صفحه 28 از 52 نخست ... 182526272829303138 ... آخرین
نمایش نتایج: از 271 به 280 از 511

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

از تلگرام از صرافخانه:
    ✅ میزان ارز قابل نگهداری توسط هر شخص بر اساس دستورالعمل صادره توسط بانک مرکزی در تاریخ 21 فروردین 1396 حداکثر 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها بوده و در صورت کشف میزان بیش از آن در اختیار هر شخص، با مرتکب بر اساس قانون برخورد خواهد شد.
    تمام اشخاصی که سابقاً اقدام به خرید ارز به صورت اسکناس کرده اند و در تاریخ صدور این اطلاعیه بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن ارز در اختیار دارند، حداکثر تا پایان ماه جاری نسبت به سپرده گذاری ارز در بانک های مزبور یا فروش آن به بانکها اقدام کنند. بر اساس بخشنامه مورخ 1396.12.26 بانک مرکزی، در صورت سپرده گذاری ارزی در بانک ها، سود ارزی بر اساس مقررات بانک مرکزی به سپرده¬های مزبور پرداخت خواهد شد. بازپرداخت اسکناس به سپرده گذاران ارزی در صورت مطالبه آنها تضمین می شود.
    یک صحبتی از روحانی یادم می آمد که دیروز در تلگرام دیدم... می گفت این که با «دستور» نرخ ارز را فلان مقدار بکنید صحیح نیست و اقتصاد دستوری فلان است و ....
    همین چیزها را ما از این آدم و دولتش دیدیم که باعث شد این جستار را افتتاح کنیم...
    از همان روز اول تابلو بود که همچین آدمی است...
    یکی دو نمونه هم نیست... بسیار در ذهن داریم همه ی ما که این دولت و به خصوص شخص آقای روحانی چقدر از این کارها کرده... (و متاسفانه دردناکترینش هم همان سال 1392 بود.)
    هیچ کدام از روسای جمهور سابق را به یاد ندارم این گونه رفتار کرده باشند... حتی آقای احمدی نژاد هم که چند بار شد که یک چیزی می گفت بعدا برعکسش عمل می کرد از روی موزی_گری و کلک نبود... (از روی بی عرضگی اش بود! ) ولی این آقا کاملا مشخص است که... قشنگ زل می زند به دوربین و می پیچد به بازی... کاملا مشخص است... یعنی با مردم خودش یک رنگ نیست... (بگذریم از اینکه بی عرضگی هم یک عالم دارد...) و این موضوع دردناک است.
    بگذریم... من در ابتدای جستار قصدم انتقاد از دولت بود و سپس مسیر جستار را تصمیم گرفتم به سمت این پیش ببرم که در آن وضعیت عمومی صنایع و اقتصاد کشور و جهان و کلا مسائل کلان اقتصادی بررسی شود... ولی هر از چند گاهی که از این چیزها می بینم دوباره داغ دلم تازه می شود و دلم می گیرد.

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

به هر مسافر 500 دلار تخصیص می دهند انگار...
    خوب... مسافر با این 500 دلار چه کند؟
    هزینه های خارج از کشور 500 دلار است؟
    حالا گیریم 500 دلار...
    اگر یک نفر بیشتر خواست چه؟ اصلا ترسید یک وقت کم بیاورد دوست داشت چپش پر باشد...
    ببینید... فساد از همین جاها آغاز می شود...

یعنی خود قانون دارد به مسافر می گوید تو باید زیرآبی بروی و ارز بالای 42000 ریالی تهیه کنی!
    حالا فساد خیلی گسترده تر از این است...

فرض کنید یک پتروشیمی ارزهای خارج از کشورش را برد همان جا و یک جنسی خرید و آمد ایران و آن جنس را به دلار بالای 42 هزار ریال فروخت...

همه اش فساد می شود...

دوستان کسی توانسته دلار 42000 ریالی (یا برابر سکه اش) بخرد؟ حتی محدود و با کارت ملی؟
    اگر خریده بگوید ببینیم چگونه بوده.

اکنون داشتم بررسی های آقای هلالات را گوش می دادم...
    بدم آمد...
    چقدر ضعیف بود...
    پیش تر هم یکی دو پرونده ی صوتی از ایشان گوش داده بودم...
    کلا به نگرم ضعیف آمد...

من مثلا خیر سرم جستار «کارگاه» را تعطیل کردم که کمتر بنویسم.... ولی با این اوضاع بیشتر دارم می نویسم....

آقای پایدار در اینستاگرامش مسابقه گذاشته! 20 میلیون ریال هم جایزه اش است... (البته نوشته بود از 21 ام... نمی دانم امروز هم حساب است یا نه؟) دوستانی که تمایل دارند شرکت کنند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تاثیر ارز روی بازار سرمایه

چند مدل تاثیر دلار روی بورس را عرض کردم یکی دو تایش یادم رفت... اضافه می کنم:
    دلار که بالا می رود:
    1- در
    میان مدت نمادهای صادراتی منتفع می شوند.
    2- در
    میان مدت نمادهای وارداتی متضرر می شوند.
    3- در
    کوتاه مدت ارزش کل سهام کاهش می یابد. مانند هر کالای دیگر که به ریال حساب می شود. (یعنی امروز هر چیزی دست شما باشد که به ریال باشد ارزشش در برابر کسی که همان مقدار امروز دلار دستش است و قرار است فردا آن را تبدیل به ریال کند و بیاید همان کالا را بخرد کاهش پیدا کرده) (این خودش یک عامل روانی و بهمنی هم ایجاد می کند در بین سهامداران)
    4- در
    میان مدت قیمت تقریبا کل سهام افزایش می یابد. مانند زمین و خانه و خودرو که پس از رشد ارز به واسطه ی رشد تورم قیمتشان زیاد می شود.
    5- در
    میان مدت قیمت یک سری نمادها که افت کرده بود (وارداتی ها) افزایش می یابد به واسطه ی تصویب نرخ فروش جدید شرکت ها.
    6- (چیزی که یادم رفته بود و مهم بود این بود که) در
    کوتاه مدت قیمت کل سهام به شدت کاهش پیدا می کند به علت اینکه بخش زیادی از مردمی که در حوزه ی بورس کار می کنند (با خرید و فروش ارز هم آشنا هستند! و) پولشان را از بورس خارج می کنند و با آن دلار می خرند. (و از قضا مهمترین عامل در شکل گیری قیمت ها هم همین خریداران خرد حقیقی هستند که روزمعامله گر (Day_Trader) هستند. (مانند خودمان) و اگر آنها پولشان را خارج کنند یا پول بیاورند به بازار، افت/رشد قیمتی ملموسی در سهام شاهد خواهیم بود.)
    7- در
    میان مدت باز دوباره همین مورد شش برعکس می شود و ارزها به ریال دوباره تبدیل می شود و بورس را بالا می برد.

برای همین بود که ما تعجب کردیم چرا مردم ریخته اند فولادی و پالایشی می خرند! (چون کوتاه مدت یا باید دیوانه باشی یا باید مطمئن باشی که دلار دیگر رشد نمی کند و ثابت می ماند... (چرا که... باز هم تاکید می کنم... رشد این گونه سهام باید در میان مدت باشد و از طرف دیگر در کوتاه مدت هم پول از همین سهام خارج می شود که دلار بخرد و هم اینکه ارزش سهام به واسطه ی رشد دلار از بین می رود!) و گفتیم که این حرکت جدید است و برای ما سابقه نداشته...) در کوتاه مدت با رشد دلار، بازار سرمایه باید بریزد. در حالت عادی!

در بالا ما شش مورد تاثیر دلار بر بازار سرمایه را عرض کردیم... ولی دقت کنید که اینها حدودی است! یعنی ما همین جوری گفتیم میان مدت... ولی معلوم نیست میان مدت چقدر باشد و نیز این میان مدت هایی که ذکر کردیم همه با هم برابر هم نیست! و از حیث اندازه هم که مطمئنا همه ی اینها با هم برابر نیستند و حتی روی نمادهای مختلف با هم برابر نیستند و باید یک بنیادی کار بنشیند حساب کند ببیند روی هر صنعتی و هر نمادی این عوامل چقدر تاثیر می گذارد...
    چیزی که بالاجمال بتوان گفت این است که
    در کوتاه مدت (مثلا تا یک هفته پس از آخرین روز رشد دلار) باید بازار سرمایه بریزد و در میان مدت (مثلا از دو هفته بعد از آخرین روز رشد دلار تا مثلا چند ماه پس از آن) باید بازار سرمایه رشد کند...
    «محمد حسین» هستم.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آیا دولت می تواند مردم را مجبور کند که بیش از 10 هزار دلار نفری نداشته باشند؟
    آیا احتکار کنندگان و دلالان می توانند یک عالم کارت ملی از مردم بگیرند و به نام دیگران دلار بخرند؟
    آیا مافیای ارز در کوچه پس کوچه های شهر ایجاد خواهد شد؟
    آیا دولت خودش دوباره می داند و خواسته که دلار دو نرخی شود؟

آیا این کار دولت ربطی به بانک ها ندارد؟ در بانک ها همان گونه که گفتیم 60 درصد تورم ایجاد شده بود و گفتیم چند راه وجود دارد... (خاطرتان هست؟؟؟؟)
    گفتیم یا باید این تورم به عموم جامعه گسترش پیدا کند...
    یا باید دولت کلک بزند... (خاطرتان هست؟)
    اکنون آیا دولت کلک زده؟ چقدر از آن تورم به نگر شما با این بازی از بین رفت؟
    اگر این کلک درست باشد باید خیلی خیلی زود منتظر باشیم که این بازی (دقیقا مانند سال 1392) به بورس هم بیاید و یک سری را بیاورند در بورس شهید کنند. ان شاء الله. اگر شد بعدا از آن نوشته ام یک نقل قول می گیرم...
    البته در مسکن هم باید یک بار این قتل عام را انجام دهند! (اموال مازاد بانک ها که همیشه از آن سخن گفته ایم!)

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    در بالا صحبت های آقای سیف بود...

امکان این هست که دولت روحانی بخواهد همان کار احمدی نژاد را بکند و ابتدا قیمت دلار را کشیده بالا تا مردم بیایند بخرند و بعد خالی کند... (یعنی همان راه کاری که در یکی دو ارسال پیش در باره اش صحبت کردیم!) ولی تنها جایی هم که دولت می تواند آن تورم مخفی درون بانک را از بین ببرد در مسکن و بورس (سهام) است که دست دولت باز است و در هنگام عرضه حرف ها برای گفتن دارد... ولی در مورد طلا و ارز مطمئنا دولت کم می آورد و نمی تواند پاسخگوی سیل سپرده های متورم شده باشد!

ویرایش توسط mhjboursy : 2018/04/10 در ساعت 13:05
    «محمد حسین» هستم.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

این بحث رژیم صهیونیستی و آمریکا و روسیه و ایران در سوریه هم جدی است ها! (البته خیلی جدی نیست! می گویند قرار است آمریکا و انگلیس و ... بیایند در سوریه جنگ کنند... ولی حرف است... این بخشش حرف است ولی پاسخی که ایران و روسیه باید به حمله به تی4 بدهند دیگر حرف نیست! یک مقدار ترسناک هم هست! ولی خیلی بعید است به جنگ عظیم ختم شود... به خصوص اکنون که ترامپ باید/دارد از سوریه می رود... و همان گونه که عرض کردیم اگر قرار بود کاری بکنند زمان اوباما یا بوش کرده بودند... یا در اوایل ترامپ... و خبر بسیار بسیار بزرگی (مانند جنگ جهانی یا جنگ همه جانبه با ایران) نخواهد بود.)

ویرایش توسط mhjboursy : 2018/04/10 در ساعت 14:32
    «محمد حسین» هستم.

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

برای اینکه شمار نوشته ها زیاد نشود از این به بعد تلاش می کنم چندین نوشته ی بعدی را هم در همین نوشته جا دهم.

بانک مرکزی:مردم در مقابل صرافی‌ها تجمع نکننددلار فقط به متقاضیان قانونی تعلق می‌گیردخرید و فروش ارز با هدف مبادله در بازار آزاد و خارج از سیستم بانکی جرم محسوب می‌شود
    ?نوبخت:?این نرخ قابلیت تغییر دارد ?اطمینان می‌دهم دیگر شوک و نوسان ارزی نداریم
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اخبار مرتبط با سوریه

1. نماينده روسيه در شوراى امنيت: امريكا-بريتانيا-فرانسه قصد دارند در سوريه با ما درگير شوند!
    2. به امريكا هشدار داديم كه دخالت نظامى يا حمله موشكى به سوريه منجر به "واكنش كشنده" از جانب ما خواهد بود
    3. نماینده آمریکا در شورای امنیت: ?ما به حمله شیمیایی در سوریه پاسخ خواهیم داد، چه با مصوبه شورای امنیت چه بدون آن!
    4. ?نماینده فرانسه در شورای امنیت دولت سوریه را عامل حمله شیمیایی در دوما اعلام کرد و ایران و روسیه را حامیان دولت سوریه خواند. /المیادین
    5. سی‌ان‌ان گزارش داد ناو آمریکایی «دونالد کوک» با ۶۰ موشک تام‌هاوک در ۱۰۰ کیلومتری بندر طرطوس در غرب سوریه مستقر شده است
    6. ?رویترز به نقل از مقام ها وکارشناسان آمریکایی:دولت ترامپ درپی جلب نظر چند کشور اروپایی و خاورمیانه ای برای حمله چندملیتی به سوریه است و پایگاه هوایی الضمیر یا حمیمیم از اهداف احتمالی است
    7. ترامپ: ?امشب یا در مدت زمانی کوتاه به حمله شیمیایی در شهر دوما سوریه واکنش نشان خواهیم داد
    8. شبکه الجزیره از پرواز گسترده جنگنده‌های روسی و سوری بر فراز آسمان حمص خبر داد

اخبار مرتبط با نرخ ارز

1. ?‏لاریجانی خطاب به سیف :چرا این تصمیمات را الان گرفتید؟ چرا گذاشتید کار به اینجا بکشد. پاسخ سیف : چون می‌خواستیم یورو را جایگزین دلار کنیم. به رهبری پیشنهاد کردیم یورو جایگزین دلار شود چرا که دلار نقشی در مبادلات خارجی ما ندارد و ایشان هم از این موضوع استقبال کردند. ?یورو جایگزین دلار می شود و به عنوان ارز گزارشگری خواهد بود و هم اکنون اقدامات لازم در این خصوص در حال انجام است. این مدل به ما ابزار لازم را می دهد که به موقع ر مقابل التهاب آفرینی‌ها مقاومت کنیم. (خوب... چند تا نکته... کی این تصمیم گرفته شد؟ چرا زودتر تصمیم گرفته نشد؟ این پاسخ چه ربطی به پرسش آقای لاریجانی می تواند داشته باشد؟ )
    2. علاوه بر این التهابات بین المللی و کسری اسکناس در سه ماهه آخر سال باعث شد تا این طرح به تاخیر بیفتد
    3. ?آنچه که باعث نگرانی است حجم بالای نقدینگی است که تا این لحظه اثر آن بر بازارها کنترل شده است. (باز هم نگاه کنید! این آقا هم مانند آقای شاکری خیلی کوتاه این را گفت و رد شد... در حالی که تمام مسئله همین است!)? بانک مرکزی اعلام کرد: حجم نقدینگی در پایان بهمن ماه 96 به بیش از 14 تریلیون ریال رسید که از ابتدای سال، 18.8 درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، 23 درصد رشد دارد
    4. ?آنچه که می‌تواند تاثیر زیادی در نرخ ارز داشته باشد از عامل غیر بنیادین است و عواملی است که اقتصادی نیست و آن عدم اطمینان نسبت به آینده است. ?اگر در هر کشوری با هر میزان از ذخایر ارزی نگرانی ایجاد شود مقاومت ها در بالاترین سطح هم ایجاد مشکل می کند.
    5. ?ما به دلیل مشکلات ارتباطات بانکی از صرافیها استفاده می کنیم.
    6. ? مبنای تمام ارزش گذاریها در سکه نیز 4200 می شود.
    7. قرار است سامانه جدیدی ایجاد و تمام ارزهای ورودی کشور از نفتی و غیر نفتی در سامانه وارد شود.?قرار است مصارف ارزی در سامانه پاسخ داده شود و البته کشور در وضعیت تعادل است. قرار است نیاز های وارداتی طبقه بندی و اولویت بندی شود و البته ردیفی نیز برای سایر در نظر گرفته شده است. تمامی بخش ها متناسب با توان ارزی تامین می شوند. ?نیازهای وارداتی را طبقه‌بندی می کنیم و با توجه به وضعیت ارزی کشور براساس اولویت ارز پرداخت می‌کنیم، سایر اقلام نیز در صورتی که منابع ارزی اجازه دهد تامین می‌کنیم که این مدل امکان می دهد توزیع ارز ضابطه‌مند شود ?تمام صادرکنندگان موظفند ارز حاصل از صادرات را به جز مواردی که صرف واردات توسط خود، بازپرداخت بدهی ارزی و یا سپرده گذاری می کنند، از طریق سامانه نیما به بانک ها و صرافی های مجاز بفروشند.
    8. ?برخی پیشنهاد ایجاد جذابیت در بازار سپرده ها را می دهند که این اقدام به نفع اقتصاد کشور نیست. در این فضا باید تصمیم بگیریم که تسلط خود را بر شرایط ارز کشور محرز کنیم و متناسب با فضا و گشایش ها و محدودیت ها انعطاف پذیر باشیم
    9. ?براساس بررسی‌ها تعادل لازم در منابع و مصارف ارزی کشور وجود دارد و در این فضا نباید نرخ نوسان داشته باشد.
    10. ?جای پای دخالت خارجی‌ها در بازر ارز وجود دارد و کشورهای اطراف در پی التهاب‌آفرینی در بازار هستند؛ بنابراین در کشور باید تنها یک صدا باشد که آرامش و ثبات از آن ناشی شود.
    11. ?نرخ ۴۲۰۰ تومان منطقی است و با شاخص‌های اقتصادی همخوانی دارد و این نرخ قرار نیست ثابت بماند و با تغییر شاخص‌های اقتصادی تغییر می‌کند. (این که تغییر می کند معقول است...)?نرخ مبادله‌ای دیگر وجود ندارد و نرخ مبادله‌ای و سامانه سنا هر دو ۴۲۰۰ تومان خواهد بود که با این نرخ همه نیازهای منطقی کشور تامین می‌شود.
    12. ?تعداد صرافی‌های مجاز ممکن است کاسته شود و در مورد صرافی‌های غیرمجاز نیز با نیروی انتظامی هماهنگی کرده‌ایم تا جمع‌آوری شوند.
    13. ?نرخ سکه باید تعدیل شود.?امروز در باره قیمت سکه تصمیم لازم را می گیریم، مبنای ارزش گذاری ما همان 4200 تومان قیمت دلار خواهد بود.نرخ سکه کاذب است.
    14. ?با بخشنامه به نظام بانکی اعلام کرده ایم که بانک ها برای جمع آوری منابع ارزی همه تلاش خود را انجام دهند و در سویی دیگر از آن جایی که بخشی از ارز در بخش خانواده ها وجود دارد سپرده ارزی می تواند با جذب آنها، وضعیت فعلی را بهینه کند
    15. بانک مرکزی: مردم در مقابل صرافی‌ها تجمع نکنند دلار فقط به متقاضیان قانونی تعلق می‌گیردخرید و فروش ارز با هدف مبادله در بازار آزاد و خارج از سیستم بانکی جرم محسوب می‌شود.
    16. در صورت کشف میزان بیش از ۱۰ هزار یورو در اختیار هر شخص، با مرتکب بر اساس قانون برخورد خواهد شد.
    17. ?دولت سرانجام بعد از ۷ ماه تاخیر در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم، اعلام کرد که توان پرداخت بیش از ۱۳۰۰ تومان در هر کیلوگرم برای خرید گندم کشاورزان را ندارد.

احتمالا دولت آن قدر روی دلار 42000 ریالی و بحث قاچاق بودن سرمایه گذاری روی دلار تاکید می کند تا تمام سرمایه هایی که پیش از این وارد این حیطه شده بودند بیایند دلارهایشان را (با زیان) به دولت تقدیم کنند.
    توجه بفرمایید که مسئله ی اصلی بانک ها بود و تورم قایم شده ی 60 درصدی...
    توجه بفرمایید که هر بار که پول از توی بانک بیرون می آید و دوباره بر می گردد توی بانک یک چند درصدی زیان/جریمه می دهد!!! (در همین تبدیل حساب های 15 درصدی به 20 درصد هنگام برداشت پول چند درصد زیان از سپرده گزاران گرفتند... این بار هم اگر کسی آن 15 درصدش را در آورده باشد گذاشته باشد در دلار باز چند درصد جریمه داده!) تمام این موارد همین جور از آن 60 درصد کم می کند... (البته در صورتی مستقیم می توانستیم این جمع و تفریق را انجام دهیم که کل سپرده ها می آمد بیرون و دوباره بر می گشت داخل بانک...)

کاری که من می خواهم بکنم ولی نمی کنم: می خواهم صبر کنم التهاب دلار و زر کاهش یابد و دولت ضربه ی کوتاه مدت خودش را بزند سپس بروم سراغ زر و دلار... و روی آنها سرمایه گذاری کنم...
    ولی چه کنم؟ که بلد نیستم و با ساز و کارهایش آشنا نیستم و در کل باز هم این بار مانند همیشه نمی توانم از این پیشبینی استفاده کنم.
    سکه اگر زیر 15 میلیون ریال بیاید سرمایه گذاری خوبی است...
    البته... از طرف دیگر این موضوع بلند مدت است! و ما کارمان کلا کوتاه مدت است... ولی باز با این حال بهترین گزینه انگار آتی سکه است که با آن هم آشنایی ندارم... متاسفانه... مگر اینکه کلا این یکی دو هفته را وقت بگذارم و بروم یک حساب آتی باز کنم و درباره اش مطالعه کنم و ... که باز هم متاسفانه چون می خواهم تمام انرژی ام را روی چیز دیگر بگذارم نمی توانم.
    پس اصلا بهتر است این جستار را هم مانند جستار کارگاه ترک کنم. (البته نه اینکه ببندمش... چون حالا حالا ها اینجا کار دارد...)
    پس دوستان، فعلا بدرود.
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

می خواهم ننویسم ولی نمی شود...

خلاصه نگر در مورد سوریه و آمریکا و روسیه:
    این طرح از دید واقعی هیچ چیز نیست و پشیزی نمی ارزد و هدفش تنها ملتهب کردن بازار اقتصادی/سیاسی دنیا است. ولی همان گونه که داریم می بینیم به شدت بازار واکنش منفی نشان داده. و باید هم بدهد و باز هم هست...

اونی که میخواد بزنه، نمی گه، می زنه!
    اونی که میگه می زنم، نمی زنه، اهل زدن بود نمی گفت!

این دادار دودورها و "ناو"م "ناو"م کردن روسیه و امریکا اگه میخاست ختم به جنگ بشه قاعدتا اینهمه سروصدا لازم نبود...

ولی چه فایده اونا چه بزنن و چه نزنن ما "میخوریم"
    «محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از تلگرام از یک نفر (مجید محمدی) :

نرخ واقعی دلار رو حول و حوش 5400 تومان حساب کردم که به لحاظ تکنیکالی هم با چارت ریال دلار سازگار هست
    http://i63.tinypic.com/348t3pc.jpg
    یک مقدار بحث هست در مورد اینکه دقیق است یا نه؟
    مثلا اینکه تورم روی دلار با تورم جهانی فرق می کند... (نرخ بهره آمریکا بهتر بود) که البته این زیاد مهم نیست.
    یا اینکه نرخ 20 درصد و 15 درصد نبوده.
    یا اینکه تنها از همین زاویه سود به این قضیه نگاه شده و مثلا آن چند ده میلیارد دلاری که از کشور خارج شد تاثیر می گذارد. نمی گذارد؟
    بعد اینکه نرخ سود خود سال 92 لحاظ نشده.
    کلا من اگر خاطرتان باشد همین جوری چشمی یه محاسبه سر انگشتی کردم دلار باید می شد 70-75-80 هزار ریال...

کلی حرف دارم در مورد نرخ ارز و سوریه... کلی بررسی تو کله ام هست... که دوست دارم گویم... ولی نمی شود...

آدم باید همیشه یک خلاصه نویسی و جمع بندی و نتیجه گیری در ذهنش داشته باشد... یعنی مثلا اکنون که بازار تمام شده و تا فردا یک سری خبر می آید آدم باید پیش از بازار فردا با خودش بگوید:
    خوب...
    آمریکا که گفته به سوریه حمله می کند و روسیه هم گفته غلط کردی و رژیم صهیونیستی هم که این غلط را کرده و ایران و سوریه و روسیه هم که هنوز واکنش نداده اند و نرخ ارز هم که این گونه شده و احتمال قوی این است که تاثیرش بر بازار در کوتاه مدت و بلند مدت آن گونه باشد و و و و در نهایت اینکه نتیجه گیری می کنیم که تا یک هفته بازار باید عالی باشد و امروز باید در سقف قیمت خرید انجام دهم. مثلا.
    نتیجه گیری خیلی مهم است.
    خلاصه نویسی و جمع بندی و نتیجه گیری.
    «محمد حسین» هستم.

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(2)
    تشکر شده 6,153 بار در 1,698 ارسال

محمد حسین هرگز بین قدرتهای بزرگ جنگی در نمیگیره
    این معنی نظم نوین جهانی هست
    بیشتر گرو کشی میکنند و دعوا اما جنگ هرگز
    تو قرن حاضر روسیه تزاری رفت خاک یک کشوری را گرفت و به خاک خودش اضافه کرد امریکا نتونست کاری بکنه
    .
    الان هم که روسیه تهدید کرده از هرسایتی موشک شلیک بشه اون سایت را هدف گیری میکنیم
    به اندازه کافی تو شورای امنیت بی آبرو شدن هر دو طرف فکر نکنم بیشتر از این ادامه بدن.

نالیدی و تقدیر همان است که بودست
    آن حلقه زنجیر همان است که بودست
    نومید مشو ناله کشیدن دگر آموز.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید FARIBORZ NAEL از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 28 از 52 نخست ... 182526272829303138 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)