صفحه 10 از 52 نخست ... 7891011121320 ... آخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 511

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

منظورم چیست؟
    ببینید... کشورهایی مانند آلمان، انگلیس، ژاپن... چیزهایی دارند که در سطح کشوری مایه ی همبستگی و وحدتشان می شود... چیزهایی مانند دین، میهن دوستی، تاریخ و ... اینها باعث می شود مردم به هم خیانت نکنند، هم جهت و هم سو شوند... باعث می شود قوای داخلی کشور به جای اینکه (در جهت های متضاد با هم باشد و) همدیگر را خنثی کند (در یک سو قرار بگیرد و) هم افزایی داشته باشد و تبدیل به یک قدرت ملی شود... تبدیل به یک آرمان مشترک... تبدیل به یک روح و بدن متحد...
    این گونه است که اگر آلمان را هزار بار از هم بپاشی دوباره کشوری قدرتمند از دل آن بیرون می آید... دست کم تا زمانی که مردمی وجود دارند و این احساسات و روحیات و افکار در آنها وجود دارد...
    یعنی زنده است! از هم نپاشیده و نمی پاشد!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اما آمریکا...
    آمریکا از نظر ذاتی فاقد همچین نعمت هایی است...
    اما به صورت مصنوعی و موقت دست آویز هایی بوده که در طول تاریخش (تا کنون) آن را سر پا و متحد نگه داشته...
    نه چیزهایی از قبیل دین و آرمان مشترک و نژادپرستی و میهن دوستی و دشمن مشترک و از این قبیل موارد...
    بلکه چیزهایی مانند اقتصاد. مانند همزیستی مسالمت آمیز. مانند تلاش مشترک (البته برای آرمان های کوتاه مدت!) مانند این نظریه که «من به دولت حال می دهم و دولت هم به من حال می دهد»
    در رسانه های آمریکا خیلی تلاش برای تبلیغ میهن پرستی و افتخار به آمریکایی بودن انجام می شود... ولی من احساس می کنم این تبلیغات راه به جایی نبرده و نمی برد... من فکر می کنم در خروجی این تبلیغات چیزی در نمی آید مثل اینکه مثلا یک سرباز آمریکایی در میانه ی جنگ بیاید بگوید: من برای میهنم جانم را فدا خواهم کرد... یا مثلا یک کارخانه دار آمریکایی در میانه ی بحرانی اقتصادی بیاید بگوید: من از منافع خودم خواهم گذشت برای بقای اقتصاد میهنم... همین طور کارگران و سیاست مداران و سایر اقشار...
    از طرف دیگر خواسته/ناخواسته رسانه های آمریکایی دارند ترویج خودخواهی و رفاه طلبی هم می کنند که دقیقا برعکس سیاست بالا است...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پس به نظر من آمریکا همین الان هم مرده است و از هم پاشیده...
    ولی این موضوع باطنی هنوز ظاهر نشده...
    ولی یک جرقه ی کوچک می تواند این انبار پر از مواد مشتعله را به آتش بکشد...
    خیلی راحت! خیلی ساده...

و دلیل اینکه تا الان هم این مرگ به سراغ آمریکا نیامده این است که بحران هایی که حکم جرقه ی اولیه ی آتش سوزی را دارند هنوز به طور کامل به سراغ آمریکا نیامده...
    چیزی که آمریکا را به چالش بکشد...

چیزی قوی تر از بحران مسکن-بانک در سال های گذشته...
    یا قوی تر از تظاهراتی که بر علیه ترامپ صورت گرفت...
    یا یک جنگی که به عنوان تهدیدی جدی به داخل مرزهای آمریکا کشیده شود...

ویرایش توسط mhjboursy : 2017/02/19 در ساعت 03:21
    «محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

به نظر من اوضاع الان آمریکا مانند یک کوه پر از برف است که بالقوه بهمن را در خود ذخیره دارد... فقط منتظر یک جرقه ی اولیه است برای یک جریان سازی... و بعد ادامه ی بهمن...

منظور از بهمن چیست؟
    یعنی کاهش هر روزه ی دارایی های مردم در بورس و سبقت گرفتن از هم برای خروج از آن...
    یعنی بیرون کشیدن پول از بانک ها...
    یعنی خروج (بلکه فرار) سرمایه ها و انسان ها و مهاجرت آنها به اروپا و سایر نقاط دنیا...
    یعنی فرار سربازان از پادگان ها...
    یعنی اینکه دشمن یک پادگان را در بخشی از آمریکا گرفته باشد و هیچ سرباز آمریکایی ای جرات نداشته باشد به جنگ آنها برود...
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در این بین موانع و تقویت کننده هایی نیز وجود دارند... کشورهایی از خارج از آمریکا که منافع و موجودیت آمریکا برایشان مهم است...
    تقویت کننده مانند کشورهایی مانند ایران و روسیه و چین که بیشتر از حفظ آمریکا دوستدار تضعیف یا سقوط آمریکا هستند...
    و در مقابل کشورهایی مانند انگلستان و اروپا و ژاپن که اقتصادشان و منافعشان به شدت به آمریکا و موجودیت آن وابسته است و به شدت برای حفظ آن تلاش خواهند کرد...
    و انگلستان نشان داده که سیاست مداران خوبی دارد... و بازی هایش به راحتی قابل خواندن نیست... و خیلی در این رابطه می تواند تاثیر گذار و مهم باشد... (به شخصه سه سناریو می توانم برای انگلستان در این موضوع ببینم: 1- تلاش کامل برای بقای آمریکا و لحظه ی آخر کنار کشیدن و جدا شدن یا نابود شدن با نابودی آمریکا. 2- تلاش کامل برای بقای آمریکا و پیوسته جدا شدن به طوری که اگر مرگ کامل به سراغ آمریکا بیاید تاثیر زیادی روی اقتصاد و سیاست انگلیس نگذارد. 3- بی تفاوتی نسبت به فروپاشی آمریکا و تلاش برای ایجاد مستعمره یا همپیمان از بقایای ایالات تجزیه شده ی آمریکا)
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خود آمریکا هم می تواند کارهایی برای حفظ بقا و همبستگی اش انجام دهد...
    مانند ایجاد جنگ جدید... برای ساخت دشمن مشترک و یا در اختیار گرفتن منابع و منافع اقتصادی... (که البته یک داد و ستد پر خطر است! چه بسا اگر در جنگی جدید نتواند برتری خودش را نشان دهد و ضعفی از آمریکا دیده شود یا سربازان وادهند اوضاع بدتر شود که بهتر نشود... به عنوان مثال در جنگ های جدید خاورمیانه به خصوص در عراق آمریکا کسب منافع اقتصادی که نکرد هیچ به نظر می رسد منافعی هم از دست داد و نیز به قدرتمندتر شدن ایران و روسیه کمک هم کرد... یا در افغانستان فقط کاشت و چیزی برداشت نکرد! یا در سوریه حرف از شروع جنگ و عبور سوریه از خط قرمز شیمیایی زده شد ولی در عمل حرف ناتمام ماند...)
    در آفریقا که مستعمره ی همیشگی کشورهای مختلف بوده نیز زمینه ی جدیدی برای ایجاد مستعمره وجود ندارد... به علاوه اینکه ایران از نظر سیاسی/مذهبی/نظامی و چین از نظر اقتصادی در حال نفوذ به آن منطقه هستند... و ای بسا درآمد آمریکا از این منطقه کمتر بشود که بیشتر نشود...
    همین طور در منطقه ی خاورمیانه نیز ایران و روسیه به شدت و قدرت بسیار زیادی و با شتاب در حال نفوذ به سمت مستعمرات سنتی آمریکا هستند... به نحوی که دیگر الان می توان گفت منافع یمن و عراق به طور کامل از دست آمریکا خارج شده است...

«محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کار دیگری که آمریکا می تواند بکند ایجاد زمینه های اقتصادی قدرتمند داخلی است...
    آمریکا هنوز برترین قدرت فناوری دنیا است و شبکه اینترنت و رایانه و نرم افزار جهان را در اختیار دارد...
    همین طور هنوز اقتصاد برتر جهان است...
    و از نظر نظامی نیز در مناطق بسیار زیادی از دنیا حضور دارد که این حضور در هر لحظه می تواند برایش اقتصاد بیشتر بیاورد...

و اقتصاد به شدت مانند همیشه می تواند وحدت آمریکا را تضمین کند.

ولی باز فکر می کنم احتمال سناریوی زوال و فروپاشی آمریکا بیشتر باشد... و پیشبینی قدرتمندی هم هست.
    هم اکنون زمزمه هایی از جدایی ایالتی از آمریکا هست که هر چند من نمی دانم این موضوع ساختگی است و یا واقعی و نیز قدرت این جریان را نمی دانم و فکر هم نکنم موضوع مهمی باشد... حرف من چیز دیگری است... که این موارد می توانند در کنار آن مطرح شوند...

تا ببینیم خدا چه می خواهد...
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ناگفته نماند که اگر ایران هم در وضع فساد کنونی بماند بی تردید مرگش نزدیک خواهد بود!
    هر چند ممکن است مرزهای ایران از نظر نفوذ سیاسی/اقتصادی/نظامی فراتر از مرزهای زمان پادشاهی داریوش رود... ولی از درون خواهد مرد و فروپاشی به سراغ آن هم خواهد آمد... اگر فساد کنونی باقی بماند...
    فسادی که اکثر مردم آن را دیده اند و می دانند بسیاری از مسئولین در آن سهیم هستند...
    نحوه ی این فروپاشی هم به این گونه خواهد بود که ابتدا نیروهای انقلابی و جوانان پرشور و طرفداران دو آتشه ی نظام که عموما به خاطر دین گرد نظام را گرفته اند طرد خواهند شد و نظام را رها خواهند کرد و همین حالت باعث خواهد شد که نیروهای مخالف با تحرکات معمول خود (مانند تظاهرات سال 88) کنترل را به تدریج به دست گیرند و در نهایت جو متشنج و اوضاع آشوب خواهد شد و آن زمان دوباره باید بررسی کنیم که از دل این آشوب ها چه چیزی در خواهد آمد...

البته باز هم می گویم:
    اگر این فساد بماند و گسترده تر شود.
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مشکل بانک ها
    ========

سلام

داشتم به این فکر می کردم که چرا بین «سود پرداختی بانک ها» و «تورم اعلامی» شکاف وجود دارد؟ شکاف منفی!؟
    در حقیقت باید یک شکاف کوچک مثبت وجود داشته باشد تا بانک ها بتوانند امرار معاش کنند... ولی الان شکاف منفی است...

می خواهم این را ریشه یابی کنم...

البته اگر بانک بنگاه داری نکند و فقط بانکداری کند این تورم به هیچ وجه برایش مهم نیست... ولی در ایران همیشه بنگاه داری و استفاده از تورم روش کسب درآمد بوده...
    این جور بگویم که درستش این است که بانک بیاید یک سپرده ای دریافت کند با n درصد بعد یک تسهیلاتی بدهد با n+1 درصد... و این 1 درصد بشود سود خودش...
    ولی در ایران به تسهیلات به این چشم نگاه نمی شود... به تسهیلات به چشم یک اجبار دولتی نگاه می شود که مجبور هستند با سود کم پرداخت کنند... در عوض امرار معاش بانک ها از طریق بنگاه داری و استفاده از تورم صورت می گیرد... به این شکل که اگر یک سپرده ی n درصدی می گیرند... این را می برند می خوابانند در بخش مسکن (یا سایر بازارها) که تورمش n+1 درصد است... و این 1 درصد می شود سود بانک...
    «محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مشکل بانک ها

چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟
    (احساس می کنم) همه چیز زیر سر این وزیر اقتصاد ِ .... است.
    تا الان پول نداشتیم... پول نفتی وجود نداشت... ولی الان که پول نفت داریم از دهان رئیس بانک مرکزی و سایر نهادهای اقتصادی می شنویم که پول نفت همان خارج نگه داشته می شود! و بخشی از آن به داخل وارد می شود... خوب این جوری تورم مهار می شود... ولی آیا اینها نمی دانند بانک ها الان دارند با زیان کار می کنند؟ آیا اینها نمی دانند که سال های سال بانک ها بنگاه داری کرده اند و یک شبه نمی توانند تمام بنگاه هایشان را بفروشند؟ پس چرا این کار را می کنند؟
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 10 از 52 نخست ... 7891011121320 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)