صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 27

موضوع: آموزش استراتژی 3-5 ---> Farshid

عضو عادی RAMIN PEDRAM آواتار ها
    تشکر شده 985 بار در 198 ارسال

پاسخ : آموزش استراتژی 3-5 ---> Farshid

فرشید جان کاری کردی دوباره شوق نوشتن پیدا کنم تو فروم بنای دیگری داشتم.بگذریم.

یک نکته بسیار مهمی که در بازار هست اینه که بازار در ذات خود هیچ طرح و الگویی رو اعلام نمی کنه و برای همیشه دنبال نمی کنه . واین ذهن انسات ها هست

که براساس مهارت و هنر و ریاضیات این حرکات رو درقالب الگوهای گوناگون در میاره.مثلا": هارمونیک، الیوت؛ کندل استیک، ولفی،گن ، و...... که البته چندتایی از این ها

باهم همپوشانی دارند. به عبارتی دیگر ذهن ما براساس تئوریهایی که می سازیم از حرکات بازار این الگوها رو استخراج می کنه. به همین خاطر چه بسیار مواقعی

که نمی شه این تئوریها رو بر روی حرکات بازار پیاده کرد (به سادگی زمانی که برروی کاغذ و در تعریف یک تئوری بیان می کنیم)

به عنوان مثال شما در همین مورد GBP/USDاز شمارش امواج که اساس تئوری الیوت هست استفاده نکردی؟ چون به وضوح قابل شمارش نیست مگر بخواهیم

به زور محتویات ذهنیمون رو برش تحمیل کنیم.(که خیلیها همین راه رو دنبال می کنند)

برایند جرکات بازار و تصمیم اون باید بر انتظارات ما براساس تئوریهای از پیش ساخته شده ارجحیت داشته باشه.که بزرگان بازار از این به عنوان ذهنی

انعطاف پذیر تعبیر می کنند.

یعنی برای کسب سودی مستمر ونه شانسی و تصادفی در بازار باید از نگاه احتمالات به بازار تگاه کرد و نه صرفا" یک تئوری خاص. پس دراین جا هست

که نکته مهم دیگر میرسیم باید راهی پیدا کنیم که این احتمالات رو به نفع خودمون افزایش بدیم همین و بس. یعنی هر الگویی رو بخواهیم در بازار پیاده کنیم

بارها و بارها با شکست مواجه میشه و خیلیهااین مطلب رو برنمی تابندو به طرف الگویی دیگر میرند شاید اون یکی بتونه همیشه یا 90درصد موارد

درست پیش بینی کنه.که هرگز رخ نخواهد داد.سخت ترین بخش کار زمانی پیش میاد که بازار به الگویی که انتظارش رو داریم و روزها براش وقت صرف کردیم

پاسخی رو که پیش بینی کردیم نمی ده.خیلیها در همین جا متضرر میشندچون ذهن منعطفی ندارند .و به جنگ با بازار برمی خیزند....

حرف بسیار هست ولی شرمنده شدم امیدوارم بحث رو از مسیری که در نظر داشتی خیلی منحرف نکرده باشم باز هم برات آرزوی سلامتی و شادی دارم

ویرایش توسط RAMIN PEDRAM : 2015/05/27 در ساعت 06:27
    plan your trades and trade your plan

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید RAMIN PEDRAM از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی farshidu آواتار ها
    تشکر شده 27,135 بار در 2,214 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط RAMIN PEDRAM نمایش پست ها
    فرشید جان کاری کردی دوباره شوق نوشتن پیدا کنم تو فروم بنای دیگری داشتم.بگذریم.

یک نکته بسیار مهمی که در بازار هست اینه که بازار در ذات خود هیچ طرح و الگویی رو اعلام نمی کنه و برای همیشه دنبال نمی کنه . واین ذهن انسات ها هست

که براساس مهارت و هنر و ریاضیات این حرکات رو درقالب الگوهای گوناگون در میاره.مثلا": .........

ممنون نکته مهمی را اشاره فرمودید.

ما همیشه نمیتوانیم هر سهم یا نماد رو تحلیل کنیم و اگر بقول شما بزور بخواهیم یک الگویی براش بسازیم احتمال خطا و شکست بسیار بالاست. دوستان توجه کنند الگوهایی که به وضوح در چارت دیده میشه رو مبنای تحلیل قرار دهند چه الیوت چه هارمونیک

بطور مثال سهمهای قطعات خودرویی چارتهایی دارند که حداقل برای من مبهم است پس سراغشون نمیرم (تکنیکالی) چون درصد خطا بسیار بالاست.
    ویرایش توسط farshidu : 2015/05/27 در ساعت 14:59
    Trade Mindfully

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید farshidu از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط H.samimi نمایش پست ها
    سلام آقا فرشید
    اگه امکانش هست در ابتدا موج شماری رو آموزش دهید. با تشکر فراوان
    معنی اصطلاحات زیر و کاربرد آنها
    مکدی
    واگرایی مثبت منفی و مخفی
    میله های قرمز و سبز مکدی چه تفاوتی باهم دارند
    در پست 1 که گفته اید موج 1 و 4 نباید همپوشانی داشته باشند, بیشتر توضیح دهید
    در پست 4 منظور از امواج داخلی ریز موج است؟
    اصولا امواج اصلی در چه بازه زمانی تشکیل میشن
    ببخشد زیاد شد ولی سوالات من خیلی زیادتر از اینهاست
    با عرض معذرت برای اینکه شاید بعضی از کاربران مثله من ممکنه به اصول اولیه تکنییکال کاملا نا آشنا و ممکن است سطح سوادشان در حد متوسطه باشد در صورت امکان آموزش را از ب بسم الله شروع کنید و معانی اصطلاحات را باختصار بگویید.

موج شماری خودش یه مبحث بلند و بالا دارد یک Pdf مطالعه بفرمایید تا اصل ماجرا برایتان روشن شود. Download

اسیلاتور مک دی بطور خلاصه و مفید:

وقتی مک دی را روی اعداد 12.26.9 تنظیم می کنیم اسیلاتور 2 میانگین متحرک 12 و 26 را روی چارت انداخته و هر روز ( به ازای هر کندل ) فاصله این دو مووینگ اوریج ( میانگین دوره ای قیمت ) را با یک میله در مک دی نشان می دهد

طبیعتا هرجا این دو میانگین متحرک همدیگر را قطع کنند مک دی به صفر می رسد

وقتی مووینگ سبکتر (در این مثال 12 ) بالاتر از مووینگ سنگین تر(26) قرار داشته باشد میله مک دی بالای صفر می باشد و برعکس

فلسفه واگرایی بین موج 3 و 5 هم از اینجا نشات می گیرد که : در موج 3 شتاب حرکت از موج 5 بیشتر است و طبیعتا مووینگ سبکتر فاصله بیشتری از مووینگ سنگین می گیرد به نسبت موج 5.

رنگ میله ها:

بالای صفر میله اگر از میله قبلی کوتاهتر باشد قرمز نمایش داده می شود و اگر از میله قبلی بلندتر باشد سبز و زیر صفر برعکس.

در پست 1 که گفته اید موج 1 و 4 نباید همپوشانی داشته باشند, بیشتر توضیح دهید

بطور مثال اگر موج 1 از 100 تومان شروع شود و تا 120 ادامه داشته باشد و بعداز اصلاح موج 3 تا 160 تومان برسد اصلاح موج 3 که موج 4 نام دارد نباید به هیچ وجه به 120 که قله موج 1 هست برسد.

در پست 4 منظور از امواج داخلی ریز موج است؟

هرموجی خودش از زیرموجهای ریزتر تشکیل شده که به انها امواج داخلی گفته می شه. موجهای 1و3و5 خودشان ساختار 5 موجی دارند و امواج 2و4 اصلاحی هستند و 5 موجی شتابدار نیستند ( pdf را مطالعه فرمایید)

اصولا امواج اصلی در چه بازه زمانی تشکیل میشن؟

از شروع معاملات تاریخ بشریت این امواج شروع شده تا 8 کندل هم می تواند یک 5 موجی بعلاوه اصلاحس را تشکیل دهد.
    Trade Mindfully

6. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید farshidu از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال BETA آواتار ها
    تشکر شده 2,165 بار در 455 ارسال

سلام و درود خدمت فرشید عزیز...به نظرتون این پنج موجی میتونه شرایط واگرایی ایده ال که ذکر کردین و داشته باشه...؟ نمودار حتاید..
    تار و پود هستي ام بر باد رفت اما نرفت / عاشقي ها از دلم ديوانگي ها از سرم

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید BETA از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 64 بار در 12 ارسال

سلام استاد.بنده هیچ علم آگاهی یا دانشی نسبت به بورس و مطالب گفته شده شما ندارم.اما خیلی خیلی دوست دارم توکلاس شما باشم وپابپای دیگران چیز یاد بگیرم وسوادبورس داشته باشم.بقول شما خیلی دوست دارم دنبال ماهی نباشم وخودم ماهی گرفتن روبلد باشم یا بقول دوستمون روی پای خودم بایستم ومستقل بیاندیشم حتی روزی بتونم مثل شما دانشم را به دیگران منتقل کنم.احتمالادراینجا اکثراسوادبورسی شون متوسطه به بالاست نه مثل امثال من که هنوز الفبای بورس رو بلد نیستن..لطفا برای اینکه خیلی زود امثال من بتونیم خودمونو به پای دیگران برسونیم هرمطلب..یاآموزشی روصلاح میدونین بزارین تا بادانلودکردن اونا وگذاشتن وقت وزمان بیشتر ومطالعه حداقل بتونیم هم خودمونو بپای دیگران برسانیم وهم از مطالب آموزشی شما استفاده کنیم.ببخشید راحت صحبت کردم.باسپاس فراوان

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ايساتيس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال BETA آواتار ها
    تشکر شده 2,165 بار در 455 ارسال

با کسب اجازه از دوست عزیز اقا فرشید..دوست عزیز سه تا کتاب دویل با روند..تحلیل زمانی و کتاب اخیرشون واگرایی ها از اقای ازادی و کتاب جان مورفی برا شروع خوبه..جزوه های اینترنتی هم زیاده..بگردی پیدا میکنی...خود اقا فرشید هم از معدود تکنیکالیست هایی هستن که فهم شهودی و نگاه ساده ای به نمودار دارند و مطالعه وتحلیل های ایشون میتونه خیلی سریع تر بهتون برای یادگیری کمک کنه...حتما از دانش و تجربیات ایشون استفاده کنید که بنده در صداقت و تواضع و تخصص شون شک ندارم...
    تار و پود هستي ام بر باد رفت اما نرفت / عاشقي ها از دلم ديوانگي ها از سرم

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید BETA از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط BETA نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت فرشید عزیز...به نظرتون این پنج موجی میتونه شرایط واگرایی ایده ال که ذکر کردین و داشته باشه...؟ نمودار حتاید..
    بسیار عالی شما که استادی برای دوستان تازه کار یک نکته:
    یکی از بهترین واگرایی ها وقوع سروشانه هست
    تنها موردی که اینجا مهم است وقوع این واگرایی در 13-6 MACD هست اگر همزمان در تنظیمات دیگر هم واگرایی داشته باشیم بسیار مطمئنتر خواهد بود
    الان در تنظيمات ديگر واگرايي خوبي نداريم
    ویرایش توسط farshidu : 2015/06/05 در ساعت 14:09
    Trade Mindfully

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید farshidu از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گیلان آواتار ها
    تشکر شده 9,758 بار در 2,145 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط BETA نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من موج 5 شما 3 تایی شمرده شده و ناقض قوانین میباشد ,
    بنده اگر بخواهم تنها این برش از نمودار را بشمارم (بدون در نظر گرفتن رفتار امواج قبل و بعد از کندل های موجود در تصویر) موج 4 را تا انتهای کندل سمت راست در نظر میگیرم و انتظارم اینست که موج 5 به سطحی برابر با موج 3(کوتاه شدگی موج 5) و یا پائینتر از موج 3 کاهش بیابد !
    ویرایش توسط گیلان : 2015/06/05 در ساعت 13:53
    هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد , مگر آنکه از درون نابود شده باشد !...ویل دورانت

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید گیلان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 55 بار در 32 ارسال

ممنون اقا فرشید
    بعد از اینکه 3-5 رو تشخیص دادیم چه حالتهایی اتفاق می افتد؟

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Fifi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 8,867 بار در 2,149 ارسال

جناب فرشید فرق الیوت با نئو ویو که آقای گلن نیلی ارائه دادن چیست؟
    میشه که کسی مستقیم بره کتاب آقای گلن نیلی رو بخونه و کتابهای معروف الیوت مثل پریچر و ماینر رو نخونه؟

20. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Rudel از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)