صفحه 39 از 39 اولیناولین ... 2936373839
نتایج از شماره 381 تا 384 از مجموع 384

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

مدیر mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    10,437
    تشکر شده 30,439 بار در 9,611 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

سلام.
    خیلی وقت بود نتوانسته بودیم اینجا مطلب بگذاریم. اتفاقات بزرگ یکی پس از دیگری دارد از راه می‌رسد و انصافا لازم است درباره‌ی آنها اینجا صحبت کنیم... ولی چه کنیم که بازار اکنون داغ است و باید تمام وقت را بگذاریم و از نزدیک بازار را رصد کنیم. (نه اینجا از دور و به صورت کلی)
    ولی... این چند وقته یک اتفاق جدید دارد می‌افتد که بسیار کلان و بسیار مهم است.
    و آن ادامه‌ی روند رشد دلار است!
    این را از آقای محمد حسین ادیب داریم. (احتمالا الان هم در نوشته‌های خودشان باید به این مورد بسیار اشاره کنند.)

موضوع این است که پس از ایران و ترکیه و روسیه چندین کشور دیگر هم در حال تجربه‌ی افت در ارزش‌های پول‌های ملی‌شان است. (هند و مالزی و آرژانتین و برزیل و ونزوئلا هم که از گذشته بود...)

اگر خاطرتان باشد این مورد را از خیلی وقت پیش داشتیم بررسی می‌کردیم. قرار بود به همچنین جایی برسیم... نتیجه حاصل دارد می‌شود. ولی معلوم نیست از کجا و چگونه این حالت اتفاق افتاده. طبیعتا باید رد ماجرا را روی ترامپ و بازی‌های دوره‌ای آمریکا زد. ولی اینکه چگونه این کار را کرده‌اند هنوز مشخص نیست. احتمالا یک ربطی به جنگ تعرفه‌ای اخیر باید داشته باشد. ولی چگونه؟ پول ملی روسیه و هند و آرژانتین چه ربطی به تعرفه دارد؟ چرا دلار آمریکا افت نکرد؟

به هر روی... انگار دارد می‌شود... انگار دارد زمانش می‌شود...
    نکته‌ی مثبت ماجرا برای ما تحلیلگران این است که باقی ماجرا احتمالا شبیه گذشته است. یعنی کمیاب شدن دلار و و کشیده شدن موضوع به ورشکست شدن بانک‌ها و زیان‌های وحشتناک در کشورهایی که بدهی دلاری زیادی دارند و خرید اجناس پس از اینکه نسبت به دلار ارزان شدند (با دلار) و در نهایت برگشت همه چیز به جای اولش. (البته معلوم نیست این بار هم مانند بار گذشته موفق بشوند. به خصوص اینکه بار گذشته تنهایی بازی کردند و مشکل را سرایت دادند به اروپا و از آنجا به جهان... ولی این بار دست گذاشته‌اند روی مواردی مانند ایران و روسیه و چین... که معلوم نیست اینها دقیقا در نقشه‌ی از پیش طراحی شده‌ی آمریکا بازی کنند.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    ارسال
    99
    تشکر شده 248 بار در 79 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش ارسال ها
    سلام.
    خیلی وقت بود نتوانسته بودیم اینجا مطلب بگذاریم. اتفاقات بزرگ یکی پس از دیگری دارد از راه می‌رسد و انصافا لازم است درباره‌ی آنها اینجا صحبت کنیم... ولی چه کنیم که بازار اکنون داغ است و باید تمام وقت را بگذاریم و از نزدیک بازار را رصد کنیم. (نه اینجا از دور و به صورت کلی)
    ولی... این چند وقته یک اتفاق جدید دارد می‌افتد که بسیار کلان و بسیار مهم است.
    و آن ادامه‌ی روند رشد دلار است!
    این را از آقای محمد حسین ادیب داریم. (احتمالا الان هم در نوشته‌های خودشان باید به این مورد بسیار اشاره کنند.)

موضوع این است که پس از ایران و ترکیه و روسیه چندین کشور دیگر هم در حال تجربه‌ی افت در ارزش‌های پول‌های ملی‌شان است. (هند و مالزی و آرژانتین و برزیل و ونزوئلا هم که از گذشته بود...)

اگر خاطرتان باشد این مورد را از خیلی وقت پیش داشتیم بررسی می‌کردیم. قرار بود به همچنین جایی برسیم... نتیجه حاصل دارد می‌شود. ولی معلوم نیست از کجا و چگونه این حالت اتفاق افتاده. طبیعتا باید رد ماجرا را روی ترامپ و بازی‌های دوره‌ای آمریکا زد. ولی اینکه چگونه این کار را کرده‌اند هنوز مشخص نیست. احتمالا یک ربطی به جنگ تعرفه‌ای اخیر باید داشته باشد. ولی چگونه؟ پول ملی روسیه و هند و آرژانتین چه ربطی به تعرفه دارد؟ چرا دلار آمریکا افت نکرد؟

به هر روی... انگار دارد می‌شود... انگار دارد زمانش می‌شود...
    نکته‌ی مثبت ماجرا برای ما تحلیلگران این است که باقی ماجرا احتمالا شبیه گذشته است. یعنی کمیاب شدن دلار و و کشیده شدن موضوع به ورشکست شدن بانک‌ها و زیان‌های وحشتناک در کشورهایی که بدهی دلاری زیادی دارند و خرید اجناس پس از اینکه نسبت به دلار ارزان شدند (با دلار) و در نهایت برگشت همه چیز به جای اولش. (البته معلوم نیست این بار هم مانند بار گذشته موفق بشوند. به خصوص اینکه بار گذشته تنهایی بازی کردند و مشکل را سرایت دادند به اروپا و از آنجا به جهان... ولی این بار دست گذاشته‌اند روی مواردی مانند ایران و روسیه و چین... که معلوم نیست اینها دقیقا در نقشه‌ی از پیش طراحی شده‌ی آمریکا بازی کنند.)
    سلام
    مطلب بسیار جالبی است ولی من متوجه نمیشم که: چطور اینکار انجام میشه؟ ما که مبادلات با امریکا نداریم
    چین کلی اوراق قرضه امریکا دارد وبا بالا رفتن نسبی دلار وضعش بهتر میشه
    s

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید abed از ایشان تشکر کرده است:

مدیر mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    10,437

نقل قول نوشته اصلی توسط abed نمایش ارسال ها
    سلام
    مطلب بسیار جالبی است ولی من متوجه نمیشم که: چطور اینکار انجام میشه؟ ما که مبادلات با امریکا نداریم
    چین کلی اوراق قرضه امریکا دارد وبا بالا رفتن نسبی دلار وضعش بهتر میشه
    s
    سلام و عرض ادب و احترام. و پوزش بابت تاخیر.
    ما ربطی به آمریکا نداریم. در ایران این تورم به خاطر بی عرضگی مسئولین ایجاد شد... در حقیقت تورمی که باید در عرض هفت سال تجربه می‌کردیم را جمع کردند و یک جا تحویلمان دادند! یعنی هفت سال رونق و تورم همزمان را تبدیل کردند به شش سال رکود بدون تورم و یک سال رکود با تورم هفت‌برابری!

با بالا رفتن نسبی دلار گمان نکنم وضع چین خوب بشود... نخست اینکه باید نگاه کنیم ببینیم جریان این اوراقی که چین دارد چیست و برای چه خریده و برای چه نمی‌فروشد؟ بخصوص در این زمان گربه‌رقصانی آمریکا و جنگ تعرفه‌ای... اما در مورد خود اوراق هم باید عرض کنم که بالا رفتن دلار امکان دارد به معنی پایین آمدن اینها باشد!
    در ایران نگاه کنید... بی ارزش شدن ریال به معنی بالا رفتن قیمت سهام است. این دو هم‌معنی هستند. (یعنی باید باشند.) یعنی ریال که می‌آید پایین افراد بیشتری حاضرند ریال خودشان را بدهند و سهام بخرند. و برعکس ریال اگر برود بالا (که تو عمرمان معلوم نیست چنین حالتی را می‌بینیم یا نه...) افراد بیشتری امکان دارد سهامشان را تبدیل به ریال کنند.
    این مورد اخیر در دلار گویا بسیار مشهود است!
    یعنی این‌گونه که آقای ادیب گرامی تعریف می‌کردند در سلسله بحران‌های اقتصادی‌ای که انگلیس/آمریکا به وجود می‌آورند دلار می‌رود بالا و سهام و ملک و کلا اجناس و کالاها کم بها می‌شوند. و اینجاست که آنها که دلار را احتکار کرده بودند و بازی را آغاز کرده بودند سر موعد می‌رسند و با دلارهایشان کالاهای مفت شده را جمع می‌کنند. من‌جمله و به‌خصوص سهام را جمع می‌کنند.
    حالا شاید اوراق‌قرضه هم شبیه سهام باشد و همزمان با رشد دلار کم‌بها شود. نمی‌دانم. شاید.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان کار کن که گویا فردا خواهی مرد.

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

مدیر mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    10,437

گام بعدی بررسی گروه‌ها است.
    پیش از آن بگذارید یک چیزی را بگویم. در این بازار عالی تر و خشک با هم رشد می‌کنند! البته برخی بیشتر و برخی کمتر ولی تا زمانی که بازار از این جنس است همه رشد می‌کنند. که این مشهود هم هست...
    مثلا این چند روزه گروه‌های بزرگ (چهار گروه معدن فلز پترو پالایش) در جا زدند... ولی باز دیدید که اینها هم در این مدت یک رشدی داشتند...
    موضوع دیگر اینکه این رشد‌ها زیاد به بنیاد و نمودار و این چیزها کاری ندارد. این روزها جریان (حرکت) قدرت حرف اول را می‌زند. (به قول دوستان جریان نقدینگی.) هر جا که پول می‌گذارند پشتش و رویش سفته‌بازی می‌کنند بهتر و بیشتر بالا می‌رود.

البته داشتن بنیادی خوب و نموداری بدون مقاومت هم خوب است... ولی باز از این جهت خوب است که جریان نقدینگی از آن استفاده کند و آن را دستاویزی برای رشد قرار دهد... ای بسا نمادهای خوب و خوش بنیادی که زیاد مورد استقبال واقع نشوند...
    مثلا چه؟ مثلا ما می‌دانیم تحریم‌های آمریکا روی گروه پتروشیمی می‌تواند خیلی اثرگذار باشد. (حالا اگر واقعا در عمل هم تاثیری وجود نداشته باشد ولی به خاطر ترس بازار واقعا تاثیر گذار خواهد شد!) یا مثلا ما می‌دانیم که فلان گروه تعرفه گرفته‌اند... یا مثلا فلان گروه با قدرت مقاومتش را شکسته... از این جور چیزها...
    باز هم می‌گویم که در این بازار همه رشد می‌کنند و حالا یکی ۳۰ درصد رشد می‌کند و یکی ۱۰۰ درصد... ولی احتمالا افتی نخواهیم داشت.

پس این شد که باید ببینیم پول تو کجاست...
    مثلا: من این چند روزه یک مقدار حالم گرفته شده بود و متاسفانه نتوانستم دقیق رصد کنم ببینم چه شده و چه نشده... ولی خاطرم هست که چند وقت پیش در برخی نمادهای دارویی و زراعتی پول رفته بود... آن پول هنوز هم در نیامده... پس من می‌گویم در این نمادها تا زمانی که آن پول هست بازی هم هست و اصلاح‌ها موقت خواهد بود و فرصت خرید. (به طور مخصوص: دفارا و زشگزا و دزهراوی و تلیسه را خوب یادم است...)
    در نمادهای دیگر هم آدم باید این را ببیند و دنبال کند.

از کجا آدم می‌فهمد در نمادی بازیگر هست یا نه؟ پول هست یا نه؟ از اینکه مثلا امروز بازار یک بازار معمولی است و جو گروه هم معمولی است ولی در فلان نماد خریدار با اشتیاق در مثبت حاضر است پول خرج کند. خوب هم خرج می‌کند و حجم‌هایی در آن نماد می‌بینیم که سابقه نداشته... مثلا اینکه صف خرید سنگین برایش می‌چینند. (یعنی یک نفر هست که حاضر است نمایش دهد که دوست دارد آن نماد رشد کند.) مثلا از اینکه صف فروش اگر بشود صف فروش را جمع می‌کنند مدام. مثلا اینکه در خرید و فروش‌ها فروشنده به سمت سفارش‌های خرید حمله نمی‌کند و این خریدار است که از سفارش‌های فروشنده‌ها بر می‌دارد. مثلا اینکه در کف حجم بسیار زیادی به آن نماد وارد شده باشد و هنوز هم آن نماد در حال بالا رفتن باشد. بهتر است این گونه بگویم که پس از یک حجم عجیب و غریب (یا یک دوره حجم عجیب و غریب) روند افزایشی را شاهد باشیم. یا مثلا از اینکه به محضی که یک مقدار نماد افت می‌کند و از صف خریدش فاصله می‌گیرد خریدار دوباره هجوم می‌آورد و در مثبت‌های خوب حاضر است پول خرج کند. اینها همه دانش‌هایی ضمنی است که من اکنون بیان کردم... در کل آدم به تابلو که نگاه می‌کند این چیزها به چشمش می‌آید... متاسفانه اینها را زیاد نمی‌توان با ماشین پیدا کرد و یک مقدار حالت احساسی دارد و شخص باید از پشت تابلو اینها را در یابد (حس کند).

پس با گفتن اینها یک چیز دیگر هم مشخص شد. در این بازار عالی شاید مهمتر از گروه‌ها نمادها باشند. یعنی ای بسا در یک گروه پول نباشد و در یکی از نمادهای آن گروه پول باشد و برعکس ای بسا در کوچه‌ی یک گروه عروسی باشد و یکی از نمادها قهر کرده باشد...

این یک نوشته‌ی خوب و آموزشی بود که امیدوارم دوستان استفاده کنند. (از دل همین‌جور نوشته‌هاست که ما سامانه‌هایمان را در می‌آوریم.)
    اما در مورد گروه‌ها...

گروه غذایی همان‌گونه که گفتم یک نرخ ۳۰ درصد گرفته و خیلی عالی مدت زیادی از سوی بازار حمایت شده... این بسیار عالی است... اکنون دم یک مقاومت هستند و اگر با قدرت آن را رد کنند خیلی خوب می‌شود. باز هم تاکید کنم اگر اینها چند روز پشت این مقاومت بمانند و سپس با قدرت این مقاومت را بشکنند و بالا بروند عالی است برایشان.

گروه زراعت را هم که گفتم، فعلا عالی است. اینها هم افزایش نرخ گرفته‌اند... البته باید توجه داشته‌ باشیم که اینها (اگر اشتباه نکنم) هر سال کلی از کاه و یونجه‌شان را از خارج انگار وارد می‌کنند! که حتی اگر با ارز ۴۲ هزار ریال هم وارد کنند باز نسبت به سال‌های گذشته تاثیر باید داشته باشد روی اینها... (در مورد مرغداری‌ها که می‌دانم بسیاری از دانه‌های خوراکشان را از خارج وارد می‌کنند... اینها هم انگار همین‌جوری‌اند.) پول در این گروه حضور دارد. به خصوص در تلیسه و زشگزا. اخیرا در دیگر نمادها هم پول هست البته کم. مثلا زگلدشت. اینها اگر اصلاح داشته باشند من به تدریج در هر روز مقداری خریدارم. البته متاسفانه این چند روز زیاد حجم نخورده... همین است که می‌گویم ممکن است مقداری اصلاح کنند. ولی در کل مقاومتی پیش روی خودشان ندارند و می‌توانند راحت ۲۰-۳۰ درصد دیگر رشد کنند.

چهار گروه بزرگ (فلز و کانه‌فلزی و فرآورده‌نفتی و شیمیایی) این روزها دارند یک مقدار گیج می‌زنند. و اگر آدم گروه‌های بهتری سراغ دارد بهتر است که فعلا اینها را رها کند. اینها روزه شک دار هستند.

گروه لاستیک با قدرت مقاومتش را شکست! (این را اکنون دیدم...) این فوق‌العاده است. حتما این گروه بیشتر بررسی باید بشود. مسائل بنیادی‌اش را هم که در گروهش بررسی کردیم. این شکستن‌ها هم از آن مواردی بود که در بالا از قلم افتاد. خوب به شکستن (چگونگی و شیوه شکستن) گروه دقت کنید. کلی این روزها در این گروه تجربه و دانش نهفته که می‌تواند سال‌ها به کار آدم بیاید. از دوستان تقاضا می‌کنم تا چند وقت هر روز این گروه را زیر نگر بگیرند. خودم هم اگر سر حال بودم در جستار نبض بازار هر روز اینها را دنبال خواهم کرد. در این جور مواقع رشد ادامه دار بسیار محتمل است. معمولا یا بازگشت (Pull Back) می‌کنند و ادامه می‌دهند یا همین‌جوری مستقیم و یلخی ادامه می‌دهند و می‌روند آن بالاها...
    این گروه ممکن است یک جورهایی گذشته‌ی گروه زغالسنگ باشد.

گروه ماشین‌آلات (لوازم خانگی) هم سقف شکسته... خیلی هم زیبا و متین این کارش را انجام داده... ولی این شکستن به خوبی گروه لاستیک نیست. بنیاد این گروه هم بسیار عالی است. این گروه یک عالم خبر احتکار و گران شدن و ... داشتند... اخیرا هم مدیر عامل لوازم خانگی پارس یک نامه زیبا نوشته برای دولت...

گروه دستگاه‌های‌برقی هم دارد سقف می‌شکند. البته هنوز نشکسته و معلوم نیست این کار را بکند یا نه. باید تابلو اینها را دید.

وسایل‌ارتباطی یک مقاومت کوتاه مدت را شکسته و یک مقاومت بلند مدت را پیش رو دارد. این گروه از دید بنیادی خبری ندارد! پس ما هم دنبالش نمی‌کنیم. حجم بسیار زیادی هم زده اخیرا که کارشان را می‌تواند حسابی سخت کند.

خودرو نمودار بسیار زیبایی دارد. یک کانال کاهشی را شکسته و به آن بازگشت هم کرده و اکنون دارد رشد می‌کند. ولی این گروه هم بهتر است رها شود. با وجود اینکه اخبار و شایعات بسیار زیبایی پیرامونشان هست و به آسانی می‌توانند با این اخبار در حالت عادی حسابی روی این نمادها بازی کنند... چرا بهتر است رها شوند؟ به همان دلیل که چهار گروه اصلی زیاد برای ما مهم نبود. اینها روزه شک دار هستند... در مورد خودرویی‌ها... همه می‌دانیم که اینها بنیاد منیاد ندارند. چه با افزایش نرخ چه بدون افزایش نرخ محصول. اینها زمانی خوب هستند که بازار خواب است و یک جریان سفته‌بازی عظیم می‌افتد در دل اینها و آن جریان با دولت هم یک جورهایی هماهنگ است و کلا می‌شود رانت و شادمانی (عروسی) دسته‌جمعی... ولی آن جشنواره (کارناوال) اینجا جایش نیست... وقتی نمادهای زیادی هستند در بازار که هر روز دارند مثبت پنج می‌خورند آدم برای چه رود روزه شک دار بگیرد و خساپا بخرد؟ حالا گیرم هر روز هم مثبت پنج بخورد... بگذارید باقی بازار بخوابند، اگر خواییدند ما هم روی خودرویی‌ها فعال می‌شویم.

گروه قندی هم سقف شکسته و دارد رشد عالی می‌کند و اخبار بنیادی بسیار عالی‌ای هم پیرامون اینها هست. من‌جمله اینکه دوستان گفتند نرخ خرده فروشی انگار از ۳۲ هزار ریال به ۴۲ هزار ریال تغییر یافته. (من تازگی‌ها خودم خرید نکرده‌ام که بگویم.) در این گروه بنده قشرین را در کف معرفی کردم و جناب آباد هم قشکر (و در کل قندی‌ها) را معرفی کردند و گفتند بنیاد خوبی هم انگار دارد. تنها موردی که این گروه دارند رشد زیاد سال‌های اخیرشان است.

دارویی‌ها ده بیست درصد بالاتر مقاومت دارند. چیزی که مهم است در این گروه این است که در اینها پول آمده و هنوز خارج نشده. (معیارهای اینکه بفهمیم چگونه پول آمده را هم که گفتم.)

سیمان و کاشی و کانی‌غیر‌فلزی (شیشه‌ای‌ها) تا زمانی که منفی نخورده‌اند عالی هستند. (کوتاه مدتی) اینها همه مقاومت ‌های خوبی را شکسته‌اند.

بانک‌ها هم دقیقا مانند خودرویی‌ها. یک حجم زیادی هم خورده‌اند که یک مقدار نگران کننده است.

شاخص حمل و نقل هم ارزش بررسی ندارد. چرا که انگار تنها وابسته به یک نماد (یعنی حکشتی) است.

انبوه‌سازی هم دقیقا مانند بانک‌ها و خودرویی‌ها نمودار بسیار زیبایی دارد و یک الگوی شبیه سر و شانه‌ی بسیار زیبا هم ایجاد کرده و بسیار زیبا هم مقاومت شکسته و دارد می‌رود که برود. این هم مانند بانکی‌ها و خودرویی‌ها بنیاد جالبی ندارد. به خصوص با توجه به شایعه‌ای که اخیرا ایجاد شده که می‌گویند ملک قرار است آبان حسابی پایین بیاید و یک سری از ارگان‌ها شدید دارند در شهر‌های مختلف می‌فروشند و کثافت‌زاده‌ها (آقازاده‌ها) دارند می‌فروشند... مسکن هم که هنوز رکود دارد... به هر روی... ولی انصافا نمودارش بسیار زیبا است. این‌قدر که تمام این شایعات را پس می‌زند. من که می‌گویم دست کم ۱۵ درصد از همین‌جا رشد می‌کند... خیلی عالی هستند.

رایانه را من پیشنهاد نمی‌کنم در این زمان‌ها.

فنی‌مهندسی مانند غذایی دارد سقف می‌شکند. باید ببینیم با این مقاومت چه می‌کند. به خصوص اگر کسی به این گروه علاقه دارد باید تابلویش را نگاه کند.

بیمه هم همین‌جور. البته احتمال اینکه بیمه بتواند سقفش را بشکند یک مقدار زیاد است. برای این بهتر است آدم بخرد و بیننده باشد تا اینکه بفروشد و بیننده باشد. (توضیحش را هم که دادیم.)

میزان افت و رشد گروه‌ها نسبت به یکدیگر:
    (معیار را شاخص دروغین کل گرفتیم. دروغین است ولی اینجا نقشی ندارد و تنها یک معیار و مقیاس است.)
    (البته این کار زیاد جالب نیست... به خصوص برای این روزها و به خصوص برای کوتاه مدت. و بهتر است این روزها آدم بیشتر به بازیگر و جریان قدرت نگاه کند.)

زراعت و محصولات فلزی و وسایل‌ارتباطی و خودرو و کاشی و بانک‌ها و انبوه‌سازی بسیار از شاخص کل عقب مانده‌اند.
    محصولات‌کاغذی و سیمان و مالی اندکی از شاخص کل عقب هستند.
    زغال‌سنگ و کانه‌فلزی و فرآورده‌های‌نفتی و لاستیک و فلزات و ماشین‌آلات و دستگاه‌های‌برقی و قندوشکر و تامین‌آب‌برق و غذایی و دارویی و شیمیایی و کانی‌غیر‌فلزی و سایر‌مالی و رادیویی و رایانه و فنی‌مهندسی و بیمه با شاخص کل یکی هستند.

توجه داشته باشیم که این بررسی به هیچ وجه به درد کوتاه مدت و این روزها نمی‌خورد. و ای بسا یکی که اکنون از شاخص کل عقب‌تر است باز هم عقب‌تر هم برود!
    با توجه به بررسی فوق پیشنهاد می‌کنم در بلند مدت و پس از تمام شدن این جریان‌های عالی‌ای که در آن هستیم به طور ویژه به گروه‌های جامانده نگاهی داشته باشیم.

جالب هم اینجاست که هیچ گروهی از شاخص کل جلوتر نبودند! یعنی یک جوری فرمول شاخص را نوشته‌اند که از همه جلو می‌زند! بماند که حتی همین شاخص‌های صنعت‌ها و گروه‌ها هم مشکل دارد... ولی شاخص کل دیگر خیلی مشکل دارد! خیلی!
    ان‌شاءالله یک زمانی بشود شاخص‌های خودم را توسعه بدهم معلوم شود چقدر اینها دارند دروغ می‌گویند.
    نکته‌ی جالب دیگر که در آینده به کارمان خواهد آمد این است که می‌توانیم با این بررسی بینیم گروه‌هایی که در گذشته بسیار عالی بودند (مانند دارو و رایانه) در مدتی صبر کردند و به مشکل برخوردند و معمولی شدند و اجازه دادند که دیگر گروه‌ها هم به اینها برسند.... کلا همان‌گونه که پیش‌تر در جستار تدبیر و امید بررسی کرده بودیم در ایران متاسفانه همگرایی بسیار بسیار سفت و بدی میان گروه‌ها در بلند مدت وجود دارد.
    اینها برای بررسی بسیار مهم هستند. اینجا بگذارمشان تا بعدا ادامه‌شان دهم. ان‌شاءالله.
    «محمد حسین» هستم.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 39 از 39 اولیناولین ... 2936373839

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •