سال نو مبارك و خجسته باد
صفحه 49 از 49 اولیناولین ... 3946474849
نتایج از شماره 481 تا 483 از مجموع 483

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

ستاره دار(1)
    ارسال
    851
    تشکر شده 5,698 بار در 845 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

فکر نمی کنم هیچ ملتی به اندازه ملت ما سیاست زده باشیم!!!

یک زمانی احمدی نزاد مقصر مشکلات و بدبختی های مردم بود!!! گفتند اون اقتصاد را نابود کرد . مردم امبدوار بودند روحانی بیاد اقتصاد را نجات دهد! الان روزی هزار بار مردم حسرت روزهای احمدی نزاد را می خورند! .
    این خط و این نشون !! روحانی هم تموم میشه میره! نفر بعدی هم هر کی میخواد بیاد ، رییسی باشه ، قالیباف باشه ، رضایی ، لاریجانی و .... هیچ فرقی نمی کنه چند سال بعد ملت همیشه در صحنه حسرت روزهای روحانی را خواهند خورد !
    اما واقعا مشکل کجاست ؟؟؟؟؟
    جواب ساده است . تا وقتی نگاه به افراد است هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد . فرقی نمی کند نقی باشد یا تقی .
    سیستم و ساختار باید اصلاح شود با ساختارهای کنونی راه به جایی نخواهیم برد . نگاه باید سیستمی باشد . اگر سیستم درست طراحی شود افراد ناتوان را پس می زند افراد نالایق نمی توانند بیشتر از چند هفته دوام بیاورند! شما در یک شرکت خارجی اگر استخدام شوید به دو هفته نخواهد کشید اگر کاربلد نباشید خیلی ساده اخراج خواهید شد فرقی هم نمی کند در چه سطحی باشید .
    ۱- یادمان باشد مملکت ۸۰ میلیون نفری را هیاتی نمیشه اداره کرد .
    ۲- قانون خوب و ضمانت اجرایی قوی پشتوانه پیشرفت است .
    ۳- برای مسئولینی که می بایستی خادم ملت باشند و جوابگوی مسئولیتهایشان ، قداست دروغین ایجاد نکنیم .
    ۴- هزینه های پذیرش مسئولیت را همراه با منافع آن بسیار بالا ببریم . تا کسانی که ناشایست هستند جرات نکنند در هر پستی ورود نمایند .

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    14,081
    تشکر شده 57,793 بار در 13,381 ارسال

خیلی دوست دارم در این جستار دوباره از عملکرد بد آقای روحانی بگویم... ولی جستار تغییر رویه داده... بیشتر ترجیح به مسائل کلان بپردازم...
    ================================================== ================
    مبحث این روزها کرونا است. که در جستار خودش بررسی‌های مربوطه را انجام داده‌ایم.

موضوع دیگر همین انتقام سخت و (تلاش ایران برای) خروج آمریکا از خاورمیانه است.
    در همین راستا:
    ۱- ترکیه به آفریقا و سوریه نیرو فرستاده.
    ۲- در عراق بین نیروهای نظامی عراقی (حشدالشعبی به خصوص) و آمریکا درگیری‌های مهمی روی داده.
    ۳- و مهمتر از همه در افغانستان دو نفر همزمان با هم پیروزی خودشان در انتخابات افغانستان را اعلام کرده‌اند. تا این لحظه انگار درگیری‌ای نبوده. آمریکا هم جالب است که هنوز کاری نکرده. طالبان هم هنوز معلوم نیست کدام‌طرفی است. به هر روی... احتمالا فاطمیون آنجا پرچم را خواهند برافراشت. و اینکه عبدالله عبدالله احتمالا با ایران است. چرا که سابقه‌ی حضور در کنار احمدشاه‌مسعود را دارد.
    ================================================== ================
    و اینکه چه می‌شود؟
    همان‌گونه که گفتم مهمترین موضوع درگیری رودررو و شدید نظامی بین ایران و آمریکا بود. که خدا را صد هزار مرتبه شکر ختم به خیر شد و با موشک‌باران ایران هم ختم شد.
    الان من اگر آمریکا بودم چه تصمیمی می‌گرفتم؟ تسریع در خروج از افغانستان و عراق و سپردن موقعیت استراتژیک افغانستان و چاه‌های نفت عراق به ایران و روسیه و چین و ... ؟ ایجاد گروهک‌هایی مانند منافقین یا داعش و حمایت گسترده از آنها؟ یا ورود گسترده و مستقیم (با پرچم آمریکا)؟
    باز هم می‌گویم. دشمن اصلی آمریکا ایران نیست. چین و اروپا و روسیه است. ولی منطقه‌ی ایران یکی از مهمترین مناطق است. یعنی تسلط بر چاه‌های عراق می‌تواند باعث شود تا مدت‌ها آمریکا (آمریکای در حال فروپاشی و استیصال اقتصادی و آشفتگی اجتماعی) از بین نرود و در برابر چین و اروپا بتواند قد علم کند و مزیت‌هایش را داشته باشد. ولی منطقه برای آمریکا در امنیت کامل نیست. ایران هست که تازگی‌ها اعلام کرده آمریکا باید از منطقه برود و مدت‌هاست که درگیری‌های نیابتی با گروه‌های نیابتی آمریکا (حافظ منافع آمریکا) دارد و اخیرا هم که از آنها زهر چشمی گرفته شده (و یکی از مهمترین فرماندهان نظامی‌شان ترور شده) آنها نه تنها عقب نرفته‌اند بلکه یک گام پیش هم آمده‌اند. و از حمایت لفظی و احیانا پولی/نظامی چین و روسیه هم برخوردارند. تکلیف چیست؟ تکلیف من نوعی به عنوان تصمیم‌گیرنده‌ی آمریکا چیست؟
    احتمالا بهترین تصمیم ادامه‌ی جنگ‌های نیابتی است. به خصوص با پول‌های عربستان و دیگران.
    ولی این در قدیم به بالاترین درجه‌ی خودش انجام شده.
    داعش به طور کامل از بین رفته!
    آیا آمریکا اصلا توانش را دارد چیزی بزرگتر از داعش خلق کند و در منطقه مسلط کند؟
    آیا کشورهایی مانند سعودی و صهیونیستی و کویت و امارات و اردن اگر من بخواهم حاضرند نقش گروه‌ها را بازی کنند و منطقه را به نفع من متمایل کنند؟
    احتمالا نه.
    چرا که سعودی تقریبا آچ‌مز شده است. مستقیم نمی‌تواند کاری کند. اگر می‌توانست در برابر یمن این کار را انجام می‌داد. و غیر مستقیم هم تا زمانی که نفت پایین است در همین حد می‌تواند کار کند که تا کنون کرده و احتمالا توانایی خلق چیزی در ابعاد داعش را ندارد. و اگر هم داشته باشد ایران توانایی حذف آن را دارد.
    و همین حالت هم در مورد صهیونیستی وجود دارد. در دو سوی صهیونیستی ایران دو مهره قرار داده که امکان مانور را از آن می‌گیرد. و حتی صهیونیستی توانایی درگیری مستقیم با همین دو مهره را هم ندارد! چه برسد به این که همزمان هم با اینها درگیر شود و هم بیاید در منطقه و تلفات بدهد و ادامه دهد.
    ضمن اینکه اینها تا جایی که می‌توانستند در جریان داعش کمک‌های نامحسوس خودشان را گسیل می‌کردند. (مانند دخالت‌های نظامی صهیونیستی در سوریه یا بیمارستان و ...)

نمی‌دانم. من نوعی به عنوان مسئول آمریکایی نمی‌دانم بهترین تصمیم چیست. نه می‌توان خاورمیانه را رها کرد (که در این صورت خطر چین جدی می‌شود) و نه می‌توان به خاورمیانه به صورت جدی پرداخت (که باز خطر چین جدی می‌شود). و در هر صورت (هزینه کردن زیاد در خاورمیانه یا هزینه نکردن در خاورمیانه) کوتاه‌شدن عمر آمریکا خروجی محاسبات می‌شود.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    14,081
    تشکر شده 57,793 بار در 13,381 ارسال

اقتصاد آمریکا (و به تبع آن دنیا) منتظر یک بحران بود. {۱} شاید این کرونا دستاویز خوبی برای این موضوع بود.
    داو جونز از تراز سال ۱۳۹۵ هم دارد پایین‌تر می‌آید.
    هر دوره (مثلا ده ساله) یک بار فدرال رزرو می‌آید حباب اقتصادی ایجاد شده را با جمع کردن و توزیع دلار از بین می‌برد. سهام و دیگر دارایی‌های با کیفیت ارزان شده را بزرگان می‌خرند. و دوباره همه چیز می‌رود روی روال طبیعی خودش.
    اکنون کرونا وایرس دارد این کار را می‌کند!
    ناخواسته. یا خواسته.
    -----------------------------------
    {۱} طبق بررسی‌های جناب ادیب که انجام داده بودند و ما هم قبول داشتیم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 49 از 49 اولیناولین ... 3946474849

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •