صفحه 5 از 52 نخست ... 234567815 ... آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 511

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام
    با اخباری که می آید نظرم در مورد احتمالی که می دادم بیشتر تقویت می شود.

حادثه هایی در عربستان در حال اتفاق افتادن است...

• کشتار تعداد بالای حجاج و از بین رفتن مقبولیت عربستان در بین اهل سنت (و زیر سوال بردن عنوان "خادم الزوار" که عربستانی ها به خودشان در کانال های تلویزیونی شان می دادند)
    • پرداخت قرامت سنگینی که از طرف عربستان باید صورت بگیرد (شنیده ام در مورد جرثقیل ایران از عربستان به ازای هر نفر نزدیک 1 میلیارد تومان گرفته است (برای خانواده های قربانیان))
    • ایجاد کمیته های حقیقت یابی از طرف سایر کشور ها که باعث کم رنگ شدن عزت پادشاهی این کشور می شود و نیز دست دیگر کشور ها را به امور داخلی عربستان باز می کند
    • پرداخت های بسیار زیادی که عربستان برای حمایت از داعش و سایر گروه های تکفیری (مانند جبهة النصرة) در کشور های مختلف انجام داده است.
    • پرداخت های زیادی که بابت جنگ مستقیم در یمن صورت گرفته است.
    • عدم توانایی در کنترل حوثی ها و انصار الله و برعکس قدرتمند تر شدن روز به روز این جبهه و حتی دریافت خساراتی از این بابت توسط عربستان.

همه اینها آن تحلیل ها و پیش بینی ها و احتمالاتی که قبلا داده بودیم را پر رنگ تر می کند.
    به نظر می رسد توطئه ای علیه عربستان در حال شکل گیری است که یک طرف آن ایران است و طرف دیگرش غرب!
    به نظرم می آید که عربستان از یک بازیگر قدرتمند منطقه ای در حال تبدیل شدن به یک بازیچه ی بزرگ منطقه ای است که این بازی دو طرف دارد: ایران و روسیه - اروپا و آمریکا
    و حماقت های عربستان (و البته جوانی و ناپختگی سیاست مداران جدیدش) و درایت و کارکشتگی سیاستمداران ایران باعث شده عربستان خودش را درون میدان قرار دهد و ایران بیرون میدان بازی کند. به شخصه از این حرکات دولت روحانی استقبال می کنم.( در زمان آقای احمدی نژاد این جور حرکات وجود نداشت و حرکات احساسی تر بود.) کافی است به همین مسئله ی کشتار حجاج نگاه کنیم تا تدبیر دولت ایران را در مقابل بی تدبیری دولت کنونی عربستان به خوبی احساس کنیم. دولت می توانست در این بازی یک حرکت احساسی انجام دهد و خودش را وارد بازی کند و یا فرضا تهدید نظامی انجام دهد و ... همین طور در مسئله ی یمن... ایران خودش مستقیما وارد بازی یمن نشد، در حالی که عربستان مجبور شد (یا شاید خودش خواست) که مستقیما وارد بازی یمن شود... و جدیدا نیز گویا عربستان مستقیما تهدید به شرکت در جنگ سوریه کرده است که عمق حماقت های تیم کنونی تصمیم گیری در عربستان را نشان می دهد. (کدام تصمیم گیرنده ی عاقلی خودش مستقیم وارد معرکه می شود؟ آن هم در حالی که در چندین جبهه ی دیگر به صورت جدی مشغول است؟ و آینده ای مبهم در آن جبهه ها دارد؟ آمریکا هم با آن قدرت اقتصادی-نظامی-سیاسی این همه درگیری مستقیم برای خودش ایجاد نمی کند! این یعنی حماقت محض)

اینها پیشبینی هایمان را تقویت می کند.
    به نظر می رسد عربستان الان درون گود بازی است و دارد بازی داده می شود و دیگر بازیگر خارج گود نیست. البته من نمی توانم دلیل غرب را از این کار متوجه شوم ولی در عمل داریم می بینیم که غرب چه گامهایی بر می دارد!!! شاید غرب به دنبال فروش صلاح به عربستان است و همزمان پایین آوردن قیمت نفت... ولی عملا با این کار دارد متحد اصلی خودش را تضعیف می کند... محتمل ترین حالتی که می توانم تصور کنم این است که غرب می خواسته ایران و عربستان را به هم مشغول کند و همزمان منابع دو طرف را صرف کند و مانع ایجاد حکومت های قوی در منطقه شود (که در این بازی عربستان گیر کرده و ایران خارج شده)

سناریو ها هر چه باشد و هر احتمالی را که حساب کنیم باید به تیم تصمیم گیری سیاسی روحانی آفرین و تبریک گفت که الحق و الانصاف دارند با تدبیر بازی را می چرخانند و تجربه و پختگی خوبی در تصمیم گیری ها از خود نشان می دهند (برعکس تیم اقتصادی و صنعتی دولت که هر روز دارد وضع را خراب تر می کند و بی عرضگی بیشتری در عرصه های مختلف از خودش نشان می دهد)

==============

و اما پیش بینی های آینده:
    پیش بینی می کنم درگیری های یمن به سمت نفت عربستان هم کشیده شود و از این بابت تاثیری روی قیمت نفت شاهد باشیم (تعجب نخواهم کرد اگر موشکی ایرانی یا روسی در آینده به پالایشگاه یا مثلا به سکوی نفتی عربستان اصابت کند)
    همین طور پیش بینی می کنم که میزان مشغولیت های عربستان بیشتر شده و ثبات امنیتی ایران بهبود یابد.

نتیجه اینکه اوضاع آتی اقتصاد ایران را رو به بهبود و دارای ثبات پیش بینی می کنم و فکر می کنم ریسک های سیستماتیک (امنیتی-بهای نفت-سیاسی و ...) به آرامی ولی با قدرت کاهش پیدا کنند که این مسئله سرمایه گذاری های بلند مدت (نه کوتاه مدت) اقتصادی ما را تضمین خواهد کرد.
    سلام
    باز هم به نظرم پیش بینی ها بیشتر در حال نزدیک شدن به واقعیت است.
    فقط من یک پیش بینی قوی کرده بودم مبنی بر بالا رفتن درست حسابی قیمت نفت که نمی دانم چرا اتفاق نمی افتد. باید یمن تا الان به نقاط نفتی عربستان (مثل بنادر) حمله می کرد و با این کار قیمت نفت سیر صعودی مناسبی می گرفت و با یک پیک صعودی در 100 دلار به 70 دلار باز می گشت و در آن آرام می گرفت. ولی تا الان که این اتفاق نیافتاده... امیدوارم به زودی (طی دو سه ماه آینده) این اتفاق بیافتد.
    باز هم همچنان تضعیف مواضع عربستان در منطقه را به واسطه ی بی فکری هایش مشاهده می کنیم.
    در حوادثی که در حال وقوع است همه دارند سود می برند الا عربستان نادان. آمریکا و کشور های اروپایی (به واسطه ی فروش سلاح) و کشور های ارسال کننده ی نیرو (به واسطه ی پولی که بابت هر سرباز می گیرند) در حال سود کردن هستند، ایران و هم پیمانانش به واسطه ی گسترش نفوذش (و به این واسطه تضمین بازار های هدف و کشور های متحد و بهبود امنیت و افزایش تضمین های اقتصادی آتی) در حال سود بردن است.
    نمی دانم عربستان چیز دیگری دارد که رو کند؟ یا اینکه باز هم می خواهد به این نادانی و فرو رفتن در باتلاق ادامه دهد... که اگر دهد تنها قدرت خودش را که پول انباشته اش است از دست می دهد و بلافاصله بعد از کاهش قدرت مالی اش تضعیف مواضعش در عراق و سوریه و مصر و ... شروع خواهد شد.

و باز هم تبریک و تشکر دارد حرکات دیپلماسی تیم روحانی که الحق و الانصاف در دیپلماسی چیزی کم نمی گذارند و با تدبیر کافی دارند صحنه را مدیریت می کنند و در سخنان و اعمال کاملا سنجیده و پخته عمل می کنند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بسیاری از گروه ها با نزدیک شدن به اجرای برجام در آستانه ی وضع خوبی می باشند:
    بانک ها - هم سود پرداختی شان کم می شود و هم مطالبات خوبی از دولت می گیرند که اثرات منفی کاهش سپرده گذاری (ناشی از کاهش سود) را جبران می کند.
    خودرویی ها و قطعاتی ها - با ارائه ی وام های دولتی برای خرید خودرو به مشتریان از این رو به آن رو خواهند شد
    پالایشی ها و پتروشیمی ها - هم نرخ خوراک کم خواهد شد و هم سرمایه گذاری های گسترده و مناسب (به دلیل نیاز دنیا به انرژی و تضمین انرژی) با سود آوری بهتر رو به رو خواهند شد.
    معدنی ها - به احتمال قوی در بهره مالکانه شان تجدید نظر خواهد شد و به تدریج وضعشان بهبود خوبی پیدا خواهند کرد.
    ساختمانی ها - به واسطه ی تحریک تقاضا و شروع پروژه های عمرانی دولتی بهبود پیدا خواهند کرد.
    سیمانی ها و اندکی فولادی ها - به واسطه ی بهبود وضع همسایه ها و بهبود وضع کشور شرایط بهتری برای فروش محصولاتشان خواهند داشت و بهبود بسیار مناسبی در سود آوری خواهند شد.
    خدمات فنی مهندسی - نیز مانند گروه بانکی به واسطه بهبود وضع سایر گروه ها وضع خوبی خواهند داشت.
    از طرف دیگر قیمت سهم ها نیز در حال حاضر بسیار پایین می باشد و با ادامه ی شرایط حاضر به نظر می رسد خریداران به تدریج سمت غالب را از آن خود کنند.

در این میان به دو نکته باید توجه کرد: اراده واقعی دولت و توان دولت.
    دولت بار ها نشان داده که در حرف و عمل یکی نیست. باید بررسی کنیم ببینیم اراده ی واقعی دولت بر چه مواضعی قرار می گیرد. (به عنوان مثال شاید این دولت به رونق ساختمانی ها تنها به چشم باتلاقی نگاه کند که با رونقی موقت قصد دارد خودش و دوستانش را از آن بیرون بکشد!)
    مسئله مهمتر توان دولت در اجرای سیاست های مختلف است. (به عنوان مثال هم اکنون گفته می شود که دولت دوست دارد سود بانکی را کاهش بدهد ولی نمی تواند، چرا که اگر سود بانکی کاهش پیدا کند پول ها از بانک ها خارج خواهد شد و هم نقدینگی ای سرگردان و بی مهار و تخریب کننده برای دولت به وجود خواهد آمد و هم بانک ها ممکن است به سمت ورشکستگی سوق پیدا کنند) - به علاوه توان سیاسی داخلی و خارجی دولت را نیز باید در نظر بگیریم.

پس یک چشممان باید به قیمت نفت باشد و یک چشممان به اجرایی شدن سخنان دولت (و انتظار بازار از این سخنان).
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام
    کاهش نرخ ذخیره قانونی بانک ها یکی دیگر از سیاست های انبساطی-تورمی است که در پی پیش بینی های گذشته دولت در صدد انجام آن است.
    همان طور که گفته شد به نظر می رسد دولت از ایجاد یک بحران عظیم بانکی در پی کاهش نرخ سود بانکی می ترسد. برای همین دارد تمامی اقدامات محافظه کارانه پیش از کاهش نرخ سود را انجام می دهد.

این کاهش نرخ ذخیره قانونی بانک ها چنانچه بسیاری از صاحب نظران و کارشناسان می گویند تورمی نیست. (به نظر بنده البته) بلکه ضد تورم است!!! و از همین رو است که آقای طیب نیا می آید می گوید نرخ تورم سال آینده کمتر هم خواهد شد...
    همان طور که بارها گفته شد دولت برای اینکه تورم را مهار کند باید نرخ سود بانک ها را کاهش دهد. این دو به هم تنیده شده اند یعنی نمی توان بدون تغییر یکی دیگری را تغییر داد.
    ولی با کاهش نرخ سود بانک ها امکان از دست رفتن مقادیر زیادی از سپرده ها وجود دارد که می تواند فاجعه ای برای بانک ها (به خصوص در شرایط کنونی) باشد.
    می توان گفت دولت تقریبا تمامی مسائلی که می تواند به این موضوع منجر شود را قبلا شناسایی کرده و یکی یکی دارد آنها را کور می کند.
    بازار های ارز و طلا و نیز بخش قماربازی در مسکن و بورس می شود گفت در حال مهار شدن هستند. از جمله اقداماتی که برای کور کردن بازار بورس اندیشیده شده صکوک و تسه و عرضه های اولیه و ... است که رمق بورس را می گیرد و اجازه ی رشد هیجانی را به آن نمی دهد. در مسکن هم وام ها بسیار محتاطانه داده می شود طوری که تنها مصرف کننده بتواند از آن بهره مند شود و اصل وام نیز به دست تولید کننده و انبوه ساز برسد و تا آنجا که امکان دارد عواقب تورمی آن کنترل شود. در حقیقت اگر دولت بتواند اراده ی خودش را در این زمینه غالب کند بازار مسکنی پر رونق ولی با قیمت پایین خواهیم داشت! به گونه ای که دلالان و سرمایه گذاران هوس ورود به آن را از سر دور خواهند کرد. همین طور اقدامات خوبی در زمینه ی طلا و ارز نیز انجام گرفته که این بازار ها را دارای ثبات نسبی کرده است.

این اقدامات پیش گیرانه ای بود برای عدم خروج سریع منابع از بانک ها. اما دولت اقداماتی نیز انجام داده برای زمان درمان!. تا هنگامی که منابع از بانک ها خارج شوند یک باره بانک ها دچار ورشکستگی و عدم امکان باز پرداخت سپرده ها نشوند. یکی از آنها که پیش تر هم بهش اشاره کردیم رونق بازار ملک است که یک تیر و چند نشان است. (هم رونق صنعت و هم به کار گیری منابع بانکی و هم توان مقابله با بحران بانکی به وسیله ی فروش دارایی ها و هم توان باز پس دهی مقروضین بانکی که در ساختمان هزینه کرده اند و هم خروج دائمی و آرام بانک ها از صنعت ساختمان به صورت مستقیم برای به کار گیری منابع در سایر صنایع مورد هدف دولت وقت) راه کار دیگر که بهش اشاره شد بحث باز پرداخت بدهی بانک مرکزی و نیز دولت به بانک ها بود که این امر فقط پس از برجام امکان پذیر است. و راه کار دیگر که این روز ها به آن اشاره می شود بحث کاهش ذخیره قانونی بانک ها است که این نیز یک تیر و چند نشان است.این نیز یک تیر و چند نشان است (با این دو راه کار نیز هم بانک ها که خودشان صنعتی هستند قدرتمند می شوند و هم سایر صنایع را می توانند حمایت کنند و هم از ورشکست شدن بانک ها جلوگیری می شود و هم توان کاهش تورم به وسیله ی آزاد سازی پول! ایجاد می شود!... در حقیقت دولت پولی که به بانک ها می دهد را در ازای کم کردن پولی که بانک ها به مردم می دهد مشروط می کند...! که از قضا اولی بدون تورم است و هر سال به آن اضافه نمی شود!)

راه کار های بسیار جالب و خردمندانه ای است که واقعا جای تحسین دارد.

البته مسئله به این سادگی نیست. بانک به بانک این قضیه متفاوت می شود. ای بسا برخی بانک ها به سمت ورشکستگی هم بروند. مسئله ای که در آینده زیاد مطرح خواهد شد بحث "بهره وری" است.

این طور که به نظر می آید دولت دارد جلوی چیزی که اسمش را رانت گذاشته (یعنی نرخ خوراک و امثالهم) و نیز جلوی تورم را می گیرد. این یعنی برخی سازمان ها و بنگاه های تنبل و ناکارآمد که پیش تر می توانستند با استفاده از تورم و نوسان گیری (در بازارهای ارز و ساختمان و بورس) درآمد زایی داشته باشند دیگر از این مواهب برخوردار نخواهند بود. از طرف دیگر با کاهش نقدینگی دست مردم به تدریج قدرت خرید مردم کاهش پیدا می کند و دیگر هر چیزی را نمی توانند بخرند... و به قول طیب نیا بنگاه ها با مشکل جدیدی به نام مشکل در فروش مواجه خواهند بود. یعنی رقابت. یعنی قانون بقای قوی. البته قوی نه از نظر حجم بلکه از نظر کارایی ساختاری. (مثلا شاید بانک صادرات با آن عظمتش در این دیدگاه ضعیف باشد ولی بانکی تازه تاسیس با حجمی کوچک به مراتب انعطاف پذیر و قدرتمند باشد و در رقابت بانک صادرات شکست بخورد)

=======================

اما برویم سراغ پیش بینی ها...
    همان طور که بار ها گفتیم مواضع خارجی ایران (چه از نظر امنیتی و چه از نظر اقتصادی و چه از نظر سیاسی) رو به بهبود بوده و باز هم پیش بینی می کنیم رو به بهبود باشد. (به خصوص بحث عراق)
    با توجه به باز شدن مشکلات برجام پیش بینی می کنیم دولت سیاست های انبساطی (البته کم تورم زا) را شروع کند و آثار آن به خوبی در اقتصاد و بر کلیت بورس مشاهده شود.
    گروه های پیش رو در بازار می توانند بانک ها، سیمانی ها و خودرویی ها باشند. البته با توجه بحث کارآمدی و بهره وری به احتمال قوی نماد های موفق از ناموفق در گروه ها متمایز خواهند شد و این طور نخواهد بود که همه با هم رشد کنند.
    گروه های میانه رو دارویی ها و پتروشیمی ها و ساختمانی ها و بیمه ای ها و غذایی
    و گروه های پس رو نیز می توانند معدنی ها و فلزاتی ها و مخابراتی و قندی و لاستیک و کاشی و شیشه باشند.

=======================

با توجه به این عرایض بنده به شخصه تمایل دارم بر سهم هایی که مطالبات زیادی دارند (مانند وساپا و وقوام) و همین طور نماد های بانکی و خودرویی کارآمد که در حال حاضر قیمت پایینی دارند (مانند خنصیر و دی) تمرکز کنم. و در آینده (به محض آمدن خبر هایی مثبت از رانده شدن داعش از سرزمین های عراق) بر روی نماد های کارآمد سیمانی سرمایه گذاری کنم.
    «محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

افزایش بهای دلار سال های گذشته و تاثیر آن بر قیمت سهم ها در سال های آینده
    =============================================

سلام
    داشتم فکر می کردم به سال 92...

به شخصه اکثر سرمایه گذاری هایم را قبل از انتخابات ریاست جمهوری و بلا فاصله بعد از گران شدن دلار انجام دادم.

البته پیش بینی من هم درست بود و به خوبی بازار رشد کرد. اما چرا بعد از آن سهم ها پایین آمدند؟

من به سهم ها به چشم یک کالا نگاه کردم که برعکس باقی کالا ها زیاد رشد نکرده بود و با خودم گفتم این هم باید رشد کند...
    و رشد هم کرد...
    ولی بعد از مدتی پایین آمد.

شاید انتظار نا به جایی بود که قیمت سهم را مانند کالاهای دیگر تنها بر اساس دارایی ها و NAV سهم و امثالهم حساب کنم (یادم آمد یکی از دوستان برعکس این اعتقاد من را داشت. می گفت: بورس تهران با یورو نسبت مستقیم دارد)

ولی دو دو تا چهار تای من می گوید حرف من هم درست بود، هم از این بابت که دارایی های شرکت ها گران تر شده بود و هم اینکه سود شرکت ها باید بیشتر می شد:
    • اگر قیمت ملک قبل از این فلان قدر ریال بوده و الان چند برابر شده، می بایست سود هر ساخت و ساز نیز چندین برابر شود (اگر از نظر درصدی ثابت بماند یا حتی کاهش کمی هم می داشت می بایست باز خیلی خیلی بیشتر شود)
    • اگر قیمت خودرو قبلا فلان قدر بود و الان چند برابر شد، می بایست سود از هر ساخت و فروش خودرو نیز چندین برابر شود...(سود ریالی نه درصدی)
    • اگر درآمد ارزی صنایع پتروشیمی و نفتی قبلا فلان قدر به دلار و ریال بود، الان هم باید همان قدر به دلار و چندین برابر به ریال شود...

یعنی از دو بابت باید قیمت سهم ها افزایش پیدا می کرد، یکی افزایش ناو شرکت ها (به این معنی که خریدار با خرید یک سهم بعد از افزایش قیمت ها، مقدار بیشتری دارایی آن شرکت را به ریال تملیک می کند) و دیگری افزایش سود آوری

البته همان طور که مستحضر هستید این تحلیل ما به واسطه ی رکود و تحریم تقریبا باطل (Failed) شد. (تقریبا بخاطر اینکه هنوز ناو شرکت ها بالا است و نیز هر چند تعداد تولیدات کم شده ولی سود هر عدد تولید بالا است!) ولی اینها را گفتم تا به اینجا برسم:
    بعد از رفع تحریم ها و بازگشت رونق اقتصادی توسط دولت و در کل بازگشت به حالت معمولی این تحلیل دیگر باطل نخواهد بود و باید برگردد و اثر خود را بگذارد.
    اگر قرار باشد یک شرکت خودرویی با همان تعداد تولید، یا یک شرکت ساختمانی با همان تعداد پروژه و یک شرکت سیمانی با همان مقدار تناژ و یک شرکت پتروشیمی/پالایشی با همان ظرفیت سال های قبل از رکود و تحریم فعالیت کند دیگر سودش به میزان آن سال ها نخواهد بود!!! بلکه به واسطه ی گران شدن دلار و تضعیف ریال، سود ریالی آن شرکت به مراتب بیشتر خواهد شد! (همین طور قیمت ریالی هر سهم)
    الان ما گاها شرکت هایی می بینیم که با همان سود و قیمت سهم که در سال 90 بودند هستند... درصورتی که پتانسیل بالقوه و بسیار زیادی دارند برای جهش بزرگی در سود و قیمت ریالی خودشان!
    (البته این وضع شامل همه نمی شود، شرکت هایی بوده اند که در تحریم و رکود پدرشان درآمده و معلوم نیست بعد از این حتی بتوانند روی پای خودشان بایستند، شرکت هایی بوده اند که به اندازه ی دارایی هایشان ضرر انباشته جمع کرده اند! و شاید تا سال ها نتوانند به سود دهی برسند... ما این شرکت ها را نمی گوییم، شرکت های سرپایی را می گوییم که توان تولید سود را دارند)
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

حمله ارتش یمن به شرکت نفتی آرامکوی عربستان

نیروهای یمنی امروز سه‌شنبه با موشک بالستیک "قاهر 1،" شرکت نفتی "آرامکو" در منطقه جیزان عربستان را هدف حمله قرار دادند.
    به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پرس تی وی، ارتش یمن با کمک نیروهای کمیته مردمی انصار الله، بامداد سه شنبه (1 دی) موشک بالستیک از نوع قاهر 1، به شرکت نفتی آرامکو در منطقه جیزان شلیک کردند که این موشک با دقت بالا به هدف خود اصابت کرد.

بنا به اعلام شبکه تلویزیونی المسیره، شلیک موشک در پی افزایش حملات عربستان به مناطق مختلف یمن صورت گرفته است.

روز گذشته نیز فرودگاه جیزان هدف یک موشک قاهر قرار گرفته بود.

انتهای پیام/
    نمی دانم چرا بیشتر این کار را انجام نداده اند...
    شاید برد موشک هایشان کم است...
    همان طور که در خبر هم اعلام شده این موشک به جیزان شلیک شده...
    بنده هنوز امیدوارم که قیمت نفت (در بلند مدت) رشد کند و ثابت شود (مثلا در محدوده ای بالای 60 دلار).
    «محمد حسین» هستم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام
    دیروز الرمادی بازپس گرفته شد و دوباره به آرامکو حمله موشکی شد...

سهم های هدفی که من مد نظر دارم: سکارون و شبندر

ان شاء الله باز هم تحولات منطقه طبق پیش بینی ها پیش برود و شاهد تحول ایران و اقتصاد ایران باشیم.
    «محمد حسین» هستم.

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

سلام دیروز الرمادی بازپس گرفته شد و دوباره به آرامکو حمله موشکی شد... سهم های هدفی که من مد نظر دارم: سکارون و شبندر ان شاء الله باز هم تحولات منطقه طبق پیش بینی ها پیش برود و شاهد تحول ایران و اقتصاد ایران باشیم.
    درود من هم سکارون دارم و در ضرر هستم با میانگین خرید 300 تومان و بهش خوش بین نیستم میشه بگید چرا انتخاب کردید البته من قصد دارم نگه دارم ولی تردید دارم.
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    درود من هم سکارون دارم و در ضرر هستم با میانگین خرید 300 تومان و بهش خوش بین نیستم میشه بگید چرا انتخاب کردید البته من قصد دارم نگه دارم ولی تردید دارم.
    سلام
    اول اشاره بکنم که من الان در صدد خرید اینها نیستم؛ زیر نظر دارم تا ببینم انتهای حرکت نزولی شان کجا است. بعد به خریدشان فکر می کنم.

1- مهمترین عامل برای خرید سکارون این است که داعش دارد کم رنگ می شود.
    2- و سکارون برای صادرات قابلیت دارد.
    3- در این شرایط پی بر ای اش مناسب است، هر چند که تعدیل منفی داده است، و حتی اگر باز هم تعدیل منفی بدهد.
    4- به خاطر مکانش امکان قطع شدن گازش کمتر است.
    5- این طور که من دیدم یک عده دارند از مدت ها قبل می زنند تو سر سهم و با رصد کوچکی که بنده داشتم بیشتر از سایر سهم های هم گروه افت داشته.
    6- امکان دارد وضعیت ساخت و ساز در کشور بهبود پیدا کند.
    7- توافق با غرب می تواند هم در وضعیت داعش موثر باشد هم می تواند در ورود سرمایه گذاری های خارجی برای پروژه های عمرانی موثر باشد هم می تواند پول های بلوکه شده ی ایران را برای پروژه های عمرانی آزاد کند، هم می تواند دست دولت را برای کمک به صنعت سیمان (به خصوص پروژه ی سیمان در جاده ها) باز کند و هم می تواند مراودات ارزی را سهولت بخشد و ... که همگی به نفع صنعت سیمان خواهد بود.
    8- سیمانی ها دارند با هم همدستی می کنند که دیگر نرخ همدیگر را نشکنند و بازار همدیگر را تصاحب نکنند و تولیدشان را به اندازه ی فروش و بازارشان نگه دارند... این هماهنگی می تواند اندکی وضعیت سیمانی ها را بهبود ببخشد.
    9- و همان طور که می دانیم نرخ سیمان آزاد شده. (که احیانا اگر وضعیت اقتصادی کشور خوب شد، از این محل سود تپلی نسیب سیمانی ها می شود)

1- این را هم بگویم که سیمانی ها کلی سیمان روی زمین دارند،
    2- امکان قطع گاز دارند،
    3- و یکی در میان زیان ده شده اند و مثل چیز تو گل گیر کرده اند و گاها حقوق کارکنانشان را هم ندارند بدهند... و حتی بعضی وام هایی که گرفته اند کمرشان را شکسته و برای بازپرداخت آن دارند هر چه دارند و ندارند می فروشند...

البته بنده هیچ بررسی بنیادی و یا فنی روی سهم نداشته ام، صرفا به عنوان یک گزینه برای تحقیقات آتی مد نظرش دارم.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2016/01/01 در ساعت 13:29
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

به نظر من آینده ی مملکت بهتر میشود
    البته نه الان و نه سریع... بلکه به تدریج...
    به خصوص
    با افزایش درآمد های نفتی (البته این هم فکر کنم برای چند ماه دیگر باشد)
    و همین طور تمام شدن بحران های عراق و سوریه و یمن (و یا حتی افغانستان)
    و اینکه ایران از نظر نظامی و سیاسی دارای قدرت و نفوذ بیشتری بشود... (که همین موارد نظامی و سیاسی بعدا تاثیرش را روی بورس نشان خواهد داد)
    و از نظر داخلی هم دولت بیشتر بتواند وام بدهد و قدرت پیدا کند تا سود بانکی را کاهش بدهد... (قبلا در مورد قدرت دولت و کاهش سود صحبت کردیم)

برای همین چشم به آینده ی صنعت سیمان و نفت (پتروپالایشی ها) و بانک و خودرو دارم و به خصوص روی سهم های وساپا، وقوام و ودی، سکارون، شبندر، توریل، پترول، تاپیکو، قطعه سازی هایی مثل خفناور و خنصیر زوم کردم (وساخت و وتوشه هم به صورت جانبی). و منتظرم اینها تا آخرین جایی که قرار است افت بکنند، افتشان را بکنند و بعد برای سرمایه گذاری بلند مدت وارد اینها بشوم. (بعد البته؛ نه الان؛ چون تجربه دارم ورود زود حتی روی سهم های بنیادی عالی هم می تواند سرمایه ام را نابود کند)

=========
    با توجه به نوع حملات حزب الله لبنان و حماس (به عنوان دو گروه مورد حمایت ایران) در قبال رژیم صهیونیسیتی، فکر کنم حملات موشکی به آرامکو نه تنها کاهش نیابد بلکه به تدریج بیشتر شود... که به عنوان عاملی مثبت بر روی کل بورس به خصوص پالایشگاهی ها میتواند تاثیر گذار باشد.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2016/01/01 در ساعت 13:47
    «محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

سلام
    اول اشاره بکنم که من الان در صدد خرید اینها نیستم؛ زیر نظر دارم تا ببینم انتهای حرکت نزولی شان کجا است. بعد به خریدشان فکر می کنم.

1- مهمترین عامل برای خرید سکارون این است که داعش دارد کم رنگ می شود.
    2- و سکارون برای صادرات قابلیت دارد.
    3- در این شرایط پی بر ای اش مناسب است، هر چند که تعدیل منفی داده است، و حتی اگر باز هم تعدیل منفی بدهد.
    4- به خاطر مکانش امکان قطع شدن گازش کمتر است.
    5- این طور که من دیدم یک عده دارند از مدت ها قبل می زنند تو سر سهم و با رصد کوچکی که بنده داشتم بیشتر از سایر سهم های هم گروه افت داشته.
    6- امکان دارد وضعیت ساخت و ساز در کشور بهبود پیدا کند.
    7- توافق با غرب می تواند هم در وضعیت داعش موثر باشد هم می تواند در ورود سرمایه گذاری های خارجی برای پروژه های عمرانی موثر باشد هم می تواند پول های بلوکه شده ی ایران را برای پروژه های عمرانی آزاد کند، هم می تواند دست دولت را برای کمک به صنعت سیمان (به خصوص پروژه ی سیمان در جاده ها) باز کند و هم می تواند مراودات ارزی را سهولت بخشد و ... که همگی به نفع صنعت سیمان خواهد بود.
    8- سیمانی ها دارند با هم همدستی می کنند که دیگر نرخ همدیگر را نشکنند و بازار همدیگر را تصاحب نکنند و تولیدشان را به اندازه ی فروش و بازارشان نگه دارند... این هماهنگی می تواند اندکی وضعیت سیمانی ها را بهبود ببخشد.
    9- و همان طور که می دانیم نرخ سیمان آزاد شده. (که احیانا اگر وضعیت اقتصادی کشور خوب شد، از این محل سود تپلی نسیب سیمانی ها می شود)

1- این را هم بگویم که سیمانی ها کلی سیمان روی زمین دارند،
    2- امکان قطع گاز دارند،
    3- و یکی در میان زیان ده شده اند و مثل چیز تو گل گیر کرده اند و گاها حقوق کارکنانشان را هم ندارند بدهند... و حتی بعضی وام هایی که گرفته اند کمرشان را شکسته و برای بازپرداخت آن دارند هر چه دارند و ندارند می فروشند...

البته بنده هیچ بررسی بنیادی و یا فنی روی سهم نداشته ام، صرفا به عنوان یک گزینه برای تحقیقات آتی مد نظرش دارم.
    ممنون از پاسخ مستدل من هم تا گزارش 9 ماهه صبر می کنم ولی همانطور که گفتم خوش بین نیستم البته موافقم که قیمتش خیلی افت کرده و اختلاف با ارزش جایگزینی اون بیشترینه تو سیمانی ها ----------

خدا کنه داعش هم کاملا نابود بشن، اینا روی مغول رو هم سفید کردن.
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 52 نخست ... 234567815 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)