار فراموش می کند چند خریده و اسیر جو بازار می شود!!!)

منظور؟
    منظور اینکه انسان صرف تشخیص و بودن و استفاده کردن از یک موج نمی تواند سود بکند.

برای فروش باید قیمت های خرید خود آدم لحاظ شود نه قیمت های بازار!!!!!

ممکن است یک سهمی واقعا به کف رسیده باشد و از این پایین تر تا مدت ها غیر ممکن باشد ولی باز آن سهم گران باشد!!! (برای من خریدار) چون قبلا (مثلا در بازه ی دو سال) رشد زیادی کرده...
    ویرایش توسط mhjboursy : 2015/05/12 در ساعت 21:42
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 22 123411 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)