صفحه 8 از 52 نخست ... 56789101118 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 511

موضوع: تدبیر✘ و امید☹

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,142 بار در 6,947 ارسال

پاسخ : تدبیر✘ و امید☹

ببینیم ترامپ همانطور که در انتخابات گفته بود چرا ایرباس !؟ چرا بویینگ نه !؟ به این خبرها قطعیت می بخشد یا نه !؟

منظور ترامپ چی بوده یعنی با قرار داد با ایران موافقه ؟؟؟ !!!
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    نکات زیادی در موارد کفته شده قابل بحث است فقط ذر مورد هواپیما بگم که هواپیماهای چدید چه ایرباس و چه بوئینگ یک سوم مصرف سوخت نسبت به قبلی ها دارند حالا خودتان صرفه اقتصادی را حساب کنید
    بله جناب آباد... خیلی جای بحث دارد... خرید ایرباس البته زیاد جای بحث ندارد. ولی خرید بوئینگ است که کلی اطلاعات می تواند به ما بدهد.
    من به هیچ وجه گمان نمی کنم این خرید ها خریدهایی اقتصادی بوده باشند. (چون شما به مصرف سوخت اشاره کردید این را عرض می کنم.) اگر مسئله اقتصادی صرف بود باید فقط از ایرباس (یا نهایت از روسیه و چین) خرید انجام می شد... ولی خرید از آمریکا آن هم خریدی بسیار دراز مدت و البته سنگین خیلی جای تفکر دارد (به طوری که شنیدم هواپیماها قرار است تازه از یکی دو سال بعد شروع به تحویل بشوند تا بیش از ده سال دیگر...)
    اصلا به جنبه ی سیاسی اش نمی خواهم نگاه کنم. اگر هم مسائل سیاسی را می گویم می خواهم جنبه ی اقتصادی اش را بسنجم.
    به نظر من یک توافقی بین ایران و آمریکا صورت گرفته که یکی از
    حکم های تضمینش همین قرارداد بلـــــــــــــــــــند مدت بوئینگ است.
    اما در مورد اینکه توافق چه بوده... پیش تر مقداری گفتم. (که یکی از دوستان هم به ما خندیدند) و می توانم بگویم هر چه بوده به این موارد هم مربوط است:
    *
    فروش سنگین سلاح توسط آمریکا و انگلیس به عربستان
    *
    فروش سنگین نفت در چند سال توسط عربستان
    *
    خالی شدن ذخایر پولی شدید عربستان در طی چند سال به طوری که از یکی از غنی ترین خزانه های جهان دارد تبدیل می شود به یکی از بی پول ترین خزانه ها
    * قدرتمند تر شدن
    ایران در منطقه
    * پایان یافتن زمان تاثیر گذاری
    تحریم ها در ایران
    * نزدیک شدن به پایان زمان تاثیر گذاری
    داعش
    *
    آینده ی بازار منطقه (خودرو، دستگاه های برقی و لوازم خانگی، بازسازی صنعت ها، فرصت های سرمایه گذاری پولی و ...)
    *
    تغییر دیدگاه اندک و نسبی غرب نسبت به ایران و عربستان (به طوری که عربستان پیش تر خیلی ارج و قرب داشت ولی الان گاها یکی به نعل یکی به میخ با او کار می کنند... به طوری که به بعضی نشریات و حتی بعضی مسئولین اجازه داده می شود بر علیه عربستان حرف بزنند! همین طور ایران نیز از محور شرارت و گزینه ی حمله ی نظامی و تحریم های کامل تبدیل شده به وضعیت یکی به نعل و یکی به میخ! به طوری که به بعضی بنگاه های اقتصادی اجازه ی تعامل داده می شود و بعضی مسئولین هم از روابط حرف می زنند)

من گمان می کنم
    قرارداد بوئینگ را باید با این دیدگاه نگاه کنیم و ببینیم موید این سناریو می تواند باشد یا مبطل؟ ببینیم این قرارداد کجای این سناریو قرار دارد؟ ببینیم آیا سناریو دیگری می تواند باشد که این قرارداد در جریان آن منعقد شده باشد...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

ببینیم ترامپ همانطور که در انتخابات گفته بود چرا ایرباس !؟ چرا بویینگ نه !؟ به این خبرها قطعیت می بخشد یا نه !؟

منظور ترامپ چی بوده یعنی با قرار داد با ایران موافقه ؟؟؟ !!!
    ترامپ در یکی از اظهارنظرها درباره ایران و مخالفتش با برجام گفته بود، چرا در برجام منافع اقتصادی باید به اروپایی ها برسد ؟

چرا طبق برجام ایران باید منابعی که ما آزاد می کنیم را بدهد به اروپایی ها و از آنها محصولاتی بگیرد، و مثال زده بود که چرا هواپیما از ایرباس اجازه دارد بخرد اما از بویینگ نه !؟ در حالیکه منابعش را خود ما تامین کرده ایم طبق برجام !!!

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

راستی جناب آباد،
    می دانستید در بین نمودارکارها رسم است که پا از گلیم خودشان فراتر می گذارند و خیلی از مسائل جهانی را نیز با نمودار و فن های نموداری می سنجند؟

مثلا معمول است که بعضی از خبرگان نمودارکار مسائل سیاسی را هم با امواج الیوت نشان می دهند! مثلا می گویند پیدایش هیتلر یک موج 3 بود که موج یکش جنگ جهانی اول بوده و باید منتظر یک موج 5ام هم باشیم با فلان قدرت در فلان تاریخ... مثلا.

یا مثلا کل اقتصاد جهانی را با نمودار می سنجند و می گویند در سال 2020 یا 2024 باید شاهد یک رکود عظیم اقتصادی باشیم که کل دنیا را خراب کند...
    و امثال اینها...

================

نظر شما چیست؟
    به نظر من پر بی راه نیست و کار جالبی است و می توان روی آن کار کرد...

حالا اگر قبول داشتید... به نظر شما الان اقتصاد ایران کجاست؟ رشد اقتصادی کشور ما در کجا قرار دارد؟ (یعنی کجای نمودار است؟) الان موج چند است؟ دارد یک اصلاح بلند مدت انجام می دهد یا در ابتدای یک صعود جانانه هستیم؟
    داعش الان موج چندش را دارد می زند؟
    اقتصاد هند و اروپا و روسیه و ترکیه و عربستان و آمریکای جنوبی در چه حالی هستند؟ آیا گوه ی افزایشی دارند ایجاد می کنند؟ دارند زیگزاگ معمولی می زنند؟ دارند یک صعود از جنس موج سومی انجام می دهند؟ ....؟
    ===========
    البته خیلی جای صحبت دارد و موضوع خوبی هم هست (مفید است.) و فکر کنم بعدها این قضیه را پیگیری کنیم خوب باشد... (یعنی به مرور زمان)
    می تواند دستمایه ی خوبی باشد برای تفکرات آینده.
    ===========
    در مورد اقتصاد ایران هم فکر نکنم آمار رشد اقتصادی ای که رئیس جمهور یا سازمان آمار ارائه می کنند نشانه ی خوبی باشد... شاید همان نمودار مصرف برق یا مصرف فولاد و سیمان و ... را نگاه کنیم مفید تر باشد!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    ترامپ در یکی از اظهارنظرها درباره ایران و مخالفتش با برجام گفته بود، چرا در برجام منافع اقتصادی باید به اروپایی ها برسد ؟

چرا طبق برجام ایران باید منابعی که ما آزاد می کنیم را بدهد به اروپایی ها و از آنها محصولاتی بگیرد، و مثال زده بود که چرا هواپیما از ایرباس اجازه دارد بخرد اما از بویینگ نه !؟ در حالیکه منابعش را خود ما تامین کرده ایم طبق برجام !!!
    وال استریت ژورنال مدعی شده قرداد ایران با بویینگ 100 هزار فرصت شغلی در آمریکا ایجاد میکنه !

جالب اینکه همین رسانه ها قبل از انتخابات آمریکا مدام میگفتند ترامپ بیاید دنیا آشوب می شود ! بازارها به هم میریزند ! ترامپ جنگ طلب است ! و ....

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

وال استریت ژورنال مدعی شده قرداد ایران با بویینگ 100 هزار فرصت شغلی در آمریکا ایجاد میکنه !

جالب اینکه همین رسانه ها قبل از انتخابات آمریکا مدام میگفتند ترامپ بیاید دنیا آشوب می شود ! بازارها به هم میریزند ! ترامپ جنگ طلب است ! و ....
    گفته های رسانه ها و مسئولین (چه در ایران و چه در دنیا) به نظر من پشیزی ارزش ندارند.
    مهم عمل است.
    دقیقا مثل بورس.
    من اعتقاد دارم که باید ببینیم جهت گیری ها در عمل کجا را نشان می دهند و تا حد امکان حرف ها را نشنیده بگیریم.
    از قضا این گونه تحلیل ساده تر هم می شود.
    مهم نیست آمریکا چطور اداره می شود: یک یا چند رهبر پنهان دارد؟ غول های سرمایه گذاری سیاست های کلان آمریکا را ابلاغ می کنند؟ رئیس جمهوری که انتخاب می شود رهبر واقعی اقتصاد و سیاست و جنگ در آمریکا است؟ و ...
    مهم نیست بسنجیم ببینیم نفوذ فلان نفر در آمریکا چقدر است و آن کس دیگر چقدر...

کافی است ببینیم در عمل جهت گیری ها کدام سمت هستند و به کدام سمت دارند می روند.
    (و البته خود پیدایش و نمایش این مسئولین و اظهار نظر هایشان هم یک جور عمل و جهت گیری عملی است! که باید در سطحی بالاتر از خود حرف ها و نمایش ها بررسی شود. به این معنی که باید به جای اینکه ببینیم آقای ترامپ چه گفت ببینیم آن چیزی که باعث شد آقای ترامپی به وجود بیاید و چنین حرفی بزند چه بود. به این شیوه خود «پیدایش آقای ترامپ» می شود یک اقدام در عمل. مشابه همان پیدایش هیتلر که پیش تر گفتم.)

==============

در مورد فرصت های شغلی:
    الان من فکر می کنم فروش سلاح در آمریکا تا حد خیلی خوبی انجام شده و تا مدتی آمریکا و غرب نیازی ندارد که سلاح بفروشد. یعنی تا زمانی که دوباره انبار های سلاح پر شود و چرخه های زمانی پر شود و دوره های رکود کامل شوند...
    آمریکا نیاز دارد که درآمدش از راههای دیگر تامین شود. نمی دانم چه راههایی... با توجه به حضور چین راه هایش خیلی محدود باید شده باشد... ولی بالاخره می تواند فناوری باشد... می تواند سرمایه گذاری داخلی باشد... می تواند چیزهای دیگر باشد... یکی اش هم همین بازار ایران و منطقه است که بخشی اش همین بوئینگ بود و بسیاری اش مانده و در این میان کارزار نظامی تمام شده و کارزار های اقتصادی/سیاسی مانده...
    (منظورم از بازار منطقه: مهمترینش عراق که دروازه ی ورود به عراق مطمئنا ایران است. یا بازار آینده ی یمن یا سوریه و ... یا خود ایران یا عربستان یا مصر و ...)
    «محمد حسین» هستم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها

نکات زیادی در موارد کفته شده قابل بحث است فقط ذر مورد هواپیما بگم که هواپیماهای چدید چه ایرباس و چه بوئینگ یک سوم مصرف سوخت نسبت به قبلی ها دارند حالا خودتان صرفه اقتصادی را حساب کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    بله جناب آباد... خیلی جای بحث دارد... خرید ایرباس البته زیاد جای بحث ندارد. ولی خرید بوئینگ است که کلی اطلاعات می تواند به ما بدهد.
    من به هیچ وجه گمان نمی کنم این خرید ها خریدهایی اقتصادی بوده باشند. (چون شما به مصرف سوخت اشاره کردید این را عرض می کنم.) اگر مسئله اقتصادی صرف بود باید فقط از ایرباس (یا نهایت از روسیه و چین) خرید انجام می شد... ولی خرید از آمریکا آن هم خریدی بسیار دراز مدت و البته سنگین خیلی جای تفکر دارد (به طوری که شنیدم هواپیماها قرار است تازه از یکی دو سال بعد شروع به تحویل بشوند تا بیش از ده سال دیگر...)
    اصلا به جنبه ی سیاسی اش نمی خواهم نگاه کنم. اگر هم مسائل سیاسی را می گویم می خواهم جنبه ی اقتصادی اش را بسنجم.
    به نظر من یک توافقی بین ایران و آمریکا صورت گرفته که یکی از
    حکم های تضمینش همین قرارداد بلـــــــــــــــــــند مدت بوئینگ است.
    اما در مورد اینکه توافق چه بوده... پیش تر مقداری گفتم. (که یکی از دوستان هم به ما خندیدند) و می توانم بگویم هر چه بوده به این موارد هم مربوط است:
    *
    فروش سنگین سلاح توسط آمریکا و انگلیس به عربستان
    *
    فروش سنگین نفت در چند سال توسط عربستان
    *
    خالی شدن ذخایر پولی شدید عربستان در طی چند سال به طوری که از یکی از غنی ترین خزانه های جهان دارد تبدیل می شود به یکی از بی پول ترین خزانه ها
    * قدرتمند تر شدن
    ایران در منطقه
    * پایان یافتن زمان تاثیر گذاری
    تحریم ها در ایران
    * نزدیک شدن به پایان زمان تاثیر گذاری
    داعش
    *
    آینده ی بازار منطقه (خودرو، دستگاه های برقی و لوازم خانگی، بازسازی صنعت ها، فرصت های سرمایه گذاری پولی و ...)
    *
    تغییر دیدگاه اندک و نسبی غرب نسبت به ایران و عربستان (به طوری که عربستان پیش تر خیلی ارج و قرب داشت ولی الان گاها یکی به نعل یکی به میخ با او کار می کنند... به طوری که به بعضی نشریات و حتی بعضی مسئولین اجازه داده می شود بر علیه عربستان حرف بزنند! همین طور ایران نیز از محور شرارت و گزینه ی حمله ی نظامی و تحریم های کامل تبدیل شده به وضعیت یکی به نعل و یکی به میخ! به طوری که به بعضی بنگاه های اقتصادی اجازه ی تعامل داده می شود و بعضی مسئولین هم از روابط حرف می زنند)

من گمان می کنم
    قرارداد بوئینگ را باید با این دیدگاه نگاه کنیم و ببینیم موید این سناریو می تواند باشد یا مبطل؟ ببینیم این قرارداد کجای این سناریو قرار دارد؟ ببینیم آیا سناریو دیگری می تواند باشد که این قرارداد در جریان آن منعقد شده باشد...
    نکته ظریفی وجود دارد تجارت و مبادلات اقتصادی منبع و مسهل صلح است و عدم منفعت ( یکی از موارد اقتصاد است ) موجد تعارض و تناقض و تزاحم ، بنابراین نمی توان تنها عینک اقتصادی به جشم زد چرا ؟؟ برای پاسخ به این چرا باید در این سوال مداقه کرد ، آیا قانون ( که یکی از منابع اصلی اش سیاست است ) طلا ( منظور ثروت است ) می سازد یا خیر این طلا است که قانون را می سازد ؟ یا هر دو رابطه متقابل دارند ؟ که باز بحث اولویت مطرح است . آنجه ما در ان ضعیف هستیم زیر ساخت تئوریک است و و بدون زیرساخت فکری مورد اجماع می خواهیم شاخه های توسعه را تنومند کنیم آنگاه ..........

و اشاره * نکات زیادی در موارد کفته شده قابل بحث است * به این خاطر ذکر شده بود.
    ویرایش توسط Abad : 2016/12/12 در ساعت 22:56
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

نکته ظریفی وجود دارد تجارت و مبادلات اقتصادی منبع و مسهل صلح است و عدم منفعت ( یکی از موارد اقتصاد است ) موجد تعارض و تناقض و تزاحم ، بنابراین نمی توان تنها عینک اقتصادی به جشم زد چرا ؟؟ برای پاسخ به این چرا باید در این سوال مداقه کرد ، آیا قانون ( که یکی از منابع اصلی اش سیاست است ) طلا ( منظور ثروت است ) می سازد یا خیر این طلا است که قانون را می سازد ؟ یا هر دو رابطه متقابل دارند ؟ که باز بحث اولویت مطرح است . آنجه ما در ان ضعیف هستیم زیر ساخت تئوریک است و و بدون زیرساخت فکری مورد اجماع می خواهیم شاخه های توسعه را تنومند کنیم آنگاه ..........

و اشاره * نکات زیادی در موارد کفته شده قابل بحث است * به این خاطر ذکر شده بود.
    خوب... این طوری بحث عمیق تر هم می شود...
    البته متاسفانه... چون من خیلی دوست دارم در این سایت به سمت نتیجه نزدیک باشم...
    الان این مبحثی که شما مطرح کردید موضوع را عمیق تر می کند و حوزه ی بررسی های ما را هم پیچیده تر، وسیع تر و دارای فرعیات و پایه های بیشتر می کند...
    به طور مثال عرض می کنم... مطمئنا وقتی ما می خواهیم در مورد این صحبت کنیم که آیا قانون طلا می سازد یا این طلا است که قانون را می سازد بدون شک باید یک سری هم بزنیم به این مبحث که آیا قدرتمندان دین و خدا را می سازند... یا چیزی به نام دین (که از سرچشمه ای ماورای طبیعت و دنیا می آید) واقعا وجود دارد؟
    .
    .
    .
    خیلی بحث گسترده می شود...
    بعد موضوع سیاسی هم می شود... و دوستان هم می آیند و بحث به ایران و جمهوری اسلامی ایران هم کشیده می شود و ... ماشاء الله مبین نت هم که تازگی ها خیلی فعال شده!

=========

منظورتان را از این جمله نفهمیدم:

آنجه ما در ان ضعیف هستیم زیر ساخت تئوریک است و و بدون زیرساخت فکری مورد اجماع می خواهیم شاخه های توسعه را تنومند کنیم آنگاه ..........
    ==========

به نظر من : 1- ما زیاد زمان برای صرف روی این مباحث نداریم... (کار یک هفته دو هفته نیست... کار چندین ترم مباحث دانشگاهی و مطالعات سیاسی/اجتماعی است...) ولی 2- به نتایج این بحث نیاز داریم... (مهم است که بدانیم آینده ی اقتصادی آمریکا و ایران و روابط سیاسی فی مابین به کدام سمت قرار است برود...)
    روی همین حساب فکر کنم باید طوری بحث را جمع کنیم که تا جای ممکن مفید و مختصر باشد... و پیشنهادی که می توانم بکنم این است که به جای اینکه در اصل مبحث بیاندیشیم... فقط به نتایج بیاندیشیم... مثلا بگوییم «حالا از دو حالت که خارج نیست: یا قانون است که طلا را می سازد یا برعکس... در حالت اول فلان... و در حالت دوم فلان...» یا بگوییم: «حالت دوم به احتمال 95 درصد نیست و بنابر این نتایج را بر پایه ی حالت اول بیان می کنیم...»

===========

شاید اگر بخواهم بحث را خیلی کوتاه و جمعش کنم بتوانم خیلی محکم بگویم: حالا باقی دنیا را کار نداریم... ولی مطمئنا در آمریکا این طلا است که قانون را می سازد! یعنی کاملا تفکرات داروین (البته خود داروین که نه... پیروان داروین) و همین طور تفکرات سوداگرانه ی صرف و همین طور سیاست هایی که از اندیشه های نیچه می تواند حاصل شده باشد، در جای جای تاریخ آمریکا و تصمیمات و اعمال آمریکا (در کل طول تاریخش و الان) به وضوح قابل مشاهده است...
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها

اگر زمانی فرا برسد که آمریکا مانند وقتی که چین را بعنوان یک کشور مستقل و متکی به خود(چین) پذیرفت ، ایران را هم بپذیرد وارد دوره جدیدی از روابط بین المللی خواهیم شد . ایران برگه های موثر زیادی دارد ، و از طرفی در معرض آسیب های فراوان هم هست ، شاید ما کمی بد شانس هستیم جای شوروی سابق را در تعارضات با امریکا گرفته ایم . و جنگ سردی ( بعید می دانم به گرم تبدیل شود ) بین ما و امریکا در جریان است . به نظر تبدیل این جنگ سرد ، در قدم اول به صلح سرد همت دو طرف را می خواهد به نظرم در این که این اتفاق نیفتاده امریکایها بیشتر مقصرند .
    ویرایش توسط Abad : 2016/12/12 در ساعت 23:45

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    خوب... این طوری بحث عمیق تر هم می شود...
    البته متاسفانه... چون من خیلی دوست دارم در این سایت به سمت نتیجه نزدیک باشم...
    الان این مبحثی که شما مطرح کردید موضوع را عمیق تر می کند و حوزه ی بررسی های ما را هم پیچیده تر، وسیع تر و دارای فرعیات و پایه های بیشتر می کند...
    به طور مثال عرض می کنم... مطمئنا وقتی ما می خواهیم در مورد این صحبت کنیم که آیا قانون طلا می سازد یا این طلا است که قانون را می سازد بدون شک باید یک سری هم بزنیم به این مبحث که آیا قدرتمندان دین و خدا را می سازند... یا چیزی به نام دین (که از سرچشمه ای ماورای طبیعت و دنیا می آید) واقعا وجود دارد؟
    .
    .
    .
    خیلی بحث گسترده می شود...
    بعد موضوع سیاسی هم می شود... و دوستان هم می آیند و بحث به ایران و جمهوری اسلامی ایران هم کشیده می شود و ... ماشاء الله مبین نت هم که تازگی ها خیلی فعال شده!

=========

منظورتان را از این جمله نفهمیدم:

==========

به نظر من : 1- ما زیاد زمان برای صرف روی این مباحث نداریم... (کار یک هفته دو هفته نیست... کار چندین ترم مباحث دانشگاهی و مطالعات سیاسی/اجتماعی است...) ولی 2- به نتایج این بحث نیاز داریم... (مهم است که بدانیم آینده ی اقتصادی آمریکا و ایران و روابط سیاسی فی مابین به کدام سمت قرار است برود...)
    روی همین حساب فکر کنم باید طوری بحث را جمع کنیم که تا جای ممکن مفید و مختصر باشد... و پیشنهادی که می توانم بکنم این است که به جای اینکه در اصل مبحث بیاندیشیم... فقط به نتایج بیاندیشیم... مثلا بگوییم «حالا از دو حالت که خارج نیست: یا قانون است که طلا را می سازد یا برعکس... در حالت اول فلان... و در حالت دوم فلان...» یا بگوییم: «حالت دوم به احتمال 95 درصد نیست و بنابر این نتایج را بر پایه ی حالت اول بیان می کنیم...»

===========

شاید اگر بخواهم بحث را خیلی کوتاه و جمعش کنم بتوانم خیلی محکم بگویم: حالا باقی دنیا را کار نداریم... ولی مطمئنا در آمریکا این طلا است که قانون را می سازد! یعنی کاملا تفکرات داروین (البته خود داروین که نه... پیروان داروین) و همین طور تفکرات سوداگرانه ی صرف و همین طور سیاست هایی که از اندیشه های نیچه می تواند حاصل شده باشد، در جای جای تاریخ آمریکا و تصمیمات و اعمال آمریکا (در کل طول تاریخش و الان) به وضوح قابل مشاهده است...
    به نکته خوبی اشاره کرده اید بحث نتیجه گرایی ... بهترین و موفق ترین مدیران، مدیران نتیجه گرا هستند اما مباحث مطرح شده یک مثنوی است و واقعا بحث روی ان همت تلاش ، تحقیق و ...... لازم دارد اما اینکه شما مبحث را به سمت دین بردید به نظرم حوزه کار بسیار گسترده می شود و شاید نتوان به سادگی جمع کرد فراموش نکنید ادیان و مذاهب از گستردگی بسیا زیادی برخوردارند و برخی از انها ریشه ماورایی ندارن ، و این بحث رابطه ثروت و دین هم در این حوزه قابل بررسی است اما بدرد ما در بورس نمی خورد .

بنده همواره سپاسگزار خدای رحمان بوده ام و برای انسانهای صادق ، درست کار و نیکو کار از درگاهش موفقیت طلب کرده ام .

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 8 از 52 نخست ... 56789101118 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)