click to register

صفحه 17 از 17 اولیناولین ... 714151617
نتایج از شماره 161 تا 161 از مجموع 161

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

کاربر ویژه بورسی mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    7,430
    تشکر شده 20,697 بار در 6,788 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

همین جوری
    =======

رویاهای سرمایه گذاری در فناوری در مقیاس جهانی
    ==============================

خیلی زود باید خیلی از آن چیزهایی که در فیلم های علمی تخیلی می دیدیم را در عمل مشاهده کنیم...
    در فیلم های تخیلی لوح هایی مانند تب لت های کنونی دستشان می گرفتند و کارهایی با آن می کردند و جام جم داشتند... اکنون داریم همان را خیلی راحت می بیینم...
    چند نقطه فناوری هست که هنوز عقب مانده و اگر رشد کند یک باره جهش هایی خواهیم داشت...

یکی اش فناوری هسته ای است. کلا انرژی منظورم است. که بهترین نوع آن انرژی هسته ای است. انرژی هسته ای اگر بتواند وارد ابعاد کوچک بشود دیگر چیزی به نام انرژی ناشی از نفت و خورشید و باد و ذغال و جزر و مد و ... نخواهیم داشت. (و این دلیل اصلی مخالفت آمریکا و قدرت های جهان با انرژی هسته ای ایران است. چون آینده (اقتصادی) جهان یعنی انرژی هسته ای.)

من اگر انسان بسیار متمولی بودم اکثر سرمایه ام را صرف بهینه سازی و بهبود این عقب ماندگی فناورانه می کردم.

(و اگر این موضوع به نگر شما غیر ممکن و خنده دار می رسد باید عرض کنم زمانی نه چندان دور ماشین هایی بود به وسعت یک زمین فوتبال که با آبهای یک رودخانه خنک می شد و اسمش «رایانه» بود و عملکردش بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار کمتر از گوشی های همراه شما بود! بسیار کمتر از یک تراشه ی نیم میلی متر مکعبی امروزی!)

منطقه دیگری که اکنون از نگر فناوری ضعف بسیار بزرگی دارد فناوری ذخیره سازی داده ها است... فلش ها، رم ها، حافظه های بسیار سریع کش و از همه هم بدتر و ضایع تر دیسک های مغناطیسی با عملکردهای فیزیکی/مکانیکی! اینها نقطه ضعف بزرگی پیش روی جهش آینده ی مغزهای الکترونیکی است که اگر من پول هنگفتی داشتم حتما به سمت سرمایه گذاری روی اینها حرکت می کردم.

باز هم دوست دارم از این فرصت های سرمایه گذاری ملی/بین المللی بگویم...
    در آینده احتمالا زمین به سمت گرما و آلودگی حرکت می کند... فناوری هایی که در این خصوص گسترش پیدا کنند به شدت مورد استقبال خواهند بود... مثلا فناوری ای که بتواند گرمای معمولی هوا را به الکتریسیته تبدیل کند (الکتریسیته اش مهم نیست! بیشتر مهم گرفتن گرمای هوا است! ) (اگر غیر ممکن می دانید باید بدانید همین الان پیزوالکتریک ها تقریبا کاری مشابه انجام می دهند.) یا فناوری ای که با آن بتوان پالایه (Filter) هایی با ابعاد بسیار بزرگ ساخت برای ممانعت از ورود هوای آلوده به شهر ها... یا فناوری ژنتیک برای رشد دادن سریع درختانی که بتوانند آلودگی ها را ببلعند! و یا در شرایط بی آبی و بد آب و هوایی رشد زیادی کنند و برگ های بسیار زیادی بسازند...

اینها اقتصاد آینده است.

موارد دیگر:
    ساخت پردازنده (سی پی یو) است. (کشورها مطمئنا نمی توانند تسلیحاتشان را یا قطارها و هواپیماها و تجهیزات بزرگشان را با پردازنده های غیر open source بسازند! برای همین هر کشوری که بخواهد در آینده مستقل باشد باید یک کارخانه در این خصوص داشته باشد... و شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند حتی اگر موفق شوند یک پردازنده ی معمولی بسازند به قیمت بسیار عالی ای می توانند به کشورها بفروشند...
    ساخت روبات های همه کاره در ابعاد ریز و متوسط و بزرگ و غول پیکر...
    سرمایه گذاری در شرکت های کارخانه ساز!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 17 از 17 اولیناولین ... 714151617

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 2 نفر از این موضوع دیدن می کنند (1 عضو و 1 مهمان)

1. davoo

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •