صفحه 15 از 52 نخست ... 51213141516171825 ... آخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 511

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

❇️ با حضور وزیر کار و نمایندگان شرکت بویینگ و آسمان ایر، قرارداد نهایی خرید 60 فروند هواپیمای بویینگ 737 بین دو شرکت امضاء شد/ خبرگزاری صداوسیما
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خبرهای مهم تا امروز
    ===========

1- حمله ی موشکی ایران به خاک سوریه (داعش) تحت عنوان انتقام از حملات تروریستی تهران
    2- برکنار کردن ولیعهد عربستان توسط پادشاه کنونی (که از همان ابتدا زمزمه هایش بود.) و اندکی نزاع بین برخی شاهزادگان آنجا (گفته می شود چند تن دستگیر شده اند!)
    3- فروختن 75 هواپیمای ایرباس دیگر! (تا چندین سال دیگر ایران باید این اقساط را پرداخت کند، و به احتمال قوی تا وقتی که این اقساط پرداخت می شود ایران و آمریکا و اروپا پیمان نامه ی نانوشته ای برای تحکیم روابط خواهند داشت. باز هم تاکید می کنم روی اسلایدی که آقای ظریف نشان داد و حدس هایی که آن موقع زدیم.)
    4- زمزمه های ادغام (در مورد موسسات نظامی) که در تلگرام آمد و بعد تکذیب شد و سپس (مانند همیشه) دوباره تایید شد و دوباره عدم تایید شد و در نهایت به احتمال قوی اجرایی خواهد شد.
    در همین زمینه موسسه ی حافظ توسط بانک مرکزی به پلیس معرفی شد!
    همین طور موسسه ی کوثر مجاز ولی موسسه ی ثامن و بانک مهر اقتصاد غیر مجاز نام برده شدند! (قرار است موسسه ی ثامن و موسسه ی کوثر و بانک مهر اقتصاد تحت عنوان بانک کوثر ادغام شوند و عیسی رضایی از آن مارموز ها به نگر می رسد!)
    5- زمزمه های افزایش ملایم تورم توسط دولت (طبق پیشبینی هایی که داشتیم) دارد نواخته می شود.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

به نقل از مهدی ساسانی:

گروه انفورماتیک خبر صندوق های فروشگاهی
    خودرویی ها فروش بلوک خسگتر و گزارشاتشون
    پالایشگاهی ها خبر تعدیل های عالیشون
    سیمانی ها و کاشی ها خبر ازاد سازی موصل
    غذایی ها خبر صادرات و افزایش نرخ ها
    تک سهمها قدرت پولی که در آنها هست
    گروف فلزات رشد قیمتهای جهانی

این همه دلیل و خبر برای رشد

چرا بازار هنوز مردد است این دیگر به عدم تمرکز بر میگردد
    به موارد بالا افزایش قابل توجه حمل و نقل را هم اضافه بفرمایید.
    و مهمتر از همه این را اضافه کنید که زمزمه های کاهش نرخ سود بانکی دوباره دارد بر سر زبان ها می افتد و مسئولین باز دوباره از آوردن سود به زیر 15 درصد سخن می گویند...

نمودارها هم همگی می گویند استعداد فوووووووووق العاده ای داریم برای یک رشد عالی (دست کم یک ماهه!!!) تقریبا در تمام صنایع و نیز نمودار شاخص کل.
    «محمد حسین» هستم.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    از نگر خبری (بنیادی) هم چند تا مسئله با هم قاطی شده اند.

* سخاب
    * اعتباری ها
    * سود بانکی و وزیر جدید

از بین اینها سود بانکی تاثیرش به مراتب بیشتر است.
    ولی موضوعی که همه ی ما می دانیم این است که در کشور عزیزمان زیاد روی حرف نمی توان اطمینان کرد... باید دید در عمل از آن پول درشت ها، از آن خوب خوب ها، از سمت بانک به سمت بازار سرمایه می آید یا نه؟
    در همان متن خبری که در ارتباط با همین کاهش نرخ سود بانکی بود (جناب ایرج زحمتش را کشیده بودند در جستار جو بازار یا در اخبار) یک جایش خواندم فقط سپرده های جدید این نرخ را می گیرند یا سپرده هایی که الان در بانک هستند با همان نرخ قدیم هستند... و فقط در حالتی که از آنها برداشت شود نرخشان کاهش می یابد...

آغاز ساماندهی بازار سرمایه از سوی کرباسیان
    عصر بازار- وزیر جدید اقتصاد بعد از نامه نگاری فعالان بازار سرمایه با وی، دستور رسیدگی به وضعیت بورس و انجام تدابیری جهت رونق این بازار را صادر کرد.
    بعد از نامه نگاری جامعه سرمایه گذاران مستقل با وزیر جدید اقتصاد، مسعود کرباسیان با شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار دیداری یکساعته داشت. در این دیدار یکساعته، وزیر اقتصاد علاوه بر دریافت گزارش آخرین وضعیت بورس و ابزارهای جدید آن، دستور داد اقداماتی که می تواند منجر به رونق بازار سرمایه شود، در دستور کار قرار گیرد.
    در این میان فعالان بازار سرمایه، دیدرا یک ساعته وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس را زمینه ساز اتفاقات مثبت و اثربخش برای بازار سرمایه تفسیر کرده و براین باور که این رویداد می تواند نشان از اولویت داشتن توسعه بازار سرمایه داشته باشد.
    در حرف که طرف خیلی باحال است.
    ببینیم در عمل چه می کند.

ببینید...
    همان طور که عرض کردم اینها وزن دارند... و وزن نرخ سود بانکی بیشترین وزن را دارد...
    به این معنی که اگر کلی سخاب و اورا... در بازار بریزند ولی از آن طرف سود بانکی را واقعا 10-15 درصد بکنند باز برای ما خوب است و رشد خوبی را در بورس شاهد خواهیم بود...

===========

خبرهای خوشی دارد از طرف وزارت اقتصاد جدید می رسد... ولی باز هم تاکید می کنم... در عمل باید دید جهت گیری ها چگونه است؟
    هر گاه حجم داد و ستد های روزانه ی بورس بالا رفت می فهمیم که دولت واقعا در عمل کاری کرده که سپرده گذاران کله گنده را متقاعد کند به بازار برگردند...

===========

وزیر اقتصاد:
    هر چند اوراق خزانه چاپ شده بود اما در بازار سرمایه مورد خرید و فروش قرار نمی گرفت و در سود بانک ها نیز تاثیر گذاشته بود و عملا از کاهش نرخ سود جلوگیری می کرد.

? از هفته آینده اجازه نقل و انتقال این اوراق در بازار ثانویه صادر خواهد شد.
    ?به طور حتم تعامل با سیستم بانکی اثرات مثبت خود را در بورس خواهد داشت.
    گمان نکنید این موضوع چیز خوبی است ها!
    این موضوع زهرش را ریخت... زهری که باید می ریخت را ریخت... یعنی تاثیر 30-40 درصد سود...
    و از این به بعد هم مانند اخزا زهرش را خواهد ریخت... یعنی با تاثیر 20 درصدی اش...
    یک نفر در تلگرام دیدم می گفت بدبخت آنهایی که خریده اند و از این جور حرف ها... (اگر اشتباه نکنم مهدی ساسانی بود) اتفاقا اکنون یک بهشتی برای آنها که این اوراق را خریده اند ایجاد خواهد شد! چرا که اوراقی که با 40 درصد زیر قیمت خریده بودند را دو روز دیگر با 20 درصد می فروشند... یعنی چه؟ یعنی دو روزه 20 درصد سود می کنند! 20 درصد سود بدون خطر! (و من از بی تحلیلی آنکه این را نوشته بود تعجب می کنم...)
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

داشتم بخش هایی از خلاصه سخنان آقای شاپور محمدی را می خواندم که مربوط به همان هفت هشت روز پیش است...
    دو نکته در صحبت هایش وجود داشت:
    1- اینکه نرخ های اوراقی که جدید منتشر می شود قرار است با نرخی اصلاح شده باشد. (یعنی گفت که داریم صحبت می کنیم که این جور بشود...)
    2- اینکه اوراق جدید به این زودی ها منتشر نشود و زمانی منتشر شود که اوراق قبلی منقضی شده باشند.

اگر این جوری شود چه گلستانی شود بورس!
    «محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

تدبیر و امید نام تاییک میباشد ولی من را یاد دروغ گویی می اندازد !!

بانک ها معضل اساسی اقتصاد کشور هستند

چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۹

خوانساری با بیان این که اگر چند روز ورودی هربانک یا موسسه ای را قطع کنند مشکلات بانکی خودش را به راحتی نشان می دهد زیرا طی

سال های گذشته سرمایه بانک ها از بین رفته و نقدینگی مردم در بانک ها هم یا نیست یا سوخت شده است

بهترین دانش آن است که سودمند باشی

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده اند:

چند وقت پیش صحبت از یک فاینانس عالی از کره جنوبی بودیم (اگر اشتباه نکنم به ارزش 8 میلیارد دلار) که در ارتباط با صنایع نفت و گاز و پتروشیمی بود. (پیدایش کردم: اینجا)
    امروز هم یک خبر خوب از قرارداد 10 میلیارد دلاری فاینانس چین برای پروژه های عمرانی و تولیدی آمد.
    بالاخره اگر خدا بخواهد بعد از 4-5 سال انگار واقعا برجام واقعی دارد صورت می گیرد!
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/09/15 در ساعت 00:34
    «محمد حسین» هستم.

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

چند وقت پیش صحبت از یک فاینانس عالی از کره جنوبی بودیم (اگر اشتباه نکنم به ارزش 8 میلیارد دلار) که در ارتباط با صنایع نفت و گاز و پتروشیمی بود. (پیدایش کردم: اینجا)
    امروز هم یک خبر خوب از قرارداد 10 میلیارد دلاری فاینانس چین برای پروژه های عمرانی و تولیدی آمد.
    بالاخره اگر خدا بخواهد بعد از 4-5 سال انگار واقعا برجام واقعی دارد صورت می گیرد!

برجام واقعا دارد ایجاد می شود. (البته الان نه 5 سال پیش.)
    ایرباس ها و بوئینگ ها و عدم دخالت قوی آمریکا در خاورمیانه و اینک فاینانس ها. این ها نشانه ی برجام هستند. (و همان طور که عرض کردم ما به حرف ها کاری نداریم و فقط عمل ها برایمان مهم است. عمل هایی که حالت بازگردان سریع هم نداشته باشند.)
    سیف (رئیس بانک مرکزی) هم گفته بود صفی از فاینانس ها در راه است... (البته حرف است و ما کاری نداریم ولی تا اینجا سه تا از اینها درست شده)

در گفتگو با مهر عنوان شد؛ جزییات فاینانس یک میلیارد یورویی اتریش برای ایران

شناسهٔ خبر: 4093672 - پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
    اقتصاد > بانک و بیمه وبورس

یک مقام مسئول در نظام بانکی از امضای قرارداد فاینانس یک میلیارد یورویی اوبر بانک اتریش برای ایران تا دقایقی دیگر خبر داد و گفت: اولین فاینانس اروپایی پس از ۱۵ سال برای ایران گشایش می شود. یک مقام مسئول در نظام بانکی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: قرارداد فاینانس یک میلیارد یورویی اوبر بانک اتریش تا دقایقی دیگر در وین امضا می شود. وی افزود: این اولین فاینانس اروپایی برای ایران پس از ۱۵ سال است که به منظور تامین مالی بخش تولید و پروژه های ایران گشایش می شود. ای مقام مسئول در نظام بانکی تصریح کرد: ۱۲ بانک ایرانی مسئول اجرای فاینانس یک میلیارد یورویی اتریش هستند. این خبر متعاقبا تکمیل می شود.

«محمد حسین» هستم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادم رفت قائله ی استقلال کردستان را از عراق در اینجا منعکس کنم. خبر مهمی بود که الحمد لله ختم به خیر شد. (بارزانی: حاضریم طرح جدایی کردستان از عراق را دو سال به تعلیق درآوریم)

ولی حاشیه ای که از خود متن مهمتر بود این بود که در این قائله که پیشبینی می شد اکثر به اصطلاح جامعه ی جهانی (یعنی انگلیس و آمریکا و فرانسه و قدرت های بزرگ) از این قائله حمایت کنند و وضعیتی مانند داعش یا مانند زمان تجزیه اوکراین ایجاد کرده بودند را پی گیری کنند...
    ولی در عین ناباوری نه انگلیس و نه فرانسه و نه کانادا و نه هیچ کدام از کشورهایی که سابقا بر علیه ایران موضع گیری می کردند در این جریان مداخله نکردند!!!
    حتی آمریکا! که این فوق العاده عجیب است... تنها کسی که از این قائله حمایت کرد رژیم صهیونیستی بود.
    ابتدا من با خودم گفتم شاید به خاطر اینکه نمی توانند به کردستان عراق از نگر تسلیحاتی کمک کنند از خیرش گذشته اند...
    ولی بعد با خودم مرور کردم که خیلی مواقع بوده که آنها از نگر تسلیحاتی نمی توانسته اند کاری بکنند ولی از نگر رسانه ای دایه مهربان تر از مادر شده اند و دستاویزی پیدا کرده اند برای فشار سیاسی و گرفتن امتیاز...
    البته بی بی سی پرشین و وی او ای فارسی مقداری روی این قضیه کار کرده... ولی هیچ دیپلماتی در این موضوع صحبت جدی نکرده.
    به هر حال این یک موضوع بسیار عجیب است که به عنوان بخشی مهم از پازل در گوشه ی ذهنمان نگه می داریم.

======================

همان طور که می دانید پیشبینی های ما از گذشته این گونه بود که قرار است شیر عربستان را بدوشند و قدرت ایران را در منطقه به میزانی بپذیرند. و نیز پیشبینی کرده بودیم که ترکیه روی اصلی اش با ما باشد و در وسط کار این را نشان دهد.
    گمان کنم اکنون به نقطه ای رسیده ایم که بتوانیم بگوییم چرخش ترکیه تقریبا دارد آشکار می شود. (البته از همان زمان که با روسیه و ایران نشست برگزار کرد مقداری این مورد مشهود شد...)
    اما در خصوص عربستان یک سری ریز موج دارد ساتع می شود:

* فرانسه در صدد رسیدن به راه‎حل مناسب برای انجام تحقیقات بین المللی مربوط به جنگ یمن

* موافقت سازمان ملل با اعزام هیئت تحقیق درباره جرائم جنگی به یمن
    * درخواست صلیب سرخ برای بازگشایی فرودگاه صنعا

سازمان ملل: حل بحران یمن از راه نظامی ممکن نیست

عفو بين الملل: ائتلاف عربی به رهبری سعودی در يمن مرتكب جنايات جنگی شده است

ماجرای باج گیری ترامپ از عربستان و قائله ی قطر هم که به عنوان موج اول بزرگ این قائله می توان حساب کرد... (میزان زمان گذشته از جنگ یمن/عربستان و میزان ذخایر ریالی عربستان را هم می توانیم به عنوان حجم داد و ستدها در نگر بگیریم! )
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 15 از 52 نخست ... 51213141516171825 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)