صفحه 46 از 46 اولیناولین ... 3643444546
نتایج از شماره 451 تا 451 از مجموع 451

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

عضو عادی Inspired آواتار ها
    ارسال
    274
    تشکر شده 241 بار در 125 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش ارسال ها

• سلام.
    • از نقدهای زیبایتان متشکرم. بگذارید این را در انتها بگویم...
    • یک بار دیگر تاکید می‌کنم که ما به اصل پیشبینی‌ها کاری نداریم. ما پیشبینی‌ها را مال خود می‌کنیم. ما استدلال‌هایی که به پیشبینی رسیده‌اند را گوش می‌کنیم نه خود پیشبینی‌ها را به صورت خشک.
    • و نیز اینکه هر کسی خودش باید ضامن ادب خودش باشد. ما اجازه نداریم به بهانه‌ی اینکه یک کسی به شخص ثالثی بی‌احترامی کرده ما بیاییم به او بی‌احترامی کنیم. مگر اینکه ما قاضی باشیم. که باز هم مجاز نیستیم بی‌احترامی کنیم بلکه باید جریمه‌اش را مشخص کنیم!
    • در مورد اخلاق هم... ایشان اگر دقت کرده باشید در سخنرانی‌هایشان می‌گویند... یک وقت می‌گویند از دید اقتصاد ملی مسئولین نباید این کار را بکنند (مثلا به بانک‌ها نباید اجازه دهند سود را بالا ببرند.) ولی در جای دیگر می‌گویند حالا که وضع چنین است (مثلا سود بانکی بالاست) سودآورترین کار در این مدت سپرده‌گزاری بوده... (که البته می‌گفتند خطر هم دارد که خطرش هم عملی شد.) در شرع هم دیده‌اید که... یک وقت می‌گویند خردن یک سری چیزها (مانند گوشت مردار و گوشت حیوان حرام‌گوشت یا چیزی که نام خدا بر آن برده نشده باشد) حرام است... ولی یک وقت دیگر می‌گویند اگر به جای استیصال رسیدی که غیر از این چیزی نبود و بین مرگ و خوردن این گیر کردی همین ها حلال می‌شوند بر تو... این مغایرت نیست! این زیر پا گذاشتن دین و اخلاق نیست!
    • دیگر اینکه ایشان پیشبینی درست نداشته؟ چرا از آنها یاد نمی‌کنید؟
    • در مورد فرانک من اطلاعی ندارم. ولی یکی از دوستان (در همین جستار اگر اشتباه نکنم) می‌گفت در بحران‌های اقتصادی سوییس حکم بانک مرکزی جهان را بازی می‌کند! (اگر اشتباه نکنم جناب نوام‌چامسکی بودند در یکی دو برگه پیش همین جستار) می‌گفتند در بحران‌های مالی بانک‌های مرکزی کشورهای دیگر می‌آیند از بانک مرکزی سوییس قرض می‌گیرند! شاید این است که فرانک از زر هم می‌تواند بهتر باشد. نمی‌دانم. بررسی دقیق ندارم. شما اگر بررسی دقیق دارید بفرمایید.
    • آن دو نفری که شما می‌گویید آقای ادیب حرف‌هایشان را از ستو روزنامه می‌خوانند... خوب... نوبل اقتصاد هستند... چه می‌دانم... من آشنایی ندارم و اسامی‌شان را نوشته‌ام که اگر وقت شد بروم حرف‌هایشان را بخوانم... باز هم می‌گویم... اگر شما بهتر سراغ دارید بفرمایید بروم برای آنها را نیز بخوانم. و اگر هم که می‌فرمایید آنها هم یک چشمی در شهر کورها هستند... خوب... پس اجازه دهید در این شهر کورها همان یک چشمی را پادشاه کنیم که قطعا آنها بهتر از بقیه می‌بینند...
    • دوستان... با توجه به صحبت‌های جناب inspired به دید شما (به خصوص اکنون که زر دارد به ریال قیمتش مناسب می‌شود) آیا اکنون فرصت سرمایه‌گذاری در زر و سکه است؟
    • جناب inspired در یک سری از مسایل دقت کردم بسیار خوب بررسی می‌کنید و گویا در مورد مسایل بین‌الملل مطالعه قبلی دارید. انصافا از نوشته‌تان (به غیر از بخش بی‌احترامی‌اش) بسیار لذت بردم... باز هم اگر نقد و تحلیل داشتید لطفا حتما بفرمایید. خیلی عالی است. خیلی. اگر خلاصه هم بنویسید که دیگر چه بهتر.
    • یا علی

سلام

در دنیای منم منم زدن ها، نه اخلاق و نه احترام هیچ جایگاهی ندارند و کسی که میره اون بالا، پیه همه جور برخوردی رو پیشاپیش به تن خودش مالیده. اون بالا یا جای سوت و تشویقه یا گوجه فرنگی. حد وسطی وجود نداره! یه سر به سابقه تاریخی تمامی بزرگان حتی علم بزنی، پر است از مثالهایی که ذکرش رفت.

اصطلاحا میگن شتر سواری دولا دولا نمیشه، پس یا من حرفی برای گفتن دارم یا اصلا برای چی تریبون دستم باشه؟ و همه دنبال این هستند که به این تریبون برسند و تا زمانی که سوتی نداده اند، این تریبون در دستشان باقی خواهد ماند. این سوتی ها، برخی ناشی از اشتباهات فردی و خود بزرگ بینی ها و غره شدن هاست، برخی دیگر از موش دواندن ها و حسادت ها و رقابت ها.

مولوی میگه

غنچه باشی، کودکانت بر کنند، دانه باشی، مرغکانت بر چنند
    هر که او داد حسن خویش را بر مزاد، صد قضای بد سوی او رو نهاد
    دشمنان او را ز غیرت می درند، دوستان هم روزگارش می برند

حالا حکایت خود خیاط ادیبه که در کوزه افتاده که روزگاری سوتی های دیگران را میشمرد، مثل نعمت زاده ها، طیب نیا ها، جهانگیری ها و ...، یکی هم پیدا شده که سوتی های اونو میشمره و این جبر و قهر روزگاره و بر کسی حرجی نیست!

اما فرموده بودید دو نفر نام ببرید که پیش بینی هاش از ادیب بهتر بوده باشه!

اولا شما یک پیش بینی درست و درمون از ایشان نام ببرید که درست زده وسط هدف، بی هیچ توجیه و تفسیر.
    ثانیا، این همه بچه های اینجا ستاره گرفته اند بابت چی؟ بابت پیش بینی هاشون دیگه. الان ما کلی بالای 10 ستاره دار، داریم. 20-30 ستاره و حتی 40 ستاره هم داریم. آیا اینها خودشون یک پا استاد نیستند؟

حالا کی ستاره های ادیب رو میخواد بشماره؟

نظرات ادیب آغشته به سم و مطالب جهت داره که اگر این کاره نباشی، قطعا با مرگ بدی در سرمایه گذاری مواجه میشی. حالا ممکنه عمدی در کار نباشه، اما در نهایت مسئله فرقی نمی کنه و این ریسک همیشه وجود داره که شما کدوم توصیه رو در کدوم زمان به کار ببندی و بعد اون اتفاقی بیافته که نبایست. برای همین الانه تو صحبت های جدیدش، روی آورده به ان قلت های بیشمار که کسی نتونه مچشو بگیره و مثل گربه مرتضی علی، راه فرار داشته باشه وقتی چهار دست و پا میاد پایین. مثال زیاد زدم و بیشتر از این نیاز نمی بینم حرفهای سطحی و صد من یه غازشو نقد کنم. چون بیش از این ارزششو نداره. فقط صرف هشدار بود و گفتن ف برای حرفه ای ها تا برند فرحزاد.

موفق باشید
    آخرین ویرایش توسط Inspired ، ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ در ۰۱:۲۲.
    در بیان این سه کم جنبان لبت ... از ذهاب و از ذهب وز مذهبت
    نا برده رنج، گنج میسر نمی‌شود! مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Inspired از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 46 از 46 اولیناولین ... 3643444546

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 3 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 3 مهمان)

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •