صفحه 30 از 30 اولیناولین ... 2027282930
نتایج از شماره 291 تا 295 از مجموع 295

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

کاربر ویژه بورسی mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    8,366
    تشکر شده 23,289 بار در 7,617 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

در ارتباط با بحران اقتصادی

با توجه به مطالب گفته شد به خودم (و دوستان) توصیه می کنم:
    از امروز به مدت یک سال حواستان باشد که نقدینگی (به دلار) زیاد داشته باشید تا در موارد حساس بتوانید از آن بهترین استفاده را بکنید. (اگر نگاه کنید کاملا این را جناب محمد حسین ادیب هم گوش زد کرده بود!!! 🤔)

البته ممکن است دولت با جمع آوری دلارهای دست مردم، هم این راه را برای ما بسته باشد و هم از سوی دیگر تدابیری اندیشیده باشد که بتواند از (با همین ارزها) از این بحران سربلند بیرون بیاید و بحران اقتصادی آینده (که ترامپ را گذاشته اند آن را ایجاد کند) را ما اصلا نفهمیم! کما اینکه به خاطر بسته بودن درهای کشور بر روی اقتصاد دنیا (تا حدودی) دفعه ی پیش هم آن چنان درگیر نشدیم.
    ولی باز به هر حال... راهکار کلی این است که تا جایی که بتوانیم طی یک سال آینده دلار داشته باشیم. (یک مسئله این است که آیا زر هم می تواند جایگزین دلار باشد؟ یا زر هم مانند نفت و کالاهای دیگر می ریزد...)
    (و البته احتمالا مانند همیشه خودم این را اجرا نخواهم کرد چون دوست دارم 24 ساعته در بورس باشم.)

یک مسئله ای... آیا این که ترامپ رفت و کلی عربستان را دوشید... ربطی به این مسئله دارد؟ یا نه؟ صرفا می خواست استفاده کند؟ یا اینکه هم می خواست استفاده کند و هم می خواست مقداری از دلارها را از بازار جمع کند؟ (که التهاب آینده شدیدتر و زودتر انجام شود) همین طور فروش تسلیحات نظامی به کره جنوبی و ژاپن و قطر و گرفتن دلار از آنها...

(این جناب آقای محمد حسین ادیب هم این زمان که باید بیشتر بنویسد کلا رفته در فاز سکوت :|)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    ارسال
    3,445
    تشکر شده 7,939 بار در 2,960 ارسال

(این جناب آقای محمد حسین ادیب هم این زمان که باید بیشتر بنویسد کلا رفته در فاز سکوت :|)

فعلا باید سکوت کرد تا یک ماه دیگر ، فکر کنم پشت پرده خبرهایی است ، احتمال خراب شدن بازی ها هم هست
    قبلا در همین تاپیک نوشته بودم آمریکا مرتب ایران را درگیر خواهد کرد تا از داخل ضربه پذیر شویم .

Abad ( آباد ) تصمیم ساز است ، تصمیم گیری با شماست. دقت کنید هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    8,366

سلام؛
    خیلی واضح در محافل بورسی و غیر بورسی دوستان دارند می گویند هیچ خبری نبوده و اصلا هم مهم نیست!
    همه!

• کانال های بورسی می گویند چیزی نبوده و مصدوم نداشته پس فردا مثبت است! کاملا تابلو است که تا خرخره طرف سهام دارد و فقط از روی احساسات به «دیگران» می گوید که قیمت سهام او را پایین نیاورد! بسیار بسیار غیر حرفه ای. آقای مهدی ساسانی که دیگر باحال تر کار کرد و آمد آمار جان باختگان سوری در حمله ی اخیر آمریکا را (که صفر نفر بوده) با آمار جان باختگان حوادث جاده ای ایران! مقایسه کرد!!! (حالا این آقا آدمی است که واقعا حرفه ای است و کاملا معلوم است که به احساساتش مسلط است... دیگران بمانند!)
    • صدا و سیما چه کار کرده؟؟؟ صدا و سیما آمده تصاویر پای کوبی سوری ها را! در واکنش! به حملات آمریکایی ها! نشان داده! و گفته مردم سوری خوشحالند؟؟؟
    • ترامپ چه کرده؟؟؟ ترامپ گفته پیشنهاد اقتصادی برای ایران و روسیه داریم! رسانه های آمریکایی هم انگار دارند می گویند خبری نبوده و آسوده بخوابید که شهر در امن و امان است!
    • پوتین چه کرده؟؟؟ پوتین که تا دیروز می گفت اگر کسی موشک شلیک کند جایی که از آنجا موشک آمده را می زنیم، انگار تنبیه بشار اسد را پذیرفته! (دیگر این عاقل ترین سیاستمداری بود که من می شناختم... وقتی این بنده خدا این گونه می کند از دیگران چه انتظار؟)
    • ایران هم فعلا موضع خاصی نگرفته و جوری القاء می کند که در «بلند مدت» جواب خواهد داد. حتی به وضوح می شد این را از حرف های رهبر هم برداشت کرد. (این عاقلانه ترین پاسخ بود... ولی آخر وقتی در کوتاه مدت یک نفر یک سیلی زد تو گوشت تو که نمی توانی/نباید در بلند مدت پاسخش را بدهی؟ میشود؟؟؟ به هر حال...)

کاملا مشخص است که همگان گیج شده اند و دقیقا نمی دانند چه باید بکنند. هم بورسی ها و هم سیاست مداران و هم روزنامه نگاران (چه خارجی و چه ایرانی). (و البته ما هم همین طور )

همان گونه که گفته بودیم این کاری است که آقای ترامپ را برای آن طراحی کرده اند. امروز با ایران، فردا با روسیه، پس فردا با کره شمالی، پسین فردا با چین، روز بعد با مکزیک، روز بعدش با جای دیگر...
    تا وقتی بحران اقتصادی کاملا به ثمر ننشیند، ترامپ این کارها را ادامه خواهد داد...
    و هدف اصلی هم ایران نیست! هدف اصلی (طبق آموزش های آقای ادیب) خود مردم آمریکا هستند! یعنی داوجونز.
    و باز هم در مرتبه ی پایین تر متحدین ِ درجه ی دو ایالات متحده هستند! یعنی کشورهایی مانند ایتالیا و یوانان و اسپانیا در دوره ی قبل و کشورهایی دیگر در این دوره.
    در مرتبه ی آخر هم هدف کشورهای جهان سوم هستند... که باید با «دلار» بی صدا سرشان بریده شود. و عرب ها که باید هزینه های پیدا و ناپیدا بدهند.
    به هر حال... بازی اصلی دارد درون ایالات متحده و روی آمریکایی ها انجام می شود... و تا زمانی که دارایی ها در قیمت پایین دست به دست نشود بازی هم تمام نخواهد شد.
    و این بازی به احتمال بالا در این یکی دو سال روی ایران هم تاثیر خواهد گذاشت. (حتی اگر ایران از دید مسائل بین الملل کاری نکند و صرفا نظاره گر باشد!) امیدواریم تاثیر بسیار کم باشد و ما هم از این تاثیر استفاده ی مثبت ببریم نه منفی.
    (سرمایه گذاری بلند مدت را هم که گفتیم... زر! که البته ما احتمالا روی آن کار نخواهیم کرد.)

بازار سرمایه ما در بسیار از سهام خودش در کف بود که آن را شکست و خیلی راحت باز هم افت زیادی کرد و با این کار ترامپ هم مطمئنا (اگر نخواهیم احساسی باشیم) باز هم یک افت بسیار زیادی خواهد کرد. دست کم 15 درصد تخمین می زنم. در این مدت هم پیشبینی می کنم حقوقی ها به خوبی حمایت کنند. و این کار، اصلاح را کندتر می کند. زمانی که اصلاح تمام شد و به صورت موقت خواست اصلاح کند شاید بتوان نوسان گیری کرد... البته این کار خطرناک است. چون احتمالا همین جور جو منفی ادامه دار خواهد بود. ولی از طرف دیگر هم قیمت های بسیار پایین را داریم که برآیند این دو می تواند «اصلاح زمانی» را برای ما داشته باشد و موقعیت نوسانگیری های ریز.
    پس پیشبینی ما برای یک ماه آینده این است: یک اصلاح بسیار سهگمین، سپس یک نوسان رو به بالای موقت، سپس یک اصلاح زمانی/نوسانی.

این را هم از مرتضی عباد دیدم اکنون. جالب است:

من نمی دونم چه اصراریه که صدا و سیما و کانالهای تلگرامی مرتبط می خوان نشون بدن که زندگی عادی در دمشق جریان داره!!!

من اصلا کاری ندارم حمله در چه حد بوده و اینا چند تا زدن و اونا چند تا خوردن ولی خواهشا اینقدر مصنوعی نباشید.

اصلا لزومی نداره حتما امروز زندگی عادی در دمشق جریان داشته باشه بالاخره یه چند تا موشک زدن اگه مردم استرس داشته باشن و زندگی شون عادی نباشه و بترسن اتفاقی روتین هست و به هیچ جایی برنمی خوره و هیشکی نمی گه ای وای سوریه چقدر ضعیف شد.

تو همین ارومیه چهارشنبه سوری که میشه زندگی عادی جریان نداره، حتی وقتی باران شدید می باره زندگی عادی مون مختل می شه، بالاخره دمشقی ها هم هر قدر از ما شجاع تر باشن بالاخره انسانن و ترس و احتیاط بکنند ایرادی ندارد، شما لطفا خودت رو نکُش صدا و سیمای عزیز.

به خدا دنیا عوض شده، الان با یه دستگاه دویست هزار تومنی می تونی بالای ۵۰۰ شبکه خبری داشته باشی.

چرا اینقدر تلاش می کنید مردم به ساده ترین کارهاتون اعتماد نکنن!!!

همه شبکه های دنیا دارن گزارش میدانی می دن اونوقت شبکه خبر گیر داده به بازار میوه و تره بار دمشق که بگه زندگی عادی در جریانه و مردم دارن میوه میخرن!!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    ارسال
    3,445
    تشکر شده 7,939 بار در 2,960 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش ارسال ها

فعلا باید سکوت کرد تا یک ماه دیگر ، فکر کنم پشت پرده خبرهایی است ، احتمال خراب شدن بازی ها هم هست
    قبلا در همین تاپیک نوشته بودم آمریکا مرتب ایران را درگیر خواهد کرد تا از داخل ضربه پذیر شویم .

• ایران هم فعلا موضع خاصی نگرفته و جوری القاء می کند که در «بلند مدت» جواب خواهد داد. حتی به وضوح می شد این را از حرف های رهبر هم برداشت کرد. (این عاقلانه ترین پاسخ بود... ولی آخر وقتی در کوتاه مدت یک نفر یک سیلی زد تو گوشت تو که نمی توانی/نباید در بلند مدت پاسخش را بدهی؟ میشود؟؟؟ به هر حال...)

سیاست های جدید ارزی بر اساس عدم توافق تنظیم شده و پیام اقتصاد مقاومتی واقعی رو می ده و آن روی سکه فشار به آمریکا است که خواسته هایش را کمتر کند ( و گر نه میریم به سمت مقاومت ) و موشک های زده شده به سوریه حامل این پیام به ایران است که نرم تر شود تا توافق جدیدی شکل بگیرد.

این احتمال زیاد است که توافقی در راه است.
    Abad ( آباد ) تصمیم ساز است ، تصمیم گیری با شماست. دقت کنید هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

ارسال
    8,366

نرخ محصولات پتروشیمی با دلار ۴۲۰۰ تومانی تعیین شد

فروردین ۲۶, ۱۳۹۷

بورس۷:
    نرخ انواع محصولات پتروشیمی براساس دلار ۴۲۰۰ تومانی توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام شد .
    نرخ محصولات پتروشیمی با دلار ۴۲۰۰ تومانی را اینجامطالعه کنید .

__________________________________________________ ____

بازار امروز آن جور که انتظارش را داشتم نشد. انتظار داشتم قرمز قرمز باشد. ولی نمادهای مثبت و حتی صف خرید هم بودند. کم هم نبودند.
    البته در خیلی از نمادها دقیقا در کف (یا حتی در شرایط بحرانی که موقتا زیر کف می رویم) هستیم.
    در هیچ نمادی امروز خرید خوب حقیقی نداشتیم. (به جز کرمان که گویا کد به کد داشتند می کردند. البته ثاباد و وبشهر و قچار و وکادو هم هستند که زیر 3میلیارد ریال داد و ستد شدند و زیاد مهم نیستند.)
    ولی در مقابل فروش های سنگین حقیقی در نمادهای مختلف به چشم می خورد. (به خصوص نمادهای فولادی/پتروشیمی/پالایشی که گفته بودیم. احتمالا پتروشیمی ها از این جریان 42 هزار ریال و خبری که در بالا درج کردم ناراحت شده اند...)
    طبق انتظار حمایت خوب حقوقی ها آغاز شده (که البته شاید بهتر باشد به آن بگوییم حمایت بد یا مفت خری) و احتمال بیشتر برای من این است که تا برجام همین جور جمع کنند. (این برجام هم سریالی شده ها! گمان کنم اکنون قسمت نهم یا دهمش باشیم... ببینیم آخر داستان کدام قسمت خواهد بود.)
    اگر همین جور قیمت ها در کف ماند و بازی کرد و احیانا پایین تر رفت، من دوست دارم چند روز مانده به برجام خرید کنم.
    البته از یک چیز مطمئن باشیم. این ترامپ، مطمئنا، سر برجام هم بازی در خواهد آورد. و اگر اندکی احساس کنند که با کارت ایران می توانند داوجونز و اس اند پی و ... را بالا پایین کنند، تا آنجا که بتواند کاری خواهند کرد که برجام بالا پایین شود. پس ممکن است راس 21 ام شهرویور کار تمام نشود!
    «محمد حسین» هستم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 30 از 30 اولیناولین ... 2027282930

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 3 نفر از این موضوع دیدن می کنند (1 عضو و 2 مهمان)

1. mhjboursy

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •